Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

18487. 
Odnośnie wpisu numer: 18463

Tak, to prawda, że w zakładach to jest normalne. Praca na czarno a
żeby chociaż dał parę groszy więcej za to do wypłaty, to ci powie, że
ma na twoje miejsce dziesięciu!
I robisz za 5 PLN na godzinę a Pan chałupę ma jak willę. Tak jest np. w zakładzie u pana M. o którym mowa w ostatnim Kurierze. I też nie wierzę, że ten czy tamten o tym nie wie. A ciekawe jest to, że na wsi do jakiejś pomocy pijaczek spod sklepu zabije cie śmiechem jak mu zaproponujesz
5 złotych.
Dziwny jest ten kraj, ale odezwiesz się...? Przekonałam się już sama na własnej skórze, że lepiej zamknij mordę bo wszystko jest skorumpowane
i samemu się świata nie naprawi.
I odkryłam tez ostatnio, że świat kręci sie wokół kasy Smutne to, no nie?
 dorota
 Czwartek 25-02-2010

18486. 
Odnośnie wpisu numer: 18483

„Ryszardzie Kapuściński...!!! Dlaczego...”

Po prostu coś za coś. Myślał, że ten system będzie wieczny i to się nigdy nie wyda. A najlepiej wyjaśni to kabareciarz Marcin Daniec [poniżej].
 szerszeń
 http://www.youtube.com/watch?v=qbiIJYgVlEE
 Czwartek 25-02-2010

18485. 
ROZTERKI NA PKP

Pod koniec listopada 2009 ukazał się w Kurierze artykuł dotyczący odwołania z dniem 13 grudnia ostatniego pociągu z Iławy do Jabłonowa Pomorskiego o godz. 22:35. Od tego dnia ten ostatni pociąg zaczął kursować o godzinie 20:47.
Próbowano, aby kursował autobus z Biskupca Pomorskiego. Miałby odjeżdżać z Biskupca o godz. 4:35, miałby jechać przez Krotoszyny, Zawadę, Wonnę, Jamielnik, Szeplerzyznę, Karaś, do Iławy. Odjazdy autobusów pasowały jak ulał. Jak do tej pory sprawa tego autobusu ucichła.
Od 1 marca wraca ten nieszczęsny pociąg na godzinę 22:30. Myślę, że wiele osób ta godzina ucieszy! Również od 1 marca ma być zmieniony rozkład pociągów do Jabłonowa Pomorskiego, podobno pierwszy ma kursować do Jabłonowa o 4:35.
Szczerze mówiąc to Pan Rychlewski odciął Iławę od Torunia właśnie rannym pociągiem, bo kursował po 5, tłumaczył się małą frekwencją, ale im bliżej Jabłonowa tym tłum gęstniał. Myślę, że tak będzie, bo będziemy odjeżdżać następnym o 8:00.
 baba kolejowa
 Czwartek 25-02-2010

18483. 
Niczym domki z kart upadają kolejne symbole.
Oto ikona polskiej publicystyki reportażowej okazała się być maszkarą.
Człowiek, dotąd uważany za nadzwyczajnego, nadzwyczajnym okazał się być donosicielem.
Ryszardzie Kapuściński...!!! Dlaczego...???!!!
 Jarosław Synowiec
 Czwartek 25-02-2010

18482. 
Odnośnie wpisu numer: 18472

Oczywiście, że szkoły nie są przygotowane.
Skąd mają mieć na to pieniądze? Władza coś wymyśliła, ale kto pokryje koszty? Przygotowanie dla maluszków sali, toalet to nie jest koszt 100 zł.
 ciekawska
 Czwartek 25-02-2010

18481. 
Odnośnie wpisu numer: 18479

Późniejszy prokurator wojewódzki III RP Stanisław Ruszkowski w czasie bycia długoletnim prokuratorem rejonowym w Iławie naturalnie do PZPR należał.
W stanie wojennym jednak... bronił swojego kolegi Stefana Śnieżko. Doktor Zenon Olszewski ponoć załatwił mu lewą chorobę i przenieśli go
z Zakładu Karnego do szpitala.
Śnieżko został wiceministrem sprawiedliwości w rządzie Mazowieckiego
i nie widział nikogo poza Ruszkowskim, kto mógłby przejąć prokuraturę wojewódzką w wolnej Polsce. Urząd swój sprawował do końca lat 90-tych ciesząc się ogromnym szacunkiem podwładnych.
 Mirelles
 Środa 24-02-2010

18480. 
Ciekawi mnie jedna rzecz.
W Iławie przy ulicy Kościuszki, naprzeciwko Lidla w piątek (19 lutego br.) robotnicy coś dłubali w jezdni. Po godzinie 15 zostawili kupkę ziemi, ogrodzili płotkiem i poszli.
Dzisiaj, w środę, wygląda to tak samo, nic z tym nie zrobiono. Blokuje się ruch na drodze krajowej nr 16, ale widzę że nikogo to nie obchodzi. No cóż, to nasze miasto, "przyjazne turystom i mieszkańcom".
Brawo, brawo :-D
Zamknięta prawie połowa drogi a wam się hotele 5-gwiazdkowe marzą!
 ciekawski
 Iława, Środa 24-02-2010

18479. 
Odnośnie wpisu numer: 18439

Może jeszcze jacyś inni iławscy celebryci rozpoczynali karierę w PZPR.
Ma ktoś takie informacje? Dziękuję z góry i z dołu.
 pytek
 Środa 24-02-2010

18478. 
Z kim nie rozmawiałbym, to zastanawiają się nad powrotem Żylińskiego
do ratusza iławskiego.
Obecną ekipę Ptasznika uważają jako ludzi z nadania obcej ręki Jacka Protasa z Olsztyna.
Pan Adam Żyliński ma szanse w Iławie wygrania wyborów na 50%.
My w Urzędzie Parafialnym mamy właściwe informacje.
 Główny Urząd Parafialny - Sekretarz Stanu
 Środa 24-02-2010

18477. 
Odnośnie wpisu numer: 18472

Zaniepokojona matko!
Ten chory pomysł z 6-latkami powstał w tych chorych głowach liderów
Platformy Tuskowej. Chory libertyn różowy Dono Tusk wymyślił ten cyrk
z pomocą konfidenta Micha Boniego, więc teraz burmistrz Włado Ptasznik musi wdrażać na prowincji chore pomysły swoich gwiazd, już nie ucieknie
z pomocą dziwnego paszportu do np. Hong Kongu lub innego Tajwanu.
 ANTY-KOMUCH anty-czerwony i anty-różowy
 Środa 24-02-2010

18475. 
Odnośnie wpisu numer: 18471

Bardzo ciekawy wpis.
Też pochodzę ze wsi (choć nie z pola), kota i psa nie mam. Psy sąsiadów srają za to na potęgę, jak im natura nakazuje, szkoda, że tylko przed naszym, wspólnym domem.
Ciekawość moją wzbudziła analiza biochemiczna wszelkiego gówna dokonana przez "wieśniaka". Takie podejście do znajomości znaczenia nawozu naturalnego znamionuje dużą wiedzę forumowicza, wcale nie wieśniaczą.
Powiedzenie "nie dasz gnoju" człowiekowi wykształconemu nie uchodzi.
Ponadto, sataniczo-teistyczna teoria powstania miasta i wsi zasługuje
na uznanie. O lesie nie wspomnę, teoria jego powstania zakrawa na agnostycyzm. A gówien coraz więcej.
 absolwent
 Środa 24-02-2010

18474. 
Odnośnie wpisu numer: 18471

[...] Siedź sobie na tej zakichanej wiosze, świnie i psy chowaj.
Wietnamczycy z psów dobre dania smażą, dlaczego nie robi sie tego
w Polsce. Podobno jest taka restauracja jest gdzieś w Warszawie.
 Baca z Czarciego Jaru
 Środa 24-02-2010

18472. 
Jako zaniepokojona matka dziecka 5-letniego, zwracam się do Państwa jako najpoczytniejszej gazety w regionie z uprzejmą prośbą o zbadanie przygotowania iławskich szkół podstawowych na przyjęcie 6-latków we wrześniu br.
Ktoś wprowadził reformę, ktoś dał nam rodzicom wybór, przedszkole lub szkoła, ale nikt nie mówi jak szkoły przygotowane są na przyjęcie tak małych dzieci, jak przygotowani są przyszli nauczyciele 6-latków czy wreszcie ile rodziców szacunkowo jest skłonnych posłać swoje pociechy wcześniej do szkoły.
Wam, jako gazecie, łatwiej jest dotrzeć tam, gdzie pojedynczy rodzic nie ma wstępu.
Ja wiem jakie zainteresowanie wcześniejszym posłaniem dziecka do szkoły jest w "moim" przedszkolu, ale jak jest w innych? Patrząc na "nasze" przedszkole, do szkoły pójdzie może pięcioro 6-latków, albo jeszcze mniej. Widać wyraźnie niechęć rodziców do reformy, a może po prostu niewiedzę.
Myślę, że takich zdezorientowanych rodziców jak ja na terenie Iławy jest dużo więcej, więc gdybyście zajęli się tym tematem byłabym bardzo wdzięczna, na pewno nie tylko ja. A czasu na decyzję coraz mniej...
 Małgorzata
 Środa 24-02-2010

18471. 
Odnośnie wpisu numer: 18466

[...] Opinia wyrażona przez "czytelnika" nie obraża mnie, nie robi na mnie wrażenia. 100% mieszkańców miast pochodzi z pól, ze wsi. Ja psów i kotów nie mam. Koty i tak przychodzą w nocy pod dom, miauczą i [...] marcują się na hektary, za nich alimentów nie będę płacił. Wszelakie gówno bez względu na pochodzenie społeczne i zawodowe stanowi ważny budulec próchnicy i kompleksu sorpcyjnego gleby. Nie dasz gnoju, nie masz plonu!!!
Jedyny sposób na psy, to wyjazd z miasta, kupno 10 ha pola, ogrodzenie tego, budowa wilii i można żyć w błogostanie.
Porządek rzeczy jest taki: miasto jest dziełem szatana, wieś człowieka, a las dziełem Boga (Matki Natury).
 wieśniak
 Środa 24-02-2010

18470. 
Odnośnie wpisu numer: 18463

Do kogo te pretensje?
Masz informację o zatrudnianiu na czarno to zgłoś to do Państwowej Inspekcji Pracy zamiast psioczyć na wszystko i wszystkich dookoła.
Żebyś nie musiał szukać: tel. (89) 527-42-75.
 jasam
 Środa 24-02-2010

18467. 
Odnośnie wpisu numer: 18460

Fizyczna likwidacja ludzi czy psów to pomysły faszystowskie,niech się pan wstydzi!Pies musi się na dworze załatwiać,właściciel powinien zadbać,by odchody (kupy)sprzątnąć i zostawić teren niezabrudzonym i wszystko! Proszę się nie kompromitować,ok?
 Marika
 Środa 24-02-2010

18466. 
Odnośnie wpisu numer: 18460

To nie psy są głównym problemem w "temacie" psiego łajna ścielącego
się na każdym skrawku naszego miasta, lecz ich właściciele. Ludziom
tym brakuje podstawowych zasad kultury oraz umiejętności życia
społecznego.
W swych mieszkaniach oczywiście dbają o czystość i porządek, lecz już na klatce schodowej plują, śmiecą, wyrzucają niedopałki papierosów. Interesuje ich tylko ich prywatna własność a obszar życia społecznego mają w głębokim poważaniu. Jest to typowa cecha społeczeństw prymitywnych, które zostały nagle przeniesione w zupełnie inny, obcy im świat. Tym obcym światem jest życie w mieście w większym skupisku ludzkim.
Osobnicy pozwalający na obsrywanie miasta pochodzą głównie ze wsi (przepraszam mieszkańców naszych wsi), gdzie zawsze niezbyt się dbało o porządek na podwórzu, na którym zalegały sterty gnoju i wszelkich nieczystości. Po przeniesieniu się do miast ludzie ci zachowali swój brak nawyków higieny, czystości otoczenia i uważają, że ich psy mogą swobodnie obsrywać każdy obszar poza ich mieszkaniem. Co ciekawe - ludzie ci czują się chyba znakomicie w otoczeniu psich gówien i jest im zupełnie obojętne, że ich dzieci w okresie letnim bawią się na trawnikach całkowicie zasranych przez ich własne psy.
Dziwi całkowita obojętność władz sanitarnych i miejskich na ten problem grożący wybuchem jakiejś paskudnej zarazy. Uważam, że powinno się natychmiast zakazać hodowli psów i kotów w domach wielorodzinnych i egzekwować to z całą surowością prawa - głównie karami finansowymi i administracyjnymi, aż do eksmisji z bloku wielorodzinnego włącznie. Wiem jednak, że to typowe "wołanie na puszczę" ponieważ władze państwowe i lokalne samorządowe nie chcą się narażać tysiącom flejtuchów ponoszących winę za wygląd naszego obrzydliwego otoczenia, gdyż zawsze jest jakiś okres przedwyborczy lub też powyborczy i lepiej się chwalić jakąś drogą, amfiteatrem, pływalnią niż czystością i elementarnym porządkiem w mieście.
 czytelnik
 Wtorek 23-02-2010

18463. 
[...] Jak to może być, że ludzie pracują na czarno, to już jest nagminne.
Od czego są inspekcje pracy? Chyba żeby w łapę brać. Nie chce mi się wierzyć, że urzędasy nic o tym nie wiedza ile ludzi pracuje na czarno
bez umowy, bez niczego. Jak tak możne być? Że nic się z tym nie robi?
Przykładem możne być [...] i wiele innych zakładów oraz prywaciarzy, normalnie sobie kpią z pracowników.
Dobrze, że od lat nie chodzę na żadne wybory, podkreślam: żadne!
Mam już dość niespełnionych obietnic o poprawie sytuacji. Wielcy urzędasy, radni, burmistrzowie [...].
Nie zamydlajcie oczu ludziom jak jest fajnie, jak Iława się rozwija, bo zwykli prości ludzie martwią się jak związać koniec z koniec i jeszcze są wykorzystywani z pracą na czarno i nic z tego nie mają.
 ktoś
 Wtorek 23-02-2010

18462. 
Może ktoś zaspokoi moją ciekawość. Czy europoseł Krzysztof Lisek ma zabrany immunitet i czy prowadzone jest śledztwo w sprawie manewrów pieniężnych "wybitnego człowieka PO" ?
 dzielnicowy
 Wtorek 23-02-2010

18461. 
MOPS Iława - ile płaci Pani dyrektorka za [...]. Jest to wstyd.
Oczywiście ratusz "nie wie" o tym sprytnym procederze.
 sumienie
 Wtorek 23-02-2010
Odp. 
Może wreszcie przedstawisz jakieś, jakiekolwiek, dowody?
 moderator
 Wtorek 23-02-2010

18460. 
Odnośnie wpisu numer: 18455

Pod moim oknem leży 9 gówien. Tylko fizyczna likwidacja psów odstraszy potencjalnych chamów wprowadzających zwierza do obsrywania domu.
 oskarżyciel publiczny od burmistrza
 Wtorek 23-02-2010

18458. 
"Miliardy w zębach", a kas fiskalnych jak nie widać, tak nie widać :)
Tylko się leczyć, płacić i płakać.
PS. Pieniądze, szaleństwo, hipokryzja i głupota przesłaniają zdrowy rozsądek.
 Natasza_Pegeerówka
 http://biznes.onet.pl/miliardy-w-zebach,18570,3181329,1,p...
 Wtorek 23-02-2010

18457. 
Odnośnie wpisu numer: 18410

Postanowiłem sprawdzić czy sie sprawdza lek na astmę, ten sam, który zażywają Norki. Rzeczywiście działa.
Przed zażyciem leku w sprincie na 100 metrów miałem czas 12,4 sekundy, a gdy zapodałem sobie inhalatorek na astmę wyszło... 9,72 s
 Czaruś z IKS
 Wtorek 23-02-2010

18456. 
Odnośnie wpisu numer: 18451

Mam nadzieję, że nie pisał pan tego poważnie. W innym wypadku
jedną trutkę wypadałoby zostawić na użytek ludzki...
 Marika
 Wtorek 23-02-2010

18455. 
Odnośnie wpisu numer: 18451

Do Rakarza.
Tobie powinni podać trutkę jak najszybciej, boś zwyrodnialec i chory człowiek. Jak można publikować na forum wypowiedzi, które sugerują zabicie psa?!
 orb
 Wtorek 23-02-2010

18454. 
Odnośnie wpisu numer: 18452

Podobnie jak Pani, uważam, że w Iławie nie zaszły żadne zmiany, które mogłyby mieć wpływ na zwiększenie miejsc pracy.
Jestem jednym z wielu, którzy tutaj się urodzili i wychowali, a teraz tylko
tu wracają żeby pomieszkać. Społeczeństwo naszej Iławy jest ubogie i coraz starsze. Zakłady pracy zamiast powstawać są likwidowane lub przenoszone.
To miasto jest ani turystyczne, ani przemysłowe!
Jak przeglądam lokalną prasę, to odnoszę wrażenie, że żyję w... latach sześćdziesiątych. Widzę tam - albo zebrania, albo przecinanie wstęg.
I wciąż słyszę te same nudne paplanie: "zbudowaliśmy dwie drogi" albo "budujemy basen".
Życzę wszystkim mieszkańcom tego miasta, niezwiązanym z tym chorym iławskim układem, cierpliwości. Mam nadzieję, że kiedyś i tu będzie normalnie.
 Radzio
 Wtorek 23-02-2010

18453. 
Odnośnie wpisu numer: 18452

I co Pani szanownej da wybudowanie ekstra hoteliku jako turystce? Może
pracę lub dostęp do basenu, który, jak myślę, będzie niedostępny spoza hotelowych gości, nikomu.
Ja dla szanownej Pani chciałbym wybudować wzdłuż brzegów Jezioraka spacerową ścieżkę i drogę dla rowerków, aż hen za Makowo. To jest Pani potrzebne. Ale niedoczekanie Pani i Pani wnucząt, gdyż brzegi (dostęp do brzegów) ta banda urzędujących sprzedała biznesowi, który kupił działki z dostępem do jeziora.
Jednak można to (dostęp) odebrać! Ale trzeba Polskę zmienić na lepszą. Inaczej, w przyszłości, szanownej Pani nawet nie wolno będzie na wodę Jezioraka popatrzeć. Taką Polskę sobie kroimy wybierając zawsze tych samych, tylko co rusz to w innej partii.
 Przedstawciel Ludu Mas Uciśnionych
 Wtorek 23-02-2010

18452. 
Jestem czytelniczką Kuriera jak i zarówno mieszkanka miasta Iławy,
która to miała sie rozwijać w sensie turystyki, a której jak na razie
nie widać.
[...] Trudno rozpoznać dzisiaj gdzie jest były stary Ekodrób, a gdzie miejsce po byłej restauracji Czapla. Od kilku lat jesteśmy w tym temacie tak jakby oszukiwani, bo nigdzie sie nic nie dzieje - pustka, syf i tym podobne. Nawet burmistrz miasta Iławy jeszcze sie jak do tej pory z niczym nie wykazał, ale najważniejsze, że "trzynastke" odebrał z kasy.
A tu większość ludzi czeka na jakąkolwiek prace. Kiedy w końcu coś zacznie sie dziać w tym naszym zakichanym mieście?!
 czytelniczka
 Iława, Wtorek 23-02-2010

18451. 
Odnośnie wpisu numer: 18449

Już raz pisałem, że jest metoda na psy. Podkładanie trutek, do których podejdą tylko psy. Trzeba bandę wykończyć! Trzeba być bestią, ale nic to. Uratować miasto przed zarazą, a to bydło (właścicieli ) nauczyć porządku. Nie ma innej metody. Już jeden pies na Podleśnym zdechł.
 Rakarz
 Wtorek 23-02-2010

18450. 
TVP1 przekroczyła wszelkie normy, przestaję płacić abonament, to już
KONIEC!!! Trzeci i drugi skok (Norwega i Niemca - ostatnia runda), gdy ważyły się jeszcze barwy medali, nie były komentowane i pokazywano
w malutkim kwadraciku. Jakiś matoł dał wrzutkę wywiadu z Małyszem.
Kim są ci ludzie, co realizują transmisję...
 koszula
 Poniedziałek 22-02-2010

18449. 
Odnośnie wpisu numer: 18448

Dlatego Leszek Olszewski dwa razy bił na alarm w felietonach, bardzo
dobry Pana wpis. Nie rozumiem, że niektórzy uważają problem za błahy!
Mam tożsame spostrzeżenia, dziękuję jeszcze raz i proszę Pana o dalsze
mądre pojawianie się tutaj!
 Monika
 Poniedziałek 22-02-2010

18448. 
Wróćmy do psiego łajna.
Śnieg topnieje i odsłania ohydne widoki. Myślę, że należałoby nauczyć bydło (czyli właścicieli) zbierania i sprzątania po swoich pupilach. Tylko jak widzę całą rzeszę blokowiczów wychodzących za róg budynku i broń boże dalej, oczywiście podziwiających niebo by broń boże nie zauważyć że piesek sie zesrał (później za tym rogiem budynku są same kupy i pety) to trochę wątpię w możliwości edukacji takich palantów. W zimie takie zbieractwo po swoim pupilu może nieźle ogrzać ręce, wiem co mówię moja wali takie kilogramowe kloce. Pierwsza odwilż, a na każdym kroku rozciapciane, śmierdzące kupy od psów!
Kiedy w naszym państwie nastanie kultura i posiadacze zwierząt zaczną po nich po prostu sprzątać! Wczoraj wyszłam na spacer z córką i polegał on na tym, że skupiłyśmy się nad tym "jak nie wejść w kupę psa". Obrzydlistwo.
Takiej ohydy nigdy dotąd nie widzieliśmy na osiedlu. Hałdy gówien które należy zbierać spychami. A może wprowadzić zakaz posiadania zwierząt w blokach, jak w np. Canadzie? Ludzie, czy wy naprawdę jesteście zwykłymi świniami. Przecież już chodnikami nie można normalnie iść.
 oskarżyciel publiczny od burmistrza
 Poniedziałek 22-02-2010

18447. 
Odnośnie wpisu numer: 18444

Np. - jutro twe dziecko skuszą homoseksualiści i nie wolno ci będzie się sprzeciwić, gdyż "godziło to będzie w tolerancję wobec wolnego dziecka
i wolnych homoseksualistów".
 Ludowy seksuolog
 Poniedziałek 22-02-2010

18444. 
Odnośnie wpisu numer: 18433

Człecze, marnujesz się... Świetnie byś nadawał się do roli rozpasanego
oskarżyciela w Świętej Inkwizycji.
 czytelnik
 Poniedziałek 22-02-2010

18443. 
Odnośnie wpisu numer: 18439

Szanowny towarzyszu!
Dlaczego szanowny Pan Dudka, porządny człowiek, nie miałby należeć
do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, skoro czuł się robotnikiem?
 Przedstawciel Ludu
 Poniedziałek 22-02-2010

18441. 
[Zmarł Jacek Karpiński]
Los tego człowieka to los również Polski, którą sprzedano w Jałcie.
Szkoda, że Stalin nie wlazł aż do Londynu albo Paryża.
 krypton
 http://www.polskieradio.pl/nauka/strumiendanych/artykul13...
 Poniedziałek 22-02-2010

18440. 
Pozdrawiam szyderców, którzy szumnie wyśmiewają tak zwane teorie spiskowe o "Żydach i cyklistach".
Po bardzo długiej batalii na salach sądowych udało się wydobyć skrawki utajnionych dotąd informacji z dokumentacji np. Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
Oto potwierdzają się ustalenia dotyczące na przykład tajnych lotów samolotów amerykańskiej CIA do Polski (z lądowaniami na lotnisku w Szymanach koło Szczytna).
Organizacje pozarządowe oraz niezależne media łączyły je z więzieniami dla podejrzanych terrorystów z al-Kaidy w miejscowości Kiejkuty koło Szczytna oraz Klewki koło Olsztyna.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka nie daje za wygraną i zapowiada kolejne pozwy sądowe o odtajnienie informacji.
 J-23
 Poniedziałek 22-02-2010

18439. 
Odnośnie wpisu numer: 18428

To Pan Benedykt Dudka był w PZPR...?
Jak to możliwe?
 pytek
 Poniedziałek 22-02-2010

18435. 
Odnośnie wpisu numer: 18401

No i mamy pierwszy przypadek [!] zabrania dziecka (ze szkoły) przez pracownika pomocy społecznej do domu dziecka.
Sąd w Lublinie rozważa czy uprawomocnić ten czyn. Rodzice chorzy, warunki życia złe, choć braku miłości w rodzinie nikt nie zarzuca.
 pajdagogos
 ("Teleekspres"), Poniedziałek 22-02-2010

18433. 
Odnośnie wpisu numer: 18429

Dla mnie Ameryka, podobnie jak Australia są w porównaniu z Imperium Rzymskim, które trwało 750 lat zanim się rozleciało, zerem. Cywilizacja współczesnej Ameryki, szczególnie rozpasana pseudo-demokracja, syf, pedalizm, libertynizm trwa tylko 200 lat, i nie przypuszczam, by dociągnęła 300 lat. Rozwali ją demoralizacja elit, podobnie jak rzymskie imperium padło skutkiem rozwiązłości obyczajowej.
 Główny Urząd Parafialny - Sekretarz Stanu
 Poniedziałek 22-02-2010

18432. 
Odnośnie wpisu numer: 18428

O czym wy durnie piszecie? Że Rygiel był w PZPR...? A kto nie był? Kto? Rygiel należał do wyjątkowych lizusów i żądny był władzy, więc przyjęcie czerwonej legitymacji PZPR przez Rygielskiego było jego "służalczą postawą" wobec każdej opcji politycznej, w tym dziś wobec PO. Zysk materialny i skok społeczny za przymilanie się i służenie w ostatnich latach PO jest bezsprzeczny. Warto było.
 Agent z Ratusza...
 Poniedziałek 22-02-2010

18431. 
Odnośnie wpisu numer: 18428

Parafialny ma rację, co pisze.
Na podstawie informacji niejawnych Pan Rygielski chwalił się podczas
spotkania z internowanymi (był na uroczystościach Syryjczyk) tym, że
wyciął w Iławie komunę. Tak mówią fakty niejawne.
 Agent z Ratusza...
 Poniedziałek 22-02-2010

18429. 
Odnośnie wpisu numer: 18422

"Człowiek, bez świadomości korzeni i przeszłości swojej, nie zbuduje przyszłości.".
Powiedz to Amerykanom i w Australii! :)
 lollo
 Poniedziałek 22-02-2010

18428. 
Odnośnie wpisu numer: 18391

[...] Maciej Rygielski nie zrobił żadnej czystki z "czerwonymi" - skąd takie informacje?!
Wystarczy zobaczyć kto jest w zarządzie powiatu. Rygielski (był w PZPR) teraz wielki demokrata, Benedykt Dudka (PZPR), prawa ręka Maśkiewicza (byłego burmistrza Iławy - SLD, PZPR), Nehring Jan (Samoobrona), Anna Rabczyńska (SLD) - gdyby nie ona to Maciuś I by poległ w urzędzie, bo nie ma pojęcia o zarządzaniu.
A w następnych wyborach to może on sam polecieć, bo za pewny w gębie jest!
 oldboy
 Poniedziałek 22-02-2010

18427. 
Odnośnie wpisu numer: 18425

Ty Iławianin sam jesteś przygłup i do tego bezmózgi. Nie zrozumiałeś kontekstu mojej wypowiedzi i chrzanisz waść.
Nie mam nic do zmarłych, nawet do tych komunistycznych ścierw.
Pewnie [...] i dlatego się pienisz! Spadaj na drzewo banany pompować
i nie zaśmiecaj forum kretyńskimi wywodami nie na temat!
 oldboy
 Poniedziałek 22-02-2010

18425. 
Odnośnie wpisu numer: 18386

Te, oldboy, przygłupie...
a co z tego że ktoś krzyżyka nie ma
a może był ateistą ?
to co po śmierci szacunku nie może mieć.
życzę ci aby tobie po zgłoszeniu się na piaskową w Iławie ktoś raz na ruski rok coś tam na kwaterę rzucił, bo z takim podejściem: "miłującego wszystkich i wszystko krześcijanina" to cienko to widzę.
odpieprz się od zmarłych !!!
 Iławianin, lat 47
 Iława, Niedziela 21-02-2010

18424. 
Odnośnie wpisu numer: 18422

Historyk jest bezwstydnikiem - sam to przyznał. I ksiądz go popiera?
Czym innym jest własne zdanie na temat stosunku do przeszłości (przyszłości) a czym innym chamskie stawianie sprawy.
No ale chamów nie sieją - sami się rodzą...
 Eskulapski
 Niedziela 21-02-2010

18423. 
Odnośnie wpisu numer: 18419

Który z nas lepszy? Ja, który do PZPR nie należał, lecz narodowi polskiemu służył i nie gardził ludźmi partii? Czy Rygielski, który do PZPR należał, lecz gardził ludźmi PZPR. Który z nas lepszy Polak?
 Agent z Ratusza...
 Niedziela 21-02-2010

18422. 
Odnośnie wpisu numer: 18421

Historyk ma rację: "Tylko bydło nie żyje przeszłością" - gdyż zwierzom nie jest dana świadomość. Jednak mają poczucie zagrożenia.
Człowiek, bez świadomości korzeni i przeszłości swojej, nie zbuduje przyszłości. Taka jest prawda o rodzaju ludzkim. Kto tej prawdy nie zna należy do karłów i skazany jest na unicestwienie.
 ks. Robak
 Niedziela 21-02-2010

18421. 
Odnośnie wpisu numer: 18420

Skoro skala inna, to wstydu nie mam, gdyż tylko po chamsku odpór można w tym kraju dać.
 historyk
 Niedziela 21-02-2010

18420. 
Odnośnie wpisu numer: 18412

Co tu dodać do takich wywodów...?
Wstydziłbyś się odzywać w ten sposób historyku... Jak widać taki poziom kultury w zwykłym komentowaniu czyichś wypowiedzi, to nic dziwnego, że nasze społeczeństwo dziczeje. I stąd też później wypadki jak w Warszawie, czy Płocku... Oczywiście skala jest diametralnie inna, ale pleniące się chamstwo i zdziczenie prowadzi w konsekwencji do wydarzeń bardzo niemiłych. Wstyd.
 Eskulapski
 Niedziela 21-02-2010

18419. 
Odnośnie wpisu numer: 18391

Rygielski też należał do PZPR, a teraz taki z niego WC-PICKER.
 balbina
 Niedziela 21-02-2010

18418. 
Odnośnie wpisu numer: 18412

A ty, to co mówisz, wskazuje, że jesteś chamidłem, pospolitym chamidłem, bydło w porównaniu z tobą to kategoria + !
 Lorraine
 Niedziela 21-02-2010

18417. 
Znów stłukli młodego policjanta w Płocku za to, że zwrócił uwagę hołocie o złym zaparkowaniu samochodu. Tośmy rozpuścili naszą młodzież. Ona rządzi w mieście. Nawet policjant nie ma nic do gadania. Źle chłop zrobił, że zwrócił im uwagę, co dostał i całe szczęście, że nie zamordowali go i zwłok nie wyrzucili do Wisły.

U nas w Iławie jest tak samo. Zważajcie policjanci w jakiej sytuacji będziecie zwracali uwagę, bo możecie nawet życiem zapłacić. Radzę wam być ostrożni, przecież nie musicie wszystkiego widzieć, bo życie wasze ważniejsze jest od porządku publicznego w tym kraju. Nasi bonzowie są chronieni, nie zależy im na bezpieczeństwie obywateli. Za wami nikt na ulicy się nie ujmie, tylko będą patrzeć, jak was katują. Ludzie również na nic nie zwracają uwagi, bo boją się zemsty.

I niech byle psycholog i pseudo-pedagog ze zmurszałej polskiej szkoły, nie tłumaczy mi o braku motywacji u młodzieży, agresywności, toksyczności rodziny i podobnych banialukach. Reakcja służb, sądów, prokuratorów powinna być natychmiastowa i brutalna. Wysokie odszkodowanie dla pobitego, więzienie z zaostrzonym rygorem - brutalnie wyegzekwowane.

Muszę przyznać, że za rządów PIS odczuwało się poprawę w szkołach w zachowaniu uczniów. Niestety - luzik i polityka miłości zbrutalizowało szkolne i uliczne ekscesy. Polacy jednak na własnym grzbiecie muszą poczuć bat, wówczas zrozumieją, że nie tedy droga.
 Przedstawciel Ludu Mas Uciśnionych
 Niedziela 21-02-2010

18416. 
Odnośnie wpisu numer: 18402

Na porządny telewizor trzeba przeznaczyć ok. 2 pensji. Reszta to szajs wypychany z zachodnich magazynów. To nie jest dużo, bo pierwsze kolorowe telewizory marki "Jowisz" kosztowały prawie roczne pobory.
 oko
 Niedziela 21-02-2010

18414. 
Odnośnie wpisu numer: 18404

Przyznam szczerze, że obraz w starych telewizorach bardziej mi się
podoba. W tych wszystkich "nowościach" widzę kaszkę ;)
No, ale potrzebny mi jest jeszcze jeden telewizor a "staruszków" już
w sklepach brak. Dziękuję za odzew.
 ciekawska
 Niedziela 21-02-2010

18412. 
Odnośnie wpisu numer: 18408

Byli tacy, co Bogiem sie ozwali. Swoi ich zadusili.
Ja ci powiem wprost. Tylko bydło nie żyje przeszłością. To co mówisz wskazuje ze jesteś bydłem, bo gdybyś miał rodziców, tak byś nie beczał.
 historyk
 Niedziela 21-02-2010

18413. 
Odnośnie wpisu numer: 18392

Pieprzyć UB-ków, SB-ków, milicjantów i szyfrantów.
Szkoda energii, życie ucieka!
 Benedykt XVII
 Niedziela 21-02-2010

18411. 
Odnośnie wpisu numer: 18349

MOPS Iława - tanie gotowanie, oczywiście z żywności przeznaczonej do rozdania dla najuboższych, ale i na tym się [...]. A ratusz milczy.
 sumienie
 Niedziela 21-02-2010

18410. 
"Nie jest tajemnicą, że wiele biegaczek narciarskich choruje na astmę. Powód? Mogą wówczas korzystać z leków, które znajdują się na liście dopingowej. - Może znajdziemy astmę i u mnie? - zastanawia się Justyna Kowalczyk. - Muszę poważnie porozmawiać z moim doktorem i powiedzieć mu, żebyśmy znaleźli astmę i u mnie. W pierwszej trójce, a nawet szóstce w biegu łączonym tylko ja jestem zdrowa. Wszystkie pozostałe dziewczyny to astmatyczki.
Co daje zawodniczkom choroba? - Wolno im przed startem przyjmować sterydy, które rozszerzają pęcherzyki płucne, a w naszej dyscyplinie więcej powietrza w płucach to wielki atut.
Prezes PKOl Piotr Nurowski odniósł się do tej sytuacji. - Bjoergen to dla mnie zjawisko. Jak ja się dowiaduję, że ona jest wiecznie ciężko chora na astmę, to dla mnie jest wielką bohaterką, aplikującą za zgodą międzynarodowej federacji leki, które normalnie są na liście zabronionych - ironizował i dodał, że nie chce tego komentować."

Gdyby nie doping, jaki zastosowały Norweżki, żadnej szansy z Justyną by nie miały. Popędziła by im kota, że hej!
 Czaruś z IKS
 Niedziela 21-02-2010

18409. 
Odnośnie wpisu numer: 18403

Justyna jest wyczerpana zbytnią ilością startów na olimpiadzie i w wyścigu na dystansie 30km nie odegra większej roli. Gdyby trasa wiodła na Mont Everest, to jej szansa byłaby większa.

Tak kretyńskiej relacji przez baranów z TVP1 jeszcze nie słyszałem. Ten ryk beznadziejny, sztucznie wyartykułowany śmiech (Lepperowski) odebrałem z niesmakiem. Ostatnio taki ryk śmiechu słyszałem na zabawie strażackiej, kiedy to jeden z uczestników po zakładzie o to, kto szybciej wychla litra, śmiał się z przeciwnika.

Widać było po minie jaką miał redaktor Tomaszewski. Zwrócił uwagę publiczne redaktorom, że "Kowalczyk biegnie po złoty medal jest nie stosowne, a powinno sie mówić, że biegnie w finale olimpijskim by walczyć, a co wywalczy to zobaczymy".

Nasi redaktorzy co potrafią, to zmieniać uczesanie włosów, bo na styl i rzetelną, niewypaczoną relację, ich nie stać.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Niedziela 21-02-2010

18408. 
Odnośnie wpisu numer: 18392

"Na pewno byłaby to bardzo ciekawa lektura". Chyba tylko dla niewybaczających zawistników.
Więcej uśmiechu i spojrzenia w przyszłość - to nasze zadanie i drogowskaz dla młodych. Babrać sie w zaszłościach - zostawmy to historykom.
 Jan Paweł III
 Niedziela 21-02-2010

18407. 
Odnośnie wpisu numer: 18405

Odczep sie od Rafala Ziemkiewicza. Przeczytaj jego wszystkie artykuly i wydane ksiazki, a potem podejmij z nim dyskusje. Tylko tyle, by otworzyc i przejrzec na wlasne oczy.
 krzyk z obrazu
 Niedziela 21-02-2010

18406. 
Brawo Adam Malysz!
Podobal mi sie wywiad z Adamem w TVP INFO. Szczegolnie jego slowa,
ze Bog go prowadzil a anioly niosly do tego sukcesu. W tle za Malyszem
z wielka satysfakcja dostrzeglem transparent z napisem: Brodnica.
Cieplo szczegolnie na sercu poczulem.
Brawo WISLA, brawo BRODNICA, brawo polscy wierni kibice.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Niedziela 21-02-2010

18405. 
Odnośnie wpisu numer: 18401

Teraz można sobie wyobrazić jak idiotycznie to wygląda, kiedy głoszone są oszołomskie poglądy.
Ktoś chce do absurdu doprowadzić "opiekę" nad dzieckiem, choć w niektórych krajach takie pomysły od dawna są stosowane w praktyce.
Tak samo bzdurnie i oszołomsko nieraz Rafał A. Ziemkiewicz głosi swoje poglądy na inne tematy. Tak to już jest z oszołomami. Problem tylko w tym, żeby nie zdominowały te skrajne poglądy życia społecznego.
 pajdagogos
 Sobota 20-02-2010

18404. 
Odnośnie wpisu numer: 18402

U mnie Sanyo (za 400 $ Peweks)) chodzi od 1986 roku i za żadne pieniądze go nie oddam.
 Sobiesiak
 Sobota 20-02-2010

18402. 
Mam "mały" dylemat.
Jaki kupić telewizor plazmę czy LCD? Czy te "cuda" są naprawialne? Boję się, że może być problem z naprawą.
Stary telewizor rzadko się psuł, a jak się popsuł, to naprawa nie była droga. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
 ciekawska
 Sobota 20-02-2010

18401. 
Serdecznie dziękuję Panu Rafałowi Ziemkiewiczowi za te słowa:

"Więc wszystko zależy od nas. Pomysły szaleńców albo lewicowych fanatyków na "walkę z przemocą w rodzinie" zauważył, jak na razie, tylko "Gość Niedzielny". To nie wystarczy − choć, oczywiście, serdecznie pismu za wypatrzenie tego sejmowego koszmaru w gąszczu produkowanych przez rządzących bredni dziękuję."

Tak sobie myślę, ze nawet Orwellowi by takie cuś nie przyszło do głowy.
Strach sie bać :)
 Natasza_Pegeerówka
 http://www.rp.pl/artykul/9157,436729.html
 Sobota 20-02-2010

18400. 
Uprzejmie proszę uczonego medyka o wyjaśnienie problemu astmy zawodniczek wyczynowych.
Otóż jak okazało się pierwsza szóstka oprócz Justyny choruje na astmę. Natomiast chorując na astmę w przypadku zawodniczki, można uzyskać od Zwiąku Światowego Narciarstwa dyspensę na lek parasterydowy (działanie te same co steryd); lek, który umożliwia lepsze oddychanie poprzez to, że rozszerza i uelastycznia pęcherzyki płucne, poprawiając zaopatrzenie organizmu w tlen. Czyli sprawa podobna jest trochę do dysortografii.
Według mnie to są jaja! To Justyna jeśli nie zachoruje na astmę, nigdy
z nimi nie wygra?
 Czaruś z IKS
 Sobota 20-02-2010

18399. 
Miliony sportowców na świecie trenuje i marzy o podium olimpijskim. Premiowane są tylko trzy pierwsze miejsca - jest to banał, który trzeba jednak powtarzać.
Nudzi mnie już ta gadanina dziennikarzy TV o tym złocie Fortuny. Duet Kowalczyk i Małysz dawno już Fortunę przerósł, ale dziennikarzynom tylko "złoto" we łbie. By nie słuchać tych komentarzy oglądam transmisje olimpijskie na kanałach niemieckich, co również przynosi pożytek lingwistyczny. Brązowy medal wyszarpany resztkami sił przez Justynę, a tym bardziej przez połamaną w żebrach Majdić waży więcej niż przypadkowo zdobyte złoto Fortuny.
Parafrazując tytuł znanego przeboju "A whiter shade of pale" powiem tak - często brąz olimpijski jest jak "A darker shade of gold".
 sekretarz ds. przemysłu ciężkiego w gabinecie cieni Henryka Plisa
 http://www.youtube.com/watch?v=p8jJ1ORIOes
 Sobota 20-02-2010

18398. 
Odnośnie wpisu numer: 18397

Dla mnie wysiłek Małysza do wysiłku Justyny w przygotowaniach jest
nie tyle nieporównywalny, co zerem. Myślcie co chcecie - zdania nigdy
nie zmienię!
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Sobota 20-02-2010

18396. 
Odnośnie wpisu numer: 18389

To ja, Adamek, do Mundka jeszcze.

Justyna poleciała i zrobiła medal brąz. A jak ciężko wywalczony, z jakim kłopotem. Ale narodowo polskiemu mało. Tępota siedziała przed szkłem i czekała na złoto, bo tak durnie nas nastawili. Durnie z TV krzyczeli na gwałt, że Justyna tylko po złoto leci. Dlatego jak zdobyła zaledwie, według durniów, brąz, to wszystkim miny zrzedły i ucichli jak mysz pod miotłą ze strachu przed kotem i ze wstydu.

A Norki, panie Mundek, były na złoto, tylko my tego nie wiedzieli. Justyna chart przedni, ale pod górę, z górki i po płaskim nie jest najlepsza na świecie. Dlatego jakbyś Mundek nie słuchał się szkła i nie był ustawiony przez durniów TVP, że Justa leci po złoto na bank, to byś po biegu Justysi płakał jak kotek ze szczęścia.

Bo ja wiedziałem, że Justyna jest Polskim Cudem i wiedziałem, że szczęście mnie wielkie kopnie, jak będzie trzecie, bo gdyby zdobyła złoto, to tylko Nieba zasługa, a tak to tylko Jana Pawła II, który Panie Mundek ma z Nimi kontakty. Do niego się modliłem.

Dlatego Mundek czekaj do przyszłej soboty i nie słuchaj durniów z TVP, tylko pomyśl uczciwie, pamiętając, że ONA jest już wyczerpana i gdyby zdobyła znów medal z brązu, to już tylko wyjątkowe wstawiennictwo Nieba z Chórem Anielskim, bo tylko jego skrzydła mogą Jej pomóc.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Sobota 20-02-2010

18395. 
Odnośnie wpisu numer: 18386

Nazwiska tych osób - funkcjonariuszy UB, SB - można znależć w archiwach IPN-u.
IPN odgrywa coraz większa role w odkrywaniu historii Polski. I to jest jedno z większych osiągnięć edukacyjnych współczesnej Polski.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Sobota 20-02-2010

18394. 
Odnośnie wpisu numer: 18389

Widzisz Mundek, a na PO głosował. Takich boisk, ale nie za 1,2 mil zł każde, powinno być w Iławie ze 12, a nawet więcej. Dostępnych cały dzień, jednak pod kontrolą. Pamiętaj Mundek, że orlik przy szkole, nie może byc całodobowo dostępny, gdyż on jest niezbędny na pierwszym miejscu szkole. W drugiej lub trzeciej kolejności dla ciebie.

Tobie potrzebny jest zwykły plac do gierki, taki z ławkami, bramkami. Gdzie mógłbyś pograć i wypić piwo po meczu kulturalnie. A nawet szluga pociągnąć jak cie pali w gardle, gdzie jest prosta szatnia i woda ze studni do umycia. Taki orlik ci potrzebny. Tymczasem PO buduje te orle gniazda dla szpanu, żebyś ty durny na nich głosował. Kapuj mundek.

Zobacz Mundek jak jest w Polsce. Takich Justyn u nas jest jedna na 100 może lat, ostatnim był pijak Łuszczek. A skąd mają się brać. Śniegu mundek za mało, nart w Szaflarach nie produkują, tras biegowych nie mają. To gdzie dziewuchy mają biegać. Zaś Justyny wolą chłopaków obrabiać i do kawiarni chodzić.

A w takiej Norwegii to dzieci zimą do szkoły na nartach dojeżdżają, a tu w Polsce to dzieci nawet pieszo nie pójdą 500m, tylko do PKS-u siadają i dupsko wiozą. I potem nie dziw się Mundek, że mamy mało medali.
Ja wolałbym, aby medali w ogóle Polacy w nartach nie zdobywali, bo z tego pociechę tylko towarzysze partyjni mają i się chwalą, że to dlatego są czasem medale, że oni sport popierają.

Dziś za Justynę modliłem się do samego Jana Pawła II, gdyż On narty kochał, to liczyłem że wstawi się za Nią. Widzę, że sie wstawił, bo gdyby nie ON, to zabrakło by tych 10 cm. Ale więcej się nie wstawi, bo ONA zmęczona. Spróbuję raz jeszcze modlić się do NIEGO, gdyż może wysłuchać takiego grzesznika jak ja.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Piątek 19-02-2010

18392. 
Odnośnie wpisu numer: 18386

A może na forum Kuriera uda nam się stworzyć listę iławskich SB-ków, UB-ków i ZOMO-wców. Na pewno byłaby to bardzo ciekawa lektura.
 bystry
 Piątek 19-02-2010

18391. 
Odnośnie wpisu numer: 18388

U nas w Iławie to Maciej Rygielski taką przecinke komunistom zrobił, że wykosił ich do cna. Niektórzy to dawali drapaka ze stanowisk po ostatnim zwycięstwie PO, że nawet po nich smród nie został.
A on sam jeszcze się odgraża, że po następnych wyborach to wytnie do reszty razem z PIS-em, bo tam niektórzy pochowali się, poubierali diabły ornaty i myślom dalej plebanom służyć, jeno pod przykrywką PISu.
 Główny Urząd Parafialny - Sekretarz Stanu
 Piątek 19-02-2010

18390. 
Odnośnie wpisu numer: 18338

Rosół został ugotowany.
Ciekawe, czy oprócz przysług łączyło go coś więcej z Panną Sobiesiak?
 oko
 Piątek 19-02-2010

18389. 
[...] Usiłowałem wraz z kolegami skorzystać z boiska "ORLIK 2012" przy gimnazjum nr 2 w Iławie (ul. Wiejska). Niestety dane nam było obejrzeć zabezpieczenie w postaci dwóch kłódek.
Moje pytanie brzmi: po co lokalne władze budują takie boiska z których
nie można korzystać? To jest skandal. [...]
 mundek
 Piątek 19-02-2010

18388. 
Odnośnie wpisu numer: 18386

Pokolenie Marcina Rosoła (służalcze partii, konstatujące rzeczywistość, kończy odpowiednie studia: marketing, zarządzanie masami itp., szlifujące pantofelki do salonów, oddane swoim bonzom, uczestniczące w sztandarowych uroczystościach partyjnych, wiecach, występach telewizyjnych) windowane jest w bardzo młodym wieku na stanowiska państwowe.
Podobnie jak moje pokolenie młodych - za PZPR (służalcze partii, kontestowało rzeczywistość, należało do ZSMP, ZMW, kończyło właściwe studia ekonomiczno-polityczne, wyjeżdżało na zgrupowania młodzieżowe, obozy, wiece polityczne) windowane było do zaplecza rezerwy kadrowej, na stanowiska. Chcecie przykłady z Iławy? Te z wczoraj, czy może z teraźniejszości.
Wówczas była jedna partia, a teraz kilka partii i uważajcie młodzieży: Musicie się zdecydować również na jedną partię. Nie zmieniajcie ich jak rękawiczki, bo będziecie szmatą. My służyliśmy jednej partii, lecz mieliśmy świadomość służenia Polsce, wy natomiast nie macie świadomości służenia Polsce, tylko ustawienia się partii.
 Przedstawciel Ludu Mas Uciśnionych
 Piątek 19-02-2010

18387. 
Odnośnie wpisu numer: 18278

Tak, każdy narzeka na szpital bardzo ogólnie.
Podajcie czy chodzi o pielęgniarki czy lekarzy, bo to bardzo duża różnica. Szczególnie w zarobkach.
 tom tom
 Piątek 19-02-2010

18386. 
Odnośnie wpisu numer: 18381

PO + PZPR

Na cmentarzu przy ulicy Ostródzkiej w Iławie można zobaczyć nagrobki funkcjonariuszy bez krzyży, które znajdują się po lewej stronie wchodząc głównym wejście (około 20-30 metrów od bramy). Jednak nikt im hołdów nie składa - na razie!!!
A gdzie znajdowała się siedziba SB lub UB w Iławie i kto zarządzał tą komórką??? Może znacie nazwisko tego gagatka?
 oldboy
 Piątek 19-02-2010

18385. 
Parking dla niepełnosprawnych przy Urzędzie Miasta i Gminy w Suszu. Drzwi wejściowe do budynku przy parkingu dla niepełnosprawnych z podjazdem w środku dla wózków - zamknięte. Żal.
A Janek Sadowski prywatny parking ma. Spotkamy się przy urnie. Pa!
 petent
 Piątek 19-02-2010

18384. 
Odnośnie wpisu numer: 18382

...dokładnie mówiąc, leżeli chłopi pod rozgrzaną przyczepą i ciężko sapali, nie wiedząc dlaczego jest im tak gorąco. Cień, jaki rzuca każde ulistnione drzewo, daje poczucie świeżości i chłodu, gdyż pod drzewem jest wilgoć, a to na skutek transpiracji l. Przyczepa zaś nie ma liści i wody nie wydziela. To, że ktoś pracuje w urzędzie, nie daje monopolu na prawdę i wiedzę. Często trafiają tam ludzie przypadkowi, którzy na drodze układów i nepotyzmu, dożywają w biurach lat emerytalnych.
 sekretarz planowania w gabinecie cieni Henryka Plisa
 Piątek 19-02-2010

18383. 
Odnośnie wpisu numer: 18380

Baca ma kapitały w ziemi nadjeziornej w okolicach Ostródy i Susza, tudzież kilka mieszkań w Olsztynie, no i oczywiście bankowe papiery inwestycyjne. Ziemię nad jeziorami grodzi i zakłada siedliska, które będzie w odpowiednim momencie historycznym sprzedawał Niemcom.
 legalny spekulant
 Piątek 19-02-2010

18382. 
Odnośnie wpisu numer: 18375

Jeśli [Pan] Tomasz Raich uważa, że rynek Nowego Miasta w jego [...] wyobraźni, nowej oranżerii jest piękny i stylowy pod względem przyrodniczym, to ja musze powiedziec tak:

Rynek bez drzew i krzewów nie jest rynkiem, nie mówiąc już bez zadnego drzewa. Jeśli tylko jest okazja, by zostwic choc jedno drzewo, to ludzie czuli na przyrodę, a nie mówiąc już wykształconych biologach, nie dokonują barbarzyństwa na żywej przyrodzie, jak w Lubawie.

Na polu w Kazanicach rósł kasztan, w pniu 150 cm. Prostak go wyciął na opał, a potem jak były upały, narzekał, że nie ma się gdzie skryć i polegiwał pod traktorem. Ale to był prostak, prymityw i kmiot. Jeśli w Ratuszu żyją podobni jemu, to życzę im zdrowia. I tym co ich popierają.
 Agent z Ratusza...
 Piątek 19-02-2010

18381. 
Ale się żrą ludziska w Ostródzie! Poszło o pomnik "W hołdzie poległym funkcjonariuszom MO i SB".
Ciekawe czy w Iławie ostały się jeszcze do dziś takie kwiatki na chwałę ormowcom, szubrawcom i konfidentom.
 anty-komuch
 Piątek 19-02-2010

18380. 
Odnośnie wpisu numer: 18377

Ile masz baco hektarów na Chołowskiej - za dobry zapis noszę cie na lektyce do ostatnich dni.
 Sobiesiak
 Piątek 19-02-2010

18379. 
Może ktoś z Kisielic z rodziców dzieci klas 6 będzie czytał forum i odniesie się do pomysłu dyrektora, by dzieci w sobotę chodziły na zajęcia niby "dodatkowe dobrowolne".
Jak wiadomo, nie są to zajęcia dobrowolne a przymusowe. Podsunięto rodzicom kartki do podpisania przekazane przez dzieci. Nikt nie zrobił zebrania i nie wytłumaczył rodzicom na czym to polega. Wycofać się nie można, a podobno jest to dobrowolne.
 marco
 Piątek 19-02-2010

18378. 
Odnośnie wpisu numer: 18372

Panu Oko ktoś zabił wszystkie szare komórki, bo wysławia się niczym troglodyta.
 Zez
 Czwartek 18-02-2010

18377. 
PO nie przegra wyborów, gdyż idzie na zew ludu bożego. Dzieci dopuszczają do głosowania.
Ja mam sposób na dzieci i wnuków. Idę z nimi do głosowania i pokazują mi przed wrzuceniem na kogo głosują. I jeśli zagłosują po mojej myśli i jak wygra wybory partia po mojej myśli to przepiszę im majątek. Jak będzie inaczej, to nie zmieniam testamentu i zabiera wszystko Rydzyk lub parafia. Piłka krótka!
 Baca z Czarciego Jaru
 Czwartek 18-02-2010

18376. 
Odnośnie wpisu numer: 18356

A ja proponuję aby wyłapywać właścicieli psów i zmuszać ich do sprzątania gówien pozostawianych przez ich pupilki. Całe miasto jest totalnie obsrane i zaszczane - obrzydliwość! A co na to sanepid?
 czytelnik
 Czwartek 18-02-2010

18375. 
Odnośnie wpisu numer: 18370

Panie Tomaszu Reich, jeśli według Pana wizualizacja pokazuje wizerunek lubawskiego rynku, który Pan aprobuje i popiera, to niech Pan lepiej zostanie już w tej "warsiawie" i działa na rzecz promocji tamtejszych rozwiązań urbanistycznych. W stolycy wszystko ujdzie :P!
 sen

pumpkin@plusnet.pl
 Czwartek 18-02-2010

18374. 
Odnośnie wpisu numer: 18372

Zgłoś kolor samochodu i typ jak pamiętasz - do policji. W Iławie policja
prawa jak PIS i pomogą ci go odnaleźć. Ale nie dziw się: kara za takie
wykroczenie to 200 zł, a powinno by 2 tys, natomiast za szybszą jazdę
o 20 km/godz. na prostej drodze widocznej, jazda nieryzykowna, droga pusta, też zabuliłem 200 zł. Gdzie my jesteśmy.
 agent
 Czwartek 18-02-2010

18372. 
Niektórym kierowcom należałoby zabić wszystkie... plemniki, aby nie rozmnażali swojej głupoty.
Jadę samochodem z dwójką dzieci. Droga jak zwykle z zakrętami, często bez widoczności za nim. Nagle jadący za mną srebrną hondą accord na iławskich numerach zaczął wyprzedzać, nie bacząc na ciągłe linie, ograniczenie prędkości, śliską nawierzchnię i skarpę. Kiedy na łuku zrównał się ze mną, posłałem mu w jego kierunku puknięcie w czoło.
Ów supermen wyprzedził mnie i przed moją maską zahamował i... pomknął dalej.
Jeśli go gdzieś spotkacie na drodze, to prześlijcie mu pozdrowienia ode mnie. Znak rozpoznawczy: puknięcie w czoło.
 oko
 Czwartek 18-02-2010

18371. 
Odnośnie wpisu numer: 18369

Prezes nie może powiedzieć prawdy, bo piłkarze pogłupieli by i przestali grać. A tak, to wierzą w to, co im powiedzą i jakoś liga leci.
 Czaruś z IKS
 Czwartek 18-02-2010

18370. 
Zainteresowanym polecam odwiedzenie mojego bloga, gdzie prezentuję jako pierwszy zdjęcia rynku w Lubawie po remoncie. Polecam bardzo.
 Tomasz Reich
 http://tomaszreich.blog.onet.pl/Rynek-w-Lubawie-zdjecia,2...
 Czwartek 18-02-2010

18369. 
Może ktoś wreszcie wytłumaczy kibicom "IKS JEZIORAK" dlaczego
prezes Mirosław Mazur kłamie. Szkoda mi tych piłkarzy, którzy muszą walczyć o kasę, którą zarobili. W IKS ciągle trwa walka z SITWĄ!
 Ronaldo(sky)

skyper12@wp.pl
 Czwartek 18-02-2010

18368. 
Odnośnie wpisu numer: 18365

Na naszym osiedlu administracja błagała już trzeci raz, by w dniu X od godz. Y do Z zabrać samochody z parkingów, gdyż maszyna będzie odśnieżać. Takie miejsce było gdzie przestawić.
Zero reakcji, tak zachowuje się tylko hołota, nie ludzie. A zobaczylibyście gówna na śniegu po psach, jak od krowy.
Jeśli państwo byłoby silne, to reakcja byłaby prosta: na koszt właściciela odprowadza się samochody w inne miejsce, a z psami to szybko zrobiono porządek.
Lewandowskiego pisanie w KI, to o kant d....y się przydaje. Tylko ostre kary poskutkują.
 Agent z Ratusza...
 Czwartek 18-02-2010

18367. 
Odnośnie wpisu numer: 18364

Forma to tylko niecałe 50% wielkiego sukcesu.
Bez spokoju i mocnego ducha nawet nie wiem jaka forma nie przyniesie zwycięstwa olimpijskiego. A "mocy duchowej" dostarczyć może tylko i wyłącznie zawierzenie Najwyższemu i wstawiennictwa Kogoś Ważnego
u Niego. Wiara w to daje zawodnikowi potężną siłę.
Do złotego medalu jest zawsze co najmniej 3 zawodników, a wygrywa ktoś "uniesiony" w danym momencie.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Czwartek 18-02-2010

18366. 
Odnośnie wpisu numer: 18337

Tak, tak - gościu, ty z pewnooością "znasz się" na rzeczy. Zwłaszcza w temacie czystości ideologicznej różowej komuny spod znaku PO. Jestem pewny, że się znasz.
Tak jak zna się na komuszej wywrotowej robocie najbliższy na przykład współpracownik polityczny premiera Tuska, czyli Michał "coś tam, coś tam", czyli w tej chwili - o zgrozo - wcale jeszcze nie najwyższy w RP urzędnik, który był w PRL-u komunistycznym konfidentem. I do kamer rzekł 2 lata temu, że jest dumny!
Tak, tak - czuwaj gościu! I dalej zawijaj w sreberka...
 J-23
 Czwartek 18-02-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 117 118 119 ... 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... 310 311 312 ... 386 387 388 następna ] z 388



102988523



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.