Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

19064. 
Odnośnie wpisu numer: 19059

Komorowski będzie kapciowym Tuska Donalda.
Taki manewr próbowała już kiedyś SLD.
 oko
 Piątek 09-04-2010

19063. 
Zakład Usług Komunalnych w Suszu informuje:
zmiana cen wody i odprowadzania ścieków od 15 kwietnia br.
 Jasiu
 Czwartek 08-04-2010

19062. 
Odnośnie wpisu numer: 18941

Co do jedzenia obiadów w [iławskim] MOPS-ie, to pani dyrektor na pewno nie jada za darmo, jest to kobieta z klasą i dajcie jej wreszcie spokój.
 człowiek
 Czwartek 08-04-2010

19061. 
Zaciekawiła mnie informacja o dożywianiu pacjentów [iławskiego] szpitala posiłkami dowożonymi z Brodnicy. Zabrakło dopełnienia, że w wymienionej placówce, którą obecny dostawca zaopatrywał w posiłki, zerwała z nim współpracę.
Propozycja pracy dla pań z Iławy - 3 x po 2h dziennie - to jakaś kpina.
Poza tym, z tego co pamiętam, to wszystkie osoby z iławskiej kuchni miały mieć zagwarantowaną pracę na miejscu. I jakoś nic z tego...
 Eskulapski
 Czwartek 08-04-2010

19059. 
Odnośnie wpisu numer: 19056

Moje wybory:
PREZYDENT: Komorowski
BURMISTRZ: Ptasznik
STAROSTA: Hordejuk
MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA: Rygielski
WÓJT GMINY IŁAWA: Harmaciński
 POLAK WIELKI
 Czwartek 08-04-2010

19058. 
Zbieram dokumentację zdjęć naszych starych szkół, książek,
wyposażenia - może ktoś ma takie fotki? Jeśli tak, to proszę [...].
Będę wdzięczna.
 Kasia Legocka
 Czwartek 08-04-2010

19057. 
Odnośnie wpisu numer: 19053

Pieniądze z opłaty za psy przeznaczone są na utrzymanie schroniska dla psów i kotów.
W Gdańsku nie pobiera się opłat z tytułu posiadania psa.
 sierotka Marysia
 Czwartek 08-04-2010

19056. 
Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 3 października, a druga - 17 października br.
A na kiedy będzie data wyborów samorządowych? Razem? Osobno?
 J-23
 Czwartek 08-04-2010

19055. 
Odnośnie wpisu numer: 19053

Ludzie! Co wy mówicie! Nikt nie płaci podatków od psa. Kto to sprawdza! Podobnie jak abonamentu TVP, nikt nie płaci, tylko durni emeryci. A kto płaci podatek za wynajem mieszkań? Mój kolega śmieje się ze mnie w rozpuk. Ludzie w ogóle kpią sobie z Polskiego Państwa. Leją je, tak jak
ono leje nas.
Za psy nie powinno się pobierać podatków, tylko obywatel sam musi sprzątać, ale karę za niesprzątnięcie nałożyłbym 1000 zł.
 Jan Serce
 Czwartek 08-04-2010

19054. 
Odnośnie wpisu numer: 19053

Na co idą te pieniądze z opłat za psa?
Ano na agitkę prasową iławskiej PO i całej tej [...] świty. Ot co!
 orb
 Czwartek 08-04-2010

19053. 
Miasto Olsztyn zastanawia się nad wprowadzeniem podatku od posiadania psa, z którego przychody w całości poszłyby na sprzątanie kup słodkich czworonogów.
Kiedy miasto Iława da odpowiedź na co idzie 70 złotych, które płacimy z podobnego tytułu?
Czy Pan Leszek Olszewski mało się doprasza o odpowiedź od urzędniczej braci?
Zadzwońcie do Pana Kieruzela w tej sprawie, wspomnijcie o Olsztynie i niech jasno odpowie na postawione pytanie!
 Kora
 Czwartek 08-04-2010

19052. 
Odnośnie wpisu numer: 18970

Tego oszołoma nigdzie nie chciano, bo po pewnym czasie każdy się
mógł przekonać z jakim delikwentem ma do czynienia. No to polazł do
mediów i zaczął udawać "dziennikarza". Znalazł sposób na dokuczanie
ludziom i zawracanie na siebie uwagi. W końcu poczuł się tak bezkarny,
że zaczął "napadać" na ludzi.
Zastanawia mnie tylko jedno, kto mu pozwolił tak długo pisać te swoje obłąkańcze "felietony" na łamach Kuriera...?
 GŁOS LUDU
 Czwartek 08-04-2010

19051. 
Ciekawą gawędę o losie pewnej Pani pisze Pan Tomasz Reich.
 Jan Serce
 http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Oszukac-przeznaczenie...
 Czwartek 08-04-2010

19050. 
Odnośnie wpisu numer: 19048

Cóż mogę ci odpisać, całe życie pracuję i to ciężko.
Nigdy nie dostałam darmowej żywności, bo bym się nie kwalifikowała, ale rozumiem tych, którym jest ona bardzo przydatna i nie są to tylko ludzie leniwi.
Życie to nie bajka, noga może się każdemu powinąć, może się zdarzyć,
że i ja kiedyś tam będę stała, ty obok mnie. Nie sądźmy każdego jedną miarą.
 zwykła polska baba
 Susz, Czwartek 08-04-2010

19049. 
Telekomunikacja Polska wprowadziła od środy nową ofertę neostrady.
W nowej promocji cena 20 Mb/s spadła o 43 proc., opłata za 10 Mb/s zmniejsza się o 39 proc., a za 6Mb/s klienci zapłacą mniej o 27 procent.
Przeliczmy.
Przy umowie na 2 lub 3 lata klienci przez 6 do 9 miesięcy za korzystanie
z najszybszych opcji neostrady zapłacą 1 zł miesięcznie. Dzięki temu realnie, licząc pełen okres umowy miesięcznie za 6 Mb/s zapłacą 67,70 zł, za 10 MB/s 75,20 zł, a za 20 Mb/s 82,70 zł.
 Biuro Reklamy
 Czwartek 08-04-2010

19048. 
Odnośnie wpisu numer: 19041

Zwykła polska babo!
A może by tak poszukać sobie jakiejś roboty...? (jak się chce, to się znajdzie). A nie jęczeć, że było zbyt mało darmowego jedzenia. I jeszcze dodatkowo lamentować, że zabrakło darmowych serków topionych.
Większość ludzi musi na to samo ciężko pracować, a nawet dodatkowo płacić podatki na twe serki topione.
 czytelnik
 Środa 07-04-2010

19047. 
Odnośnie wpisu numer: 19017

MOPS Iława - przekręt z żywnością był bardzo wyrafinowany.
Zamiast rozdać żywność ubogim, towar trafiał do stołówki, gdzie sprzedawane były obiady.
 Sumienie
 Środa 07-04-2010

19046. 
Apocalipsa comt!
Ceny paliw - jak za Edwarda Gierka w 1976 roku.
Z ceny 6.50 skok do 8.50 zł (za litr benzyny 85).
 Agent
 Środa 07-04-2010

19045. 
Hej! Nazywam się Fortuna. Aspirant Fortuna.
Mam spluwę, pałkę, kajdanki i jestem stróżem porządku. Interesuję się finansami i z mojego posterunku widzę jakie problemy ludzie mają z forsą. W moim blogu podpowiadam jak ją lokować, gdzie trzymać.
Ku przestrodze przypominam finansowe przygody z policyjnych kronik. Konkurs, jaki zorganizowałem – cieszył się ogromnym powodzeniem.
Teraz najciekawsze komentarze pod tekstami będę nagradzał finansowo.
Do dyspozycji mam 3 tys. zł. Czytajcie i komentujcie!
http://www.fortunaradzi.pl
 Aspirant Fortuna
 Środa 07-04-2010

19044. 
Odnośnie wpisu numer: 19037

Jak nietrudno być durniem!
Nawet jak ktoś z zewnątrz pompuje w Iławę miliony euro (UE), taki
ktoś jest niezadowolony, a nierzadko zbulwersowany sytuacją! :)
 Marra
 Środa 07-04-2010

19043. 
Odnośnie wpisu numer: 19037

Przez te remonty, przebudowy, po Iławie nie da się jeździć autem.
Już lepiej zostawić samochód na parkingu lub w garażu niż truć spalinami powietrze przy prędkości od 20 do 40 km/h. Strach pomyśleć, że przed rondami robią się już korki a jeszcze nie ma sezonu, a co jak on nadejdzie - to będzie jakaś masakra.
Za to nowa scena amfiteatru mi się podoba :)
 rudy wiewiór
 Środa 07-04-2010

19042. 
Z sondy, jaką Urząd Parafialny nieustannie prowadzi po najważniejszej mszy świętej w niedzielę, wynika wyraźne zainteresowanie parafian zmianą władzy w iławskim Ratuszu.
Okazuje się, iż ludzie nie tyle cenią inwestycje w Iławie, gdyż one należą do trwałych wartości obecnych czasów i nie zależą one od konkretnych osób sprawujących obecnie rządy. Parafianie cenią styl sprawowania rządów, który niestety jest fatalny.
Urząd Parafialny nie jest przychylny temu sposobowi sprawowania władzy. Urząd widzi sobiepaństwo i rozpasanie wśród obecnych przedstawicieli naszego społeczeństwa. Uczestnicy niedzielnej dyskusji nie są chwalebnie ustosunkowani do Ratusza.
 Kancelaria Rady Parafialnej - Sekretarz Stanu
 Środa 07-04-2010

19041. 
Odnośnie wpisu numer: 19039

Masz rację, wydawanie żywności to nie plac wyborczy.
Za Zdzichowskiego oraz Imiołczyka to była rzeczywiście pomoc żywnościowa, a teraz na 1 osobę było 1 kg cukru, 1 kg mąki, 1 dżem, paczka herbatników, no i serki topione, których zabrakło. Zdaje się, że to wszystko.
Pan burmistrz Sadowski z Panią sekretarz Wiśniewską mieli co firmować swoją osobą. Sorry, była jeszcze nowa Pani kierownik.
 zwykła polska baba

rybka12326@wp.pl, lat 61
 Susz, Środa 07-04-2010

19040. 
Odnośnie wpisu numer: 19037

Środki z UE już wyczerpują się. Ten finansowy boom, to na zachętę i przynętę, by nas skusić do podległości.
Jest sposób na mieszanie w głowach. Donek dał przykład ze stocznią w Szczecinie.
Pod Iławą są potężne źródła geotermalne i inwestor z Kataru tylko czeka by go wpuszczono. On już jest gotów na wybudowanie drugiej Bukowiny.
 Jan Serce
 Środa 07-04-2010

19039. 
Odnośnie wpisu numer: 19005

A mnie wydaje się, że to jednak głupi krok władz.
Kampania wyborcza chyba nie tą drogą. Zresztą się okaże.
Tylko ludzi szkoda - przechodziłem i widziałem kolejki jak za starych dobrych czasów PRL.
 przeciwnik głupoty i prostactwa
 Wtorek 06-04-2010

19038. 
Odnośnie wpisu numer: 19036

A Iława źle wychodzi na tym, że go tu nie ma?
 Marynara Łu Bu Du
 Wtorek 06-04-2010

19037. 
Odnośnie wpisu numer: 19003

"(...) Iława jest jednym potężnym placem budowy, więc mogło zabraknąć środków płatniczych (...)".

A co wy iławskie komuszki różowe z Platformy Wermachtu poczniecie,
gdy skończą się te dotacje z brukselskiego kołchozu? Co wtedy?
Czym będziecie mieszać ludziom w głowach?
 anty-komuch
 Wtorek 06-04-2010

19036. 
Odnośnie wpisu numer: 19033

Ja ci "rudy" powiem tak.
Gładka gadka na nic się zdaje. Tak postępują np. te mamalygi z sejmu.
A na tych gadów, co zawłaszczyli z nadania Adama Żylińskiego władzę
w iławskim Ratuszu, nie ma innego sposobu, jak tylko ostro za pysk.
Tak robił nasz Piłsudski Józef i dobrze Polska na tym wychodziła.
 VYX
 Wtorek 06-04-2010

19035. 
Odnośnie wpisu numer: 18916

"Fanatyczny" obrońca starosty Rygielskiego zamilkł tak nagle...?
Powinien coś powiedzieć.
Jest doskonale zorientowany w rodzinnej sytuacji majątkowej.
 anty-komuch
 Wtorek 06-04-2010

19034. 
Odnośnie wpisu numer: 19029

Nie tylko dziennikarze prasy Kuriera nie chcą być lokajami sobiepańskiej
władzy lokalnej w Urzędzie Miasta i Starostwie.
To, między innymi, dlatego kierownictwo iławskiego ratusza i Platformy
pozbyło się szefa Wydziału Promocji Miasta Iławy. Pan Piotr Ambroziak
był za bardzo kuty na cztery nogi i niezależny, a przede wszystkim nie
chciał zapisać się do szykowanego właśnie komitetu wyborczego mości nam panującego Włodzimierza Nic Nie Kumającego Ptasznika. No więc dostał Ambroziak "propozycję nie do odrzucenia". Kto następny?
 urzędnik
 Wtorek 06-04-2010

19033. 
Odnośnie wpisu numer: 19032

I po co te nerwy? I po co te złości?
Kulturalnie, bez wyrzucania sobie, nie można napisać? ;-)
 rudy wiewiór
 Wtorek 06-04-2010

19032. 
Odnośnie wpisu numer: 19031

Co ty szantrapo jedna bredzisz?!
Felietony Pana Żylińskiego są pożerane po ukazaniu się Kuriera. Ludzie
sobie gazetę na klatce pożyczają, aby poczytać. A ty mi piszesz, że są
"nędzne"...?!
Kto od kogo odszedł...?!
Te mendy społeczne opuściły Adama, bo im był już niepotrzebny, gdyż środki finansowe załatwił jak był w Urzędzie Marszałkowskim [Olsztyn]
i w Sejmie [Warszawa], a ty mi takie banialuki snujesz, gnido wstrętna.
Co oni znaczyliby na listach PO w Iławie, gdyby nie Pan Adam i jego za
nimi wstawiennictwo... Czy ty jesteś aż taki tępy i bezrozumny?
 VYX
 Wtorek 06-04-2010

19031. 
Felietony [Pana Adama Żylińskiego] zwyczajnie mnie obrzydzają.
Odszedł sam od kolegów z partii [PO], a teraz płacze, że w Iławie jest pozamiatane. [...] [...] sam się truje i kopie piłkę do własnej bramki...
Bardzo mądrze... Trzeba było jeszcze zamieścić zdjęcie z podniesionymi rękoma ku górze.
Jedyny morał tego felietonu: zazdrość autora w stosunku do aktualnych samorządowców. Ale jak się na życie patrzy przez pryzmat wpływów i uznania oraz chorych ambicji, to potem tak można na kolegów z partii pisać, do pięt im jednocześnie nie dorastając.
 Arek
 http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Zylinski:-Zderzenie-z...
 Wtorek 06-04-2010

19030. 
Odnośnie wpisu numer: 18970

Dlaczego staruszku jesteś ciągle taki zły, wściekły?
Za mało jeszcze dostałeś kopów od życia? Mało ci jeszcze bankructwa?
Teraz będziesz napadał na ludzi, którzy śmieją się z ciebie? A czyja to
zasługa, że jesteś pośmiewiskiem?
 GŁOS LUDU
 [IP sfałszowane][Lubawa], Wtorek 06-04-2010

19029. 
Odnośnie wpisu numer: 19000

Kurierek nie trzyma władzy paluszka prosto? A fe, jaka brzydka gazeta.
 Ziuta
 Poniedziałek 05-04-2010

19025. 
Odnośnie wpisu numer: 19023

Perfekcyjne wyjaśnienie!
 starszy nauczyciel
 Poniedziałek 05-04-2010

19024. 
Odnośnie wpisu numer: 19020

Co wam powiem to wam powiem.
W mojej rodzinnej parafii nawet kapelan płakał, co sie dzieje, że nawet jeden ministrant nie przyszedł uczestniczyć służyć we mszy. Pytał siebie samego: to ja może jestem winien?
Natomiast w parafii mojej żony, podległej kiedyś biskupom chełmińskim,
po prawej jak i po lewej stronie stała sfora ministrantów po osiem dusz. Zaś do baldachimu był nadmiar chłopstwa. Co Polska to Polska. Amen.
 Agent
 Poniedziałek 05-04-2010

19023. 
Odnośnie wpisu numer: 19013

Ja kończyłem iławskiego Żeromka kilka lat temu, kiedy to uczniowie mieli jeszcze szacunek do nauczycieli.
Wielu moich znajomych chodziło na korepetycje, bo SAMI TEGO CHCIELI, a byli też bardzo dobrymi uczniami jednych z najlepszych wtedy klas (bio-chem, mat-fiz, human). Maturę ze swoich przedmiotów pozdawali
na poziomie 90%.
Dzisiaj na korepetycję chodzą ci uczniowie, którzy nie uczą się prawie wcale, chcą w ten sposób nadrobić zaległości ze szkoły, których nie byłoby gdyby:
1. uważali na lekcjach na to, co mówi nauczyciel
2. nie pisali na lekcji sms-ów (nawet na klasówkach dziś piszą do kolegów z prośbą o rozwiązanie zadania - to już jest na porządku dziennym)
3. szanowali nauczyciela
4. poświęcili też trochę czasu w domu na naukę
5. nie wmawiali rodzicom, że to wina nauczyciela, że źle prowadzi zajęcia, że się czepia.
 cne
 Poniedziałek 05-04-2010

19020. 
Ech, ale czasy nastały, jest coraz gorzej... Każda parafia zrobiła swoją oddzielną procesję.
Kiedyś ludzie trzymali się razem, gromadnie, wszyscy jakoś tak ciągnęli
do siebie nawzajem, rozumieli się, szukali wspólnoty.
Dziś, teraz, nawet ci księża niejako pokazują jak należy odgradzać się niewidzialnym i widzialnym murem, jak pilnować własnego nosa, spraw tylko własnych, i tylko interesu własnego.
 Marzena
 Poniedziałek 05-04-2010

19017. 
Odnośnie wpisu numer: 19016

Na czym ma polegać przekręt żywnościowy w MOPS Iława?
 Jan Serce
 Poniedziałek 05-04-2010

19016. 
Nie tylko w Suszu robiono przekręty z żywnością - a MOPS Iława to inaczej?
 Sumienie
 Poniedziałek 05-04-2010

19015. 
Odnośnie wpisu numer: 19013

Gimnazjum proszę państwa nie jest placówką do przekazu wiedzy, gdyż młodzież jest nie do opanowania. Nauczyciele gro czasu poświęcają na uspakajanie. W atmosferze przeszkadzania, nie nauki. Wówczas jednak czepiają się nauczycieli, że nie potrafią zainteresować, co jest totalną bzdurą. Ja należę do nauczycielek, która "w kaszę nie pozwolą sobie dmuchać", ale gdybym chciała opisać co uczniowie wymyślają na lekcji i jak się zachowują, to byłaby książka.
W moim czasie nauki w LO iławskim, tylko wyjątkowy tłuk korzystał z korepetycji. Było to nie do pomyślenia. Na korepetycje przyszła moda, kiedy rodzice pragnęli swoje dzieci posłać do renomowanych uczelni. Nam wystarczyła lekcja i również, kto był w miarę zdolny dostawał się na uczelnię ki kierunek obrany wg zdolności. Ale kiedy każdy głąb chce być prawnikiem lub medykiem, to konieczne są korki. Tak tak, to jest prawda!
 starszy nauczyciel
 Poniedziałek 05-04-2010

19014. 
[...] I co ujrzałem? Choć tego zobaczyć nie można, ale u nas w Iławie - tak! WARCHOLSTWO widzę. Starosta coraz bardziej dobiera się do skóry swoim przeciwnikom, a oni co robią? A no nic, tylko odszczekują się w gazecie.
Ja natomiast nie będę się pieprzył.
Ty wstrętny komunisto, dyktatorze lokalny - powiadam ci: won! [...]. Zrobisz z siebie pośmiewisko [...]. Pamiętaj abyś dosiadł i wyjechał na
tej starej szkapie z Ratusza.
 Raspucin
 Niedziela 04-04-2010

19013. 
Może zrobicie Państwo w na łamach Kuriera podsumowanie wyników osiąganych przez szkoły podstawowe i gimnazja w naszym powiecie [iławskim].
Właśnie [...] kuratorium ukazały się wyniki olimpiad wojewódzkich. Może to być jeden z elementów oceny poziomu kształcenia w poszczególnych placówkach. Czy jeszcze kogoś interesuje poziom nauczania naszych dzieci?
Bo np. to co dzieje się w LO jest dla mnie niezrozumiałe. Stawia się tam na samodzielną naukę młodzieży a tego ich nikt nie nauczył. Wynikiem zmiejszenia zajęć w szkole są ogólnie zaawansowane korepetycje. Bez nich nie ma szans na lepszy wynik matury. Są klasy gdzie ponad 80% uczniów uczęszcza na korepetycje i to są te piękne auta nauczycieli.
Nie ma nauki za darmo.
Może ktoś się wyłamie i o tym napisze. To wymaga trochę odwagi, ale wreszcie trzeba ten temat ruszyć.
 ma
 Niedziela 04-04-2010

19012. 
Odnośnie wpisu numer: 19000

Benita, słynna kelnerka z zajazdu - aktualnie najważniejsza Pani
Gangster w mieście - zbiera na sztućce. Zaatakuje gazetę Kurier.
 obserwator z ambony
 Niedziela 04-04-2010

19011. 
Odnośnie wpisu numer: 18937

Gówna po psach pozamiatała administracja domow, i co? Ucieszyli się świniarze właściciele psów, bo mogą na świerzej trawce podsrywać od nowa. Taka jest kultura naszej społeczności.
 mieszkaniec
 Niedziela 04-04-2010

19010. 
Odnośnie wpisu numer: 19007

[...] Jak masz wiedzę, daj mały wykład. Z przyjemnością poczytam!
 Baśka
 Niedziela 04-04-2010

19009. 
Odnośnie wpisu numer: 19006

Zgadzam się z Tobą.
Uważam jednak, że można to załatwić urzędowo poprzez namalowanie oddzielnych pasów szerokości ok. 50-60-cm dla jednośladów na końcu lub w środku miejsc dla pojazdów dwuśladowych. Takie rozwiązanie widziałem wielokrotnie za granicą. Dla skuterów np. są miejsca namalowane nawet na szerszych chodnikach.
Rozwiązań tego problemu jest wiele, piszę to na gorąco, bo zbliża się sezon jednośladów, z którego sam kiedeś chętnie korzystałem. Jednak nikt z osob - urzędników nie przejawia żadnego zainteresowania tym problemem.
A poza tym masz rację, wiele zależy od kultury kierowców, stawiających pojazdy byle jak i byle gdzie, nie myśląc o innych uytkowanikach dróg i chodników.
 Lech
 Niedziela 04-04-2010

19007. 
Odnośnie wpisu numer: 18999

Szkoda, że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Na początek polecam przeczytanie kilku książek.
 Echt Preusse
 Sobota 03-04-2010

19006. 
Odnośnie wpisu numer: 18987

Lech!
To nie sprawa osobnego miejsca, tylko motocyklisty. Jeśli jest to buras bez wyobraźni to zawsze ci zaparkuje tak, że szkoda słów. Ja jak latam ze znajomymi to zawsze parkujemy 2 a nawet 3 motocykle na jednym prostokącie (chociaż 3 Cruisery to ciężko zmieścić, ale czasem się udaje). Ale to zależy od wyobraźni kierowcy.
To samo jest z puszkami, zobacz ilu burunów parkingowych mamy w Iławie i nie tylko. Po prostu, albo ktoś ma wyczucie i wyobraźnię, albo stać go tylko na super brykę (super motocykl) :-D
 Grzesiek - motocyklista
 Iława, Sobota 03-04-2010

19005. 
Odnośnie wpisu numer: 18995

Oj zabolało Panów Imiołczyka i Zdzichowskiego, że to NIE ONI wydawali żywność w Suszu... bo to przecież doskonała "tuba propagandowa", a wybory tuż, tuż...
 obserwator
 Susz, Sobota 03-04-2010

19004. 
Odnośnie wpisu numer: 19000 19003

Tak kończą karierę "polityczną" przypadkowi władcy miasta i powiatu. Wyborcą podziekują niebawem.
 wyborca
 Sobota 03-04-2010

19003. 
Odnośnie wpisu numer: 19000

Jak sądzę, w Ratuszu i Starostwie zabrakło środków na złożenie życzeń
za pośrednictwem [Kuriera]. Wcale nie dziwię się. Iława jest jednym potężnym placem budowy, więc mogło zabraknąć środków płatniczych.
 Jan Serce
 Sobota 03-04-2010

19000. 
Przyjeżdżam na święta do Iławy, czytam Kuriera, [...] patrzę - życzenia świąteczne od wszystkich najważniejszych urzędników [...].
Od wszystkich są życzenia dla mieszkańców, tylko nie ma od burmistrza
Iławy i starosty powiatu.
Pytam rodzinę: Co tu jest grane? Nasze miasto nie ma już gospodarza?
Z niesmakiem, z nieciekawymi minami tylko pokręcili na to głowami.
 Joanna
 Sobota 03-04-2010

18999. 
Odnośnie wpisu numer: 18997

Tyle ma wspólnego Iława z Prusami Wschodnimi, co plemiona pruskie,
rezydujące tu we wczesnym średniowieczu (np. grodzisko przy jeziorze
Silm), z dzisiejszą Polską, a wcześniej Polską Ludową!
 Baśka
 Sobota 03-04-2010

18998. 
Odnośnie wpisu numer: 18993

Idzie Grześ przez wieś...
Widziałem kto i czym przyjeżdżał po "pomoc" społeczną wydawaną ze szczytu Przychodni Zdrowia w Suszu. Ludzie! W pale to się nie mieści,
jak mówił posterunkowy z Gajerka.
Po co taka propaganda burmistrzowi i komuś tam innemu! To żenada.
A potrzebujący nadal oczekują pomocy!
 Grześ
 Sobota 03-04-2010

18997. 
Odnośnie wpisu numer: 18994

Tylko co wspólnego ma Iława z Prusami Wschodnimi?
 Echt Preusse
 Sobota 03-04-2010

18995. 
Odnośnie wpisu numer: 18993

No i na tym to polega.
Wykosić konkurencję, czyli Imiołczyka, strażaków i zająć ich miejsce. Pamiętam jak niedawno sam Jan Sadowski mówił, że cytuję "wydawanie żywności nie należy do dyrektora szkoły". Teraz wiem, że wydawanie
należy do burmistrza i pani sekretarz.
JESTEŚCIE ŻAŁOŚNI.
Zdzichowski załatwił żywność, a w kolejce do zdjęcia [stanęło oj wielu].
Innych zajęć nie mają, bo skoro gmina - zamiast korzystać z funduszy unijnych - karmi ludzi kolejnymi fabrykami, obietnicami, to kwestia tylko przygotowania artykułu do [propagandy].
Żal mi też Paszynina. Wierzy w dobre intencje Sadowskiego, a będzie
tylko chłopcem od kampanii wyborczej jak to miało miejsce 4 lata temu. Przemyśl to chłopie, bo łatki chłopca Sadowskiego nie zmażesz do końca życia a stać Cię na więcej niż bycie PR-owcem PiS-uara.
 szerszeń
 Sobota 03-04-2010

18994. 
Świetny profil na naszej-klasie o nazwie "Iława i okolice, Dt.Eylau, Prusy Wschodnie, zachodnia brama Mazur". Szczerze polecam - piękne zdjęcia, wiele nieznanych faktów, dołączajcie, oglądajcie, komentujcie!
 Baśka
 Piątek 02-04-2010

18993. 
Ruszyła kampania wyborcza.
W Suszu wydawana była żywność. Wydawał ją osobiście burmistrz Jan, Pani sekretarz Ewa miasta oraz nowa kierownik MOPSu.
No i jeszcze fabryka w Różance, która pełni pewnie rolę fabryki puszek.
 wsz
 Piątek 02-04-2010

18992. 
Odnośnie wpisu numer: 18990

Niech na "Naszej Klasie" zorganizują też wybory na burmistrza Iławy.
Tu plan minimum proponowałabym na 4 miliony użytkowników Iławy! :)
 Roxy
 Piątek 02-04-2010

18991. 
Film o księdzu Kazimierzu Tyberskim, znanym duchownym z Iławy.
Polecam!

"Kazimierz Tyberski jest byłym komandosem. Ten pogubiony życiowy
rozrabiaka i wybij okno, postanowił wziąć życie w swoje ręce. Trafił do więzienia... jako (!) początkujący kapelan więzienny. Poznał zabójców
i płatnych morderców. Jak ks. Tyberskiego wspominają sami osadzeni?
Co zmienił w ich życiu?"
 bez podpisu
 http://vod.onet.pl/ten-jeden-dzien,ten-jeden-dzien-komand...
 Piątek 02-04-2010

18990. 
„Nasza Klasa” wybierze prezydenta

Nasi przyjaciele z portalu „NK” zorganizują w sieci wybory prezydenckie. Każdy dorosły użytkownik portalu będzie mógł oddać głos na kandydata oficjalnie zarejestrowanego przez Państwową Komisję Wyborczą.

Każdy z kandydatów otrzyma możliwość prezentowania swoich poglądów i zachęcania wyborców do oddawania głosu w wyborach właśnie na niego. Trwają ustalenia ze sztabami wyborczymi.

Plan minimum to frekwencja rzędu 2 milionów oddanych głosów.
 KURIERZY
 Piątek 02-04-2010

18988. 
Odnośnie wpisu numer: 18979

Z Ringo Starrem to naturalnie prima aprilis. Taki koncert przekracza finansowe możliwości polskich miast... ;)
 nie-oburzona
 Piątek 02-04-2010
Odp. 
Uprzejmie proszę pamiętać o wypisywaniu numeru odniesienia
w 1. rubryce „Odnośnie wpisu numer: ... ”
 moderator
 Piątek 02-04-2010

18987. 
A mnie wkurza sytuacja na wyznaczonych miejscach parkingowych dla samochodów osobowych, szczególnie przed marketami, na których środku parkuje 1 ( słownie: jeden) skuterek lub motocykl.
Czyżby nie można było znaleźć oddzielnego kawałka miejsca oznaczonego jako parking dla jednośladów?
 Lech
 Iława, Piątek 02-04-2010

18986. 
Odnośnie wpisu numer: 18978

A ja myślałem, że Damian Paszynin to rodowity suszanin, tylko wyemigrował za "kobitą" do Iławy ?!?!
 suszak jak sie patrzy
 Czwartek 01-04-2010

18985. 
Odnośnie wpisu numer: 18975

Nie no, to co przeczytałem w ostatnim "suskim piórku" przeraziło mnie. Takiej propagandy i agitacji przedwyborczej dawno nie widziałem (niestety za publiczne pieniądze).
Panie Janie, muszę się przyznać, że głosowałem na Pana. Niestety gdybym mógł to teraz siedziałbym w rowie i płakał z tego powodu.
Panie Janie, reklamować to mógł Pan się swoimi rządami, poczynaniami (no i chyba świetnie się pan zareklamował - pogarda dla społeczeństwa, pogarda dla jakichkolwiek wartości, pogarda dla człowieka).
Pokazał Pan jak się nie powinno rządzić.
Tak naprawdę to dobrze Panu życzę i dam taką malutką radę. Niech się Pan otacza ludźmi mądrymi i godnymi zaufania wśród wyborców. Na razie otacza się pan oportunistami (nie chcę wierzyć, że sam jest Pan takim. Ludźmi głupimi i ograniczonymi. Musi Pan zrozumieć, że Ci ludzie ciągną Pana szanse na reelekcje w zastraszającym tempie w dół.
 przeciwnik głupoty i prostactwa
 Czwartek 01-04-2010

18984. 
Odnośnie wpisu numer: 18972

Czytać uważnie!
Owszem i można przeczytać ogłoszenie zawieszone w autobusie, jeśli się akurat w tym czasie podróżuje autobusem.
Jeśli zaś korzysta się z komunikacji miejskiej od czasu do czasu to można również "nie trafić na ten czas" akurat.
 iławianka
 Czwartek 01-04-2010

18983. 
Pokazywanie na pierwszej stronie czy w ogóle w całej gazecie zwłok psa w takim przybliżeniu to naprawdę żenada.
Nie dało się tego uniknąć? Aż takiej sensacji szukacie? Nie dość Wam przejechanych koni, resztek po zwierzakach leśnych i wnętrzności? Przez takie zdjęcia psujecie sobie wizerunek i efekt innych dobrych artykułów.
 Stały Obserwator
 Czwartek 01-04-2010

18982. 
A jednak.
W Suszu powstanie fabryka puszek, za byłym Eltorem. Inwestor obiecał
- inwestor dotrzymuje obietnicy, nie musi więc oddawać działki, gdyż w umowie kupna-sprzedaży nie ma klauzuli o wykupie działki przez Gminę w przypadku rezygnacji kupca z inwestycji po 3 latach. Działka kupiona za 65 tys. zł (w rozliczeniu Gmina zainwestowała w kolektory kanalizacyjne za 100 tys. zł) dziś ma ogromną wartość.
Że ta wiadomość pojawia się w okolicy Świąt Wielkanocy jest podobno czystym przypadkiem. Nasuwa się tylko powiedzenie "komu kurka jako zniesie"?
 Grześ
 Czwartek 01-04-2010

18981. 
Odnośnie wpisu numer: 18978

Chyba ci się zera pomyliły człeku, jak również fakt, że Pan Paszynin jest niestety z Susza. Jeszcze nie tak dawno pracował w suskim urzędzie...
a teraz wraca w glorii i chwale...
 kolega
 Susz, Czwartek 01-04-2010

18980. 
UROCZYSTY KOMUNIKAT ZESPOLONY
Burmistrza Miasta Iławy Włodzimierza Ptasznika
Starosty Powiatu Iławskiego: Macieja Rygielskiego

Efektem wielu paneli dyskusyjnych jest wchodzący dziś w życie na obszarze miasta powiatowego Iławy przepis zobowiązujący kierowców samochodów osobowych do mocowania pojazdów - na parkingach i w miejscach postoju dłuższego niż kwadrans - do stałego elementu (słup, latarnia, pachołek, poler, knecht itp.).
W ten sposób spełniono liczne wnioski posiadaczy aut. Od dziś każdy samochód będzie podwójnie zabezpieczony, nie tylko przez zamknięte
na kluczyk drzwi, ale i liną holowniczą.
 Zespół Prasowy Doradców Propagandowych IMADŁO młot i kowadło
 Czwartek 01-04-2010

18979. 
Odnośnie wpisu numer: 18974

Według sprawdzonych danych rozmowy są prowadzone z prawdziwym Beatlesem. Jego gaża za 45 minutowy koncert ma wynieść 80 tys. zł!
Czy to nie marnotrawienie miejskich funduszy w Iławie?
 oburzona
 Czwartek 01-04-2010

18978. 
Odnośnie wpisu numer: 18975

Ty lepiej napisz ile to nas kosztuje, bo z tego co się orientuję, to około 20.000 zł - za 4 kartki papieru :) Nie uważasz, że trochę za dużo na promowanie Burmistrza Susza i jego rodzinki?
Co do Pana Zenka, to zawsze był obrotny, więc nie ma sie co dziwić :)
Myślę jednak, że Damian Paszynin ukróci mu, sam ma duże potrzeby.
Przy okazji.
Proszę zwrócić uwagę, że to następny człowiek z Iławy, niestety.
 nieciekawe zagadnienie
 Czwartek 01-04-2010

18975. 
W moje łapki wpadło propagandowe pisemko władzy "Piórem z Susza".
Po raz kolejny mszę dokonać sprostowania:
1. Pan Zdzichowski wytłumaczył się radnym na sesji dlaczego nie ogłosił przetargu na realizatora szkoleń - bo nie pozwalały na to terminy, gdyby ogłosił przetarg, nie zdążyłby go przeprowadzić i pieniądze zupełnie by przepadły.
2. Pan Zdzichowski nie naraził Gminy Susz na straty. Burmistrz Sadowski chyba nigdy nie przestanie tak twierdzić, bo to nie Gmina, lecz MGOPS zwrócił pieniądze.
3. Na ostatniej stronie znowu tenis stołowy. Czy u nas w Suszu nie ma innych imprez organizowanych...? Jest liga w piłkę nożną, siatkówkę. Ale niestety nie ma koszykówki. Sukcesy karateków albo się skończyły, albo nie są ogłaszane
4. Pan Kastrau to jest strasznie obrotny człowiek, pracuje na dwa etaty,
oba w pełnym wymiarze czasu, i znajduje czas na zajęcia z liczną grupą tenisistów.
 ciekawe zagadnienie
 Czwartek 01-04-2010

18974. 
Odnośnie wpisu numer: 18973

Tak, Ringo Starr ale z zespołu "Żuki", bo na cały zespół was nie stać.
Jak burmistrz Iławy nic nie zrobi, to be.
Jak zrobi, to też be.
Ludzie - jak wam dogodzić...?!
 szerszeń
 Czwartek 01-04-2010

18973. 
DNI IŁAWY ma ponoć zaszczycić Ringo Starr (ex-Beatles). Skąd burmistrz ma na to pieniądze? Czy miasto nie ma innych, pilniejszych potrzeb?
 oburzona
 Czwartek 01-04-2010

18972. 
Odnośnie wpisu numer: 18971

Informacje odnośnie przystanków przy ul. Dąbrowskiego znajdowały się
[...] w autobusach, wystarczy uważnie czytać.
 pasażer
 Czwartek 01-04-2010

18971. 
Czy gdzieś była ogłaszana informacja, że autobus nr 2 [iławskiego ZKM]
nie zatrzymuje się na przystankach przy ul. Dąbrowskiego przy dawnych ekodrobach?
Jeśli była - to chyba nie tylko ja przegapiłam ją - bo nie byłam jedyną zadziwioną osobą stojącą w miejscu przystanku, widzącą przemykający drogą autobus, który bez zatrzymania pojechał dalej.
 iławianka
 Środa 31-03-2010

18970. 
W Lubawie jazda bez trzymanki.
Na sesji nie wytrzymał niejaki Andrzej Kleina i w przerwie cisnął pięścią
w dziennikarza. Przyjechali policjanci, szukali Kleiny, również na mieście.
[...] Ale jazda. He he he...
 nick
 Środa 31-03-2010

18969. 
MOPS IŁAWA.
Pracownicy - nie palcie papierosów w pokojach.
 Sumienie
 Środa 31-03-2010

18967. 
Odnośnie wpisu numer: 18965

Bo burmistrz Susza Jan Sadowski jest głuchy.
No ale widocznie nie było lepszego kandydata.
 Cacko
 Środa 31-03-2010

18966. 
Na terenie gminy Susz realizowane są projekty z Funduszu Sołeckiego.
Przygotowują je sołtysi, ale kto przygotuje taki program w Kamieńcu
skoro tam nie wybrano nowego sołtysa?
 cne
 Środa 31-03-2010

18965. 
Odnośnie wpisu numer: 18956

Zaczyna się spektakl, który będzie miał trzy odsłony.
Trzecia odsłona będzie najbardziej widowiskowa, kiedy to były burmistrz Jan Sadowski zbolałym głosem odezwie się do Paszynina: "I ty Damianie przeciwko mnie...?"
:)
Będzie miał Sadowski to, na co zasłużył.
 Brutus
 Środa 31-03-2010

18964. 
Odnośnie wpisu numer: 18951

Co za "blendery"? Blendy chyba... Bo blendery to raczej do miksowania
i rozcierania są...
A ja tym skazanym, to bym załatwił godzinę nowego basenu, ale do... zamiatania i sprzątania. Powinni codziennie tak zapier[...], żeby raz na zawsze zapamiętali "wczasy" w pudle.
Po jaką cholerę im telewizory? Ping-pong...?! Kurde, ludzie, w szpitalach pacjenci muszą płacić za oglądanie telewizji! Stawka żywieniowa jest
niższa, niż w pudle! Cholera jasna! Tak im dać w d..[...], żeby tylko
o poduszce marzyli... Jak w wojsku. Byłem, wiem.
 czytelnik
 Środa 31-03-2010

18956. 
Damian Paszynin przymierzany jest na stanowisko wiceburmistrza Susza. Czy "człowiek o dwóch twarzach" zostanie przysłowiowym suskim Kaligulą w nadchodzących wyborach samorządowych?
 Wenera
 Środa 31-03-2010

18954. 
Odnośnie wpisu numer: 18951

"(...) Oni powinni sami na swoje utrzymanie zarabiać, a nie podatnicy".
Nie wolno wykorzystywać tych biednych ludzi. Zaraz byłby lament, że Konwencja Genewska czy coś w tym stylu. A jeszcze zlecieli by się jacyś Ekolodzy (o ile wyczuliby możliwość wydojenia kaski). I afera gotowa. Naczelnik by się gęsto tłumaczył. Oj szkoda gadać.
 xgrzesio
 Środa 31-03-2010

18953. 
Czy nie pora już wymyślić oryginalną nazwę dla zbutwiałego Stadionu Miejskiego w Iławie? Może "Stadion Leśny" byłby odpowiedni, albo
"Sport Arena Iława"? Może przedobrzyłam, puśćcie pomysły!
 Roxa
 Środa 31-03-2010

18952. 
Odnośnie wpisu numer: 18948

A ja pozdrowię wszystkich ludzi normalnych, którzy mają już dosyć wszystkich "ludzi otwartego umysłu i horyzontów".
O tych "demokratach" napisał celnie Janusz Korwin-Mikke [odnośnik]
 HK 007
 http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/w-sejmie-barabas...
 Wtorek 30-03-2010

18951. 
Czytając w zeszłym tygodniu Kurier, pewna pani ma obiekcje jak można powiesić blendery na oknach cel iławskiego więzienia. Pytam: a kto ich
tam zapraszał? Nikt tam nie siedzi bez winy.
Po pierwsze, blendery to za mało, powinno tak być w celi jak kiedyś, łóżko, kibel i to wszystko. A nie, teraz mają wszystko, nawet do roboty nie nadają się. Oni powinni sami na swoje utrzymanie zarabiać, a nie podatnicy.
Dlatego nie tylko blendery to dobra rzecz. Powinien być wyższy mur, bo jak "turyści" przyjadą to i tak nie będą wiedzieli, że mają tamtędy nie chodzić, żeby coś im nie spadło na łeb. Tylko mieszkańcy osiedla wiedzą, że to utrapienie.
 czytelniczka
 Wtorek 30-03-2010

18950. 
Wielka Noc Rabatów w "Galerii Jeziorak" okazała się w sobotę... Wielkim Zaćmieniem dla Naiwnych.
Upusty miały sięgać - jak zapewniano na plakatach i ulotkach - nawet
do 70%. A prawda jest taka, że w żadnym ze sklepów tyle nie było, bo tylko w [...] było 30%.
Już nie wspomnę o jawnych przekrętach - gdzie w [...] starsza, pewna
siebie klientka zapamiętała, że jakieś dwa tygodnie temu bluzka wisiała
po 100 zł, teraz wyceniono ją na 115 zł, gdy więc przy kasie udzielono
jej rabatu 15% narobiła krzyku. Czyli rabat wyniósł... 0%. Jawna kpina!
 Ziuta
 Poniedziałek 29-03-2010

18948. 
Odnośnie wpisu numer: 18947

Nie ma czegoś takiego jak "Gazeta Koszerna". Chodzi panu naturalnie
o "Gazetę Wyborczą". Tu działa stara zasada: jak nie masz argumentów, rzucasz inwektywy!
Gazeta Wyborcza na co dzień ujawnia swój obiektywizm i nie ma dla niej
"świętych krów". Czy wyobrażacie sobie "Nasz Dziennik" krytykujący np. antysemityzm Radia Maryja?
Nasz forumowicz zdaje się też zarażony wirusem ptasiomózgowia, skoro
jest to dla niego "Gazeta Koszerna"!
Z pozdrowieniami dla wszystkich ludzi otwartego umysłu i horyzontów!
 Janet
 Poniedziałek 29-03-2010

18947. 
Odnośnie wpisu numer: 18946

W Iławie towarzystwo już dawno wzięło się za łby. Poseł Adam Żyliński
najpierw pousadzał takich Ptaszników na stanowiskach, a oni go potem
łup!!! - pokąsali w rękę. Wojna idzie na całego! Szczują się nawzajem.
Ptasznik, Hordejukowa i Rygielski tak ustawili lokalne struktury PO, że
poseł Żyliński jest izolowany w mieście i powiecie, które go wybrały do
najpierw Olsztyna a potem do Warszawy. Trio najpierw chętnie wzięło te
ogromne dotacje unijne załatwione dla Iławy przez Żylińskiego, a teraz
plują na niego. Jutro zeżrą własne ogony.
Pomyślcie ludzie jak na tym wychodzi Iława i powiat. Zamiast pchać te
tematy unijne do przodu, to oni żrą się jak przekupki z bazaru. Głupota!
Skrajna prywata! [...]
Na wywrotowcach z Platformy Tuska poznali się już nawet ci czerwoni manipulatorzy z Gazety Koszernej. Czytaj: "Wybory władz w Olsztynie podzieliły Platformę".
 anty-komuch
 http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,7706460,Wybory_w...
 Poniedziałek 29-03-2010

18946. 
Odnośnie wpisu numer: 18939

Nie byłbym tego taki pewny.
"Rzeczpospolita" pisze: "W prawyborach wzięło udział zaledwie 21 tys. z
46 tys. działaczy partii. To wstydliwe dane dla PO. Wnioski pozostają do wyciągnięcia dla wszelkiej maści politykierów. [...] W prawyborach PO
nie zabierano babci dowodu".
U nas w Iławie jest jednak wielu kandydatów na samorządowe posadki,
bo nic innego nie potrafią robić, a my na nich zagłosujemy. No i dalej
rządzić będzie Zbysio, Rysio, Pyso, Zosia i Samosia. Taka jest nasza
iławska pipidówka.
 HK 007
 Poniedziałek 29-03-2010

18945. 
Odnośnie wpisu numer: 18939

Zapachniało żałosnym żołdactwem w służbie sitwy Platformy iławskich
Sobiesiaków i Drzewieckich.
 zorientowany
 Poniedziałek 29-03-2010

18944. 
Dlaczego na Człowieka Roku 2009 nominujecie jakiegoś bezsensownego policjanta, a nie ma np. [trenera] Wojtka Tarnowskiego za to, czego dokonał z drużyną piłkarzy Bi-es Jezioraka Iława począwszy od końcówki
lata 2009?
Policjant zbierze klakierów i już ma triumf w kieszeni, bo kim on jest w porównaniu z Wojtkiem Tarnowskim czy np. Anitą Rywalską?
 otrzeźwiacz
 Poniedziałek 29-03-2010

18943. 
Odnośnie wpisu numer: 18939

Fanatyk! A w domu wszyscy zdrowi?
"[PO] najdoskonalsze ugrupowanie polityczne na terenie obecnej Polski"
"Ci, co są przeciw nie mają argumentów. A jak mają, to są to argumenty zrodzone z zaangażowania ćwierci mózgu". "Platforma bierze wszystko".
Poczekaj, bezczelny byczku.
Nie rozpędzaj się tak szybko, bo taka buta i pycha zwiodła już wielu...
 Jimmy
 Poniedziałek 29-03-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 114 115 116 ... 226 227 228 229 230 231 232 233 234 ... 306 307 308 ... 385 386 387 następna ] z 387



102477228



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.