Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

33393. 
Odnośnie wpisu numer: 33392

Bo w starostwie, dla uzupełnienia poparcia w głosowaniach Rady, fotel któregoś zastępcy obsadzili gościem, któren po 2 miesiącach piastunku stanowiska rzekł był (z pamięci):
"Nie wiedziałem, że tak łatwo tu rządzić. Łatwiej niż gołębie hodować".
 Marszałek
 Iława, Wtorek 21-07-2015

33392. 
Odnośnie wpisu numer: 33388

O Panie kochany!
Ta kładka [przy DK16] o której mowa, właśnie do Urzędu Miasta należy. Zostaw starostwo w spokoju - i nos do książek.
 stary
 Twierdza Bar, Wtorek 21-07-2015

33390. 
Byłem na gęsinie, którą w Biskupcu Pomorskim zorganizowali ludowi działacze i hodowcy gęsi. Ciżba niesamowita.
Ale kiedy chciałem skonsumować kawałek pieczonej gęsiny i zobaczyłem cenę aż 30 zł polskich, to powiedziałem [...] i zmyłem się z festiwalu.
 Gęsior
 Krotoszyny, Poniedziałek 20-07-2015

33389. 
MIERNOTY BEZ MIEJSCA W HISTORII

O tym, jak miałcy ludzie przez ostatnie ćwierćwiecze sprawowali władzę w Polsce, świadczy również i to w jaki sposób władzę tracili i gdzie wylądowali po politycznej przygodzie.

Pierwszym bankrutem był Lech Wałęsa, który w ciągu 5 lat z legendy, zresztą sztucznie i fałszywie wykreowanej, stał się kompletnym pośmiewiskiem. Gdy przegrał wybory prezydenckie próbował jeszcze wrócić do polityki, ale jego BBWR i przede wszystkim ponowny start w wyborach prezydenckich zakończyły się kompromitacją. Ostatecznie zajął się były prezydent i przywódca Solidarności komentowaniem na portalu dla gimnazjalistów wykop.pl i tam prowadzi ożywione dyskusje, które kończą się standardowymi ripostami „ból dupy”.

Robię duży skrót, pomijam Balcerowicza, Suchocką, Bieleckiego i najbardziej śmiesznego Marcinkiewicza, by zająć się współczesnymi kompromitacjami. Wydawało się, że rozpaczliwa ucieczka Donalda Tuska pod spódnicę kanclerz Merkel będzie granicą żenady, którą ciężko przekroczyć. Trzeba jednak przyznać uczciwie, że Tusk w swoim stylu spadł na cztery łapy i jego los nie wygląda tak marnie, jak choćby Sławka Nowaka. Jedna z popularniejszych hipotez głosiła, że za emigracją Tuska stoi Komorowski, co może być prawdą, ale rok 2015 pokazał kto w zasadzie powinien zazdrościć Tuskowi stylu w jakim został deportowany.

Zaraz po porażce Bronek Komorowski usiłował przejąć przywództwo w PO i niemal natychmiast dostał fangę w nos. Potem mówiło się, że wystartuje do senatu, ale ostatnie dni przyniosły „porażającą” wiadomość. Okazało się, że wzorem Wałęsy ulubieniec WSI, czyli sowieckich służb specjalnych na Kraj Przywiślański, Bronek Komorowski powoła instytut własnego imienia i „będzie pełnił bardzo ważną funkcję byłego prezydenta”. Jest prawie pewne kto sfinansuje ten projekt, co widać po odznaczeniach nadanych esbeckim „biznesmenom”.

Jeśli Tusk został upokorzony przez Komorowskiego, to Komorowski został sponiewierany przez własną partię i samego siebie. Z cała pewnością Bronek wolałby robić za „prezydenta Europy” niż kelnera Kulczyka, ale cóż zrobić – jakie życie taki zgon. Jedynym pocieszeniem dla Bronka może być widok upadku znienawidzonego przez wszystkich Radka Sikorskiego. Swoją drogą jak marną postacią i nędzną osobowością musi być Sikorski świadczy fakt, że zaliczył glebę pomimo potężnych pleców. Nie pomogła agenturalna przeszłość, nie pomogli żydowscy teściowie żony. Anegdotyczny sołtys Chobielina stał się rzeczywistością.

O tych wszystkich postaciach dzieci prawdopodobnie usłyszą w szkole, ale w zadaniach dla ambitnych i pomiędzy innymi anonimowymi dla większości Polaków postaciami. Przez 25 lat te niezastąpione autorytety obwoźne zostały przemielone i wymazane z pamięci. Przypuszczam, że gazeta Michnika robi jakieś wspominki przy okazji śmierci Kuronia, Mazowieckiego i Jaruzelskiego, ale to są tylko i wyłącznie przypuszczenia. Takiej pamięci, jak w przypadku księdza Popiełuszki, czy Lecha Kaczyńskiego ze świeczką szukać w środowiskach europejskich, dawniej internacjonalistycznych. Skąd ten pomysł, żeby się poznęcać nad postaciami, które z wielkim hukiem upadły na samo dno? Pomyślałem sobie, że trudno o bardziej dosadny wyznacznik biedy z nędzą, niż takie radykalnie okrojone panoptikum włodarzy RP III.

Czego ci ludzie dokonali i z czym pójdą do grobu? Z czym konkretnie?
Z „wybudowaliśmy autostrady”? Czy może „bezrobocie jest mniejsze niż za czasów PiS”? Jakie epitafium wykona w chińskim marmurze firma, która dostanie lewy przetarg? Tu leży ten, który podpisał ustawę o in vitro? Spoczywaj w spokoju Donaldzie, dziękujemy ci za Orliki – wdzięczny naród? W Polsce rządzą takie małości, które za życia się kompromitują, a po śmierci nie będzie po nich żadnego wspomnienia, że o dziele, czy wielkiej myśli nie wspomnę. Powodem tak niskiej jakości „ludzkiego materiału” jest między innymi i to, że oni wszyscy wcale nie chcieli przejść do historii, oni chcieli się nażreć, napić i przecinać wstęgi tu i teraz. Polityk, który nie ma jedynej właściwej dla polityka obsesji, czyli tego, co o nim napiszą w podręcznikach, encyklopedii i na nagrobku, wygląda i skończy jak wyżej wymienieni.

W Polsce jest jeden gość, o którym można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że myśli o godnym dla siebie miejscu w historii. Zmilczę imię i nazwisko tego polityka, bo przynajmniej w niedzielę chciałby się uwolnić od przezwiska oszołom. Pomimo milczenia jestem pewien, że wszyscy przeciwnicy i zwolennicy wiedzą o kogo chodzi i to jest też jeden z ważniejszych wskaźników wyróżniających lidera od gówniarzy.
 Piotr Wielgucki, Matka Kurka
 Polska, Poniedziałek 20-07-2015

33388. 
Odnośnie wpisu numer: 33384

O Panie kochany!
Mosty, porty i przeprawy wodne nie podlegają ratuszowi miejskiemu.
One należą do drogówki, a tam rozdaje karty starosta powiatowy.
 mostowy
 Iława, Poniedziałek 20-07-2015

33384. 
Szanowny Panie Burmistrzu Iławy.
Bardzo proszę zwrócić uwagę na stan dawnego mostu a dziś raczej kładki między jeziorami - deski są spróchniałe i dziurawe, a jazda rowerem przyprawia o mocne bicie serca.
Moim zdaniem most należałoby natychmiast zamknąć.
 iławianin [248]
 Iława, Niedziela 19-07-2015

33383. 
A ja się pytam.
Czy planowane są inwestycje tworzące nowe miejsca pracy?
Proszę o konstruktywne odpowiedzi osób poinformowanych.
 Kamil
 Iława, Sobota 18-07-2015

33381. 
Odnośnie wpisu numer: 33379

To był pomysł psychopaty, by lokować tam mój chór Camerata.
A byłeś tam w tym pomieszczeniu? Przecież to klatka dla kur. [...]
 śpiewak
 Iława, Sobota 18-07-2015

33380. 
Odnośnie wpisu numer: 33376

...i 120 milionów zł wpakwane w renowację zabytku hydrologicznego na kanale O-E poszło w błoto.
Przecież mądrale dobrze wiedzieli, ze nasze tereny pustynnieją,więc że wszystko należy robić, by nie odwadniać a nawadniać. A jak już wody dostatek, to nie spuszczać ją do morza, tylko zatrzymywać ile tylko możliwe, czyli łąki łąki zarośla zalewiska nawet tworzenie sztucznych.
Nie wycinać drzew starych gdzie popadnie, w miastach, wioskach, osiedlach, nad bagnami, nad oczkami wodnymi.
A tymczasem co robimy?
Nawet w Iławie, gdzie się tylko da, tniemy bez pojęcia czasem. Zobaczcie ile wyschło u nas oczek wodnych, ile wody zostało w zalewisku Iławki; tyle, że łabędzie już dziś pieszo w wodzie chodzą. Tak proszę państwa. Katastrofa hydrologiczna dopada też Iławę.
Nowy PORT po Bazie Sportów Wodnych już ma problem, ale cicho sza...
(żegluga już przed sezonem odmówiła Iławie kursowania statków, więc gratulacje dla starostwa).
Kolejny problem o wiele ważniejszy nas czeka, brak wody w kranach. Dziś mądrale zapewniają, że wody głębinowe są niewyczerpalne, a to nie jest prawdą, tego nikt nie przewidzi, że może być inaczej. Wszystko na tym świecie jest skończone. [...]
 hydrolog
 Iława, Sobota 18-07-2015

33379. 
Odnośnie wpisu numer: 33373

Pomysł na zagospodarowanie tej przepompowni do celów turystycznych
(w formie opisanej przeze mnie) urzędnicy miejscy znali od 2010 r., gdy snuła im się [...] koncepcja oddania budyneczku dla chóru Camerata...
 sen
 Ilawa, Sobota 18-07-2015

33376. 
Poziomy wód powierzchniowych opadły już tak nisko, że nawet kursowanie statków żeglugi na wszak sztucznym Kanale Ostródzko-Elbląskim zostało wstrzymane.
Katastrofa hydrologiczna dla całego regionu.
Katastrofa finansowa dla turystyki.
 bosman
 Iława, Piątek 17-07-2015

33375. 
Uwaga! Tu żyją żmije - w chaszczach na działce IPB [Os. Ostródzkie].
Może by tak wyciąć te chwasty!
 lokator POM-owiec
 Iława, Piątek 17-07-2015

33374. 
Odnośnie wpisu numer: 33373

Ja mam jedną odpowiedź na te wymądrzanie.
Polakom tylko pod pejczem Moskala było dobrze, tylko za bolszewików kark zginać przydało się.
Polak nigdy sam o sobie stanowić nie mógł.
Jeszcze niedawno, jeden z mądrali tu darł się: wyburzyć wszystko co stare, obecny odrestaurowany zabytkowy budynek dla weterynarzy, młyn też wyburzyć, wieżę ciśnień przy dworcu kolejowym wyburzyć, i co by tu jeszcze wyburzyć, byśmy światowi byli...
O... czerwony kościół, bo ewangelicki...
A możne by tak nowoczesny meczet postawić dla przybyszów z bliskiego wschodu...?
 Marszałek
 Iława, Piątek 17-07-2015

33373. 
Odnośnie wpisu numer: 33360

Gdy tyle lat ta [stara przepompownia] stała i niszczała, to jakoś takich "spektakularnych i błyskotliwych" pomysłów zagospodarowania tego budynku nikt nie wypisywał.
Już o realizacji nawet nie wspomnę.
Ale jak teraz coś się zaczęło dziać, gdy ktoś przynajmniej próbuje zrobić coś dobrego - nazywasz to "nieporozumieniem".
Takie głosy wyglądają na zwykłą ludzką zawiść. Coś na wzór przypowieści o psie ogrodnika...
 waldir69
 Iława, Piątek 17-07-2015

33372. 
Odnośnie wpisu numer: 33368

Posłuchałam, zrozumiałam, zmieliłam.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 17-07-2015

33371. 
Miłośnicy miłują historię - ale czy do końca warto ją tak bardzo miłować Prusów...? Nasi przodkowie, gdyby mogli, wróciliby tutaj i wygnali nas na zbity pysk bez żadnej litości.
Marne hobby.
No ale… baner promujący taką działalność burmistrz Pietrzykowski kupił za naszą podatników kasę i powiesił publicznie w Suszu, aby zakryć to, z czym sobie nie radzi.
Koledzy wójtowie, burmistrzowie – nic tylko brać przykład. Jak coś szpeci, to schowajcie to pod dywan i sprawa załatwiona!
 suszanin
 Susz, Piątek 17-07-2015

33369. 
Podobno na sesji Rady Powiatu była dyskusja o wyjściu gminy Zalewo z powiatu iławskiego? Czy Kurier mógłby przybliżyć sprawę mieszkańcom?
 zalewiak
 Zalewo, Czwartek 16-07-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

33368. 
Odnośnie wpisu numer: 33367

Kłamliwa reklama.
Tu jest wersja prawdziwa.