Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

12092. 
Odnośnie wpisu numer: 12088

Buc jak buc - słowo czesto używane w niemerytorycznej dyskusji, by zdykredytować przeciwnika.
Z Wałęsą było coś na rzeczy, ale żeby przypisywać mu rolę perwszej wtyki SB w "Solidarności", to tez byłoby naciąganie jego tajnej roli w sterowaniu upadku komuny.
 **
 Środa 25-06-2008

12091. 
Czytałam artykuł w dzisiejszym Kurierze odnośnie mieszkań w ITBS.
To jest wręcz żenujące do jakich czasów przyszło wrócić, nawet za komuny tyle się nie stało.
Takie właściwie pytanie: jeżeli jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu mieszkania, dlaczego nie buduje się ich więcej? Co to jest te 24 mieszkania (z czego prawdopodobnie 4 bierze UM czy Starostwo jako mieszkania komunalne).
Ta kolejka to następna parodia - utworzyła ją grupa znajomych przy piwku w wieczór piątkowy, bo gdy ludzie przyszli w poniedziałek zapisać się to okazało się, że są w trzeciej dziesiątce i dalej. Pytając z tych z pierwszej 20 skąd wiedzieli, że lista taka jest, mówili, że akurat przechodzili. Trochę to dziwne, że w sobotę czy w niedzielę ktoś wybierając się na spacer akurat przechodzi koło ITBS, tym bardziej, że
w pierwszej 20 są ludzie z Kisielic. Zadaję więc pytanie, czy z Kisielic przyjeżdżają ludzie na spacer do ITBS-u?
Drodzy włodarze miasta, może wreszcie jest czas i pomyśleć, by nam młodym ludziom dać szansę na mieszkania czynszowe lub lokatorskie.
Nie wszystkich stać od razu na własnościowe.
 Luba
 Środa 25-06-2008

12090. 
Odnośnie wpisu numer: 12084

Zarzuty pani Jastrząb względem pana Ramela są rozpatrywane i badane przez prokuraturę - i dopóki ta nie postawi mu zarzutów i nie przekaże sprawy do sądu, to pan Ramel jest "czysty" na zasadzie, że jeżeli pani Nowak mówi o pani Kowalskiej, że jest k-ą to znaczy, że się mówi a nie
że pani Kowalska jest...
Swoją drogą uważam: jeżeli prokuratura nie dopatrzy się przestępstwa, to pan Ramel powinien ją pozwać do sądu za zniesławienie.
 obserwator
 Środa 25-06-2008

12089. 
Odnośnie wpisu numer: 12082

Kobieto! Nie kupuj niemieckiego szitu!
Nie ma dziwne, że na trasie numer "16" pilot GPS pokazał ci zjazd do wsi Stare Jabłonki. Dokładnie tak jeździło się tamtędy przed wojną, a nawet wiele lat po wojnie. Nie ma dziwne, że mapa Heimatu to nie mapa Polski
 Raus
 Wtorek 24-06-2008

12088. 
Odnośnie wpisu numer: 12071 12073

Początkowo myślałem, żeś ty jest po prostu ograniczony buc, ale nie!
Ty jesteś jak ten autentyczny UBol. Trochę niespełniony, trochę też niedoceniany, ale ty wprost mówisz ich językiem.
Gościu! Właśnie włożenie swojego człowieka do rozpracowywanego środowiska i uczynienie z niego ważnej figury dla otoczenia stanowiło, stanowi nadal i stanowić do końca świata będzie abecadło roboty służb specjalnych.
Oto historia robotnika-elektryka Lecha Wałęsy! Oto historia jak z bajki.
Od smarowoza do prezydenta 40-milionowego kraju w centrum Europy.
Rok 1970.
Rok 1976.
Rok 1980.
Rok 1982.
Rok 1989.
Rok 1990.
Rok 1992.
Zanim wyplujesz z siebie kolejne zdanie, pierwej dobrze się zastanów.
 J-23
 Poniedziałek 23-06-2008

12087. 
Odnośnie wpisu numer: 12086

Ekzakli...!
 Fakirr
 Poniedziałek 23-06-2008

12086. 
Odnośnie wpisu numer: 12081

Cóż wszystko jest dla ludzi, ale też trzeba mieć umiar. To, że są błędy
w GPS, to inna sprawa, ale jak nie ma żadnej informacji to jest całkiem
do d[...].
To, że ktoś ślepo patrzy w ekran GPS - to tak samo zaloguje się na "podstawioną" stronę swojego banku i straci swoje pieniądze z konta.
Technika ma pomagać i pomaga, tylko trzeba umieć ją wykorzystać.
 Grzesiek
 Poniedziałek 23-06-2008

12085. 
Odnośnie wpisu numer: 12074

Dziś o Tajnym Współpracowniku "Ketman" o godzinie 21:55 w TVN.
 Dłuuuuuuuga Ręka Sprawiedliwości
 Poniedziałek 23-06-2008

12084. 
Zawsze lubiłam wszystko wyjaśniać do końca. Oczekuję cierpliwie na wyjaśnienia ze strony upoważnionych urzędników, a przynajmniej ze strony naszej dociekliwej (?) prasy sprawy zarzutów p. Jastrząb w stosunku do p. Ramela.
Nie chodzi mi o zarzuty dotyczące merytorycznej działalności, ale te, które dotyczyły finansów. Padły one publicznie, powtórzono je w prasie, ale wyjaśnień żadnych nie widziałam - może przeoczyłam. Jeśli jednak ich nie było, to chyba dziwną rzeczą jest, że człowiek, którego oskarżono publicznie o poważną niegospodarność (?) zostaje ponownie dyrektorem [wice] bez żadnych wyjaśnień.
Wracając do sprawy naszych mediów, to po śmierci śp. p. Wyszyńskiego i po zmianie władzy wszystko jest u nas "cacy". Aż się mdło robi od tej płynącej od premiera i wszechogarniającej miłości.
Ciekawe kiedy zauważymy co się dzieje w szkołach, przedszkolach, przychodniach itp. Tak jak mówi się, że w Warszawie jest tak zwana "warszawka", która rządzi, tak u nas jest tzw. "iławka". Ciekawe kto i czy kiedykolwiek odważy się na jej zdekonspirowanie. Tyle jest ciekawych tematów a w naszej prasie lokalnej lizusowstwo i całoroczny sezon ogórkowy.
 nadzieja, lat 67
 Iława, Poniedziałek 23-06-2008

12083. 
SPISEK PO? KOLEJNA PRÓBA LIKWIDACJI SZKOŁY "MECHANIK".
Podobno powiat likwiduje Pracownię Doradztwa Metodycznego w Iławie, ulokowaną w części warsztatów mechanika. Zatem zabiera zacnej szkole pracownię, która afiliowała nas jako placówkę kwitnącą postępem w edukacji.
Tym sposobem pod nieobecnośc nauczycieli starostwo szykuje skok
i DOKONUJE SIĘ ZAMACHU NA MECHANIKA. Potem zabierze Ośrodek Doskonalenia zawodowego, aż zostanie dyrektor z zastępcami. Ciekawe, że w tej pracowni jako doradca metodyczny z zakresu matematyki i fizyki zatrudniony jest Pan Koziorowski, przewodniczący Rady Powiatu. Czyżby
i on nie miał wpływu na postępowanie Starosty i Zarządu. A może ON jest również zwolennikiem rozebrania naszej szkoły?
A więc wojna!!!
 Filomaci
 Poniedziałek 23-06-2008

12082. 
Odnośnie wpisu numer: 12081

Co z tego, ze nauczysz sie odczytu z GPS, skoro on cie prowadzi. Nasz na przykład na drodze do Olsztyna - w Starych Jablonkach - kaze skrecic w prawo!!!!!! Gdybysmy np. ta droga czesto nie jezdzili, to bysmy musieli skrecic do lasu i przejechac przez wioske wyjezdzajac na wlasciwa droge do Olsztyna.
Lepsza historie przezyl moj znajomy z Hamburga. Kilkakrotnie jezdzil do polski, postanowil jechac z nawigacja, i co sie okazalo? Droga mu sie wydluzyla (jechal przez wioski), a i samochod musial wytrzymyc po naszych wertepach. Ale nie zalowal bo podziwial nasz piekny kraj! Do zobaczenia w Ilawie! Wybieram sie w niedlugim czasie (ale bez GPS-a).
 Emigrantka
 Hannover, Poniedziałek 23-06-2008

12081. 
Odnośnie wpisu numer: 12077

Trzeba sie jeszcze nauczyc korzystac z GPSu, to wtedy nie bedzie takich problemow. A co do tego zgloszenia - to jak najbardziej popieram.
 Maczkins
 Poniedziałek 23-06-2008

12080. 
Odnośnie wpisu numer: 12077

Moi znajomi GPS kupili po to, aby łatwiej było im się poruszać po Iławie, czy dojechać do wsi Wysoka Wioska, no i wylądowali w... Glaznotach. Kompletnie ludzie durnieją od tych cudów techniki. Inny moi znajomi często podróżowali z Iławy do Gdyni, po zainstalowaniu, wracając z Gdyni wylądowali w Kwidzynie. Tam go wyłaczyli, by dojechać do Iławy, nie ryzykując podróży przez, np. Toruń.
 **
 Poniedziałek 23-06-2008

12079. 
Przeczytałem ostatni numer "Kuriera Iławskiego", szczególnie rozmowę radnych z Panią Dyrektor E. Gelert - mam nieodparte wrażenie, że ci państwo kolejny raz próbują przerzucić odpowiedzialność za zaistniałą sytuację na lekarzy.
Przypominam, że lekarz jest wolnym człowiekiem i ma pełne prawo pracować w dowolnym miejscu świata. Jakieś niezrozumiałe dla mnie animozje radnych względem dr. Ramela spowodowały zatrudnienie pani Jastrząb, która rozpętała całą burzę, a teraz mam wrażenie, że państwo radni próbują sterować panią Gelert. Jeżeli ci państwo znają się lepiej niż pani Gelert na zarządzaniu służbą zdrowia, to po co ją zatrudniali? Osobiście uważam, że są ignorantami w każdej dziedzinie i lepiej niech siedzą cicho i pozwolą pracować fachowcowi.
 obserwator
 Poniedziałek 23-06-2008

12078. 
Cuda w Iławie.
Platforma i PSL ułozenie w układy i mysla tak trwac bez końca, koniec
ich rzadow w Iławie, na Podkarpaciu pisowki kandydat znokałtował konkurencje z PLATFORMY I PSL. Jak dzieci podejrzewam, ze iławe czeka to samo jak Zyliński PTASZNIK i Harmaciński nie odejdzie od koryta to sie skompromituja w niedługim czasie bo klepanie po plecach całowanie raczek czy cuda to hasła puste i bez pokrycia a nawet załosne Benek rozwala cały układ w Iławie dopiero bedzie rygor porzadek i gospodarka nie to co jest teraz psu na bude.
 Benek
 Poniedziałek 23-06-2008

12077. 
A ja tak w innym troszkę bardziej życiowym temacie. Ciekawe czy przebudowa dróg w Iławie została zgłoszona do systemu GPS...?
Byłoby łatwiej ludziom spoza Iławy podróżować, zwłaszcza turystom przyjeżdżającym do nas. Ale pewnie burmistrza to nie za bardzo interesuje bo i po co ?? Ale pewnie znowu się czepiam...
 iławianin, lat 49
 Iława, Niedziela 22-06-2008

12076. 
Z poezji Henryka Plisa, nie rolnika, lecz poety, zamieszkałego w Rudzienicach koło Iławy:

LIST ZZA GROBU
A mówili mi, że jestem zdrowy...
 Jan Kogut vel Kuraś
 Niedziela 22-06-2008

12075. 
Za komuny też współpracowalem z iławską SB, aby dostać paszport i nic takiego złego nie uczyniłem. Tak ich kręciłem, tak kombinowałem, nawet
z diabłem bym cyrograf podpisał, aby siebie i Polske uratować, bo beze mnie by upadła... Dziś wszystkie ubeki mi sie kłaniają.
 BOLO-TW
 Niedziela 22-06-2008

12074. 
Były agent SB odszedł z "Wyborczej"!
W poniedziałek i wtorek w TVN: film o Maleszce, Wildsztainie i Pyjasie. Musi być mocny skoro "Wyborcza" szybko wywaliła "Ketmana" z roboty.
 Delegatura Prawdy
 http://forum2.dziennik.pl/read.php?3,215967,0#msg-216128
 Piątek 20-06-2008

12073. 
Odnośnie wpisu numer: 12071

Współpraca z SB jakiegoś robotnika ze stoczni, nie wnosiła do strategii
SB niewiele. O tyle może, iż mogli zapobiegać pewnym przedsięwzięciom stoczniowców. Wałesa był płoteczką we współpracy i nie wypowiadaj sie gościu, bo nie wiesz o czym mówisz. Ale współpraca na poziomie Prezydenta RP z SB, lub im uleganie, to zdrada Narodu Polski.
Wachowski - to jest zagadka.
 BOLO-TW
 Piątek 20-06-2008

12072. 
UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
O Tajnym Współpracowniku "Bolek" - 129 stron (!). Czytaj na:
http://www.niezalezna.pl
"Miej oczy i umysł szeroko otwarty"
 Prawda
 Piątek 20-06-2008

12071. 
Odnośnie wpisu numer: 12070

"(...) Dlatego też współpraca z SB nie miała istotnego wpływu na jego kierunek polityczny (...)".
Wiele głupot i kłamstw w tej dyskusji słyszę, ale większej bredni jeszcze
nie słyszałem i chyba już nie usłyszę. Jesteś aż tak głupi czy smarujesz
te farmazony "tylko" z wyrachowania?
 J-23
 Piątek 20-06-2008

12070. 
Odnośnie wpisu numer: 12068

Należy przyznać, iż Wałęsa to zwykły człowiek, raczej typ prosty, bez wiekszej ogłady myślowej, którego wyniosły wichry historii, ponieważ znajdował sie na drodze ich porywu. Bedąc już Prezydentem Polski, niewiele miał do powiedzenia, za nim bowiem stali politycy, którzy nim sterowali. Podobnie było wcześniej, w okresie Sierpnia 80 jego osobista rola była na tyle istotna, że miał wszechmocny wpływ na robotników, zas on sam sterowany był przez hierarchów Koscioła Katolickiego. Dlatego też współpraca z SB nie miała istotnego wpływu na jego kierunek polityczny.
Oczywiście to jest plama na wierzchnim garniturze SOLIDARNOŚCI.
 Męczennik z Polski
 Piątek 20-06-2008

12069. 
Odnośnie wpisu numer: 12064

Benek pisze na wyłączonym monitorze, bo gdyby tylko mógł przeczytać
co sam napisał, to chyba by poszedł do lekarza od głowy, i to biegiem...
 anty-pisuar :-)
 iława, Piątek 20-06-2008

12068. 
Dziś w programie PR I była wielka dyskusja o tajnym współpracowniku
"Bolek". Wiemy o kim mowa.
Przy okazji przypomniano różne skryte podejrzenia o współpracy z wywiadem, chyba z carską Rosją, Piłsudskiego. Otóż ten kazał stracić (takie padły dzis wyznania u jednego z interlokutorów) generała, który
te kwestię roztrząsał.
Czemu tego nie zrobił Wałęsa i nie udusił wcześniej kaczora? Byłby spokój i nikt nie odważyby sie publikować durnot. Jednak Wałesa jest pod wpływem idei Jana Pawła II, o wybaczaniu, zatem teraz cierpi.
 BOLO-TW
 Piątek 20-06-2008

12067. 
Odnośnie wpisu numer: 12066

Oooo w mordę! Ktoś temu winien i ponosi odpowiedzialność, że taki
porządny człowiek, filozof, pisarz, felitonista, znawca ludzkich dusz
- idzie z torbami.
Albo ten nasz poseł, oddany Iławie, tyle dla niej dobrego zrobił, a dziś
nie ma dla naszego bohatera litości... Nie na taką Polskę głosowałem.
 Męczennik z Polski
 Piątek 20-06-2008

12066. 
Hłe hłe! Uuuuuuuu... Filozof z Lubawy [...][...][...] został rozparcelowany przez komornika. Uuuuuuuuuu.... A tak się wymądrzał! Tak wył jak [...]
http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2117&show=ogloszenia
Chyba się przejadę do Iławy w środę 16 lipca na godzinę 10.50 do sądu,
żeby zobaczyć sprawy, które nawet filozofom na tej ziemi się nie śniły.
 van Basten
 Piątek 20-06-2008

12065. 
NIECH ŻYJE NASZ BOHATER NARODOWY - LECH WAŁĘSA!
Indywidua typu "Benek" i inni durnie pisowscy - ręce precz od bohatera.
 BOLO-TW
 Piątek 20-06-2008

12064. 
Wałęsa będzie sie pocił ale ma co chciał. Jak niszczył PRAWO I SPAWIEDLIWOSC WIEC TERAZ PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚC GÓRĄ, ON AGENTEM SB O PSEUDONIMIE BOLEK. KWASNIEWSKI ZACIERA RECE I WYCHODZI Z UKRYCIA BO MA NADZIEJE ŻE SLD SIE ODRODZI [...] STARA MOSKIEWSKA SZKOŁA KWASNIEWSKIEGO PEŁNA DYPLOMACJI O NICZYM BO ON ZNISZCZYŁ POLSKĘ ALE ZOSTAŁA MU CÓRKA I SZUKA POSADY DLA NIEJ. PANIE KWASNIWSKI OLA DA SOBIE RADE BEZ PANA ZOBACZY PAN. POMARZYC MOZE MARZENIA NIC NIE KOSZTUJA SLD NIE MA I JUZ NIE BEDZIE UTONEŁO W BAGNIE I NIGDY NIE WYDOSTANIE SIE BO TO PARTIA KOMUNISTÓW WIEC ZATOPINA.
 BENEK
 Czwartek 19-06-2008

12063. 
Wielce ciekawa strona Krzysztofa Kępińskiego z Susza:
http://www.rosenberg-susz.pl
 Sever
 Czwartek 19-06-2008

12062. 
BOHATEROWIE DNIA DZISIEJSZEGO
Kim są bohaterowie? To nasi współmieszkańcy, często sąsiedzi z najbliższego otoczenia. To ci, którzy właściwie pojmują rolę człowieczeństwa, a swoją codzienną pracę wykonują z dużym zaangażowaniem i oddaniem, pomagają innym, służą radą i pomocą, są liderami swoich środowisk. Takim bohaterem może być każdy z nas, którego interesuje więcej niż własny „ogródek”, widzi to, co dzieje się wokół niego i reaguje na potrzeby innych. Przeprowadzając rozpoznanie, stwierdziłem, że takich ludzi jest w powiecie iławskim i okolicach sporo.
Zapraszamy do felietonu Kazimierza Kowalskiego.
 redakcja
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2113&show=opinie
 Czwartek 19-06-2008

12061. 
Kup mieszkanie z garażem w Lubawie:
http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2115&show=czytaj
 redaktor ogłoszeniowy
 Czwartek 19-06-2008

12060. 
- Nataszko zjedz kawałeczek tortu!
- Dziękuję, Jureczku, ale nie chcę.
- No spróbuj, bardzo smaczny jest!
- Nie, dziękuję. Po 18 już nie jem słodkiego.
- Nataszko kochana, ale ja bardzo ciebie proszę.
- Jureczku kochany, ja deserów w ogóle nie jadam...
- Żryj ten tort, kurwaaa! Pierścionek w nim jest, żenić się z tobą chcę!
 mąż
 Czwartek 19-06-2008

12059. 
Odnośnie wpisu numer: 12057

Benek, Benek, Benek... Może wybrałbyś się do pana doktora odgłówki?
:-)
Czy już za późno?
Żal i smiech. Ale i takie błazny jak ty muszą też być.
 były iławianin
 WlkPolska, Czwartek 19-06-2008

12058. 
II liga, to nie wszystko. Wejść do niej, ale co dalej?

Jestem ciekaw, czy kierownik Nerowski z Paluszewskim mają możliwości zabezpieczenia kosztów tego przedsięwzięcia. Kosztów horendalnych jak na Iławę. Milion złotych jest potrzebne. Koszt wyjazdów na zawody (po całej Polsce), obozy, pensja dla zawodników, trenerów, conajmniej 2 tys netto, wynajęcie mieszkań dla zawodników sprowadzonych i setki innych wydatków. Prosiłbym, aby na ten temat społeczeństwo się wypowiedziało.

Głos 1. O tym, że Iława zasługuje nawet na I ligę, wiadomo. Ale kwestia organizacji - to jednak sztuka, którą, niestety, Iława nie sprosta. Pytanie o to, czy walka o tak wysokie miejsce i awans, jest zasadne.

Prawdziwy sportowiec, trener, działacz sportowy powinien stawiać przed sobą wysokie cele, z olimpijskim występem łącznie. Inaczej sport nie ma najmniejszego sensu. Gdyby nasi na Euro 2012 takie cele sobie stawiali, to nie odpadliśmy z rozgrywek. Jednak jest inaczej.

Obserwując, szczególnie piłkarzy, widzimy, że w grze widzą tylko zarobki na pierwszym miejcu. Sportowiec nie może liczyć kasy, sportowca celem ma byc jedno: osiąganie coraz wyższych wyników, a na drugim miejscu nagroda.

Tymczasem młodzi piłkarze (12-latek) myślą i rozmawiają z kolegami o jednym, ile zarobią, jakie dostaną stypendium. To przecież nie tędy droga do prawdziwej kariery. Celem gry w IV lidze powinno byc perfekcyjne szkolenie ze strony trenera, zaangażowanie piłkarza, praca nad sobą nawet poza treningiem, by wyrózniać się techniką i kondycją.
 ADMIRAŁ - specjalista planowania strategicznego walki
 Czwartek 19-06-2008

12057. 
Uważam że Wałęsa pluł na wszystkich szczególnie na Kaczyńskich i ich ośmieszał a sam był agentem, kupiła go Platforma więc bee, patrzył i śmiał sie jak będa wołali do niego cześc "Bolek" bo ludzie ze stoczni więdza czym było odzyskanie wolności a Wałęsa to nie wie gdzie jest jego miejsce niech zobaczy jak zrobił to Kwasniewski zniknoł bo nic nie zrobił dla Polski zreszta jak Wałęsa jak doszedł do władzy rozwalił PGR , STOCZNIE KOPALNIE ITP a teraz salutuje PLATFORMIE. Jest mi go nie szkoda był czas że go popierałem ale jak zaczoł pluc na KACZYŃSKICH bez potrzeby to chciałem zeby sprawiedliwości stało się zadosc i mamy ksiązke zę LECH Wałesa był tajnym agentem SB, WIĘC WSZYSKO JASNE CIESZE SIE NIEZMIERNIE ZE PIS WYCHODZI NA PROSTA PLATFORMA MA 5 MIESIĘCY RŻADÓW I PO NIEJ NIECH ŻYJE JAROSŁW KACZYŃSKI I BENEK W IŁAWIE.
 BENEK
 Czwartek 19-06-2008

12056. 
Z tego co ptaki cwierkaja, to chlopaki z Jezioraka zafundowali kibicom niezly horror.
BRAVO Jeziorak. IKS PANY!
 Kielo
 Paryz, Czwartek 19-06-2008

12055. 
Małżeństwo jest jak fatamorgana na pustyni. Widzisz pałace, palmy,
wielbłądy. Potem znikają kolejno pałace i palmy, a na kocu zostajesz
sam na sam z... wielbłądem. :-)
 mąż
 Środa 18-06-2008

12054. 
Urzędy skarbowe w Piszu, Elblągu, Braniewie, Giżycku i Kętrzynie zostały laureatami konkursu pn. "Urząd Skarbowy przyjazny przedsiębiorcy". Natomiast o skarbówce iławskiej ani słowa. I nie ma dziwne.
 podatnik
 Środa 18-06-2008

12053. 
Odnośnie wpisu numer: 12046

Czy Ty Benku uważasz, że należy Lecha Wałęsę rozliczyć, czy może napiętnować, czy odsłonić tylko to, co było złą jego przeszłością i, pójść bez słowa dalej? Bo przecież nie zawrócimy już historii; ani dobrego i również złego, tego co on, Wałęsa zrobił.
Najciekwsze z tej wichury jest to, iż ON tak bardzo "szaleje", bo gdym ja osobiście był czysty, to czekałbym na odsłonę kurtyny. Czasem porywy wiatru po burzy mogą być groźniejsze, niż sama burza. Czasem, kiedy burza przejdzie, nagle piorun z jasnego nieba spadnie i porazi niespodziewanie tych, co przed dom wychodzą, ucieszeni jej ustaniem.
 Męczennik z Polski
 Środa 18-06-2008

12052. 
Odnośnie wpisu numer: 12042 12040

Adaś, Adaś, Adaś, kogoś oplułem? Obraziłem??? Po prostu stwierdziłem fakt. No cóż, czemuś taki nerwowy??? Czuła nutka??? A z tego remontu dróg to coraz więcej ludzi z całej Polski się nabija (bo nerwów już nie mają), a zobaczymy co będzie po sezonie turystycznym, jak mniemam, niewątpliwie bardzo udany będzie.
PS. Że jestem iławianinem w sercu, to nie mogę mysle o moim mieście?
 były iławianin
 wlkPolska, Środa 18-06-2008

12051. 
Odnośnie wpisu numer: 12050

Ha! Może jestem młody, ale jednego studiując w Warszawie nauczyłem się: Nie można własnych niepowodzeń czy potknięć tłumaczyć jedynie istnieniem układów. Wszystko, co człowiek ma w życiu to efekt ciężkiej pracy. Więc może ten wasz układ to grupa ludzi, którzy swą ciężką pracą coś w życiu osiągnęli? I wiem też jedno - takim gadaniem podcina się skrzydła ludziom z inicjatywą, ludzi, którzy chcą coś zrobić dla innych. Może (pewnie) uważacie, że jestem naiwny, ale ja wiem swoje!
 Adam
 Iława, Środa 18-06-2008

12050. 
Odnośnie wpisu numer: 12048

Do iławianina:
Otóż masz świętą rację. Jestes człowieku bez szans, choćbyś był dobrym, uczciwym, wykształcony; nie jestes w układach - będzieś śmieciem. Chociaż powiedziedź ci muszę, ze będą ci w oczy patrząc, mówili, że cię lubią, szanuja twoje poglądy i jesteś dla nich niby bliski. Takie z nich bestie i chamidła. Musisz ich, ludzi partii wspierać, a mówiąc wprost - lizać im dupę. Jeśli słowem jednem bedziesz miał inne zdanie, to wbudzisz u nich niepokój i stracisz na zaufaniu. Nie będziesz ich. Chyba że jestes wziętym lekarzem, adwokatem, weteryniarzem, pominę ludzi prywatnej inicjatywy, to będziesz radził sobie nieźle. i z ta bandą, gdyz to oni u ciebie będą w kieszeni. W Iławie żyję 40 lat z nawiązką i wszystkiego doświadczyłem. Od komuny po dziś. Od zawsze było tak jak piszesz. Ludzie zostali ci sami, to jak może zmienić sie w Polsce.
Wszystkiemu winna jest nierówność w płacach pomiędzy człowiekiem wykształconym, a ludźmi władzy, ludźmi z samorzadów. Ponadto wejście w układ, np.: radnych, przynosi również pewne korzyści. Korzyści w postaci znajomości w załatwieniu pewnych - niekoniecznie dochodowych - ale uprzemości.
Jeśli masz dzieci, to nie trzymaj ich surowo w tym kraju. Mają odwagę, niech wyjeżdżają w świat.
 **
 Środa 18-06-2008

12049. 
No, no... Jedna pani z magistratu powiedziała, że na ul. Niepodległości
staną... donice! Będziecie sobie mogli spacerować w ich cieniu. No i jeszcze rowerkiem będzie można jeździć w cieniu tyczek od latarń, bo drzewka są po południowej stronie trasy rowerowej. Wcześniej były po lewej, pamiętacie? A za granicą to przesadzają drzewka, nawet duże.
Nasi to mają rozmach: wycieli wszystkie! Kto policzy ile drzew stoi na przy tej ulicy? Jedno, dwa, a może trzy? (parku nie liczę).
 czytelnik
 Środa 18-06-2008

12048. 
Odnośnie wpisu numer: 12046

Panie Benku, wydaje mi się, że jaka opcja polityczna nie będzie przy władzy, ZAWSZE BĘDZIE TO SAMO I TAK SAMO!

01). Koleżeństwo... Ty pomogłeś mi, ja się "dopchałem do koryta", pomogę Tobie... Tak jest polska natura i tego nikt nigdy nie zmieni...

02). Niedoinformowanie lub nie przekazywanie pełnej informacji... Wywołać skandal podając część faktów to najważniejsze... Nawet jeśli okaże się nieprawdą, to i tak ludzie pamiętają aferę, a nie jej wyjaśnienie...

03). W Polsce nie ma odpowiedzialności za to, że ktoś na stanowisku nic nie robi... Pracę można bardzo dobrze markować i zawsze coś tam wygrzebać, żeby zamydlić oczy... Gdyby urzędnicy mieli świadomość, że jak nie będą nic robić, to wylecą z pracy - wzieliby się do roboty...
Postawa leniuchów wpływa na tych, którzy chcą coś zrobić i z biegiem czasu i oni przestają sie starać...

04). Obawa przed zmianami... Zawsze te same nazwiska, zawsze te same zwarte grupy interesów... Nawet będąc przebojowym, nie ma szans na zaistnienie...

TAKA JEST POLSKA i to bez względu jaka opcja polityczna rządzi...
Było, jest i będzie... Mieszkam w tym mieście 31 lat, nie komentuję sytuacji politycznej, choć bardzo się nią interesuję... Robię wszystko,
by nie mieć sobie nic do zarzucenia...
 iławianin
 Środa 18-06-2008

12046. 
Czytałem ile zarabia pani doktor obecnie pełniaca obowiazki szefa szpitala w Iławie otóz [...][...][...] zarabia wiecej od prezydenta Olsztyna zatem ma około 150 tys zł rocznie tak podała w zeznaniu skarbowym do tego dojdzie kasa w IŁWSKIM SZPITALU WIEC OBLICZCIE ile moze wytrzepac kasy. To co wyprawia Platforma w Iławie to mieszkańcy szok miasto biznesu dla paru ludzii.
PLATFORMO SKOŃCZ SWOJE RZADY W IŁAWIE I CAŁEJ POLSCE BO JESTESCI LUDZIE KASY. LUDZIE ODWOŁAJMY CAŁA SWITE W IŁAWIE BO NAS ZNISZCZĄ. PANI GELERT MA OCHOTE WZIAŚC SZPITAL W SWOJE PRYWATNE RECE BO JA STAC NA TO. TAKA JEST PRAWDA I LUDZIE PLATFORMY POBIORA CO SIE DA A MY BEDZIEMY U NICH PRACOWAC ZA KROMKE CHLEBA. ALBO ODWOŁAMY CAŁA PLATFORME I PSL W IŁAWIE ALBO BEDZIEMY BEZDOMNI I POD MOSTAMI LADOWAC BO ONI BIORA CO SIE DA I JAK SIĘ DA
 BENEK
 Środa 18-06-2008

12044. 
Odnośnie wpisu numer: 12023

Kilka słów do PIECHÓRA.
Bbbbbbbbbbbuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Ten twój Maśkiewicz, pseudonim Masa, to taki gospodarny burmistrz był, że skończył z wyrokiem karnym za machlojki w papierach przy budowie ulic w Lubawie, a w Iławie nic nie wybudował i nic nie uzgadniał. Może coś i próbował, ale chyba tylko po to, żeby nakręcić licznik do naliczania sobie kasy w delegacjach, znany był z tego. Myślę, że najwięcej czasu spędził - tak! - na uzgodnieniach, ale z prawnikami, bo on praktycznie
nie wychodził z sal sądowych jako skazany.
Nie, przepraszam! Jak mogłem zapomnieć! Wybudował dom pogrzebowy!
Bbbbbbbbbbbuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
 BOLO
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2042
 Wtorek 17-06-2008

12043. 
Odnośnie wpisu numer: 12026

Ten gość jest niesamowity... Mówię o autorze, buhahahaha.
 Fakirr
 Wtorek 17-06-2008

12042. 
Odnośnie wpisu numer: 12040

Mnie się w Iławie dobrze żyje i opinia kogoś, kogo już tu nie ma, nic dla mnie nie znaczy. Tym bardziej język - opluwać każdy potrafi! Nie pasuje Ci? Przyjedź i zrób coś dla wszystkich.
 Adam
 Iława, Wtorek 17-06-2008

12041. 
Odnośnie wpisu numer: 12038

Jako doświadczony różnymi przejściami, od komuny począwszy przez
Bolka-TW, do czasów Ptasznika i Tuska, towarzysze i tawarzyszki
powiadam wam:
Nie było jak za komuny, bo jeśli im słuzyłeś, a wiele nie trzeba było sie wysiląć, gdyż postawili cie na stanowisku i trzymali jak długo chcieli. Czasem cie przeflancowali na żyźniejszą glebę i dalej trawałeś.
Obecnie, pozornie tylko, jest inaczej.
Najpierw - jeśli służysz odpowiednim osobnikom - osadzą cie na wysokim
miejscu na liście wyborczej odpowieniej parti. Potem nawet dostajesz stanowisko i kapujesz co i jak kogo wykołować, by wybrali cię za 4 lata ponownie do "elity" wzajemnej adoracji, ktora ponownie osadza na fotelach. Kapujesz (dosłownie: należysz do osobników donoszących) do głównego Lucypera, wkonujesz jego polecenia.
Kombinujesz czasem, co by ludziom dobrego zrobić, podonie jak to było 30-40 lat temu. Czasem asfalt położysz, nową budkę z piwem, może market, może most rzucisz prze strugę, a może pare metrów obwodnicy. Pieniądze, podobnie jak za komuny ciężko wydobyć od Lucypra. Musisz mu śłużyć jak pies, to ci coś skapnie.
 ORMOWIEC
 Wtorek 17-06-2008

12040. 
Odnośnie wpisu numer: 12035

Ja myślę, że burmistrz ma to w d[...]ie. To i wiele innych spraw (remonty dróg - hahaha, nowe miejsca pracy - hahaha itd. itp.)
Cóż, "masa" był cienki, ale i Ptaszek też niczym szczególnym nie błyska.
Szkoda Iławy, szkoda. [...]
 były iławianin
 WlkPolska, Wtorek 17-06-2008

12039. 
Zaszukane w sieci:
Dlaczego kobiety kibicują Portugalii, a nie Polsce?
Poniżej pod linkiem jest odpowiedź...
 prof. rudy wiewior
 http://mojalegia.republikafutbolu.pl/2008/06/16/dlaczego-...
 Wtorek 17-06-2008

12038. 
JAK OSZUKANO CAŁE POKOLENIE, CZYLI HISTORIA LECHA

Wałęsa był 29.12.1970 roku pozyskany do współpracy z SB. W okresie 1970-72 przekazał szereg informacji dotyczących negatywnej działalności pracowników stoczni. W gdańskiej delegaturze UOP porucznik Krzysztof Bollin odnalazł w roku 1991 ponad 20 donosów TW "Bolka". Jest także mowa o notatce esbeków z 1978 roku. Jeden z nich zapisał, że Wałęsa "jako TW ps. »Bolek« przekazywał nam szereg cennych informacji (...)". Oficer SB stwierdził także, że "Bolek" za przekazane informacje był wynagradzany.
Część dokumentów zniknęła z archiwów po obaleniu rządu Jana Olszewskiego. To wtedy (6 lub 7 czerwca 1992 r.) Wałęsa zażądał dostępu do zgromadzonych przez SB dokumentów na swój temat. Prezydent zwrócił ją we wrześniu, ale zniknęły niektóre materiały. Brakowało m.in. oryginału karty ewidencyjnej Lecha Wałęsy i licznych doniesień TW "Bolka".
 J-23 [na podstawie dziennika "Rzeczpospolita"]
 Wtorek 17-06-2008

12037. 
Odnośnie wpisu numer: 12031

Co piszą sprawozdawcy PZLA o Michalinie Kwaśniewskiej:
"Przewaga reprezentacji dziewcząt była na tyle duża, że przed zakończeniem ostatnich dwóch konkurencji nie było już wątpliwości co
do zwycięstwa. Mimo to ostatnia konkurencja, skok wzwyż – przyniosła
wiele emocji. Faworyzowana reprezentantka gospodarzy, Elena Vallortigara, która już w ubiegłym roku pokonała 1.86, tym razem była mocno naciskana przez Michalinę Kwaśniewską. Zawodniczka z Iławy, która przyjechała na zawody z rekordem życiowym 1.75, skakała jak w transie, pokonując w pierwszej próbie wysokość 1.76, a następnie, po opuszczeniu 1.78, poprawiając swoje najlepsze osiągnięcie jeszcze dwa razy – na 1.80 i 1.82. Kwaśniewska była następnie bardzo bliska pokonania wysokości 1.84, minimalnie strącając poprzeczkę piętami w ostatniej próbie. Ostatecznie pozostała na drugim miejscu w konkursie z takim samym wynikiem jak włoska zwyciężczyni".
 trenerro
 Wtorek 17-06-2008

12036. 
Odnośnie wpisu numer: 12535

Bynajmniej prawdą jest w temacie usportowienia szkoły i wyników sportowych, jakie uzyskują na arenie wojewódzkiej. Napewno pierwsza była (kiedy w szkole pracowało małżeństwo Gralaków) szkół SP2, jednak wysoko notowano SP4.
Natomiast jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe SP3, to ŻENADA! Młodzież tej szkoły nie istnieje w sporcie szkolnym, nie mają wiekszych znacznych, widocznych, systemtycznych osiągnięć na arenie powyżej powiatu. Proszę to sprawdzić w publikatorze - Wojewódzkim Kalendarzu SZS imprez sportowych.
Dziwne tym bardziej, że szkoła nosi zaszczyte imie Polskich Olimpijczyków, co powinno do czegoś zobowiązywać. Zaś Dyrektor "paraduje się" w olimpijskim dresie kadry narodowej. I w tym prosze Państwa jest cała odpowiedź, w szpanie.
 **
 Wtorek 17-06-2008

12035. 
Dlaczego władza nie lubi najlepszej szkoły w Iławie?
Ostatnio byłam na Gali Osiągnięć uczniow szkół podległych Burmistrzowi. Ze zdumieniem przecierałam oczy i słuchałam głupstw, które podawała prowadząca namaszczona przez Burmistrza i dyrektorkę MZOSiP. Podobno najlepszą szkołą w miescie jest "3". To kłamstwo!
Organizatorzy nie pokusili sie wejść na stronę internetową CKE, MEN lub Scholaris, aby zobaczyć, że najlepszą szkołą w Iławie od 2002 roku jest
"4". To ona ma najlepszych uczniów matematyki czy języka polskiego, przyrody, historii oraz lekkoatletów i piłkarzy. Co mogą teraz pomyśleć nauczyciele i dyrekcja "4" o swoich przełożonych?
Panie Burmistrzu niech pan odwiedzi iławskie szkoły i zobaczy co się w nich dzieje, bo od wyborów nie odwiedził Pan żadnej szkoły, a warto by wiedzieć na co idzie 40% budżetu miasta.
 meKalinowska

mezkal1@wp.pl
 Poniedziałek 16-06-2008

12034. 
Odnośnie wpisu numer: 12032

Wreszcie koniec.
Chłopcy sobie pograli, zgodnie ze swoim motto widniejacym na
autokarze, pobawili się i wracają. Na jesieni zaczynają od nowa.
 kibic47
 Poniedziałek 16-06-2008

12033. 
Ledwo wstawiono okna w kwiaciarnię w parku, a już jakaś szyba poszła. Pewnie to młodzież bierze przykład z naszego Benka i zamiast uczyć się poprawnej polszczyzny atakuje szkło...
 Eskulapski
 Poniedziałek 16-06-2008

12032. 
Czy w fan zonie obowiązuje fanzolenie?
Dobrze, że to koniec.
 kibic47
 Poniedziałek 16-06-2008

12031. 
Taraz o piłce nożnej. Lecz, że w niej ciemność i ciemność, to najpierw niech promyk słońca ją rozjaśni.
Na oficjalnej sronie Polskiego Związku LA pojawił się wpis: "Niespełna
17-letnia Michalina Kwaśniewska (Jeziorak Iława) zajęła drugie miejsce
w skoku wzwyż bijąc dwukrotnie rekord życiowy, pokonując 1.80 i 1.82 (obie wysokości w drugich próbach). Minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w Bydgoszczy wynosi właśnie 1.82"
Oto w Iławie mamy kolejny wielki talent lekkoatletyczny, który jasnościa może oswietlić ciemność piłkarstwa w Jezioraku - MICHALINA. Nawet pieknie brzmi.
Wiwat MICHALINA!
Wiwat były oszczepnik, TATO Michaliny!
Wiwat Ewa i Andrzej Gralak!
Wiwat my, iławianie!
 trenerro
 Poniedziałek 16-06-2008

12030. 
Odnośnie wpisu numer: 12026

Akurat tak się składa, że czasami odwiedzam tamte okolice rowerem...
Ile tych megadomów jest? Jeden? Trzy? :-) I z tego co wiem, to jeden
jest przeznaczony do wynajmowania pod imprezy...
 iławianin
 Poniedziałek 16-06-2008

12029. 
Odnośnie wpisu numer: 12026

Jasne, pieniadze to ukradli, ryby kradna, a ja jeszcze slyszalam, ze
nie niemowleta jedza!!!
 MARLEYKA
 Poniedziałek 16-06-2008

12028. 
Odnośnie wpisu numer: 12026

Zrob zdjecie prosze. Moze redakcja zamiesci gdzies zdjeceia lub podasz jakis link gdzie je mozna zobaczyc. Niestety nie jestem w stanie sam obejrzec tego cuda (pojechac zobaczyc)... A uczynilbym to z mila checia...
 prof. rudy wiewior
 Poniedziałek 16-06-2008

12027. 
Odnośnie wpisu numer: 12026

Benek!
Czy nie można zadać pytania niektóym z nich następującej treści,
np.: "Panie Gra[...]-olog, Panie Soko[...]łow! Czy to wasze chacjendy
nad jeziorem w Radomnie?"
 ESKULAP
 Poniedziałek 16-06-2008

12026. 
LEKARZE!!!
Ludzie tego co dowiedziałem sie to dla mnie szok. Jade sobie autem do Radomna koło Iławy w strone Nowego Miasta patrze stoja wielkie wille warte miliardy przy jeziorku. Pytam ludzi bo myslałem ze jakies przekrety z Warszawy maja te wille a tu mi kobietka starsza odpowiada panie to nasi lekarze z Iławy maja te wille. Ludzie to niemozliwe ale prawdziwe pieniadze ukradzione od państwa zaiwestowane w wielkie chacjenty pod Iława w Radomnie. Maja dostęp do jeziora pewnie tez pradem łowia ryby i maja je za darmo. Ten kraj jest niesamowity POLSKA RAJ W POLSCE ale dla wybranych co sa lekarzami albo politykami a wy zyjcie za 700 zł na rodzinę to nie mozliwe ale prawdziwe mafia wszedzie i na kazdym kroku, zygac sie chce z takie niespawiedlkiwosci. Mam nadzieje że te wille sprawdzi urzasd skarbowy i miszkańcy powiatu bo lekarzom sie źle zyje.
 Benek
 Poniedziałek 16-06-2008

12023. 
Odnośnie wpisu numer: 12008

Myślę, że większy nacisk niż na handel Burmistrz Jarosław Maśkiewicz stawiał na rozwój transportu iławskiego. Mam na uwadze, głównie budowę ciągów drogowych i ulic w Osiedlach.
Wybudował zapwene 5 rond, nie mówiąc o obwodnicy i nowej drogi od ronda przy ul. Kościuszki do ul. Narutowicza. Nie muszę chyba pisać o budowie po kilka ulic na każdym Osiedlu przez Jarosław Maśkiewicza. Obecna przebudowa ulicy Niepodległości to też jego inicjatywa. Uzgodnienia z drogowcami z Olsztyna i dokumentracja jest również jego dziełem. Obecni włodaże ją tylko erealizują. Każdy z iławian wie, że całkowicie nowa ulica PIASKOWA do terenów przemysłowych z nowym cmentarzem i nowym osiedlem mieszkaniowym to efekt działań i pracy Jarosława Maśkiewicza od podstaw. A o rozwoju budownictrwa mieszkaniowego w różnych formach, trzeba również wspomnieć.
 PIECHÓR
 Niedziela 15-06-2008

12022. 
Już nie mogę doczekać się rżnięcia z Unią Tarnów w środę na meczu
o wejście do II ligi IKS-u Jeziorak Iława. Ta sprawa jest do załatwienia
z chłopakami z Tarnowa za 100 baniek.
 smarowóz
 Niedziela 15-06-2008

12021. 
Odnośnie wpisu numer: 12018

Kielo, ale Ty przytyłeś :) W życiu bym Cię nie poznał... Wiesz o rozkopanej Iławie, więc już MOŻESZ odwiedzać Polskę? ;-)
 kolega z bardzo dawnych czasów
 Niedziela 15-06-2008

12020. 
Odnośnie wpisu numer: 12017

Jeziorak przegrał, więc w środę będzie gorąco na trybunach.
Chłopcy muszą się pokazać.
 Eskulapski
 Sobota 14-06-2008

12018. 
No i co? Zeby umilic innym czas to trzeba tak remont ul. Niepodleglosci przeprowadzic zeby nikt nie mogl korzystac???!!! Skanska sie boi o konkurencje i odrazu dwa pasy wali ???? Chyba tak, bo na zachodzie raz jeden pas, raz drugi.
Ale tylko w polsce jest wszystko mozliwe. Jak nie karny z rekawa to dwa pasy zablokowane na raz. Moze jeszcze czerwony kosciol wyremontuja, jezioro powieksza, 4 stadiony zbuduja na Euro 2012 i Disneyland. Skanska to potrafi !!!!!!!!!!!!!!! Szok !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Karny to byl.... ale jak z butli pociagnalem na trybunach. Takich karnych
to powinno byc po 20 w kazdym meczu !!! SKANDAL. Angielski zlodziej!!!
Nazywam sie Jakielski Piotr, pseudonim Kielo.
 Paryzanin KIELO

jpiotr_13@hotmail.com, lat 51
  4024994
 http://pl.youtube.com/user/piotrparis
 paryz ilawa, Sobota 14-06-2008

12017. 
Odnośnie wpisu numer: 12016

U nas będzie remis, potem dogrywka, potem karne i jakoś wśliźniemy sie do II ligi. Tak czuję... bo nosa mam zajebistego.
I odnowa Polska Ludowa, jak za Łobockiego trenera (dobrego trenera)
i kanciarzy-działaczy z IKS-u. Tylko tego im, II Ligi, trzeba, bo oni wiedzą, co z lewą kasą od sponsorów zrobić.
 Duch I
 Sobota 14-06-2008

12016. 
No i przegrali piłkarze Jezioraka pierwszy mecz barażowy na wyjeździe
z Unią Tarnów 1-0. Ponoć dobrze, że tylko tyle...
 BOLO
 Sobota 14-06-2008

12015. 
Odnośnie wpisu numer: 12011

A ja myślę, że jesteś obrażony na cały świat, bo ci w życiu nie wyszło.
Słuchaj, zgłoś się do MOPS-u, może ci pomogą.
 Adam
 Sobota 14-06-2008

12014. 
Odnośnie wpisu numer: 12013

Bielice! Czy tam dyrektorem jest pewien magister z Iławy, trener piłki nożnej? Jeśli tak, to nie dziwmy się, że szkoła jest niedopilnowana, a nauczyciele harcują. Ten pan, nauczony doświadczeniem swojego byłego dyrektora, szkoły w której jako młody nauczyciel praktykował i ostrzył ostrogi nauczycielskie, odbębni swoje i pakuje manele, by prowadzić sekcję piłkarską np. w Dzierzgoniu. Bielice - Dzierzgoń.

Nieporozumieniem jest sytuacja, kiedy dyrektor zajmuje się dodatkowymi zajeciami, czy jest radnym, czy przewodniczacym rady, czy pełni tysiące innych fukcji. Taka jest sytuacja w polskim systemie oświatowym. Dyrektora praktycznie nie ma w szkole.

Panuje dotąd powiedzenie, przeświadczenie, że dyrektor od roboty ma zastepców i, jak potrafi chwycić ich za gardło, to ma wolne i fruwa po, róznych nieznanych zajęciach, naradach itp. Taka jest prawda. Prawda smutna, ale prawdziwa.

Są również na tym świecie prawdy nieprawdziwe. Prawdą nieprawdzwą jest ta prawda o szkole, która mówi: "U nas w szkole nie ma problemu z przemocą", czy też, że "nie ma problemu z uczniem słabym". Najczęściej niepradziwą prawdą jest ta, kiedy nauczyciel mówi: "W klasie nie mam kłopotów wychowawczych".
 owidiusz
 Piątek 13-06-2008

12013. 
Kolejna dziewczyna odebrała sobie życie w Gimnazjum w Bielicach, miała tak niewiele lat i mogła żyć, ale tam jest takie super grono, że guzik ich obchodzi uczeń. Mam żal do kuratora elbląskiego, że jak odebrał sobie zycie gimnazjalista w Suszu to nic kuratorium w Elblagu nie zrobiło, nie było dochodzenia a ja wiem ze uczeń w SUSZU pochodzi z porzadnej rodziny wiec dlaczego tak sie dzieje. Powiem dlaczego w Bielicach nauczyciele przycjhodza pijani na lekcje wiec moze patologia to jest ale w nauczycielu jak będzie trzeba to podam nazwiska i będą swiadkowie tak wyglada szkoła co więc moze widziec w szkole pijany nauczyciel chyba butelke przez mgłę. Dyrektor po układach wybrany. Kuratorium w Elblagu powinni rozwiazac ale zanim to sie stanie nich Ci którzy nie pomogli w aspekcie wychowawczym tym niewinnym uczniom niech zostana osadzeni, to zwierzęta a nie nauczyciele. ZAPEWNE porobili podyplomówki na Włodkowicu więc wiedzi wychowawczej i pedagogicznej nie posiadaja ale na dyplomoe piatke maja czyste jaja szkoda tych uczniów a dyrektorzy dalej stołki grzeja ciekawe w której teraz szkole sie powiesi uczen nastepny. Tak panie Lewandowski i pani Paźkiewicz wasze wizytowanie szkól to spijanie kawek i klapanie dyrektorów po plecach a młodzi uczniowie odbieraja sobie zycie mam nadzieje że minister edukacji wkroczy w kuratorium elblaskie chyba raczej nie bo dyrektorzy zapisza sie jak nie sa zapisani do PLATFORMY a swój swojego nie rusz. Tak wyglada edukacja. Spytajcie sie dziennikarze uczniów w szkołach czy wychowacy sie nimi interesuja czy kuratorzy im sie przedstawiali na korytarzu czy rozmawiali z nimi czy ich nie krzywdza jak jest w szkole czego im brakuje czy maja jakies problemy odpowiedza wam tak mamy łzy w oczach bo nasza kolezanka czy kolego niezyje ale dlaczego otóz to zła rodzina patologiczna biedna nieradzaca sobie. Ja zadaje pytanie a za co wy bierzecie pieniadza za odczytanie listy obecności uczniów. Sam jestem nauczycielem ale wy to mi do piet nie dorastacie wasza wiedza i poziomem takich jak wy to powinni na zbity pysk ze szkół wypiepszac z szacunkiem dla dobrych nauczycieli pedagow. Mam nadzieje że doczekam czasów ze to ja przyjade na wizytowanie was to zobaczycie nastepnego dnia marny nauczyciel zakończy prace ale wczesniej odwołam dyrekora jezeli będzie mataczył, bo to on kryje pod płaszcem tez układ. Kto chce niech podyskutuje ze mna zapraszam. Ostrzegałem kuratorów elbląkich że źle dzieje sie w Iławskim i Nowo Miejskim powiecie ze źle dzieje się tu w szkołach że dyrektorzy nie wychowuja uczniów a politykuja ale oni mile mnie w dupie bo uczeń dla nich to jak nikt, ale teraz zapłaca za wszystko albo zmienia zawód.
 BENEK
 Piątek 13-06-2008

12012. 
Maryla Rodowicz, oszalała Sześćdziesieciolatka dała czadu!
45 minut występu NON STOP! Żadna szczawiara nigdy jej niedorówna.
Na Marylę nie mocnych.
 owidiusz
 Piątek 13-06-2008

12011. 
Odnośnie wpisu numer: 12006

Przyjdzie czas to sie dowiesz kim jestem, co masz problem bo Cie wymiatam z IŁAWY a tak bo nie masz pojecia o rzadzeniu w Olsztynie Ci też smrodu narobie niech wiedza co ty naprawde potrafisz ja wiem wiem ze niewiele patrzac na IŁAWE co z niej zrobiłes kawał szamba. Ciekawe czy tez z hipermarketów czerpałes korzysci materialne ale przyjdzie czas to Cie sprawdze i tak jak Małkowskiego w OLSZTYNIE ty bedziesz drugi po nim obiecuje Ci to juz mozesz sie bac
 BENEK
 Piątek 13-06-2008

12010. 
Odnośnie wpisu numer: 11971

Trochę pokory, czytelniku.
Mylisz pojęcia. No i wyszedł ci groch z kapustą. Przymusowi na „Ziemie Odzyskane” przesiedleńcy z akcji „Wisła”, akcji przez Polskę wymierzonej przeciwko ukraińskiej ludności cywilnej kresów (1947), to nie to samo co polscy osadnicy z rodu Pawlaków; szkoda, że o „niemieckich” Kargulach zapomniałeś (bardzo fajna, kultowa komedia, ale w warstwie historycznej zakłamana w sposób niezwykły).
Słusznie zauważyłeś, że losy Iławy są niesamowicie poplątane. Od korzeni i przez wieki niemieckie miasto – dziś leżące w granicach Polski, rządzone jest przez osoby pochodzenia kozackiego. Sami swoi?
 Jarek
 Piątek 13-06-2008

12008. 
Odnośnie wpisu numer: 12002

BENEK ZAJEBIŚCIE PISZESZ!
Ty PiSowska Mordo Mechata, nie zauważasz rozwoju Iławy. Wszystko zaczęło sie od Maskiewicza Jaroslawa I, który postawił na handel. Iława od setek lat nazad znana była z tej profesji. Jarosław I, wczuwszy sie w historyczne dradycje, poszedł dalej. Chociaż szlaki u nas nie krzyżują się, to zawsze można u nas tanio i smacznie kupić. Kaufladów ci u nas dostatek, paliw również. Czasem drożeją, ale czy ktoś przewidział,
że z konia przesiadliśmy się na maszyny samobieżne?
* * *
Jarosław I Maśkiewicz, jak wiesz, postawił na handel, niezapominając o wykwintnych gospodach i obfitym wikcie. Proszę bardzo Benek, czy ty nie zauważasz, że DRAY HOTELE szybuja w górę? Jeden po Ekodrobie, stawia go inwestor z Ciechanowa; drugi szykuje się po tartaku, a trzeci po Czapli na cyplu - będzie własnością wytwórcy kapci z Grudziądza, miłośnika Iławy.
Benowiuszu Szanowny! Nie martw sie o niedożywionych iławskich mieszkańców.
BENEK NIE BÓJ! Dadzą sobie radę. Z pańskiego stołu tyle jadła zostaje,
że wyżywią się i to obficie, że nawet będziesz im zazdrościł wypasu
i sam się pozywisz i wyjdziesz z chudoby.
 **
 Piątek 13-06-2008

12007. 
Odnośnie wpisu numer: 12005

Swiete slowa - ale ja bym sie cieszyl, zeby Nasi laryngolodzy wrocili.
Moze i o Nich Pani Dyrektor [Gelert] pomysli, bo prywatnie to nie mam pieniedzy a leczyc swoj sluch musze - a renta mala.
Pani Dyrektor z gory dziekuje.
 byly stolarz
 Ilawa, Piątek 13-06-2008

12006. 
Odnośnie wpisu numer: 12003

Uśmiałem się po pachy.
Wiele bym dał, by dowiedzieć się, kim jest ten człowiek.
 Adam
 Iława, Piątek 13-06-2008

12005. 
Brawo Pani Dyrektor Szpitala! Od kilku lat chodze na opatrunki do Poradni Chirurgicznej i teraz jestem szczesliwa, bo narescie jest tam lekarz Pan
dr Rozynski. Znam Go jeszcze z oddzialu. Wspanialy czlowiek i zna swoj fach. Teraz atmosfera i leczenie bedzie na poziomie europejskim. Dziekuje Pani Dyrektor. Wdzieczna pacjentka. Oby tak dalej Pani rzadzila to szpital w Ilawie bedzie tak jak kiedys slawny.
 wdzieczna
 Ilawa, Piątek 13-06-2008

12004. 
Dobrze, że Irlandia powiedziała NIE euro-sowchozowi Europy. Zawsze ktoś jest odważny i mówi: NIE! Mówi NIE eurpejskiej żydokomunie.
Tak trzymać!
 PIŁSUDCZYK
 Piątek 13-06-2008

12003. 
Odnośnie wpisu numer: 12002

BENEK TY RYJU WSTRĘTNY!
Kto w Iławie głoduje? Noszą brzuchy wydęte, a jakie również samochody wypasione po ulicach mkną, jak sie ubierają. Paryż, Benek. Nie przeczę,
iż paru meneli głoduje, sam im czasem coś na "chleb"wrzucę. Skoczą na "jednego" i jakoś żyją dalej. Zobacz jak Iława idzie do przodu, jakie markety, a jakie hotele idą w górę, 3-piętrowe nawet.
 **
 Piątek 13-06-2008

12002. 
PLATFORMO I PSL DAJCIE JEŚĆ IŁAWIE A NIE SWOJE D[...] WOZICIE
W LIMUZYNACH I BAJECZKI OPOWIADACIE LUDZIOM O TYCH CUDACH GOSPODARCZYCH O GŁODENEJ IŁAWIE ROZKOPPANEJ I POUKŁADANEJ
W PLATFORME I PSL. LUDZIE ROBIMY REFEREDUM I ODSUWAMY OD KORYTA WSZYSKICH LUDZI Z PO I PSL ALBO ZDECHNIEMY Z GŁODU.
 BENEK
 Piątek 13-06-2008

12001. 
Odnośnie wpisu numer: 12000

To juz teraz zacznij biczowac sie Meczenniku ;) i rozaniec odmawiac :) Zartuje oczywiscie.
Mamy ladny numer na forum :) 12000. Stawiasz wszystkim piwo :)
 prof. rudy wiewior
 Piątek 13-06-2008

12000. 
Niestety - karny słuszny. Bardzo uczuleni byli na taki rodzaj przewinienia
w polu karnym sędziowie. A mogli zabezpieczyć sie Polacy zdobytymi bramkami wcześniej, a nie płakać na sędziego. Trener Górski zawsze mówił, iz do ostatniej sekundy należ uważać, nie głupka strugać, że uda mi się.
Jutro IKS Jeziorak przerżnie w Tarnowie i znów będzie krzyk.
 Męczennik z Polski
 Piątek 13-06-2008

11999. 
Odnośnie wpisu numer: 11997

Tobie chyba cos na glowe spadlo ;) A co ma korupcja do reprezentacji Polski i zawodnikow? Przekupiony zostal sedzia, mecz ustawiony? ;) Po zdobyciu gola gralismy dobrze, powiedzialbym, ze nawet bardzo dobrze. Niestety stalo sie jak sie stalo... Jedziemy do domu...
 prof. rudy wiewior
 Piątek 13-06-2008

11998. 
Odnośnie wpisu numer: 11991 11990

Nie jestem i nie byłem nigdy z CECH-u. Adam, czemu denerwujesz się na niepodważalną prawdę? Do lektury aktu natarialnego zalecam Ci jeszcze mapy ewidencyjne. To jednoznacznie wskaże ci ewidentne błedy ratusza. Tyle faktów w tym zakresie.
A za "skróty Żylinskiego" trzeba zapłacić. Płatnikami tego skrótu, jak zwykle, będą PODATNICY - iławianie. Oby jak najmniejsze skutki tego skrótu ratusza odczuł potencjalny inwestor na cyplu po Czapli.
 WYBORCA **
 Piątek 13-06-2008

11997. 
Niestety - biednemu wiatr w oczy - nie ma nas dalej na Euro. Nawet cieszę się, gdyż polska piłka nożna nie zasłuzyła na dalej... Korupcja ją zniszczyła. Dobrze stało się , że dostaliśmy baty, gdyż ta sytuacja być może przyczyni się do odejścia od władzy takich osobników jak Listek i inni. Malutcy ludkowie.
 Męczennik z Polski
 Piątek 13-06-2008

11996. 
Odnośnie wpisu numer: 11993

Tragedii nie bylo... Za to heroiczna postawa brakmkarza i owszem... Potem juz bylo lepiej - bramka dla Naszych i przebudzenie. Nieszczescie przyszlo jak grom z jasnego nieba w postaci karnego (nieslusznego zreszta) i... Coz...
 prof. rudy wiewior
 Czwartek 12-06-2008

11995. 
Gut Bak. Faul i koniec Polaki na Euro.
 "HELMUT"
 Czwartek 12-06-2008

11994. 
Jak będzie, tak będzie. Zaraz początek meczu, czuję kłopoty.
Jeszcze nie ciemność. Powodzenia wszystkim kibicom.
 kibic
 Czwartek 12-06-2008

11993. 
No! Dochodzi godzina 20:30. Odpalam telewizor, otwieram piwo. Lubię Austriaków, ale Polska potrzebuje punktów - tym bardziej, że Niemcy przegrali z Chorwatami 1:2.
Jestem dobrej myśli. Saganowski, niczym drągal, jest w sam raz na zapasy z drągalami z gór. Nasi rozjadą górali. Jeśli nie będzie jakiegoś pecha w pierwszym kwadransie, to Orły po całości zmiotą gospodarzy.
Na prawej pomocy zobaczymy zupełnie innego Smolarka, ustawionego przodem do bramki, lubiącego bieg i drybling, a nie zapasy...
 BOLO
 Czwartek 12-06-2008

11991. 
Odnośnie wpisu numer: 11988

A co ty, z Cechu jesteś?
 Adam
 Iława, Czwartek 12-06-2008

11990. 
Odnośnie wpisu numer: 11988

Panie Wyborco!
Jestem zdania, iż Żyliński szedł w wielu sprawach na skróty, inaczej - na szage. Aby błyszczeć w aureoli mediów. Działał na wyrost, że jakoś to będzie. A tu bęc! Trafił na opór klanu rzemieślników. I tu nie ma siły - hotelu nie będzie!
Czy Iławie aż tyle potrzebne jest hoteli, nie wystarczą namioty?
 **
 Czwartek 12-06-2008

11989. 
Szanowni Państwo! SENSACJA!
"BOLEK I LOLEK" na wakacjach, czyli na meczu Polska : Austria. Jeśli się pogodzą, to podobno będą Polsce kibicować do końca gry na ME. BOLEK
- Lech Wałęsa; LOLEK - Lech Kaczyński. Zgoda pomiędzy tymi Panami znaczy tyle, co Mistrzostwo Europy dla Polskiej drużyny.
 trenerro
 Czwartek 12-06-2008

11988. 
Odnośnie wpisu numer: 11983 11984

BOLO, jeżeli sie tak nazywasz. Nie wprowadzaj iławian świadomie w błąd
i nie borażaj członków CECH RZEMIOSŁ.
Dojazd do każdej nieruchomości musi być zapewniony. Takie jest polskie Prawo w tym zakresie. Żyliński sprzedał tzw. CYPEL po Czapli bez zapewnienia dojazdu do zabudowanej działki CECH-u. Wina jest całkowicie po stronie Burmistrza Iławy za błędy lub niedopatrzenia świadome czy nieświadome - wystarczy tylko przeanoalizować dokomentację (głównie akt naotarialny z Panią Banaszek). Takie są niepodważalne fakty.
A próba szantażowania przedstawicieli CECH-u, a tak to zaczyna wyglądać, jest bardzo dużym nietaktem. A skutki błędu Burmistrza próbuje się przeżucić na CECH. Z lektury medialnej wynika, że CECH wie jaka jest prawda i jakie są ich prawa do swobodnego dojazdu do swoich budynków.
Burmistrzowi nie pozostaje nic innego, jak udeżyc się w pierś i przeprosić za błędy Ratusza i przeprosić CECH oraz Pana SZOSTAKA za całe to zamieszanie.
 WYBORCA **
 Czwartek 12-06-2008

11987. 
WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY I WYCHOWUJCIE SWOJE DZIECI, KTÓRE SĄ NIETYLKANE.
 Męczennik z Polski
 Czwartek 12-06-2008

11986. 
Do sprzątaczy w naszym mieście!!!!! Weźcie się do roboty i sprzątnijcie trasy rowerowe na osiedlu Ostródzkim. Jak można jeździć po szkłach??? Dzięki z góry.
 Arleta
 Czwartek 12-06-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 144 145 146 ... 286 287 288 289 290 291 292 293 294 ... 336 337 338 ... 385 386 387 następna ] z 387



102483044



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.