Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

15689. 
Temat Galerii przyćmił inne sprawy miasta. Otóż jutro odbędą się w szkołach miejskich konkursy na dyrektorów. W SP2 do ryzwalizacji startuje m.in. p. Żuchowska a w GM nr 1 p. Aleksandra Skubij. Stawiam 100 zł, że w gimnazjum p. Ola pokona dotychczasowego dyr. Janusza Kozłowskiego. Kto się założy o wynik? Jest to dziwna wolta, bo Janusz wspierał nieraz Olę gdy była starościną. Cóż za niewdzięczność, ale tak bywa w buszu, albo zjesz, albo będziesz zjedzony.
Dobra wiadomośc dla Kuriera. Zniknie lub zostanie sprzedane Echo i to w ciągu miesiąca.
 obserwator
 Niedziela 24-05-2009

15688. 
Odnośnie wpisu numer: 15674

Wczoraj lisek pojawił się w tv. Ostatnio ma ,,parcie na szkło". A propos wykształcenia, to ma takie jak Kwasniewski, czyli średnie. A w jakim języku rozmawia z Arabami?
 oko
 Niedziela 24-05-2009

15687. 
Witam!
Czy ktoś może orientuje się w godzinach otwarcia Galerii Jeziorak? I w jakie dni jest otwarta?
 Młoda
 Niedziela 24-05-2009

15686. 
Odnośnie wpisu numer: 15680

Bardzo jestem wdzieczny za wypowiedz Szanownej Pani.
Mam juz swoje lata , poparte- skromna wiedza, wyniesiona ze studiow ekonomicznych -doswiadczeniem w zmaganiu sie o wolnosc, w czasie 15 miesiecznego zrywu Solidarnosci i smak tesknoty za ta wolnoscia podczas izolacji w stanie wojennym.Doswiadczam w swoim zyciu do dzisiaj ,ze walka o wolna Polske i praca dla Niej,gdy juz mamy wolnosc-to jast to samo...
Serdecznie pozdrawiam.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Niedziela 24-05-2009

15685. 
Harduś z Zalewa donosicielstwo ma chyba we krwi. Mogą o tym zaświadczyć jego podwładni z czasów, gdy był kierownikiem Biura Powiatowego ARiMR w Lubawie. Ilość donosów, które składał do dyr. Oddziału Regionalnego w Olsztynie na pracowników buntujących się przeciw jego burackiemu zachowaniu i irracjonalnym poleceniom miałaby szansę na znalezienie się w Księdze Guinnessa.
 elha
 Sobota 23-05-2009

15684. 
Mam pytanie do ludzi ze Skandynawi, gdzie panuje socjalna gopodarka chroniąca człowieka. Czy u was również panoszą się obce kaufhadle i inne sieci? Jak traktują pracowników. Czy jest tam mozliwy taki wyzysk, jak u nas. Nie podpisywanie umowy o pracę np.?
 Miętus
 Sobota 23-05-2009

15683. 
Odnośnie wpisu numer: 15681

Owszem Szanowny Panie, dobrze stawiać no rozwój handlu, ale, pamiętać proszę, że ten handel ma juz charakter globalny i nikogo z nich nie obchodzą kłopoty drugiego człowieka.
Wolny rynek, lecz tylko dla mnie, czyli w jednym kierunku! - jak zauważa internauta.
Swego czasu jak kiełkowała SOLIDARNOŚC polski chłop krzyczał: dajcie nam wolny, a jeśc będziecie szynkie szynką obkładaną i wszelakich dóbr bedzie dostatek. Dzis polski chłop płacze na wolny rynek, bo zapomniał chłop, że nie tylko jego towary będą na polskim rynku. Otóz, jak się okazało, wolny rynek nie może być bezwolny, gdyż zmasakruje polskie rolnictwo, a chłopstwo z rodzinami pójdzie z torbami.
Pierwsze początki wonego rynku zaincjował rząd Bieleckiego.
Powiedział: likwidować stada owiec, bo na swiecie wełny zatrzęsienie - kupimy. Zlikwidowano. Pamietajmy, że "kto ma owce ten ma co chce".
Zaprzestano produkcji polskiego samochodu, motocykli, rówerów i, co porażające - statków, bo nie opłaca się. Wszystko w imię wolnego rynku. Niech mi Pan powie: z jakiego produktu Polska słynie na cały swiat?

 Kandydat Niezależnego Komitetu Obywatelskiego na burmistrza Iławy
 Sobota 23-05-2009

15682. 
Ciekawi mnie ta Galeria od środka, no i to czy się utrzymają sklepy w jej wnętrzu. Bo czynsz ponoć jest niemały. Głupio by było, gdyby po pewnym czasie piękny obiekt świecił pustkami. Co do samej samej Galerii-100% poparcia dla Leszka Olszewskiego-kolumnisty Kuriera!
 Eskulapski
 Sobota 23-05-2009

15681. 
Odnośnie wpisu numer: 15677

Może i prof. Kołodko ma rację, ale mi chodzi o mały, lokalny rynek. Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której inwestor przychodzi do burmistrza i mówi: "Chcę wybudować w mieście galerię handlową, inwestycja za 50 mln., setki miejsc pracy". A burmistrz na to: "Nie, dziękuję". Zrażony inwestor zraża innych inwestorów i powoli stajemy się czarną dziurą. A gdy burmistrz mówi: "Chętnie", inwestor zachęcony życzliwością ściąga innych albo dalej sam inwestuje.

Czy ktoś mógłby podać dane, ile osób zostało zatrudnionych w nowej galerii?
 Marynara Łu Bu Du, lat 68
 Iława, Sobota 23-05-2009

15680. 
Odnośnie wpisu numer: 15676

Obecny kryzys jest wynikiem wolnego(?) rynku finansowego.Każdy liberalny matoł dowodził wyższości wolnego rynku tylko do chwili,gdy nie dotyczy to jego podwórka.Dlaczego nie mamy więc wolnego rynku w dostępie do usług prawniczych i innych korporacji zawodowych ,chroniących interesy pewnej kasty kacyków.Jak wchodzą sieci apteczne to oburzają się aptekarze a gdzie byli jak wchodziły sieci handlowe.Każdy człowiek posiadający podstawy wiedzy ekonomicznej powinien wiedzieć,że w handlu jest najszybszy zysk tzw.rotacja kapitału co niesie z sobą minimalizację strat czyli nietrafionych inwestycji. Cały problem jest w tym ,że własność sieci nie ma korzeni polskich,więc te szybkie zyski nie bogacą Polski tak jak to ma też miejsce w przypadku obcych banków,które wyprowadzają maxymalne zyski zagranicę.
Trzeba być pozbawionym wszelkich oznak patriotyzmu i mieć bardzo ograniczone i krótkowzroczne myślenie by patrzeć na markety tylko z punktu widzenia pełnej michy czyli wygody konsumenta. Już kiedyś pisałam o tym że za polskim towarem stoi polski robotni,polski rolnik itp.. Są to tysiące miejsc pracy i dochody polskich rodzin.
Jeszcze trochę a skończą się promocje (prawdziwe) w marketach ,gdy ustabilizuje się ich sieć, o tym coraz częściej piszą poważni analitycy .Gdyby poczekano z wejściem obcych sieci handlowych kilka lat mielibyśmy teraz sieci z polskim kapitałem,ale komuś zależało i zależy na tym by Polska była słaba ekonomicznie bo teraz potęga kraju to jego silna gospodarka a nie armia. Jak czytam beznadziejnie głupie .wręcz antypolskie wypowiedzi to zaczynam się zastanawiać kto jeszcze w Polsce rozumie co to jest POLSKA RACJA STANU , gdzie nasza duma narodowa i wiele innych może górnolotnych postaw ,ale bez nich przestaniemy istnieć jako naród. Patrząc na dzisiejsze tzw. elity ,ciśnie mi się na usta jedno zdanie -SZKODA GADAĆ.Ryba zawsze psuje się od głowy.
 ma
 Piątek 22-05-2009

15679. 
Odnośnie wpisu numer: 15671

Prawdopodobnie w MOPS-ie w Iławie można uzyskać poradę prawną za darmo, trzeba jednak wymagać aby była fachowa i pełna. Z zakresu prawa pracy w PIP: 089 527 70 55 lub osobiście w Olsztynie, a także w Elblągu, Malborku i Gdańsku.

 kenod
 Piątek 22-05-2009

15678. 
Latarniku, to w Ilawie będziemy mieli wyrysk?
Myslę o ropie....
 Miętus
 Piątek 22-05-2009

15677. 
Odnośnie wpisu numer: 15676

"Rynek już od dawna sam się reguluje (na szczęście). To ludzie wybierają, gdzie chcą kupować. I proszę pamiętać, zanim Pan przedstawi swoje poglądy na ten temat (o ile istnieją) - im większa konkurencja, tym lepiej dla mieszkańców" - Ta zas wypowiedź nie jest populizmem, tylko moja?

Ooooo, szanowny Panie!
Rynek, żeby był przyjazny dla obywateli, rónież musi byc kontrolowany. Jak świat światem zawsze tak było. RYNEK w panskich pojeciach o gospodarce wszystko ma rozwiązac?

Szanowny Panie!
Juz dziś politycy wiedzą, ze w Polsce u progu przemian popełniono błedy zaniechania kagańców na rynek i wolną gospodarkę. Proszę poczytac co o tym pisze prof Kołodko. RYNEK - powiada - musi byc zarówno PROSPOŁECZNY I SOLIDARNY. Rynek nie może byc Bogiem!

Nie może byc z kolei tak, że wszystko reguluje rynek. Czy Pan nie widzi, że UE również trzyma bat nad produkcją mleka, cukru, mięsa. Czyli...jednak na rynek narzucają kaganiec i tak brutalny, że nasi Polscy rolnicy bankrutują z "zaniechania produkcji". Ale może Pan jest w tym temacie obeznany, więc zwracam Panu uprzejmie honor. Handel również nie do końca może by wolny.
 Kandydat Niezależnego Komitetu Obywatelskiego na burmistrza Iławy
 Piątek 22-05-2009

15676. 
Odnośnie wpisu numer: 15664 15670

Pan, jako kandydat na burmistrza, powinien mieć sprecyzowane poglądy. Zapraszanie mieszkańców do dyskusji jest w takiej sytuacji co najmniej zabawne. To tak, jakby chciał Pan poznać społeczne nastroje i opinie ludzi, a potem dopasować do nich swoje poglądy. I znowu zajeżdża populizmem.

Idąc jednak Pana torem, pragnę wypowiedzieć się w sprawie iławskich marketów. Chwała Bogu, że ciągle powstają. To są nowe miejsca pracy, podatki dla gminy. Dzięki takim marketom dziś możemy przechadzać się nowymi chodnikami i jeździć trasami rowerowymi. A ludzie mają przy tym pracę. Proszę uwierzyć, że nikt nie stawiałby na markety, gdyby nie miał pewności, że inwestycja się nie zwróci. Dlatego powstał Bomi i dlatego też powstawać będą kolejne. To są prawa rynku. A mówienie w tym miejscu, bo jestem pewny, że ten argument się pojawi, że zezwalanie na markety jest niszczeniem lokalnych przedsiębiorców, jest naiwne. Rynek już od dawna sam się reguluje (na szczęście). To ludzie wybierają, gdzie chcą kupować. I proszę pamiętać, zanim Pan przedstawi swoje poglądy na ten temat (o ile istnieją) - im większa konkurencja, tym lepiej dla mieszkańców. Dlatego też ogromnie cieszę się z nowej galerii. Może wreszcie moje dzieci przestaną jeździć na zakupy do Olsztyna i Torunia.
 Marynara Łu Bu Du, lat 68
 Iława, Piątek 22-05-2009

15675. 
Odnośnie wpisu numer: 15667

Cwaniaczek już usunął stronę, niestety zapomniał o obrazku, oto adres do niego http://uniasusz.republika.pl/indeksik1.jpg
Wstyd i hańba dla Uni Susz, dla tylu lat tradycji. Tyle osób tworzyło historię tego klubu a tu jakiś gnojek próbuje to zniszczyć.
 juta
 Piątek 22-05-2009

15674. 
Odnośnie wpisu numer: 15672

Lisek jest w Emiratach Arabskich lub w Katarze-zalatwia nowe inwestycje dla Ilawy.
Araby cierpia w tym terenie z powodu brutalnego zastoju inwestycyjnego-ceny tam spadly w luksusowym segmencie apartamentowym nawet o 40 procent..
Wstrzymano niektore inwestycje.
Lisek ma szanse pomoc tym arabskim menedzerom i uwolnic ich z depresji-kierujac kapitaly na Mazury,tym bardziej ,ze Arabskie kapitaly zostana wsparte na Mazurach \dawniej OSTPREUSSEN\ duzym dofinansowaniem z Unii\DEUTSCHE BANK\.
Patrz -inwestycja geotermalna w Lidzbarku Warminskim..
Zatem Lisek odplynal juz daleko...
To bardzo utalentowany posel,przyszly posel EWROPEJSKOWO SOJUZA,znawca biegly 3 jezykow i zarazem duchowy patron Ilawy.
Patrz ludu Ilawy i czekaj,jak mesjasz,nie na osle ,lecz na arabskim koniu powroci do swojego rodzinnego miasta Ilawy..
 Latarnik
 Piątek 22-05-2009

15672. 
Szukam Liska. Gdzieś się zapodiał.... Auuu!!!!!!!!!1
 oko
 Piątek 22-05-2009

15671. 
Dzień dobry,

Czy ktoś wie, gdzie mógłbym uzyskać darmową poradę prawną na terenie Iławy?Z góry bardzo dziękuję.
 Czytelnik
 Piątek 22-05-2009

15670. 
Odnośnie wpisu numer: 15654

Kanclerz w pelni zgadza sie z argumentacja Kandydata na burmistrza ws Orlikow.
Tak trzymac.
Wespre Pana w nadchodzacej kampani wyborczej nie tylko na forum ale i finansowo zgodnie z regulami w tym zakresie.
Ciesze sie ,ze tak obiecujaco to rozpoczyna sie w Ilawie.
 Kanclerz
 Czwartek 21-05-2009

15669. 
No to mieliśmy niezłą burzę deszczową. Iława płynie.
 Miętus
 Czwartek 21-05-2009

15668. 
Odnośnie wpisu numer: 15662

Brawo, ludzie z Iławy potrafią cieszyć się pozytywami. W Suszu trochę inaczej to bywa. Najpierw krótkotrwała pokazówka, później wychodzi szydło z worka. Kurierzy nie macie jeszcze zdjęć nowego parkingu przed urzędem? Kto może sam sobie przestawiać znaki nadające przywileje niepełnosprawnym? Czy instytucje uprawnione do stawiania znaków drogowych dały na to zgodę? Prosimy do kontynuację tego tematu.
 czytelnicy
 Czwartek 21-05-2009

15667. 
http://uniasusz.republika.pl/ zapraszam na oficjalną stronę Unii Susz za którą płacimy my. Niech ktoś wyciągnie wnioski.
 juta
 Czwartek 21-05-2009

15666. 
Odnośnie wpisu numer: 15662

Jak to panie nie wiesz co mam mu do zarzucenia? Ze dlaczego on, a nie ja jest burmistrzem. Spadł z nikąd.


 Jan z Gajerka
 Czwartek 21-05-2009

15665. 
Szukam liska, bo gdzieś się zapodział...
 oko
 Czwartek 21-05-2009

15664. 
Odnośnie wpisu numer: 15662

Szanowny Panie Łu Bu Dubu.
Burmistrzów mamy wykształconych, lecz czasem coś w trawie zapiszczy.
W którym miejscu w moim wpisie wyczytał Pan , że czepiam się fukcjonowania Orlika w Iławie. Tylko pytam, czy jest wszystko w porządku. Pytanie zaś odnosiło się do wypowiedzi min. sportu, Drzewieckiego, który w zawaluowanej treści podniósł kwestię działania Orlikow, chyba nie wszystkich, "że może trzeba je prywatyzować". Taki artykuł pojawił się wczoraj na Portalu Warmii i Mazur.
Skoro w Iławie funkcjonowanie Orlika przy Gimnazjum II ma się dobrze, to wspaniale. Dziękując za wypowiedź, liczę na wiele innych. Np., czy w Iławie jest za dużo wielkometrażowych sklepów typu Lidl itp.
 Kandydat Niezależnego Komitetu Obywatelskiego na burmistrza Iławy
 Czwartek 21-05-2009

15663. 
Odnośnie wpisu numer: 15661

Panie Janie - skądinąd mój sąsiedzie z Gajerka. Sam sobie Pan odpowiedział na pytanie. Teren został sprzedany a więc ani Żyliński, ani Maśkiewicz ani tym bardziej Ptasznik nie mają tu nic do powiedzenia. Te pytania powinny być skierowane do władz Cechu Rzemiosł, bo to oni chyba tu blokują całą sprawę.
 Marynara Łu Bu Du, lat 68
 Iława, Czwartek 21-05-2009

15662. 
Odnośnie wpisu numer: 15659

Każdego dnia z wielką ochotą zaglądam na to forum. Jestem też stałym czytelnikiem "Kuriera Iławskiego". Zawsze jednak ograniczałem się do biernego uczestnictwa w dyskusjach - czytałem, ale nie komentowałem. Dziś przelała się czara goryczy. Mam dość manipulacji, których dokonują użytkownicy tego forum, dlatego postanowiłem na trwałe włączyć się w dyskusję i - jak przystało na prawdziwego mężczyznę - bronić swoich racji.

Do dyskusji sprowokowały mnie posty dotyczące iławskiego "Orlika". Wie Pan, Panie Kandydacie Niezależny, jak określa się ludzi, którzy krytykują, nie mając do tego podstaw? To są populiści. A Pan - jako Kandydat na burmistrza, dał się już poznać jako populista. Nie obrażam Pana. Mam prawo pisać o swoich spostrzeżeniach. Proszę zwrócić uwagę, że pierwszą poruszaną przez Pana sprawą jest kwestia iławskiego "Orlika". Że niby nie działa on, jak należy. Tymczasem "Orlik" ma się świetnie i tu traci już Pan wiarygodność w moich oczach. Wystarczy odrobina zainteresowania, by wiedzieć, że rozgrywane są tam młodzieżowe ligi sportowe, że młodzież garnie się do tego obiektu. Każdego dnia obiekt tętni życiem, ma swojego opiekuna w osobie nauczyciela z pobliskiej szkoły. Mało tego, wszystkie iławskie boiska funkcjonują jak należy. Obserwuję to prawie każdego dnia. 1 do 0 dla mnie, Panie anonimowy Kandydacie. Źle Pan zaczął.

Jeszcze jedna kwestia. Krew się we mnie gotuje, jak czytam, że iławski burmistrz to i tamto, dość mam inwektyw w kierunku jego zespołu i pracowników iławskiego urzędu. Nie jestem sympatykiem tej partii ale potrafię oddzielić kwestię "bycia" w partii od kwestii sprawowania władzy. To jest BURMISTRZ MIASTA do cholery! Należy mu się szacunek, bo to jest władza. Nie jest ważne, czy jest z Samoobrony, Libertas, LPR czy innego UPR. Należy mu się szacunek, bo został wybrany w demokratycznych wyborach większością głosów. Naszych głosów - tak wybrali mieszkańcy Iławy. Bardzo mnie boli, że nie szanuje się dziś władzy: premiera, prezydenta, ministrów. Wszyscy są źli. Przyszli zrobić przekręty, dorwali się do koryta. Boli mnie to tym bardziej, że jestem jednym z tych, którzy walczyli o tę wolną, demokratyczną Polskę.

Fakt, budzi w ludziach frustrację sprawa niewywiązywania się władzy ze swoich obowiązków. Ale nie rozumiem, co macie konkretnego do zarzucenia obecnemu burmistrzowi miasta? No bo chyba nie to, że remontuje drogi, że buduje ronda, że modernizuje budynki. Nie liczy się fakt pozyskania funduszy z zewnątrz (ja nie odkrywam Ameryki! odwołuję się jedynie do artykułów "Kuriera", które znalazłem na tej stronie). Liczy się fakt, że coś mu się udaje. Tak, jak udało się byłemu burmistrzowi Żylińskiemu. Widać, i jego w oczy teraz kole, że komuś jednak wychodzi rządzenie lepiej. Prztyczkiem w nos musiała być dla Pana, Panie Pośle, sprawa basenu, która jak powszechnie wiadomo, wyjdzie obecnemu burmistrzowi i basen stanie.

To mój pierwszy post. Chętnie wdam się w dalszą dyskusję, szczególnie z Panem anonimowym Kandydatem. Jest tak na naszym świecie, że 100 sfrustrowanych napisze, a jeden zadowolony nie. Więc ja będę wyrazicielem tych zadowolonych. Bo dobrze mi się kurde żyje w tym mieście!
 Marynara Łu Bu Du, lat 68
 Iława, Czwartek 21-05-2009

15661. 
Odnośnie wpisu numer: 15659


Ja obywatel niezależny bardzo uprzejmie pytam Rządzących w Iławie, byłych (Pana Adama Żylińskiego i Pana Maśkiewicza /nie pamietam imienia, za co bardzo przepraszam/, obecnych naczele z Panem dr. Włodzimierzem Ptasznikiem:

Jak długo i dlaczego tak długo czekamy na inwestycję po Czapli. Sprzedaż tego gruntu był wszakże celowy, czyli miał przynieśc określone dochody do budżetu miasta (jak je wykorzystano?) i określoną inwestycję naj tym miejscu. Przypominam, iż z moich rachunków wynika, że minęło zgoła 15 lat od sprzedaży ziemi po Czapli.



 Jan z Gajerka
 Czwartek 21-05-2009

15660. 
Odnośnie wpisu numer: 15624

.
"Już niedługo wakacje. Co wy na to?
dodzio"

A co my na to..... jak to przecież będziemy tryskać ale nie dumą tylko wstydem bo nasza piękna Iława będzie na wakacje cała rozkopana drogi drogi i jeszcze raz drogi no i nasz amfiteatr. Szkoda, że tych działań nie można robić przed sezonem lub tak nawet od 15 sierpnia gdzie już jest luźniej.

 betina
 Czwartek 21-05-2009

15659. 
Odnośnie wpisu numer: 15657

Skoro Pana nie przekonuje argumentacja, ze Orlik iławski nie działa należycie, to proszę to opisac. Dlaczego akurat mamy dyskutowac przy otwartej kurtynie, na razie bynajmniej.
Pragnę rozpocząc dyskusję w sposób kulturalny i rzeczowy, bez obrazania urzędu i urzędników w tym Burmistrza i Jego ludzi.
Zapraszam miszkańców Iławy.
 Kandydat na burmistrza z ramienia Niezależnego Samorządnego Komitetu Obywatelskiego
 Czwartek 21-05-2009

15658. 
Oddam w najem lokal 60 m2 przy ul. Królowej Jadwigi 1 w Iławie,
kom. 506-252-352.
 Biuro Ogłoszeń
 Czwartek 21-05-2009

15657. 
Odnośnie wpisu numer: 15655

Nie przekonuje mnie Pana argumentacja ws. Orlika w Ilawie. Jest Pan niedoinformowany a takze brakuje Panu niezbednych dowodow ,by obalic negatywne oceny dotyczace wiekszosci Orlikow w Polsce,takze tego w Ilawie.
Dlaczego Pan unika merytorycznej dyskusji? Zaden jeszcze kandydat na burmistrza Ilawy nie stawial tak wysoko poprzeczki ewentualnym konkurentom do tego tak odpowiedzialnego zadania.
Wreszcie rozpoczyna sie prawdziwa kampania przedwyborcza... Ten kandydat ma szanse obalic stereotypy i i zmusi do rzetelnej w pocie czola kampanii wyborczej.
Precz z lenistwem w samorzadach.
Precz z nierobstwem w Ilawie.
Oczywiscie nikt z samorzadowcow nie przejmuje sie tym forum. Ale czas nieuchronnie nadchodzi.
Coz, ze anonimowo. Prosze , niech odezwa sie Ci, co siedza nie anonimowo na swych posadach i udowodnia merytorycznymi argumentami, ze Orliki to sukces i wielki postep w wychowaniu i rozwoju naszej mlodziezy.
Oczekuje odpowiedzi - tu w Ilawie.
 Kanclerz
 Czwartek 21-05-2009

15656. 
Odnośnie wpisu numer: 15655

Iławian nie interesują błędy ortograficzne. To są pomyłki techniczne.
Jak zostanę wybrany, to słownik ortograficzny w szufladzie znajdę lub sekretarka mi podpowie.
W sprawie Orlika iłaskiego jeszcze nic nie powidziałem tylko pytam, czy fukcjonuje prawidłowo. O tym, że bedą prywatyzowane sam minister Drzewiecki w sposób zaawulowany dziś sie wypowiedział.
 Kandydat na burmistrza z ramienia Niezależnego Samorządnego Komitetu Obywatelskiego
 Środa 20-05-2009

15655. 
Odnośnie wpisu numer: 15654

Kolego! (?)
Nie mąć i weź popraw błędy ortograficzne, bo z takimi to burmistrzem
nie zostaniesz. A iławski "Orlik" działa doskonale. I nikt nie bierze za
korzystanie z niego ani złotówki. I co to za kandydat na burmistrza,
który jest anonimowy? Kup sobie czapkę niewidkę!
 marok1
 Środa 20-05-2009

15654. 
Ciekawi mnie, jako kandydata na burmistrza miasta, pewna sprawa, by wypowiedzieli się obywatele: Jak funkcjonują ORLIKI?
Obiekt musi być pilnowany, oświetlany, z dostępem do wody i WC, ktoś musi go zamykać i otwierać, czyli koszty. Zatem samorządy muszą je pokryć. Najprościej będzie dać go w "ajęcję", podobnie jak wynajmuje się na hale sportowe, ich pomieszczenia na siłownię, na rehabilitację. W wielu miastach nawet nie może młodzież wejść na stadion, by odbyć trening, muszą wnosić opłaty. Na halę sportową również nie mogą wejść bez opłat.
Zatem z jednej strony miasto dotuje sport i zajęcia pozalekcyjne, a z drugiej te pieniądze są odbierane. Wielokroć zdarza się, iż 4 ludzi (biznesmenów) opłaci wejście na płaszczyznę wielkości boiska do piłki ręcznej i ćwiczy, podczas gdy młodzieży szkolnej proponuje się korzystanie z hali po 20-tej godzinie.
No i nie mówcie teraz, że nie będzie patologii zachowań i przestępczości.
Ciekawi nas jak ta sprawa jest rozwiązana w Iławie. Proszę o wpisy.
 Kandydat na burmistrza z ramienia Niezależnego Samorządnego Komitetu Obywatelskiego
 Środa 20-05-2009

15651. 
Odnośnie wpisu numer: 15648

Trzeba mieć trochę rozumu w czaszce - to raz; więcej chodzić pieszo
- to dwa; nie wszyscy w rodzinie muszą mieć po jednym samochodzie
- to trzy; jeździć z kulturą, nie śpieszyć się - to cztery. A czasem dwa
razy dłuższą trasę przejechać (wcześniej zaplanować taki objazd do
sklepu lub z pracy do domu) - to pięć.
 Czarny Tulipan
 Środa 20-05-2009

15649. 
Widzieliśmy Pana aktora Stanisława Mikulskiego ("Hansa Klossa")
w Iławie przy ulicy Wyszyńskiego, stał swoją furą pod Kauflandem. Kłanialiśmy się jemu, a on z uśmiechem odkłonił się nam.
 Anna
 Wtorek 19-05-2009
Odp. 
Stanisław Mikulski przygotowuje się z ekipą Telewizji Polskiej
do programu „Kawa czy herbata”, który będzie nadawany na
żywo z Iławy w piątek od godziny 6:00 do 8:00 na terenie
przystani „Omega”. Mikulski będzie opowiadał, jak to kiedyś
kręcono nad Jeziorakiem odcinki „Pana Samochodzika i...”.
Redakcja KURIERA też otrzymała zaproszenie do programu.
 moderator
 Wtorek 19-05-2009

15648. 
Dziś byłam z synem w Iławie i bardzo przeraziłam się od natłoku aut na ulicach.
Wiem, że robione jest rondo na Królowej Jadwigi, a także, że jest robione coś na ulicy dojazdowej do stacji PKP Iława Główna, i że kierowcy muszą uważać, ale wydaje mi się, że powinny być zlikwidowane przejścia dla pieszych - te ostatnie przed przejazdem kolejowym naprzeciw białego kościoła, jak również zaraz za przejazdem kolejowym na Grunwaldzkiej,
bo tworzą się ogromne korki na przejeździe, bo piesi muszą przejść. Zobaczcie sami.
Niedługo zacznie się prawdziwe piekło, horror dla Iławy w tamtym miejscu przy szlabanie, ponieważ zaczną gęsto jeździć pociągi wakacyjne.
 Anna
 Wtorek 19-05-2009
Odp. 
Temat przejść dla pieszych podczas korków na terenie
Iławy trafił już do obróbki w redakcji KURIERA.
Prosimy o kolejne uwagi i komentarze.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Środa 20-05-2009

15647. 
Odnośnie wpisu numer: 15643

Szkoda, ale to sami Iławianie wybrali tę bandę do władzy samorządowej. Gratuluję i życzę szczęścia w reformowaniu przez tę zgraję - oświaty, kultury, lecznictwa - po amerykańsku.
Nie bronię PIS-u ani SLD, mówiąc te "podłe" słowa. Należy patrzeć na ludzi, nie na partię. Dlatego w następnych wyborach interesujcie się człowiekiem od jego wnętrza, co w swym życiu osiągnął i jakim był człowiekiem, to bardzo ważne przesłanie.
Nie wybierajcie osób, których wam zrzucają na spadochronie, typu Lisek, Szczygło... i inni. Naszych zaś nie wybierajcie na kilka kadencji, jak Pana posła z PO. Nareszcie ukazał swą prawdziwą swą twarz, uczciwość, kunktatorstwo, co widzimy po problemach procesowych z jego żoną.
 Kandydat na burmistrza z ramienia KPO (komitet partii obywateli)
 Wtorek 19-05-2009

15646. 
Odnośnie wpisu numer: 15631

"Właściciel", trzeba było nie popierać "drobiu" w wyborach na burmistrza
lub ewentualnie jak już coś, to kontrolować jego poczynania. A nie teraz
jak źle, to płacz...
Brawo burmistrz, brawo władze miasta :-D brawo. Jak gorzko to brzmi...
PS. Eskulapski, tobie jutro odpiszę :-D
 Iławianin, lat 51
 Wtorek 19-05-2009

15645. 
Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą jedynką KURIERA.
W środę od rana KURIER do nabycia w kioskach i sklepach regionu.
 KURIERZY
 http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 Wtorek 19-05-2009

15643. 
Odnośnie wpisu numer: 15615

Nie udało się rozwalić "mechanika" to może uda się "szóstkę".
Najgorzej, że to wszystko dzieje się pod przykrywką działań dla rzekomo "dobra uczniów niepełnosprawnych". A tak naprawdę chodzi tu o to, żeby odzyskać budynek przy ul. Kościuszki, bo to całkiem atrakcyjne miejsce i można na tym zarobić. A edukacja i to w dodatku niepełnosprawnych...? Kogo to obchodzi?! Łatwiej rządzić "ciemnotą", łatwiej wmówić im różnego rodzaju absurdy i omamić mało rzeczywistymi do realizacji wizjami.
Na szczęście kadencja bycia na urzędzie kiedyś się kończy jak i kończy się kadencja bycia dyrektorem szkoły. Oby w przyszłości lepsi nami rządzili, bardziej skromni, otwarci na innych i wsłuchani w to, co się dzieje w około, a nie napędzani rozbuchanymi ambicjami ludzie.
Szkoda by było tylu lat pracy, starań i zaangażowania Pani dyrektor Jadwigi Mikuczyńskiej - wspaniałej osoby, wspaniałej nauczycielki i wspaniałej dyrektor.
 Megi
 Wtorek 19-05-2009

15641. 
Odnośnie wpisu numer: 15599

Niestety nie każdy potrafi godnie sprostać wyzwaniu jakie niesie za sobą bycie dyrektorem.
Dyrektor ZPSW Beatę Szoka również to zadanie przerosło, co objawia się w wielu nieprofesjonalnych zachowaniach, zwłaszcza w sytuacjach stresu. Próbuje rządzić autorytatywnie, kieruje się w wielu sprawach emocjami.
W gronie pedagogicznym powstał rozłam, nie wiadomo komu można zaufać - taką grupą łatwiej rządzić, łatwiej postraszyć. Ale czy tak powinno być?
 vivi
 Wtorek 19-05-2009

15640. 
Ale jaja!
Gierek żony nie pilnował - do Paryża wyjeżdżała fryzjerkę odwiedzać.
Jak poseł żony nie pilnował, to mu cały majątek zapisała.
 czarny tulipan
 Wtorek 19-05-2009

15639. 
Odnośnie wpisu numer: 15634

Ludzie tego kraju są malkontentami i patrzą na ręce innym. A to, że ktoś więcej zarabia; a to, że ma ładną działkę; a to, że kupił sobie kolejne mieszkanko i wynajmuje, choć mu to niepotrzebne; a to, że ktoś miał komucha w domu i załatwił mu teraz dobrą pracę.
Taki jest nasz naród.
ESBECJA już nam nie zaszkodzi, gdyż o wiele groźniejszymi są obecni rządzący i ich układy. Zobacz co dzieje się w naszych urzędach. Nikt nikogo się nie boi, luzik, nasi rządzą. Ta sytuacja jest bardzo groźna, niewymierający dawni TW [tajni współpracownicy].
 Agent CIA
 Wtorek 19-05-2009

15638. 
Odnośnie wpisu numer: 15635

Wytłumacz jeszcze, proszę, co to takiego według Ciebie ów Ołtarz Prawdy (wszak pisane przez Ciebie z wielkich literek) i będziemy w domu. Śmiem twierdzić, że jesteś Jocie ledwie pieniaczem - niczym więcej. Wierząc w domniemaną Prawdę, dajesz jedynie dowód na swą daleko posuniętą indoktrynację i naiwność, które Tobą powodują.
Zarzucasz mi ignoranctwo, cytując jednocześnie samego siebie bzdetem w stylu "faszystowskich komuchów". Nie przypominam sobie, żeby w Polsce kiedykolwiek zaistniał narodowy socjalizm (oczywiście - pomijając czas niemieckiej okupacji). Mieszasz pojęcia. I na dodatek ni w ząb nie chwytasz kontekstu. Rozumiesz, o co tym razem karma?
Takim osobnikom jak Ty nie warto tłumaczyć, że nie ma sensu pisać brajlem: "NIE DOTYKAĆ, URZĄDZENIE ELEKTRYCZNE!"
 Tomek Wisarionowicz Orlicz, były korespondent moskiewskiej "Prawdy"
 Wtorek 19-05-2009

15637. 
Odnośnie wpisu numer: 15635

Używaj pan polszczyzny poprawnej i nie wymądrzaj się angielszczyzną,
bo to przeżytek.
 Męczennik polski
 Wtorek 19-05-2009

15636. 
JA, jako przyszły Burmistrz M. Iławy, będę przede wszystkim WASZYM PRZYJACIELEM i nie pozwolę na trwonienie środków płatniczych z UE. Iławie jest niezbędne ostre kopnięcie na orbitę i jako fizyk powiem, że konieczne będzie przyśpieszenie do pierwszej szybkości kosmicznej.
Czy nie uważacie, że my Iławianie mamy dosyć galerii i innych sklepów
z produktami żywnościowymi? Moja ekipa postawi na przyśpieszenie gospodarcze. Przemysł elektroniczny, mechaniczny i przetwórstwo rolne. Meblarstwo owszem ale bez przesady. Wolne tereny w obrębie Ogrodzieńca i Kamionki już nie czekają na inwestora, bo on jest w Ameryce Północnej, a inwestor czeka na odpowiedniego burmistrza.
 Kandydat na burmistrza z ramienia KPO (komitet partii obywateli)
 Wtorek 19-05-2009

15635. 
Odnośnie wpisu numer: 15582

Panie Tomaszu Orlicz.
Pan jesteś czymś więcej niż tylko "nieuleczalnym sceptykiem", Pan jesteś nieuleczalnym ignorantem.
Ja powiedziałem, że (cytuję) "miejsce pitbullów faszystowskiej komuny
jest na śmietniku historii, a nie przy Ołtarzu Prawdy". I Pan to nazywasz ksenofobią?!
Oczywiście możesz Pan sobie dalej - jak to nazywasz - "prowokować". Prośbę mam tylko jedną (ani żart, ani dżołk, ani takie tam). Przy temacie reżimowej komuny nie profanuj Pan - nawet nie wymieniaj - nazwy "Pink Floyd", bo to jest coś o wiele więcej niż tylko nazwa na okładce płyty.
 J-23
 Wtorek 19-05-2009

15634. 
Odnośnie wpisu numer: 15521

Męczenniku, boisz się...?
Strach po wielu latach jest nadal tak samo męczący, prawda...?
I na okrągło pleciesz bzdury.
To właśnie pozostawienie spraw agentury komunistycznej, właśnie pozostawienie tych spraw do "rozliczenia Bogu", powoduje, że Kraj Nadwiślański nie może wydostać się z zamętu...
 J-23
 Wtorek 19-05-2009

15633. 
Odnośnie wpisu numer: 15631

Po otwarciu Galerii Jeziorak za kilka juz dni sklepy Wasze nawiedzi zwiekszona liczba klientow, ktora bedzie parkowala czesciej w tym rejonie na najwiekszym parkingu Ilawy (parkingu Galerii). Galeria zwiekszy skutecznie Wasze obroty i to bedzie rekompensata stala za obecne straty spowodowane przebudowa drogi.
Galeria wprowadzi kontrole parkujacych u siebie samochodow, bo wszyscy beda chcieli tam parkowac, nie tylko jej klienci, bo takze Wasi. To bedzie Galerii wielki problem... Chyba ze nie beda z niej uciekali intresujacy inwestorzy rynkowi przyciagajacy klientow - bo takie znaki wycofywania sie z Galerii mialy juz miejsce..
Drobni szanowni kupcy, macie juz wyrobiona marke na ilawskim rynku i zawsze na Was mozna liczyc, jako bardzo solidnych rzemieslnikow - zegarmistrzow, krawcowi, fotografow... Zagladam do Was czesto i przywiazuje sie do Waszych solidnych wyrobow i uslug.
 Przyszly kandydat na radnego miasta Ilawy
 Wtorek 19-05-2009

15632. 
Odnośnie wpisu numer: 15631

Na razie stracą, choć dziwne dlaczego. Można dojechać od strony połudnowej miasta, postawić samochod przy Kaperze i hulać po mieście. Nie rozumiem tego, dalczego akurat oni tracą. Przyjdzie czas, że zyskają, choć jest wątpliwe, gdyż w nowo wybudowanej Galereji Treciakowskoj bedą eksluzywne tanie restauranty. Dla biednych również. Panowie z PO wiedzą co robią, postawili na liberalizm, a wie - w Iławie ceny zaczną spadać.
 Kandydat na burmistrza z ramienia KPO (komitet partii obywateli)
 Poniedziałek 18-05-2009

15631. 
Od momentu zaczęcia prac przy ul. Królowej Jadwigi i Sobieskiego
(RONDO NOWE) właściciele lokali usługowych zanotowali minimum
50% spadek obrotów. Ciekawe kto za to zwróci?
 właściciel
 Iława, Poniedziałek 18-05-2009

15630. 
UEFA straszyła nas (i straszy nadal) wykluczeniem z europejskiej rodziny piłkarskiej ze względu na ingerencję polityków w niezależny związek.
Teraz zatem o losie PZPN zadecydują sami obywatele, obywatele jednego z krajów należących do Unii Europejskiej, używając do tego najwyższej formy demokracji bezpośredniej jaką jest referendum ogólnokrajowe a którego wyniki są dla władz wiążące.
PZPN nie jest tworem bezpaństwowym ani wyłączonym na jakichkolwiek specjalnych zasadach spod jurysdykcji polskiego prawa czy też prawa UE.
Wejdź na www.pilka24.pl pobierz wniosek poparcia dla ogólnokrajowego referendum, złóż swój podpis i wyślij na podany na stronie adres.
 Piotr Misiło, pełnomocnik ds. referendum
 http://www.pilka24.pl
 Poniedziałek 18-05-2009

15629. 
Odnośnie wpisu numer: 15624

Lato, lato, lato czeka...
 Kndydat na burmistrza z ramienia PO
 http://www.youtube.com/watch?v=wO-RmPe6b7k
 Poniedziałek 18-05-2009

15627. 
Odnośnie wpisu numer: 15607

Bravo promocja z ratusza. No widać, że działacie na rzecz naszej
pięknej Iławy. Gratulacje, będę oglądała.
 Małgorzata Perdian

gocha4zuza@wp.pl, lat 51
 Iława, Poniedziałek 18-05-2009

15626. 
Odnośnie wpisu numer: 15624

Ale o coooo ci chooooodzi?! Chyba pomyliłeś kolego adresy...
 skaner
 Poniedziałek 18-05-2009

15624. 
Już niedługo wakacje. Co wy na to?
 dodzio
 Poniedziałek 18-05-2009

15623. 
Odnośnie wpisu numer: 15619

Przykładem innego rozwiązania komunikacyjnego jest [w mieście Iławie] skrzyżowanie ulic przy szpitalu, starostwa i SP2. Doskonałe rozwiązanie,
na pewno o wiele tańsze, ale nie wszędzie takie rozwiązania się nadają.
Bo dla mnie podawany koszt iławskich rond w milionach jest również baaaaaaaaaaaaardzo wysoki. Tym bardziej, że Iława to nie Paryż,
jak ktoś (Poseł Żyliński) chciałby widzieć.
Raz jeszcze powtarzam, że oszczędnością i pracą narody się bogacą.
 Kndydat na burmistrza z ramienia PO
 Poniedziałek 18-05-2009

15622. 
Odnośnie wpisu numer: 15611

Odnośnie artykułu w Kurierze Iławskim "Niepełnosprawny Burmistrz?"
Jest taka strona w Internecie gdzie rozpoczął się sezon polowań na
łosie. Oczywiście polowania są bezkrwawe - wystarczy do nich aparat fotograficzny i wyjście na najbliższy parking czy chodnik. Tam można upolować łosia. Czyli kierowcę, który źle zaparkował swoje auto. Fotka
z waszego artykułu to najbardziej łosiowo zaparkowane auto.
 szerszeń
 http://www.nieparkuj.pl
 [Susz], Poniedziałek 18-05-2009

15621. 
Odnośnie wpisu numer: 15611

Biedny harcowniku, tylko lekarz specjalista może ci pomóc.
 drogowiec
 [Susz], Poniedziałek 18-05-2009

15620. 
Co kombinuje Wałęsa z Libertas, tego nie wie nikt. Albo w sposób prostacki zarabia pieniądze, o czym wie Tusk lub gra na nosie Platformie, gdyż ta musiała go wydymać i odsunąć na bocznicę, gdyż murzyn zrobił swoje.
 Kndydat na burmistrza z ramienia PO
 Poniedziałek 18-05-2009

15619. 
Odnośnie wpisu numer: 15618

"Heniek, a kto tu może ze mną wygarac???"
Masz rację zę tkie drogi wylewa się asfaltami, ale na ile to jest tańsze od polbruku, to nie wiem. I dobrze byłoby abyś podał nam jaka jest różnica w kosztach, abyśmy mogli ocenić poziom wyniosłości wójta na stan realny kosztów. Niech nie myśli, że ma głupich wyborców, bo naprawdę trzeba tę sprawy poruszac ze względów ekonomicznych jak i politycznych. Czy nie jaet może tak, że właśnie polbbruk kładzie się dlatego, że wykonawca jest "określony", czyli swój człowiek, a nie zawsze musi nim by ktoś z Iławy. Takie są przesłanki. Ronda w Iławie również mogłyby byc tańsze i nie wszędzie są na gwałt potrzebne, gdyż mamy inne rozwiązania inżynieryjne konstrukcji skrzyżowań.
Niestety - ktoś z polityków dawno już mówił, że wójtowie i prezydenci miast, nie powinni dłużej piastowa niż dwie kadencje.
Już dawno wójt powiedział: "Heniek, a kto tu może ze mną wygrać???"
 Kndydat na burmistrza z ramienia PO
 Poniedziałek 18-05-2009

15618. 
Odnośnie wpisu numer: 15612

Oszalal wojt Harmacinski jesli kladzie polbruk na calej ul. Przemyslowej
w Nowej Wsi. To jest typowe okradanie samorzadow z pieniedzy, ktorych i tak jest malo na drogi lokalne. Czyz nie ma normalnych powierzchni drogowych, jak zwykly asfalt...? Asfaltem zajedzie dalej, pokryje wiecej potrzebnych drog lokalnych.
To samo szalenstwo jest z drogimi rondami w Ilawie i nie tylko...
Na szczescie wielu widzialem ilawian przy budowie drog za granica.
I oni powroca i osmiesza feudalne sposoby pracy i dysponowania srodkami publicznymi w gminie i w miescie Ilawie. Ilawianie za granica to nie tyminscy, a konkretni ludzie z doswiadczeniem pracy organicznej.
Jest ich za granica wiele tysiecy - prawie cala dywizja.
 Krzyk z obrazu
 Niedziela 17-05-2009

15617. 
Chciałabym opowiedzieć jaki człowiek moze być naiwny gdy chce pracować.
Jestem matka 2jga dzieci. Straciłam prawo do zasiłku i wiadomość, że zostałam przyjęta do pracy była dla mnie szczęśliwym dniem. Rozmowa przeszła dobrze, powiadomiono mnie, ze płaca bedzie za godzinę 5,50 netto i przez 3 miesiace na umowe zlecenie, a po tych 3 miesiącach porozmawiamy co dalej. Szczęście przysłoniło mi wszystko. Szkolenie miało byc 24 godz. wiec by nie tracić czasu zrobiłam to w 2 dni i 25 kwietnia zaczęłam prace. Pęsja za te pare dni była zgodna z umowa 5,50zł za godz. ale współpracownicy zaczeli opowiadac, że tak na zlecenie pracują kilka miesięcy, nie było jednak problemu z wypłata mimo że na umowach dostali inne kwoty.
Ja spokojnie czekałam na swoja umowę, która miała przyjść z Warszawy. Doczekałam sie dnia 21go kwietnia i nie dziwiło mnie, że stawka jest inna czyli 5,30 juz brutto, ale skoro wszyscy tak maja, to podpisałam. Jedyne co mnie zdziwiło to to, że umowa nie była na 3 miesiace a na rok z 3dniowym okresem wypowiedzenia pisemnym. Szczęśliwa, że mam prace troche to przyjełam łagodnie.
Dnia 24 miałam wolne i udałam sie do Olsztyna do lekarza dostałam sms z poleceniem przyjscia do pracy pod groźbą, że niestawienie sie znaczy 2-dniowe wypowiedzenie. Zaskoczona zadzwoniłam do kierownika z wyjaśnieniem braku możliwości dojazdu w tym dniu do pracy. Zapytałam czy mam wypowiedzenie, odpowiedź: ROZUMIEM, NIE DOSTAJE PANI WYPOWIEDZENIA, MIŁEGO DNIA, POZDRAWIAM.
Uspokojona nastepnego dnia od współpracownika dowiaduje sie, że pracujemy prawdopodobnie do końca miesiaca i inna firma zajmuje nasze miejsce. Oficjalnie nikt nic nie wiedział, nikt nie dostał wypowiedzenia czy rozwiązania umowy. Nic!!! A pensje dostaliśmy taką jak na umowie, nie juz 5,50 zł.
Zadzwoniłam do pana kierownika wyrzucajac mu wszystko łącznie z tym, że nie powiadomili urzędu pracy i zostałam skreślona z listy i 3 miesiące nie będę mogła sie zarejestrowac, ale usłyszałam: NIE PAMIĘTAM CZY Z PANIĄ ROZMAWIAŁEM I CZY MIAŁO BYĆ 5,50 ZŁ... No tak, znowu moja naiwność, innych współpracowników też.
Przepraszam za błędy, chciałam to z siebie wyrzucić. Jeżeli byłyby jakieś rady dla mnie, to proszę. Wiem to, co na papierze!!!
 Ada
 Niedziela 17-05-2009

15615. 
Odnośnie wpisu numer: 15613

Chcieliście takiej władzy to ją macie. Sami wybraliście Rygielskiego i jemu podobnych, zatem zjadajcie żabsko i zapijajcie piwem nawarzonym przez siebie. Nie chodzi wcale o poparcie dla PO, ale poparcie takich gadów jak Rygielski i żmij jak Hordejukowa.
Przecież on chciał rozwalić szkołę "mechanik" już na początku swojej kadencji, ale nie udało mu się.
 kandydat na burmistrza z ramienia PO
 Niedziela 17-05-2009

15613. 
Odnośnie wpisu numer: 15605

Szkoda, że [iławska] "szóstka" upada.
Żal jest wysiłku nauczycieli, którzy poświęcali swój dodatkowy czas, a wielokrotnie i własne pieniądze, aby dzieciaki miały godne warunki nauki. Szkoda wysiłku Pani dyrektor Jadwigi Mikuczyńskiej, która wybudowała budynek, utworzyła internat, założyła szkolę zawodową itp.
Kiedyś była to najładniejsza szkoła w Iławie. A Burmistrz Adam Żyliński przyprowadzał tam delegacje zagraniczne na obiady, bo chciał pokazać ładną placówkę, dobrą stołówkę.
I to wszystko odchodzi w niepamięć. Może tylko absolwenci będą o tym pamiętać... Żal...
 były...
 Niedziela 17-05-2009

15612. 
Chce napisac znow odnosnie Pana wojta Harmacinskiego, a dokladnie stanu drog w Nowej Wsi.
Zdecydowano ze droga bedzie, lecz przy ul. Przemyslowej (Ilawa),
a na reszcie bagna radz sobie czlowieku. Gdzie unijne pieniadze?
Gdzie zapewnienia wojta? Chodzimy po po bagnie, gdzie obok nas
na Przemyslowej rosnie piekna ulica z polbruku.
 Sławek

pionuch7@wp.pl
  5014186
 Nowa Wieś, Niedziela 17-05-2009

15611. 
Odnośnie wpisu numer: 15597

Kurierzy pociągniecie temat parkingu przy suskim magistracie? Odpowiedzieć należy na kilka pytań: kto zadecydował, że znak parkowania dla niepełnosprawnych został przestawiony? Co oznaczają narysowane koperty na parkingu? Czy parking przed urzędem to własność prywatna?
 czytelnik
 Niedziela 17-05-2009

15609. 
Czy w Iławie odbędą się spotkania przedwyborcze do Parlamentu Europejskiego?
 zainteresowany, lat 62
 ilawa, Niedziela 17-05-2009

15607. 
Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszam na plan telewizyjny programu "Kawa czy Herbata", który w najbliższy piątek 22 maja w godzinach od 6:00 do 8:00 będzie realizowany z IŁAWY z tawerny "Pod Omegą".
Wspaniałe gwiazdy, niesamowici goście oraz pasjonaci Warmii i Mazur
będą na antenie TVP promować nasz region.
Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w programie, zapraszamy do OMEGI lub przed telewizory.
 Iławianin
 Niedziela 17-05-2009

15606. 
Miszkanicy Zalewa !!! Jestem mieszkanicem Zalewa tym czasowo przebywam Irlandi .Koledzy przywieżli Kurier iławski .Po przeczytaniu artykułu "Tajny wspópracownik Piotr" jestem z burwersowany odnośnie tego tłumaczenia. Jest to tak prymitywne, że na torsje ucziwego człowieka bierze.A ten bufon jeszcze ze społoczenistwa prawego robi sobi kpiny .Chociaż nasz społeczęstwo od dawna o tym miluśu coś wiedzało, to w nagrodę na Burmistrza go wybrało w moim przekonaniu,jest On [...], a ten smród będzie się za nim ciągnął do końca życia. A co do posła Zylińskiego wstyd mi za tego pana,gdyż swoją osobą firmuje agenta.Co do czytania bajek przez Hardybałę dzieciom w przedszkolu, ciekawy jestem czy znajdują się również dawne donosy? No drodzy rodzice zastanówcie się co po tych bajkach może wyrosnąć z waszych pociech.
 SB!!!
 Niedziela 17-05-2009

15605. 
Odnośnie wpisu numer: 15599

Pani dyrektor ZPSW ukazuje swoje oblicze. Solistka kapeli weselnej, przedszkolanka, nauczycielka, w końcu pani dyrektor. No przecież musi wykazać się przed władzami i rodzicami.
A nauczyciele? Przecież "oni" są od tego, aby nauczali i ich zdanie się nie liczy . Bo dyrektorem ZPSW jest Beata Szoka .
 nikt 33
 Sobota 16-05-2009

15604. 
A kiedy Lisek spotka sie z wyborcami?
Pamiętam rok 1990 i wybory prezydenckie. Wśród kandydatów Wałęsa gadał dużo i bezładnie, Mazowiecki wolno i zanim dokończył zdanie to był koniec wiadomości, Stan Tymiński niewiele i biegał z teczką. I co? Tymiński omal nie wygrał wyborów. Lisek stosuje taktykę Tymińskiego. Zapewne nic nie powie, bo i ci ma powiedzieć...
 oko
 Sobota 16-05-2009

15603. 
Odnośnie wpisu numer: 15602

Proszę Pana Synowca.
Maśkiewicz, po pierwsze, nie ukończył studiów na WSR w Olsztynie a na jej filii w Starym Polu pod Elblągiem. Czy nie przydałaby się cenzura dzisiejszym gazetom i tygodnikom? To po drugie.
Po fizjonomii twarzy profesora z Kortowa nie podpadał się mi (podobnie jak Haruś z Zalewa). Miałem do niego zastrzeżenia, jako do czystego gościa.
Panie redaktor! Musze panu wyznać jako były zawodowiec, że fizjonomia twarzy w naszej pracy pozyskiwania szpiega należała i należy do podstawowych przesłanek. Pan do konfidencji nie nadajesz się, co ze smutkiem wyznaję. Ale można pana złamać...
 Agent CIA
 Sobota 16-05-2009

15602. 
Odnośnie wpisu numer: 15507

Nie minął nawet tydzień od nominacji profesora Achremczyka na szefa delegatury IPN w Olsztynie, a zrozumiałem nad wyraz dobitnie z jakich powodów Achremczyk znany był dotąd ze swych – jak to zamaszyście określała Gazeta Wyborcza – „wyważonych poglądów”.
Oto Pan profesor, ponoć ceniony naukowiec, tym razem nie od gwiazd (jak inny profesor z Torunia), taplał się w tym reżimowym szambie aż
po same uszy. Lał batem cenzury całe środowisko akademickie Warmii
i Mazur.
Na przykładzie Achremczyka zrozumiałem co w nowomowie środowisk, takich jak np. Gazeta Wyborcza, oznacza mieć „wyważone poglądy”.
Z mojego rozszyfrowania wyszło, nawet po kilku próbach, wciąż to
samo słowo: KANALIA.
Kilku postaciom lokalnego podwórka w Iławie – postaciom co prawda skompromitowanym, ale jednak – gratuluję nieopisanego zachwytu nad osobą Pana „profesora”. Pamiętam te płomienne konferencje naukowe z okazji jubileuszu miasta, organizowane przez byłego burmistrza wszech czasów Jarosława Maśkiewicza (studenta Kortowa), pamiętam też te płomienne „wywiady” prowadzone przez samego naczelnego kierownika Radiowęzła Erewań.
Tak, tak... ćmy zawsze do światła, byle razem. W kupie raźniej.
 Jarosław Synowiec
 Sobota 16-05-2009

15601. 
Arabowie zrozumieli, co to jest pustynia i dlatego ożywiają piaski, sadzą kartofle inne warzywa, sadzą drzewa, krzewy.
Polakom zaś przeszkadzają drzewa, krzewy, pola łąkami malowane, stare wierzby, które od setek lat polskim są krajobrazem i w jego architekturę wpisane.
Nie pojmuję, dlaczego ludzie obcinają gałęzie wierzb, pozostawiając tylko pnie. Powoli przychodzi czas na grusze polne, śliwy, wiśnie stare, 60-70-letnie, gdyż ich drwo nadaje się na boazerię do kominków i innych wnętrz mieszkalnych.
Czym pozostanie krajobraz Polski bez tych "cichych grusz na miedzach siedzących", jak w "Panu Tadeuszu" pisał mistrz Mickiewicz w I Księdze.
Bez lip, co przed upałem "gospodarskiej głowy chroni liść, za wsadzenie przyjemna zapłata", jak mistrz Kochanowski w swej fraszce "Na Lipę" wspominał.
Lecz kiedy wykształciuch nami rządzi, choć doktoratem by legitymował się, to jesteśmy biedni... i nędzni.
 Męczennik polski
 Piątek 15-05-2009

15600. 
Odnośnie wpisu numer: 15593

O ile dobrze kojarzę i jeśli jest to miejsce tuż koło dawnego młyna,
tuż obok ogródków działkowych, to jest to obszar objęty ochroną konserwatorską, ponieważ to wybierzysko/śmietnisko znajduje się przy pozostałości średniowiecznego gródka wpisanego do rejestru zabytków. Niezależnie zatem od ochrony przyrody, wszelkie prace w tej strefie trzeba uzgodnić z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Olsztynie.
Sam pomysł uporządkowania tej okolicy i urządzenia tam terenu rekreacyjnego jest jak najbardziej słuszny. Jeśli będzie realizowany z głową, to może powstać bardzo przyjemny zakątek dla mieszkańców.
 sen

pumpkin@plusnet.pl
 Piątek 15-05-2009

15599. 
Droga Redakcjo Kuriera!
Za Waszym pośrednictwem chcę "podziękować" pani dyrektor ZPSW Beacie Szoka za to, że na spotkaniu z rodzicami, które odbyło się 12 maja, przedstawiła nas nauczycieli jako ludzi, którzy widzą tylko własny czubek nosa. A wszystko to w związku z ciągnącym się tematem przenosin placówki do Kisielic.
Może nadszedł już czas, aby spotkały się w jednym miejscu i w jednym czasie wszystkie strony, których ten temat dotyczy, a mianowicie: rodzice, uczniowie, starostwo i my - wszyscy pracownicy szkoły. I może by warto było przedstawić jedną wersję dotyczącą mających nastąpić wydarzeń. Na razie sprawa wygląda tak, że w zależności od tego z kim jest spotkanie, to problem jest przedstawiany w świetle korzystnym dla danej grupy.
A przy okazji, tak jak to się stało na spotkaniu Pani dyrektor z rodzicami uczniów ZPSW, winę za szerzący się zamęt i rosnące niepokoje obarczana jest inna grupa (oczywiście nieobecna na spotkaniu), tym razem my - nauczyciele.
Przykro jest nam słyszeć od rodziców dzieci, z którymi pracujemy, że Pani dyrektor opowiadała o tym, jak wstydziła się za nasze zachowanie na spotkaniu ze starostą iławskim [Maciejem Rygielskim], a to tylko dlatego, że mieliśmy "czelność" zadać pytanie: "w jaki sposób będzie rozwiązana kwestia dojazdów nauczycieli do Kisielic".
Z poważaniem:
 Nauczyciel ZPSW
 Iława, Piątek 15-05-2009

15597. 
To sobie burmistrz Susza pocwaniakował: kazał narysować koperty ma parkingu urzędowym.
Jedno rzuca się mocno w oczy. Miejsce dla niepełnosprawnych na którym za parkowanie policja udzieliła mu tylko pouczenia - oczywiście znak już przestawili, o kilka miejsc w prawo - tak, żeby burmistrz się nie zmęczył idąc taki kawał od auta do urzędu.
Szkoda, że jeszcze windy do biura sobie nie zafundował...
 dd
 Piątek 15-05-2009

15596. 
Nie zgadzam sie z pania piszaca [w listach wydania papierowego Kuriera] o bulwarze i kafejkach.
Takie lokale zawsze byly i beda, nawet powstaje ich wiecej. Ale moim zdaniem, straznikow miejskich jest [w Iławie] za malo i praca powinna polegac na chodzeniu wlasnie po takich skwerkach tak samo jak i policja. A nie tylko usiasc w aucie i pojezdzic po okolicy. Duzo rowniez jest mlodziezy popijajacej na cyplu po Czapli. Ale i tam tez nigdy nie widac straznikow. Co z tego ze on moze ma ukonczone 18 lat jak po wypiciu alkoholu jest bardzo agresywny do kazdego jakby chcial udowodnic, ze on teraz rzadzi.
 Arleta
 Piątek 15-05-2009

15595. 
Odnośnie wpisu numer: 15591

Cz ty Iławianko uważasz, że tylko za komuny byli aparatczycy? A dziś,
za rządów PIS, PO, i innych, to nie ma aparatczyków, służących partii ludziom z wysokich szczebli partyjnych?
Kim są tacy urzędnicy: Maciej Rygielski Włodzimierz Ptasznik, Bernadeta Hordejuk, Adam Żyliński. Chyba jesteś bez sumienia, jeśli zaprzeczysz. Nie mów tylko, że demokratyczną drogą weszli ne stanowiska. Oni lizali kogo trzeba, by wysoko ustawić się w swojej Partii. Tak samo jak lizano PZPR i ich ludzi, by wskraba się na stanowisko wyżej, nawet na kierownika zmiany w zakładzie.
 Agent CIA
 Piątek 15-05-2009

15594. 
Odnośnie wpisu numer: 15589

Pytasz o sens życia. Powiem ci.
Jest, ale dla ludzi ideowych, patriotów... lecz kiedy przyszłoby zdradzić kolegę za to, że głosi inne postawy, to ja go za denucję w imię naprawy RP, w imię idei takiej, jaką ja sobie upatrzyłem i wyznaję. W moim przypadku, nie biorę żadnego wynagrodzenia, gdyż czynię to dla idei. Podobnie postępował Feliks Dzierżyński.
Ci co szli na układ korzyści za donosy, czytaj informowanie, nie są w moim akurat typie. Jestem ciekaw jak osądzasz takich ludzi jakim ja byłem, agentem zawodowym. Dziś - pamiętaj - takimi agentami są funkcjonariusze CBA, ABW, CBŚ, którzy służą, nie powiem obecnej władzy, a PAŃSTWU POLSKIEMU.
Mam kolejne pytanie: Czy za lat 30-50 podobni do Ciebie uznają mnie za gnidę, ubeka czy inną swołocz, która dręczyła ludzi?
 Agent CIA
 Piątek 15-05-2009

15593. 
Odnośnie wpisu numer: 15590

To dopiero teraz w obszarze miasta [Lubawy] znalazł się ten teren?
I trzeba wielkiej akcji żeby wywieźć śmieci? (a przy okazji zniszczyć jeszcze bardziej przyrodę). Przecież takie pytania: gdzie były wcześniej władze miasta? Dlaczego systematycznie nie sprzątano tam terenu?
Cisną się same.
Dziadostwo, niechlujstwo,żenada, wszystko to w Urzędzie Miasta i w [lubawskich] "mediach lokalnych" po tych artykułach i odpowiedziach burmistrza, dla owych nośników informacji. Gdzie jest gospodarz w Lubawie?!
 zainteresowany
 Piątek 15-05-2009

15592. 
Odnośnie wpisu numer: 15588

Jacuś Kurski wziął się i odwołał przyjazd do Iławy
 skubi-du
 Piątek 15-05-2009

15591. 
Odnośnie wpisu numer: 15589

Mnie również mdli, gdy ktoś bierze w obronę sbeków i jakichkolwiek donosicieli komunistycznego systemu.
Sama studiowałam w tamtych czasach i nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby coś takiego robić. W tym mieście, a mam na myśli Iławę, aż roi się od takich aparatczyków.
O zgrozo wielu z nich zajmuje wysokie stanowiska i nikt do dzisiaj nie zrobił z tym porządku. No ale takie właśnie mamy nasze miejskie środowisko. A potem taka umiejętność przechodzi z pokolenia na pokolenia. Są nie do zdarcia.
 iławianka
 Piątek 15-05-2009

15590. 
Odnośnie wpisu numer: 15575 15578

Ludzie opamietajmy sie. Ekosystem i drzewostan wzdłuż rzeki Sandeli pozostanie nietkniety. Wycinka dotyczy tylko terenu tzw strzelnicy. Bylem tam, nie wyglada to teraz imponujaco ale prace trwaja. Ten teren straszyl swym wygladem od dawna i jakos nikt z -de- "milosnikow przyrody" nie skarzyl sie na dzikie wysypiska smieci, ktore systematycznie powstawaly posrod krzewow i małych drzewek, glownie olszyny. Na spacery wybierali sie tam glownie Ci, ktorzy nie mieli co zrobic ze starym tapczanem i innymi przeroznego typu odpadami, rowniez niebezpiecznymi, ktore pod oslona zarosli wyrzucali. Wierze w to, że teren po zagospodarowaniu bedzie z pewnoscia bardziej bezpieczny, a z czasem i przyroda z pewnoscia zagosci tu w calej okazalosci. Jako okoliczny mieszkaniec juz na to czekam i bede pierwszym ktory zasiadzie na laweczce przy nadwodnej alejce.
 rodowity lubawiak
 Czwartek 14-05-2009

15589. 
Odnośnie wpisu numer: 15586

Nie mogę zdzierżyć głupot na temat byłych SB-ków i wszelkiej maści donosicieli. Nie wiem czy bardziej chodzi o szkody przez nich wyrządzone czy o ich charaktery, skłonne donosić na wszystkich. Wszędzie i komukolwiek. I nie chodzi o to, czy są to ważne czy mniej ważne informacje.
"Pecunia non olet" - przysłowia mądrością narodów. Mamy przykład - Lesław Maleszka [Gazeta Wyborcza] donosił dla forsy jak wielu innych,
a teraz też jest im wszystko jedno kto i za co im płaci, byle dużo. To
są nasze (nie moje) autorytety.
Jeśli chodzi o donoszenie na ówczesnych studiach, to była nauka dla przyszłych aparatczyków, że to się opłaci. Najpierw zdawało takie ścierwo egzaminy, bo wszyscy się go bali łącznie z wykładowcami, dziekanami itp... Utrwalało mu się w tym pozbawionych wszelkich etycznych zasad mózgu, że to się opłaci i tak brnęli w te g... Teraz to są "biedni" ludzie - aż mnie mdli.
Jeszcze raz pytam - jaki jest sens bycia uczciwym człowiekiem? Chyba tylko ze względu na lustro.
 bez beretu
 Czwartek 14-05-2009

15588. 
Czy to prawda, że w piątek na Starym Mieście w Iławie o godzinie 15
jest spotkanie z Jackiem Kurskim? Czy może ktoś potwierdzić mi tu
na forum ten fakt? Będę wdzięczna.
 iławianka
 Czwartek 14-05-2009

15587. 
Odnośnie wpisu numer: 15575 15578

Z dedykacją dla wszystkich "miłośników przyrody", z każdej władzy i
z każdej partii. Szczególnie dla zmurszałego burmistrza Lubawy.
 zainteresowany
 http://www.youtube.com/watch?v=dQ0aE_Nwcvs
 Czwartek 14-05-2009

15586. 
Odnośnie wpisu numer: 15585

Czy wy zastanowiliście się na kogo mógł Harduś donosić. Na takich
samych [...], nic nieznaczących we wsi, jak on. On tylko plotkował
w eSBe.
My też wiele plotkujemy o kolegach, a gdyby ktoś nas podsłuchał, to powstałyby fakty. Esbecja w tamtych latach była dziecinna, szczególnie
ci w małych miasteczkach, podsłuchiwali wszystko. W każdym zakładzie
był "cicho sza", który plótł banialuki spod budki z piwem braniewskim i
co zasłychnął - przenosił "im".
 Agent CIA
 Czwartek 14-05-2009

15585. 
Odnośnie wpisu numer: 15584

Ty chyba wczorajszy jesteś. Gdybyś nie żył w tamtych czasach, to jeszcze można by uwierzyć, że ulegasz kitom wciskanym zewsząd.
Jakim prawem sądzisz, że ktoś był słabym studentem i dzięki donoszeniu dostawał zaliczenia? A może tylko dzięki temu nie został usunięty bezprawnie? Efekt pozostaje ten sam - DONOSIŁ. Powód i moralne podsumowanie faktu zupełnie inne.
 kumpel Stefana
 Czwartek 14-05-2009

15584. 
Odnośnie wpisu numer: 15488

Jestem zbulwersowany opinią STEFANA w sprawie Bogdana Hardybały! Człowieku gloryfikujesz szpiega SBeckiego! Kubeł zimnej wody wylałbym
Ci na łeb i przetrącił łapy zanim dotkną klawiatury. Ten człowiek donosił
na innych nie bezinteresownie. Nie wiem czy za pieniądze, ale jak sam powiedział za możliwość studiowania. Tępy był i tak przepychał egzaminy? Szpiedzy nie mają honoru, gdyby miał już nie byłby burmistrzem z własnej woli.
STEFANIE jedź do Zalewa /ja tam byłem/ i posłuchaj jak rządzi człowiek znienawidzony, nie popierany, bez efektów. Byłby to ewenement gdyby IPN czegoś tu nie wyjaśnił.
 tubylec
 Środa 13-05-2009

15583. 
Odnośnie wpisu numer: 15571

Nie nazywaj mnie kretynem, bo sobie tego nie życzę.
Sparing w realu? Hmmm, leczę się - to prawda, chcesz mnie pobić?
Masz łatwiej, skoro tak...kiedy chcesz mnie bić?
 Eskulapski
 Środa 13-05-2009

15582. 
Odnośnie wpisu numer: 15579

Drogi Jocie dwudziesty trzeci! Prawda jest po naszej - jak mawiała kamanda Pinka Floyda - ciemnej stronie księżyca. Również tam znajduje się według wszelakich znaków na niebiesiech wspomniany przez Ciebie Ołtarz Prawdy. Wybacz mi proszę żarcik ów drobny (dżołk taki, rozumiesz - wężykiem, tralalala i takie tam), ale po Twoim wpisie na forum po prostu nie byłem w stanie się powstrzymać. Ale, jak widzę, prowokacja moja niewinna dała Ci sporo do myślenia.
Pamiętaj na przyszłość, że jestem nieuleczalnym sceptykiem, który jest szczególnie wyczulony na punkcie kretyńskich, prymitywnych przejawów ksenofobii. Pamiętaj także, że w imię domniemanej "prawdy" jesteś sterowany, indoktrynowany, inwigilowany i dojony z każdej złotówki. W imię "prawdy" masz zaszczyt uczestniczyć w wyścigu szczurów. Postaraj się więc być debeściakiem.
Kto wie, może kopnie Cię przywilej galopowania w czołówce zaprzęgu?
Przemyśl to.
 Tomek Orlicz
 Środa 13-05-2009

15581. 
Rok temu redakcja obiecywala e-wydanie dla czytelnikow spoza regionu, ktorych jednak interesuja jego losy. I mimo obietnic na tym sie konczy. Rozumiem , ze redakcji moje pieniadze (i setek podobnych osob) za numer nie sa do niczego potrzebne, ok szanuje ten wybor. Ale go nie rozumiem. Tym bardziej, ze od dawna sa platformy dla e-gazet typu netpress...
 czytelnik z Warszawy
 Warszawa, Środa 13-05-2009

15580. 
Jeziorak dziś wygrał 1:0 z zespołem Wigry Suwałki.
 [...]
 Środa 13-05-2009

15579. 
Odnośnie wpisu numer: 15564

"(...) Prawda, póki co, jest na razie po naszej stronie (...)"

1. O jakiej Prawdzie Pan, Panie Tomaszu, prawisz z taką dziejową
pewnością siebie? Trybun z Pana wyziewa nie bylejaki, ho ho ho!
2. Wasza strona - co to konkretnie jest ta "strona"? A jest Ci ona
oświetlona czy piwniczna jaka? Ilu was tam jest? Mnogo? Maleje?
 J-23
 Środa 13-05-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 128 129 130 ... 255 256 257 258 259 260 261 262 263 ... 321 322 323 ... 385 386 387 następna ] z 387



102489632



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.