Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

19498. 
Chciałbym, aby rajd holenderski odbył się w przyszłym roku znowu wyłącznie na terenie Iławy. To był efekt, gdy ulicami przemknęli pomarańczowi rowerzyści.
Myślę, że należą się specjalne podziękowania dla wszystkich, którzy zabezpieczali trasę, bo chyba w przeszłości różnie z tym bywało.
Fajna impreza. Oby tak dalej!
 Stanisław
 Poniedziałek 10-05-2010

19497. 
Odnośnie wpisu numer: 19496

Ja, upodlony Polak, za to, co o rodzinie Kaczyńskich powiedział ten "Bartoszewski", mam prawo w twarz mu splunąć i [...] tak: "Jesteś chamem bydlęcym". Nekrofilia jest stanem, w którym bodźcem stymulującym seksualnie mogą być jedynie ludzkie zwłoki.
Polacy, wszyscy Polacy!
Dokąd my zmierzamy, żeby "profesor" takich słów używał...?
Wcale nie zdziwiłbym się, gdy ktoś wyciągnie spluwę lub sztylet.
 Polak upodlony
 Poniedziałek 10-05-2010

19496. 
Odnośnie wpisu numer: 19465

Kumple partyjni Ptasznika, Hordejuk, Rygielskiego (PO) mają ważniejsze sprawy na głowie - zajęci są atakowaniem i pluciem na PiS. Pochowali penisy i świńskie łby Palikota, ale wyjęli i machają kutasami w popisie chamstwa, krańcowego zdziczenia oraz stąpania do celu choćby po tym
przysłowiowym trupie smoleńskim:

1/. Władysław Bartoszewski wyzwał rodzinę Kaczyńskich od nekrofilów!
2/. Stefan Niesiołowski zabronił Marcie polityki, bo... jest (!) rozwódką!
3/. Kazimierz Kutz zbrukał Kaczyńskich za... żałobę po bracie i stryju!

Taka jest ta Partia Obłudy!
 anty-bolszewik
 Poniedziałek 10-05-2010

19495. 
Odnośnie wpisu numer: 19494

Drogi "XVX".
To bez znaczenia czy tyle zarabiają moi rodzice oraz reszta Iławy! Oczywiście, że wiem co to średnia ważona - wykształcenie i profesja do tego mnie obligują! Skomentowałem tamten wpis, ponieważ to nie było kłamstwo, a wpis, bądź co bądź, skopiowany, odnosił się raczej do całości, a nie tylko do Iławy! [...]
 student
 Poniedziałek 10-05-2010

19494. 
Odnośnie wpisu numer: 19488

Studencie - masz może rację, że taka jest średnia! Czy twoi rodzice
każdy zarabia w poblizu tej kwoty? Pooglądaj się po znajomych w Iławie
- też takie mają na rękę (netto) wynagrodzenia. Jeśli wiesz co to jest średnia ważona, to jeśliby taka była w Iławie, to zgoda - masz rację.
 XVX
 Poniedziałek 10-05-2010

19493. 
Odnośnie wpisu numer: 19491

Nareszcie córeczko powiedziałaś prawdę, z tym że nacjonalizm jest również bardzo niebezpieczny, chociaż demokracja przerodzona utorytaryzm nie lepsza.
Taka demokracja, pozornie z ludu władza (hitleryzm po 1933 roku) zmienia się szybko i niepostrzeżenie w zamordyzm. Przykładem może być taka sytuacja, kiedy rząd i prezydentura jest w jednych "łapach", jak chciałaby tego PO.
Ostatnio Tusk powiada, że zrobi wszystko, by prezydentem został jego człowiek Komorowski, gdyż w przeciwnym razie grozi to Polsce destabilizacją. Wczoraj w Brukseli Minister finansów Jacek Rostowski powiedział w Brukseli, w "kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich, że podzielona władza stanowi zagrożenie dla Polski. Apelował o władzę "spokojną, spójną i silną",
PO za wszelką cenę będzie mącić w głowach Polaków, by wybrali Komorowskiego.
 Polak marny
 Poniedziałek 10-05-2010

19492. 
Odnośnie wpisu numer: 19491

Dlaczego nie skupiasz się na prezentacji własnych poglądów, a na dokopaniu inaczej myślącym - taką lekcję wyciągnęłaś z 10.04? Partia Obłudy kontra Podejrzenia Inwilgilacja Sądy? Jakie to tępe!
 Arno
 Poniedziałek 10-05-2010

19491. 
Odnośnie wpisu numer: 19476

Karłem jest ten, kto tchórzliwie - chowając za anonimem w Internecie - próbuje kopać i obrażać, ale takie jest obnażające świadectwo pokolenia Partii Obłudy PO.
A nacjonalizm to piękna jest idea, bo uczy kochać i szanować wiarę oraz tradycję Ojców, a zdrajców karać szafotem. Wolę przaśne, lecz naturalne
i szczere emocje od plastikowego i zakłamanego kołchozu.
 córa moherki
 Niedziela 09-05-2010

19490. 
Odnośnie wpisu numer: 19486

Tak, policja eskortowała cztery samochody na numerach grudziądzkich. Przejeżdżałam akurat przez centrum i rzuciły mi się w oczy dwa radiowozy z włączonymi migaczami.
 Pati
 Niedziela 09-05-2010

19489. 
Pisałem już wcześniej, że [w Suszu] szykuje się aż 10-procentowa podwyżka wody i ścieków. Dostaliśmy prezent na długi weekend od burmistrza Sadowskiego.
W marcu br. radni odrzucili propozycję podwyżki, a burmistrz wbrew ich decyzji (a raczej naszej wszystkich decyzji, bo radni wybrani przez nas są naszymi przedstawicielami w pracy naszej gminy) jednak wprowadził podwyżkę.
Marek Sadowski, brat burmistrza kieruje ZUK-iem bardzo nieudolnie. Co robi w tym momencie burmistrz? Nie robi nic. Może by tak zwolnić to całe kierownictwo, burmistrzu Janie Sadowski, żebyśmy my mieszkańcy gminy nie musieli dopłacać żeby zakład istniał tylko dlatego, że ktoś nie umie nim zarządzać.
Pamiętajcie, że zakład należy do nas, do mieszkańców gminy. Musicie Państwo wiedzieć że w ZUK-u pracuje żona Marka Sadowskiego i ich syn, któremu ZUK zasponsorował studia, za które my mieszkańcy gminy za to zapłaciliśmy.
To, że ZUK jest w trudnej sytuacji, nie jest przyczyną w złym zarządzaniu ostatnich 3-4 miesięcy, jest przyczyną złego zarządzania na przestrzeni od kilku do kilkunastu lat. Może by tak pomyśleć o dymisji Marku Sadowski - bądź mężczyzną i sam odejdź. [...]
 towarzysz
 Niedziela 09-05-2010

19488. 
Odnośnie wpisu numer: 19487

To żadne kłamstwo. W Polsce średnia zarobków to 3 tys. z kawałkiem!
 student
 Niedziela 09-05-2010

19487. 
Odnośnie wpisu numer: 19462

Potworne kłamstwo!
2010 r. - 1 litr benzyny kosztował 4,65 zł.
Za średnią pensję można było kupić 751 litrów.
My iławianie musimy zatem średnio zarabiać netto 3492 zł.
 zaniepokojony kłamstwem
 Niedziela 09-05-2010

19486. 
Informacja z soboty z serwisu [...]:
"Co robili dziś kibice Olimpii Grudziądz w Iławie? Podobno zaczepiali przechodniów i rzucali niecenzuralnymi słowami w kierunku Jezioraka".
To prawda? Może to ktoś potwierdzić?
 Soll
 Niedziela 09-05-2010

19484. 
Odnośnie wpisu numer: 19469

[...] Właśnie dzisiaj ten [...] uratował życie dziecku prowadząc reanimacje resuscytacyjną.
 żal mi was
 Sobota 08-05-2010

19483. 
Odnośnie wpisu numer: 19475

Ano w Suszu jest PiS i w urzędzie zbierał podpisy na listach poparcia dla Kaczyńskiego.
 cne
 Sobota 08-05-2010

19482. 
Dlaczego 9 maja TVP nie transmituje zwycięskiej parady z Moskwy na okoliczność 65. rocznicy zwycięstwa na niemieckim faszyzmem z udziałem prezydentów Miedwiediewa i Komorowskiego.
Mój Dziadzio przeszedł szlak bojowy od Lenino do Berlina, odznaczon był wieloma krzyżami walecznych, a teraz z niego te bałwany z "Solidarności" śmiali sie z Niego. To skandal większy niż strącenie samolotu.
 Wnuczek Bojownika o Wolność i Demokrację
 Sobota 08-05-2010

19480. 
Odnośnie wpisu numer: 19472

Twój apel nic nie pomoże, bo PO to zwykłe nygusy. Nawet nie chciało im się głosować w prawyborach, choć wystarczyło kliknąć w komputerze.
A cóż dopiero pójść do urn.
Jarek wygra w I turze. Jeśli nie to na półtora kilometra odsadzi Komorka
w drugiej. PO w lipcu wyjedzie do ciepłych krajów.
 oko
 Sobota 08-05-2010

19477. 
Wiadomość z ostatniej chwili: Pan Komorowski pomyślnie wylądował
na lotnisku w Moskwie i przebywa w rękach Miedźwiedzia.
 Nikita
 Sobota 08-05-2010

19476. 
Odnośnie wpisu numer: 19475

Na przykład ja jestem zwolennikiem (odejścia) PIS-u i jego moherowej myśli nacjonalistycznej. Najjaśniejsza Platformo Obywatelska broń się, bo ile lat można żyć w skansenie Europy? Musimy być gotowi na wszystko bo te moherowe karły na pewno ruszą do boju w silnej grupie. Ciekawe tylko czy przeprowadzą otwarty atak na urny czy może będzie to atak partyzancki tj. po każdej mszy oddział koła różańcowego zrobi nalot na komitet? hmmm?
 fanatyk PO
 Sobota 08-05-2010

19475. 
Odnośnie wpisu numer: 19474

Pewno są tu jacyś zwolennicy PIS-u, jednak szefostwo śpi i w ogóle nie działa. Za dzialalność partyjną uważam organizowanie spotkań dla wszystkich z ważnymi w kraju ekonomistami, politykami, spotkań w formie debaty itp.
A u nas w Iławie cisza. Ten pan jest ułożony z politykami PO i cieszy się, że potrafi z nimi się "dogadać" i vice wersa, a oni z nim. Jednak to wszystko za ustępstwa i niezajmowanie głosu.
Kiedy chcieliśmy zgłosić się do działania społecznego na rzecz partii, to z zaniepokojeniem przyjął propozycję bez głębszej reakcji. Wiadomo - bał się naszej aktywności i namieszania w szeregach, czyli odsunięcia go od przewodniczenia w powiecie. Taki jest PIS w Iławie.
 umiarkowany w opiniach
 Sobota 08-05-2010

19474. 
Odnośnie wpisu numer: 19468

A jest w Iławie lub okolicy jakiś PiS...? Bo nic o tym nie słyszałam.
 Ziuta
 Sobota 08-05-2010

19472. 
Zróbmy wszystko, żeby Bronisław Komorowski wygrał w I turze.
Już teraz PO powinna poprosić swoich zwolenników, aby nie planowali wyjazdów wakacyjnych przed wyborami. Inaczej wrócą do kraju, którego prezydent uważa ich za ZOMO-wców i po krótkotrwałym uspokojeniu będzie awantura na okrągło.
 Stanisław mąż szczęśliwy
 Piątek 07-05-2010

19469. 
Odnośnie wpisu numer: 19412

Robert [...] jest gospodarzem suskiej OSP i jak widać bardzo w Suszu nielubianym człowiekiem - zwłaszcza przez strażaków - ale nie tylko.
Wielu ludziom dał się we znaki, co właśnie widać wypisują na murach.
 zielonooki
 Piątek 07-05-2010

19468. 
Co można się spodziewać po dawnych konfidentach Panie czytelniku. Proponuję Panu, żeby zapoznał się - kto w Iławie, Suszu, Kisielicach, Prabutach, Lubawie jest w PO.
 wierny, lat 66
 Iława, Piątek 07-05-2010

19467. 
Odnośnie wpisu numer: 19465

Oto jak ta zgraja dba o Polskość...
 Polak marny
 Piątek 07-05-2010

19466. 
Odnośnie wpisu numer: 19460

[...] teren IZNS wyszacowany zostal przez ekspertow od "manipulacji" rynkowych na ponad 25 milionow zlotych. Efektem tej informacji byl znaczny jednorazowy skok cen akcji IZNS na warszawskiej gieldzie.
 dawny pracownik IZNS-u
 Piątek 07-05-2010
Odp. 
Redakcja KI przygląda się tej sytuacji, zwłaszcza w kontekście
proponowanej zmiany planu przestrzennego zagospodarowania.
Zapraszamy do lektury w najbliższym wydaniu papierowego KI.
Jak zawsze liczymy na podpowiedzi oraz opinie czytelników.
 moderator dyżurny

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Piątek 07-05-2010

19465. 
Jako jedyni w naszym regionie Burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik (PO) oraz Starosta Powiatu Maciej Rygielski (PO) nie zorganizowali żadnego, podkreślam: żadnego upamiętnienia święta Konstytucji 3 Maja. Porażka!
Wstyd i hańba!
 czytelnik
 Piątek 07-05-2010

19462. 
Dziś z rana lecę na stację paliw, by natankować ostatni raz za za "III RP" benzynę poniżej 5 złotych, a jednak nie zdążę - od wczoraj dolar skoczył do pułapu 3.20 zł. Paliwo idzie o 20 groszy w górę.
 zaniepokojony
 Piątek 07-05-2010

19460. 
Odnośnie wpisu numer: 19344

Plan prezesów spółek IZNS jest dziś prosty i czytelny: rozgłosić, że chcą przenieść zakład gdzieś poza Iławę. Chodzi im zwyczajnie o wzbudzenie niepokoju w społeczeństwie, które poprzez troskę o miejsca pracy będzie
wywierać presję na władze miasta i powiatu, aby te stanęły na głowie i
"zrobiły dobrze" tej przecież już dawno prywatnej, kulejącej firmie. Więc
prezesi chętnie wzięliby od samorządu (najlepiej za darmo) kawałek ziemi w innym miejscu, a stary teren z adresu przy ul. Grunwaldzkiej sprzedali za ciężkie pieniądze [np. dla deweloperów mieszkaniowych, marketów].
Tak się robi interesy.
 urzędnik
 Czwartek 06-05-2010

19459. 
Jaki jest aktualny numer telefonu do informacji kolejowej?
Proszę - jeśli macie - napiszcie. Jest ogromne zamieszanie
w pociągach regionalnych, a trzeba jechać. [...]
 Ja
 Czwartek 06-05-2010
Odp. 
INFORMACJA KOLEJOWA
-> dla abonentów Telekomunikacji Polskiej: 19-757
-> dla abonentów pozostałych operatorów:
(42) 19-436
(22) 19-436
 moderator
 Piątek 07-05-2010

19458. 
Odnośnie wpisu numer: 19412

Toć to suski strażak Sam - kochamy Ciebie Roberciku :)
 wielbiciel
 Czwartek 06-05-2010

19453. 
Odnośnie wpisu numer: 19451

Nie ma dziwne, że nikt nie reaguje na majaki, nie ma dziwne.
Nie dziwi również to, że nie wyciągasz z tego faktu wniosków.
 szpadel
 Czwartek 06-05-2010

19451. 
Odnośnie wpisu numer: 19446

Dlaczego nikt mi nie odpowiada na dręczące mnie pytanie? Nawet mądre PO nie ma takiego speca? Iść mam do Urzędu Parafialnego albo doktora nauk teologicznych Tadeusza Rydzyka?
A potem powiecie mi, że ojciec Tadeusz znowu do polityki się miesza...
 spekulant na tkance polskiego robotnika
 Czwartek 06-05-2010

19449. 
Odnośnie wpisu numer: 19445

Teraz czekam tylko na to, jak poseł Adam Żyliński zacznie lać łzy...
 obserwator
 Czwartek 06-05-2010

19447. 
Odnośnie wpisu numer: 19442

Wiatraki i niepełnosprawne dzieci? O masz ci los...
Benek odkrywa nowe tropy w światowej medycynie...
 Eskulapski
 Środa 05-05-2010

19446. 
Prosze, niech ktos madry wytlumaczy w jaki sposob kryzys w Grecji, Hiszpanii lub Portugalii wplywa na wartosc waluty polskiego zlotego?
Moim zdaniem to spekulanci wycofuja swoj kapital z polskiego rynku i zobacza co bedzie w Polsce po wyborach. Czy bedzie dobra atmosfera dla spekulacji polska waluta?
Jak wygra człowiek liberałów, Komorek, to spekulanci powrócą - a jak wygra Kaczorek, to szlaban na spekulantów, a trzeba będzie się zabrac
za robotę, nie kombinowanie.
Wniosek dla Polaków jeden: Masz głowę i [...], to kombinuj.
 spekulant na tkance polskiego robotnika
 Środa 05-05-2010

19445. 
Odnośnie wpisu numer: 19291

Ej pamiętajcie ludzie kto z PO (Partii Obłudników) w Iławie i okolicach
zbiera podpisy na czerwonego uzurpatora Bronisława Komorowskiego -
jak twierdzą świadkowie - nawet siłami etatowych pracowników, a także
na terenie (!) publicznych jednostek Urzędu Miasta Iława oraz Starostwa
Powiatowego, a więc (!) publicznych zakładów pracy kierowanych przez
Włodzimierza Ptasznika, Bernadetę Hordejuk oraz Macieja Rygielskiego.
KURIERZY! TRZEBA BIĆ NA ALARM!
 anty-komuch
 Środa 05-05-2010

19444. 
Odnośnie wpisu numer: 19418

Daruj sobie sowiecką śpiewkę.
Nie ma - i już nie będzie we mnie miłości do zdrajcy Narodu Polskiego.
Nie jest dla mnie bliźnim ten lokaj przebrany w mundur z generalskimi pagonami, którego - być może - i starałbym się zrozumieć, ale nigdy
nie zapomnę mu czyszczenia butów moskiewskim satrapom z Kremla.
Generał Wojciech ma krew na rękach i twarzy - z gniazda własnego.
Precz szubrawcom i sprzedawczykom! Precz ich giermkom i bękartom!
Po stokroć - precz!
 anty-komuch
 Środa 05-05-2010

19442. 
Śmiechu warte, te wiatraki to samobójstwo dla nowo narodzonych dzieci a kisielicki burmistrz reklamuje sie z radnymi i chwali ile gmina zarobiła. Gorszej inwestycji nie mógł sprowadzić. Nie wierzycie to sprawdźcie jak chcieli postawić wiatraki za Lubawą. Postawili jednego i maja go rozebrać bo mieszańcy maja troche więcej rozumu. Niz ten ciemnogród z Kisielic. Mówia jaki gospodarz taki tacy mieszkańcy. Już rodza się na terenie gminy dzieci niepełnosprawne a wiatraki stoja pare lat. Co ro będzie za jeszce kilka boje się pisać. Moze postawcie sobie jeszce elektrownie atomową ona wam tez zasili budżet gminy a dzieci powstana z próbuwek. Więcej takich burmistrzów jak ten Kisielicach a będziemy mieli kosmitów na ziemi nie ludzi. [...] Nie ma jak układ sołtys radny burmistrz. Tak można rządzić 30 lat. Sprytny ten gościu gdzie wkoło same chłopy podnoszą i głosuja na niego. Panie burmistrzu będę pisał do skutku bo pana czas się skończył i te bomby wiatraki.
 BENEK
 Środa 05-05-2010

19441. 
Odnośnie wpisu numer: 19416

Blok: adres - ul. Ostródzka 46A. WŁASNOŚĆ URZĘDU MIASTA IŁAWY.
Brud, smród i totalnie obskurne dziadostwo. Parking niesprzątany od dwóch lat, okna niemyte tak samo, do piwnic nie zajrzała sprzątaczka od kiedy zlikwidowano gospodarzy domów. Elewacja budynku wita jadących drogą nr 16 - czyżby to Iława? Ponadto samochody na trawniku jak stały tak stoją.
Panie Burmistrzu, pańskie orły ze Straży Miejskiej będą karać czy też będą karani?
Panie Burmistrzu Ptasznik, czas wziąć sprawy w swoje ręce. Czas skończyć z iławskim dziadostwem. Nie wierzycie? Zapraszam.
 Estetka
 Środa 05-05-2010

19438. 
Odnośnie wpisu numer: 19433

[...] Nie przyrównywaj kmiota z WRON-y do śp. Lecha Kaczyńskiego.
 barbarzyńca z piekła rodem
 Środa 05-05-2010

19436. 
Odnośnie wpisu numer: 19430

Czy ty gościu nie czujesz, że internauta ironizuje? On mówi, że w Polsce chlanie na przyjęciu, chrzcinach - to norma. Jak normą jest i obyczajem u nas w Polsce durnej, że po walnięciu zasiadają za kierownicą i hejże hola!
 mumia
 Środa 05-05-2010

19434. 
Kiedy Palikot zawita znowu w mediach? (szczególnie w TVN go brakuje,
bo jeszcze niedawno z ich biurowca niemalże nie wychodził). Niech np. Monia Olejnik go wreszcie zaprosi i utnie jakąś kumpelską pogadankę
o tych wstrętnych PiS-iorach.
O Boże, jak mi brakuje go, tej jego mądrości oraz prawdomówności!
Janusz błagam: wracaj już!
 polsky yntelygent
 Środa 05-05-2010

19433. 
Odnośnie wpisu numer: 19427

Wojciech Witold Jaruzelski - polski dowódca wojskowy, generał armii Ludowego Wojska Polskiego, premier, prezydent, poseł, I sekretarz KC PZPR. Postać wybitna - ostatni szlachcic Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z nową tradycją zostanie kiedyś pochowany na Wawelu jak królowie, wielcy przywódcy oraz Kaczyński z żoną.
Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy Panie prezydencie Jaruzelski.
 Socjalista
 Środa 05-05-2010

19430. 
Odnośnie wpisu numer: 19423

Jakie "dobre obyczaje"...? Jesteś ćwierćmózgiem?
Ze sceny nawoływanie do picia jest najgorszą akcją jaką widziałam od czasów stanu wojennego, tym bardziej, że robiła to pracownica KULTURY MIEJSKIEJ. [...]
 niski
 Środa 05-05-2010

19429. 
Jacy są nasi dziennikarze, każdy to widzi. Ich rzetelność jest zerowa.
Wieczne kłamstwa i manipulacje. Ta piosenka traktuje właśnie o tym.
Do dziennikarzy wołanie!
 xyz
 http://www.youtube.com/watch?v=mGcUwhdM4Vg
 Środa 05-05-2010

19428. 
Drodzy redaktorzy tygodnika "Kurier Iławski".
Co do ostatniego wydania gazety. Czy wy te zdjęcia robicie telefonami komórkowymi? No i te teksty. Czytelność tekstu "Złote Gody w Zalewie"
- kiepska. Czyżby ilość górowała nad jakością gazety?
 czytelnik
 Środa 05-05-2010

19427. 
Odnośnie wpisu numer: 19424

Chciałbym tylko przypomnieć, jak PO-paprańcy krzyczeli po pierwszych informacjach, że śp. prof. Lech Kaczyński zaprosił generała Jaruzelskiego do wspólnej podróży na Moskwę (a to, że brata się z lewicą, a to, że czyni tak z premedytacji w walce o głosy itp.).
A teraz p.o. prezydenta również zaprosił Jaruzela... i wszystko ma być teraz już cacy. Takie właśnie jest całe te "PełO", czyli dno!
 zdziwiony
 Środa 05-05-2010

19426. 
POLSKO! PAMIĘTAJ O NICH

Jako człowiek prawicy (PIS-u), choć całkowicie nie leżą mi wypowiedzi biskupa Życińskiego o polityce, to jednak oddam mu honor za ostatnią wypowiedź w kwestii Rosjan. Biskup powiada, że niczym nam nie zawinili biedni rosyjscy żołnierze, którzy rozkazem zajmowali naszą ziemię polską, którzy bili Niemców "za Rodzinu", których zginęło setki tysięcy na polskiej ziemi i tu leżą jako bezimienni.
WOŁAM WAS! Zapalcie im świeczki i módlcie się na miejscach, gdzie ich groby, zróbmy to w sobotę i niedzielę (8-9 maja). Pójdźcie prywatnie, tak jak robicie od zawsze na groby swoich bliskich. To nie chodzi o gest. Ale błagam WAS, idźcie na ich groby.
 Polak martwy
 Środa 05-05-2010

19424. 
Odnośnie wpisu numer: 19418

Czytelniku, jaki z ciebie mądrala i kpiarz.
Jaruzel nie walczył, tylko wysyłał podwładnych żołnierzy na zwiad, którzy ginęli jak te kaczki.
W Polsce natomiast jago zwiadowcza na polu walki działalność miała charakter ubecki, gdyż zadaniem jego było wydobywanie z miasteczek i wsi ludzi AK i oddawanie pod sąd polowy, gdzie jedynym wyrokiem była śmierć [bez prawa do obrony].
Jaruzel bardzo zasłużył się czerwonej Armii Radzieckiej i stalinowcom, oprawcom spod Katynia, a potem już polskimi rękami - oprawcom polskiej młodzieży z AK.
Dziś w imię uniżonej wobec Rosji posłudze kala się "dobrodziejstwem" wobec Jaruzela, zapominając o tym, co wyrządził mu i jego kolegom z "Solidarności" kat Jaruzel w stanie wojennym 1981 r. Zapomina w imię wyższych konieczności służalczej postawy wobec zawsze Polsce wrogiej władzy sowieckiej.
Pełniący Obowiązki nie powinien Pana Jaruzelskiego z sobą zabierać.
 maluczki polaczek Sikorskiego
 Wtorek 04-05-2010

19423. 
Odnośnie wpisu numer: 19417

Namawianie do picia piwa albo nawet jednego kielicha podczas imprez sportowo-rekreacyjnych należy w Polsce do dobrego obyczaju. Stąd tak dobre ma polska policja wyniki podczas badań sondażowych "na żywo".
Bo gdyby policjanci ścigali w imieniu Prawa, to tylu pijanych kierowców
na drogach nie byłoby.
 Polak zmarły
 Wtorek 04-05-2010

19422. 
Dlaczego cenzurujecie wpisy [...] [...] ?
 Halina B.
 Wtorek 04-05-2010
Odp. 
Jest taki stary, znany od czasów hen starożytnych zwyczaj
obowiązujący ludzi nie tylko honoru, lecz (!) nawet różnego
rodzaju degeneratów i pomyleńców: o Zmarłych mówi się
wyłącznie dobrze – lub wcale. Amen.
 Modero Kuriero
 Środa 05-05-2010

19421. 
Odnośnie wpisu numer: 19388

Chcę sie odnieść do kilku wpisów z ostatnich tygodni. Co ta pani, podpisująca się "patriotka", konfabuluje?
Wydumała sobie dziecko w wieku szkoły podstawowej! Jak mi wiadomo
ta pani jest leciwą panienką. Ja czegoś tu nie rozumiem, a może ja się
mylę? Jeśli tak, to przepraszam cię "patriotko".
 Petra
 Wtorek 04-05-2010

19420. 
Odnośnie wpisu numer: 19417

Należałoby sprecyzować pojęcie "napić się po iławsku".
Bo to może jakieś "inne" picie...
 Eskulapski
 Wtorek 04-05-2010

19418. 
Odnośnie wpisu numer: 19411

"Szanowny" anty-komuchu.
Czytając twój ostatni elaborat zbudowany jestem ogromną ilością tryskającej z niego miłości bliźniego, szacunku wobec innych oraz poezją twego języka. Nie rozumiem jednak dlaczego niejakiego "Bronka" nazywasz uzurpatorem, skoro obowiązki zmarłego prezydenta nałożyło na niego nie jego (czyli owego Bronka) widzimisię, lecz aktualna konstytucja przyjęta także głosami ówczesnych polityków należących obecnie do przywódców PIS.
Słusznie zauważyłeś, że owego Wojciecha, którym tak pogardzasz, zaprosił do swej delegacji, która miała udać się do Moskwy, także prezydent Kaczyński. Możesz oczywiście gardzić Jaruzelskim, ale pamiętaj, że walczył on w czasie wojny o to, aby mogli przeżyć twoi dziadkowie lub rodzice. Dzięki walce takich żołnierzy, jak pogardzany przez ciebie Jaruzelski, ty później mogłeś się urodzić ze swych rodziców i pisać obecnie na niego paszkwile. Gdyby tacy Jaruzelscy nie walczyli, to hitlerowcy zdążyliby przepuścić przez komin wszystkich Polaków, a więc także i twoich przodków. I chociażby dlatego szczytem chamstwa jest odbieranie dziś czci żołnierzom, którzy nie mieli wówczas szans wybierać sobie odpowiednich sojuszników.
Oczywiście zupełnie innej ocenie winna podlegać późniejsza działalność Jaruzelskiego. Ale do Moskwy ma on prawo lecieć jako kombatant. Rosjanie nie zapraszali go, jak twierdzisz, jako sowieckiego generała, ponieważ takich mają dość u siebie.
Z twego podpisu wynika, że jesteś antykomunistą i takie twoje prawo. Jednak czytając twe pełne jadu i nienawiści teksty przypomina mi się styl komunistycznych propagitek oraz kłamstw np. z 1968 roku, potem okresu powstającej "Solidarności", potem stanu wojennego. Może i jesteś (lub chciałbyś być) antykomunistą, lecz styl działania, opluwania, pogardzania ludźmi mających nieco inne poglądy od twoich, masz takie same jak właśnie ci dawni komuniści.
Pamiętam, że identyczny do twojego styl wyrażania opinii o innych ludziach miał niegdyś Towarzysz Wiesław (czy kojarzysz o kim mowa?). Gratuluję wzorca.
Jeśli zaś chodzi o wycieranie sobie mordy to kup sobie lusterko i dokładanie w nie spojrzyj...
 czytelnik
 Wtorek 04-05-2010

19417. 
Podczas otwarcia amfiteatru miejskiego [w Iławie] pracownik ICK
namawiał do spożywania alkoholu, a konkretnie - piwa. Reklamując
sponsora imprezy Pani Olzacka krzyczała żeby "po iławsku się napić!".
Czy jest to dopuszczalne?
 dama z łasicą

ilawa4@wp.pl
 Wtorek 04-05-2010

19416. 
Oglądałem żabę dzisiaj w [iławskim] parku - farba już z niej odpada.
Na Starym Mieście estetyka i funkcjonalność fontann... brak słów.
 Eskulapski
 Wtorek 04-05-2010

19414. 
Odnośnie wpisu numer: 19411

"Sprawne pochowanie" śp. Lecha Kaczyńskiego i całej delegacji lecącej
z hołdem do Katynia to największe osiągnięcie III RP i odnowionego na tę okoliczność polsko-rosyjskiego braterstwa broni w walce z faszystowskim najeźdźcą...
Sycylijscy mafioso również organizowali najbardziej wystawne pogrzeby zgładzonych przeciwników. Szczyty bezczelności i tupetu osiągali stojąc
u wezgłowia trumny - z gorliwością podając chusteczki do otarcia łez szalejącej w rozpaczy wdowy z gromadką dzieci...
 J-23
 Wtorek 04-05-2010

19412. 
Kim jest Robert [...]?
Wjeżdżając do Susza, bodaj ulicą Kajki, na elewacji żółtego domu widać napis: „Robert [...] to ch...”.
Pomijając wrażenia estetyczne - chciałbym się zapytać, kimże jest ów Robert? To ktoś zasłużony dla Susza? Może to kandydat na burmistrza?
 ciekawe zapytanie
 Wtorek 04-05-2010

19411. 
Kompromitacja Camorry!
Pierwsza zagraniczna wizyta PEŁNIĄCEGO OBOWIĄZKI Prezydenta RP.
Gdzie? Do Moskwy.
Z kim??? Z "Wojciechem" - sowieckim generałem w polskim mundurze.
Uzurpator "Bronek" bierze moskiewskiego lokaja z Kraju nad Wisłą pod pachę i razem wsiadają do samolotu na Kreml.
Dolecą? Jasne! Nic im nie grozi. Są bezpieczni, mają specjalny parasol, najlepszy na świecie.
Agent "Bronek" bezczelnie wyciera sobie mordę śp. Lechem Kaczyńskim.
Podkreśla, że zmarły Prezydent też chciał lecieć z Jaruzelskim. Jednakże
ustawy Platformy Tuskowej, wskrzeszającej agenturę SB-cką, nie wysłał
do Trybunału, lecz szybciutko ją podpisał - taki z niego jest demokrata.
 anty-komuch
 Wtorek 04-05-2010

19410. 
Odnośnie wpisu numer: 19408

Hej ty!
Czy będą prywatyzować szubienicę? Gdyż mam doskonałe miejsce pod Rudzienicami. Ciekawi mnie kto pierwszy zawiśnie.
 grabarz
 Wtorek 04-05-2010

19409. 
Zwolniony za "naruszenie obowiązków pracowniczych polegających na sumiennym i starannym wykonywaniu powierzonych mi zadań." Czyli ten ktoś wykonywał sumiennie i starannie zadania i został za to zwolniony?
 stylista
 Wtorek 04-05-2010

19408. 
Nadchodzi wielka prywatyzacja w wydaniu Jana K. Bieleckiego (PO):
jezior do 100 ha, lasów, obszarów bagiennych (prywatne parki natury
- dla bogaczy), likwidacja gospodarstw rolnych tych do 50 ha, pociągów lokalnych, torów kolejowych (trakcji), szkół średnich, szczególnie zawodowych, dróg powiatowych.
 Polak martwy
 Wtorek 04-05-2010

19407. 
Odnośnie wpisu numer: 19405

Sarkazm zbyteczny.
Im mniej Palikotów, tym spokojniej. Nikt za nim nie tęskni, w TV dość mamy kabaretów. Zresztą co nas to w Iławie obchodzi?
 Eskulapski
 Poniedziałek 03-05-2010

19406. 
Po obejrzeniu rozmowy [...] z marszałkiem Komorowskim poczułem się w jak w PRL-u. Przygotowane pytania i odpowiedzi ładne okrągłe zdania zero zastanawiania się i nic nie znaczące frazesy. Ale było kilka zdań i faktów wartych uwagi. Zacznę od początku marszałek Komorowski ma [...], już samo to brzmi groźnie, ale groźniejsze jest to co powiedział.

Jak najszybciej, zajmie się obsadą generalicji, bardzo szybko, zobaczymy tylko jakimi ludźmi. Sprawa druga to NBP, powiedział, ze nie przesądza ale pewnie jeszcze przed wyborami znajdzie kogoś na to stanowisko. Pamiętacie jak się martwiono co zrobi Jan Krzysztof Bielecki jak wypadał z Pekao SA, jakoś się nie kwapił nigdzie; wiedział, że NBP-ie będzie wakat? Pan Komorowski wyraźnie podkreślił, że szuka kogoś kto wprowadzi euro (nie piłkarskie, kibole z PO, tylko walutę). Stawiam, że miauczący, w sposób niezrozumiały dla wszystkich, Bielecki świetnie na to stanowisko się nadaje (z punktu widzenia PO).

Przypomnę dla młodszych szczawiów z PO, że za jego premierostwa pracy nie miało ponad dwadzieścia kilka procent Polaków, trwała najdziksza prywatyzacja w Europie, partyjne nomenklatury i popłuczyny z "Solidarności" (później zakładający PO) grabiły majątek kraju, a prezydenturę pełnił wiodący intelektualista - Lech Wałęsa. Żeby było jasne dla pustosłowia z PO, że "w Europie kryzys, wejście do strefy euro wymusi na Polsce przez dwa lata sztywny kurs złotego". Biorąc pod uwagę niepewną sytuację w Portugalii i Hiszpanii (pomijając już katastrofę w Grecji) dzięki takiemu posunięciu durna Polska sfinansuje długi tamtych krajów. Ta zapowiedź jest bardzo, bardzo groźna. Ktoś powie nieprawda – niech poda inne argumenty.

W Wielkiej Brytanii trwa poważna przedwyborcza debata, gdzie jeden z liczących się kandydatów na premiera wyraźnie powiedział, że będzie bronił brytyjskiej narodowej waluty, nawet myśli o wystąpieniu z Unii, a ponieważ długo żyję - wszystko jest możliwe; nikt go tam oszołomem nie nazwał, a dumni Brytyjczycy naprawdę przywiązali się do swojej waluty (symbolem ich niezależności jest choćby ruch lewostronny).

Nas jak zwykle prowadzi się na rzeź. Najbardziej groźnie zabrzmiało zdanie o tym, że TVP zajmiemy się po wyborach: "Wyprowadzę stamtąd politykę". Brakowało tylko zdania, że nałoży kaganiec na Internet. Będzie jeden wódz, jedna linia i jedna partia.
 Polak martwy
 [zalezione w sieci], Poniedziałek 03-05-2010

19405. 
Uwolnić Palikota!

Aparat KC PZPO (Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Platformy Obywatelskiej) oraz fanatyczni członkowie tejże partii są zniesmaczeni potworną niesprawiedliwością dotykającą jednego z czołowych członków oraz bojowników - nie bójmy się tego słowa - w walce z kaczyzmem międzynarodowym.
Ten bohater, wymachujący publicznie lateksowym fantomem i pistoletem, potrafiący na ulicy w centrum miasta, w obecności kamer telewizyjnych, pić alkohol prosto z butelki, od kilku tygodni tkwi zamknięty w klatce bez sposobności dania głosu w jakiejkolwiek kwestii.
Obywatele mają nadzieję, że już wkrótce ta jawna niesprawiedliwość zostanie naprawiona i Janusz Palikot, syn Mariana, zostanie wypuszczony z klatki, w której jest przetrzymywany wbrew swej woli i doczekamy się kolejnych brawurowych ataków poniżej pasa i poziomu rynsztoku, które w najbliższej przyszłości doprowadzą do ostatecznego rozwiązania kwestii pisowskiej. [...]
 Natasza_Pegeerówka
 Poniedziałek 03-05-2010

19401. 
Odnośnie wpisu numer: 19398

Nie ma się czego ani kogo bać. Po prostu piszę jak wygląda aktualna sytuacja. Jeszcze raz napisze.
Pozbądźmy się odpadów z Iławy... Bardzo wiele osób ucieszyło się z odejścia Pani Ewy Wiśniewskiej z iławskich instytucji. Jej bezkrytyczna
i niekompetentna osoba, tzw. ślizgacz - nic nie robi, tylko kombinuje
jak by tu się utrzymać przy stołku... kosztem innych!
 suszak, lat 49
 Niedziela 02-05-2010

19398. 
Odnośnie wpisu numer: 19382

Twój wpis najwyraźniej świadczy o tym, że boisz się Pani sekretarz urzędu w Suszu... [Ewy Wiśniewskiej]
 psycholog
 Susz, Niedziela 02-05-2010

19396. 
Odnośnie wpisu numer: 17624

Hurra, nie sprawdziło się! ;-)
 Eskulapski
 Niedziela 02-05-2010

19394. 
Odnośnie wpisu numer: 19385

A ksiądz znowu anonimowo, jak na prawdziwego chrześcijanina przystało, atakuje kogoś, kto nie może się bronić?
Jak ma ksiądz coś do kogoś, to proszę mu powiedzieć na privie. Dzięki Bogu, że księdza zabrali z Susza do Iławy, bo jest ksiądz uosobieniem wszystkiego, co złe w kościele.
Ciekawe czy parafianie znają poglądy, które od paru dni głosi ksiądz jako ksiądz podpisany imieniem i nazwiskiem w imieniu Kościoła [w Internecie]? I po co ksiądz tam [...] skoro już nic księdza z Suszem nie łączy? Żeby prowokować? Zaiste, prawdziwa to postawa chrystusowa.
 zdegustowany czytelnik
 Niedziela 02-05-2010

19390. 
Thank you very, very much!
Iława dla obcych jest placem budowy. Zazdrościmy wam.
 kmiotek
 Sobota 01-05-2010

19389. 
Odnośnie wpisu numer: 19371

Ksiądz leci po bandzie. Jemu wolno. [...]
Napisał, że KI to brukowiec. [...]
 czytelnik
 Sobota 01-05-2010

19388. 
Odnośnie wpisu numer: 19376

"Prawdziwa patriotko"!
A może ty sama jesteś tą nauczycielką? Kobieto! Nie pisz głupstw. Moi znajomi z klasy i z innych mogą poświadczyć, że na swoich lekcjach nigdy nie wspominałaś o Katyniu. Nigdy! Kto cię tu promuje lub promował w tej szkole? Nastąpiła pewna zmiana. Prawda? Nie mam ochoty już rozmawiać na ten temat. Jasne?
 patriotka
 Sobota 01-05-2010

19387. 
Odnośnie wpisu numer: 19310

Ptaszki ćwierkają i co z tego, jak każdy o tym wie i nic nie robi [...]
 [anonim]
 Sobota 01-05-2010

19385. 
Odnośnie wpisu numer: 19359

Bez podpowiedzi wiadomo, że chodzi o odpowiedź "C".
Taką opinię, jaką odważnie przestawił ksiądz, mają wszyscy co chociaż trochę znają Rhemka.
 suszanin
 Sobota 01-05-2010

19384. 
Odnośnie wpisu numer: 19372

"Ostatnio w Iławie wyraźnie poprawiła się estetyka niektórych obiektów i widać dbałość właścicieli o ich stan. Niestety, nie wszędzie (...)."

Szczególnie osiedli, w których mieszkają ludzie mniej wykształceni, po zawodówkach, z rozbitymi rodzinami. Tam gdzie nie ma wychowania, bo jest ogólne pijaństwo, stąd młodzież zachowuje się jak bydło. Zobaczcie jak pomalowali ekrany przy południowej obwodnicy, jak drzewostan młody, nasadzony rok temu, powycinali już drugi raz. Trzeba z takimi walczyć jak z dzikimi hordami psów.
 mieszkaniec osiedla
 Sobota 01-05-2010

19383. 
Odnośnie wpisu numer: 19358

U [...] kiedyś można było kupić wódeczkę i fajeczki zza wschodniej granicy. Teraz jego braciszek bawi się w paserstwo - najnowsza sprawa kryminalna w [...]. Ból i żal ale taka prawda :-(
 czytelnik
 Piątek 30-04-2010

19382. 
Odnośnie wpisu numer: 19358

Burmistrz Susza [Jan Sadowski] powoli zaczyna zauważać błędy personalne, które poczynił w ostatnim okresie. Ani były v-ce burmistrz ani tym bardziej teraźniejsza sekretarz nie przyprawiają mu chwały. Osoba, zakompleksiona, bez odpowiedniej wiedzy nie może być w strukturach urzędu. Tym bardziej, że były Pan sekretarz cieszył się poważaniem wśród pracowników jak i petentów. W przypadku tej pani jest odwrotnie - nikt się z nią nie liczy. Ona pilnuje tylko i wyłącznie swojego tyłka. Obłuda i nieszczerość ją w końcu zniszczy.
Panie Burmistrzu Susza, dobrze radze - pozbądźmy się darmozjadów.
 suszak, lat 49
 Piątek 30-04-2010

19379. 
Odnośnie wpisu numer: 19262

Czytam i oczom nie wierzę, że wśród ludzi jest tyle złośliwości.
Dlaczego oczernia się ludzi nie mając argumentów. To prostactwo i chamstwo. Ubolewam, że w naszym społeczeństwie iławskim jest tyle zapiekłości, nieżyczliwości i grubiaństwa.
 iławianin z Gajerka
 Piątek 30-04-2010

19377. 
Jestem pod wrażeniem szybkiej modernizacji bloku przy ul. 1 Maja 10.
Brawo Panie Jajkowski, Borszewski i Pani Turowska.
 mieszkaniec bloku
 [Iława], Piątek 30-04-2010

19376. 
Odnośnie wpisu numer: 19086 19262

Droga patriotko.
Widocznie nie byłaś zbyt pilną uczennicą i nie uważałaś na lekcjach. Ja też dawno temu chodziłam do "czwórki" i pamiętam jak pomówiona przez ciebie nauczycielka omawiała na lekcjach historii Katyń. Pamiętam też wystawkę w gabinecie historycznym poświęconą zbrodni katyńskiej. Obecnie mój syn, uczeń klasy szóstej, uczony przez tą samą nauczycielkę wie o Katyniu bardzo dużo, ma na ten temat nawet obszerną notatkę w zeszycie. Nie kłam więc publicznie, bo w Twoich słowach czuć wyraźnie prywatną awersję do nauczycielki. To źle świadczy o Tobie, idź do kościoła i wyspowiadaj się z tego, że czynisz zło bliźniemu.
 prawdziwa patriotka
 Piątek 30-04-2010

19375. 
Odnośnie wpisu numer: 19372

Jak możecie żądać od niego inwestycji, skoro sam ledwo żyje, a instruktorów też trzeba opłacić.
 mieszkaniec osiedla
 Piątek 30-04-2010

19373. 
A więc stało się!
Kandydat na prezydenta Bronisław Komorowski obok generała Wojciecha Jaruzelskiego, pogromcy swego czasu Komorowskiego, lecą do Moskwy, by uczcić wspólnie zwycięstwo nad faszyzmem. Scenariusz tragicznych zdarzeń napisany przez siły wrogie śp. Lechowi Kaczyńskiemu spełnił się. Jednak czy spełni się ostatni akt tego scenariusza, dopełnienie marzeń Rosji i Platformy: zwycięstwo Komorowskiego w wyborach prezydenckich?
 Polak szary
 Piątek 30-04-2010

19372. 
Ostatnio w Iławie wyraźnie poprawiła się estetyka niektórych obiektów i widać dbałość właścicieli o ich stan. Niestety, nie wszędzie.

Kilka lat temu na ulicy Skłodowskiej, obok Biedronki, do jednego z bloków dobudowano obiekt, w którym znalazła siedzibę prywatna szkoła nauki jazdy. Początkowo wydawało się, że ten ciekawie przeszklony budynek poprawi estetykę tego nieco zaniedbanego rejonu miasta. Nadzieje jednak szybko okazały się płonne - do dziś budynek nie został nawet otynkowany, dolne ściany pokryte są licznymi bohomazami domorosłych twórców, a wokół straszy połamany chodnik, na którym łatwo można sobie rozkwasić nos, szczególnie wieczorową porą. Na tymże chodniku co tydzień również przeżywają katusze głównie starsze osoby kupujące tam jajca "prosto od chłopa".

Widać wyraźnie, że właściciel szkoły nauki jazdy w głębokim poważaniu ma estetykę swego obiektu i jego otoczenia, a jedynym jego motywem jest zbijanie forsy na kursantach. Nie rozumie zapewne, że paskudny wygląd jego szkoły jest jej oczywistą antyreklamą.

Z drugiej zaś strony jestem ciekaw czy w naszym ratuszu jest jakiś architekt miejski lub urzędnik dbający o estetykę miasta nie tylko wokół ratusza, lecz także w innych rejonach Iławy? Czy niechlujnych zarządców obiektów nie można jakoś doprowadzić do porządku np. poprzez nękające kontrole Straży Miejskiej? Takich miejsc w naszym mieście jest niestety wiele.

Ps. Obok tej samej paskudnej w wyglądzie szkoły kierowców możemy zobaczyć równie "piękną" ścianę boczną wspomnianej Biedronki, brudną i pokrytą chyba jakimiś mchami czy też innym paskudztwem. Polecam jej wygląd łaskawej uwadze naszego Sanepidu.
 czytelnik
 Piątek 30-04-2010

19371. 
Odnośnie wpisu numer: 19368

Dokładnie.
Dlaczego Kurier nie napisze wreszcie artykułu o księdzu Radomskim?
To nie pierwszy jego wyskok, taki styl wypowiedzi prezentuje od lat
(i to po swoim prawdziwym nazwiskiem jako ksiądz!).
Każdego, kto ma inne zdanie wysyła na stos, nie przebierając w słowach. obraża, wyzywa, ma się za alfę i omegę. Nie ma w nim za krzty miłości chrystusowej. Zachowuje się jak inkwizytor, jakby był XII wiek.
 nowy czytelnik
 Piątek 30-04-2010

19370. 
Odnośnie wpisu numer: 19329

"Problem" z Panią skarbnik miasta Okołowską nie polega na posiadaniu
przez nią "haków" na swoich pryncypałów. Ona jest po prostu wysoko wykwalifikowanym urzędnikiem potrafiącym prosto w oczy wywalić swoim szefom co myśli o ich posunięciach. A każdy z tej pyszałkowatej trójki bardzo tego nie lubi.
Panią Okołowską bardzo faworyzował Żyliński, darł z nią koty ale właśnie za to bardzo ją cenił. A Maśkiewicz najzwyczajniej bał się pani Janki.
 wszędobylski
 Piątek 30-04-2010

19368. 
Odnośnie wpisu numer: 19359

Cóż ksiądz [...], którego na szczęście przenieśli z Susza do Iławy, zawsze miał taki styl wypowiedzi. I jutro odprawi msze i rozda komunię...
 życzliwy
 Czwartek 29-04-2010

19367. 
Odnośnie wpisu numer: 19336

Brak elokwencji starosty iławskiego Macieja Rygielskiego to jeszcze nic
w porównaniu z brakiem elokwencji jednego z zastępców, czyli Pana Kasprowicza, który zajmuje się sprawami... oświaty.
Tutaj to dopiero jest głęboka depresja.
 iławianka
 Czwartek 29-04-2010

19366. 
Odnośnie wpisu numer: 19326

Nie jestem w stanie pojąć naiwności wpisów na forum.
Zakłopotany Ptasznik i potwory antysamorządowe Bernadeta Hordejuk oraz Maciej Rygielski... Jeśli ktoś tak to widzi, to oznacza, że nie ma pojęcia o publicznych mechanizmach.
Facet, który wygrał wybory w pierwszej turze jest bezradny i zmieszany! To jakiś surrealizm. Nie dajcie się zwieść! Odgrywanie roli przyzwoitego i dobrego człowieka na stanowisku burmistrza Iławy z tłem pokracznych, wrednych i niekompetentnych lokalnych przywódców PO, to przekaz dla naiwnych. Ta trójka nawet do toalety idzie razem.
Wyobraźcie sobie Żylińskiego zakłopotanego prostactwem, mściwością
i małostkowością swojego najbliższego otoczenia. Jak go zapamiętałem
z czasów kiedy był burmistrzem, śladu by po takich typkach nie zostało.
 zawsze pamiętam
 Czwartek 29-04-2010

19363. 
Odnośnie wpisu numer: 19336

Jedyna droga dla Polski to wziąć udział w wyborach i zagłosować na Jarosława Kaczyńskiego a tym samym skończyć z Platforma czyli skończyć z liberałami.
Tragedia pod Smoleńskiem wiele pokazała Polsce a nasz były ukochany prezydent pokazał jakimi mamy być Polakami. Nie sprzedawczykami na wschód czy na zachód, tylko tu u siebie Polakami, więc Polska nie ma wyboru - prezydentem Jarosław Kaczyński. Wybory do Sejmu wygrywa PiS i wybory samorządowe wygrywa PiS. Koniec z rządami Platformy i podsycaniem, oczernianiem w mediach prasie telewizji czy internecie ludzi PiS-u. Benek dawno pisał, że tylko PiS może uchronić Polskę od sprzedawczyków. A więc drogi narodzie: albo PiS, albo czwarty rozbiór
Polski.
A tobie Panie Olszewski radzę skończyć z obrażaniem ludzi świętej pamięci, bo to kwiat polskiej inteligencji, bez względu z jakiej partii pochodzili. [...] Proszę szanować ludzi inteligentnych, którzy oddali życie za Polskę i nie szkodzić Polsce jeżeli ją Pan miłuje. Mam nadzieje, że Pan zrozumiał i wyciągnie Pan lekcję ze słów Benka. [...]
 BENEK
 Czwartek 29-04-2010

19360. 
Odnośnie wpisu numer: 19352

Racja. Akurat felietony o tragedii pod Smoleńskiem - zarówno Leszka Olszewskiego, jak i Sebastiana Filipa - w spokojny sposób wyrażają ich zdanie na ten temat.
No ale jak ktoś nie może znieść myśli, że inni mogą myśleć inaczej, to niestety często stosuje prymitywne zagrywki. Szkoda, wielka szkoda,
bo to szkodzi Polsce.
 Eskulapski
 Czwartek 29-04-2010

19359. 
Na dobranoc zagadka. Kto o kim pisze te słowa: "Tylko zorany tryprem mózg, schizolski i sprośny, może jarać się czymś takim"?
a). Palikot o Kaczyńskim
b). Kurski o Niesiołowskim
c). ks. Radomski o Remku
 A, B czy C
 Czwartek 29-04-2010

19358. 
Odnośnie wpisu numer: 19346

...więc utrzymujesz, że Dawid i Zdzichowski trzymali sztamę? Ciekawe twierdzenie.
Skoro Paszynin był taki dobry to dlaczego wyleciał? Powtórzę: wyleciał
z urzędu.
Faktycznie Sadowskiemu otworzyła oczy Wiśniewska (sekretarz), która
za takie otwieranie oczu wyleciała z Iławy.
 ciekawe zagadnienie
 Czwartek 29-04-2010

19354. 
Odnośnie wpisu numer: 19349

Prawdziwych Polaków już nie ma. Polegli na barykadach, powstaniach i wojnach.
Przemielone przez ruskich, pruskich, austriackich i watykańskich zostało tylko gnuśne chłopstwo, mieszczańskie groszoroby i bogobojne mohery.
 Mafrchołt gruby a sprośny
 Czwartek 29-04-2010

19353. 
Odnośnie wpisu numer: 19342

Masz rację Panie Benek.
Leszek Olszewski niech napisze o swoim [...]
 iławianka
 Czwartek 29-04-2010

19352. 
Odnośnie wpisu numer: 19348

To jest właśnie całe te "polskie szambo" w pigułce - zamiast sporu na argumenty, element prostacki sięga po inwektywy, a w tekście Leszka
inwektyw nie uświadczyłam!
 Pollaqua
 Czwartek 29-04-2010

19349. 
Odnośnie wpisu numer: 19344

Prawdziwy Polak i patriota nie należał ani do PZPR, ani też nie bratał się
z klerem. Po prostu uczciwie pracował.
 bolszewik
 Czwartek 29-04-2010

19348. 
Odnośnie wpisu numer: 19342

Właśnie!
Ten Olszewski uważa, że skoro potrafi bajeczki o psach pisać, tak samo
ma prawo do znęcania się i szydzenia z człowieka, który oddał życie za nazwanie prawdą tych brutalnych morderstw oraz zbrodni (takiej sytuacji należało się spodziewać).
Ale co tam takiemu, jak Pan felietonista LO. On ma prawo do wolności sumienia, wyznania i wypowiedzi. Czy jednak może swobodnie szydzić
ze śp. Lecha Kaczyńskiego...? Według niego - TAK, według wielu z nas
- kim ty, "człowieczku" [...], jesteś?
 Polak szary
 http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Smolensk:-Nauka-do-wy...
 Czwartek 29-04-2010

19347. 
Odnośnie wpisu numer: 19337

Polaku szary! Palec Boży już zadziałał pod Smoleńskiem.
Jeśli tego nie dostrzegasz, to znaczy, że szaro widzisz.
 Finger
 Czwartek 29-04-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 112 113 114 ... 223 224 225 226 227 228 229 230 231 ... 305 306 307 ... 385 386 387 następna ] z 387



102479387



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.