Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

34586. 
Odnośnie wpisu numer: 34583

Panie kochany!
[...] tych dwóch, którzy przebierają nogami by dorwać się do fotela na Ratuszu. Ale ich niedoczekanie. [...]
Im wtóruje pegeerowska hiena, która żywcem mi do gardła skacze i do kasztanki przyrównuje.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 21-01-2016

34585. 
Odnośnie wpisu numer: 34583

Skąd w was to ciągłe przekonanie o tym, że jeden człowiek w rok zmieni wieloletnie zaniedbania poprzedników?
Brak programu długofalowego rozwoju gospodarczego. Ciągle stawianie na turystykę powolutku prowadzi do wyludniania miasta. Tłumaczenie się, że zła koniunktura i biednym regionem - jest słabe.
Mam nadzieję, że ten nowy zakład papierniczy za Obwodnicą Wschodnią [przy ulicy Ziemowita) powstanie i będzie to jakieś światełko w tunelu.
Mam nadzieję.
Ciekaw też jestem jak sprawa stoi z rozbudową drobiarskiego Ekodrobu (Animexu), bo trzeba pamiętać, że Iława to nie tylko turyści.
Jestem dobrej myśli mimo wszystko.
Niestety, ja już nie wrócę do Iławy, chyba że na emeryturę, mam jednak nadzieję, że kolejne pokolenie będzie mogło spokojnie żyć i pracować w naszym mieście Iławie.
 Kamil
 Iława na zawsze w sercu, Czwartek 21-01-2016

34583. 
Odnośnie wpisu numer: 34581

Uderz w stół...
Panie Marszałku, nie zauważył Pan jeszcze, że jakikolwiek niekorzystny news na temat Burmistrza Iławy powoduje, że jak karaluchy ze swoich szpar wypełzają wszelkiej maści "wieszcze" albo "wizjonerzy", a nawet "czarodzieje", którzy [...] nie mają nic do zaoferowania.
Panie, czegóż oczekujesz? Jako człek, wszak nie z mlekiem pod wąsem wiesz, że z gówna bata nie ukręcisz.
 ktosik
 Iława, Środa 20-01-2016

34582. 
Odnośnie wpisu numer: 34581

Marszałku, ten Twój nick to chyba na wyrost - może zmień na kasztanek.
Nie nie kasztanka :)
Czy przed wygranymi wyborami prezydenckimi i sejmowymi ktoś wiedział coś o poczynaniach i osiągnięciach Andrzeja Dudy czy Beaty Szydło? Myślę, że epatowanie tzw. osiągnięciami (vide: obecny Burmistrz i jego 25-letnie "samorządowanie") odejdą w niebyt.
Ludzi poznaje się po działaniach w konkretnych sytuacjach. Radzę więc poczytać na temat byłego Burmistrza Nowego Jorku i innych, nie mniej skutecznych i ciekawych ludzi.
To, że ryczysz z forum prawie każdego dnia, nie oznacza żeś lew :)
Pamiętaj, że spór jest istotą polityki – ale nie kłótni [...].
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Środa 20-01-2016

34581. 
Odnośnie wpisu numer: 34578

Panowie Dąbrowski i Tulwiński!
A kimże wy jesteście? Jakie jest dotychczasowe Wasze curriculum vitae?
Słucham! Co potraficie? Co osiągnęliście?
Iławianie, nim podejmą decyzję za 3 lata o zmianie lub nie burmistrza na stołku w Ratuszu, to muszą Was poznać do krwi i kości, wszak nie dadzą się nabrać, jak stary wróbel na plewy.
Te czasy minęły.
Wasze miauczenie jest jak kota na pustyni o kant dupska walnąć [...].
Rozumiemy się...?
Czy Wy, kochani moi chłopcy narodowcy, potraficie dać świadectwo kim jesteście, skąd wasze korzenie?
[...] Musicie dać świadectwo. Was nie ma w Iławie. Kim wy jesteście? Gdzie się ukrywacie?
Skąd mam znać Was, no skąd? Was nie ma, jesteście niczym i nikim, jak dotąd. Poza tym, że chcielibyście Iławę zmienić. Takich jest setki. [...]
 Marszałek
 Iława, Środa 20-01-2016

34580. 
Odnośnie wpisu numer: 34572

Uważam, że sprawa parkingu na iławskim Starym Mieście jest problemem ważnym dla mieszkańców.
Proszę redakcję o zorganizowanie mini-referendum wśród mieszkańców Starego Miasta i nie tylko - wszak z parkingu będą mogli korzystać wszyscy iławianie, w tym także przyjeżdżający np. do ratusza czy czerwonego kościoła.
 mieszkaniec ze Starego Miasta
 Iława, Środa 20-01-2016

34579. 
Odnośnie wpisu numer: 34574

Przeczytałam wpis Marszałka. Niestety muszę przypomnieć to i owo.
Fragment wywiadu z Burmistrzem Żylińskim z dnia 26.11.2014.

"Opłacani z kasy miasta przedstawiciele lokalnej władzy, dysponenci publicznego grosza nie mogą działać w cieniu. Ich każdy krok ma prawo być bacznie analizowany przez mieszkańców, choćby byłoby to bardzo nieporęczne, a czasami wręcz nieprzyjemnie bolesne. "

Zachęcam ponownie do przeszukania forum z okresu przedwyborczego i poczytanie ze zrozumieniem wynurzeń wtedy przyszłego Burmistrza.
Ja czytałam wszystko i dlatego piszę, bo mam podstawy ku temu, a nawet pozwoliłam sobie na zapisanie.
Dawno temu przeczytałam, że "w życiu codziennym głupotą nazywamy zazwyczaj jawny brak kojarzenia i przewidywania, ujmowania zależności, postępowanie nieefektywne, bez wyobraźni, bez wiedzy, bez liczenia się ze skutkami". Na co mogą mieszkańcy naszego grodu liczyć, czego się spodziewać w najbliższym okresie? Ja jestem niestety pesymistką, bo dla mnie niestety te minione prawie 400 dni to okres zmarnowany, a do końca kadencji pozostało ile...?
Prawdą jest niestety to, co mądrzy ludzie piszą na temat tzw. legendy, których tak wiele krąży w obecnym okresie. Czymże bowiem jest owa „legenda”...? To jest zafałszowana, ufryzowana wersja historii, niewiele mająca wspólnego z faktami. Jeśli zatem ktoś na legendzie zbudował swój prestiż i polityczne wpływy, to będzie zwalczał PRAWDĘ wszelkimi sposobami.
Dlatego taką gwałtowną reakcję wzbudzają negatywne wypowiedzi na temat włodarza iławskiego grodu. Przypuszczam, że będą się z czasem nasilały!
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Środa 20-01-2016

34578. 
Odnośnie wpisu numer: 34573

Teoretycznie za sprawa Internetu mozna byc wszedzie w dowolnym momencie, ale nie ma to jak fizyczna obecnosc, ktora czlowieka aktywizuje i sklania do dzialania na polu lokalnym. Pojawilem sie goscinnie w Ilawie po 10 miesiacach nieobecnosci i od razu poczulem potrzebe napisania na forum Kuriera.
Z ulga stwierdzilem, ze nasze miasto wciaz trwa i ma sie niezle. Tocza sie normalne spory opozycji z wladza i chyba KOD jeszcze nie wylegal na ilawskie ulice - co niechybnie swiadczy o tym, ze ilawska demokracja ma sie dobrze.
Jestem ciekaw co tam w sprawie Ilawskiego Parku Tematycznego nad rzeka Ilawka i wspolpraca z osrodkami badan kosmicznych z Tuluzy.
Pan burmistrz Zylinski roztoczyl przed wyborami niezwykle inspirujaca wizje rozwoju Ilawy. Wierze, ze po zwycieskich wyborach (uplynal juz ponad rok) tocza sie juz intensywne prace nad tym by te ambitne projekty wdrozyc w zycie.
Tymczasem widze za posrednictwem facebooka, ze wydzial promocji nie proznuje i promuje co sil. Nie tyle Ilawe, co ilawskie hotele. Ale przeciez to jedno i to samo. A moze jednak nie..?
 Tomasz Kiejstut Dabrowski
 Gibraltar, Środa 20-01-2016

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

34576. 
Co pokazała debata w parlamencie europejskim? Spojrzenie lokalne.

1. Beata Szydło wyrasta na naprawdę rasowego polityka.
2. Oczekiwałem frontalnego ataku na polski rząd, ale było jakoś blado.
3. Widzowie, którzy nie mają dostępu do Internetu, mogli wreszcie dzięki normalnej TVP zobaczyć bez manipulacji, że Polska ma w Unii wielu sympatyków - nawet wśród polityków niemieckich.
4. Aż 81% widzów TVP INFO poparło wystąpienie premier Beaty Szydło.
5. Debata okazała się kompromitacją dla opozycji sejmowej PO/NO.
6. Dzień 19 stycznia 2016 jest symbolicznym końcem PO/NO.
7. Donald Tusk jest w Polsce skończony - definitywnie.
8. To była debata nad stanem nie Polski, lecz struktur UE. Dramat.

Przypomnijmy. Kto stoi za najostrzejszym wobec Polski politykiem UE?
Wsparcie i układy, jakie Verhofstadt budował z Palikotem i Petru (2011).