Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

35813. 
Odnośnie wpisu numer: 35712

Zawsze jest problem jak coś się dzieje w Uniwersytecie III Wieku. Obchodziliśmy 10-lecie. Była impreza w kinie, władze miasta, publiczność. Studenci przygotowali program, żywe słowo, chór, no i teatr Arlekin. [...]
Cały wrzesień wałkowaliśmy tę sztukę żeby zrobić przyjemność wszystkim - czy to warto? Pod koniec ukłonów większość gości już stała przy drzwiach wyjściowych - to brak kultury! [...]
 aktor amator
 Iława, Czwartek 13-10-2016

35812. 
Odnośnie wpisu numer: 35789

Piękne uzupełnienie do mojego felietonu w Kurierze.
Tym bardziej cenne, że z bardzo odległego ogródka. Dziennikarz dużej stacji radiowej, matka niepełnosprawnej córki, publicznie przeprasza ją za własne słowa o aborcji. Córka przeczytała wcześniej wypowiedź mamy w gazecie i się popłakała.
I o tym piszę. Zapraszam do lektury w kurierowym dziale OPINIE.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Środa 12-10-2016

35811. 
Odnośnie wpisu numer: 35805

Jest afera, więc będą flesze reporterów, tłumek kamer. Będzie dym !!!
[...] Gdzie diabeł nie może, tam znowu radną Jackowską pośle.
Naprzód Pani Ewo, do boju!
Jak ten sztangista na ciężarowym podium zmagań, szast-prast, aplauz!
 Ola Mała
 Iława, Środa 12-10-2016

35809. 
W którym markecie odchodzą takie „jaja”...?
Ile lat miała ta kobieta?
Jakie stężenie promili odnotowano w jej organizmie?
Odpowiedzi znajdziecie na stronie 4 w bieżącym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Środa 12-10-2016

35806. 
Mam wielki problem i znikąd pomocy.
Sprawa jest poważna [...].
 Agnieszka
 Kisielice, Środa 12-10-2016
Odp. 
Zalecamy kontakt e-mail na adres: redakcja@kurier-ilawski.pl
W e-mailu prosimy podać personalia oraz telefon do kontaktu.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Środa 12-10-2016

35805. 
Odnośnie wpisu numer: 35722

Czy Pan burmistrz Żyliński lub radni miejscy Iławy, głosujący niedawno za likwidacją Straży Miejskiej, mogliby zainterweniować w sprawie źle zaparkowanego samochodu przy Galerii Jeziorak?
 zielony
 Iława, Środa 12-10-2016

35804. 
Odnośnie wpisu numer: 35779

Nie zawsze się z Panem zgadzam, czasem się wzburzę, ale...
Od jakiegoś czasu trwa jakaś "wojna" pomiędzy Panem a jedną z radnych, Ewą Jackowską. Dlaczego? Tego nie wiem, jednakże w kilku kwestiach nie sposób się z Panem nie zgodzić.

[...] Negowanie wszystkiego, co proponuje burmistrz Iławy. Rzeczywiście takie można odnieść wrażenie, nawet tylko pobieżnie znając przebieg sesji. Nie pytam na dzisiejszym etapie o realizację, bo w elfy nie wierzę i skarbczyka nikt za pomocą czarodziejskiej różdżki nie napełni ale...
Plany są niezwykłe i z ogromnym rozmachem. To jest coś, co z pewnością po tej kadencji pozostanie i z pewnością przez długie lata nikt nie zaproponuje równie ciekawych rozwiązań, skupiających się nie na jednej dzielnicy ale umiejscowionych w różnych częściach miasta. Marzę o tym, że kiedyś będą zrealizowane i jest o co walczyć. Rzeczywistość pt. spłacamy długi jest niestety przykra i najbardziej operatywny burmistrz MUSI zmierzyć się z tą ścianą. Czy to będzie Żyliński czy ktokolwiek inny, ale ciężko będzie komukolwiek przebić się z lepszymi pomysłami.

Ktoś na forum zapytał czemu nie wypowiadają się i nagle zamilkli w tym temacie znani oportuniści. Z prostej przyczyny - pomysłom tym nie można nic zarzucić. Nie chodzi też o to, by być radnym-bezradnym i przyklaskiwać wszystkiemu, co włodarz zaproponuje ale bycie w opozycji dla samego "bycia" również nie ma najmniejszego sensu i niczego pozytywnego nie wnosi.

Sprostujmy to jeszcze raz. Radni to władza uchwałodawcza a burmistrz wykonawcza, i to on musi się wysilać i błyskać pomysłami na rozwój miasta. To od niego tego oczekują ludzie, decydując o tym w wyborach bezpośrednich. Jeśli radni wchodzą z komitetu danego burmistrza to również dlatego, że ludzie tak zadecydowali i oczekują współpracy, choćby w minimalnym zakresie a przede wszystkim rozróżnienia pomysłów o szerokim wachlarzu od tych drobnych. To zaledwie połowa kadencji, więc po cichu, w swojej naiwności liczę na to, że operatywność będzie operatywnością a nie "kurzem", jak Pan to ujął w swoim felietonie.

"Czarny marsz" wywołał wiele kontrowersji. Nie wypowiadam się w sprawie słuszności ustawy aborcyjnej. Chcę poruszyć inną kwestię. Wobec dyrektora gimnazjum już polała się fala krytyki - czy słusznie? Na całość trzeba spojrzeć z szerszej perspektywy. Kilka dni po marszu w gimnazjum została zorganizowana wspaniała akcja, zbiórka na rzecz chorego chłopca, zakończona sukcesem. Była to akcja pomagająca dziecku, które zachorowało. Marsz był m.in. protestem wobec nakazu rodzenia chorych dzieci. Czy mamy prawo osądzać, że temu choremu trzeba pomóc ale tamtemu, który urodzi się chory, nie można na to pozwolić? To właśnie mi się kłóci, czuję jakiś wewnętrzny dysonans.

Wobec tego nie tylko Pani Aleksandra Skubij zasługuje na krytykę.
Bo jak odnieść się do tego, że udział w marszu biorą osoby ewidentnie działające na rzecz dzieci, organizujące czas dzieciom, a nawet propagujące place zabaw dla niepełnosprawnych dzieci? Do tego, jak niektórzy tu napisali, biorące udział w "Marszu życia i rodziny" czy w uroczystościach kościelnych? Może ja nie potrafię tego zrozumieć lub źle odczytuję ale dla mnie to są sprzeczności.

[...] Nie rozumiem haseł: "Jestem tu dla dobra mojej córki" czy "Nie jestem za aborcją ale za wolnym wyborem". Życie sensu largo ma wiele odcieni i barw, ale sensu stricto tylko jest jedno - jest, albo go nie ma.
 ktosik
 Iława, Wtorek 11-10-2016

35803. 
Odnośnie wpisu numer: 35794

Same marsze, protesty i pochody ostatnio zawładnęły naszym krajem.
To już jest żałosne.
Nie wiem jak reszta społeczeństwa, ale dla mnie jest to już męczące.
PIS zły, PIS taki siaki i owaki. Niektórzy wszędzie widzą Kaczyńskiego.
Nie wiem, ale chyba mają coś ze wzrokiem.
Mi jest dobrze, kiedy słyszę lub czytam, że dyrektorzy ZUS w kilkunastu miastach zostali odwołani, że w końcu jest jakiekolwiek zainteresowanie ze strony mediów oraz wymiaru sprawiedliwości "dziką" reprywatyzacją nie tylko w Warszawie; że taka paniusia Julia Pitera zaczęła wykonywać po 5 latach ciążące na niej wyroki sądowe itd.
Widać jak bardzo nasz kraj jest POwiązany nicią solidarności oderwanych od koryta decydentów, którzy sprzedaliby własną matkę, byleby uszczknąć coś dla siebie.
Mam nadzieję, że również w naszym mieście Iławie zacznie się rewolucja w instytucjach, które dla wielu POpaprańców stały się prywatnym folwarkiem; gdzie kupczy się w ohydny sposób stanowiskami, gdzie ręka rękę myje i gdzie Rygielski mówi POlańskiemu "dobranoc".
 MRJ
 Iława, Wtorek 11-10-2016

35802. 
HARRY POTTER Z OSP

Podczas porządkowania redakcyjnego archiwum natrafiliśmy na tę oto fotkę z niedawnych powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych w Iławie.
Jak widać, techniki strażackie rozwinęły się do tego stopnia, że druhowie wręcz potrafią latać na swoich wężach! ... :-D)
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 11-10-2016

35800. 
Odnośnie wpisu numer: 35797

W planach burmistrza Żylińskiego zabrakło jeszcze jednej makietki.
Trzeba ją poszukać, powinna gdzieś być w urzędzie miasta, powstała również w latach 90. Kolejka liniowa na wyspę Wielka Żuława oraz kompleks hotelowo-golfowy w lądowiskiem dla helikopterów.
 [anonim]
 Iława, Wtorek 11-10-2016

35799. 
Odnośnie wpisu numer: 35796

Przykład przenikania zamordyzmu lewackiego w zakłamanym życiu publicznym nie tylko Iławy, Polski, ale całej Europy i świata.
Taka sytuacja...
Kapłanów się gani za choćby śladowe wypowiedzi ideologicznie lub politycznie – już nie tylko gdy przemawiają poza murami kościoła, ale nawet gdy czynią swą powinność wewnątrz świątyni, z ambony. Nieważne, że będzie to zgodne ze Starym Testamentem. Nieważne, że o tym mówi Ewangelia.
Taka to „Wolność Słowa”.
Zobaczmy co się wydarzyło podczas nawet śladowego Czarnego Marszu pod ratuszem w Iławie.
Co tam robiła np. dyrektor jednej ze szkół? ALEKSANDRA SKUBIJ, szefowa rady pedagogów z Czerwonego Gimnazjum nr 1, zanim wzięła plansze z hasłami ideologicznymi?
Czy zapytała rodziców młodzieży o zdanie?
Według jakich wartości i zasad będzie uczyła teraz dzieci i młodzież na terenie prowadzonej placówki oświatowej? Czarnych Marszów? Pochwały śmierci? Róbta co chceta...?!
 Jarosław Synowiec
 Iława, Wtorek 11-10-2016

35798. 
Odnośnie wpisu numer: 35744

Co to się ostatnio dzieje z ludźmi...
Znajoma, którą dotąd miałem za osóbkę nie tylko urokliwą, ale i rozważną – powiada: „Ten szał aborcyjny wykańcza mnie. Muszę odpocząć od dusznej katolickiej Polski”.
Odpaliłem więc bez namysłu: „Jeśli chcesz się odprężyć i doświadczyć powiewu otwartości cywilizowanej Europy, to zapraszam na Sylwestra do niemieckiej Kolonii”.
Znajomość została gwałtownie zakończona.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 10-10-2016

35797. 
Odnośnie wpisu numer: 35739

Kilkadziesiąt niedawno zakończonych inwestycji lub będących w trakcie realizacji zaprezentował podczas sesji Rady Miejskiej w Iławie burmistrz Adam Żyliński.
Przedstawiamy najważniejsze z nich. Niektóre, jeśli dojdą do skutku, otworzą dla mieszkańców dotąd niedostępne lub nieatrakcyjne rejony Iławy.

BURMISTRZA PLANY INWESTYCYJNE DLA IŁAWY
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Burmistrza-plany-inwestycyjne-dla-Ilawy/4851
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 10-10-2016

35796. 
Odnośnie wpisu numer: 35789

Jak się czuje rodzic ucznia Gimnazjum 1, który być może ma zupełnie inne poglądy w sprawie aborcji?
Niestety szkoła została bezceremonialnie włączona w politykę.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Poniedziałek 10-10-2016

35795. 
Odnośnie wpisu numer: 35780

Taka sama sytuacja w Suszu. Patrzę na zdjęcia z manifestacji i padam ze śmiechu. Burmistrz Pietrzykowski i jego doradca Zdzisław Zdzichowski wysłali „dobrowolnie” na „Czarny Protest” dziewczyny z Urzędu Miasta i Gminy Susz. [...]
Na pierwszy rzut oka wszystko jest poprawne. Jednak manifestowane hasła: „Mamy prawo do własnych decyzji” i „ kobieta też człowiek” nie są skierowane na Warszawę, ale również pasują do działań burmistrza Pietrzykowskiego. Gratuluję pomysłu.
Współczuję Wam dziewczyny, że wyszliście na protest nie do końca ze szczerych chęci.
Jak ten dzień został Wam rozliczony? W ramach swojej pracy mogłyście zaczerpnąć świeżego powietrza czy wypisaliście oświadczenia, że dobrowolnie idziecie na polityczną manifestacje i zrzekacie się za te godziny zapłaty wynagrodzenia?
A co z petentami? Obsługiwali ich w wolnej chwili mężczyźni? Bo jestem ciekawa jak to zostało wewnętrznie rozegrane.
To jest skandal, burmistrzu Pietrzykowski. Wykorzystywanie stanowiska do celów politycznych!
 maszynista
 Susz, Poniedziałek 10-10-2016

35794. 
Jeśli w kolejny PONIEDZIAŁEK nie będzie jakiegoś protestu przeciwko PiS-owi, to wychodzimy na ulice w środę protestować przeciwko brakowi protestu w poniedziałek!
Zapraszam więc wszystkich starych komuchów, SB-eków, PZPR-owców tradycyjnych i nowoczesnych, ich dzieci i wnuki, lokalne lesby i pedziów,
i wszelakich wykolejeńców.
Bo ten CYRK musi być wreszcie zauważony.
 Mateo
 cały powiat, Poniedziałek 10-10-2016

35793. 
Odnośnie wpisu numer: 35792

Gimnazja - z ich programem nauczania - nic nie wnoszą.
Powielają podstawówki w 7 i 8 klasie. Tymczasem młodzież, która wybiera zawód rzemieślnika, nudząc się, traci 3 lata, zamiast być w zawodówce lub w technikum. Tak mówi młodzież, tak sugerują rodzice. Gimnazjum to dla nich strata czasu.
Natomiast 3-lenie liceum jest okresem jakże małym, by przygotować się należycie do wartościowych studiów, jak nauki medyczne, prawnicze, czy politechniczne.
Pierwszy rok w LO to czas integracji; drugi - czas udawanej nauki; trzeci jest rokiem studniówkowych i maturalnych hulanek z góry założonymi pytaniami.
Dopiero w roku III zaczyna się coś dziać. Natomiast 2-wymiarowa matura (tzw. ta niższa i wyższa poziomem) jest przykładem niepoczytalności różowo-liberalnych "reformatorów".
Nie wiem czy o tym wiecie, bo mnóstwo rodziców nie wie do dziś, że w liceum są od kilku lat "dwie matury". Podstawowy poziom - dla debili oraz matura dla warstwy innego sortu.
I co, ja się pytam Was, ma pozostać "tak jak było", a nawet bardziej...?

* * *

Pies zwęszył dragi w gimnazjum
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Pies-zweszyl-dragi-w-gimnazjum/3716

Dzieciaki zatruły się nielegalnym narkotykiem
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Dzieciaki-zatruly-sie-nielegalnym-narkotykiem/2831

* * *

Na potwierdzanie istnienia matury dla dwóch sortów uczniów w Polsce, mam taki oto przykład.
W pewnej rodzinie córka, nawiedzona swą poczytalnością i ciągiem do nauki, postanowiła zaliczyć (zdobyć papier) nauk wyższych. Okazało się, że należy złożyć w dziekanacie uczelni dokument potwierdzający pełną, inaczej rozszerzoną (dawniej każdy taką musiał ukończyć) maturę, czyli tę dla wyższego sortu uczniów.
W ten sposób prysła tajemnica córki, gdyż musiała niepisatym rodzicom wyjaśnić, że zaliczyła maturę płytką, czyli tę dla drugiego sortu debili.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 10-10-2016

35792. 
Odnośnie wpisu numer: 35789

Jeżeli w jakimś zakładzie brakuje pracy, to następują zwolnienia i nikt z tego powodu nie gardłuje na manifestacjach.
Dlaczego nauczyciele naszych gimnazjów mają być traktowani wyjątkowo?
Jestem za likwidacją gimnazjów (i akurat tego nie trzeba uzasadniać).
 Robert
 Iława, Poniedziałek 10-10-2016

35790. 
MODELKI Z KURIERA ROBIĄ ŚWIATOWĄ KARIERĘ!

Ich spełnione marzenia to sen niejednej nastolatki. Siostry Karolina i Wioletta Urbańskie swoją pierwszą sesję zdjęciową miały w „Kurierze Iławskim” – tak dziewczęta rozpoczęły swoją przygodę z modelingiem, a teraz usłyszał o nich wielki świat! Pozowały w Chinach, Japonii i Włoszech. BRAWO!

Dziewczyny z Kuriera eksplodowały do Tokio:
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Dziewczyny-z-Kuriera-eksplodowaly-do-Tokio/4850
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 10-10-2016

35789. 
Odnośnie wpisu numer: 35784

Kompromitacja kobiet, które zostały wykorzystane do walki politycznej.
Nędza frekwencyjna, naliczyłam 30 osób.
Dla mnie największy szok, to kilka twarzy znanych z "marszów życia".
Sądzę, że te same twarze winny wyjść gwizdać na likwidację gimnazjów.
Żeby było tak jak było, a nawet bardziej.
Ps. Może Pani dyrektor Aleksandra Skubij już wyszła na rozgrzewkę...?
 Ola Mała
 Iława, Niedziela 09-10-2016

35787. 
Odnośnie wpisu numer: 35779

Z Panem Bartoszem, czytając jego felietony, często byłbym w kontrze, bo mamy inne przemyślenia, ale jeśli chodzi o R. Kapuścińskiego, mimo że dobrze pisał, to facet był zwykłym oportunistą. Karierę, ulegając władzom i głównym nurtom, to każdy przygłup może zrobić. [...]
 Krzysztof Kurpiecki
 Milky Way - Boczna Odnoga, Sobota 08-10-2016

35786. 
Odnośnie wpisu numer: 35780

Zastanawiające jest to, że na zdjęciach z iławskiego Czarnego Marszu można dopatrzeć się wielu tych samych twarzy osób z Marszu Życia i Rodziny (Iława, 15 maja 2016).
Byle się pokazać. Hipokryzja i mentalność Kalego.
 taki1
 Iława, Sobota 08-10-2016

35784. 
Odnośnie wpisu numer: 35780

W najczarniejszych snach nie przypuszczałbym, by Pani dyrektor szkoły tak nisko może upaść.
Jej udział w czarnej manifie to mimo wszystko upadek etyczny względem ETOSU ZAWODU NAUCZYCIELA.
Nigdy nauczyciel, a tym bardziej dyrektor szkoły państwowej, nie może manifestować swej sympatii partyjnej i ideologicznej. Niedopuszczalne!
Szczególnie mętnej ideologii, jaką jest wspieranie unicestwiania życia poczętego.
Zastanawiam się, czy taki jej krok nie jest aby już ostatnim krokiem w bezpowrotną przepaść ze skały.
A co na to szef wszystkich szefów, czyli Burmistrz Miasta A. Żyliński?
 Nowy
 Iława, Sobota 08-10-2016

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

35783. 
UWAŻAJCIE NA IDIOTÓW DROGOWYCH

Sampława koło Lubawy (DK-15). Zwalniający kierowca był świadkiem jak 30-letni wariat z Iławy wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Na zebrę już wchodziła dziewczynka! UFFF! Dzięki kamerze zarejestrowany film nasz bohater przekazał policji. Sprawca został szybko ustalony i ukarany maksymalnym 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami.