Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

9075. 
Odnośnie wpisu numer: 9073

PiS wygra wybory i zdobędzie większość w sejmie. Platforma niech sie pakuje, a komuchy niech pomarzą o ławach poselskich.
 Benek
 Czwartek 04-10-2007

9074. 
Odnośnie wpisu numer: 9073

Panowie z Kuriera! Proszę nie wycierać mojej opinii. No co, trzymacie
z Platformą? Co, sponsorują wasze artykuły? Pisaliście o Maśkiewiczu bardzo niechlubnie, a co Ptasznik zrobił do tej pory dla Iławy? Pytam wprost. Nic!
 iławianin
 Czwartek 04-10-2007

9073. 
Szanowni państwo! Dajmy szanse w wyborach PiSowi. Oni zmiotą
komuchów i tą zakłamaną judaszową Platformę. Cała Iława niech
wybiera PiS, a Żyliński niech nie kłamie więcej ludzi i wycofa się
z polityki. On już wyrządził Iławą, że co co drugi mieszkaniec nie
ma pracy, a teraz promuje tego Ptasznika co niewiele więcej potrafi
od niego. Koniec Platformy, koniec komuny, Kwaśniewski na dno.
 iławianin
 Czwartek 04-10-2007

9072. 
Moze ktos mi podpowiedziec co zrobic zeby glosowac poza miejscem
zameldowania? Trzeba jakies papiery zlozyc? Jesli tak, to gdzie i kto
moze to zrobic?
 1 glos
 Czwartek 04-10-2007

9071. 
Odnośnie wpisu numer: 9070

Grzmi wprost genialnie!
Nie wiem, gdzie mógł to Pan zobaczyć, ale w tym haśle jest wiele racji...
Fakty są takie, że coraz mniej czasu zostaje do wyborów, a obawiam się, że frekwencja znowu nie przekroczy 40 proc.
Co robi pozostałe 60 porcent Polaków? Śpi niczym chochoły w "Weselu"?
 Tomasz Reich

treich@tomaszreich.com
 Warszawa, Czwartek 04-10-2007

9070. 
Odnośnie wpisu numer: 9066

Do szanownego Pana Tomasza Reicha. Nie wiem gdzie to widziałem, ale brzmi dobrze: "Zagłosuj, bo cię przegłosują!". Proszę o komentarz.
 czytelnik
 Czwartek 04-10-2007

9069. 
Odnośnie wpisu numer: 9068

Nie było jak za czasów Benka Gaca. Tacy jak niżej wymienieni, to Jemu buty by szorowali. Świeć Panie nad Jego duszyczką.
 ORMOWIEC
 Czwartek 04-10-2007

9068. 
Odnośnie wpisu numer: 9067

Ale jaja. Myślałem, że Andrzeja Sobiecha już od wiosny nie ma w klubie.
Coś się zmieniło potajemnie???!!! Co jest grane???!!!
 kibic
 Środa 03-10-2007

9067. 
Już dawno było wiadome, że we władzach klubu piłkarskiego Jeziorak
są nieodpowiednie osoby. Panie Sobiech, niech Pan pokaże, że jest Pan odpowiedzialnym człowiekiem i odejdzie dla dobra naszego klubu!!!
 Przemo
 Środa 03-10-2007

9066. 
Odnośnie wpisu numer: 9064

„(…) Wy redaktorki macie do wykonania karkołomne zadanie, zadanie zohydzenia propolskich, narodowych postaw (…)”. Że ja niby przeciwko narodowym postawom?! Człowieku proszę, zanim cokolwiek chlapniesz
to zastanów się jeszcze raz.
Jeśli chodzi o Kurier, to nie jestem redaktorem, lecz wolnym publicystą, który pisząc felieton przedstawia własne spojrzenie. Zapewniam Cię, że żaden z redaktorów Kuriera (Synowiec czy Safianowski) nie narzucał mi nigdy ani tematyki, ani nawet nie sugerował jaką mam przyjąć postawę
w swoim własnym tekście.
Powtórzę się. Zostańmy każdy przy swoim. Ale szanujmy się i wspólnie myślmy jak 21.X sprowokować ludzi do gremialnej wizyty przy urnach.
To jest najważniejsze.
 Tomasz Reich
 Środa 03-10-2007

9064. 
Odnośnie wpisu numer: 9062

Nie myśl redaktorku z b... ł.... (jakich setki), że moim bohaterem będzie Tusk, człowiek bezideowy.
Bezideowość jego/wasza objawia się w proeuropeiźmie. To nie jest moja ideologia, gdyż jest ideą do nikąd, podobnie jak ta z ówczesnych czasów, z którą kazano nam żyć - socjalizm realny i komunizm moskiewski. Wielu Polaków wcale nie chce tamtego i również obecnego prozachodniego socjalizmu.
Wy redaktorki macie do wykonania karkołomne zadanie, zadanie zohydzenia propolskich, narodowych postaw. Postaw, które nie są
z zasady antyeuropejskie, a postawami solidaryzmu z narodami europejskimi. To jest zasadnicza różnica.
Moimi publikacjami nie muszą być "efemerydy myślowe" na użytek właścicieli gazet, a jest mój stosunek do narodu, państwa, jego kultury
i głęboka wola umacniania narodowej tożsamości. To jest moją siłą, a
nie "szatańskie wersety" w gazecie lokalnej, jak chciał by redaktorek
mnie widzieć i oceniać.
 nick
 Środa 03-10-2007

9063. 
Odnośnie wpisu numer: 9061

Ok wnuczusiu, nie będę czytała.
Poczytaj sobie na ostatek. Mam złotą rybkę która podnosi ciężary lewą łapką, ale ostatnio sobie zwichnęła struny głosowe i teraz nie ma większej motywacji do tratowania anizotropowego wydmuszek spawalniczych. Problem polega na tym że owe struny głosowe wspierały jej atak na pędzące stado imadeł z afryki środkowej, które jak co roku mają wylęgi na mazurach w ich okresie godowym. I co teraz ma zrobić, wyleczyć
czy donosić? Darz Bór.
 Babcia Jancia z domu Moher
 Środa 03-10-2007

9062. 
Odnośnie wpisu numer: 9060

Ho ho ho... A więc ile, co i gdzie publikowałeś, bohaterze?
Jakoś nie mogę skojarzyć...
 Tomasz Reich
 Środa 03-10-2007

9061. 
Odnośnie wpisu numer: 9059

Babciu szanowna, proszę nie czytaj tylko tych akapitów, które chcesz przeczytać, bo inne też są ważne. Przeczytaj całą wypowiedź i dopiero wtedy wyciągnij jakikolwiek wniosek.
Przypomnij sobie Baciu również, a może przede wszystkim moje ostatnie zdania. One: „Zostańmy każdy przy swoim, ok. Ale wspólnie myślmy jak sprowokować ludzi do gremialnej wizyty przy urnach. To najważniejsze,
nie utarczki”.
„Pies, kiełbasa, spadać na szczaw, głąby kapuściane” – to nie mój język
ani moje myśli, babciu szanowna.
 Tomasz Reich
 Środa 03-10-2007

9060. 
Odnośnie wpisu numer: 9058

Wielkie mi kompetencje pisywać w lokalniaku, nawet z imienia.
Kto wejdzie do redakcji, ten jako redaktor wychodzi, ale mecyja.
Nie dajcie się zwariować.
 nick
 Środa 03-10-2007

9059. 
Odnośnie wpisu numer: 9058

"(...) Mam trochę większą świadomość polityki niż anonimowi autorzy wpisów. Przypomnę, że jestem związany z grupą ITI. Nie Wam
"przyjaciele" oceniać moje kompetencje. (...)".
Przetłumaczę teraz na język zrozumiały dla maluczkich. Nie dla psa kiełbasa, spadajcie na szczaw głąby kapuściane. Była grupa trzymająca władzę? Była. No to teraz jest... No i te kompetencje, och i ach...
 Babcia Jancia z domu Moher
 Środa 03-10-2007

9058. 
Odnośnie wpisu numer: 9057

Na łamach Kuriera nie jestem redaktorem, lecz wolnym publicystą, który
w kilku kwestiach ma odwagę wypowiedzieć swoje własne zdanie oraz
podpisać się całym sobą.
Zmartwię "życzliwych inaczej". Mam trochę większą świadomość polityki niż anonimowi autorzy wpisów. Przypomnę, że jestem związany z grupą ITI. Nie Wam "przyjaciele" oceniać moje kompetencje. Wasze opinie są anonimowo warte tyle, co dyplom kupiony na bazarze.
Zostańmy każdy przy swoim, ok. Ale wspólnie myślmy jak sprowokować ludzi do gremialnej wizyty przy urnach. To najważniejsze, nie utarczki.
 Tomasz Reich
 Środa 03-10-2007

9057. 
Odnośnie wpisu numer: 9051

Szanowny redaktorzyno! Gybyś Panie był lotny, a nie przelotny,
to poleciałbyś nieco wyżej...
 nick
 Środa 03-10-2007

9056. 
Odnośnie wpisu numer: 9055

"(...) Proszę czytać uważnie i analizować szeroko, a nie skupiać się tylko na poszlakach (...)". Tak toczno herr gieneral, upsss, Panie Tomaszu!
Zawsze czytam uważnie, poszlaki zostawiam innym (nie jestem sędzią, jak już, to raczej winowajcą).
Proszę się nie gniewać i nie zrozumieć mnie źle, ale w pańskim wywodzie brak jest logiki, która w tym przypadku (zresztą nie tylko w tym), jest nieodzowna.
Reasumując. Babciu, droga Babciu oddaj dowód i marsz na wybory.
 Babcia Jancia z domu Moher
 Środa 03-10-2007

9055. 
Odnośnie wpisu numer: 9054

Nie odbieram nikomu prawa głosu, proszę się wczytać dokładnie w to co wcześniej napisałem.
Chodzi o ten fakt, żeby iść do wyborów a nie spychać odpowiedzialności
za Polskę na osoby tylko starsze, które - w przeciwieństwie do wielu...! - pójdą rzetelnie do wyborów. Tu chodzi wyłącznie o ten fakt, żeby poszli wszyscy uprawnieni, a nie tylko garstka. I tak należy czytać przesłanie akcji, którą ktoś wymyślił.
A dla Rodziców i osób starszych, które mnie wychowały, mam olbrzymi szacunek osobisty. Np. mojej kochanej Babci dedykowałem mój tomik
"TRANS".
Proszę czytać uważnie i analizować szeroko, a nie skupiać się tylko na poszlakach.
 Tomasz Reich
 Środa 03-10-2007

9054. 
Odnośnie wpisu numer: 9051

Panie Tomaszu!
"(...) poukrywani w anonimach. Postarajcie się o bardziej wysmakowane kąsanie (...)".
Czy jeżeli się podpiszę, dajmy na to Helena Rzepecka, to już nie będę anonimowa. Pan chyba stroi sobie „szutki”, albo nie wie czym jest Internet. Widzę, że dla pana tzw. „kąsaniem” jest nie zgadzanie się
z pańskim i pańskich przyjaciół zdaniem, no no...
"(...) Obawiam się, że po mnie coś zostanie - nawet gdy zniknę z tego świata (...)". Panie Tomaszu, panie Tomaszu. Zaręczam panu, że po tygodniu, co ja piszę... Podziwiam takich ludzi jak Pan. Silent majority nigdy o panu nie słyszała, więc...
"(...) i życzę wiele miłości. Szacunku...!!! Uczcie się go, bo będzie Wam bardzo potrzebny (...)". Widzę, że znowu powraca stare "MY" i "wy", maluczcy! Co do szacunku i miłości, to pragnę panu przypomnieć, że
tego się nie nauczy (no chyba, że knutem, pamiętam co nie co), te
dwie rzeczy wynosi się z domu rodzinnego.
PS.
"(...) A po Was co...? Anonimowe, durne i bez polotu wpisy? (...)". To chyba szczyt pańskiej miłości i szacunku dla bliźniego, he he. Panu chyba nie było dane znać powiedzenie Sokratesa: "Od młodości obieraj madrość za towarzyszkę życia". Pan woli Dodę udająca się do Moskwy w pańskim towarzystwie...
 Babcia Jancia z domu Moher
 Środa 03-10-2007

9053. 
Odnośnie wpisu numer: 9051

Panie Tomku - gratuluję powrotu na łamy Kuriera! Podoba mi się to, że
w Kurierze można poczytać wreszcie różne, świeże pióra. Brawo, brawo!
Brawa dla felietonistów, brawa dla wszystkich aktywnie wypowiadających się o naszej rzeczywistości, brawa dla redakcji. Wypowiadają się różni ludzie, piszą listy czytelnicy na różnym poziomie, to fakt. Różne poglądy.
Wiele jednak jest w tym uroku i najprawdziwszej Prawdy. Wybierać!
 Przyjaciel Kurierów
 Środa 03-10-2007

9052. 
Odnośnie wpisu numer: 9028

Za Panem posłem Krzysztofem Liskiem w Elblągu też nie przepadają.
"(...) W żadne działania w regionie się nie angażował. Były jednostkowe przypadki, kiedy pojawiał się w Elblągu, ale współpraca elbląskiej PO
z nim była bardzo niewielka. (...)". Poczytajcie więcej.
 czytelnik
 http://dziennikelblaski.wm.pl/Silna-lista--ale-mogla-byc-...
 Środa 03-10-2007

9051. 
Życzliwcy! Tacy prawi, czyści i wspaniali, że... poukrywani w anonimach. Postarajcie się o bardziej wysmakowane kąsanie.
Obawiam się, że po mnie coś zostanie - nawet gdy zniknę z tego świata,
nie tylko na papierze... A po Was co...? Anonimowe, durne i bez polotu wpisy w Internecie?
Anonimowy komentarz jest nieistony, ba, niczego nie wnosi poza głupotą i zawiścią. Ale o tym i o innych grzechach innym razem.
Pozdrawiam wszystkim i życzę wiele miłości. Szacunku...!!! Uczcie się go, bo będzie Wam bardzo potrzebny.
 Tomasz Reich
 Środa 03-10-2007

9050. 
Odnośnie wpisu numer: 9020

Panie Tomaszu Reich!
„Se tak myślę”, że to MY, prości ludzie powinniśmy być przerażeni tym, co piszą „elyty”. Popatrzmy, a właściwie przeczytajmy i choć troszeczkę pomyślmy.
Pisze pan „Martwią mnie sondaże wyborcze. Okazuje się, że PiS i PO
idą łeb w łeb. To może być smutne dla Polski”. A „dlacegoj” to panie Inteligencie? Smutas z pana, he he.
Dalej. "(...) można będąc u władzy manipulować faktami (...)". Kiedy tak nie było, no kiedy?
"(...) Moi koledzy aktorzy, a wśród nich Robert Moskwa, piosenkarka Doda i wielu znanych ludzi z tego kraju, apelujemy (...)". Tutaj muszę panu podziękować, bo jak przeczytałem, że Doda, to ze śmiechu...
Panie Tomaszu!
Zejdź pan na ziemię, zmień pan „towarzycho”, to przestanie się pan bać
i wyjdzie to panu na zdrowie. [...]
 Babcia Jancia z domu Moher
 Środa 03-10-2007

9049. 
Odnośnie wpisu numer: 9047 9046

Odpowiadam krótko i węzłowato.
Sobiech był, jest i będzie - zrozumiano?!
Bez Sobiecha, Paluszewskiego i Nerowskiego IKS pada - zrozumiano?!
A łepki, obszczymurki i fajfusy mogą se pokrakiwać.
 trenerro
 Wtorek 02-10-2007

9048. 
Odnośnie wpisu numer: 9042 9020

Pytasz: "Co ma wypowiedź pana Reicha do zabierania komuś dowodu?". Odpowiedź jest poniżej. Pomagam, bo widzę, że sam sobie nie radzisz.
"Weź udział w wyborach. Weź udział w akcji: Zabierz babci dowód.
Głosuj, masz wpływ na przyszłość Polski. Tomasz Reich".
 Iwonka
 Wtorek 02-10-2007

9047. 
Odnośnie wpisu numer: 9046

Świetnie, Jeziorak coraz bardziej jest kiepski...
 Ściema
 Wtorek 02-10-2007

9046. 
Mam pytanie: czy Sobiech nadal jest w Jezioraku Iława? Jeżeli tak, to
już nie pójdę na mecz naszego klubu do czasu aż nie odejdzie. Jest to zakłamana osoba, inaczej mówiąc [...] i nie powinien wpływać na losy naszego Jezioraka.
 Andrzej
 Wtorek 02-10-2007

9045. 
ZŁOTA POLSKA JESIEŃ
Weź udział w ogólnopolskim konkursie wspieranym przez iławski Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Wystarczy, że uchwycisz w kadrze najpiękniejsze momenty Złotej Polskiej Jesieni. Nieważne ile masz lat, ale jeśli nie masz dowodu osobistego poproś rodziców o zgodę.
Jeżeli nie posiadasz aparatu, to mamy dla ciebie drugi konkurs. Napisz esej, rozprawkę, felieton, albo po prostu artykuł na temat uroków najbardziej kolorowej polskiej pory roku. Jeśli chcesz znać dokładne zasady obu konkursów, zajrzyj do iławskiego Ośrodka Edukacji Ekologicznej (skrzydło ratusza).
Na prace (zdjęcia rozmiaru 800x600px oraz teksty do 1000 słów)
czekamy do środy 31 października 2007 roku. Ogłoszenie listy
zwycięzców nastąpi 5 listopada. Czekają wspaniałe nagrody!
 Michał Młotek

osrodek@ekologia.ilawa.pl
 Wtorek 02-10-2007

9044. 
Odnośnie wpisu numer: 9040 9032 9029

Oj kompletnie jesteście bez ikry - tak straszyć chłopaka bystrego.
 Edzia
 Wtorek 02-10-2007

9043. 
Odnośnie wpisu numer: 9038 9020

Jak zwykle robicie z igły widły.
Człowiek mówi "obudźcie się!". A Wy śpicie. No obudźcie się wreszcie!
 Senann
 Wtorek 02-10-2007

9042. 
Odnośnie wpisu numer: 9041

Hahahahaha, ale smieszne. Moherowa babciu moze Ci laske potrzymac? Co ma wypowiedz pana Reicha do zabierania komus dowodu? Nic. Haha.
 Filip
 Wtorek 02-10-2007

9041. 
Odnośnie wpisu numer: 9038

Spoko, proszę założyć pampersa i czekać...
"(...) Apelowanie do Polaków, żeby głosowali nie jest niczym złym i
nie nosi znamion przestępstwa".
"(...)(...)(...) Apelujemy! Weź udział w wyborach. Weź udział w akcji:
"Zabierz babci dowód". Głosuj, masz wpływ na przyszłość Polski (...)".
Jajcarz z pana, panie Tomku, oj jajcarz!
 Babcia Jancia z domu Moher
 Wtorek 02-10-2007

9040. 
Odnośnie wpisu numer: 9038

Do "przerażonyyyyyyyyyyego".
Panie redaktorku. To, że pan piszesz, to sobie pisz, ale nie strasz na
forum ludzi, którzy zwracaję ci uwagę, żebyś nie kolportował treści,
które "w czynach" są karalne. Wpradzie nie nawołujesz pan do ich
realizacji wprost, ale siejesz zły wiatr lub jak wolisz, zatrute myśli
tym, co łatwo przekują je w czyn. Oj radaktorku... pióro w rękach
pańskich jest sztyletem. My też mamy sztylety w... sercach.
 Cosa Nostra
 Wtorek 02-10-2007

9039. 
Odnośnie wpisu numer: 9038

Z informacji, które posiadamy z Państwowej Komisji Wyborczej, żadne działania - włącznie z doniesienami do prokuratury - nie są wszczęte
w sprawie sloganu anonimowego wyborcy...
 informer
 Wtorek 02-10-2007

9038. 
Odnośnie wpisu numer: 9029 9036

Jestem przerażonyyyyyyyyyyy... Jeśli Pani (anonimie) będziesz straszyć mnie publicznie, to rzeczywiście spotkamy się w sądzie :-).
Przypomnę, że w tym kraju każdy ma prawo do wygłaszania własnych poglądów. Apelowanie do Polaków, żeby głosowali nie jest niczym złym
i nie nosi znamion przestępstwa.
 Tomek Reich
 http://www.tomaszreich.com
 Warszawa, Wtorek 02-10-2007

9037. 
Dlaczego panowie z PO nie protestujecie w sprawie aresztowania Beaty Doroty Sawickiej, waszej posłanki? Taka ona obrotna, że wykonała o jeden "przekręt" za dużo i walnęła o glebę?
Niektórzy uwierzyli, że PiS i CBA żartują. Trzeba wykazać się nie lada butą i arogancją do prawa. Przy tylu aresztowaniach i szumie ws korupcji dalej robić swoje, to wyjątkowa postawa. To ohyda. Ciekawe co powie pan Pieronek (dla mnie nie jest biskupem), który tak bardzo grzmiał na rządzących, wypominając im nocne aresztowania, wywlekanie lekarzy z gabinetu przez CBA, prawie porównywał do czasów stalinowskich.
Proszę pomyśleć jaka byłaby w Polsce korupcja, gdyby rządzili ci, którzy nic w tej sprawie nie robili? Tego kraju już by nie było.
Odpowiem wam na koniec dlaczego nie protestujecie: gdyż trzęsiecie porami, by was nie spotkała sromotna kleska wyborcza. Musicie być potulni jak pieski, gdyż nie znacie ani dnia, ani godziny i kto z waszego układu następny.
 Karamba
 Wtorek 02-10-2007

9036. 
Odnośnie wpisu numer: 9032

Swoją drogą, to proszę zobaczyć jakie te życie dziwne... Dziwny jest ten świat, chciałoby sie powtórzyć za śp. Niemenem...
Bo przecież tzw. komuchy przyjeżdżały po moją Babcię, która miała już
wtedy ponad 90 lat i z pełną atencją, uszanowaniem, wiozły ją kilka km
do Komisji Wyborczej, żeby mogła zagłosować.
Dzisiaj, tzw. "światowcy" z przedstawicielem Kuriera na czele, chcą tejże Babci zabrać dowód, no bo przecież "Ona nie będzie umiała zagłosować".
Za chwileczkę,za momencik, zaproponują eutanazję, no bo...
Żeby ich jaśnisty...
 Babcia Jancia z domu Moher
 Wtorek 02-10-2007

9035. 
JA JUŻ WYBRAŁEM - rudą skórkę z liska. A TY?
 smarowóz
 Wtorek 02-10-2007

9034. 
Drodzy redaktorzy Kuriera! Czy politycy z pierwszych stron gazet już zapowiedzieli się w naszej kochanej Iławie na tę kampanię wyborczą?
Czy już coś wiadomo o lokalnych spotkaniach?
 zainteresowany
 Wtorek 02-10-2007

9033. 
Ponieważ ostatnio trochę przychorowałem, to jestem częstym "gościem" iławskiego szpitala i to, co ostatnio zobaczyłem na okienku rejestracji, zwaliło mnie już całkiem z nóg.
Widnieje tam zarządzenie nowej Pani dyrektor w sprawie opłat za odpisy, wyciągi dokumentacji medycznej. Większość pacjentów tutejszej poradni chirurgicznej - czy to ogólnej, czy to ortopedycznej - jest ubezpieczona w jakiejś ubezpieczalni. Każdy będzie chciał uzyskać odszkodowanie za uraz, każdy będzie musiał posiadać odpis lub wyciąg historii choroby.
A to już są koszta: zwykłe ksero bez żadnej pieczątki potwierdzającej zgodność z oryginałem 40 gr od strony(info od Pani z okienka) i 4 zł...!!!
Od strony za odpis lub wyciąg. Wiadomo, że zwykłe ksero nie wystarczy, a jak ktoś ma już 5 stron i dwie, albo i trzy ubezpieczalnie. Zaraz zacznie się jazgot, że i tak się mu zwróci z firmy ubezpieczeniowej. Może i się zwróci, ale żeby się zwróciło to muszę na to zapracować i opłacić
składkę.
Mam wielką prośbę do Pana redaktora naczelnego Kuriera, aby zajął się sprawą moim zdaniem wręcz "złodziejskich" opłat za odpisy i wyciągi. Nowa Pani dyrektor chyba lekko przegina z tymi opłatami. Czyżby chciała za nasze pieniądze wyremontować szpital? Przecież płacimy niemałe już podatki. Skąd się wzięło te 4 zł?
 leczony u ortopedy
 Iława, Wtorek 02-10-2007

9032. 
Odnośnie wpisu numer: 9030

Przeczytaj ze zrozumieniem "J-23" (jeżeli potrafisz, oczywiście).

("Życie Warszawy") ................... Idą wybory. Uratuj kraj. Zabierz babci dowód - nawołuje żartobliwie portal (www.trwam.net). Autor popularnego od kilku dni hasła uważa, że ograniczenie udziału osób starszych w wyborach jest receptą na kryzys polityczny w Polsce. W ciągu kilku dni apel skopiowało około trzech tysięcy stron internetowych. Kim jest autor apelu? Wiadomo jedynie, że to współautor portalu (www.trwam.net). Podpisuje się inicjałami jk. Portal ten krytycznie przygląda się kampanii
wyborczej.
Choć jk zaznacza już na początku tekstu, żeby akcję potraktować z przymrużeniem oka, Miłosz Wilkanowicz z Państwowej Komisji Wyborczej podkreśla, że akcją powinien zająć się prokurator: - Czy jest to żart, czy nie, taki apel jest szkodliwy - tłumaczy Wilkanowicz. - Przeszkadzanie w swobodnym wykonywaniu prawa do głosowania jest karalne. Grozi za to pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Osoby, które poczuły, że ktoś narusza ich prawo, mogą zgłosić się do prokuratury.
 Babcia Jancia z domu Moher
 Wtorek 02-10-2007

9031. 
[…][…] Przeanalizujcie dyrektorów wydziałów Starostwa Powiatowego w Iławie. Przeliczając ich zarobki na liczbę pracowników, których mają pod sobą – biją nawet dochody dyrektora szpitala Przemysława Ramela […]. Dodać należy, że oświadczenia majątkowe zawierają stare dane, bo w ostatnim roku odchodząc ze stołków ekipa Skubijowa & Zabłotny dała im […]. Do tego należy dodać ryczałt na samochód i abonament na telefon. Pomijając oczywiście to, że w teren jeżdżą też samochodami służbowymi starostwa.
Taka Pani […] i jej podobni szefowie wydziałów zarabiają tyle co dyrektor szkoły średniej razem z godzinami zajęć lekcyjnych. Prawda, że zakres obowiązków i odpowiedzialność jest równa obowiązkom dyrektora szkoły. Kilku ludzi pod sobą i bujanie w fotelu wymaga sowitego wynagrodzenia, bo przecież pot z czoła cieknie. Podobnych do niej […] jest więcej. […] Analizę można zrobić na poczekaniu. […]
Słyszałem uwagi pracowników starostwa o podwyżkach. Kształtowały się one tak: pula na wydział, z tego połowa na dyrektora, reszta do podziału na wszystkich. Średnia i tak wyjdzie dobra.
[…][…][…] Dyrektorka wydziału komunikacji zarabia najmniej, a najwięcej pracuje. Potrafi sama usiąść za biurkiem i zrobić co potrzeba, czego nie zrobi taka […] czy taki […]. Ma do tego oddział zamiejscowy w Lubawie.
 były radny z opozycji
 Wtorek 02-10-2007

9030. 
Odnośnie wpisu numer: 9029

Szkoda, że w prokuraturze nie aresztują matołów za matołectwo.
 J-23
 Wtorek 02-10-2007

9029. 
Odnośnie wpisu numer: 9020

Panie Tomaszu Reich. W związku z Pańskim apelem, uprzejmie Panu donoszę, że zgłaszam to do prokuratury.
 Babcia Jancia z domu Moher
 Wtorek 02-10-2007

9028. 
Odnośnie wpisu numer: 9025

Panie Lisek, Panie pośle Lisek! Jak pan lata na wyspy po to żeby szukać poparcia w wyborach, to niech pan tam już zostanie, bo i tak pana nie było w Iławie, więc dla mieszkańców Iławy nie robi to wielkiej różnicy! Głosowałem na pana 2 lata temu. Teraz niech pan nie liczy na mój głos ani głosy mojej rodziny!
 kolega (już nie)
 Wtorek 02-10-2007

9027. 
Odnośnie wpisu numer: 9026 9025

Instrukcja obsługi dla 25-letniego "Wyborcy" z wpisu poniżej.
Najedź se myszką na personalia "Krzysztof Lisek", kliknij i będziesz miał zaadresowany mail do posła oraz kandydata gdańsko-iławskiego. Proste?
 instruktor
 Wtorek 02-10-2007

9026. 
Odnośnie wpisu numer: 9025

Panie Pośle Lisek, proszę się ujawnić! Skoro u nas Pana nie widać,
proszę podać do siebie jakieś namiary: e-mail, numer gg - tak, by
można było Panu zadać jakieś pytanie. W końcu startuje Pan
z naszego okręgu, nieprawdaż?
 Wyborca, lat 42
 Iława, Wtorek 02-10-2007

9025. 
Odnośnie wpisu numer: 9018

Szanowny Panie redaktorze.
W Wielkiej Brytanii i Irlandii przebywa ponad milion Polaków, o czym wie dziś prawie każda rodzina - także wiele rodzin w Iławie. Większość z nich wyjechała, miejmy nadzieję czasowo, nie widząc dla siebie peryspektyw w Polsce... Mamy nadzieję, że kiedy w naszym kraju gospodarka zbliży się chociaż trochę do poziomu Irlandii czy Wielkiej Brytanii, a biurokracja przestanie krępować inicjatywę - wrócą.
Platforma Obywatelska zaproponowała już ponad rok temu pakiet ustaw ułatwiających wracającym do Polski inwestowanie poprzez uruchomienie własnych firm, a także abolicję podatkową za lata 2004-2006, kiedy nie było jeszcze żadnej umowy międzypaństwowej o unikaniu podwójnego
opodatkowania.
Donald Tusk na spotkaniach z setkami Polaków w Londynie, Dublinie czy Glasgow prosił ich naturalnie o udział w wyborach i wsparcie dla PO.
 Krzysztof Lisek

krzysztof.lisek@sejm.pl
 Wtorek 02-10-2007

9023. 
Odnośnie wpisu numer: 9015 9019

Debata Kwaśniewski-Kaczyński była taka, jakiej można było się spodziewać. Gładka z lekko ostrymi momentami. Żaden nie zaskoczył
i nie zdziwił. Kaczyński był ładny jak zawsze a Kaczyński zaślepiony
jak zawsze, czyli każdy był taki jaki chce widziec go jego elektorat.
Nic ponadto. Obaj mogli pokazać coś więcej, ale niestety nie mogli
sobie na to pozwolić.
 Wyborca, lat 42
 Iława, Wtorek 02-10-2007

9022. 
Odnośnie wpisu numer: 9018

Bardzo brzydko ujawniać prywatne rozmowy panie Synowiec!!!
 Gall
 Wtorek 02-10-2007

9021. 
Odnośnie wpisu numer: 9018

Panie Jarosławie, Naczelny Wodzu Iławskich Mediów! Ci ludzie (PeOwici) tylko mają dobrą gębę. Wciskanie "ciemnoty" jest ich siłą. Spóściznę jaką przejęli po UD, potem UW, jest gładkomowa. Mowa każdemu do ucha, każdemu przychylna, aksamitna, pozornie klarowna, jednak mętna w istocie. Mieliśmy tego przykład w Iławie przez wiele lat. Zwykli ludzie
dają się na to nabrać i skonsumować, gdyż jest łatwostrawna.
 nick
 Wtorek 02-10-2007

9020. 
Martwią mnie sondaże wyborcze. Okazuje się, że PiS i PO idą łeb w łeb. To może być smutne dla Polski.
Debata pomiędzy Kwaśniewskim i Kaczyńskim pokazała tylko, że wciąż
można będąc u władzy manipulować faktami. Moim koledzy aktorzy, a
wśród nich Robert Moskwa, piosenkarka Doda i wielu znanych ludzi z
tego kraju, apelujemy: Weź udział w wyborach. [...][...][...][...][...].
Głosuj, masz wpływ na przyszłość Polski.
 Tomasz Reich
  7077601
 http://www.tomaszreich.com.pl
 Warszawa, Wtorek 02-10-2007

9019. 
Odnośnie wpisu numer: 9015

Debata? Kaczyński nadspodziewanie dobrze sobie radził. Myślałem, że Kwaśniewski go rozjedzie, lecz myliłem się. Jarosław zaimponował mi.
Olek "morda" sprawiał wrażenie jakby jeszcze trzeźwiał po Kijowie...
A tak poza tym nie dowiedziałem się niczego nowego.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 01-10-2007

9018. 
Odnośnie wpisu numer: 8998

Pogadałem sobie przez Internet z posłem Krzysztofem Liskiem. Najpierw pozwoliłem mu się wygadać. Nieźle nawijał, trzeba to przyznać. Bajerę
ma opanowaną, nie powiem. Ale potem ja odpaliłem tak:

– Dlaczego szukacie głosów poparcia wśród uciekinierów na wyspy, skoro rządzić chcecie w Polsce nad Wisłą?

– Czyżbyście szukali poklasku wśród emigrantów, których wynik wyborów w Polsce przecież nie będzie dotyczył?

– W kraju wam nie idzie i tylko dlatego orzecie na obczyźnie?

Słowo daję: zgasł, zamilkł. I już nie odezwał się do mnie tego wieczora. Panie pośle szanowny! Czy ja naprawdę jestem taki straszny? Czy tylko takie gały mi dorabiają? Czekam na odpowiedź. Trzy pytania proste jak konstrukcja cepa. Pogadajmy.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 01-10-2007

9017. 
Reklama nowego produktu alkoholowego:
"ZIOBRÓWKA - ADWOKAT NA KACZYCH JAJACH".
 ORMOwiec
 Poniedziałek 01-10-2007

9016. 
Odnośnie wpisu numer: 9015

Nic nie udają. Kaczor miota Kwasem jak jaką żabą po szuwarach.
Całe szczęście, że nie było tam mojego sympatyka Donaldzika, bo nie byłoby co zbierać. Pan Bóg nad nim czuwa i uchronił go przed masakrą.
 PIŁSUDCZYK
 Poniedziałek 01-10-2007

9015. 
Oglądam i słucham debatę Kaczyński-Kwaśniewski (jest godz. 20:15).
Jakoś tak dziwnie grzecznie chłopakom idzie po obu stronach.
Pozorują czy jaka cholera?
 wyborca z dworca
 Poniedziałek 01-10-2007

9014. 
Odnośnie wpisu numer: 8906

Wracam do Iławy uśmiechnięty i zadowolony z wyjazdu służbowego, bogatszy o niepowtarzalne doświadczenia (i nie tylko). W domu przy smacznej kawie zerkam na forum i... Własnym oczom nie wierzę.

Opowiadał mi co nieco Radek Safianowski przez telefon, ale po lekturze ostatnich wpisów dochodzę do wniosku, że nigdy nie należy ruszać się bez laptopa z dostępem do sieci (nawet gdy jedziesz do Susza czy np. Lubawy, a co dopiero na drugi kraniec Polski), nie należy bowiem zwlekać z odpowiedzią wobec tych, którzy nie są w stanie pojąć, iż dokonują
na sobie pełzającej egzekucji.

Bez zbędnego owijania w bawełnę muszę powtórzyć! Jesteśmy jednym
z najlepiej płacących wydawnictw lokalnych (w PL), ale niestety żądania
Andrzeja Kleiny tym razem przekroczyły nasze możliwości i po prostu
zdrowy rozsądek. Zwyczajnie nie mam zamiaru płacić za jeden felieton
aż tyle, ile wynosi 1/2 pensji początkującego reportera.

Ktoś zapyta: „A o jaką konkretnie kwotę chodzi?”. Póki co, nie mogę
odpowiedzieć, chyba że Andrzej Kleina zwolni mnie z tej tajemnicy.
Raczej tego jednak nie zrobi, bo uparcie omijał tę kwestię pouczając
nas, że „dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają”. Żeby jednak była
to prawda, potrzeba dżentelmenów z obu stron, prawda „Zdzichu”?

Andrzej Kleina ostro, oj wyśrubował swoje żądania za pisanie felietonów.
Synowiec powiedział „Dość!”. Nie dogadali się, więc Kleina sobie poszedł.
Prosta, wręcz klasyczna sytuacja w świecie ludzi dorosłych. Nie trzeba
więc dorabiać żadnej gęby, żadnej filozofii czy też innej teorii spiskowej.
Jeśli Andrzej Kleina jest tak dobry jak wielokrotnie o sobie mówił, to na
pewno znajdzie zajęcie w innych mediach, które na pewno docenią jego
przeogromny kunszt pisarski i zapłacą mu dużo-dużo lepiej niż za zboże.
Jeśli Andrzej Kleina jest jeszcze lepszy niż o sobie opowiadał i roztaczał
takowe o sobie mniemanie, to na pewno poradzi sobie z tą nową gazetą
w Lubawie, bo takie czasopismo jest tam po prostu bardzo potrzebne.

Pozostałe insynuacje, kłamstwa i obelgi pozostawiam bez komentarza.
I niniejszym zamykam dyskusję na ten temat. Po prostu nie mam czasu.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 01-10-2007

9013. 
Muszę przyznać, że jestem ciekawy opinii czytelników na temat mojego felietonu, który pojawił się w Kurierze. Czekam na info :-))
 Tomasz Reich
 http://www.tomaszreich.com.pl
 Warszawa, Poniedziałek 01-10-2007

9012. 
RETORSJA NA AKCJĘ INTERNETOWĄ "SCHOWAJ BABCI DOWÓD".
Babcie i dziadkowie, którzy mają w posiadaniu "aktywa w postaci fuduszy, nieruchomości i inne" po przegranych wyborach PIS-u przekażą na rozwój Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej lub inne cele społeczne. O tym, że babcie są nieobliczalne świadczy dawna sprawa przekazania aktywów o. Rydzykowi na ratowanie Stoczni Gdańskiej.
 Filomaci
 Poniedziałek 01-10-2007

9009. 
W Kurierze przeczytałem ciekawy artykuł na temat zmian w naszych szkołach. Ciekawi mnie dlaczego nie została w nim poruszona kwestia religii i etyki.
Chodzi o fakt, że szkoły nie organizują zajęć etyki dla uczniów, którzy
nie chcą chodzić na religię!
Czy szkoły w ogóle sondowały wśród rodziców, czy chcą takiego nowego przedmiotu? Czy lepiej było sobie nie robic problemu z tym i pozostawic sprawe tak jak jest?
 czytelnik
 Poniedziałek 01-10-2007

9008. 
Odnośnie wpisu numer: 8993

Olu mała, chyba naprawdę mała idź na studia i się doucz. Jak nie ma
dowodu to oznacza to, że podejrzany jest winny tak? Albo jak są jakieś
braki w dokumentacji? Takim sposobem myślenia można wszystko
podważyć.
Na szczęście żyjemy jeszcze w kraju, gdzie podejrzanemu trzeba udowodnic winę a nie podejrzany musi udowadniac, że jest niewinny.
 Wyborca
 Poniedziałek 01-10-2007

9007. 
Może ktoś poda na kogo przyjdzie nam głosować. Zamęt nie przeszkodzi zorientować się kto będzie w powiecie z jakiej partii startował.
 wyborca
 Niedziela 30-09-2007

9006. 
Błagam, skończcie z tekstami o panu Andrzeju K.
Kaczyńscy atakują, Tusk milczy, Niesiołowwski krytykuje. Iława czeka.
Powiat czeka...!!! Wybory za pasem, a wy co...?
 kazaniecki ludek
 Niedziela 30-09-2007

9005. 
Do starego popaprańca herbu kurczak & limuzyna:
SPIEPRZAJ DZIADU !!!
 ludek z forum
 Niedziela 30-09-2007

9004. 
Do Forumnautów.
[...] pisał w swoich wypocinach [...][...][...], że osobowość człowieka
można poznać po wyrazie twarzy [...]. Wystarczy zajrzeć do archiwum
i zobaczyć twarz "geniusza" co ona wyraża. Nienawiść! On nienawidzi
ludzi. [...] Wyrok w sprawie o pobicie lekarza, pobił kilkakrotnie swoich
pracowników, skopał kilka samochodów... Udaje filozofa, intelektualistę,
mówi o sobie, że jest inteligentny, a tak naprawdę to pełen kompleksów mały człowieczek, którego mottem życiowym są słowa: "każdemu muszę dopie[...]lić"!!!
Prawda Panie Jarku? Kiedyś o nim pisałem, ale zostałem ocenzurowany.
Z odrobiną satysfakcji:
 Lutek
 Niedziela 30-09-2007

9003. 
Czy ktos wie cos na temat Uniwersytetu III Wieku, bo mysle, ze wladze
spia. Pytam czlonkow zarzadu uniwersytetu, ale okazuje sie, ze nikt nic
nie wie, bo Pani Przewodniczaca Zarzadu (Czesia J.) nie ma czasu.
A moze rozpoczecie bedzie dopiero w 2008 roku???
 zainteresowany
 Niedziela 30-09-2007

9002. 
Panie AFK, szkoda słów i czasu. Rada dla Pana: pisz Pan na Berdyczów!
 Brzęczyszczykiewicz
 Łękowody, Niedziela 30-09-2007

9001. 
Zlitujcie się i dajcie spokój zasłużony panu Klejnie. Jest tyle innych tematów. Niech człowiek w spokoju bawi wnuki. A tak narażacie się na inwektywy "ludków od sterylizacji i eutanazji". Zmuszacie AFK do idiotycznych i chamskich odpowiedzi. A on czuje się w tym jak ryba w wodzie. Po co obrzydzać pana z Lubawy, Standara się tylko cieszy i jego poplecznicy. Proponuję panu AFK pisanie pamiętników i trzymać się ciepło w nadchodzącej zimie.
Co z Jeziorakiem po meczu z Groclinem? Co ze szpitalem w Iławie?
A co z hospicjum w Lubawie? To bardziej ważne.
 ludek z Kazanic
 Niedziela 30-09-2007

9000. 
A może zbiorowy ostracyzm - nie reagujmy po prostu na wypociny tego dwusuwa? Niech zasuwa w próżnię! Pozdrawiam forumowiczów!
 Marta
 Niedziela 30-09-2007

8999. 
Przepraszam, jestem nowa - kto to jest ta Klejna?
 Amarylis
 Sobota 29-09-2007

8998. 
Lisek - cień Tuska w Londynie! Przyjaciół można było zobaczyć w TVN
jak prowadzą akwizytorską kampanię wśród emigrantów.
 telewidz
 Sobota 29-09-2007

8997. 
Odnośnie wpisu numer: 8985

Jeśli Pan A. Klejna będzie skory zatrudnić byłych TW i oficerów SSpec
to jest zgoda.
Wiedza z terenu powiatu iławskiego i nowomiejskiego, jaką posiadmy
z lat 50. czy 60 oraz 70. wystraczy na 5 lat funkcjonowania przyszłego
miesięcznika. Mikrofilmy z tamtych lat przy oryginałach, które mogą
być ujawnione, są przeźroczami bajek dla nadpobudliwych dzieci.
Niech tylko "zakwitną kasztany"... po 21 października.
 Żagiel
 Sobota 29-09-2007

8996. 
Odnośnie wpisu numer: 8990

Popycham, popycham tę zgraną płytę długogrającą pod tytułem Kleina,
ale jest tak zgrana, że kręci się nawet w odwrotną stronę. Zastanawiam
się czy przypadkiem nie był Pan na wiecu Samoobrony, bo język jakby
ten sam.
No i ciekawostka - teraz nie chce już Kleina kasy za to co wypisuje na
tym forum? A może doszło do umowy, by rozruszać to forum. Bo temat
był tylko jeden "wybory". A tu trzeba się JAKOŚ dowartościować, prawda
dziadziusiu?
No to jak z tym Stachem - też bezrobotny i nie ma kasy...? To się wam trafiło na stare lata... A może tak dziadziusiu na saksy? Pozostaje tylko zacytować Panu Kleinie "Miłe złego początki, lecz koniec żałosny".
 Brzęczyszczykiewicz
 Łękowody, Sobota 29-09-2007

8995. 
Odnośnie wpisu numer: 8923

Co by się zamknął ten dziub fałszywy, podły i chamski. Znamy go już!
 Ola mała
 Sobota 29-09-2007

8994. 
Uwaga mieszkańcy powiatu iławskiego !!!
W czwartek i piątek 11-12 października w godzinach 8-15 odbędą się
powiatowe ćwiczenia obrony cywilnej pod kryptonimem „Babie Lato”.
Celem ćwiczeń jest sprawdzenie przygotowania do wykonywania zadań obronnych, likwidacji następstw zdarzeń kryzysowych oraz sprawdzenie systemów alarmowych.
Wystąpić mogą zakłócenia w ruchu drogowym na skutek poruszania się zwiększonej liczby ratowniczych pojazdów uprzywilejowanych oraz blokady ulic pozorowanymi zdarzeniami.
Proszę o powiadomienie Państwa sąsiadów i znajomych. Naszym celem jest doskonalenie form i metod działania w sytuacjach kryzysowych, a nie wywołanie paniki. Przepraszamy za wszystkie utrudnienia.
 Marcin Michalski

promocja@powiat-ilawski.pl
 Starostwo Powiatowe w Iławie, Sobota 29-09-2007

8993. 
Odnośnie wpisu numer: 8947

"Kwaśniewski był już lustrowany w momencie ubiegania się o Urząd Prezydenta i nic na niego nie znaleziono".
Tak, wielu już lustrowano. I na wielu nic nie znaleziono. Co nie znaczy,
że mają czyste rączki. Dlaczego w teczkach Kwasniewskiego są braki?
Odpowiedź jest prosta.
 Ola mała
 Sobota 29-09-2007

8992. 
Odnośnie wpisu numer: 8989 8977

Kleina odkrywa się z każdym swoim wpisem: "Tyle, że nie ja dla siebie
szukam dowartościowania, ile mam darmową autoreklamę dla gazety".
Nie dość że ten facet to zwykły narcyz, to jeszcze zimny drań.
 Ola mała
 Sobota 29-09-2007

8991. 
Odnośnie wpisu numer: 8986

Żałosny ludek z tego Kleiny, żałosny.
 Franek
 Sobota 29-09-2007

8990. 
Odnośnie wpisu numer: 8987

Panie B z "rz". Pan się zaciął jak płyta długogrająca, niech się pan popchnie palcem. Coś nowego, fajnego, pokaż chłopaku, że umiesz...
Ja wiem, że to nie takie proste, ale spróbuj.
 Andrzej Kleina
 Sobota 29-09-2007

8989. 
Odnośnie wpisu numer: 8986

Pani Asiu! Ciepło, ciepło, jest Pani blisko... Tyle, że nie ja dla siebie szukam dowartościowania, ile mam darmową autoreklamę dla gazety. Ponadto, zechciałbym zwrócić Pani uwagę, powołując się na autorytet Jarosława Synowca: "Anonim nie istnieje, ciebie nie ma, więc go obrazić nie można...". Ponadto, jeśli jest Pani osobą inteligentną, to moja uszczypliwość na temat "rozumienia" nie Pani dotyczy. Pozdrawiam...
 Andrzej Kleina
 Sobota 29-09-2007

8988. 
Odnośnie wpisu numer: 8978

"Piejo kury piejo, nie mają koguta" - Królu złoty, Klejno kochany,
nie czujesz, że potrzebny jestes w kurniku. Na diabła gazety, aby
"wrędzle i głupki, byle wykształciuchy, byle dziady kalwaryjskie
do gardła Ci dożerały?". Jestem z Tobą.
 smarowóz
 Sobota 29-09-2007

8987. 
Odnośnie wpisu numer: 8967

Przykro czytać to co Pan teraz wypisuje. Dawno temu zwróciłem Panu uwagę, że Pana praca polegała na obszczekiwaniu wszystkich dookoła. Teraz sam Pan to przyznaje.
Powtarzam!!!
Panie A. Kleina: KOŃCZ WAŚĆ, WSTYDU OSZCZĘDŹ, sobie i Stachowi.
 Brzęczyszczykiewicz
 Łękowody, Sobota 29-09-2007

8986. 
Odnośnie wpisu numer: 8984

Myślę, że nie trudno zauważyć, iż to właśnie sam pan Kleina prosi się
o kolejne wpisy. Zachowuje się jak nastolatka, która musi koniecznie
poszukać dowartościowania. Sam również obraża i twierdzi, że to jest
przejaw inteligencji. Może i tak... ale chyba trochę inaczej rozumianej.
 Asia
 Sobota 29-09-2007

8985. 
No, jest fajnie... Mam wielu przyjaciół, którzy zginąć mi nie pozwolą.
To niebywale krzepiące. Ale po kolei.

Od damy zacznę. Szanowna Pani! Nie archiwuje się, zdecydowanie archiwizuje, ale rozumiem, rzadki kontakt ze słowem drukowanym obnaża niezbyt dużą biegłość w operowaniu składania liter...

Co z książką, automobilklubem i gazetą? Już za moment. A z tym kopaniem leżącego? Czy wiesz na pewno dlaczego się go nie kopie? Sądzisz, że z litości? Z chrześcijańskiego współczucia wobec bliźniego? (jutro zapewne popędzisz do kościółka?). Nie, dobry człowieku. Żeby leżący nie ugryzł w nogę. Ma wszak niezwykle dogodną pozycję... Nie wpadłeś na to? Nie dziwota!

A z książką? Piszę! Przypomnę nie wtajemniczonym, że o książce po raz pierwszy nie powiedziałem ja, a Jarosław Synowiec. Dlaczego to uczynił? Po prostu, kiedy na początku roku przestałem pisać w Kurierze, kilka osób zatroskanych pytało go na różnych forach, czy mnie z roboty wywalił. No, to nie wiedząc co z tym fantem począć, poinformował zatroskanych, że nie mam czasu dla Kuriera, bo piszę książkę.

Po zastanowieniu się wraz ze Stachem, doszliśmy do przekonania, że warto ją napisać. No to piszemy... O krótkich dziejach głupoty i arogancji, inwektywami okraszanej na forach internetowych...

Co z automobilklubem, co z gazetą? Mówiłem o ty w wywiadzie dla radia. Świadomie, nie wprost. Czyli nie jarzysz, bo wypowiedź to była dla inteligentnych, podobnie jak gazeta. Wydawcą gazety jest Automobilklub Lubawski Kleina Team. Proste to jak wał korbowy dwusuwu...

I nie rżyj chłopaku, bo ci się utrwali i podczas oddawania uryny będzie
cię piekło...

Kilku ludkom odpowiedział "ludek". Zrobił to doskonale, nie zrobiłbym
tego lepiej. Niewykluczone, że "ludek" to Stachu. Zapytam go jak
wróci z łykendu.

A z tym "narcyzem" i dodawaniem sobie centymetrów? Odpowiem nie wprost. Jest dobrze, chłopcy. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że wszyscy ci negatywnie do mnie nastawieni, będą pierwszymi czytelnikami klubowej gazety. Należy pozyskać obojętnych... Czyli się kręci...

Zdrówka dziewczęta i chłopcy... Pozdrawiam cię też Franku, żeby ci
nie było smutno, że ci żadnej frazy nie poświęciłem...

Pozdrawiam też Jarka Synowca... Dziękuję za ciepłe słowa, że życzysz dobrze gazecie. Mojej, nie tylko swojej...
 Andrzej Kleina
 Sobota 29-09-2007

8984. 
Odnośnie głupich wpisów.
Skończcie z monotematem. Idą wybory, są inne waźne problemy Iławy, Lubawy, Susza i całego powiatu. Kto na listach wyborczych...
I nie obrażajcie starszych ludzi, bo grozi wam eutanazja.
 czytelnik
 Sobota 29-09-2007

8983. 
No właśnie Andrew, co z twoją książką, co z automobillklubem, co z gazetą? Buehehe, przepraszam, przecież nie kopie się leżącego.
 Ten enty
 Sobota 29-09-2007

8982. 
Odnośnie wpisu numer: 8970

Mam propozycję na pana troski finansowe panie Andrzeju. Dla pana i pańskiego Stacha po 3 zł od głosu, albo i więcej. Nie trzeba tego zapisywać, komentować, rejestrować archiwować, zapewniona niezależność, itd. Okazja, może ostatnia szansa.
 Renia B.
 Piątek 28-09-2007

8981. 
Odnośnie wpisu numer: 8980

Gdybyś był gostek błyskotliwy, to byś powiedział, że ma facet artretyzm, a ty tworzysz słowa bez sensu. Też nadajesz się do sterylizacji.
 ludek
 Piątek 28-09-2007

8980. 
Odnośnie wpisu numer: 8968

Panie A F K, zdominował pan FORUM swym asertyzmem tak, że stał się pan asertoryczny... wężykiem.
Czytanie pana tekstów o lubawskich bonzach (z żółcią) mdli... Nuda.
Niech pan pisze blog, książkę o Ziemi Lubawskiej, dlaczego ciem-laciem... Wężykiem, no nie bądź pan... wężykiem.
 St. czyt
 Piątek 28-09-2007

8979. 
Zapomniałem wam ludki jeszcze powiedzieć. Jestem zdecydowanym zwolennikiem sterylizacji półgłówków. Na pierwszy plan - Ormowiec. Wtórny analfabetyzm to nie choroba, to dar od Pana.
 ludek
 Piątek 28-09-2007

8978. 
Śmieszne ludki, czy wy naprawdę czegoś nie łapiecie, poza łupieżem na te puste łby?
Ormowiec, ty to wcale nie powinieneś gadać, a co najwyżej wsadzić se
w d...ę pałę, a przynajmniej lizaka. Małolat, ty gdzie się nie odezwiesz,
też po d...ie dostajesz. Daj se spokój... Wiersze pisz do swego psa.
 ludek
 Piątek 28-09-2007

8977. 
Odnośnie wpisu numer: 8972

Wiele razy o nim mówiłem! NARCYZ!! Macie jeszcze jakieś wątpliwości?
 małolat
 Piątek 28-09-2007

8976. 
Odnośnie wpisu numer: 8972

Mister Kleina! Czy pan za wszelką cenę musi sobie dodać centymetrów? Pan jest dosyć wysoki, ale z lektury forum wynika, że malutki, malusi...
 Enty czytelnik
 Piątek 28-09-2007

8975. 
Pozdrawiam wszystkich. To prawda, do wyborów zostało 23 dni. Wierzę, że Wszyscy wybiorą lepiej. Obyśmy nie musieli powtórnie przeżywać wyborczej gehenny...
 Tomasz Reich
 http://www.tomaszreich.com.pl
 Warszawa, Piątek 28-09-2007

8974. 
Odnośnie wpisu numer: 8968

Gwiazdor z Lubawy wychodzi, wychodzi, wychodzi i wyjść nie może...
 Ola mała
 Piątek 28-09-2007

8973. 
Hej, jak tam spółka "Lubawa S.A." się trzyma? Może wiecie coś wiecej
na jej temat? Mieszkacie blisko :)
 David
 Piątek 28-09-2007

8972. 
Odnośnie wpisu numer: 8970

Frankom, Ormowcom, Małym Olom, ale nie tylko - podzielę się z Wami swoją radością. Przed chwilą otrzymałem liścik:

Szanowny Panie Andrzeju. Tak, ma Pan ode mnie pełną zgodę na wykorzystywanie tekstów z Salonu u siebie (choć miło mi będzie, jeśli mnie będzie Pan z góry informował o chęci wykorzystania konkretnego tekstu). Co do tekstów specjalnie napisanych dla Pańskiego miesięcznika - raczej nie mogę zobowiązać się, zwłaszcza w tym okresie kiedy jestem strasznie obładowany pracą, ale może kiedyś, w niedalekiej przyszłości... Kto wie? Na razie jednak wolę nie obiecywać.
Korzystam z okazji, by powiedzieć, że naprawdę bardzo lubię Pańskie śmiałe i błyskotliwe teksty (rzadko wpisuję się, ale prawie zawsze czytam), no i dziękuję za obronę przed rodzimą kołtunerią, a także za ogromnie miłe (czasem niezasłużenie) słowa pod moim adresem...
Serdecznie pozdrawiam. WS.

Wojciech Sadurski
Professor in the Department of Law
European University Institute
via Boccaccio 121, Florence 50133
 Andrzej Kleina
 Piątek 28-09-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 158 159 160 ... 314 315 316 317 318 319 320 321 322 ... 350 351 352 ... 385 386 387 następna ] z 387



102486593



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.