Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

34779. 
1 marca jest Narodowym dniem pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Po raz trzeci ulicami miasta Iławy przejdzie marsz poświęcony bohaterom antykomunistycznego podziemia w latach 1944-1963.
Tegoroczne obchody zaczniemy uroczystą mszą świętą o godzinie 18:00 w czerwonym kościele, a sam marsz ruszy o godzinie 19:00 spod iławskiego ratusza. Zapraszamy całe rodziny.
 Łukasz Tulwiński - Ruch Narodowy
 Iława, Wtorek 23-02-2016

34778. 
Odnośnie wpisu numer: 34777

Trwa wietrzenie.
Wygląda na to, że Burmistrz Żyliński mądrze pomaga w rozliczaniu farbowańców udających PiS, bo dla dobra miasta musi współpracować przede wszystkim z PiS-em, ale tym prawdziwym PiS-em.
Ten dziwaczny Starosta Polański nie jest już we władzach PiS ani w Iławie, ani w regionie, a ostatnio całkowicie wyrzucili go z partii. Nie wiem dokładnie za co, ale plotka niesie, że za udawanie prawicowca, bo tak po prawdzie od lat robił krecią robotę na zlecenie kolesi z lokalnego PO.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 23-02-2016

34777. 
ANATOMIA MANIPULACJI

Jak zmanipulować informację finansową płynąca z Olsztyna, a dotyczącą budżetu miasta Iławy? Zorganizować niby-konferencję prasową i zaprosić tylko wybranych niby-dziennikarzy, którzy nie będą zadawać jakichkolwiek pytań.
Kto wygłosił cudowny monolog przypisując sobie nieswoje zasługi?

STAROSTA MAREK POLAŃSKI USTAWIA DZIENNIKARZY
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Anatomia-manipulacji-Starosta-Polanski-ustawia-dziennikarzy/4665
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 23-02-2016

34776. 
Odnośnie wpisu numer: 34772

Dziwi mnie post "mieszkańca 94". Tym bardziej, że - jak pisze - nie jest mieszkańcem Osiedla Korczaka. Mieszkańcy Osiedla, dwukrotnie w ostatnich wyborach okazali się POplecznikami Pana Pietrzykowskiego i POparli swoimi głosami jego wybór na stanowisko Burmistrza.

Proszę się nie martwić, bo jeśli nawet okaże się, że budowa nowej czy też remont starej kotłowni nie dojdzie do skutku, to mieszkańcy będą się ogrzewać blaskiem płynącym od jego osoby.

Pisze Pan o tzw. niemych radnych. Mieszkańcy wybrali na swoich przedstawicieli ojca i syna w osobach panów T. oraz gorejące słoneczko w osobie pana S. - niepomni, co ten im chciał zafundować, i tylko zdecydowane działania tego wstrętnego Sadowskiego nie pozwoliły mu na to.

Na co pan liczy pisząc: dlaczego, czy prawdą jest? Od kogo spodziewa sie Pan odpowiedzi? Nie widzi Pan, że mieszkańcom, nie tylko zresztą z Osiedla, wystarczą: place zabaw, w szczególności ten reprezentacyjny koło urzędu, skatepark, teraz buduje się bieżnia, a za chwileczkę boisko do piłki nożnej. W planach, najprawdopodobniej przed samymi wyborami, wybuduje sie budynek dla SOK-u. Tak więc widzi Pan, że nie ma, ani pieniędzy, ani czasu, na zajmowanie się tam jakąś kotłownią :)

Sprawa remontu drogi to powinien Pan zrozumieć, że leży na sercu Pana Pietrzykowskiego i z cała pewnością, przed następnymi wyborami, będzie zapewniał jak zawsze, o jej remoncie!

[...] Za wszystko i tak jest winny Sadowski, który zaniedbał wybudowanie kotłowni, a i drogę też mógł wyremontować :) Proszę nie zapominać o przyszłym zadłużeniu Gminy, za które Sadowski ponosi winę!

I tak już na koniec, dla poprawienie humoru, zapraszam na najbliższą sesję, to zobaczy Pan minę Burmistrza i radnych, którzy z wielkim zaangażowaniem rozmawiają na tematy bliskie mieszkańcom. Osobiście, od wielu lat, jestem obserwatorem tych sesji, i po wyjściu z sali, czuję się o niebo lepiej :)

Ps. Pamięta chyba Pan hasło wyborcze Pana Pietrzykowskiego z 2014: "Gwarantuję dalszy rozwój Gminy". Jeśli więc pisze, że gwarantuje, to pisze :)
 mieszkaniec 2016
 Susz, Wtorek 23-02-2016

34774. 
OŚWIADCZENIE

Z inicjatywy członków zarządów miejskiego i powiatowego PiS w Iławie, odbyło się w dniu 18. lutego br. spotkanie przewodniczącego miejskiego JERZEGO PŁUCIENNIKA oraz przewodniczącego powiatowego HENRYKA WITKOWSKIEGO z Burmistrzem Miasta Iławy ADAMEM ŻYLIŃSKIM.

Po spotkaniu oświadczamy, że radni Rady Miejskiej w Iławie z klubu PiS nie zawiązali żadnej formalnej czy nieformalnej koalicji z burmistrzem i jego ugrupowaniem wywodzącym się z Komitetu Wyborczego Wyborców.

Jednocześnie nie można odczytywać tego, jako niechęci do współpracy merytorycznej, czy tematycznej z burmistrzem. Wręcz przeciwnie: dla dobra miasta Iławy wspierać będziemy każde i każdego działanie służące poprawie życia mieszkańców Iławy – niezależnie od tego, z jakiego ugrupowania dana inicjatywa będzie pochodziła.

Chcemy pracować i pracujemy:
– dla poprawy warunków życia w Iławie i całym powiecie,
– dla wzrostu zamożności mieszkańców, a także
– dla ogólnie pojętego rozwoju całego powiatu iławskiego
 Jerzy Płuciennik & Henryk Witkowski, PiS
 Iława, Poniedziałek 22-02-2016

34773. 
Złodziej w kapturze.
Z przykrością informuję, że w niedzielę [21 lutego] wieczorem po godzinie 21:30 z ogrodzenia czerwonego Gimnazjum nr 1 zamaskowany sprawca ukradł jeden z banerów „Żołnierzy Wyklętych” – sanitariuszki Danuty Siedzikówny, pseudonim „Inka”.
Osoby, które mogą wiedzieć cokolwiek na ten temat, proszę o informację. Sprawą zajęła się policja.
 Marcin Michalski
 Iława, Poniedziałek 22-02-2016

34772. 
Kto zapłaci za budowę nowej kotłowni w Suszu? Były już solary, były też ronda, była nawet biogazownia, czas zatem na kotłownie.

Panie Burmistrzu Susza Krzysztofie Pietrzykowski kieruję do Pana kilka pytań i moich uwag.

1. Dlaczego za problem kotłowni "zabiera się" Pan dopiero teraz, kiedy to Gmina Susz ma nóż na gardle? Funkcję burmistrza pełni Pan nie od wczoraj, a od ponad 5 lat więc miał Pan wystarczająco dużo czasu żeby zmierzyć się z tym problemem.

2. Dlaczego nie egzekwuje Pan należytego wywiązywania się z umowy przez firmę Promex, która to umowa obowiązuje do lipca 2016 roku. Chce Pan zakupić urządzenia filtrujące spaliny ze środków budżetowych Gminy, a tymczasem obowiązuje umowa z której wynika że takie naprawy powinna dokonać firma Promex. Dlaczego chce Pan nabić kieszeń prywatnej firmy kosztem podatników?

3. Czy prawdą jest że firma Promex w ramach obowiązującej umowy przez okres jej trwania powinna była wykonać modernizację kanałów ciepłowniczych z kotłowni do poszczególnych budynków w celu obniżenia strat przesyłowych ciepła? Jeżeli tak, to jak wygląda stopień wykonania powyższej modernizacji oraz czy w ogóle przyglądał się Pan kiedykolwiek temu problemowi ?

4. Dlaczego chce Pan przedłużyć umowę Promexowi na czas budowy nowej kotłowni? Czy nie lepiej było by przekazać w administrowanie kotłowni ZUK-owi? Przecież to tylko administrowanie - Pan Niemkiewicz poradzi sobie bez problemu, będzie miał okazję do kolejnej rozbudowy administracji.

5. I najważniejsze z pytań. Ile wyniesie koszt budowy nowej kotłowni w Suszu i kto za to zapłaci? Jaki udział w tej inwestycji spadnie na Gminę Susz, a jaki udział spadnie na prywatnych właścicieli mieszkań z osiedla Korczaka w imieniu których w większości zarządza Spółdzielnia Mieszkaniowa? Pytanie jest o tyle istotne ponieważ mnie jako osoby która mieszka w prywatnym domu nikt się dołoży do wymiany pieca kiedy będzie to konieczne.

6. Przy okazji zapytam czy przekazał Pan już "dobrą" wiadomość dla mieszkańców Susza odnośnie remontu drogi wojewódzkiej? (tj. ulic Iławskiej, Kajki, Prabuckiej). Chyba Pana partyjna koleżanka radna sejmiku wojewódzkiego Pani Hordejuk oraz reszta towarzyszy z województwa, którą Pan gościł na balu w Chełmżycy poinformowała Pana, że nie zaplanowali w budżecie środków na remont drogi w Suszu ponieważ dali kasę w inne miejsce, a raczej kasa jest pusta, bo przed wyborami parlamentarnymi sypali publicznymi pieniędzmi gdzie popadnie ażeby tylko kupić sobie wyborów np. najdroższy przekręt w regionie - termy warmińskie w Lidzbarku skąd pochodzą dwaj posłowie PO: Protas i Cieślińki.

W zastępstwie niemych radnych:
 mieszkaniec Susza [94]
 Susz, Poniedziałek 22-02-2016

34770. 
Odnośnie wpisu numer: 34767

Bo chodzi tak naprawdę o kasę i nic więcej. Tutaj nie trzeba się długo zastanawiać.
Przygotowana szkoła i kadra – może i tak jest. Ale co z nauką? Proszę niech dla przykładu ktoś może zamieści na forum sprawdzian dla 6-latka po pierwszym półroczu w pierwszej klasie? Sami pedagodzy chowają go głęboko w szufladzie i głośno mówią: „za trudny, nie zrobią” – no ale podstawa nauczania jest podstawą, sprawdzian trzeba dzieciom zrobić, bo wiadomo – góra przyjdzie i sprawdzi. Takich absurdów w szkole jest mnóstwo.
O jakiej pewności i samodzielności pisze Żyliński? Pewności, że dziecko z każdym dniem czuje, że jest gorsze, nie umie nie potrafi wykonać kolejnych zadań, bo dalej nie ma odpowiedniej sprawności czytania i rozumienia tekstu. Taka dojrzałość pojawia się właśnie u większości dzieci w wieku 7 lat.
Ja uczyłam się pisać i czytać w przedszkolu – tj. w zerówce – w swoim tempie, później w I klasie – bardziej poważniejsze zadania. Miałam na to dwa lata.
Dziś dziecko niby ma czas do III klasy, ale jak ma to zrobić skoro w II klasie musi sam czytać polecenia i rozwiązywać zadania? A czy nie można wprowadzić nauki czytania już od przedszkola? No przecież to jest takie proste, powoli uczyć literek przez kolejne lata w grupach czterolatków, pięciolatków itd. Nie teraz, w przedszkolu nie można uczyć liter nawet w zerówce – zabrania podstawa programowa, bo dzieci będę poznawały litery w I klasie. I już!
Jeszcze jedno zdanie do Pani Nataszy. Ja sobie nie żartuję. Jeśli by miało tak być, to po co ja i Ty marnujesz czas na myślenie?
 myśląca Mama
 Iława, Niedziela 21-02-2016

34769. 
Odnośnie wpisu numer: 34765

A Iława to dalej buja w czasach PO...?
I tak dobrze, że miejscowi liderzy na tyle byli zorientowani bo moja dawna szkoła podstawowa nr 4 już nie nosi imienia sowieckiego podpułkownika Siemiona Kolesnikowa.
Ale tropizm na przykazania władzuchny jest na tyle silny, że Gimnazjum 2 nosi imię "Polskich Noblistów".
Nie wstyd wam z tym konformizmem przed dzieciakami? Kto tam się pierwszy podliże nowej władzy? I jak? :-)
 Krzysztof Kurpiecki
 Iława, Niedziela 21-02-2016

34768. 
Lektura dla radnych z Susza.
Chcecie zlikwidować Fundusz Sołecki? Podnieście rękę i przegłosujcie to:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/B3450FD235
 czytelnik
 Susz, Sobota 20-02-2016

34767. 
Odnośnie wpisu numer: 34765

Ku pamięci Pana Burmistrza Żylińskiego.
Lat kilkanaście wstecz ochoczo zlikwidowano w Iławie 4 przedszkola i jeden żłobek oddając wolne lokale różnym instytucjom w dzierżawę lub wyprzedając.
Teraz przydałoby się choć jedno przedszkole dla dzieci, które nie pójdą do szkoły w tym roku.
Los nierychliwy, ale sprawiedliwy. Czas to pokazał.
 autochton
 Iława, Sobota 20-02-2016

34766. 
Odnośnie wpisu numer: 34765

No proszę, a jednak jakieś tam wytyczne przyszły :)
Czytając końcówkę ulotki, normalnie się popłakałam. Te "dobro dziecka" i nic po za tym. Ot, ludzki człowiek! Niemądrzy rodzice nic nie rozumieją, a przecież Kadra czeka, żeby z pasją i przytupem wskazać maluchom, i rodzicom również, ich miejsce.
W książce Orwella Rok1984 można przeczytać: „A jeśli partia powie, że pięć, to ile będzie?” pyta O’Brien, a Winston nie wie... nie wie nic... Jednak po chwili sobie tę prawdę uświadamia. Już sobie przypomniał. Już nie ma wątpliwości. Powie co trzeba, pomyśli co pomyśleć trzeba, wykona co trzeba wykonać. On znalazł swój autorytet!
I mu zaufał. Na zawsze.

Ps. Ciekawi mnie, co będzie w następnej ulotce.
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Sobota 20-02-2016

34765. 
Takie coś znalazłem w skrzynce na listy.
Czyżby poważny Burmistrz mojego (naszego) miasta Iławy został teraz jakimś agitatorem ideologicznym w sprawie 6-letnich dzieci?
O co tak naprawdę chodzi, Panie Adamie...?
Zza grobu zemsta PO na Polakach...?
 rodzic
 Iława, Sobota 20-02-2016

34764. 
Kurs franka cały czas spada - wczoraj był 3,96.
Cena paliwa też spada - wczoraj tankowałem po 3,60.
Co ten PiS wyprawia...?!...
 PiS & Love
 Iława, Sobota 20-02-2016

34763. 
W naszej świadomości utarło się, że prawdziwym bohaterem jest ten, co oddał życie za sprawę i chyba coś w tym jest.
W czasie gdy głowy Polaków rozpala sprawa "Bolka" i się walą na twarz dawne autorytety, ja mam kandydata na współczesnego patrona rond i osiedli. Kogoś, kto wyrwał się bezpiece choć na chwilę, by głosić prawdę i służyć zwykłym ludziom. To ktoś kto zapłacił za swoją bezkompromisowość najwyższą cenę. Ktoś kto ideologicznie jest na drugim krańcu tego co ja konserwatywny-liberał uważam za pożyteczne i właściwe, ale... cenię tego człowieka.
To Andrzej Lepper.
Wyśmiewany, wyszydzany, nieokrzesany, ale prawdziwy i silniejszy duchem niż 100 Wałęsów razem wziętych.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Gibraltar, Sobota 20-02-2016

34762. 
Odnośnie wpisu numer: 34753

Fałszywe autorytety padajo na naszych oczach.
To właśnie MY tego dożyliśmy...
 młody wykształcony
 Iława-Warszawa, Piątek 19-02-2016

34760. 
HEJT

„Powiedz mi, kim jestem i powiedz mi, czego nie osiągnę, a ja na pewno to zrobię” – ZEUS.

Czy zastanawialiście się kiedyś, co czują ludzie, którzy „hejtują”? Nienawiść? Złość? Zazdrość? Czy może zachowują się tak dziecinnie, że mają to po prostu gdzieś i sprawia im to frajdę? Nie jestem dorosła, za bardzo odpowiedzialna i też popełniam błędy, jak każdy, ale kłócąc się z kimś, nigdy bym się nie poniżyła do tego stopnia, żeby oczernić tę osobę za jej plecami.
Jeśli ktoś tak zrobił i nie potrafi się do tego przyznać, to jest jeszcze śmieszniejsze. Rozumiem kogoś nie lubić, nie tolerować, ale same ludzkie wartości powinny nie pozwalać na oczernianie kogoś, szczególnie anonimowo na forum publicznym, jak w internecie. To obrzydliwe. Osoba, która tak robi, jest zwykłym tchórzem, bo nie ma odwagi powiedzieć komuś tego w twarz.
Każdy z nas się z kimś pokłócił i czuł wobec kogoś nienawiść, ale nie każdy zachowuje się jak świnia.
Najgorsze są dziewczyny. Przyjdzie ci taka i powie/napisze, że nie umiesz czegoś robić, a sama, za przeroszeniem, g…. wie na ten temat. Co najlepsze, to są starsze dziewczyny, które powinny zamartwiać się tym, czy znajdą jakąś pracę czy coś w tym stylu, a nie robić z siebie puste idiotki. Co najlepsze, takie komentarze świadczą tylko o niej, a nie o osobie, którą hejtuje.
Powiem tylko jedno odnośnie dwóch osób, które same się domyślą, że to do nich kieruję. Jeśli nie możesz czemuś zaradzić, to zachowaj się jak pies – obsikaj to i idź dalej. Tak właśnie robię, a próby podcinania mi skrzydeł? Powodzenia. Jeśli nie umiecie zająć się nawzajem swoimi tyłkami, to siedźcie cicho.
Z wyrazami litości w moich oczach do was – pozdrawiam serdecznie.

* hejt – spolszczona wersja angielskiego słowa „hate”, czyli „nienawidzić”
 KINGA BŁASZCZAK
 Iława, Piątek 19-02-2016

34758. 
Odnośnie wpisu numer: 34757

Jak to dobrze, że mam coraz więcej myślących Mam.
Gdyby tak jeszcze obrodziło w myślących wyborców, to jakże inaczej żyłoby nam się na tym świecie, a w szczególności - na naszym lokalnym podwórku.
"Nie rozumiem więc dlaczego Pan Burmistrz Żyliński znowu przedłuża i znowu na siłę kontynuuje realizację pomysłu swoich kolegów z PO, skoro tak już ich nie popiera...? (podobnież). "
Niby jesteś myśląca, a nie rozumiesz! Przecież tak jak cały klub PO optował za posyłaniem 6-latków do szkół.
Nie może działać przeciw swojemu postępowaniu sprzed dwóch lat, bo to wskazywało by, że myśli. Nie ma nowych wytycznych, więc musi być po staremu.
No i te Twoje stwierdzenie, że w latach 90-tych stworzono samorządy, żeby poprawiać! Widzę, że lubisz też sobie pożartować :)

Ps. Uściski dla dzieciaków :)
 natasza_pegeerówka
 droczyn, Piątek 19-02-2016

34757. 
Odnośnie wpisu numer: 34756

Dziękuję redakcji Kuriera za obszerny artykuł.
Pani Wiceburmistrz Ewa Junkier jednak nie odrobiła lekcji i dalej idzie w zaparte, tym razem posądzając (m.in. mnie) o "straszenie szkołą".
Cóż, niestety nic bardziej głupiego nie mógł powiedzieć przedstawiciel Pana Burmistrza Żylińskiego.
Co do szkół, fajnie, że otwierają się na zewnątrz i prowadzą już dzisiaj dialog z rodzicami. Jednak to za mało. Rząd Ewy i Donalda z PO (dawni koledzy burmistrza Żylińskiego) już dwa lata temu na siłę i wbrew woli wielu rodziców postanowili reperować oświatę bezbronnymi 6-latakmi.
PiS szybko zaczął naprawiać ten błąd.
Nie rozumiem więc dlaczego Pan Burmistrz Żyliński znowu przedłuża i znowu na siłę kontynuuje realizację pomysłu swoich kolegów z PO, skoro tak już ich nie popiera...? (podobnież).
W latach 90-tych stworzono samorządy, powtórzę: SAMOrządy, aby w takich właśnie sytuacjach jak tej naprawić SAMemu lokalnie to, co na górze zostało zepsute.
Skoro mamy takie możliwości - tu na dole Polski - do własnych decyzji, zarządzajmy i rozwiązujmy nasze realne problemy, niż zajmujmy się gawędzeniem o dodatkowych kredkach w plecaku!
 myśląca Mama
 Iława, Czwartek 18-02-2016

34756. 
CO WAŻNIEJSZE: FINANSE CZY DZIECI...?

Trwa dylemat rodziców, czy posłać 6-latki do szkół. W podstawówkach ruszyły dni otwarte, a do redakcji Kuriera napływają listy rozżalonych na władze lokalne. Wiceburmistrz Iławy EWA JUNKIER przekonuje, że każdy rodzic ma prawo podjąć suwerenną decyzję (czytaj więcej: strona 12).
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 18-02-2016

34755. 
Odnośnie wpisu numer: 34754

Ale jak zatrzymać wielką emigrację za chlebem najmłodszego pokolenia Polaków?
Patrioci są bezczelnie poniewierani i wyszydzani, nękani. Morawieckiego plan strategiczny jest wyśmiewany, że niby to tylko udawanie i nędzne wypociny chłopczyka z przedszkola. Na dziecko po 500 zł, a renegaci powiadają: dlaczego nie wszystkim. Odbudujemy przemysł, a zaprzańcy mówią: to są bajki. [...]
Kolego Bartoszu! Jesteś na dobrej drodze, ale ile krwi przed Wami, tego jeszcze nie wiecie.
A trzeba będzie... niestety, trzeba.
O to się boję. Przeciwko Polsce mamy nie tylko Rosję, ale i sporą część bolszewickiej Brukseli i Strasburga z zaprzańcami po różnych stolicach.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 18-02-2016

34754. 
Odnośnie wpisu numer: 34753

Panie Bartoszu [...] inicjatywa znakomita!
Tak, trzeba i tu w Ilawie pokazac wreszcie jak wygladalo - np. w latach 90-tych palenie archiwum SB ilawskiego (i nie tylko) w pobliskim lesie za Osiedlem Gajerek...
Tak na marginesie - znowu jestesmy spoznieni z zabezpieczaniem nielegalnych zbiorow historycznych, chociazby najpierw naglasnianiem, ze trzeba tu czy tam przeszukac te miejsca, a dopiero po kilku dniach dokonywaniem przeszukan...
Bardzo ciekawe sa kariery ludzi dawnego rezimu, takze tu w Ilawie.
Widzi Pan na przykladzie nieugietego historyka Cenckiewicza, ze praca historyka u podstaw, mozolne poszukiwania w archiwach, przestrzeganie przy tym naukowych kanonow badawczych moga doprowadzic do odkrycia materialnej prawdy historycznej.
[...] Latwiej bedzie nam w Polsce, takze i tu w Ilawie, zrozumiec dziwne
przemiany po tzw. "okraglym stole" i jego szczegolnie dotkliwe i bolace niesprawiedliwosci, biede wielu milionow polskich rodzin - a takze [ ! ] najwiekszy po Meksyku i Indiach eksodus mlodych ludzi za granice...
 Kanclerz
 Ilawa, Czwartek 18-02-2016

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

34753. 
Ujawnienie teczki Tajnego Współpracownika "Bolek", czyli Lecha Wałęsy, to meteoryt, którego spodziewał się jedynie sam autor operacji specjalnej, czyli Czesław Kiszczak.
Patrząc na 25 lat "wolności" widać, że Bolek zdradził robotników, którym ostatecznie zamknięto zakłady pracy w tym Stocznię Gdańską. Robotnicy stracili na transformacji najwięcej. Pozycja robotnika dziś a w PRL jest bez porównania gorsza. Brak etatu, stabilizacji, ubezpieczenia, perspektyw na mieszkanie, miejsc w przedszkolach dla dzieci - to niektóre z sukcesów "okrągłego stołu".
Kto zyskał najwięcej? Oficerowie PRL-owskich komunistycznych resortów siłowych i ich rodziny. PZPR, która przyjęła na siebie odpowiedzialność za PRL, została rozegrana przez służby specjalne SB i wywiad wojskowy. Przez 25 lat oficerowie resortów siłowych pełnili najważniejsze funkcje w biznesie, podczas gdy szeregowi członkowie PZPR w kilka dni stracili wszystko.
Nie bronię PZPR, ale od 1981 partia de facto już nie rządziła w Polsce. Władzę przejął MON wspólnie z MSW.
Widać to również po karierach różnych ludzi w Iławie, Lubawie, Suszu, Nowym Mieście. Napisze o tym w najbliższym felietonie w Kurierze. Jak wyglądały ostatnie dni PZPR, jak wyglądały życiorysy oficerów SB i działaczy PZPR po "okrągłym stole".
Wspomnę jeszcze, że decyzja Rakowskiego była dla lokalnych działaczy PZPR ogromnym zaskoczeniem. Czy była niespodziewana również dla oficerów SB? Raczej nie...
Proszę o kontakt osoby, które mogą coś powiedzieć w tej sprawie.