Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

12013. 
Kolejna dziewczyna odebrała sobie życie w Gimnazjum w Bielicach, miała tak niewiele lat i mogła żyć, ale tam jest takie super grono, że guzik ich obchodzi uczeń. Mam żal do kuratora elbląskiego, że jak odebrał sobie zycie gimnazjalista w Suszu to nic kuratorium w Elblagu nie zrobiło, nie było dochodzenia a ja wiem ze uczeń w SUSZU pochodzi z porzadnej rodziny wiec dlaczego tak sie dzieje. Powiem dlaczego w Bielicach nauczyciele przycjhodza pijani na lekcje wiec moze patologia to jest ale w nauczycielu jak będzie trzeba to podam nazwiska i będą swiadkowie tak wyglada szkoła co więc moze widziec w szkole pijany nauczyciel chyba butelke przez mgłę. Dyrektor po układach wybrany. Kuratorium w Elblagu powinni rozwiazac ale zanim to sie stanie nich Ci którzy nie pomogli w aspekcie wychowawczym tym niewinnym uczniom niech zostana osadzeni, to zwierzęta a nie nauczyciele. ZAPEWNE porobili podyplomówki na Włodkowicu więc wiedzi wychowawczej i pedagogicznej nie posiadaja ale na dyplomoe piatke maja czyste jaja szkoda tych uczniów a dyrektorzy dalej stołki grzeja ciekawe w której teraz szkole sie powiesi uczen nastepny. Tak panie Lewandowski i pani Paźkiewicz wasze wizytowanie szkól to spijanie kawek i klapanie dyrektorów po plecach a młodzi uczniowie odbieraja sobie zycie mam nadzieje że minister edukacji wkroczy w kuratorium elblaskie chyba raczej nie bo dyrektorzy zapisza sie jak nie sa zapisani do PLATFORMY a swój swojego nie rusz. Tak wyglada edukacja. Spytajcie sie dziennikarze uczniów w szkołach czy wychowacy sie nimi interesuja czy kuratorzy im sie przedstawiali na korytarzu czy rozmawiali z nimi czy ich nie krzywdza jak jest w szkole czego im brakuje czy maja jakies problemy odpowiedza wam tak mamy łzy w oczach bo nasza kolezanka czy kolego niezyje ale dlaczego otóz to zła rodzina patologiczna biedna nieradzaca sobie. Ja zadaje pytanie a za co wy bierzecie pieniadza za odczytanie listy obecności uczniów. Sam jestem nauczycielem ale wy to mi do piet nie dorastacie wasza wiedza i poziomem takich jak wy to powinni na zbity pysk ze szkół wypiepszac z szacunkiem dla dobrych nauczycieli pedagow. Mam nadzieje że doczekam czasów ze to ja przyjade na wizytowanie was to zobaczycie nastepnego dnia marny nauczyciel zakończy prace ale wczesniej odwołam dyrekora jezeli będzie mataczył, bo to on kryje pod płaszcem tez układ. Kto chce niech podyskutuje ze mna zapraszam. Ostrzegałem kuratorów elbląkich że źle dzieje sie w Iławskim i Nowo Miejskim powiecie ze źle dzieje się tu w szkołach że dyrektorzy nie wychowuja uczniów a politykuja ale oni mile mnie w dupie bo uczeń dla nich to jak nikt, ale teraz zapłaca za wszystko albo zmienia zawód.
 BENEK
 Piątek 13-06-2008

12012. 
Maryla Rodowicz, oszalała Sześćdziesieciolatka dała czadu!
45 minut występu NON STOP! Żadna szczawiara nigdy jej niedorówna.
Na Marylę nie mocnych.
 owidiusz
 Piątek 13-06-2008

12011. 
Odnośnie wpisu numer: 12006

Przyjdzie czas to sie dowiesz kim jestem, co masz problem bo Cie wymiatam z IŁAWY a tak bo nie masz pojecia o rzadzeniu w Olsztynie Ci też smrodu narobie niech wiedza co ty naprawde potrafisz ja wiem wiem ze niewiele patrzac na IŁAWE co z niej zrobiłes kawał szamba. Ciekawe czy tez z hipermarketów czerpałes korzysci materialne ale przyjdzie czas to Cie sprawdze i tak jak Małkowskiego w OLSZTYNIE ty bedziesz drugi po nim obiecuje Ci to juz mozesz sie bac
 BENEK
 Piątek 13-06-2008

12010. 
Odnośnie wpisu numer: 11971

Trochę pokory, czytelniku.
Mylisz pojęcia. No i wyszedł ci groch z kapustą. Przymusowi na „Ziemie Odzyskane” przesiedleńcy z akcji „Wisła”, akcji przez Polskę wymierzonej przeciwko ukraińskiej ludności cywilnej kresów (1947), to nie to samo co polscy osadnicy z rodu Pawlaków; szkoda, że o „niemieckich” Kargulach zapomniałeś (bardzo fajna, kultowa komedia, ale w warstwie historycznej zakłamana w sposób niezwykły).
Słusznie zauważyłeś, że losy Iławy są niesamowicie poplątane. Od korzeni i przez wieki niemieckie miasto – dziś leżące w granicach Polski, rządzone jest przez osoby pochodzenia kozackiego. Sami swoi?
 Jarek
 Piątek 13-06-2008

12008. 
Odnośnie wpisu numer: 12002

BENEK ZAJEBIŚCIE PISZESZ!
Ty PiSowska Mordo Mechata, nie zauważasz rozwoju Iławy. Wszystko zaczęło sie od Maskiewicza Jaroslawa I, który postawił na handel. Iława od setek lat nazad znana była z tej profesji. Jarosław I, wczuwszy sie w historyczne dradycje, poszedł dalej. Chociaż szlaki u nas nie krzyżują się, to zawsze można u nas tanio i smacznie kupić. Kaufladów ci u nas dostatek, paliw również. Czasem drożeją, ale czy ktoś przewidział,
że z konia przesiadliśmy się na maszyny samobieżne?
* * *
Jarosław I Maśkiewicz, jak wiesz, postawił na handel, niezapominając o wykwintnych gospodach i obfitym wikcie. Proszę bardzo Benek, czy ty nie zauważasz, że DRAY HOTELE szybuja w górę? Jeden po Ekodrobie, stawia go inwestor z Ciechanowa; drugi szykuje się po tartaku, a trzeci po Czapli na cyplu - będzie własnością wytwórcy kapci z Grudziądza, miłośnika Iławy.
Benowiuszu Szanowny! Nie martw sie o niedożywionych iławskich mieszkańców.
BENEK NIE BÓJ! Dadzą sobie radę. Z pańskiego stołu tyle jadła zostaje,
że wyżywią się i to obficie, że nawet będziesz im zazdrościł wypasu
i sam się pozywisz i wyjdziesz z chudoby.
 **
 Piątek 13-06-2008

12007. 
Odnośnie wpisu numer: 12005

Swiete slowa - ale ja bym sie cieszyl, zeby Nasi laryngolodzy wrocili.
Moze i o Nich Pani Dyrektor [Gelert] pomysli, bo prywatnie to nie mam pieniedzy a leczyc swoj sluch musze - a renta mala.
Pani Dyrektor z gory dziekuje.
 byly stolarz
 Ilawa, Piątek 13-06-2008

12006. 
Odnośnie wpisu numer: 12003

Uśmiałem się po pachy.
Wiele bym dał, by dowiedzieć się, kim jest ten człowiek.
 Adam
 Iława, Piątek 13-06-2008

12005. 
Brawo Pani Dyrektor Szpitala! Od kilku lat chodze na opatrunki do Poradni Chirurgicznej i teraz jestem szczesliwa, bo narescie jest tam lekarz Pan
dr Rozynski. Znam Go jeszcze z oddzialu. Wspanialy czlowiek i zna swoj fach. Teraz atmosfera i leczenie bedzie na poziomie europejskim. Dziekuje Pani Dyrektor. Wdzieczna pacjentka. Oby tak dalej Pani rzadzila to szpital w Ilawie bedzie tak jak kiedys slawny.
 wdzieczna
 Ilawa, Piątek 13-06-2008

12004. 
Dobrze, że Irlandia powiedziała NIE euro-sowchozowi Europy. Zawsze ktoś jest odważny i mówi: NIE! Mówi NIE eurpejskiej żydokomunie.
Tak trzymać!
 PIŁSUDCZYK
 Piątek 13-06-2008

12003. 
Odnośnie wpisu numer: 12002

BENEK TY RYJU WSTRĘTNY!
Kto w Iławie głoduje? Noszą brzuchy wydęte, a jakie również samochody wypasione po ulicach mkną, jak sie ubierają. Paryż, Benek. Nie przeczę,
iż paru meneli głoduje, sam im czasem coś na "chleb"wrzucę. Skoczą na "jednego" i jakoś żyją dalej. Zobacz jak Iława idzie do przodu, jakie markety, a jakie hotele idą w górę, 3-piętrowe nawet.
 **
 Piątek 13-06-2008

12002. 
PLATFORMO I PSL DAJCIE JEŚĆ IŁAWIE A NIE SWOJE D[...] WOZICIE
W LIMUZYNACH I BAJECZKI OPOWIADACIE LUDZIOM O TYCH CUDACH GOSPODARCZYCH O GŁODENEJ IŁAWIE ROZKOPPANEJ I POUKŁADANEJ
W PLATFORME I PSL. LUDZIE ROBIMY REFEREDUM I ODSUWAMY OD KORYTA WSZYSKICH LUDZI Z PO I PSL ALBO ZDECHNIEMY Z GŁODU.
 BENEK
 Piątek 13-06-2008

12001. 
Odnośnie wpisu numer: 12000

To juz teraz zacznij biczowac sie Meczenniku ;) i rozaniec odmawiac :) Zartuje oczywiscie.
Mamy ladny numer na forum :) 12000. Stawiasz wszystkim piwo :)
 prof. rudy wiewior
 Piątek 13-06-2008

12000. 
Niestety - karny słuszny. Bardzo uczuleni byli na taki rodzaj przewinienia
w polu karnym sędziowie. A mogli zabezpieczyć sie Polacy zdobytymi bramkami wcześniej, a nie płakać na sędziego. Trener Górski zawsze mówił, iz do ostatniej sekundy należ uważać, nie głupka strugać, że uda mi się.
Jutro IKS Jeziorak przerżnie w Tarnowie i znów będzie krzyk.
 Męczennik z Polski
 Piątek 13-06-2008

11999. 
Odnośnie wpisu numer: 11997

Tobie chyba cos na glowe spadlo ;) A co ma korupcja do reprezentacji Polski i zawodnikow? Przekupiony zostal sedzia, mecz ustawiony? ;) Po zdobyciu gola gralismy dobrze, powiedzialbym, ze nawet bardzo dobrze. Niestety stalo sie jak sie stalo... Jedziemy do domu...
 prof. rudy wiewior
 Piątek 13-06-2008

11998. 
Odnośnie wpisu numer: 11991 11990

Nie jestem i nie byłem nigdy z CECH-u. Adam, czemu denerwujesz się na niepodważalną prawdę? Do lektury aktu natarialnego zalecam Ci jeszcze mapy ewidencyjne. To jednoznacznie wskaże ci ewidentne błedy ratusza. Tyle faktów w tym zakresie.
A za "skróty Żylinskiego" trzeba zapłacić. Płatnikami tego skrótu, jak zwykle, będą PODATNICY - iławianie. Oby jak najmniejsze skutki tego skrótu ratusza odczuł potencjalny inwestor na cyplu po Czapli.
 WYBORCA **
 Piątek 13-06-2008

11997. 
Niestety - biednemu wiatr w oczy - nie ma nas dalej na Euro. Nawet cieszę się, gdyż polska piłka nożna nie zasłuzyła na dalej... Korupcja ją zniszczyła. Dobrze stało się , że dostaliśmy baty, gdyż ta sytuacja być może przyczyni się do odejścia od władzy takich osobników jak Listek i inni. Malutcy ludkowie.
 Męczennik z Polski
 Piątek 13-06-2008

11996. 
Odnośnie wpisu numer: 11993

Tragedii nie bylo... Za to heroiczna postawa brakmkarza i owszem... Potem juz bylo lepiej - bramka dla Naszych i przebudzenie. Nieszczescie przyszlo jak grom z jasnego nieba w postaci karnego (nieslusznego zreszta) i... Coz...
 prof. rudy wiewior
 Czwartek 12-06-2008

11995. 
Gut Bak. Faul i koniec Polaki na Euro.
 "HELMUT"
 Czwartek 12-06-2008

11994. 
Jak będzie, tak będzie. Zaraz początek meczu, czuję kłopoty.
Jeszcze nie ciemność. Powodzenia wszystkim kibicom.
 kibic
 Czwartek 12-06-2008

11993. 
No! Dochodzi godzina 20:30. Odpalam telewizor, otwieram piwo. Lubię Austriaków, ale Polska potrzebuje punktów - tym bardziej, że Niemcy przegrali z Chorwatami 1:2.
Jestem dobrej myśli. Saganowski, niczym drągal, jest w sam raz na zapasy z drągalami z gór. Nasi rozjadą górali. Jeśli nie będzie jakiegoś pecha w pierwszym kwadransie, to Orły po całości zmiotą gospodarzy.
Na prawej pomocy zobaczymy zupełnie innego Smolarka, ustawionego przodem do bramki, lubiącego bieg i drybling, a nie zapasy...
 BOLO
 Czwartek 12-06-2008

11991. 
Odnośnie wpisu numer: 11988

A co ty, z Cechu jesteś?
 Adam
 Iława, Czwartek 12-06-2008

11990. 
Odnośnie wpisu numer: 11988

Panie Wyborco!
Jestem zdania, iż Żyliński szedł w wielu sprawach na skróty, inaczej - na szage. Aby błyszczeć w aureoli mediów. Działał na wyrost, że jakoś to będzie. A tu bęc! Trafił na opór klanu rzemieślników. I tu nie ma siły - hotelu nie będzie!
Czy Iławie aż tyle potrzebne jest hoteli, nie wystarczą namioty?
 **
 Czwartek 12-06-2008

11989. 
Szanowni Państwo! SENSACJA!
"BOLEK I LOLEK" na wakacjach, czyli na meczu Polska : Austria. Jeśli się pogodzą, to podobno będą Polsce kibicować do końca gry na ME. BOLEK
- Lech Wałęsa; LOLEK - Lech Kaczyński. Zgoda pomiędzy tymi Panami znaczy tyle, co Mistrzostwo Europy dla Polskiej drużyny.
 trenerro
 Czwartek 12-06-2008

11988. 
Odnośnie wpisu numer: 11983 11984

BOLO, jeżeli sie tak nazywasz. Nie wprowadzaj iławian świadomie w błąd
i nie borażaj członków CECH RZEMIOSŁ.
Dojazd do każdej nieruchomości musi być zapewniony. Takie jest polskie Prawo w tym zakresie. Żyliński sprzedał tzw. CYPEL po Czapli bez zapewnienia dojazdu do zabudowanej działki CECH-u. Wina jest całkowicie po stronie Burmistrza Iławy za błędy lub niedopatrzenia świadome czy nieświadome - wystarczy tylko przeanoalizować dokomentację (głównie akt naotarialny z Panią Banaszek). Takie są niepodważalne fakty.
A próba szantażowania przedstawicieli CECH-u, a tak to zaczyna wyglądać, jest bardzo dużym nietaktem. A skutki błędu Burmistrza próbuje się przeżucić na CECH. Z lektury medialnej wynika, że CECH wie jaka jest prawda i jakie są ich prawa do swobodnego dojazdu do swoich budynków.
Burmistrzowi nie pozostaje nic innego, jak udeżyc się w pierś i przeprosić za błędy Ratusza i przeprosić CECH oraz Pana SZOSTAKA za całe to zamieszanie.
 WYBORCA **
 Czwartek 12-06-2008

11987. 
WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY I WYCHOWUJCIE SWOJE DZIECI, KTÓRE SĄ NIETYLKANE.
 Męczennik z Polski
 Czwartek 12-06-2008

11986. 
Do sprzątaczy w naszym mieście!!!!! Weźcie się do roboty i sprzątnijcie trasy rowerowe na osiedlu Ostródzkim. Jak można jeździć po szkłach??? Dzięki z góry.
 Arleta
 Czwartek 12-06-2008

11985. 
Wybieram się do Gdańska na imieniny Lecha. Dysponuję wolnym miejscem w samochodzie. Chętnie przyjmę gościa za dopłatę do paliwa.
 smarowóz
 Środa 11-06-2008

11984. 
Odnośnie wpisu numer: 11983

A ja wierzę, że mediacje burmistrza wiele dadzą.
Bo co, jak co, cechowianie postawią się p. Szostakowi, ale burmistrzowi już nie bardzo, bo wiedzą, że podskoczyć za bardzo nie mogą! Poza tym wiecznie zapierać się też nie wolno!
 Adam
 Iława, Środa 11-06-2008

11983. 
Po lekturze tematu z problemem na osławionym tzw. cyplu Czapla (nowy właściciel ziemi nie może ruszyć z budową hotelu, bo kilku nieudaczników z tzw. Cechu Rzemiosł nie może przeżyć czyjegoś sukcesu), dochodzę
do wniosku, że stare porzekadło o psie ogrodnika ma się bardzo dobrze.
Taka właśnie jest jakość naszego życia publicznego - sam nie mogę, ale drugiemu też nie pozwolę. Zaprę się, napnę się, wycisnę ostatnie poty, zapultam się, ale nie pozwolę, żeby ktoś miał lepiej niż ja.
 BOLO
 Środa 11-06-2008

11982. 
Odnośnie wpisu numer: 11977

Benek ty durna pało!
Na barykadę stawaj, sztandar w górę, w szablę w dłoń i hura na Józia.
W Iławie jeszcze nigdy nie było tak dobrze i bogato, jak obecnie za Tuska i Rzeczypospolitej Polskiej PO.
Pod jednym okapem stacjonują nawet po trzy samochody osobowe.
Przypomniej sobie Baranie Jeden, że nie tak dawno pod strzechą spały krowy i ludzie, a teraz... zobacz jak poprawiło sie - Ty Durna Pało.
 ORMOWIEC
 Środa 11-06-2008

11981. 
Odnośnie wpisu numer: 11979

Iławę niemieccy ziomkowie zostwili niezniszczoną, co najwyżej kilka uderzeń z armat zaledwie drasnęło masę iławską, kiedy bronili się przed AR. Co najwyżej 5 % zabudowy było zniszczone. Iława zapłonęła, kiedy AR opuszczała miasto. Taka jest jedyna prawda o zniszczonej Iławie. Tylko do ludzi tępych, nie dociera ta smutna rzeczywistość.
 **
 Środa 11-06-2008

11980. 
Od kilku dni denerwował mnie notoryczny spadek ciśnienia w instalacji wodociągowej w domu mamy zwłaszcza, że w mediach jest głośno na temat inwestycji w Iławskich Wodociągach w wymiarze naj, naj, naj. Pod jednym z numerów Wodociągów uzyskałem informację i przeprosiny za zaistniałą sytuację z wyjaśnieniem, że Iławskie Wodociągi w trybie awaryjnym od ponad tygodnia zasilają sieć Gminy Wiejskiej Iława w rejonie Nowej Wsi.
Po dzisiejszej lekturze Kuriera i artykule związanym z wodą, opadły mi ręce. Jak można dziennikarzowi i społeczeństwu fundować takie bzdury (może jest to spowodowane małą starannością w zbieraniu i przygotowaniu materiału?). Czy Pan nasz Wójt kochany miał i nadal ma wiedzę o jakości i stanie technicznym wodociągów wiejskich, które są własnością Gminy Wiejskiej Iława? Na zasadzie spychologii pozbył się ich i od lat zarządza nimi spółka HYDRO. Nasz Pan Wójt kochany to z pikniku na piknik jeździ - tu rzuci podkową, tam wbije gwoździa i tak kadencja po kadencji. Przed laty, o ile pamiętam, to prezes Iławskich Wodociągów był konkurentem w wyborach naszego Pana Wójta kochanego. Wtedy przegrał i mamy to, co mamy. Gdyby wygrał, to może z wodą i kanalizacją na wsiach byłoby lepiej?
Dziwi ton wypowiedzi zarządcy i osoby czerpiącej zyski z zarządzania w imieniu Pana Wójta wodociągami wiejskimi. Tego nie jestem pewien, ale prezes Iławskich Wodociągów byłby na pewno bardzo zadowolony, gdyby ludzie dużo wody chcieli od Niego kupować? Natomiast Pan dzierżawca wodociągów wiejskich chce wspólnie z naszym kochanym Panem Wójtem organizować inspekcję robotniczo-chłopską kontrolująca ilość zużywanej wody w Nowej Wsi przez nas - mieszkańców, tych najgorszych "Jego" klientów.
Nie tak powinien pełnić Pan nadzór nad mieniem gminnym, wodociągami, Panie Wójcie.
Nie tak dawno okazał się Pan znawcą i ekspertem w dziedzinie uzdrawiania iławskiej służby zdrowia, stając do wspólnej fotografii z Panem Starostą i byłą Panią dyrektor w awanturze, w której także Pańscy Wyborcy, mieszkańcy wsi, zostali pozbawieni szpitala. Czy policzył Pan jakie koszty ludzie wsi ponieśli będąc zmuszeni w trudnych chwilach jeździć do swoich bliskich, leżących w odległych od Iławy szpitalach?
Zdaję sobie sprawę z tego, aby rozbudować i zmodernizować wiejskie Wodociągi, to potrzeba przede wszystkim potężnych nakładów ale także i trochę serca i wysiłku w pozyskiwaniu środków pomocowych. Myślę, że mieszkańcy Nowej Wsi i innych powinni zostać wcześniej powiadomieni o rozmiarze awarii i niewydolności sieci wodociągowej, ale przede wszystkim przeproszeni. [...]
 stary iławianin
 Środa 11-06-2008

11979. 
Odnośnie wpisu numer: 11978

Dziekuje, ze juz stalem sie dzieki Tobie profesorem...
Wojska Armii Czerwonej zastaly Ilawe zniszczona i wyludniona, gdy zmierzaly w kierunku Niemiec, ale nawet i one pladrowaly i podpalaly wszystko co stanelo im na drodzde. Wowczas Ilawa zostala juz zniszczona doszczetnie. Takze zarowno Niemcy jak i Rosjanie
zrujnowaly sliczne niegdys miasteczko.
 prof. rudy wiewior
 Środa 11-06-2008

11978. 
Odnośnie wpisu numer: 11976

Ten domorosły historyk, mądry profesorze Wiewiórze, wiedział co pisał, Iławę po ucieczce Niemców 22 stycznia 45 roku, okupowała i rządziła w niej kompania skośnookich Kałmuków i to nie byli aryjczycy znad Renu.
 tiktas
 Środa 11-06-2008

11977. 
PLATFORMO I PSL DAJCIE JEŚĆ IŁAWIE A NIE SWOJE D[...] WOZICIE
W LIMUZYNACH I BAJECZKI OPOWIADACIE LUDZIOM O TYCH CUDACH GOSPODARCZYCH O GŁODENEJ IŁAWIE ROZKOPPANEJ I POUKŁADANEJ
W PLATFORME I PSL. LUDZIE ROBIMY REFEREDUM I ODSUWAMY OD KORYTA WSZYSKICH LUDZI Z PO I PSL ALBO ZDECHNIEMY Z GŁODU
 BENEK
 Środa 11-06-2008

11976. 
Odnośnie wpisu numer: 11975

No to ten domorosly historyk mial ulanska fantazje, ze napisal iz Ilawe spalily "hordy tatarskie"... Trudno w to uwierzyc tym bardziej, ze bylo
to w latach drugiej wojny swiatowej ;-)
 rudy wiewior
 Środa 11-06-2008

11975. 
Odnośnie wpisu numer: 11974

Ani Polacy, ani Niemcy nie burzyli Iławy. Została spalona podczas chwilowej okupacji wojsk radzieckich.
Nawet pewien domorosły historyk, w opowiadaniu, podawał, iż Iławę spalili "hordy tatarskie i tym podobne nacje..." Książka leżała odłogiem
w iławskich witrynach księgarskich. Co jednak ważniejsze, to sprawa zaniedbań czasów współczesnych, gdyż komuna na swój sposób tchnęła w Iławę ducha.
Obecnie, jak obserwujemy, powoli rozwija się, lecz jednak nie w kierunku pożądanym. Tym kierunkiem jest średni i drobny przemysł, usługi. Lubawa jest tego pozytywnym przykładem.
Tymczasem u nas tylko handel i handel. Rozwój to produkcja towarów
na eksport: wewnętrzny i zewnętrzny (może byc zagraniczny).
 **
 Środa 11-06-2008

11974. 
Odnośnie wpisu numer: 11973

To trzeba bylo nie burzyc Ilawy, nie niszczyc podczas wojny.
A teraz nie jecz...
 rudy wiewior
 Środa 11-06-2008

11973. 
Odnośnie wpisu numer: 11971

"Obecna Iława to zadupie - w odróżnieniu od Deutch Eylau!" - Gut mówi ilawiak. Iława niemiecka to była metropolia do Ilawy dzisiaj. Ile domów, jakie kamienice, jak zdobione, a parki, a te drzewa, architektura. Co wy Polaki robicie z naszej Ilawy. My jej nie poznać, jak tu odwiedzamy. Wy tak gospodarzyć, że strach mysleć. Wasza Ilawa robi sie jak sachara. My nie chcemy wam jej zabrac, ale my płaczemy jak patrzem na te miasto. Wy zobaczyc moga jaka nasza Ilawa byla:
http://www.rosenberg-wpr.de/Rosenberg/3/kreisrosenberg_teil3.htm
 "HELMUT"
 Środa 11-06-2008

11972. 
Chodzi mi o zaznaczenie na chodnikach miejsc do parkowania dla skuterów i motocykli.
Czy nie można wzorem państw też "zmotocyklowanych" oznaczyć paski postojowe o szerokości ok. 0,5 m na chodnikach przed sklepami i pod drzewami na parkowanie wyłącznie dla motocykli i skuterów, a zabronić im parkowania na miejscach dla samochodów osobowych? W chwili obecnej postawienie jednego skutera na środku miejsca na samochod blokuje parkowanie jednego samochodu zajmując miejsce, nadmiernie
dla jego potrzeb. Czy ktoś mnie poprze z taką propozycją?
 lecher
 Iława, Środa 11-06-2008

11971. 
Odnośnie wpisu numer: 11969

Moi Drodzy! Czy potrzebne Nam są te emocje?
Nie stać Iławy na III-cią ligę, tym bardziej na II-gą. Po co bijecie pianę? Pykajcie piłeczkę, sadźcie drzewka i będzie ok...
Iława nie ma kasy na "być Giżyckiem, Mikołajkami" itd... Burmistrz też
nie jest stąd. Czego się spodziewacie?
Praca, rodzina, grill - proza Polaka. Trochę pokory "Akcjo Wisła" - czyli przybyli z Pawlakami... Obecna Iława to zadupie - w odróżnieniu od Deutch Eylau!
 czytelnik
 Środa 11-06-2008

11970. 
Odnośnie wpisu numer: 11967

Panie Adamie!
Tak to prawda, wówczas cała Iława rzuciła się do Radyja Wa-Ma, zaś naczelnym sprawozdawcą był Wojtek Żmudziński, dzis dyr. Centrum Sportu. Później doszło Radyjo Iława, z naczelnym sprawozdającym, redaktorem "Wieszo". Cóż to były za czasy...
Jednak Panie Adam, obecna II liga nie nic współnego z II LIGĄ, kiedy działaczami byli: Klonowski - czołowy inwestor wodno-kanalizacyjny, Zyga - znany stolarz iławski i, ś.p. Gac Benedykt - który trzymał cugle
w Jezioraku. "To były piękne dni".
 trenerro
 Wtorek 10-06-2008

11969. 
Odnośnie wpisu numer: 11966

Też pamiętam Jeziorak w II lidze - w końcu było to niedawno. Na pewno spora część gówniarzy awanturująca się na stadionie tego nie pamięta,
bo jest za młoda.
W meczu z Granicą Kętrzyn chuligaństwo też próbowało zepsuć mecz.
Bedzie jakas za to kara? No i ten idiotyczny transparent "pozdrowienia
do więzienia".
Czy teraz Klub Kibica też napisze łzawy list do Kuriera, jak to oni są źle traktowani przez władze klubu? Może Klub powinien im jeszcze kupować jakieś kije do awantur?
 Eskulapski
 Wtorek 10-06-2008

11968. 
Odnośnie wpisu numer: 11960

W ogóle nie wierze, by młodzież wczuwała się w klimat PO. Raczej widze,
że rodzice wczuwają się w klimat duchów. A i my nie jesteśmy bez winy skoro idąc ulicą odwracamy głowy...
 Eskulapski
 Wtorek 10-06-2008

11967. 
Odnośnie wpisu numer: 11966

Pamiętam, jak Jeziorak grał w II lidze.
Pamiętam też swój pierwszy mecz transmitowany wtedy w radiu. To było spotkanie z Unią Tarnów, wygraliśmy wtedy 2:4. Oby po ponad 10 latach piłkarze powtórzyli ten wynik na wyjeździe i na Sienkiewicza.
I mam pytanie do znawców - dlaczego gramy baraże o II ligę??? - czyli właściwie o ligę o jeden szczebel wyższą od obecnej IV ligi (biorąc pod uwagę reorganizację rozgrywek), skoro zajęliśmy pierwsze miejsce w tabeli???
A wiecie... właściwie to jestem spokojny o te baraże. Ptasznikowi idzie, Harmacińskiemu idzie, to dlaczego Witkowskiemu miałoby nie pójść? Wszystkiego dobrego!
 Adam
 Iława, Wtorek 10-06-2008

11966. 
Jeziorak Iława dziś wylosował Unię Tarnów w barażach o drugą ligę.
Pierwszy mecz iławianie rozegrają w sobotę 14 czerwca w Tarnowie.
Rewanż będzie w Iławie - w środę 18 czerwca o godzinie 17:00.
 kibic 2
 [godz. 16:00], Wtorek 10-06-2008

11965. 
Po [...] lekturze artykułu [...], mocno się wzruszyłem zatroskaniem i
zaangażowaniem Pana Starosty w wizerunek oraz kondycję Naszego
Szpitala.
Przy okazji wspomnę, że niedawno w jednym z gminnych ośrodków, za aprobatą władz, spotkali się przedstawiciele siedmiu samorządów z pracownikami służby zdrowia. Omówiono aktualną sytuację Naszego Szpitala, wypowiedziano dużo ciepłych słów na temat nowej Pani Dyrektor, Jej profesjonalizmu i szacunku dla godności ludzkiej. Uznano skierowanie przez władze wojewódzkie do iławskiego szpitala Pani Gelert za bardzo dobre posunięcie a Pan Starosta poczuł przy tej okazji ogromną ulgę, że spadł z niego ciężar i nie musi już osobiście odpowiadać za to, czego do końca nie rozumiał wszczynając awanturę w podległej Mu jednostce.
Jak czują się teraz Ci, którzy w jednym szeregu pozowali [na zdjęciu]
w Kurierze do rodzinnej fotografii poparcia dla Pana Starosty i Pani Wiesławy Jastrząb?
Zaznaczono, że niefortunnemu splotowi niekorzystnych zdarzeń dla Naszego Szpitala towarzyszyli doradcy pana Starosty w osobach Pani Sekretarz i Pana Mareczka z laboratorium szpitalnego. Właśnie tam spędzał dużo czasu ówczesny radny a dzisiejszy starosta, opracowując wspólnie z Mareczkiem strategię dokopywania ówczesnemu Burmistrzowi Iławy [Jarosławowi Maśkiewiczowi] zamiast być w szkole, skąd pobierał wynagrodzenie za pracę.
Podkreślono, że w niszczycielskiej dla Naszego Szpitala awanturze, swoim ogromnym zaangażowaniem wykazał się Pan Mareczek, co będzie Mu pamiętane, a przy najbliższej okazji otrzyma należne podziękowanie tak, aby w przyszłości tak WIELU MIESZKAŃCÓW POWIATU NIE MUSIAŁO POLEGAĆ na tak nielicznych naszych wybrańcach.
 stary iławianin
 Wtorek 10-06-2008

11964. 
Od lat w przygotowaniach do ważnych imprez turniejowych w piłce noznej brakuje formy, zwanej bezposrednim przygotowaniem startowym. Jak wiadomo, ostatnio takie poważne podejście do sprawy wykonano przygotowania za trenera Piechniczka.
W obecnych warunkach (udział zawodników w ligach zagranicznych), złych w przygotowaniu formy na imprezę turniejową, kilkudniowy obóz sportowy jest fikcją. Górski i Piechniczek przed MŚ mieli druzynę do dyspozycji przez okres 6 tygodni. Tymczasem w ostatnich nastu latach zgrupowania mają epizodyczny charakter.
Proszę przypomnieć sobie na czym polegał obóz sportowy, czy specjalne przygotowanie bezpośrednie obecnie: zawodnicy dojeżdżali na zgrupowanie po czasie, wyjeżdżali na załatwianie własnych spraw, dziwne mecze sparingowe, dziwniejszy jeszcze w Chorzowie, a dodatkowo te odnawiające się kontuzję najlepszych graczy. Kontuzje, jak wiadomo, wynikają między innymi z przeciążeń funkcjonalnych grą, krotkim czasem odnowy, stosowaniem leków i środków szybkoreagujących, które niestety, działanią krótkotrwale [i pustosząco]. W jaki więc sposób i, czy jest możliwe podwyższenie kondycji i zgrania na zgrupowaniu, praktycznie 2-tygodniowym?
Zatem strategią ważną w budowie drużyny na współczesne arcytrudne turnieje powinno byc oparcie się na zawodnikach świeżych, niewyżytych, z ligi krajowej, którzy "poważnie" nie byli kuntuzjowani. Na osobnikach, nieuwikłanych we współczesne zawiłości taktyczne, z polotem inteligencji praktycznej w grze. Takich w kraju - jak sądzę - nie powinno nam brakować. Natomiast zasilić drużynę mogliby tylko wyjątkowi zawodnicy z ligi zagranicznej.
Tymczasem u nas jest dokładnie odwrotnie. Karkołomną strategię przygotowania i budowania drużyny męskiej w siatkówce zastosowali swego czasu Amerykanie. Długotrwałe obozy przetrwania w puszczy, w arcytrudnych warunkach. Efekt był porażający. Mistrzostwo olimpijskie w grze sportowej, która w USA nie należała do narodowych sportów.
 ADMIRAŁ - specjalista planowania strategicznego walki
 Wtorek 10-06-2008

11963. 
Odnośnie wpisu numer: 11961

Do Bola:
Stary! Oni są u siebie i szurają ile chcą, dlatego tylu ich zaklamkowali. Policja u nich nie patyczkuje się. Poczekaj do Euro 2012, a obaczysz co Polske złe kibice pokażą. Rada polakom, aby wybudowali do 2012 roku więcej aresztów i więzień bo będą klopoty.
Ja wasze granie widziałem w Monachium. Wy mieli dobra drużyna, dobry trener. Niemcy bali waszych graczy jak ognia, ale udało nam sie wtedy. Wasz "menczenik" powiedział, że juz takiej drużyny mieć nie będzie w Polsce. On ma racje, my takiej drużyny mieć jak wtedy nie mamy.
 "HELMUT"
 Wtorek 10-06-2008

11962. 
Do tych co maja lat 10, 20 a moze 30.
Przed chwila Holendrzy pokazali sens i urok pilki noznej. Wlochow
jak slimaka zgnietli. To tak wlasnie grala polska druzyna pod wodza Kazimierza Gorskiego w latach 70-tych. Szybkosc, kondycja i inteligencja. Tylko tyle i az tyle. Zaden "fachowiec" nic tu nie wymysli nowego. Wasze pokolenie takiej druzyny sie nie doczeka.
 Meczennik z Norwegii
 Poniedziałek 09-06-2008

11961. 
Odnośnie wpisu numer: 11951

Helmut, odpowiem ci krótko.
Po meczu stosunek aresztowanych przez policję austriacką przedstawiał się następująco: 16 sztuk "polskiego bydła" - 160 "niemieckich książąt salonowych".
Masz jeszcze coś do powiedzenia?
 BOLO
 Poniedziałek 09-06-2008

11960. 
Odnośnie wpisu numer: 11958

Eskulap do eskulapskiego:
Iława - ostanimi czasy - staję sie jednym wielkim slamsem w zachowaniu młodzieży. Oni wczuli sie w liberalne rządy PO, dlatego robią co chcą. Proszę spojrzeć ile napisów w ostatnim czasie na nowych murach, a
na ekranach antydźwiękowych nabazgrali. Policja też czuje blusa i, wprawdzie widać ją na ulicach jak jeżdżą po wiosce, i to wszystko. Oni też ludzie, boją się tej hołoty, bo z nimi nie ma żartów. Potrzebne są grupy antyterrorystyczne.
Jest sposób na hołotę "kibiców". PAVULON, środek zmiękczający mięśnie.
 ESKULAP
 Poniedziałek 09-06-2008

11959. 
Odnośnie wpisu numer: 11957

Widać ten chłopiec z samorządu gminy wiejskiej Iława, któremu Twoim zdaniem brakuje "gruntówki" intelektualnej jest na takim samym poziomie jak Ty ;) On lata do szkoły dreptał, nad ten staw w środku miasta i nic nie "zakumał", ale pewnie ulicę przy której stoi jego dawna Alma Mater
do dziś umie poprawnie napisać, a Ty... niestety nie. I to właśnie łączy Cię z ów samorządowcem - takiś sam głupi jak i on ;)
 uczeń zaszczytnego "mechanika"
 Poniedziałek 09-06-2008

11958. 
Po "pięknej" porażce z Niemcami elewacje budynków w Iławie oszpecili jacyś idioci wieszając na szubienicy nazwisko Podolskiego itd. Tej samej nocy pokazalii swą siłę łamiąc ogrodzenie budowanej kwiaciarni w parku. Co za bezdenna głupota... Co za fatalne zachowanie policji, której nie ma, gdy duża grupa idzie po meczu np. ulicą Sobieskiego i wulgarnymi okrzykami zwraca na siebie uwagę. Policja tego nie widzi a my patrzymy na chore malunki "twórców" o umysłach dziecka wieku przedszkolnego.
W ten sposób mieszkańcy wystawiają sobie świadectwo. Świadectwo prostaków i chamów.
 Eskulapski
 Poniedziałek 09-06-2008

11957. 
UCZNIU BYŁY MECHANIKA NAD STAWEM W ŚRODKU MIASTA IŁAWY!
Nie problem Mierosławskiego, generała - był tematem wypowiedzi filomatów, a kwestia braku fundamentalnej wiedzy ekologicznej pewnego chłopca, który robi mętną karierę w samorzadzie gminy wiejskiej Iława.
Chodzi o to, że brakuje mu "gruntówki" intelektualnej, gdyż skąd można nabyć. Nie przecież w Kółku Rolniczym w Rudzienicach Suskich, nie na studiach orki i uprawy roli w Starym Polu. I tyle.
 Filomaci
 Poniedziałek 09-06-2008

11956. 
Odnośnie wpisu numer: 11946

Filomato, czy też Filomaci.
Zero mądrości w główce. Nie było żadnego MIROSŁAWSKIEGO (!) ulica przy której stoi "mechanik" nazywa się M-IE-rosławskiego, od (uważnie przeczytaj) Ludwik Adam Mierosławski (ur. 17 stycznia 1814 w Nemours – zm. 22 listopada 1878 w Paryżu) – polski generał, pisarz i poeta, działacz polityczny i narodowościowy, a także historyk wojskowości, brat Adama Piotra (1815-1851) - żeglarza i kapitana marynarki handlowej, syn płk. Adama Kaspra. Mierosławski, w stopniu porucznika, brał udział w powstaniu listopadowym walcząc w korpusie generała Samuela Różyckiego, z którym przedarł się do Galicji. Po klęsce powstania od 1833 roku przebywał na emigracji we Francji, gdzie zyskał sobie sławę wybitnego teoretyka wojskowości. Był jednym z przywódców Centralizacji Towarzystwa Demokratycznego Polskiego i członkiem Młodej Polski (starał się także, z polecenia Mazziniego, zorganizować Młodą Francję). W latach 1839-40 prowadził wykłady z historii ludów słowiańskich we Francuskim Instytucie Historycznym w Paryżu. Mierosławski był planowany na dowódcę powstania w 1846 roku, jednak zaraz po przybyciu, wskutek denuncjacji hrabiego Henryka Ponińskiego został ujęty przez pruską policję w Świniarach pod Poznaniem. Skazany na karę śmierci, uniknął jej wykonania dzięki wybuchowi rewolucji berlińskiej. Resztę możesz w necie poszukać.
 uczeń zaszczytnego "mechanika"
 Poniedziałek 09-06-2008

11955. 
Olszewski, mąż Agaty Mróz, raczył nie odebrać odznaczenia Krzyża Kawalerskiego Odrodzenia Polski, przyznanego pośmiertnie mażonce, zaznaczając, iż jest przeciwko politykowaniu nad grobem. Ciekawe, że
nie przeszkadza mu odebranie stypendium dla nowonarodzonej córki, zafundowane przez Ministerstwo Sportu. Przyznanie stypendium dla malutkiego dziecka jest dziwnym zwyczajem, szczególnie, że nie zostało same na tym swiecie, bo z ojcem.
Ciekawe czy odmówiłby odznaczenia z rąk Kwaśniewskiego lub Tuska...?
 trenerro
 Poniedziałek 09-06-2008

11954. 
Odnośnie wpisu numer: 11943

Dziękuję ci bardzo za te słowa poparcia :p
uwieżcie w te słowa co są napisane...
czy ktos łyszał tam o jakimś przestępstwie? jesli tak to napiszcie :p
dziękuje jeszcze raz
pozdrawiam wszystkich a w szczególności właścicielkę lub właściciela tego komka :p czyli z wpisu nr 11943
 miśka
 Poniedziałek 09-06-2008

11953. 
Odnośnie wpisu numer: 11951

TY HELMUT TY WEZ SIE ZASTANOW CO TY PISZESZ.......... SZCZEKASZ JAK MALY UWE !!!!! CO WY TAKIEGO MACIE W TYCH NIEMCZECH???????OOOOO SORY MACIE COS DOBRE NIEMIECKIE FIMY PO...... NO Z HELGA
W ROLI GLOWNEJ...... A W PILKE I TAK NIE UMIECIE GRAC !!!!!! MACIE TYLKO KASE ZEBY PODKUPYWAC INNYM ZAWODNIKOW I TU MAMY TEGO PRZYKLAD...........
A POWIEDZ MI JEDNO - OGLADALES WIADOMOSCI?????? TO ZOBACZ ILU TWOICH RODAKOW POLICJA ZAMKNELA ZA ZAKLUCANIE SPOKOJU
I WYKRZYKIWANIE NAZISTOWSKICH HASEL, WIEC ZAMILCZ I ZACZNIJ CZYTAC "Mein Kampf" SWOJEGO DZIADZI BO TYLKO TO UMIECIE...
 TASIOR
 Poniedziałek 09-06-2008

11952. 
[...] ostatni numer Kuriera - myślałem, że ze szpitalem spokój bo porządki robi sama pani Gelert ("uznany w kraju autorytet w dziedzinie zarządzania placówkami medycznymi"), ale oto na 5. stronie zdjęcie pana Starosty i wywiad:
"Nie będzie powrotu do starych, złych przyzwyczajeń. Jeśli ktoś w to wierzy, to na pewno się pomyli."
Może mnie źle uczono, ale rozumiem, że albo Pan starosta nie wie co mówi, albo nie autoryzował wywiadu. Poza tym (z tego co mi wiadomo) chwalony przez pana Starostę dr Kruszewski był przysłowiową oliwą dolaną do ognia, który realizuje swoje własne cele.
Mam nadzieję, że pod rządami Pani Gelert wreszcie będzie spokój.... no chyba, że pan Starosta coś wymyśli, ale lepiej żeby pojechał na długi urlop, bo na zdjęciu kiepsko wygląda. [...]
 obserwator
 Poniedziałek 09-06-2008

11951. 
Odnośnie wpisu numer: 11949

Bolo, czy ty nie widziśz, że nie z tej strony Odry Polaki strzelali bramki? Nie potraficie własnemu narodowi zapewnić dobrobytu, nawet porządnej Ligi piłkarskiej (macie tylko szwindel), to tak macie. Uciekaliście za pracą, do nas, a teraz do Anglików, to myślicie że będziecie wolnym narodem, zawsze będzie ktoś was gnębił. Wy Polacy nawet nie macie w tej chwili nawet porządnego helikoptera, tylko łamzacie u Ameryki, aby wam wojsko uzbroiła, nasze leopardy 30-letnie macie w wojsku i myślicie, że jestescie najważniejsi na świecie. Jak was komuna za pysk trzymala to jeszcze miesliście troche sukcesów w sporcie. Najlepsi wasi trenerzy to już wam powymierali, a zachodni, to nie są patrotami, tylko patrzą ile im sypniecie kasy.
Ja, Helmut nie jestem zwykły Niemiec, a też z waszej Warmii i źle wam nie życzę, ale szanse macie małe na wyjscie z grupy. Najwyżej wygracie z Austrią, co nie wiadomo. To jak daleko dojdziecie? Do (może) Renu.
 "HELMUT"
 Poniedziałek 09-06-2008

11950. 
Odnośnie wpisu numer: 11948

Helmut, ty też bekasz i pierdzisz przy jedzeniu?
A podczas hymnu oddajesz mocz?
Jesteś żałosny, spadaj.
Jak świat światem, nigdy Helmut nie będzie dla Polaka bratem.
 maximus
 Poniedziałek 09-06-2008

11949. 
Odnośnie wpisu numer: 11948

Najważniejsze, że tylko Polacy strzelali bramki... A druga - majstersztyk.
 BOLO
 Poniedziałek 09-06-2008

11948. 
Wam Polakom nawet Podolsky by nie pomógł, gdyż z nami Niemcami i tak wczoraj nie wygralibyście. Wasz Bąk zachował sie nieładnie, nie udzielił wywiadu, podczas gdy Podolsky tak. Wy się kłócicie i dlatego z Nami Niemcami nigdy nie wygracie żadnego meczu w piłke nożną.
 "HELMUT"
 Poniedziałek 09-06-2008

11947. 
Książka o "Bolku" ukarze się już za tydzień. Miłej lektury!
 Prawda
 Niedziela 08-06-2008

11946. 
Odnośnie wpisu numer: 11944

Boże! Oby "nie na obraz i podobieństwo" wójta. Tego [...], po "zawie"na Mirosławskiego i po magisterium z hodowli trzody rogatej na II piętrze
w Starym Polu.
 Filomaci
 Niedziela 08-06-2008

11945. 
(PAP) Mazury: mężczyzna wpadł pod śrubę motorówki

Do szpitala w Iławie (war.-maz.) trafił 23-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który razem z kolegami szarżował motorówką po jeziorze Jeziorak. Mężczyzna wpadł pod śrubę łodzi - poinformowała Anna Siwek, rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej policji. Obrażenia ciała, jakich doznał mężczyzna, są poważne. Ma rozległe rany cięte całego ciała. W szpitalu w Iławie został poddany operacji.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że czterech pływających po Jezioraku mężczyzn wykonywało motorówką gwałtowne manerwy: skręty, nawroty. W pewnym momencie 23-latek wpadł do wody, wprost pod śrubę łodzi. - Trzej pozostali pływający motorówką mężczyźni, w wieku od 25 do 32 lat, zostali przewiezieni do komendy policji. Żaden z nich nie przyznaje się do tego, aby kierował łodzią. Za to wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał od 1 do 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wobec jednego, który był agresywny i próbował uciec, policjanci zmuszeni byli użyć kajdanek - poinformowała Siwek.

Funkcjonariusze ustalają świadków tego wypadku. Za spowodowanie wypadku na wodzie pod wpływem alkoholu, grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.
 iławianin
 Niedziela 08-06-2008

11944. 
Odnośnie wpisu numer: 11942

Czy kuratorum oswiaty ma byc likwidowane? Od kiedy? Seit wann?
Since when?
To nauczyciele beda stanowieni na "obraz i podobienstwo" wojta
i starosty !?
 Meczennik z Norwegii
 Sobota 07-06-2008

11943. 
Odnośnie wpisu numer: 11917

MIŚKA .... ul . Jasielska ( Hibnera) to najlepsza ulca w Iławie.... . Jakoś nie słychać , aby mieszkańcy tej ulicy wszczynali tu jakieś głośne burdy, aby tu kogoś zamordowano lub kogoś dotkliwie pobito ze szcze gólnym okrucieństwem, nie slychać też aby ktoś tu zamykał rodziców w mieszkaniu, nie pozwalając im wyjść .... hmmmm.... ostatnio ktoś zaczął jak w Berlinie rowalać mur , może to i dobrze - koniec muru = koniec getta , może w końcu władze miasta , które są właścicielem tego miejsca , zrobią coś dla mieszkańców, np. położą asfalt i chodniki , plac zabaw dla najmlodszych itp itd .
 jant66
 Sobota 07-06-2008

11942. 
Po likwidacji Kuratorium Oświaty samorządy, czyli wójt i starosta bądą zatrudniać dobrych i zwalniać złych nauczycieli. Kryterium do zwolnienia będą skargi rodziców, że ich dzieci nie mają piątek i szóstek na świadectwie. Ale dobre dla uczniów czasy nadchodzą...
Nasteł czas dla "szarych gęsi" w wydziałach oświaty.
 Filomaci
 Sobota 07-06-2008

11941. 
Co te białe małpy napisały do Kuriera? Że ich wracze przy stole operacyjnym wydymali...?
 menda społeczna
 Piątek 06-06-2008

11940. 
Fabian Cholewa !!!
Czytałeś list pielęgniarek w Kurierze ??? I co???
Zrozumiałeś o cochodzi w sprawie czy dalej myśliszjak ta d..... radna !!!
 fan
 Piątek 06-06-2008

11939. 
Odnośnie wpisu numer: 11935

W Iławie burmistrzem jest doktor wszechnauk rolnych. Toć on powinien
mieć w paluszku znajomośc ekologii i zjawisk symbiozy w przyrodzie.
Jak nie on, to kto wie lepiej?
Pewno drzewa są szkodliwe i są wycinane w pień - czyżby krzywdę
drzewom mógł robić dr wszechnauk rolnych i nadomiar burmistrz?
 Męczennik z Polski
 Czwartek 05-06-2008

11938. 
Odnośnie wpisu numer: 11935

Ej, męczenniku z Norwegii, czy ty jsteś ta sama dobra gnida, która
żyje w parku jurajskim na wyspie Renesoy?
 "HELMUT"
 Czwartek 05-06-2008

11937. 
Odnośnie wpisu numer: 11925

[+][+][+]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
 Duch I
 Czwartek 05-06-2008

11936. 
Odnośnie wpisu numer: 11933 11932

Nawet w Norwegii żyją męczennicy. Tego nie wiedziałem.
Ciekaw jestem, skąd on sie tam znalazł? Pewno opalają sie
nad brzegiem piaszczystego brzegu Morza Północnego w okolicy
miejscowości Soola.
Ja, HELMUT, POWIADAM WAM POLACY: głowy nasze w waszych rękach,
to znak waszej słabości i strachu przed potęgą Niemiec w piłce nożnej.
 "HELMUT"
 Czwartek 05-06-2008

11935. 
Odnośnie wpisu numer: 11915

To jest cos niepojetego, co dzieje sie w Ilawie z drzewami. Czytelnicy Kuriera Ilawskiego bija na alarm - larum wolaja. Czy przy Urzedzie Miejskim albo Powiatowym nie ma architekta krajobrazu/dendrologa?!
Bo tym panom na urzedach nie dziwie sie. Maja wyksztalcenie ale brakuje im formacji duchowej, to sa martwi ludzie. Nie znaja literatury i sztuki ogrodowej, ktora przeciez jest przebogata.

Pan Czytelnik slusznie zauwaza, ze tylko kilka drzew pozostalo z dawnych czasow niemieckich. Przy ilawskim LO jest buk czerwonolistny, obok PKO BP przy kiosku rosnie? lipa szerokolistna.

W tekscie brakuje polskich liter, bo pisze na zagranicznym komputerze.
 prawdziwy Meczennik z Norwegii
 Czwartek 05-06-2008

11934. 
Odnośnie wpisu numer: 11933 11925

Nekrologów nie ma głupich!
Są tylko głupi ludzie z wypłukanym mózgiem...
 Sokrates
 Czwartek 05-06-2008

11933. 
Odnośnie wpisu numer: 11925

Moze mi ktos objasni ten glupawy nekrolog, ktory nic mi nie mowi.
 kibic pilki siatkowej (prawdziwy Meczennik z Norwegii)
 Czwartek 05-06-2008

11932. 
Odnośnie wpisu numer: 11921

Jak sądzicie - wygramy z Niemcami?
 toć to ten sam!
 Czwartek 05-06-2008

11931. 
Odnośnie wpisu numer: 11929

Czy ta milutka panna z FENIXA, co lubiła sie podpalać, spaliła się czy co?
 **
 Czwartek 05-06-2008

11930. 
Odnośnie wpisu numer: 11929

To nieprawda...
Ta dziewczyna żyje, tylko przeprowadziła się do Olsztyna. To tylko ktoś puścił fame na całą iławe... Ale ona żyje.
Prawdopodobnie będzie w jakiejs gazecie sprostowanie, że przepraszają
i że ona żyje...
 miśka
 Czwartek 05-06-2008

11929. 
Pewna milutka dziewczyna, która jeszcze do niedawna pracowała jako sprzedawca w jednym ze sklepów domu handlowego FENIX w Iławie przy ulicy Niepodległości, bardzo lubiła być mocno opaloną. We wszystkich iławskich solariach znana była do tego stopnia, że wreszcie zaczęto jej odmawiać nadmiaru kąpieli lampowych. Nie obraziła się i pojechała do pobliskiej Ostródy - tam "spaliła się" do reszty...
 J-23
 Czwartek 05-06-2008

11928. 
Odnośnie wpisu numer: 11927

... Tak jak nikt nie chce juz słyszec o tym durnym [...]jowym szpitalu i najlepiej niech go zburzą
A co do ul. Jasielskiej, to ma być prawdopodobnie restauracja pizzeria... Masz coś do tego żulu? > żal mi ciebie
 miśka
 Czwartek 05-06-2008

11927. 
Odnośnie wpisu numer: 11924

Miśka, dziewczyno, domyśl się wreszcie, że nikt nie chce gadać na temat
ul. Jasielskiej.
 wyłącznik
 Czwartek 05-06-2008

11926. 
Z wielu niejasnych infromacji wynika, że Agata Mróz świadomie
zdecydowała się na urodzenie dziecka wiedząc, że ciąża pogłębić
może jej chrobę.

Nie jest zaszczytem dawanie życia, a immanentnym tylko kobiety powołaniem.

Świadome oddanie własnego życia za dar nowego życia jest niepojetą
na tym świecie tajemnicą kobiety-matki.

W takiej konstatacji zadając pytanie - czym jest zabójstwo dziecia -
lepiej zamilczeć.
 owidiusz
 Środa 04-06-2008

11925. 
Agata Mróz nie żyje...
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Pamiętajmy o Niej...
Żal i smutek...
 Grzesiek z Iławy, lat 49
 Środa 04-06-2008

11924. 
Co myślicie na temat ul. Jasielskiej? [w Iławie]
 miśka
 iława, Środa 04-06-2008

11923. 
Miała być bomba, a wyszedł niewypał... Julia Pitera prześwietliła za co członkowie rządu PiS płacili służbowymi kartami kredytowymi. Okazało
się jednak, że prywatnie wydali bardzo niewiele, do tego większość już dawno zwrócili.
W raporcie nie ma ministrów, którzy obecnie są w PO (!), np. Radosława Sikorskiego, obecnego szefa MSZ. Jak donosiły media, w czasie, gdy był szefem MON w rządzie PiS wydał z kart kredytowych kilkadziesiąt tysięcy złotych, m.in na restauracje, hotele i bilety lotnicze.
 anty-komuch
 Środa 04-06-2008

11922. 
Podobno nad Polski Kraj nadchodzą porażające upały nawet do 40 stopni Celsjusza. Grozi nam katastrofa gospodarcza, pomimo, że w rolnictwie plony zapowiadały sie doskonale.
Jeden z internautów za nadchodzące upały wini rządy PO: "Takie upały nigdy nie nawiedzały Polski za czasów PIS. PIS starał się ochładzać temperaturę stosunków z zagranicą i to powodowało, że upały nam nie dokuczały. Jak się poprawią stosunki z Rosją to zimą przyjdą ostre syberyjskie mrozy".
Wierzyć w to lub nie, tymbardziej, że przeczyłoby to przepowiedniom o ociepleniu klimatu wogóle, bynajmniej w perspektywie ocieplenia klimatu politycznego z Rosją. Zatem, czy warto?
 Męczennik z Polski
 Środa 04-06-2008

11921. 
Chciałbym zakomunikować, że problem piłki nożnej w Polsce zostanie roztrzygnięty w niedziele 8.06.2008 późnym wieczorem. Bo!
Czymże Benhaker zaskoczy Nas, Niemców, w grze? Proszę Polaków
- bądźcie poważni. Czasem tylko udawało się wam wygrać z nami.
Grunwald, Monte Casino było wasze. Wojny nigdy z Nami wy, Polacy
nie wygraliście.
 HELMUT
 Środa 04-06-2008

11920. 
Odnośnie wpisu numer: 11919

Widać IKS JEZIORAK też ma chody w W-MZPN, skoro nie dostał jeszcze żadnej kary - czy to za race na stadionie, czy to za wywieszanie krzyża celtyckiego na fladze.
 Laskowski
 Środa 04-06-2008

11919. 
W PIŁCE PROKURATOR TO MAŁO! ZIELONE STOLIKI MAJĄ SIĘ DOBRZE

W III lidze Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przyznał (!) "OKS-owi 1945 Olsztyn" dwa walkowery za... rozegrane spotkania z "Warmią Grajewo" i "Concordią Piotrków Trybunalski", w których mieli występować rzekomo nieuprawnieni zawodnicy (skąd my to znamy?!!!).
Tym samym olsztynianie, dzięki "szczęśliwej" pomocy spoza boiska,
awansowali na 3. miejsce w tabeli i ze stratą tylko jednego punktu
do lidera wciąż mają szanse na bezpośredni awans do nowej I ligi.
 KIBIC-głupek
 Środa 04-06-2008

11918. 
Odnośnie wpisu numer: 11917

Cienko widzę tamten kwartał, dlatego omijam łukiem...
 Kurski
 Wtorek 03-06-2008

11917. 
Odnośnie wpisu numer: 11815

I co myślicie na temat ul. Jasielskiej?
 miśka
 Iława, Wtorek 03-06-2008

11916. 
Odnośnie wpisu numer: 11915

SZANOWNY "CZYTELNIKU"!
Jednak... wypowiedziana myśl: "Upolitycznianie tak prostej sprawy jak wizerunek miasta Iławy jest nieuzasadnione."- MIMO WSZYSTKO JEST BEZ RACJI, gdzyż...., jakiej by sprawy nie nie ruszyć, to polityką pachnie. My jednak sprawę uspołeczniamy, czytaj w tym względzie: upolityczniami. Określenie "WYKSZTAŁCIUCHY" mają wiele na rzeczy, gdyż, by ONI, DECYDENCI, wykazali HUMANITARNY, ZGODNY DZIEDZICTWEM KULTURY TEGO KRAJU, TEGO MIASTA, WŁAŚCIWE ODNIESIENIE, TO, CO BY NIE MÓWIĆ, ZAWSZE BĘDZIE POLITYKĄ.
Piękno naszego miasta przeminęło, zostało tylko na widokówkach.
 **
 Wtorek 03-06-2008

11915. 
Odnośnie wpisu numer: 11912

Upolitycznianie tak prostej sprawy jak wizerunek miasta Iławy jest nieuzasadnione.
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Oto na początku minionego wieku mieszkało w ówczesnej niemieckiej Iławie pokolenie mieszkańcow, którzy mieli wyobraźnię, poczucie piękna i estetyki. Był też burmistrz, który miał wizję zielonej, położonej pięknie nad Jeziorakiem Iławy. To tamtemu pokoleniu zawdzięczacie obecni iławianie resztki lip, kasztanowców, drzew 80-letnich, których z każdym rokiem jest mniej na naszych ulicach. Komuniści po wojnie sadzili topole. Dobre i to. Rosły szybko i dawały
dużo cienia.
Nie wiem skąd przyjechali obecni właściciele tego miasta iławskiego, ale z pewnością nie gwarantujecie, drodzy mieszkańcy, ze zostawicie Waszym dzieciom piękne miasto. Jeśli wiceburmistrz decyduje, że nie będzie sadził na ul. Niepodleglosci normalnych drzew, tylko jakies małe klonki, to o co chodzi?
Jednocześnie mówi, że zakładaanie zieleni to duże koszty (?). Sadzonka za 10 PLN to duże koszty? Po co budowac trasy rowerowe na siłę? Ludzie i tak bedą szukać cienia, a nie trasy przez Saharę (ul. Ostródzka czy teren kolo białego kościoła).
Oj, zniszczyliście i niszczycie dalej naszą piękną Iławę. Zobaczcie sobie widokówki z lat 70-tych, jaka była jeszcze piękna...
 czytelnik
 Wtorek 03-06-2008

11914. 
Polską rządzi pokolenie śmierci, czyż Państwo tego nie widzą?! (wczoraj ten... PALIKOT. Żenada. Ze 100 razy Urban lepszy. Bynajmniej określoną ma twarz).
To WY ich wybieraliście, Wy (tzn MY) tych Chamów wybraliśmy, do kogo więc pretensje.
"WYKSZTAŁCIUCHY" Z RATUSZA, POWIATU I GMINY WYDAJĄ TAKIE POLECENIA. LUDZIE BEZ SERC I BEZ DUSZY, CZYLI SZKIELETY TEGO POKOLENIA - kierują tym krajem, NASZĄ POLSKĄ - KRAINĄ PIĘKNĄ, ALE ZNIEWOLONĄ PRZEZ LUDZI ZŁYCH, PIECZENIARZY, SZUBRAWCÓW.
Brzegi Jezioraka to jedno, ale proszę zobaczyć Jezioro Dół (Daule).
A teraz z innej beczki.
W Polsce, kraju białoczarnego zwierza domowego, krainie krowy i bociana - tej Polsce brakuje mleka i maślanki?! Przecież to kpina!
 **
 Wtorek 03-06-2008

11913. 
Witam dbających o przyrodę.
A jak Wam podoba się prawa strona JEZIORAKA... Ta, gdzie ludzie tam mieszkający wycinają dzrewa, niszczą brzeg itp. Gdyby wykarczowali krzaki, wtedt ok, to morzna zrozumieć ale podlać drzewa na stu metrach RANDAPEM a potem je powycinać ?!!!
Czy naci urzędnicy są ślepi? Czy pan burmistrz nie widzi tego problemu,
czy pan wójt też nigdy nie widział brzegu Jezioraka od strony wody...?
A policja i prokuratura spi ?
Droga redakcjo, sądzę, że powinniscie rozpoznać bliżej ten problem. Najbardziej widoczny i drastyczny przypadek to goły brzeg przy przystani SKARBKA (tej nowj). KATASTROFA !!!
 gospodarz
 Wtorek 03-06-2008

11912. 
Odnośnie wpisu numer: 11911

Golono, strzyżono na iławskich ulicach. Na ul. Niepodległości można było kilka drzew uratować.
SZANOWNY PANIE! Jeśli zadasz pytanie kto wydał polecenie rąbania drzew w środku miasta i pozostawienia betonu, to odpowiem krótko: "WYKSZTAŁCIUCHY" Z RATUSZA I POWIATU WYDAJĄ TAKIE POLECENIA
- SZANOWNY PANIE!
Ludzie po studiach, którzy mają serce i duszę człowieka z dyplomem magistra, a nawet inżyniera ochrony środowiska, czy może rolnictwa cenię wyżej, w których drzemią odpowiednie postawy i wyznają ważne wartości życia, takich poleceń nie wydają. TYLKO - jak określił ich Kaczyński - WYKSZTAŁCIUCHY. BEZ SERCA I BEZ DUCHA, CZYLI SZKIELETY LUDÓW.
Takie postępowanie doprowadza do pustynnienia mikroklimatu (najnowszy przykład Kujaw). Czy oni zastanawiają się, gdy podejmują taką decyzję
i czym róznią się od wandali, ktorzy wycięli około 60 nowonasadzonych drzew przy Alei Jana Pawła II (Południowa Obwodnica)?! Możę dyplomem
i tyle!
Prosze wybrać się na Aleję Jana Pawła II i policzyć plon dewastacji, idąc od ronda z Ostródzkiej do mostu nad torami lewą stroną. Znajdziecie tam porażające sceny dewastacji (porozrzucane drzewka wraz z palami je mocującymi).
 Męczennik z Polski
 Poniedziałek 02-06-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 145 146 147 ... 288 289 290 291 292 293 294 295 296 ... 338 339 340 ... 386 387 388 następna ] z 388



102865974



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.