Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

11309. 
Odnośnie wpisu numer: 11307

Tak, wszystko jest straszne! Inwestycje są straszne, pieniądze z Unii
są straszne. W końcu i sam Burmistrz jest straszny! Tylko jedno jest straszne - postawa ludzi, którzy uważają, że jest i zawsze będzie źle a także ich wieczne oczekiwania, przekonanie, że wszystko im się należy!
 Adam
 Niedziela 27-04-2008

11308. 
Odnośnie wpisu numer: 11307

Patrząc na kłótnie z tym waszym szpitalem już wolę trójmiasto
Susz- Prabuty- Kisielice. W końcu bliżej do szpitala w Prabutach.
A tam inaczej się choruje jak jest miły personel.
 babcia
 Sobota 26-04-2008

11307. 
Odnośnie wpisu numer: 11306

Wszystko, co dzieje się w NASZYM mieście Iławie, jest straszne. Mnie wystarczy na kromkę dla łabędzi nad Małym Jeziorakiem, a wy dalej głosujcie na ludzi, którzy NASZE miasto sprowadzają do rangi trójmiasta Iława - Susz - Zalewo.
 dziadek
 Sobota 26-04-2008

11306. 
Odnośnie wpisu numer: 11300

Wszystko co dzieje się w szpitalu jest straszne.
 nova
 Piątek 25-04-2008

11305. 
Platforma przestaje się kontrolowac zaczyna pekac bo PSL stawia sie i mówi, że ślubu nie brali z nimi. Powiem inaczej Platforma ma problem bo PiS ich nie chce SLD ich unika bo mysli że sie odrodzi raczej chyba zarosnie trawa bo rea komunistów juz dawno mineła tylko ten Olejniczak marzy jak dziecko w piasakownicy. SLD wybrac gorzej nie mogło stawiajac na OLEJNICZAKA bo on mi przypomina LEPPERA z tym że jest troche chudszy bo tamten to jak blokował to cuda obiecywał dzisiaj siedzi na wsi i krowy gania po polu a ten jak mu tam minister edukacji wrocił na adwokata ale przyznaje że ten Giertych to był gosciu z klaso chociaz mundurki wrócił do szkół dał dzieciom mleka a teraz ta Platforma wszystko zabierze ale mam nadzieje ze jej koniec jest bliski zobaczcie w Iławie całe miasto odwraca sie od Platformy bo oni jednoi co dobrze robio to dobrze brataja sie z żydami i Niemcami bo chca im zwrócic majatek zabrany po wojnie bo to ponoc Polska napadła na Niemcy. Panie Tusk uczył pan HISTORII a teraz dopuszczasz tych ludzi zeby walczyli o swoje? Po co te cyrki przeciez pan cuda obiecałes Polakom a jakos ich nie widac a moze ja slepy jestem, musze skoczyc po okulary bo ponoc cuda beda tylko nikt nie wie kiedy a nędza coraz wieksza i podwyzki co chwila, super Polacy wybrali gorzej nie mogli.
 BENEK
 Piątek 25-04-2008

11304. 
Jak tu dać na wstrzymanie, kiedy Święto Klasy Robotniczej przed nami Polakami.
 menda społeczna
 Piątek 25-04-2008

11303. 
Mogę zachorować po 1 maja, czy się wstrzymać?
 ORMOWIEC
 Piątek 25-04-2008

11302. 
Odnośnie wpisu numer: 11300

A ja słyszałem podobne wypowiedzi [też] na temat nauczycieli, lekarzy, pielegniarek, burmistrzow, starostów, sprzedawców, księży, sprzątaczek
i wielu innych... To są opinie, które można wygłaszać na temat osób poszczególnych, a nie grup ludzi.
a i jeszcze słyszalem to samo na temat wszystkich osob o nicku "ola",
ale pewnie nie "mała".
 taki jeden
 Piątek 25-04-2008

11300. 
Odnośnie wpisu numer: 11293

"(...) większość ludzi ma was dosyć. Macie opinię bufonów, materialistów i niedouczonych pozerów, którzy w grupie zaduszą każdego przyzwoitego lekarza gdy tylko pojawi się na horyzoncie. (...)"
Moje odczucia są podobne, właśnie jakoś w tym stylu wszędzie mówi się o lekarzach iławskich, często spotkałam się z takimi właśnie klimatami.
 Ola Mała
 Piątek 25-04-2008

11299. 
Odnośnie wpisu numer: 11293

Dumam sobie po Twej wypowiedzi, aż tchu mi zabrakło. Pawda o czym piszesz i jak piszesz jest w 50 procentach. Za ostro poszalałeś w tekście, jednak końcówka (chyba Słowacki albo Mickiewicz) porażająca. I tak niech jest.
W tym zawodzie panuje fałszywa solidarność, która powoli zbliża się ku końcowi. Oni faktycznie zagryzą jak hieny swego pobratymca lekarza, który próbuje się wyłamać. To kanibale. Osobom, ktorzy mają się za bogów naszego zycia, usuwa się grunt pod nogami. Wstydzili by się płakać na niskie pensje, gdy tymczasem otwierają prywatne gabinety,
w który zarobki są poza strefą podatków i poza NFZ.
Tak tylko w Polsce może być, gdyż pseudoelity z oślarnią - jak mówił Waldorf o posłach - nic w kierunku naprawy opieki zdrowotnej robią. Ale i tych debili (pójdę Twoim stylem wypowiedzi) koniec się zbliża. Bynajmniej mamy taką nadzieję, kiedy powstaną okręgi 1-mandatowe.
 ESKULAP
 Piątek 25-04-2008

11298. 
Odnośnie wpisu numer: 11293

Pytasz mnie o dzieci, ja pytam dlaczego Tobie wstyd pod własnym nazwiskiem występować, czy może dlatego, że to nazwisko po rejestrach skazanych się przewija, a i dobrze w gruncie rzeczy wiesz co o TOBIE myśli sąsiadka spod "piątki" albo sąsiad z drugiej klatki, i wstyd ci, wstyd w lustro spojrzeć.
Manię masz prześladowczą, w każdym Cholewę widzisz, bo może Cię pierwszy ten Cholewa poznał i przejrzał. Dlatego szkalujesz za judaszowe srebrniki ze Strarostwa porządnych ludzi i skomlesz teraz, bo nie wiesz któremu Panu masz służyć zacząć, który Pan się ostatnie, a kogo Qubuś ma teraz zacząć obszczekiwać...
 Kazik
 [adres sfałszowany] Nowa Wieś, Czwartek 24-04-2008

11295. 
platforma traci notowania bo cudu nie ma, jest za to jutro podwyżka gazu i rozkopana iława ale stołki niedługo sie zmienia, zobaczycie ludzie platformy, pis was poźre, benek zostanie głównym przywódca a to człowiek majetny i cholernie przebiegły, platforma zginie z iławy
 BENEK
 Czwartek 24-04-2008

11294. 
Odnośnie wpisu numer: 11272

Ja myślę, że z opieką zdrowotną w powiecie iławskim nie będzie tak źle.
Wszystkich chorych i cierpiących można zaprosić nie tylko do gabinetu starosty, ale także do gabinetów pana burmistrza Ptasznka, Hardybały, Sadowskiego, wójta Harmacińskiego itd. Tak chętnie wypowiadali się na temat wizerunku szpitala. Pamiętacie to słynne zdjęcie kiedy wszyscy stanęli murem za panią dyrektor? Niech teraz leczą ludzi, przecież to takie proste. Do pomocy będą w końcu mieli fachowców z najwyższej półki, których pani dyrektor sprowadziła do szpitala. Co prawda jest ich aż 4, w tym jeden ponad 70-letni, ale nie martwmy się jakoś to będzie.
Powodzenia!
 iławianka
 Czwartek 24-04-2008

11293. 
Odnośnie wpisu numer: 11287 11262 11261 11260 11217

"Kaziku z Nowej Wsi" - wątpię, żebyś ty był tym "Kazikiem z Nowej Wsi".
Nie wątpię natomiast, a nawet jestem pewien, że palisz głupa "Fabianie Cholewo" ("Eleonoro Sztompke" i reszto zmyślonych przez ciebie bytów wirtualnych).
Produkujesz się jak mróweczka; gołym okiem widać, że masz wiele do stracenia i targa tobą wewnętrzna burza. Ty i ta twoja hałastra Białych Mafiosów (sztuk około 10, bo reszta to przyzwoici ludzie, którzy nie wiedzą tylko jak się wykaraskać z tej kompromitującej sytuacji, bo ulegli zbiorowej i fałszywie pojmowanej lojalności zawodowej); a więc ty i ta twoja hałastra Białych Mafiosów dziś robicie z siebie takich umęczonych, skrzywdzonych i poniewieranych męczenników w misji niesienia dobra... Wzruszające.
Twierdzisz bydlaku stukopytny, że niby "cała Iława mówi o tym, jakie to drugie, czy trzecie dno ma to "krycie" Dyrektor Szpitala przez Starostę (...)". A ja ci powiem: skończony dureń jesteś, bo czy ty moją sąsiadkę spod "piątki" albo sąsiada z drugiej klatki pytałeś aby, co o tym mówią i sądzą? A czy oni upoważnili ciebie, nawet zaocznie, żebyś wypowiadał się w ich imieniu?
Ja nie wiem czy wszyscy mieszkańcy (czytaj: pacjenci), ale słyszę na własne uszy, że większość ludzi ma was dosyć. Macie opinię bufonów, materialistów i niedouczonych pozerów, którzy w grupie zaduszą każdego przyzwoitego lekarza gdy tylko pojawi się na horyzoncie. I to jest dramat nie tylko iławskiej sytuacji.
O tak, siwego włosa ci nie brakuje. Ale twoja poza Moralisty komicznie wymieszała ci się z rolą nadwornego Czekisty. Obyczajów, powiadasz, jesteś strażnikiem?! O nie, znów ci się pomieszało, jesteś tylko zwykłym prowincjonalnym rzeźnikiem. Tak więc jeśli chcesz kogoś przywoływać i wychowywać, to pierwej pochwal się czym się dzieci twoje zajmują - no, śmiało. Co, wiersza zabrakło? Pieczęci?
Znów za klasykiem powtórzę: "Nadchodzą czasy, w których kanalie na czele Marszów Człowieczych iść będą, najwyżej sztandary poniosą i najgłośniej VIVAT zakrzykną".
 Qba
 Czwartek 24-04-2008

11292. 
Odnośnie wpisu numer: 11288

Z Elbląga...?!
 Adam
 http://www.joemonster.org/filmy/1804/Samica-nosorozca
 Czwartek 24-04-2008

11290. 
Odnośnie wpisu numer: 11287

Panie Kazimierzu z Nowej Wsi spod Iławy (właściewie, to peryferie Iławy)
Wszyscy osobnicy, których Platforma posadziła na stanowiska - za nimi wszystkimi stoi jeden osobnik, tasujący i rozdający karty. Kto jest jego człowiekiem i wykonuje jego pomysły, ma stanowisko na Urzędzie Miasta lub w Starostwie - ma sie rozumieć dokąd ich kadencja.
Tym człowiekiem jest najsilniejszy politycznie człowiek w Iławie, były szef Urzędu, poseł, marszałek i obecny poseł. Nie ma co podskakiwać, jeno do dacha jak trep walić, społeczęństwo takich ludzi wybrało, zatem tak ma. Może oni dobro nam czynią?
Lekarze przecież nie uciekają z Iławy, zostają na prywatnych gabinetach pod telefonem... Tylko pieniążki mając na każdą chorobę leki wypiszą.
Taki system lecznictwa PO ma w programie swoich rządów.
 **
 Czwartek 24-04-2008
Odp. 
Kolejny raz prośba do tego samego forumowicza upartego.
Na formularzu "NOWY WPIS" bądź łaskaw wpisywać numer
wypowiedzi do której się odnosisz lub odpowiadasz wprost.
Forum to platforma wypowiedzi dla wszystkich, także tych
czytających z boku, a jest ich bardzo wielu. Pomyśl o nich.
 moderator
 Czwartek 24-04-2008

11289. 
Odnośnie wpisu numer: 11286

Jak ci baranie nie wstyd podszywać sie pod cudzy nick. Nie mam nic przeciwko pouczaniu, chwaleniu sie znajomością realiów, ale wara od nicka, popaprańcu.
 men_Rosenberg-prawdziwy
 Czwartek 24-04-2008

11288. 
Odnośnie wpisu numer: 11279

Adaś. Żaden z ciebie student z Warszawy, tylko baniak z Elbląga.
 iławianin
 Czwartek 24-04-2008

11287. 
Cała Iława mówi o tym, jakie to drugie, czy trzecie dno ma to "krycie" Dyrektor Szpitala przez Starostę. Dlaczego nie dostrzega jej ewidentnych błędów, zaniedbań? Dlaczego jest głuchy na jej publiczne kłamstwa? Co i kto mu obiecał za zatrudnienie jej na tym stanowisku? Czy zakładnikami tego dealu są mieszkańcy powiatu, ich zdrowie i życie? Wydawało się,
że skończyliśmy z epoką świętych krów?
 Kazik, lat 68
 [adres sfałszowany] Nowa Wieś, Czwartek 24-04-2008

11286. 
Odnośnie wpisu numer: 11276

Oj, ty żuczek, nie jesteś taki drobny. Są zatem w Suszu ludzie co widzą, pamiętają i myślą. Brawo.
Dodam, że działka kupiona za 165 tys. złotych wzbogacona wcześniej została "perspektywicznie" z podatków mieszkańców kwotą 100 tys. zł
na uzbrojenie w potężne kolektory burzowe, czyli ile kosztowała działka? Jako że jesteś jeszcze żuczek młody, dożyjesz czasów i jako stary żuk dowiesz się za ile taka działka "pójdzie", tylko nie będziesz wiedział wszystkiego.
Warto spytać się przy okazji przegranego kandydata na burmistrza, co
o tym wszystkim myśli.
 men_Rosenberg
 Środa 23-04-2008

11285. 
Odnośnie wpisu numer: 11275

Droga pacjentko, starosta jak i cała rada powiatu ma nas gdzieś, sam
starosta przecież leczy się w innych szpitalach i korzysta z ich usług, to
co ma sie nami przejmować jak on nawet nie zna swoich parcowników
w starostwie, klepie dziobem co popadnie a potem sie z tego wycofuje...
Ma ludzi za nic, potrafi rozliczać poprzednią władze wieszając na nich
psy, życze mu żeby na niego po jego skończonej kadencji były same
pozytywy, ale jak widać już teraz - tak nie będzie, facecik sie nie nadaje
i tyle.
A Pani dyrektor robi to, co z innymi placówkami w Elblągu, skłóci ze sobą lekarzy i zamknie oddziały. Ona sama powiedziała, że dla niej to szpital może być jako koszary... Gratuluje "radnym powiatowym", którzy tylko kiwają pustymi łebkami na sesjach jak chińczyki, heeheheheheh.
 iławiak
 Środa 23-04-2008

11283. 
Uwazam że szkołę rolnicza w Kisielicach powinni rozwiazac bo tam pracuja zboczeńcy, niejeden taki nauczyciel od wychowania fizycznego to obmacuje na włefie dziewczyny a nawet robi dzieci, dziwie sie że go jeszce nie wypiepszyli z tej szkoły, ale wiecie dlaczego bo tam wszysko wolno mozna molestowac uczennice, mozna samemu ustanawiac prawo ogłaszc konkursy a później anulowac tak jak robi ich burmistrz, mozna fałszowac dokumenty jak te w szkole rolniczej co lewe rachunki wystawiali i mozna sie spytac o co tu chodzi, ja wam powiem macie takie władze że żygac sie chce a oni was mieszkańców to maja w nosie nawet wam chca wode odcinac ja pytam dlaczego dlatego ze nie macie za co zapłacic to niech wam da pan burmistrz, pani sekretarz bo kasy to nadrapali przez ładne pare lat oni wam dadza ale zdziadziec jak zwierze bo to nie ludzie którzy mysla o was, a was maja za nic bo ich pensje to srednio po 5 tys na reke wiec wy ich nie obchodzicie przypomni im sie jak bedzie upływac kadencja zebyscie naiwni ponownie ich wybrali to może wiatraki wam na polu postawia lub słome od rolników skupia do kotłowni. Tam sa ludzie PZPR kto nie wierzy niech sprawdzi legitymacje Koprowiaka, Pokorskiej czy Madrego, ludzie PZPR których nalezy zmienic albo grozi wam głod, nedza i patologia zeby oni mogli czuc sie bezpieczni, tacy niestety są.
KOPROWIAK MUSI ODEJSC TAK ŻADAJA KISIELICE BO TO CZŁOWIEK Z KASZUB CZYLI CZŁOWIEK PLATFORMY A WCZESNIEJ KOMUNISTÓW.
 BENEK
 Środa 23-04-2008

11282. 
DLA KOGO PRACA W IŁAWIE...
Zastanawiam się, co za nierozgarnięta osoba wysłała anonim do Kuriera
na szlachetną Panią Naczelnik do dyrektora Bączyka...? No bo przecież powszechnie wiadomym jest, że są to bardzo bliscy przyjaciele z czasów studenckich. Podobnie jak i poprzedni pryncypał w przybytku przy ulicy Wojska Polskiego.
Owszem, ludzie są przyjmowani do US po znajomości. Jeden z ostatnich przykładów to pan Tomasz R. - pracownik egzekucji administracyjnej. Zresztą w tej firmie pracę już wcześniej otrzymała jego żona. Jeżeli się mylę, to chętnie zamieszczę sprostowanie.
Czym natomiast wsławił się pan Tomasz R.? Może tym, że pracował u pana Jana K. - tam, gdzie również pracował niejaki Zdzisio M., którego córka też pracuje w iławskiej skarbówce. Pan Zdzisio M. to oczywiście bliski przyjaciel panów Jerzego L. (proszę o typy o kim piszę) i pana dyrektora (można też zgadywać, o którego pana dyrektora chodzi).
Może inną zasługą było organizowanie imprez określonym osobom. Którym? Może ponownie w liście do Kuriera wytłumaczy nieskazitelna
Pani Naczelnik Urzędu Skarbowego w Iławie.
 wredny
 Środa 23-04-2008

11281. 
Odnośnie wpisu numer: 11277

"(...) nie może tak być, by lekarze pracowali w tym samym czasie na dóch etatach, zarabiając takie kwoty o których wiemy (...)". Ma być tak: lekarze mają zarabiać jak na dwóch etatach, a pracować na jednym, kolego! Na taki układ Starosta przystać nie chce.
Jeśli Kolega jest na tyle kompetentny w zarządzaniu, to czekamy na zgłoszenie się do Starosty w celu objęcia stanowiska dyrektora szpitala powiatowego w Iławie.
 ESKULAP
 Środa 23-04-2008

11280. 
Odnośnie wpisu numer: 11274

Już dawno o tym pisałem, żeby puścić wszystkich w rondo.
 **
 Środa 23-04-2008

11279. 
Jak już jesteście ciągle przy temacie szpitala, to sugeruję zająć się także sytuacją w przychodniach - tam też nie jest najlepiej!
A co do szpitala - byłem świadkiem sytuacji, gdy jedna z lekarek, które akurat miały dyżur w szpitalu, urwała się, by przyjąć prywatnie pacjentkę w gabinecie prywatnym, który ma w mieszkaniu. Bezczelnie, nie zdjęła nawet szpitalnego fartucha! To tylko przykład, że to lekarze są winni tej sytuacji, a nie Pani Dyrektor czy starosta iławski, który ma jednak sporo za paznokciami, ale w tej sprawie - uwierzcie mi - niewiele!
 Adam
 Środa 23-04-2008

11278. 
Odnośnie wpisu numer: 11277

Z racją jest jak z d***, każdy ma swoją.
A pacjent ma mieć zapewnioną opiekę.
 łowca
 Środa 23-04-2008

11277. 
Sytuacja w szpitalu zajmuje mnie tak jak i wielu z nas. Mój malutki głos
w tej sprawie: trzymam kciuki, by pani dyrektor się udało uporządkować
ten bałagan.
Moim zdaniem racja jest po jej stronie. Bo nie może tak być, by lekarze pracowali w tym samym czasie na dóch etatach, zarabiając takie kwoty
o których wiemy. Gdy ja jestem w pracy, to jestem w jednym miejscu i
za jeden etat dostaję wynagrodzenie. Natomiast lekarzy jak widać takie prawidłowości nie obowiązują... Pytanie: dlaczego? Proszę porównać zarobki naszych lekarzy i pielęgniarek, prosze porównac też ich pracę. Oczywiście lekarze kształcą się dłużej itd. Ale pielęgniarki także mają kończone wyższe studia itd.
Jeszcze jedno.
Czy naprawdę nasi lekarze cieszą się taką nieposzlakowaną opinią jako fachowcy? Ja się cieszę, że jak na razie nie muszę korzystać z opieki szpitalnej, ale od osób znajomych nie słyszałem okrzyków zachwytu na temat kompetencji i podejścia do pacjenta. Obyśmy więc nie chorowali...
 Eskulapski
 Środa 23-04-2008

11276. 
Fabryki puszek w Suszu (na razie) nie będzie.
Uwierzyłbym w uczciwość intencji burmistrza Susza Jana Sadowskiego, gdyby nie podpisał przedłużenia terminu rozpoczęcia budowy do 2010 roku. Uwierzyłbym jego obietnicom przedwyborczym, gdyby zgodnie z aktem notarialnym w lutym 2009 roku zgodnie z przysługującym prawem skorzystał z opcji pierwokupu działki (którą mógłby ponownie sprzedać Prawdziwemu Przedsiębiorcy).
Czy stanie się tak, iż po upływie kadencji burmistrza (który to "podobno" nie zamierza starać się o reelekcję) właściciel działki firma INS-PEAK wystawi działkę na sprzedaż po cenie rynkowej? Nowy burmistrz, który być może będzie chciał powstania jakiegoś innego zakładu, skorzysta z prawa pierwokupu atrakcyjnego obszaru po cenie wielokrotnie większej, niż ta, za którą jego poprzednik oddał w/w. Szkół ekonomicznych nie kończyłem, ale moim zdaniem "dzierżawa" powinna przynieść zysk (gminie, nie kolesiom).
Teraz nie dziwię się wcale, że inwestowanie w grunty cieszy się taką popularnością. Nasuwa mi się tylko pytanie na czyją rzecz działał burmistrz w tej sprawie? Działań na rzecz Susza próżno się tu dopatrywać.
 drobny żuczek
 Środa 23-04-2008

11275. 
Ja mam pytanie do starosty i radnych powiatowych, którzy ponoszą
taką samą winę jak starosta za to co dzieje się w szpitalu. Kto będzie odpowiadał za życie mieszkańców powiatu po 1 maja?
Jeśli zacznie dusić ci się dziecko, albo złapie cię zawał to będziesz szukał pomocy w Olsztynie czy Osródzie? Liczą się sekundy i minuty. Nasze życie jest bardzo kruche...
Mam nadzieje, że jeszcze nie wszystko stracone. Starosta, rada powiatu
mogą wyjść jeszcze z twarzą z tej sytuacji. Jednak sprawa ta powinna
nam mieszkańcom całego powiatu dać wiele do myślenia. Jest to jedna
z sytuacji, kiedy radni mogą się sprawdzić i pokazać mieszkańcom w
jakim celu wybierali radnych. My już widzimy kompetencje naszych
wybrańców.
Czy aby właściwe osoby wybraliśmy? Przecież oni są nieudolni!!! Sprawa szpitala toczy się od 7 miesięcy, a oni jeszcze tydzień temu nie bardzo wiedzieli o co chodzi, bo ślepo wierzyli Pani MBA mgr. Mają gdzieś nasze problemy. Będziemy pamiętać o tym w najbliższych wyborach.
 pacjentka
 Środa 23-04-2008

11274. 
To paranoja co się dzieje teraz w naszym mieście Iławie. Wyjechać teraz z ulicy Dąbrowskiego (u zbiegu z Konstytucji i Niepodległości na rondzie]to szczęście i dużo czasu trzeba mieć.
A byłoby zupełnie inaczej, gdyby postawić zakaz skrętu w lewo, czyli w ulicę Narutowicza i wtedy trzebaby objechać rondo aby w nią skręcić,
na pewno ułatwiło by to ruch na tej ulicy, ale ktoś totalnie nie pomyślał
a kierowcy, jak ktoś myśli to tak robi, bo szybciej wjedzie w tą ulicę z ronda niż próbuje od razu skręcić na nią [w lewo] z ul. Dąbrowskiego.
 jozin1
 Środa 23-04-2008

11273. 
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego
doszło w miejscowości Liwa pomiędzy Iławą pod Ostródą. 44-letni
kierowca potrącił żonę a następnie 75-letniego mężczyznę. Pieszy
w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

Kliknij na odnośnik i czytaj więcej.
 moderator
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2058&show=kogel-...
 Środa 23-04-2008

11272. 
Po 1 maja zapraszam wszystkich chorych, cierpiących, panie do porodu
- do gabinetu Pana Starosty celem udzielenia pomocy. On Was uleczy i poród przyjmie.
Za efekt Jego pracy nie gwarantuję. Talent uzdrowicielski uwidocznił się w "poprawianiu wizerunku szpitala". Gratuluję Panie Starosto "najlepszej lokaty kadrowej" i za zdolności znachorskie ha, ha, ha.
 - ja -
 Środa 23-04-2008

11271. 
Odnośnie wpisu numer: 11252 11254 11257

Przykre jest, że forumowicze nazywają lekarzy białą mafią, terrorystami. Czy ktokolwiek z Was chciałby służyć ludziom, którzy tak o Was mówią?! Bo ja absolutnie nie! Podobno jesteśmy w znacznym procencie katolikami. Czy tak wygląda przykazanie dekalogu: "...a bliźniego swego jak siebie samego"?
Odnośnie pana dr. Kruszewskiego - jeszcze nie widziałem dyrektora,
który by w tej sytuacji powiedział, że jest źle - płacą mu za to, żeby
mówił - sytuacja jest trudna, ale nad wszystkim panujemy. A jak nie zapanują to też będzie miał wymówkę, pewnie że to lekarze nie chcieli
się porozumieć (dla niego to nic trudnego - już raz wybrał 1 zamiast 5).
Takie życie.
Panu, który ma pretensje o telefon powiem (chociaż nie jestem fanem obecnej dyrekcji), jest taki numer 118 913 - tam proszę pytać o numer dowolnej Izby Przyjęć w całej Polsce, a tam udzielą Panu informacji gdzie trafił pacjent, ale informacji o jego stanie nie wolno udzielać przez telefon.
Qbie i Fabianowi życzę więcej wyrozumiałości, znajomości faktów, mniej złośliwości - bo zgoda buduje, a niezgoda (jak widać) rujnuje. Miłego długiego weekendu - to już tylko 8 dni.
 stary
 Wtorek 22-04-2008

11270. 
Burdelowi, jaki rozpanosił się naszym biednym Kraju winien jest rząd, który oddaje kierowanie gospodarką wolnemu rynkowi i demokracji politycznej. Anarchia w rządzeniu i woluntaryzm (zjawisko znane i wytykane władzy komunistycznej) paraliżują nasz rozwój przemysłowy
i budowę dróg. Obecny rząd pieknoduchów, krasomówcow o miłości i poczuciu dumy z nas Polakow za wybór, nic nie robi, tylko cieszy się,
że "tak pięknie wszystko idzie do przodu".
 PIŁSUDCZYK
 Wtorek 22-04-2008

11269. 
takiego szamba to ja w iławie nie widziałem jak zyje. jak ta platforma wzieła sie za nasza gospodarke to pozal sie boze rozkopane rozpiepszone i wielki syf w iławie. fakt jest faktem wicha totalna niedługo krowy beda ganiac ulicami do dojenia jak trawa urosnie. ludzie platformy wy nie macie pojecia o rzadzeniu, zostawcie te wasze rzady i pakujcie sie do domów. ja postanowiłem ze wyprowadzam sie z tej wioski tylko znajdę lepsza prace bo tu beda niedługo bociany zawracac. ani przedszkoli dla dzieci, ani basesnu do kapieli, ani zakładów, ani atrakcji dla dzieci, ale za to dwóch posłow z platformy i jeden z psl co do gazetek sie usmiechaja i złote góry obiecuja a ciemny ludek łyka jak małe dzieci
 BENEK
 Wtorek 22-04-2008

11268. 
Odnośnie wpisu numer: 11266

Chłopcy, pora ochłonąć. Wrzucę wam coś...
Plany były ambitne: w rządowym programie budowy dróg rząd obiecywał dokończenie autostrad A4 oraz A1, a także wybudowanie A2 do granicy z Niemcami grubo przed rozpoczęciem Euro 2012. Co z tego wyszło? W tym roku uda się zaledwie oddać... (!) 65-kilometrowy odcinek A1 pomiędzy Gdańskiem a Nowymi Marzami (k. Grudziądza). Do tego dojdzie zaledwie
5 km obwodnicy Strykowa (k. Łodzi). I to wszystko. Cały rok zostanie stracony. Jeżeli rząd będzie budował w tym tempie, swój plan zrealizuje za... 15 lat. Szykują się opóźnienia w budowie kolejnych dróg. Chodzi łącznie o około 200 kilometrów. A są to inwestycje strategiczne dla organizacji Euro 2012.
Skąd te problemy? W prawie są luki, więc firmy budowlane przeciągają w nieskończoność procedury, by pozbyć się konkurentów. Rząd za późno zauważył problem i dopiero zabrał się za zmianę przepisów. Co więcej!
Opóźnienia mogą być jeszcze większe, bo gwałtownie rosną koszty budowy dróg. W stosunku do ubiegłego roku wzrosły one już o 30 proc.
a tendencja jest bardzo dynamiczna.
W Iławie nie lada problemem jest naprawienie nawet jedynego pomostu
z widokiem na Jeziorak (koło ośrodka "Perkoz"). Słuchajcie! O czym my
w ogóle chcemy rozmawiać...?
 BYSTRY jak sędzia piłkarski
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2054&show=czytaj
 Wtorek 22-04-2008

11267. 
ZŁE DUCHY WIATR SIEJĄ
 Duch I
 Wtorek 22-04-2008

11266. 
Odnośnie wpisu numer: 11265

To byłby wielki sukces, który na trwałe wpisałby się w historię miasta, dlatego wielki ukłon w stronę władz Iławy za podjęcie działań, ale także
za umiejętność sprzedania tematu w mediach ogólnopolskich, bo nic tu bardziej nie wpłynie na decyzję jak szum wokół własnego podwórka!
 Adam
 Wtorek 22-04-2008

11265. 
Odnośnie wpisu numer: 11264

Według doniesień i oświadczeń działaczy IKS Jeziorak, nasze boisko i otoczenie sportowo-rekreacyjne oraz atmosfera wśród iławian jest przyjazna do przyjęcia jednej z drużyn na Euro 2012.
 trenero
 Wtorek 22-04-2008

11264. 
Według informacji z prasy ogólnopolskiej, w maju przyjedzie do nas
komisja z UEFA, która sprawdzi, czy nadajemy się na centrum
treningowo-pobytowe dla jednej z drużyn na Euro 2012!
 Adam
 Wtorek 22-04-2008

11262. 
Odnośnie wpisu numer: 11260 11261

Wyrywnemu Qubusiowi w odpowiedzi: bardzo proszę o mniej agresji.
Niech nie mielą "złe języki" tylko panuje zgoda i merytoryczna rozmowa, która do niej prowadzi. Nie chcemy przecież, by, jak to pisał ks. bp. Krasicki: "Żaden się naród księgą w moc nie przysposobił; Mądry przedysputował, ale głupi pobił."
Wiedz Qubusiu, że nie tylko jestem moralistą i strażnikiem obyczajów, który cię, krnąbrnego ale o złotym serduszku młodzianka wychowuje i na ludzi chce wyprowadzić, ale i purystą językowym, strażnikiem pieczęci. Gdy piszesz "pleść dendrony" czy "białych kiltów" to ubolewam, bo to młodzież czyta i złych nawyków nabywa.
Z Twego zasobu słownictwa, składni i wplatanych powiedzonek wnioskuję, że zapewne słowem pisanym rzadko się parasz, ale raczej hodowlą trzody chlewnej zajmujesz i z bydlątkami gwarzysz sobie pospołu. Przeto wybaczam ci słowa grube, bo głęboki żywię szacunek do ludzi ziemią i gnojem palcami zbrudzonymi...
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Wtorek 22-04-2008

11261. 
Odnośnie wpisu numer: 11251

"(...) Po ostatnim spotkaniu w Starostwie oczywistym stało się, że Dyrektor utraciła poparcie polityczne. Władze Powiatu straciły do niej cierpliwość..."
Fabian, tobie już nie tylko ani psycholog, ani psychiatra nie pomogą. Tobie na gwałt neurochirurg jest potrzebny, i też nie ma pewności czy coś zdziała... Bo nawet najlepszy spec i wirtuoz w jednym nie podoła, jeśli nie znajdzie choćby resztek tkanki gąbczastej...
 Qba
 Wtorek 22-04-2008

11260. 
Odnośnie wpisu numer: 11217

Gdy taki pretorianin mafijny jak Fabian Cholewa, bez twarzy ani nazwiska
pouczający wszystkich i dookoła, reprezentujący ok. 10-osobowy gang Białych Kitlów, zaczyna pleść dendrony o grzeczności, albo - a to dopiero żałosny kabaret - o moralności, to ja dzwonię do św. Piotra, żeby tamten zapytał św. Jana: czy to już jest koniec świata...?!
Prawdę wieścił klasyk, który prorokował: "Nadchodzą czasy, w których kanalie na czele Marszów Człowieczych iść będą, najwyżej sztandary poniosą i najgłośniej VIVAT zakrzykną".
 Qba
 Wtorek 22-04-2008

11259. 
Odnośnie wpisu numer: 11258

Jakie nieodpłatne leczenie? A na co idzie moje comiesięczne 105 zł 86 gr na ubezpieczenie zdrowotne?
Oprócz oczywistych racji Eskulapie stwierdzenie o darmowym leczeniu mi się nie podoba, nawet w imię solidaryzmu społecznego. Nie chcę niczyjej łaski, a problem służby zdrowia to nie tylko sprawa uposażeń personelu medycznego.
 potencjalny pacjent
 Poniedziałek 21-04-2008

11258. 
Nie ma innego wyjścia w kwestii ochrony zdrowia, jak tylko wysoki poziom dbałości o JEGO zachowanie, by nie chorować. Nigdzie nie znajdziecie Kraju, ktory udźwignąłby nieodpłatne leczenie obywateli, czyli nasze zdrowie. Im więcej zatem o NIE sami zadbamy, tym mniej będzie nas (w tym Panstwo) kosztować. Jeżeli społeczeństwo będzie dbać więcej o zdrowie, tym mniej kosztować go będzie jego naprawa przez słuzbę zdrowia. Zresztą wydatki (koszty) jakie NFZ ponosi, nie bierą się z powierza, a naszych podatków.
Na razie panuje zasada SOLIDARYZMU w pokrywaniu podstawowych kosztów leczenia, polegajaca na tym, iż płacą składki wszyscy pracujący (odpowiednio zatrudnieni), chociaż nie korzystają z nich wszyscy po równo, a w razie potrzeby. W tym miejscu człowiek dbający o zdrowie (są sprawy genetyczne i niezależne od naszej dbałości), rzadko korzysta z lecznictwa; natomiast palacz, pijacy alkohol, niedbale odżywiający się, niedbale chroniący ciało przed przeziębieniami (gołe głowy, odkryte nerki, byle jakie odzienie zimą) pobierają od NFZ gro naszych składek.
I w tym jest problem, by właśnie ci płacili wielokrotnie większą składkę,
albo płacili za leczenie z własnej kieszeni. Zatem, gdyby wszystkich obowiązywała odpłatnosć za leczenie, to byłby jedyny motyw ochrony
zdrowia.
Należy wprowadzić odpłatnośc za leczenie wrazie wypadków po pijanemu, łamania przepisów, itp. okaleczenia człowieka w bójce, i wiele innych przypadków. Ludzie kiedy odczuja na karku swoja winę, zaczną myśleć...
 ESKULAP
 Poniedziałek 21-04-2008

11257. 
Prośba, aby reporterzy Kuriera wyjaśnili sprawę dodzwonienia sie do szpitala. Podobno od stycznia nie ma telefonistki. W tygodniu sąsiad trafił do szpitala, jego rodzina nie mogła się dowiedzieć na jaki oddział został przyjęty i jaki jest stan zdrowia. Dodam, że do szpitala mamy 35 km.
Co ma do powiedzenia Pani Dyrektor i Starosta Iławski - wszystko przeliczają na pieniądze ???
 NN
 Poniedziałek 21-04-2008

11256. 
Odnośnie wpisu numer: 11255

Ciekawe, czy będziesz miał taki humor, gdy w maju ktoś z twoich bliskich dostanie udaru lub zawału. A może w środku nocy dziecko się ciężko rozchoruje. A do Olsztyna i Elbląga daleko, oj daleko. No i pewnie nie będzie miejsc dla wszystkich. Ale co tam, po nas choćby potop.
 zatroskany
 Niedziela 20-04-2008

11255. 
Starosta już leży i jest w narkozie. Nie wiemy tylko co z nim zrobić: operować skalpelem, czy wyplić laserem, czy udusić móżdżek na oleju.
 ESKULAP
 Niedziela 20-04-2008

11254. 
Odnośnie wpisu numer: 11252

Terroryści spod znaku Eskulapa wzięli zakładnika - bezpieczeństwo zdrowotne 100.000 mieszkańców naszego powiatu!
Teraz spiskują nad obaleniem starosty. A może prokuratura się włączy?
 ABW
 Niedziela 20-04-2008

11253. 
Odnośnie wpisu numer: 11252

Szanowni Panowie Moderatorzy! Wpis 11252 rozpoczynał się następująco: "[...] w dniu 18.04.2008r. opublikował notatkę pt. "Szpital od maja bez lekarzy". Z-ca dyrektora Szpitala w Iławie, Jerzy Kruszewski, sygnalizuje" itd. Akapit ten został przez Was, chyba bez istotnych powodów, (może z powodów oszczędnościowych), usunięty. Jeżeli jest to możliwe uprzejmie proszę o opublikowanie w oryginalnym brzmieniu powyższego wpisu, bez tego wstępu trudno bowiem czytelnikowi zorientować o jaką wypowsiedż Jerzego Kruszewskiego chodzi, co nie jest bez znaczenia. Pozdrawiam i z góry dziękuję za oczekiwane spełnienie tej prośby. Po jej spełnieniu obecne sprostowanie naturalnie można usunąć. Ponadto w wyniku Waszej korekty [powstał] błąd stylistyczny - przepraszam.
 piąta klepka
 Niedziela 20-04-2008

11252. 
[...]. Z-ca dyrektora szpitala w Iławie, Jerzy Kruszewski, że sygnalizuje, że po odejściu lekarzy ze szpitala, po 30.04.2008r., mogą wystąpić trudności w zabezpieczeniu przez lekarzy oddziałów - dziecięcego, wewnętrznego i położniczo-ginekologicznego. Ma on jednak nadzieję, że trudności powyższe da się pokonać zatrudniając lekarzy z zewnątrz, oraz przy pomocy lekarzy iławskich, których da się ewentualnie do tego nakłonić. Pomija zupełnym milczeniem problemy, jakie niechybnie staną przed oddziałem neurologicznym. Na oddziale tym aktualnie zatrudnionych jest czworo lekarzy, wszyscy oni są w okresie wypowiedzenia pracy ze skutkiem na dzień 01.05.2008r. Być może zdolności percepcyjne objawienia menadżerskiego, do jakiego pretenduje Jerzy Kruszewski nie są na tyle doskonałe, by mógł on w czasie kilku miesięcy urzędowania dostrzec obecność tego oddziału w Iławie. Chyba, że oddział ten jest już spisany na straty i tylko my tego nie postrzegamy. Nie zagłębiając się, z przyczyn oczywistych, w meritum tej sprawy, jawi się znana prawda, że niepełna informacja jest dezinformacją. Jest to szkolny przykład informacji z okresu propagandy sukcesu epoki słusznie minionej. W tym wypadku nawet zgadza się rodowód polityczny namiestnika imperium MBA, z pałacu którego, nie poraz pierwszy, wychodzą informacje tej klasy.
 piąta klepka
 Sobota 19-04-2008

11251. 
Odnośnie wpisu numer: 11235

Hmmm ciekaw a teoria, z tym że, jest dokładnie odwrotnie. Lekarze są skonsolidowani. Po ostatnim spotkaniu w Starostwie oczywistym stało się, że Dyrektor utraciła poparcie polityczne. Władze Powiatu straciły do niej cierpliwość...
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Sobota 19-04-2008

11250. 
Odnośnie wpisu numer: 11244

Ha! A jeżeli to już prywatny? Co wtedy? Miasto i GDDiA mają płacić za kogoś? Pewnie jesteś jednym z nich, co?
 Adam
 Sobota 19-04-2008

11249. 
Swego czasu, pewien "działacz społeczny", zasłuzony intruktor PZPR w Iławie, szerzył liberalne porządki w zakresie picia napoi alkoholowych. Według niego "piwo i wódkę obywatel wolnego kraju jakim była PRL powinien móc napic się wszędzie, w tym w barze na dworcu, w przedziale wagonu kolejowego, na ławeczce w parku, na stadionie podczas meczu. Jednak - z kulturą napić się - dodawał. W tym sęk, że po wypiciu czasem trudno o kulturę, podobnie jak przejść po cienkim lodzie przez Jeziorak, nie utonawszy. Po 1989 działacz okazał się zwolennikiem zmian społecznych, o które zaznaczył, od kolebki walczył. Potem dał się ponieść fali liberalizmu i był zwolennikiem UW, UD, KLD, a teraz PO. Zatem odmiana to, czy kontynuacja?
 Męczennik z Polski
 Sobota 19-04-2008

11248. 
Odnośnie wpisu numer: 11239

Iwona Bendorf-Bundorf jest szefową RIO od ho-ho-ho... albo i dłużej.
Swego czasu dość głośno było o procederze z jej udziałem. Polegało
to na tym, że samorządy angażowały ją (lub podwładnych z RIO) do
przeprowadzenia szkoleń dla pracowników urzędów, naturalnie za
odpowiednią gażę. Później "wykładowcy" kontrolowali jednostki, u
których wcześniej za kasę przeprowadzali szkolenia. Chyba tylko w
Polsce takie rzeczy są możliwe. Zrobiło się jednak głośno i proceder
upadł (podobno). Towarzysko (mówi się, że nie tylko towarzysko)
przez dłuższy czas pani prezes trzymała się z byłym szefem PO w
regionie Markiem Żylińskim (byłym wicewojewodą, bratem Adama
Żylińskiego - obecnego posła PO). Dziwne jest jednak to, że także
PiS nie kiwnął palcem, aby zmienić szefową RIO. Jak widać, nie tylko
Z. Komar z Agencji Nieruchomości Rolnych jest niezatapialny.
 Riccardo
 Sobota 19-04-2008

11247. 
Odnośnie wpisu numer: 11242

Nikogo nie dziwi, że za PiSu modne stały sie podsłuchy, spektakularne aresztowania, szukanie wrogów słusznej partii. Cytuję z onetu wypowiedź Marcinkiewicza:
"Ziobro na pewno przyczynił się do sukcesu PiS i rządu, tworząc np. sądy 24-godzinne. Dzięki temu Polska się zmieniła. Ale później doszło do podjęcia niektórych działań, które polegały na wykorzystaniu służb do niepaństwowych działań. Nie były to prywatne sprawy, ale również niepaństwowe. Dlatego odszedłem z PiS. Uważałem, że służb nie można używać do takich celów. Po 1945 roku oprawcami opozycji, prawdziwych i urojonych wrogów ustroju, nie byli starzy ludzie, lecz młodzi, ze wsi i miast, dziś jeszcze żyjący. Dokąd można dojść w amoku władzy - widzieliśmy. Zwolenników zamordyzmu jest wielu, nawet z młodego pokolenia. I tak od ścigania piwoszy można dojść do nikąd. Historia zatacza krąg. "Nie o to chodzi by złapać króliczka..."
 cd2
 Sobota 19-04-2008

11246. 
Odnośnie wpisu numer: 11242

Proszę nie mylić skutku z przyczyną. Właśnie brak możliwości kulturalnego spożycia napoju stwarza sytuacje patologiczne. Ludzie szybko uczą się zachowywać przyzwoicie. Na deptaku, dojściu do Neptuna w Gdańsku można bez problemu kulturalnie wypić piwo i posłuchać muzyki. Policjanci i wszystkie mundurowe służby porządkowe winny ochraniać tamże siedzących - a u nas, jak dawniej nazywamy ich "panie władzo", a oni czują się jak okupacyjna żandarmeria.
Relikty przeszłości? Nasza mentalność? A co z młodymi luźmi, którzy urodzili się w III RP lub nieco wcześniej.
 cd1
 Sobota 19-04-2008

11244. 
Jeszcze o remoncie ul Niepodległości. Panowie reporterzy Kuriera aparat w dłoń i pokażcie idiotyzm planowania remontu, bo jak inaczej nazwać kładzenie nowego chodnika, a pozostawienie może dwudziestu metrów kwadratowych starych krzywych kafli chodnikowych miedzy Orbisem a warzywniakiem.
Czy zawsze z nas muszą się śmiać? Czy taki jeden z drugim nie może się dogadać i zrobić coś jak należy. Na pewno za kilka miesięcy następna ekipa będzie jeździć koparkami po nowym chodniku, aby wymienić
te stare kafle. Ręce opadają.
 Drejas
 Piątek 18-04-2008
Odp. 
Reporterzy Kuriera z pewnością sprawdzą ten problem.
Przekazuję sygnał do redakcji.
 moderator
 Sobota 19-04-2008

11243. 
Odnośnie wpisu numer: 11239

Panie Jarosławie Piśmienny (z zakazem ... ):
1. Dziadowski kraj
2. Dziadowskie obyczaje
3. Dziadowskie prawo (rodem z PRL)

Mija 20 lat od okrągłego stołu i szary człowiek pozostaje w dalszym
ciągu dziadem (ekonomicznym).

Konieczne rozwiązania:
1. Dekomunizacja
2. Lustracja (majątkowa włącznie)
 Justyna
 Piątek 18-04-2008

11242. 
Odnośnie wpisu numer: 11241

Nie widziałem jednak na zachodzie, by pili z butli wino, czy z puszek piwo, idący ulicą, siedzący na ławkach w parku.
Jesteśmy krajem barbarzyńców, co podkreśla wielu rodaków do kraju przybywających na wakacje do rodzin.
 **
 Piątek 18-04-2008

11241. 
Odnośnie wpisu numer: 11236

Rzecz w tym, że ogródki są przy knajpkach, kawiarniach na chodnikach lub placykach (w środku prawie nie było klientów), łąka jest nad Mozelą na Północy Luksemburga (fr. Moselle, niem. Mosel), 20 metrów od drogi publicznej, 20 m od rzeki.
Problem jest w polskim przepisie prawnym zakazującym spożywania alkoholu (pod różnymi postaciami w tzw. miejscach publicznych). Prawo
to traktuje rodaków jak meneli (niektórzy nimi niestety są), ale czy to najważniejsze zadanie dla policjantów? Ponoć jesteśmy w Europie.
 itd
 Piątek 18-04-2008

11240. 
Odnośnie wpisu numer: 11236

Jak milicjant był ślepy i głuchy, miał ORMOWCA.
 koNESER
 Piątek 18-04-2008

11239. 
Wyczytałem, że „prezydent Olsztyna Czesław Małkowski niezgodnie z prawem dzielił miliony na renowację zabytków”, bo tak (ufff, wreszcie) „stwierdziła Regionalna Izba Obrachunkowa”. Jakiś radny, popisując się refleksem, wykrztusił z siebie, że „to był sposób na kupowanie poparcia za publiczne pieniądze”.
Ot zobaczcie co się dzieje. Niedźwiedź w klatce, więc heja! – wszyscy chcą się do zdjęcia triumfalnego teraz ustawić. Ha! Ot bohaterowie ze spalonego kurnika!
Hola! Gdzie wy byliście wcześniej – olsztyńscy policjanci, prokuratorzy, sędziowie, kontrolerzy, radni, biskupi, dziennikarze z bożej łaski – gdy Małkowski za publiczne pieniądze przez długie lata robił dosłownie co chciał! Gdzie wtedy byliście?
Dopiero dziś nad prawie trupem zgrywacie oburzonych mężów zaufania?
 Jarosław Piśmienny (z zakazem pisania wydanym przez sąd w Iławie)

jarek@kurier-ilawski.pl
 Piątek 18-04-2008

11236. 
Odnośnie wpisu numer: 11233

Panie Smakosz! Nie jest tak jako piszez, że na ławeczkach w Niemczech, Francji popijają piwo, gdzie chcą. Są nimi miejsca wydzielone, to piją.
Ten z Bronowa, co piwo - jako piszesz w gródku swoim pił, to nieprawda. Owszem - jak wiem - pił, ale przy ogródku na terenie już publicznym.
I zabulił górala.
Jak policjant głuchy, to nic nie widzi.
Jak policjant ślepy, to nic nie słyszy.
Policjant jak ma dobre oczy, to wszystko słyszy.
Policjant jak ma dobre uszy, to wszystko widzi.
 ORMOWIEC
 Piątek 18-04-2008

11235. 
Odnośnie wpisu numer: 11217

Cholewa! Skończ już wypisywanie bzdur!!!
Zobacz jak co niektórzy lekarze chyłkiem czmychają do Pani Dyrektor układając się na nowo od 1 maja!!! Otwórz oczy i PATRZ!!!
 fanka
 Piątek 18-04-2008

11234. 
WARTE POPULARYZACJI I POCHWALENIA (dla Pani M.M.)
W Suszu wyrośli nowi, autentyczni społecznicy. Bezinteresownie od dłuższego czasu uczestniczą w tzw. życiu społecznym miasteczka.
1. Andrzej Szczegielniak - nauczyciel, pasjonat tenisa stołowego, inicjator i współorganizator wielu turniejów opisywanych przez Kurier, sam nadal świetny ping-pongista,
2. Mariusz Rau - przedsiębiorca prywatny, aktywnie uczestniczy w życiu sportowym miasta (szkół), również zauważony przez Kurier
3. Zbigniew Domagalski - prywatny przedsiębiorca, sponsor wielu imprez sportowych, pokazywany przez Kurier.
Za ich autentyzm, zaangażowanie i bezinteresowność - dzięki.
 kibic
 Piątek 18-04-2008

11233. 
Odnośnie wpisu numer: 11232

Coś w tym musi być, trzeba zapytać szefa Policji czy policjanci dostają bonusa tak samo jak złapią dziadka z piwem i jak złapią (jeśli im się uda) groźnego bandytę.
W Bronowie, pisał Kurier, nie wolno pić piwa w ogódku przed domem. Widziałem we Francji w Nancy, w Verdun, Niemczech w miescie 200 tys. ludzi, na granicy Francji i Niemiec, na łące nad rzeką, albo piekne ogródki kawiarniane, albo piknikowe spotkania rodzinne, nikt nie nękał co 3 minuty pijących wino i piwo.
 smakosz
 Piątek 18-04-2008

11232. 
Odnośnie wpisu numer: 11223

Trzeba bedzie sie przezwyczaic, jak remontowali skrzyzowanie Kosciuszki/Grunwaldzka ciezarowki jezdzily osiedlem na Grunwaldzkiej, nikogo to nie interesowalo, rondo zrobili i wszystko wrocilo do normy, wiec tylko cierpliwosc Cie ratuje.
Ilawa jest miastem policyjnym, radiowoz jedzi tu z czestotliwoscia co
3 min, tyle że szkoleni sa tylko na lapanie ludzi ktorzy siedza i pija
sobie piwko na lawce w cieply dzien.
 gangsta dewasta ;)
 Piątek 18-04-2008

11231. 
Odnośnie wpisu numer: 11228

MIŁOŚNIKOWI PRZYRODY:
Faktycznie - park na "cyplu" jest cudownym miejscem w Iławie. Należy jednak nieco go zagospodarować, jak np. przystanią dla kajaków, żaglówek, restauracyjką, małym, stylowym hotelikiem dla wodniaków, nasadami ciekawych okazów drzew, gdzie moznaby pospacerować, posiedzieć przy drinku, kawie i szarlotce lub napoleonce.
W tym kontekście, wycięcie naturalnego już obiektu przyrodniczego, posadzonej w latach 40-tych alejki, jest głupotą na miarę czasów, jakie dopadły nas. Głupotą bezdenną ludzi, ktorzy podjeli decyzję jej wycięcia. Myślę jednak, ze komuś drwa były potrzebne do dekoracji wnętrz lub na opał do kominka.
Nas Polaków rozumu nauczyć może kolejna utrata wolności, czyli V rozbiór.
 Męczennik z Polski
 Piątek 18-04-2008

11230. 
Odnośnie wpisu numer: 11228

Hej miłośniku przyrody, ja też ją kocham - ale to co ty wymyślasz to przechodzi ludzkie pojecie! Sprowadż sobie żabki z doliny Rospudy i ciesz sie przyrodą. Chyba masz kiepski wzrok (krótki). Nie widzisz nic poza czubkiem własnego nosa...
 nick
 Piątek 18-04-2008

11228. 
Odnośnie wpisu numer: 11221 11222

A ja będę szczęśliwy tak długo, jak nie powstanie hotel na terenach po byłej [restauracji] "Czapla".
Po odkrzaczeniu tej okolicy Iława posiada naprawdę przepiękny obszar, który usatysfakcjonuje miłośników przyrody. Wszelka zabudowa na tym terenie to totalne barbarzyństwo.
 miłośnik przyrody
 Czwartek 17-04-2008

11227. 
Odnośnie wpisu numer: 11217

Osoba,która ma kłopot ze swoja osobowością,utrudniający jej jasne myślenie i szacunek dla współpracowników,nie powinna kierować instytucją zaufania publicznego jakim jest NAS WSZYSTKICH IŁAWSKI SZPITAL.Znany amerykański ekonomista powiedział: Najkosztowniejsza jest wiedza w stwierdzeniu,że TERAZ BĘDZIE INACZEJ.Dzisiaj już widać,że zarówno szpital jak i nas pacjentów TO INACZEJ zaczęło drogo kosztować.Problem trwa już od 7 miesięcy a większość powiatowych radnych wypowiedziało się,że nie wie o co chodzi.
Mareczku P. i Andrzejku B.! Wielokrotnie pracownicy NASZEGO SZPITALA przedstawiali WAM sytuację i pokazywali stosowne dokumenty a WY już o tym nie pamiętacie?
 kolega
 Czwartek 17-04-2008

11226. 
Prof. Hetzer twierdzi, że choć Mirosław G. pozostawił w sercu pacjenta Floriana M. gazik, a Jerzego G. operował w momencie, kiedy ten miał zapalenie płuc, to jednak wszystkie czynności medyczne były...
prawidłowe.
Prosze mnie uszczypnąć, bo chyba śnię!
 lunatyk_chyba
 http://wiadomosci.onet.pl/1731998,11,item.html
 Czwartek 17-04-2008

11225. 
Odnośnie wpisu numer: 11219

[...] jeszcze jedno, jezeli chodzi o tego wróbleskiego to marny z niego muzyk wiec niech chłop sfolguje bo on nie ma pojecia o kulturze wiec niech sobie odpusci, bedzie konkurs to mozemy pogadac, niech stana różni ludzie do konkursu a nie jakis smieszny wróblewski co go nikt w ilawie nie zna i niewiele znaczy, moze w kisielicach zabłysnie z koprowiakiem bo ten to marny polonista z wykształcenia jak uczył w rolniku to nikt go nie rozumiał i mysle ze dalej społeczenstwo kisielickie tego człowieka nie rozumie i jego dni sa policzone wiec ta kultura. Panie koprowiak to głupi pomysł niech pan na wiatrakach porobi karuzele dla dzieci to chociaz by sobie polatały a tak to nic z nich nie ma a pan złote góry obiecywał mieszkańcom, ciekawe co pan miał z matematyki, na pewno piatke bo z komunistami pan trzymał a teraz w tyłek wchodzi platformie. Z pana to jest farbowany lis. Z kisielic przez pana kadencje zrobił pan meline bo sam pan bywał na bankietach u kulawego czyli znaczy pan tyle co ten kulawy teraz próbuje cos pod publike robic jest pan załosny i powinna sie panem zajac prokuratura bo pan wiedziałes o mafii kisielickiej i razem z tym wieckowkim gosciliscie u kulawego więc dlaczego pan nie siedzi? to pytanie stawiam iławskiej prokuraturze bo z nia tez zrobia porzadek jak z olsztynska gdzie kryła małkowskiego
 Benek
 Czwartek 17-04-2008

11224. 
KURKI WODNE JUZ JAJA ZNIOSŁY i wyklują MŁODE PTAKI.
To prawda, że TIRY nie patrzą, jadą jak im się podoba. Natomiast dojazd do skrzyżowania Narutowicza z Dąbrowskiego jest fatalny. Nieustanne kolejki i tam policjnt powinien byc od rana do późnego popołudnia.
Tylko światła.
 **
 Czwartek 17-04-2008

11223. 
TIRy NA ULICY NARUTOWICZA
Od kiedy zablokowano w Iławie ulicę Niepodległosci według ustaleń jakie przedstawił wykonawca nowej nawierzchni, TIRy mają jeżdzić objazdem przez ul. Wiejska i dalej. A co się dzieje... Jeżdzą ulica Szeptyckiego i Narutowicza. Skandal !!!
Gdzie jest iławska policja? Zareagują jak stanie się jakis wypadek i małe dziecko wpadnie pod samochód??? A moze miasto ma duzo pieniedzy na renowacje ul. Narutowicza jak te cholernr TIRy zrobią koleiny. Zajmijcie się tematem Kurierzy. A policja niech działa kurka wodna.
 wkurzony
 Czwartek 17-04-2008

11222. 
MY w walce z zakichanym włascicielem Cech wspomożemy
 Cosa Nostra
 Środa 16-04-2008

11221. 
Odnośnie wpisu numer: 11200 11197

Panie Szostak! Życzę powodzenia w sporze z Cechem Rzemiosł. Bo my, prawdziwi iławianie, stoimy za Panem murem. Iławie potrzebny jest hotel a Pan może go dać naszemu miastu. Cech niech lepiej podwinie ogon, przeprosi i zwija interes. Nikt go tam nie chce poza samym Cechem.
 Adam
 Środa 16-04-2008

11220. 
Odnośnie wpisu numer: 11218

To fakt, powinniśmy się wstydzić, względem tych przedwojennych mieszkańców i władz miasta, które te drzewa sadziły. Na starych zdjęciach Iława jest dosłownie zanurzona w zieleni, teraz zostały marne resztki tego co było. Jeszcze w latach 60 teren nad Małym Jeziorakiem to był prawdziwy gąszcz.
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Środa 16-04-2008

11219. 
słyszałem ze w kisielicach zmienia kulture. niezła taktyka koprowiaka, który wie ze upływa jego kadencja juz sie zabezpiecza. podpuscił radnych zeby ci zajeli głos w tej sprawie. no bo on musi pokazac miastu ze działa z wiatrakami nie wyszło, inwestora nie sciagnoł to teraz jego kiełbasa przedwyborcza to kultura, czyste jaja. lud z kisielic juz temu człowiekowi nie uwierzy i te wybory zakończa sie dla niego klęska. mam nadzieje ze w kisielicach tez wybiora innych całkowicie radnych bo ci obecni to do prasy udaja ze cos tam walcza z burmistrzem, ale każdy kisiliczanin wie ze graja pod publike. zatem wymiana całej rady łacznie z burmistrzem to w tym miescie to koniecznosc. zreszta w iławie czy lubawie czy suszu mam nadzieje ze bedzie podobnie bo to nie sa rzady dla ludnosci tylko rzady pod siebie i swoje stołki, wiec pora zmieniac polske a najlepiej od dołu, bo u góry to juz sa rekiny nie do przejscia
 BENEK
 Środa 16-04-2008

11218. 
Co Fabianie Cholewa możesz powiedzieć o wyciętej alei drzew na cyplu?
Według mnie to absolutne barbarzyństwo. Nie było większych przeszkód, aby aleję wkomponować w przyszłą architekturę terenów zielonych działki, z uwzględnieniem przyszlej nieruchomości.
Raz jeszcze powtarzam: ludzie, ktorym ta przyroda przeszkadzała są zwykłymi prostakami, nieczułymi na wartości przyrodnicze, niezależnie kim są, nawet z burmistrzem na czele. Władza bowiem powinna pilnować tego, co dzieje się w ich posesji. Jednak kiedy ich stan zależy od polityki, to ich rozumię.
 Męczennik z Polski
 Środa 16-04-2008

11217. 
Odnośnie wpisu numer: 11205 11201

Do Piłsudczyka: w pełni się z Panem zgadzam, lekarze ryzykując utratę pracy wybrali BYĆ przed MIEĆ. Wybrali walkę o swoją godność i dobre imię, przed konformizmem i kompromisem z osobami operującymi plugawym i kłamliwym słowem. Obecny ferment wśród pozostałych pracowników szpitala, ich rozczarowanie niedotrzymaniem obietnic potwierdza, że lekarze wybrali słuszną drogę. Pewnie dlatego próbuje się ich teraz zastraszyć, przekupić i ośmieszyć.
Do Qby: Doceniam Twoje próby wykształcenia w sobie cnoty grzeczności, czyli skłonności i gotowości do czynów moralnie pozytywnych. Nie zawsze Ci wychodzi ale nie zniechęcaj się. "Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" - wiedział to już Sędzia Soplica.
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Środa 16-04-2008

11216. 
"Czyńcie sobie ziemię poddaną. Te słowa bowiem są najpierwotniejszą i najbardziej kompletną definicją ludzkiej kultury" - widać dosłownie słowa Jana Pawła II wzieli, by w pień wyciąc aleję drzew pięknych przy cyplu
po "Czapli".
Uważam, iż śmiało można iść dalej - i zasypać Iławkę, rzeczkę łaczącą Jeziorak z Drwęcą.
 **
 Wtorek 15-04-2008

11215. 
Odnośnie wpisu numer: 11213

SOKRATESIE, TY WIESZ CO MÓWISZ, ALE NIE KAŻDA CIEMNOŚĆ JEST JASNA, JAK NIE KAŻDA JASNOŚĆ CIEMNOŚCIĄ ZAPEŁNIONA.
Blask majestatu, mocy oraz potęgi spływa, a czasem bywa nawet siłą przelewany na tych, którzy powinni milczeć.
 owidiusz
 Wtorek 15-04-2008

11214. 
Odnośnie wpisu numer: 11213

A kto inny ma o tym poinformować, jak nie urząd? Gdyby nie ten wpis
w serwisie, użytkownicy tego forum czy goście strony urzędu żyliby
dalej w niewiedzy.
 Adam
 Wtorek 15-04-2008

11213. 
Czytam w witrynie Urzędu Miejskiego w Iławie:

"Umowa na Galerię Jeziorak podpisana!
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua, znane m.in. z realizacji Kompleksu handlowo-usługowego Złote Tarasy w Warszawie czy Galerii Mokotów, podpisało z Dion Investments, właścicielem gruntu po starej mleczarni, umowę na budowę Galerii Handlowej Jeziorak w Iławie. (...) Koszt inwestycji to ponad 38 500 000 złotych. Termin zakończenia prac został ustalony na 8 maja 2009 roku."

Blask majestatu, mocy oraz potęgi spływa, a czasem bywa nawet siłą przelewany na tych, którzy powinni milczeć.
 Sokrates
 Wtorek 15-04-2008

11212. 
Awaria kanalizacji na iławskim Starym Mieście! Skutkiem czego fekalia
i ekskrementy spływają do portalu internetowego, znajdującej się w tej
okolicy redakcji Kuriera Iławskiego. Niebezpieczeństwo zatrucia.
Nie wchodzić na forum bez maski gazowej.
 Sam-epid
 Wtorek 15-04-2008

11211. 
Szanowni forumowicze!
Użytkownicy przeglądarek Internet Explorer (inne marki www miały się całkiem dobrze) zgłaszali nam dziś problem z pobieraniem materiałów z
„Magazynu Plików”. Problem został usunięty.
Cieszący się wśród internautów sporą popularnością temat wystawy pt.
„Twarze Olsztyńskiej Bezpieki” przełożył się na spore zainteresowanie materiałami. Zapraszamy do nieskrępowanego zgrywania tematycznej piguły. Odnośnik poniżej:
 Modero Kuriero
 http://www.kurier-ilawski.pl/pliki
 Poniedziałek 14-04-2008

11210. 
Odnośnie wpisu numer: 11209

A ja tam jeżdżę taksówkami i wiem, że kierowcy mają swoje sposoby,
żeby kasa nie dawała się we znaki. Skuteczność tych kas to ściema,
tylko wydatek niepotrzebny. One skutecznie pilnują tych, którzy i tak
by płacili. Na cwaniaków nie pomogą...
 tata szofera
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 14-04-2008

11209. 
Odnośnie wpisu numer: 11181

To nie pani menager taka straszna, tylko ci nasi "biali wybawcy" tacy rozpieszczeni. Lekarze powinni dobrze zarabiać, ale też i płacić jak my wszyscy podatki. A tu "porada lekarska" bez fakturki 70, z fakturką już 100. I ja się pytam: gdzie jest urząd skarbowy? - co tak dzielnie walczy
z szarą strefą... Taksówkarzom to od razu wrąbali kasy fiskalne, chociaż ich zarobki w porównaniu ze szlachetnym zawodem lekarza to mizeria.
Ale chłopaki lobby marne mają i co zrobić - kasy fikcyjne, bo fikcyjne,
ale musieli wybulić! A lekarze ryczałcik - to sie nazywa demokracja!!!
 jaga
 Poniedziałek 14-04-2008

11208. 
Odnośnie wpisu numer: 11152

PANIE BURMISTRZU SADOWSKI!
Dołączam się do prośby poprzednika z wpisu 11152. Naprawdę jeżeli zależy Panu na tym miasteczku, Pana miasteczku Susz, to pogoń Pan
to dziadostwo z niego, bo jak od dłuższego czasu obserwuję, to chyba
kto inny zaczyna rządzić Suszem, a my Mieszkańcy daliśmy społeczny
mandat zaufania Panu, a nie powyborczym looser`om...
 Susz`s observer
 Poniedziałek 14-04-2008

11207. 
Odnośnie wpisu numer: 11205

Piłsudczyk napisał:
"O gdybym Panie na kasę patrzył, byłbym bardzo bogatym człowiekiem, opuszczając kraj. Zostałem wbrew niskim zarobkom. Wiesz Pan dla czego? Bo wolałem więcej BYĆ, niz MIEĆ."
Nie ma to jak utwierdzać się w dobrym samopoczuciu. Co drugi nieudacznik tak mówi - byłem zdolny, ale leniwy; mogłem być bogatym ale miałem inną fantazję. Dowiódłbyś prawdziwości swych słów, gdybyś, powiedzmy, zdobył fortunę, rozdał biednym i zaczął realizować pasję, a tak to możesz co najwyżej sobie pomarzyć i pogdybać.
 HALLEROWIEC
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 14-04-2008

11206. 
Odnośnie wpisu numer: 11199

bedzie lepiej jak ciemny lud w iławie sie obudzi i wiecej tych ludzików z platformy nie wybierze bo oni to w kieszeni maja kasę a my co nic i te nic jeszcze nam zabiora. macie cuda w iławie i w polsce, teraz wam wesoło a jak benek mówił nie wybierac tych samych stolków to go olaliście macie swoje psl i platforme
 BENEK
 Poniedziałek 14-04-2008

11205. 
Do starego iławianina! (wypowiedź niżej jest drastyczna, dlatego przepraszam, gdyż nie dotyczy lekarzy, którzy na miescu pierwszym wybrali człowieka jako chorego).

Z jakością Q pierwszy raz spotkałem się z P..... Grodziskiem, na drozdżach w dnie butelki.

Muszę Panu przypomnieć, iz zawód lekarza - w moim pojęciu - kojarzył mi się z najwyższą jakością wykonywania usług, z etosem, z wysokim autorytem. Niestetety - gdzie te czasy?... wielu z nich to jednak klasa i, też - niestety - ci, z odchodzącego pokolenia.

Młodzeż - wybacz mi Panie - już nie klasa, o NIE!, a w oczach tylko kasa. O gdybym Panie na kasę patrzył, byłbym bardzo bogatym człowiekiem, opuszczając kraj. Zostałem wbrew niskim zarobkom. Wiesz Pan dla czego? Bo wolałem więcej BYĆ, niz MIEĆ. Bo wybrałem pasję życiową, która - niestety - zbytniej kasy nie przynosiła, ale Daj Boże i dzieki za tyle. Dlatego ich, co na miejscu pierwszym (MIEĆ) stawiają kasę a "gdzies" daleko chorego człowieka ( postawic na człowieka to BYĆ) - nienawidzę.

Może ogień podłożono w Starostwie, nie sądzę jednak, że tak jest. Do lekarzy pijąc, powiem: za wiele mieć, a za mało być - zgubi was. Zgubi, gdyz pamiętajcie, że to MY będziemy w przyszłości WAS wybierać, a nie odwrotnie. Żegnam.
 PIŁSUDCZYK
 Poniedziałek 14-04-2008

11204. 
Odnośnie wpisu numer: 11201

Qbusiu opamiętaj się!
Dla mnie ,jako starszego pana,Iławianina od urodzenia, litera Q zawsze kojarzyła się i kojarzyć będzie z jakością.Zatroskany o moralność iławskiej służby zdrowia,zabierasz często głos nie przebierając w słowach pod adresem Ludzi,z którymi w większości nie było Ci danym zamienić nawet słowa.Z twego zaangażowania jasno wynika,że starasz się wspomagać działania Pana Starosty o Pani Dyrektor już nie wspomnę.Nawet nie zdajesz sobie sprawy,jakie to świadectwo moralności wystawiasz tym to urzędom,posługując się językiem bezinteresownej nienawiści będąc ,w twym mniemaniu ,osobą anonimową.To samo Twój przyjaciel Eskulap , posługuje się nawet nazwiskiem Pana Starosty w pyskówkach na forum.Wątpię w to,aby miał przyzwolenie na to od URZĘDU STAROSTY,który powinien być URZĘDEM NAS WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW POWIATU i powinien nawet przez zwolenników, być urzędem szanowanym.Nie jesteś precyzyjny w swych w swych wystąpieniach.W szpitalu większość pracowników chodzi ubrana na biało ,poczynając od Pań w recepcji a kończąc na Panu z prosektorium. Może kup sobie ciemne okulary,wtedy życie pokaże zamiast białej,czarną mafię.Wtedy Qba kojarzyć mi się będzie jak Q a nie jak k...
 stary iławianin
 Poniedziałek 14-04-2008

11203. 
Odnośnie wpisu numer: 11201

"ta grupka mafiosów w białych kitlach nie cofnie się przed niczym dla obrony swoich interesów i kasy" - owszem to racja, tym bardziej, że oni nie tracą pracy, jak np. nauczyciele, urzędnicy; inaczej wszyscy ci, którzy poza budżetówką nie mają się gdzie ulokować, gdyż jaką "prywatę pociągnie" zwykły nauczyciel, urzędnik i tysiące innych ludzi, zwykłych ludzi.
Co innego lekarze. Powiem wprost: banda bez serc i duszy (nie wszyscy, nie wszyscy, nie nie - proszę mi wybaczyć) z umiejetnościami z zakresu medycyny spokojnie maja pracę w prywatnych gabinetach. Oni nie boją się opuścić szpitali. Pensję jednak odnieść od 2000 do 6000 tys netto, narazie i zapędzić do pracy. Dać szansę dorobienia w ograniczonym zakresie.
"Białym kitlom", tym co odmówili, można zablokować prywatę, bynajmniej nie w tej wersji, a wprowadzić kasy fiskalene i drobne usługi z NFZ. Na kolanach będą wracali. Nie może być tak, by grupa zawodowa, choćby była najwazniejsza w państwie szantażowała ten Kraj, Polskę.
 PIŁSUDCZYK
 Poniedziałek 14-04-2008

11202. 
Odnośnie wpisu numer: 11201

Oj Qubasiu-głuptasiu, ilem to razy mówiła, co by ci matka kina nocnego
o mafiach oglądać nie dała, bo nie dość że się potem moczysz i spać
nie możesz, to jeszcze głupoty na forach wypisujesz.
Ilem to razy mówiła "Qubik - siusiu, paciorek i spać, a w telewizji co najwyżej Kubuś Puchatek..."
 Ciocia Ela z Podleśnego
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 14-04-2008

11201. 
Odnośnie wpisu numer: 11181

Kilku towarzyszom tzw. lekarzom z Białej Mafii już dawno puściły nerwy.
Najpierw zasłona dymna o nazwie "negocjacje", a gdy wydawało się, że
ich finał jest bliski i zadowalający, dosłownie w ostatniej chwili wypłynął
bezwstydny szantaż z rzuceniem na stół wypowiedzeń z pracy. Dyrekcja
szpitala i władze powiatu nie ugięły się, natomiast do całej społeczności
w regionie poszedł czytelny komunikat - "ta grupka mafiosów w białych
kitlach nie cofnie się przed niczym dla obrony swoich interesów i kasy".
Dosłownie!
Pozdrawiam cię Eleonoro - z domu Cholewa. A jak się miewa Fabian...?
Zachorował? Ale od czego? Czyżby na tę kasę niewyobrażalną dla wielu, którą traci razem z kumplami? A może jednak tak baaaardzo przejął się losem pacjentów, którym rzucił wypowiedzenie i odwrócił się na pięcie?
To dobrze - lepiej późno niż wcale. Czyli tli się w was cząstka homo...
 Qba
 Poniedziałek 14-04-2008

11200. 
Odnośnie wpisu numer: 11197

Nie takie imperium jak szostak-land i peter-land padały. Padło 600-letnie imperium prusko-krzyżacko-niemieckie, z Finkensteinami łącznie. Padną szybko imperia współczesnych złodziei, a jeśli nie zdążą zwiać, to wnet dosięgnie ich krwawa ręka sprawiedliwości.
Moim zdaniem iławski cypel po "Czapli" rośnie w cenie: za 3 lata sięgnie
50-80 milionów złotych. Ten gad ma racje, że to interes życia wielu pokoleń. W Warszawie średnia działka pod niewielki domeczek w niektórych miescach przkracza 1 milion zł.
 **
 Poniedziałek 14-04-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 147 148 149 ... 293 294 295 296 297 298 299 300 301 ... 340 341 342 ... 385 386 387 następna ] z 387



102495008



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.