Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

12773. 
Burmistrz Kisielic i rada chca powołac dom kultury czyste jaja reklama przed wyborami chca dalej grzac stołki a sam burmistrz dalej piastowac stołek jeszcze jedna kadencje niech wyborcy sie łapia nic nie zrobili przez 10 ostanich lat a teraz gruszki na wierzwie obiecuja bajki jak w Iławie! LUDZIE NIE NABIERAJCIE SIE BO ONI ROBIA KAMPANIE WYBORCZA.
 BENEK
 Środa 24-09-2008

12772. 
Tak powinna działać lokalna prasa! Dziękuję za informację o rozbudowie basenu w Ostródzie.
 Eskulapski
 Środa 24-09-2008

12771. 
Słuchajcie! Kiedy w końcu ktoś napisze całą prawdę o najbardziej
skorumpowanym związkowcu w Iławie a mianowicie Leszku J.[...]
 uczciwy
 Wtorek 23-09-2008

12770. 
W środę papierowy „Kurier” zaprasza do lektury!

ŚMIERĆ NA DROGACH
ZEBRAŁA PODWÓJNE ŻNIWO!
--> Piątek wieczorem: na trasie Iława-Sampława (na wysokości Ławic)
tragicznie ginie 27-letni kierowca z Iławy.
--> Wtorek, południe: na wylotówce z Iławy do Szałkowa (na wysokości
ogrodów) ginie 20-letni pasażer golfa.

ŻEGLARZ Z LUBAWY ZMARŁ
NA JACHCIE NA JEZIORAKU

„STOKROTKA” W IŁAWIE
OTWARŁA SWE PODWOJE

KTO CENI PRACĘ, TEN JĄ MA! Jan Szynaka, jeden z największych pracodawców w regionie, ocenia walory zawodowe ludzi w sile wieku.

NOWA LIMUZYNA SŁUŻBOWA
W IŁAWSKIM RATUSZU

BYK ZABIŁ CZŁOWIEKA – tragedia w Sypanicy. Z Prabut także: zderzenie samochodu z autobusem, zawody motocross, klub „Pogoń” szuka trenera

SUSZ: Odwiedzamy wróżkę Elżbietę Porowską, która stawia tarota.

ZALEWO: Remont mostu na Kanale Dobrzyckim: jak radzą sobie z nim tamtejsi mieszkańcy?

LUBAWA: Monterzy rury ciepłowniczej uszkodzili nową drogę. Delegacja gminy Lubawa na wojewódzkich dożynkach. Przetargi w gminie wiejskiej

KISIELICE: Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych. Będzie ośrodek kultury. Ktoś połamał 100 młodych drzewek przy 16-tce!

BISKUPIEC: Festyn na pożegnanie lata w Lipinkach.
 KURIERZY

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 23-09-2008

12769. 
Dziś od rana na budowie wzdłuż iławskiej ulicy Niepodległości – martwica. Robotnicy siedzą w budach.
Podchodzę do jednego z nich: „Czemu nic się nie dzieje?”. Ten patrzy na mnie markotny i zrezygnowany odpowiada tak: „Czekamy na materiały,
nie mamy czym robić”.
Za kilka godzin znowu jestem na Niepodległości. Widzę, że akurat Star
przywiózł w paletach kostkę brukową. Niewiele, ale coś tam przywiózł.
Patrzę na zegarek. Jest godzina... 12:10. Czy z taką organizacją pracy
odbudujemy ten kraj?
 Jarek
 Wtorek 23-09-2008

12768. 
W sobotę 4 października, w dniu św. Franciszka, od 10 lat obchodzony
jest na całym świecie (a decyzją Sejmu - od dwóch lat także w Polsce)
Dzień Zwierząt.
Jak stwierdził Sejm w swojej uchwale: "Tego dnia w wielu miejscach
w Polsce odbywają się - z roku na rok coraz liczniejsze - festyny oraz
imprezy". Niestety, o festynach i imprezach nie zostały dotychczas poinformowane psy i koty ze schronisk.
 Reksio
 Wtorek 23-09-2008

12767. 
Przydałoby się jakieś ogłoszenie w Kurierze, że basen Perła w Ostródzie
mimo że zaprasza, to jest zamknięty do końca października, więc chcąc
popływać trzeba się zastanowić nad wyjazdem, by nie pocałować klamki.
 Eskulapski
 Poniedziałek 22-09-2008

12766. 
Odnośnie wpisu numer: 12765

No wreszcie ktoś poruszył tutaj sprawę tego skrzyżowania i oznakowania
na nim.
Co za... niedouczony i nieprzewidujący człowiek nie zmienił oznakowania.
Teraz główny ruch w Iławie czeka na jakiegoś ktosia, który wyjeżdża z placu budowy. No to żart, przecież z drogi zamkniętej dla ruchu wyjazd nie może być uprzywilejowany.
Ludzie, ogarnijcie się, a ty Andrzej zastanów się: to, że ktoś nie pomyślał i nie zmienił oznaczenia, nie upoważnia cię tak całkiem do końca aby być
"na prawie".
 turysta :-D, lat 49
 Poniedziałek 22-09-2008

12765. 
Sugeruję Kurierowi przyjrzenie się skrzyżowaniu przy "Domu Handlowym
POD KASZTANEM" (Yellow) w Iławie. Na tym skrzyżowaniu nie zmieniła się organizacja ruchu, a mimo to kierowcy wyjeżdżający z Królowej Jadwigi skręcają w ul. Sobieskiego (w lewo), jakby mieli pierwszeństwo... Jest
to przykład na to, że iławscy kierowcy nie jeżdżą na pamięć, bo gdyby jeździli, wiedzieliby, jak wygląda pierwszeństwo w tym miejscu. Jeżdżą
po prostu bezmyślnie. Wiem, bo kilka razy już doświadczyłem tam tej bezmyślności, gdy kierowcy, nie mając racji, sprzeczali się ze mną o pierwszeństwo.
 Andrzej
 Poniedziałek 22-09-2008

12764. 
KLIMATY PO POLSKIEMU

Jeśli nowelizacja ustawy o podatku dochodowym (PIT) nie zostanie poprawiona, to osoba kupująca w 2008 roku dom czy mieszkanie nie będzie mogła skorzystać z... ulgi meldunkowej przy jego sprzedaży.

Oto jest skutek zniesienia obowiązku meldunkowego i zastąpienia go uproszczoną procedurą rejestracji. By podatnicy na zmianie nie stracili,
w projekcie nowelizacji ustawy znalazł się zapis, że osoby, które kupią nieruchomość do końca 2008 roku i zameldują się w niej, przy sprzedaży będą mogły korzystać z ulgi. Nawet jeśli sprzedaż nastąpi po 1 stycznia 2009 roku.

Podatnicy z ulgi nie będę jednak mogli skorzystać z powodu błędu w przepisach przejściowych. Warunkiem korzystania z ulgi jest bowiem zameldowanie na pobyt stały przez co najmniej 12 miesięcy.

Jeśli podatnik kupi dom w 2008 r. i od razu się zamelduje, to rzeczywiście uzyska prawo do ulgi meldunkowej przy sprzedaży nieruchomości. Faktycznie ze zwolnienia jednak nie skorzysta, bo nie spełni warunku
12-miesięcznego zameldowania, ponieważ od 1 stycznia 2009 roku
znika obowiązek meldunkowy.

Oto Polska właśnie...
 majster Klepka
 Poniedziałek 22-09-2008

12763. 
Portal "Nasza Klasa" to nie tylko fala spotkań klasowych, ale też rozbite małżeństwa, oszustwa i zdrady. A przede wszystkim stracone złudzenia, że można wrócić do cudownych, szkolnych lat...
 Ola Mała
 Poniedziałek 22-09-2008

12762. 
Odnośnie wpisu numer: 12755

Słowo do ćwoka.
Ja nie napisałem o tym "kto kogo", ćwoku.
Ja pisałem o tym jak powstaje nepotyzm i prywata, ćwoku.
 czytelnik
 Niedziela 21-09-2008

12761. 
Odnośnie wpisu numer: 12754

John F. Kennedy - jedyny katolicki rezydent USA - w 1963 roku zginął
w wyniku niespotykanego w dziejach spisku wewnętrznego centralnych organów władzy państwowej.
Gdybyś wtedy, na przykład tydzień po zamachu, odważył się powiedzieć publicznie, że Kennedy`ego zamordowało otoczenie na szczytach władzy
to natychmiast zostałbyś okrzyknięty oszołomem i trafiłbyś do czubków. Dziś nikt już tak nie postąpi, bo wiele wątków z tej mistyfikacji wyszło
na jaw. A największa w tym jest zasługa bliskich i dalszych krewnych zabitego, którzy nigdy nie pogodzili się z tą hańbą. Kilku z nich, zresztą, przypłaciło to życiem.
Stąd płynie moja ogromna prośba. Zanim cokolwiek powiesz z użyciem
słów "11 września", dobrze się zastanów.
 J-23
 Niedziela 21-09-2008

12760. 
Odnośnie wpisu numer: 12759

Ja ci radze Toten, abyś trzymał z dala łapy od forum.
Jesteś bez jakiejkolwiek kultury, więc zostaw to forum, bo ci przyłożymy.
 smarowóz
 Sobota 20-09-2008

12759. 
Odnośnie wpisu numer: 12753

Matula, ty chyba kiedyś byłaś przewodnicząco koła Ligii Kobiet, chodziłaś w czerwonych majtkach i nosiłaś czerwone sztandary, bo bredzisz, jak ongiś Róża Luxemburg.
Wszystko co najlepsze mogą zrobić nasze rządy dla polskiej gospodarki,
to trzymać łapy z dala od niej. Pomagać jej nie muszą, wystarczy, że
nie będą przeszkadzały.
 Toten
 Sobota 20-09-2008

12758. 
Odnośnie wpisu numer: 12753

Nareszcie Ktoś - Matula - mówi jak Polak i mysli po polsku i za Polską. Myśleć za Polską, oto podstawowe przesłanie i wyzwanie zarazem. Mamy Polskę taką, jaką sobie skroiliśmy, mówiąc jezykiem kiboli gdy mecz jest drukowany przez sędziego. Mecz Polską jest podobnie rozgrywany. Skroiliśmy, bo takich do parlamentu wybieraliśmy, którzy nas wpuściły w maliny. A pierszym był sam Wałesa. To on uległ finansjerze światowego kapitału, nie broniąc Polski.
Niepojęte jest, iż taki kraj Polska, na którego traw przestrzeni pasła się polska białoczarna, a mleka mieliśmy pod dostatkiem. Cukru mieliśmy pod dostatkiem. Dziś nam zabraniają produkcji mleka i cukru nawet na własny użytek i mamy kupować zza granicy. My nie mamy żadnego własnego przemysłu, żadnego dzieła, ktorym moglibyśmy się pochwalić. Czy wy nic nie rozumiecie o co z tą Polską chodzi? Ona nie ma istnieć. Ma być bękartem Europy?
 Męczennik z Polski
 Sobota 20-09-2008

12757. 
Odnośnie wpisu numer: 12753

Wiele trafnych spostrzeżeń, z którymi się zgadzam.
Zacznę od końca. To dobrze, że rząd nie rządzi, inaczej dopiero byłby bałagan. Niech politycy dyskutują o "przywróceniu św. Trzech Króli" jak napisali we wniosku, ale moi znajomi chcą wolne na swoje święta dwa tygodnie później, i co z konstytucyjną równością obywateli.
Jeśli chodzi o ekomonię, to już dawno w USA istniał państwowy interwencjonizm gospodarczy, polegający na zatrudnianiu obywateli w branżach nie produkujących na rynek (np. przemysł zbrojeniowy, autostrady, zapory wodne), aby za zarobione tam pieniądze zdjąć z półek towar i aby kapitaliści mogli pdalej produkować. U nas tę rolę spełnia napływ pieniądza zarobionego np. w Anglii, Irlandii. Rząd nie musi się więc wysilać, a na zbrojenia lepiej niech nie wydaje, choć chce 30 mld zł przepuścić, by być "mocarstwem", bo na razie za duża jest ludzka bieda.
 ojTUL
 Sobota 20-09-2008

12756. 
Odnośnie wpisu numer: 12754

Każde Państwo, a szczególnie z silnym systemem bankowym mozna rozłożyć szybciej niż bronią atomową..
 ADMIRAŁ
 Sobota 20-09-2008

12755. 
Odnośnie wpisu numer: 12750

Czytelniku, chyba nie doczytałeś, że w czasie ostatnich wyborów
posłanka Staroniowa wlazła w paradę pewnemu posłowi z Iławy i
wyrugowała go z dobrego miejsca na liście olsztyńskiej, dlatego
biedaczyna musiał startować z listy elbląskiej. No i teraz baba
ma kłopoty, a Iława specjalistów z Elbląga w szpitalu.
 ćwok
 Sobota 20-09-2008

12754. 
Odnośnie wpisu numer: 12751

Gdzieś niedawno czytałam, że ten krach finansowy w Stanach to drugi "11 września", tylko rozłożony w czasie. Absurdalne, ale...
 xyz
 Piątek 19-09-2008

12753. 
Ktoś, kto obserwuje naszą rzeczywistość, nie jest chyba zdziwiony tym co dzieje się w naszej gospodarce i finansach.
Za silną złotówką wcale nie stoi zaplecze gospodarcze, rozwijający się przemysł. Nasz tzw. "wzrost gospodarczy" wynika przede wszystkim z popytu kreowanego przez napływ gotówki od Rodaków ciężko harujących na obczyżnie. W większości inwestowali oni w mieszkania, co rozruszało przemysł związany z budownictwem. Część pieniędzy przeznaczyli na zakup dóbr podstawowych: spożywczych, gospodarstwa domowego - zapełniając powstałe braki w domostwach. Trochę dołożyły do rozwoju inwestycje z tzw. "funduszy unijnych", np. w rolnictwie, drogownictwie czy ochronie środowiska.
Ale to wszystko się kończy m.in. z powodu silnego złotego, kryzysu ogólnoświatowego i braku perspektyw dla normalnych ludzi w kraju. Jak to powiedział dzisiaj poseł Kłopotek: "PSL obsadza gałęzie związane z rolnictwem, a w przemyśle ich nie ma, tam to domena Platformy". A co pozostaje tym bezpartyjnym i do tego nie powiązanym rodzinnie czy koteryjnie z rządzącymi. Toż to czysty PRL: kto nie z nami, ten przeciw nam. I po co tu wracać?
Najpierw wydojono nam gospodarkę przez tzw. kapitał spekulacyjny i złodziejską prywatyzację, a teraz dobija się wszystko do końca. Niszczy się z precyzją drobne rolnictwo, dzięki któremu Polska przetrwała. Niszczy się duże zakłady, które mogłyby być stróżem gospodarki w interesie gospodarza. Wszystko po to, by Polacy nie mieli siły sprawczej, nie mogli szybko jednoczyć się w obronie własnych, narodowych interesów. Przy okazji wmawia się, że "narodowy" znaczy "nacjonalistyczny". Tylko proszę zauważyć, jak o narodowe interesy Niemców dba pani kanclerz Merkel, często wbrew interesom nawet całej UE.
Może na dzisiaj wystarczy, bo mnie samą przeraża to, co z tego wyniknie jeśli nasze rządy nie zaczną wreszcie rządzić w interesie własnego kraju i narodu.
 matula
 Piątek 19-09-2008

12752. 
Odnośnie wpisu numer: 12749

Ostatnio czytałam bardzo ciekawy artykuł na temat jakości naszych podręczników szkolnych. Sugerowano w nim, że może byłoby dobrze gdyby te podręczniki pisali prawdziwi naukowcy, entuzjaści swoich dyscyplin, tak jak to miało miejsce przed II wojną światową. Do tego dołączyć trzeba rzesze nauczycieli, ale pasjonatów zawodu (też za niewielkie pieniądze, ale jaki autorytet w środowisku, który zobowiązywał) i od razu wiadomo dlaczego przedwojenna matura naprawdę stanowiła o człowieku, jego wiedzy więcej niż dyplom większości naszych, pożal się Boże, tzw. wyższych uczelni.
Wracając do podręczników, to w obecnej oświacie i wśród ludzi o niej stanowiących jest dla tego projektu straszny opór. Wiadomo, że chodzi
o pieniądze. Mamy wielu "autorów" podręczników szkolnych, którzy sami mieli kłopoty z przyswajaniem wiedzy a, co gorsze, nie starają się nawet tego nadrobić. Taką sytuacją zainteresowane są też wydawnictwa, które na różnorodności i ciągłych zmianach zarabiają ogromne pieniądze. Z tego tytułu mamy bylejakie podręczniki i taki a nie inny poziom nauczania.
 matula
 Piątek 19-09-2008

12751. 
W ciągu zaledwie kilku dni paniki sztucznie wywołanej na giełdach całego świata, "wyparowywało" dziennie tylko w samej Polsce ponad 1 miliard złotych. Czy uwierzy ktoś, że te pieniądze naprawdę "wyparowały"...? Przecież w przyrodzie nic nie ginie. Musiał stracić ktoś, żeby ktoś mógł zyskać.
Po prostu szok. Szwindel w świetle jupiterów. Frajerzy niech płaczą...
 J-23
 Piątek 19-09-2008

12750. 
Posłanka PO Lidia Staroń zarobiła kilkaset tysięcy złotych, bo ustawa nad którą pracowała pozwoliła jej uwłaszczyć się na lokalu.
W poprzedniej kadencji sejmu Staroń reprezentowała klub PO w pracach nad nowelizacją prawa spółdzielczego. Rekomendację cofnięto jej w związku z informacjami, że może być stroną w pracach nad tą ustawą. Zagadka wyjaśniła się latem tego roku. Do urzędu miasta w Olsztynie wpłynął akt notarialny podpisany pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową "Pojezierze" a Lidią i Ryszardem Staroniami. Dzięki znowelizowanej ustawie posłanka uwłaszczyła lokal usługowy na gruncie, który wart jest kilkaset tysięcy złotych. Zapłaciła... 749 zł.
 czytelnik
 Piątek 19-09-2008

12749. 
Odnośnie wpisu numer: 12748

Do matuli.
Dokąd banda liberałów będzie rzadzić Polską, dotąd historia ma być przeszłością i dziedzina wiedzy jak fizyka, czy matematyka. Jednak matematyka jest potrzebna do liczenia, ale historia - na co to komu?
W jednym ze znanych podręczników do historii lansowanych przez Hall,
o wysiedlonych Polakach z kresów do Kazachstanu pisano jako (!) o...
"emigrantach", natomiast o Niemcach, którzy uciekli przed nawałnicą
armii radzieckiej, jako o "wypędzonych".
Nasi to "emigranci", a Niemcy to "wypędzeni". I co Pani na to?
 Męczennik z Polski
 Piątek 19-09-2008

12748. 
Odnośnie wpisu numer: 12746

Ciągnąc nutę patriotyczną, chcę się podzielić pewnym pomysłem, który funkcjonuje już dość długo w innych środowiskach (wiem to od dobrych znajomych).
Otóż juz kilkakrotnie spotkałam a Kauflandzie starsze, czysto niemieckie małżeństwa, które przy zakupach dokładnie sprawdzały pochodzenie towaru. Jeśli nie był produkowany w Niemczech, to go odkładali. Wiem, że w innych naszych miastach w ramach działalności różnych organizacji (np. ekologicznych, kulturalnych itp.) propagowane jest kupowanie wyłącznie polskich produktów lub przynajmniej produkowanych w Polsce. Za tymi produktami kryje się dochód polskiego chłopa, robotnika czy urzędnika. Niektórzy idą jeszcze dalej, preferując,o ile to możliwe, produkty lokalne.
Jeśli chodzi o znajomość historii przez Amerykanów, pragnę przypomnieć
tylko jeden fakt z serii reportaży telewizyjnych pt. "Zielona karta". Jeśli ktoś nie pamięta, to było to o Polakach wyjeżdżających do USA. Otóż jedną z pierwszych rzeczy, jakich musiały się nauczyć polskie dzieci,
był hymn amerykański i tekst Konstytucji USA, nie licząc historii Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych.
Znajomość korzeni kraju w którym się żyje, a szczególnie swej Ojczyzny, bardzo pomaga. Tym bardziej, że naprawdę w naszej historii jest niewiele przypadków, za które musimy się wstydzić - w odróżnieniu od innych bardziej dumnych narodów.
To tak, jak w przypadku dziecka, któremu jest żyć łatwiej, gdy może być dumny ze swej rodziny niż wtedy, gdy musi się jej wstydzić.
 matula
 Czwartek 18-09-2008

12746. 
Odnośnie wpisu numer: 12745

...i może i dobrze.
Niech planują swoje kariery, zwiedzają kraje, kontynenty, stawiają silnie
na swój indywidualizm! Historia to mimo wszystko historia, nie jest ona absolutnie niezbędna do realizacji samego siebie. Ilu amerykańskich studentów poda dziś datę zabójstwa JFK? Czy 51%? Dobrze by było...
 Siódmy Rozbiór Polski
 Czwartek 18-09-2008

12745. 
Odnośnie wpisu numer: 12744

Ponad połowa obywateli Polski nie kojarzy daty 17 września...!!!
 Szósty Rozbiór Polski
 Środa 17-09-2008

12744. 
Odnośnie wpisu numer: 12743

Do "Matuli" odpowiedź.
Oto młodzież, która docieka prawdy o swej przeszłości, to młode
pokolenie, które nie posłuchało swych rodziców o dobrodziejstwie
Polski Socjalistycznej.
 Męczennik z Polski
 Środa 17-09-2008

12743. 
Data 17 września jest bardzo znacząca dla mojej rodziny.
W 1939r. mój dziadek był zawodowym wojskowym w twierdzy brzeskiej. Ale najważniejszy jest dla mnie fakt, że w ubiegłym tygodniu poznałam
kilku licealistów, pasjonatów PRAWDZIWEJ POLSKIEJ HISTORII. Znają pojęcie właściwej Dumy Narodowej i to jest moją nadzieją, że coś drgnęło w młodych ludziach, że nie najważniejsza jest kasa, ale są inne wartości, dla których warto poświęcić też trochę czasu. Może nie zgadzam się z ich wszystkimi poglądami, ale chylę czoło przed ich zaangażowaniem i chęcią wyjaśnienia samemu wielu niedomówień i tajemnic. Myślę, a właściwie mam nadzieję, że nie zejdą z tej drogi i nie dadzą się zmanipulować naszym "nieomylnym historycznym aparatczykom".
Tak trzymać.
 matula
 Środa 17-09-2008

12741. 
Odnośnie wpisu numer: 12739

Pewien mądrala z naszego podwórka powiadał, że tylko głupi nie znaleźli
się w nowej rzeczywistości, mówiąc o rozwaleniu PGR.
Jestem ciekaw, co mogliby wykonać np. nauczyciele, gdy rozwiązanoby szkolnictwo i budynki sprzedano. Zgodnie z kretyńską zasadą libralizmu, bogaci wykupują szkoły, przyjmują nauczycieli wg ich kwalifikacji, czyli
im mniej wykształcony tym lepiej, bo tańszy i mamy edukację po polsku. Bogaci zadbaliby o indywidulne domowe kształcenie.
 Filomaci
 Wtorek 16-09-2008

12740. 
Odnośnie wpisu numer: 12731

DKF w poniedziałek nie puścił zapowiadanego filmu na wskutek pewnego błędu, bodaj w dystrybucji.
Jednak w ramach przeprosin widzowie doostali ZA DARMO projekcję pt.
"Jeszcze dalej niż północ". Miły gest ze strony opiekunów DKF i ICK. Brawo!
 Eskulapski
 Wtorek 16-09-2008

12739. 
Odnośnie wpisu numer: 12738

Ameryka w najbliższym czasie padnie na kolana. Żaden terrorysta nie powali Ameryki uderzając w budynki i inne materialne dobra. Amerykę terroryści powalą przez upadłość banków. Ich pieniądz, według dawnych zapowiedzi, może proroctw, będzie bez wartości. Proszę bardzo. Czy ten czas nie nadchodzi?
Czyż jest normalne to, że pieniądz w obecnej chwili jest wirtualny? Pieniądz bez pokrycia w złocie i innych szlachetnych kruszcach, jak dawniej jest bezwartościowy. Tymczasem w pewnych uwarunkowanich tradycyjne środki płatnicze, jak złoto, diamenty, szlachetne metale stracą na wartości, ale z tym to jeszcze poczekajmy...
 **
 Wtorek 16-09-2008

12738. 
Odnośnie wpisu numer: 12734

A ponoć w tym banku amerykańskim, który ma bankrutować pracowali najlepsi na świecie specjaliści. W ustroju burżuazyjnym wszystko jest najlepsze, jak kiedyś w komuniźmie.
W 1990 również i prof. Balcerowicz był najlepszy, puszczano nawet do prasy nowinki o Noblu dla tego naukowca/intelektualisty. Dziś przyznaje
się już bez skrępowania, że kasacja PGR-ów w 1990 to zwykły szwindel, taki sam jak kasacja ziemiaństwa w 1944 roku.
Hitler wywołał wojnę z nienawiści do światowej finansjery, która dziś sobie kpi z nas.
 Plewa 2008
 Poniedziałek 15-09-2008

12737. 
CENTRUM KSZTAŁCENIA KADR zaprasza do współpracy:

---> wykładowców i instruktorów praktycznej nauki zawodu wszystkich specjalności – a w szczególności osoby posiadające kwalifikacje do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych w ramach kursów:
 elektryk z uprawnieniami do 1 kV
 rzeźnik-wędliniarz
 formierz tworzyw sztucznych
 pracownik przetwórstwa mięsa białego
 tapicer
 technolog robót wykończeniowych w budownictwie
 opiekunka osób starszych i niepełnosprawnych
 pracownik pomocniczy obsługi hotelowej
 sprzedawca
 florysta
 stolarz
 szwaczka

---> pracodawców chętnych do przyjęcia na szkolenia praktyczne uczestników wyżej wymienionych kursów (szkolenie praktyczne jest nieodpłatne, Centrum Kształcenia Kadr zapewnia kursantom stypendia szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu dla osób spoza Iławy, ubrania ochronne, materiały szkoleniowe, badania lekarskie, codzienne obiady)

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:
CENTRUM KSZTAŁCENIA KADR
14-200 Iława, ul. Jagiellończyka 16, pokój 5, e-mail: ilawa@ckk.edu.pl
tel. (089) 646-23-96
 Marta Żubertowska

ilawa@ckk.edu.pl
 Poniedziałek 15-09-2008

12736. 
Centrum Kształcenia Kadr POSZUKUJE STAŻYSTY!
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie dokumentów aplikacyjnych:
14-200 Iława, ul. Jagiellończyka 16, pokój 5, e-mail: ilawa@ckk.edu.pl
tel. (089) 646-23-96
 Marta Żubertowska

ilawa@ckk.edu.pl
 Poniedziałek 15-09-2008

12735. 
Panie pośle Lisek!
Kłopot posła Kłopotka (PSL) polega dziś na tym, że "niestety" wydało się wszem i wobec, iż interweniuje on w trybie poselskim (świetnie zresztą)
w prywatnej sprawie kapitalisty który inwestuje w prywatną stację paliw
przy drodze szybkiego ruchu. Moje pytanie jest następujące. Czy zawsze Kłopotek tak dobrze pracuje w różnych kłopotach również wielu innych szarych ludzi?
Panie pośle Lisek, pamiętam jak onegdaj w wywiadzie dla Kuriera uparcie
Pan twierdził, że poseł "NIE JEST od załatwiania spraw lokalnych, ale od stanowienia prawa". Dziś pytam się więc ja: czy mam rozumieć, że poseł jest od załatwiania spraw... podwórkowych?
 Sokrates
 Poniedziałek 15-09-2008

12734. 
KATASTROFA NA GIEŁDACH ŚWIATOWYCH! AKCJE SPADŁY O 5%.
MOŻNA INWESTOAWAĆ.
 **
 Poniedziałek 15-09-2008

12733. 
Odnośnie wpisu numer: 12732

A kto Ci kazał mieszkać w tych karykaturach miejskich - blokach...? Pobuduj sobie dom na wsi, to wtedy będziesz paliła w centralnym
kiedy zechcesz.
 świeżo wyzwolony z miasta
 Poniedziałek 15-09-2008

12732. 
Proszę, aby Kurier zapytał władze iławskich spółdzielni mieszkaniowych: czy długo jeszcze zamierzają zwlekać z rozpoczęciem grzania kaloryferów w blokach? Przymrozki w nocy to nie bajka.
 Ola mała
 Poniedziałek 15-09-2008

12731. 
Jutro w ICK [w poniedziałek] kolejny DKF, ruszać do kina!
Za dwa tygodnie - 3 dni z filmami. Nareszcie.
 Eskulapski
 Niedziela 14-09-2008

12730. 
Odnośnie wpisu numer: 12729

Rzecz w tym, że więcej ognia w grzejnikach, to większe zużycie energii,
to większe obciążenie klienteli, a zatem większe zarobki tej [...] ze spółdzielni. PiS już dawno chciał te spółki rozwalić, to rozwaliliście PiS. Zatam płaćcie durnie dalej.
Czy nie pamiętacie jak było za komuny. Im więcej zużyto masy betonowej do budowy domów, tym większe były "wskaźniki" zużycia materiałów budowlanych, czyli "większy rozwój kraju". No i macie dziś wielką płytę
oraz betonowe domy, zimne domy, do których ogrzania jest potrzeba wyprodukowania więcej energii. Nadal mamy w spółdzielniach mentalność postkomunistyczną.
 Hrabia z Poniatowa
 Niedziela 14-09-2008

12729. 
Odnośnie wpisu numer: 12725

Pragne zauwazyc, ze pan hydraulik wie w czym rzecz, ale radze jeszcze panu wiceprezesowi zeby przed rozpoczeciem sezonu grzewczego napelnil system wodą, wtedy nie bedzie tyle problemu. Ale to trzeba wiedziec a nie wciskac ludzim ciemnote.
 tylko pani
 Niedziela 14-09-2008

12728. 
1. O DROGACH
2. O SEKSIE

Ad 1. Odcinek drogi (Nowa Wieś - rondo koło cmentarza) jest wzorcowym rozwiązaniem, gdyż jest podwójna linia. Ruch jest hamowany przez pojazdy smołowe i rolnicze. Kiedyś korek powstał, bo rolnik wiózł maciorę do knura. Ruch staje, to i knurowi staje.

Ad 2. PO ma kastrować pedofilów, a co z psami i kotami, których w Polsce pełno. Wiosną dochodzi do orgii psiej na skwerach, rondach.
Seks publiczny jest przecież zakazany.
 Plewa 2008
 Niedziela 14-09-2008

12727. 
Raczej jestem wcześniej, ale... czy o godzinie 21 w niedzielę (poza wakacjami) jakiś kościół w Iławie odprawia mszę? Chodzi mi o kościół wyznania rzymskokatolickiego...
 Eskulapski
 Niedziela 14-09-2008

12726. 
Odnośnie wpisu numer: 12725

"(...) Samorząd ma stwarzać warunki, a nie tworzyć miejsca pracy (...)".
Czy nasz samorząd stwarza warunki do pracy pozwalając na budowę tylko markietów? W pewnym sensie tak. Kiedyś, jeden z lokalnych bonzów, na łamach lokalnej gazety oświadczył, że powstanie szkoły wyższej zmniejsza w Iławie bezrobocie, bo wiele osób znajdzie pracę. Śmieszne.
 **
 Niedziela 14-09-2008

12725. 
Czytając ostatnie wydanie Kuriera, natknąłem się na artykuł w którym opisany jest przypadek pewnej pani, która ma kłopoty z rozliczeniem za energię cieplną ze spółdzielnią PRACA.
Wypowiedź Pana wiceceprezesa dosłownie powaliła mnie z nóg.Twierdzi on, że przykręcanie zaworów grzejnikowych powoduje awarie układu oraz zapowietrzanie. Jest to kompletna bzdura, gdyż przy zamkniętym obiegu wody zmniejszenie przepływu lub jego zwiększenie nie powoduje żadnych awarii ani też zapowietrzenia. Proponuję temu Panu, że jeżeli wypowiada się na jakiś temat to niech się lepiej przygotuje i nie wprowadza ludzi w błąd.
Stan wiedzy Pana prezesa d/s technicznych daje wiele do myślenia...
 hydraulik
 Niedziela 14-09-2008

12723. 
Odnośnie wpisu numer: 12718

W całej Polsce trend jest taki, że centra handlowe budują się w środkach miast a wielkie markety na jego obrzeżach. Każdy chciałby mieć hotel w centrum miasta ale jaki inwestor chce mieć całe miasto dookoła?
 Adam
 Sobota 13-09-2008

12722. 
Odnośnie wpisu numer: 12718

Irytują mnie, tego typu wypowiedzi. Samorząd ma stwarzać warunki,
a nie tworzyć miejsca pracy. Czasami potrzeba odrobinę szczęścia, przykładem jest np. Lubawa czy Brodnica.
 iławianin
 Sobota 13-09-2008

12721. 
Odnośnie wpisu numer: 12719

Nie w tym, Adamie szanowny, rzecz, a w tym, by również sterować, co
w Iławie najważniejsze, markiety, czy poważne zakłady pracy. Widać jest pan liberałem w całej krasie, gdyż u pana nie liczy się zwykły człowiek tu w Iławie, a to, ile zarobi bogaty inwestor zza miedzy.
 **
 Sobota 13-09-2008

12720. 
Odnośnie wpisu numer: 12719

Co kilka tygodni na forum pojawia się głos o poważną dyskusję na łamach tego forum. I co z tego? Kto te głosy i uwagi bierze pod uwagę?
Rada miasta postawiła widać na handel, wielkie sklepy w których człowiek się gubi. Nienawidzę molochów z tym brzękiem głupiej muzyki.
 Plewa 2008
 Sobota 13-09-2008

12719. 
Odnośnie wpisu numer: 12717

A więc ratusz ma budować zakłady pracy??? Ratusz przygotowuje infrastrukturę, by inwestorzy przyjechali i skorzystali z oferty miasta!
I z tego urzędnicy wywiązują się bardzo dobrze.
A inni budują to, na co jest zapotrzebowanie. Galerii handlowych nie budują dlatego, bo im się "podobają". Budują, bo ktoś obliczył, że przyniesie olbrzymie zyski. Takie jest prawo rynku.
 Adam
 Sobota 13-09-2008

12718. 
Odnośnie wpisu numer: 12717

Ma słuszną rację osoba, która powiada, że u nas w Iławie, jeśli idzie o nowe zakłady pracy, to "mniej niż zero". Jasne jest, iż w tzw. markietach ktoś pracuje, owszem to prawda, lecz to tylko szczątki tych, ktorzy na dobrą pracę czekają. Praca w markiecie, to żadne zatrudnienie, tam każdy może. Tymczasem potrzebne są zakłady techniczne, budowlane, elektroniczne.
Nad Małym Jeziorakiem, po mleczarni, "coś" idzie w górę i, nadodatek mówi się, że jakaś "galeria" powstaje. Galeria zawsze kojarzy się ze sztuką, ale kiedy sztuką jest cokolwiek w Iławie budować, to może każdy następny salon sprzedaży będzie galerią.
A tak marzyło mi się, aby w tym miejscu postawić piękny hotel. Aż prosi się, tym bardziej, że hala sportowa o krok, a imprez klasy ogółnopolskiej sporo.
Jednak poseł Żyliński kadzi. Powiada, że zazdrości wszystkim radnym, że żyją i pracują w czasach "skoku cywilizacyjnego" Iławy. Przebudowa dróg, obwodnica, owszem potrzebne. Niech on policzy ilu młodych iławian pracuje zagranicą. Proponuję mu iść do proboszcza jednej z Parafii, a dowie się od niego prawdziwej statystyki. Proboszczowie orientują się, chodząc po kolędzie, z ilu rodzin dzieci lub rodzice wyjechało za chlebem na obczyźnę.
 Męczennik z Polski
 Sobota 13-09-2008

12717. 
Odnośnie wpisu numer: 12714

Poziom dyskusji już od dłuższego czasu jest beznadziejny a raczej typowo platformiarski. Tzw. przesłodzony, pochlebczy.
Jaki "plac budowy"? A właściwie chodzi mi o charakter tych budów. Czy one są najbardziej oczekiwane przez mieszkańców? Gdzie zakłady pracy, gdzie nowe miejsca pracy? Te nowe inwestycje będą chyba służyły tylko naszej tzw. pożal się Boże elicie, żeby gdzie mieli wydać swoje zasłużone (bądź nie) zarobki, a na nowych ulicach będą śmigać swymi wypasionymi furami.
Polska, a szczególnie nasz region, to nie jest kraj ludzi z wypasionymi portfelami. Oni stanowią ułamek społeczeństwa. Przeważająca większość martwi się jak przetrwać miesiąc. Chcieliby przynajmniej mieć nadzieję, że ich dzieci czeka lepszy los gdy zdobędą dobre wykształcenie w szkołach, o które dba lokalna władza. Nie chodzi tu tyle o to gdzie się kształcą, ale z jakim efektem końcowym, bo inaczej nie będą sprzątać nawet tych nowych arterii, bo obecnie robią to maszyny.
Przykre to jak przejężdża się przez inne miejscowości naszego regionu a tam jak grzyby po deszczu rosną nowe zakłady i te małe i te większe, a
u nas ma być europejsko tzn. fasada europejska a bieda - nasza, polska. Zaglądam na to forum ale chyba przestanę, bo albo są inwektywy albo problematyka beznadziejna. Szkoda gadać. Jak się trafi coś ciekawszego to albo jest przemilczane albo sprowadzane do poziomu rynsztoka.
 Polka z urodzenia i wyboru
 Piątek 12-09-2008

12716. 
UWAGA MIESZKAŃCY IŁAWY! Hen za Iławą jest wieś Rudzienice, gdzie tydzień się plakat na dębie kołysał. Aż jeden z nich został cichaczem skradziony, a oto treść tego afisza: [...]
 Plewa 2008
 Piątek 12-09-2008

12715. 
Ja, wielki przyjaciel Kleiny Andrzeja z Lubawy, zadaje pytanie:
Co stało się z jego forum i wpisami? Mówią, że ktoś mu siadł na portal.
Jak można taki numer człowiekowi skroić, jak można? Jakiś niegodziwy
człowiek i wróg jego pewno.
 ORMOWIEC
 Piątek 12-09-2008

12714. 
Odnośnie wpisu numer: 12711

Zapowiadała Platforma Obywatelska, że Iława stanie się placem budowy? Zapowiadała! I słowa dotrzymała!
 Adam
 Piątek 12-09-2008

12713. 
Odnośnie wpisu numer: 12712

Niech cie nie wkurzają te auta stojące dla niepełnosprawnych. Kto je stawia? Oczywiście niepełnosprawni umysłowo.
W prewencyjnym systemie, na który ustawiona jest polska policja, czyli na wychowanie, nikogo niczego nie nauczymy, nie z polactwem ten numer bynajmniej. Wychowanie musi łaczyć z karą również, ale my zawsze jesteśmy dobrzy jako pedagodzy "bezstresowego chowania" dzieci, młodzieży i dorosłych. Zrozumiano? Czy wiecie ilu w tym kraju jest profesorków pedagogiki? Ponad tysiąc.
 Filomaci
 Piątek 12-09-2008

12712. 
Odnośnie wpisu numer: 12709

Mnie wkurzają auta zajmujące JEDYNE miejsce dla niepełnosprawnych
przed DaGrasso. Ładny fototemat dla Kuriera proponuje -z pokazanymi
rejestracjami.
 Eskulapski
 Piątek 12-09-2008

12711. 
Dwa wpisy na dobę, to niepodobne do naszego forum. Nawet Benek padł. A może go ścięło i szczena mu opadła jak usłyszał, że Iławę czeka "SKOK CYWILZACYJNY" za rządów Platformy. Wielką budowę w Iławie widać po dźwigach na 10 kilometrów.
I to jest, proszę Państwa, cud. Aż chce się żyć za PO.
 **
 Piątek 12-09-2008

12710. 
Odnośnie wpisu numer: 12706

Mój wuja rowznież powiadał, że ocieplenia nie będzie, że to złudne spostrzeżenia o tym, że nadchodzi ciepło. Całe to ocieplenie, które obecnie jest faktem, spowoduje natychmiastowe stopienie lodów, a te oziębią wody oceanów i zacznie się prawdziwa epoka lodowcowa. Jej bezposrednią przyczyną będzie zatrzymanie się prądu Goldstromu.
 Męczennik z Polski
 Piątek 12-09-2008

12709. 
Odnośnie wpisu numer: 12698

A co powiecie jeśli chodzi o "kierowców" wspaniałych samochodzików
gdy parkują na TRAWNIKU a policjant lub miejski strażnik ma to w d...
i mówi że nic nie może mu zrobić? Czy to też się do nich odnosi? Czy tylko chodzi wam o psią kupę? Wiem, psia kupa nie pachnie fiołkami,
ale z samochodu cycieka olej czy tam inne smary.
Proszę o odpowiedź.
 ludek z Iławy
 Iława, Czwartek 11-09-2008

12706. 
Atak zimy latem z 13/14 nocą! Zalewski ma ostro płacone od żydokomuny z Ameryki za to, by piepszyć o ociepleniu klimatu w Polsce. A wy wierzcie dalej. Ja kufaję już przygotowałem sobie na zimę. Ławrow tez pomoże zaimportować z Rosji i jakoś przeżyjemy nadchodzącą zimę 1000-lecia. Niewielu przetrwa.
 Żagiel
 Czwartek 11-09-2008

12705. 
(!) Kibice iławskiego Jezioraka zostali mistrzami Jubileuszowego Turnieju Kibiców z okazji 40-lecia istnienia Elany Toruń. W finale iławianie pokonali gospodarzy Elanę GTW Toruń 4-1.
W zawodach wzięło udział osiem zespołów złożonych z kibiców klubów:
Elana Toruń (dwa zespoły gospodarzy), Jeziorak Iława, KS Myszków,
Ruch Chorzów, Stilon Gorzów, Widzew fc Grudziądz oraz Widzew Łódź.
 Fan Jeziorak
 http://www.jeziorak-ilawa.pl/www/?subaction=showfull&id=1...
 Środa 10-09-2008

12704. 
Odnośnie wpisu numer: 12692

Bałoszyce polecam, ale... musisz od razu uzgodnić poprawiny, tzn. czas
ich trwania, bo znajdą chętnych na inną imprezę w niedzielę, no i masz poprawiny z głowy. Jedzenie i obsługa w porządku. Jeśli dawać będziesz owoce, zwróć też uwagę żeby Twoje owoce dali na stół, a nie jakieś tam sprzed tygodnia.
Aha, tu bez reklamy, ale jest niezła sala w Piotrkowie.
 lol
 Środa 10-09-2008

12703. 
Odnośnie wpisu numer: 12702

Jaki to jest chleb? Z tej kanapki, o te pieczywo pytam.
 Eskulapski
 Środa 10-09-2008

12702. 
Jest 21:32, piłkarska reprezentacja Polski, czołowa drużyna świata, gra teraz z Żelaznymi Ząbrowo, prowadzoną przez dyrektora gimnazjum we Franciszkowie, Pana Pleca.
W przerwie meczu modliłem się o szczęśliwy wynik wraz z Radiem Maryja - może to pomoże. Przy okazji posiliłem się kanapką z miodem lipowym, chleb pochodzi z PSS Społem. Jest teraz 21:39.
 Plewa 2008
 Środa 10-09-2008

12701. 
Odnośnie wpisu numer: 12694

Co masz na mysli "porzadnie zaplacic"???? Cena jedzenia jest ustalana
od osoby...
 tasior
 Środa 10-09-2008

12700. 
Odnośnie wpisu numer: 12698

Czy według "art. 144. § 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem, podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany" - można wyłapać i surowo ukarać tych, którzy wycieli w pień lub połamali lub wyrwali, lub połamali pale mocujące nowonasadzone drzewka na Alei Jana Pawła II ??? (czyli na obwodnicy południe).
Czy naprawdę służby takie, jak Policja i Straż Miejska nie mogą poradzić sobie z bandą wandali z Osiedla Ostródzkiego. Bo jeśli nie potrafią, to nasze Państwo jest chore.
 Męczennik z Polski
 Środa 10-09-2008

12699. 
UWAGA! NADCHODZI KONIEC ŚWIATA.
 Plewa 2008
 http://wiadomosci.wp.pl/page,3,title,Naukowcy-dowiedza-si...
 Środa 10-09-2008

12698. 
Kodeks Wykroczeń

Art. 144. § 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność albo depcze trawnik lub zieleniec lub też dopuszcza do niszczenia ich przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem, podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.

Mamy odpowiednie przepisy, więc pozostało tylko łapać właścicieli srających psów, bo pieniądze leżą na ulicy i w dodatku nie śmierdzą.
 psi pakiet
 Wtorek 09-09-2008

12697. 
DROGA NASZA ASFALTOWA...

Tusk zapowiada wydanie do końca 2012 roku ponad 121 mld zł na budowę dróg i obiecuje, że do mistrzostw EURO 2012 będziemy mieli autostrady łączące najważniejsze krańce kraju. Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) nie radzi sobie nawet ze stawianiem znaków drogowych, więc nie ma co marzyć o tym, że wybuduje autostrady – twierdzi Najwyższa Izba Kontroli (NIK).

Wyniki kontroli są porażające. W 2006 roku na autostrady wydano ledwie 60 proc. zaplanowanych środków, a w ciągu trzech kwartałów 2007 roku – raptem 30 proc. Jest za co budować, ale nie ma komu. W zeszłym roku na kontach GDDKiA została astronomiczna kwota 1 mld 113 mln złotych.

NIK wymienia przyczyny ślimaczącej się budowy dróg. Najważniejsze to: złe przygotowanie dokumentów przetargowych, opóźnienia przy wykupie gruntów i podpisywaniu umów na badania archeologiczne, braki w dokumentacji technicznej i finansowej.
 czytelnik
 Wtorek 09-09-2008

12696. 
Odnośnie wpisu numer: 12695

Ale Kaszub ani Ślązak nie chce "do Niemców", gdyż oni są inni, niż ci z Osseti. Zresztą gdyby Gruzini ich poważnie traktowali, to też nie byłoby pędu separatystycznego.
 **
 Wtorek 09-09-2008

12695. 
Odnośnie wpisu numer: 12690

Karamba, nie ja zacząłem gadkę na terminy "jaki-jaka-jakie". Poza tym nadal bełkoczesz obok tematu.
Powtórzę.
Jeśli służby specjalne - komunistyczne lub współczesne - przenikają do władzy cywilnej, to przejmują nad nią kontrolę - to zaś oznacza koniec istnienia państwa.
Dziś przykład Osetii/Abchazji pokazał, jak perfekcyjnie działa stary jak cywilizacja mechanizm. Mechanizm wysterowanego quasi-państewka (raczej dużego powiatu), którego wszystkie organa są już nawet nie marionetkami, lecz wprost obsadzonymi przyczółkami bezpieczników (rosyjskich). W taki sposób pod hasłem wprowadzania "niepodległości" zaprowadza się reżim pały i kastetu.
Rzucę przykład. Jutro w Polsce na przykład Niemcy wpadną na pomysł darowania "niepodległości" Kaszubom. Albo Ślązakom. I...?
 J-23
 Wtorek 09-09-2008

12694. 
Odnośnie wpisu numer: 12692

Tam, żeby mieć dobre jedzenie, trzeba słono zapłacić. W Bałoszycach pieniądze czynią cuda, ale jak już zapłacisz porządnie, to będziesz pamiętać te chwile do końca życia.
 Adam
 Wtorek 09-09-2008

12693. 
Odnośnie wpisu numer: 12691

Mały policjanciku... Weź ty lepiej powęsz za pieskami we wsi zwanej
Warszawa i tam trop też pijaczków czy aferzystów, ok? Od naszego
sternika Kazia sie odczep. Kopiowanie gotowych tekstów z policyjnej
strony iławskiej komendy przygotowanych przez oficera prasowego
to żadna sztuka!
 Aśka
 Wtorek 09-09-2008

12692. 
Czy byl ktos na weselu w Baloszycach?
Interesuje mnie czy maja dobre jedzonko i czy obsloga jest ok............
bo miejsce jest fajne, to wiem na pewno.
 tasior
 Wtorek 09-09-2008

12691. 
Ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policjantów 61-letni sternik z Iławy, który łodzią motorową pływał po Jeziorze Jeziorak Mały w Iławie. Za kierowanie w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwym grożą mu dwa lata pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania.
W sobotę około godz. 19:50 policjanci zauważyli na jeziorze Jeziorak Mały łódź motorową, której sternik najwyraźniej był pod działaniem alkoholu. Gdy przybił do pomostu, policjanci postanowili sprawdzić stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że Kazimierz C., mieszkaniec Iławy miał ponad 2,30 promila alkoholu w organizmie.
Policjanci zatrzymali prawo jazdy i patent mężczyzny. Jego łódź została pozostawiona pod opiekę żony. Teraz za kierowanie w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwym grożą mu dwa lata pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania.
 policjancik mały
 Wtorek 09-09-2008

12690. 
Odnośnie wpisu numer: 12672

Do: "J-23".
Użycie terminu "ograniczony" nie powinno być dla inteligentnej osoby odebrane jako inwektywa.
Stwierdzam poprostu że ambitny przedstawiciel homo sapiens posiadając pewien zasób wiedzy zawsze będzie dążył do jej poszerzenia, i tyle.
 Karamba 54
 Poniedziałek 08-09-2008

12688. 
No no! Wykonawcą pierwszego etapu budowy Stadionu Narodowego w Warszawie będzie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua S.A.
z Piaseczna, czyli ta sama firma, która w Iławie buduje Galerię Jeziorak.
 pomagier
 Poniedziałek 08-09-2008

12687. 
Odnośnie wpisu numer: 12686

Porządnie nagrany film. Dobrze.
Sprawdź w słowniku.
 nikt
 Poniedziałek 08-09-2008

12686. 
Odnośnie wpisu numer: 12685

A co to znaczy "PROFESJONALIZM" w temacie video-filmowania?
 narożnik
 Poniedziałek 08-09-2008

12685. 
Odnośnie wpisu numer: 12684

Ja się zetknęłam i nie radzę. Nie wiedzą co znaczy PROFESJONALIZM.
 nikt
 Poniedziałek 08-09-2008

12684. 
Czy zetknął się ktoś z "OMEGĄ" przy ul. Wiejskiej (za "Biedronką") ??? Ogłaszają się jako profesjonale wideofilmowanie. Wciskają kit czy nie?
 Anka
 Poniedziałek 08-09-2008

12683. 
Odnośnie wpisu numer: 12682

Mania, chciałaś być na dwóch balach dożynana, a tak tylko na jednym.
 ORMOWIEC
 Poniedziałek 08-09-2008

12682. 
Żenada... Na terenie jednego powiatu miały miejsce dożynki w dwóch
sąsiadujących gminach wiejskich - iławskiej i lubawskiej. Czy wójtowie Harmaciński i Ewertowski nie mogą ustalić dogodniejszych terminów?
 Mania
 Poniedziałek 08-09-2008

12680. 
Odnośnie wpisu numer: 12671

Panowie!
Mykasy to jest rzeczywistość, a nie blef hrabiego z Poniatowa.
 Plewa 2008
 http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/mykas.html
 Niedziela 07-09-2008

12678. 
"Czy McMurphy nie jest tak jak Kopernik kobietą? Tak pytam tylko,
bo sprawia wrażenie, że ma bóle menstruacyjne. (...)"
Proponuję spotkanie - wyznacz termin.
Za bandę czworga:
 Mcmurphy
 Niedziela 07-09-2008
Odp. 
Dosyć. Poza moderatorami nikt nie kapuje, o co ci chodzi.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 08-09-2008

12677. 
Odnośnie wpisu numer: 12675

"Plewie 2008" i do WÓJTA HARMACIŃSKIEGO przesłanie:
Ja bym namawiał Wójta Harmacińskiego, aby miał w zanadrzu swoją
kapelę, jaką wynajmowałby na ważne UROCZYSTOŚCI, których w naszej
gminie w bród. Jaki problem utworzyć i prowadzić z pomocą najętego instruktora taką kapelę przy Gminnym Ośrodku kultury w Lasecznie? (ulokowaną w Iławie).
Swego czasu pamiętam kapelę Araszkiewicza z Laseczna (gitara, akordeon, perkusja, trąbka, skrzypki). Kapela spełniałaby wiele funkcji wychowawczych, a przede wszystkim kształciłaby kulturę muzyczną wsród społeczeństwa, łowiłaby talenty wśród młodzieży. Czy Państwo pamietają kapelę Feliksa Dzierżanowskiego Polskiego Radia? Jakże brakuje nam takich kapel obecnie. Myślę, iż Pan Wót poważnie rozważy tę myśl, zacz naszemu społeczenstwu, nie tylko chleb, mleko i mięso potrzebne
do życia, a coś więcej, bo muzyka, która - jak mawiał Jerzy Waldorf - łagodzi obyczaje.
Kapela zaprezentowana na pikniku dożynkowym w Gromotach, której poziom jest żenujący i tylko zdziwienie, że takim "czymś" Wójcie można wypełniać dźwiękiem Uroczystości Dożynkowe w Gminie Iława, gdzie Wójtem jest HARMACIŃSKI.
 Hrabia z Poniatowa
 Niedziela 07-09-2008

12676. 
Odnośnie wpisu numer: 12674

Do "Jot 23"....:
Zanim wszedł do WSI Antek Macierewicz, zresztą mojego wuja kolega,
nie było już "sowieckich ludzi" w WSI. Za Dukaczewskim ostatni odszedł
w odstawkę. Niektórym z pozostałych nawet sam Prezydent Kaczyński wyznaczył ważną rolę do spełnienia na wschodzie i na misjach.
Jeśli dziś na szefa KW powołują generała od straży miejskiej lub celnika,
a na funkcjonariuszy bierze Antek swoich zaufanych, ludzi nawet z ulicy,
to wybacz, ale taki kraj musi zginąć. Podobnie jest np. z ministrem MON, specjalistą od psychiatrii. Czy to nie paranoja?
Czy ty uważasz , że taki np. gen. Koziej to Polski wróg, bo 3 miesiące był w Moskwie pod koniec lat 80-tych? Ten sam generał był na przeszkoleniu w specjalnych ośrodkach NATO i tam go przyjęli, nie obawiając się, że będzi ich szpiegował? Proszę się zastanowić!
 ADMIRAŁ
 Niedziela 07-09-2008

12675. 
Odnośnie wpisu numer: 12671

Tak jest, popieram grafa (hrabiego) z Poniatowa. Ten " folklor" rodem
z Laseczna to kicz /chałtura/. Byłem kiedyś w Kałdunach na balu, który organizuje zawsze pani Wysocka Daniela, której chwała za to. Właśnie ta ekipa muzyczna grała. Przez pierwszą godzinę nikt nie chciał tańczyć, bo nie było rytmu i ducha w tej muzyce.
Tak sobie teraz myślę, czy aby Pan wójt Krztysztof Harmaciński wraz z Radą Gminy Iława nie powinni się zastanowić nad utworzeniem gminnej orkiestry dętej, która byłaby rozchwytywana, bo imprez, odpustów i dożynek jest w tych czasach dużo. Sądzę też, że dla dobrej orkiestry fundatorów by nie zabrakło. Orkiestra ta np. imieniem Wiśniewskiego przysporzyłaby również blasku i chwały iławskiej gminie wiejskiej.
Pozdrowienia z Frednowa zasyła:
 Plewa 2008
 Niedziela 07-09-2008

12674. 
Odnośnie wpisu numer: 12670

Do: "Admirał".
Nie obrażaj się, ale gadasz jak admirał floty rosyjskiej.
Antoni Macierewicz miał jaja i zrobił wielkie kuku Moskwie: wywalił na pysk większość kremlowskich psów (lepiej przyjąć nowicjuszy i harcerzyków, niż mieć nad sobą brunatne dogi). Twoi "bohaterowie" byli fachowcami, owszem, ale od pilnowania interesów Wielkiego Brata z Kremla. Tam byli szkoleni, tam jedli z michy, tam przysięgali wierność. I do dzisiaj robili krecią robotę przeciwko interesom Rzeczypospolitej.
Gdy pajace i pomarańczowe sprzedawczyki z Platformy Obyw. wskoczyli
do władzy, to w Moskwie od razu W. Putin przyklasnął: "Tusk eta nasz czełowiek w Warszawie". Zatrzymano zmiany w służbach, stara gwardia wróciła, a na przykład śmierci komendanta policji Marka Papały jak nie można było, tak nadal "nie można" wyjaśnić, za to urabia się teraz jego żonę. Oto Polska, kolego admirale, pod rządami sowieckich służb.
 J-23
 Niedziela 07-09-2008

12673. 
Odnośnie wpisu numer: 12672

Ej ty "Jot 23". Twoim kolesiem jest widać sam Antek M. od WSI? Służby specjalne są tożsame z państwem. No kto ci nagadał, że S.S. nie mogą współpracować z słuzbami cywilnymi kraju? Durny Antek? Czy ty gościu zdajesz sobie sprawę, że jesli państwo decyduje się na sprzedaż częsci własnej gospodarki, to najpierw ten temat powinien penetrować wywiad gospodarczy, z kim mamy do czynienia, czy nie z mafią na przykład.
 **
 Niedziela 07-09-2008

12672. 
Odnośnie wpisu numer: 12664

Do: "Karamba 54".
Wiesz co ja na to? Wybacz za porównanie, ale jeśli twoim zdaniem ja jestem "ograniczony", to ty musisz być downem.
Gościu! Co ty do mnie bredzisz? Nie łap się za tematy o których pojęcia bladego nie masz. Najpierw przeczytaj trzy razy i spróbuj zrozumieć mój wpis 12664.
Powiem ci krótko: jeśli służby specjalne - komunistyczne lub współczesne - przenikają do władzy cywilnej, to oznacza koniec istnienia państwa. Wiesz o czym mówię, czy mam ci przeliterować?
Ludzie! Jak tu dyskutować o takich sprawach z pokoleniem popcornu...?
 J-23
 Niedziela 07-09-2008

12671. 
Od 50 lat to samo piepszenie chłopu na uroczystościach dożynkowych.
W Gromotach zebrała się cała platforma obywateli: Wójt, Starosta i
PO-seł Adam i, osoba duchowa, Ksiądz Pleban z Rudzienic. Ksiądz dziekan odprwił mszę polową, faktycznie w piachu po kostki, potem były przemowy. Nuda!
Towrzysz Gomułka bił ich na łeb na szyję, gdyz wyraźnie zaznaczał, że "każda zepsuta snopowiązałka, to woda na młyn zachdnioniemieckich imperialistów" itp... Poseł Żyliński natomiast zaznaczył, że "sukces wsi jest sukcesem miasta", czyli nawiązał wprost do znanego sloganu o "jedności chłopsko-robotnicznej ludu pracującego miast i wsi".
Ktoś inny, że "jesteście solą ziemi, tej ziemi", że żywią, ale już nie bronią, gdyż od tego są zawodowcy, czyli armia zawodowa, co jest załugą PO. Że chłop polski da sobie radę z farmerstwem zachdnioeuropejskim, a nawet przegoni, np w mięsie, kiełbasie i moszczu z jabłek, nie mówiąc już produkcji gorzały z kartofli.
Rzępolenie grajków z Ząbrowa było byle jakie, że człowiek nie wiadział co oni rępolą, lecz gdy wyszedł Preslej na dechy, to już poszedłem, bo nie szło tego słuchać.
My chłopy z Gromot, nie chcemy idioty Presleja, a orkiestry dęto-rżniętej Mikasów z Poniatowa, jak 30 lat temu, z zasileniem na trąbce przez Franka Wiśniaka seniora i na bębnie Pruchniaka z Kałdun. Ostatni "zjazd na Kałdunach" tego zespołu był na wselisku u Krychy Podkomorzyny z murarzem z Chromakowa.
 Hrabia z Poniatowa
 Niedziela 07-09-2008

12670. 
Odnośnie wpisu numer: 12669

Nareszcie Karamba gada do rzeczy.
Tylko głupi Antek Macierewicz wszystkich zwolnił i odkrył, że Moskwa aż podskakiwała z radości. Jak można fachowców od tajnej roboty zwolnić, a przyjąć durniów. Każdy minister musi informować odpowiednie służby
o "ciekawych" spostrzeżeniach, tylko nie u durnych solidaruchów.
 ADMIRAŁ
 Niedziela 07-09-2008

12669. 
Odnośnie wpisu numer: 12664

"J-23" jesteś ograniczony! Na całej kuli ziemskiej wszystkie rządy posiadają sieci agentów!!! Nie posiadając agentury, każdy rząd
można by "wysadzić" w ciągu 24 godzin!!! I co Ty na to "J-23"?
 Karamba 54
 Niedziela 07-09-2008

12668. 
Odnośnie wpisu numer: 12666

"Mcmurphy", ty gnido parszywa. Odwal sie od człowieka.
Myślisz, że jak po obcemu piszesz, to jesteś lepsza gnida?
Uważaj!!!
 Cosa Nostra
 Sobota 06-09-2008

12667. 
Jeziorak wygrał dziś na wyjeździe 0:2. Pokonał Sokoła Aleksandrów
Łódzki. Bramki: Figurski i Harmaciński. Jest to pierwsze zwyciętwo
wyjazdowe w tym sezonie piłkarzy iławskich w drugiej lidze.
 kibic
 Sobota 06-09-2008

12666. 
Szanowny........ You`re fucking nuts, really!! Nie bez kozery napisałem
żeś dziadyga, bo jesteś nią/nim. Powiedzenie "Man, does a bear s-h-i-t
in the woods", to powiedzenie slangowe, a z jakiego filmu, pacanie, to
sie domyśl.
I już na koniec: Goddam it! You are trying to pick a fight with me?
He he he he he he... Siusiu, paciorek i spatulki. Za bandę czworga:
 Mcmurphy
 Sobota 06-09-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 141 142 143 ... 281 282 283 284 285 286 287 288 289 ... 334 335 336 ... 386 387 388 następna ] z 388



102767091



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.