Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

33892. 
Działacze PO ruszyli w teren.
Widocznie doszli do wniosku, że chociaż przed samymi wyborami trzeba się pokazać, więc się pokazują - na bilbordach [tak jest bezpieczniej, bo nie trzeba odpowiadać na pytania wyborców].
Można dostać oczopląsu.
Ściany budynków spółdzielni mieszkaniowych, miejsca przy rondach oraz na słupach zaprzyjaźnionych firm, najczęściej beneficjentów dotacji unijnych (nie tylko hoteli). Wszystko te wyjątkowe miejsca "należą" do osób, które dbały przez 8 lat o to "by żyło się lepiej", a jak jest naprawdę - każdy dziś widzi.
Cytując klasyka gatunku: "aż oczy bolą patrzeć" z jakimże poświęceniem PO-wscy kasiarze próbują utrzymać się przy korycie, oczywiście wszystko "dla dobra Polski".
Weźmy np. takiego młodego posła Cieślińskiego z PO (chłopak pochodzi aż z Lidzbarka Warmińskiego).
4 lata temu wydał na kampanię "tylko" 200 000 zł, a widząc to co teraz wyprawia w Ostródzie, Iławie czy innych miastach można stwierdzić, że 400 000 będzie mało. Tak sobie myślę, że razem z Jackiem Protasem [...] rywalizują kto wyda więcej. Trzeba przyznać, że mają rozmach.

* * *

Ciekawa sytuacja, ordynacja wyborcza jasno mówi ile można wydać na kampanię wyborczą (limity).
To SKANDAL, że Platforma, co widać po ilości wyborczych materiałów, łamie prawo. Szok jak ogromną ilośc pieniędzy musieli wydać na taką kampanię!
Właściwie trudno się dziwić. Ot taka poseł Elżbieta Gelert, która brała kasę z dwóch szpitali (Iława, Elbląg) i jeszcze z sejmu. [...]
Skandal, ludzie otwórzcie oczy! [...]
 Słońce Peru
 Zielona Wyspa, Czwartek 15-10-2015

33891. 
Odnośnie wpisu numer: 33889

No to niefajnie... :-/
Szkoda że media mają inne sprawy na głowie...
Trzeba będzie zwrócić uwagę wszystkim normalnym wyborcom, którzy pójdą głosować przeciw POpaprańcom i pilnować aby nie doszło do "cudownego" obliczenia wyników.
Proponuję zrobić zdjęcia swojej karty i oczywiście użyć własnego długopisu.
 Grzegorz, lat 54
 Rapid City SD USA, Czwartek 15-10-2015

33890. 
Odnośnie wpisu numer: 33887

Poziom, forma wypowiedzi i prezentacji niektórych radnych Rady Miejskiej w Suszu jest beznadziejny. Wybraliśmy ich darząc ich zaufaniem, a teraz musimy się za nich wstydzić. Nie mają swojego zdania tylko narzucone na dzień przed sesją Rady Miejskiej. Wstyd.
Ty masz zastrzeżenia do radnej z Kamieńca, a ja mam do radnego z mojego okręgu Przemka Tulińskiego. Jest nieobecny od prawie roku na sesjach i tym samych prawdopodobnie w spotkaniach komisji. Nie walczy o dobro naszej ulicy, a miesięczną dietę do kieszeni chowa.
Dla mnie to jest niemoralne. Nie chcę takiego reprezentanta dla którego mamona się liczy a nie my i nasze problemy. A miało być tak pięknie.
 mieszkaniec okręgu nr 6
 Susz, Środa 14-10-2015

33889. 
Odnośnie wpisu numer: 33763

Kolejna piekielna kombinacja PO-lszewików.
Te zepsute do szpiku kości liberalne czapajewy znowu kombinują przy zasadach głosowania.
Książeczki mają być do ostatniej chwili drukowane, uwaga: dwustronnie!
W rezultacie lista PiS straci na znaczeniu jako jedynka, ponieważ niejako przejdzie bliżej i znajdzie się na odwrocie spisu treści, a wtedy po otwarciu książeczki pierwsza po prawej stronie będzie lista PO.
 Agent J-23
 Iława, Środa 14-10-2015

33888. 
Co sądzicie o obecnym burmistrzu Iławy?
ADAM ŻYLIŃSKI przyjął osobiście nawet tysiąc mieszkańców.
Minęło 10 miesięcy jego rządów, prosimy więc o ocenę.
Przeczytaj obszerny wywiad na stronach 12-13.
 KURIERZY
 Iława, Środa 14-10-2015

33887. 
Pani radna Wioletto Siecińska z Kamieńca!
Proszę zaprzestać uprawiania polityki na uroczystościach w szkole w Kamieńcu. Chyba coś się Pani pomyliło! Dzień 14 października to święto nauczycieli i edukacji a nie święto Pietrzykowskiego, który niczym sobie nie zasłużył na takie wyróżnienia.
Jeśli jest inaczej, to proszę o odpowiedź: czym pomógł Burmistrz szkole po jej likwidacji w 2013 roku?
Nie jest już Pani przewodniczącą Rady Rodziców, dlatego te swoje podziękowanie proszę składać na swoich prywatnych zebraniach i tam trzymać głęboko… My przyszliśmy do szkoły świętować ten dzień z naszymi dziećmi.
Podziękować to należało ale NAUCZYCIELOM tej szkoły, to oni każdego dnia pracują dla naszych dzieci. Ale ich nazwiska w Pani podziękowaniu nie padły! Wstyd.
Było mi przykro, słuchając Pani nieskładnych i nie trzymających się kupy wypowiedzi. Może trzeba się najpierw nauczyć mówić poprawnie po polsku i zacząć szanować ludzi, którzy uczciwie dbają o rozwój naszej lokalnej społeczności!
Pani już do nich - mojej ocenie - NIE NALEŻY!

* * *

[...] Pani Wioletta od zawsze miała zapędy żeby być o krok przed dyrektorką i nauczycielami. A to tylko dzięki nim mamy taką szkołę i taką markę. To nie ona ma tu swój wkład a już na pewno nie burmistrz Pietrzykowski. My o tym pamiętamy i na wyborach docenimy :)
 rodzic
 Kamieniec, Środa 14-10-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

33885. 
Dziś Święto Nauczyciela, nie zaś jakiejś durnej "edukacji" czy czegoś jeszcze.
Wedle mnie niczego nie oczekujcie, żeby Was nagradzali, gdyż - jak doświadczyliście pewno - zawsze będą pretensje, ze Władzia, która pogrywa na organach i prowadzi zespół, to ma co rok nagrodę dyrektora, a bywają tacy, niektórzy nawet 2 i 3 razy.
Wedle mnie, to bądźcie więcej "na być", niż "na mieć". Mieć, to wy jako nauczyciele nigdy nie będziecie, ale być dla wychowanków można zawsze.

* * *

Właśnie dziś kilka tysięcy nauczycieli bierze udział w ogólnopolskiej manifestacji przed siedzibą rządu. Jednym z głównych postulatów protestujących nauczycieli jest zahamowanie prywatyzacji szkół i zwiększenie nakładów na oświatę, a także sprzeciw wobec łamania prawa w szkolnictwie. Manifestację po raz pierwszy wspólnie organizują dwie największe centrale związkowe działające w oświacie: "Solidarność" i Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP).

* * *

Życzenia ministry PO Joanny Kluzik-Rostkowskiej: „Bawcie się dobrze”.