Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

14127. 
Odnośnie wpisu numer: 14118

Personalne sformułowania niczego nie wnoszą na wagę zwaną dyskusją,
a jedynie odprowadzają uwagę od argumentów.
 Jarosław Synowiec
 Poniedziałek 19-01-2009

14125. 
Firma ochroniarska [...] przyjmuje ludzi do pracy w firmie Inco Veritas
w Suszu na zasadzie umowy o dzieło, tzn.:
1. Nigdy nie będziesz miał urlopu
2. Nigdy twoja praca nie wliczy ci się do stażu pracy
3. Na twojej pracy zarabia ukraińska sotnia
 Wania
 Niedziela 18-01-2009

14124. 
Odnośnie wpisu numer: 14123

Harmaciński nie tylko każdemu rączkę śliczną podaje. On nawet kielicha
ze starszymi paniami walnie. Moja babcia co w wieku 87 lat była, wójtowi brudzia zaproponaowała. A on zażenowany babci propozycją, podejmuje wyzwanie i likierem staruszkę częstuje. Zaś ona obrażona na jego bylejaki poczęstunek, odparła tak: Czy ty myślisz, że tym "cienkim" mnie spławisz? Nalewaj białą gorzałeczkę!
 ODLOTOWA POSTAĆ
 Niedziela 18-01-2009

14123. 
Odnośnie wpisu numer: 14118 14115

Wójt Krzysztof Harmaciński mało gada, ale rządzi.
W pustą retorykę i scholastykę nie wchodzi. Spotyka się z mieszkańcami gminie Iława bardzo często na różnych festynach i zebraniach wiejskich. W wyborach samorządowych 2010 wygra w pierwszej turze. Ewentualni jego konkurenci będą tylko folklorem wyborczym. Jeśli wystartuje nawet sam do wójtostwa, to i tak wybory będą ważne.
 plazmoliza
 Niedziela 18-01-2009

14122. 
Odnośnie wpisu numer: 14118

W 1976 roku po Wypadkach Radomskich ludzie PZPR protestujących robotnikow nazwali warchołami. Do dziś ich nikt nie przeprosił, ale...
to było kiedyś.
 Menda Społeczna z PIS
 Niedziela 18-01-2009

14120. 
Odnośnie wpisu numer: 14118

Czy ja również mogę moderować na tym szacownym forum :-) :-) :-)
 "moderator anonimów"
 Niedziela 18-01-2009

14118. 
Odnośnie wpisu numer: 14111

Nie wiem dlaczego Pan Poseł Adam Żyliński wdaje się w gadaninę na
łamach prasy. Znaczy to, że oprocz pisaniny nie ma nic do zrobienia,
a wolelibyśmy, aby przyspieszył budowę obwodnicy.
Kleina z Lubawy natomiast nic więcej poza drętwą gadką nie potrafi,
czyli pisaniną na łamach własnego bloga, gdyż nikt poważny nie wpuści
go do poważnego tygodnika jakim jest Kurier Pana Synowca. Nawet
koguty na fermie pozdychały Kleinie.
Panie Kleina! Na Standarę rękę podnosisz. Z czym do ludu? Jesteś pan lokalnym [...].
 Menda Społeczna z PIS
 Niedziela 18-01-2009
Odp. 
Bardzo krytyczny, ciekawy wpis. Niestety jedna inwektywa
na końcu tekstu psuła wymowę całości. Ty, „Menda”, jako
anonim, zwróciłeś się nie do anonimu, lecz do konkretnej
osoby z imienia i nazwiska, która posiada dobra osobiste,
więc jako anonim nie masz żadnego prawa do wycieczek
personalnych. Anonimy nie posiadają tego „przywileju”.
 moderator

nki@nki.pl
 Niedziela 18-01-2009

14117. 
Odnośnie wpisu numer: 14114

"Młodemu" w sukurs idę.
Musimy się zmówić i powiedzieć temu panu: STOP!
Jednak nie jest to możliwe...
 OSOBA FIZYCZNA
 Niedziela 18-01-2009

14116. 
Odnośnie wpisu numer: 14113

Wszystko dobrze, tylko dlaczego - skoro ja staram się być uprzejmy -
ta druga strona nie reaguje?
Skoro mówię "Dzień dobry", to wypadałoby przynajmniej odpowiedzieć, czyż nie? Oczywiście wielu klientów, to chamy, no ale przecież nie wszyscy i skoro ktoś już wychodzi z wyciągniętą ręką, to jej nie odtrącajmy.
 Eskulapski
 Niedziela 18-01-2009

14115. 
Odnośnie wpisu numer: 14114

Żyliński nie będzie wchodził w polemiki z Kleiną, on w tej konkurencji
nie startuje, nie jest od pustej gadaniny. To należy do Kleiny - polemika (gadanina). Niech się Kleina w tej swojej scholastycznej zupie kąpie sam. W Lubawie burmistrzem dalej będzie Standara, a Kleina otrzyma może
67 głosów.
 deska
 Niedziela 18-01-2009

14114. 
Odnośnie wpisu numer: 14103

Dawno mnie tu nie było, a wy wciąż o tym samym. Stękanie nic nie pomoże. "Najwyższy czas" to mało powiedziane, żeby pogonić towarzycho na czele z dyżurnym samorządowcem, akademickim pedagogiem, [...] biznesmenem, a teraz felietonistą. Dwie kadencje w Sejmie i co??? Co z naszymi głosami??? Co dla miasta??? Popatrzcie jak od dwudziestu lat okupują stanowiska w nic nie robieniu. Doprawdy nie wiem jak nazywać ludzi, którzy z takimi wynikami w zarządzaniu miastem mają czelność odbierać samorządową kasę.
Zenku a propos naszych składek na basen. Czy sprawa nie powinna trafić do prokuratury? Ja też chciałbym wiedzieć, gdzie podziała się tamta kasa.
 młody
 Niedziela 18-01-2009

14113. 
Odnośnie wpisu numer: 14105

Jestem w odwrotnej sytuacji niż pan, stoję z drugiej strony lady i miewam też inne wrażenia, kiedy wchodzi klient lub klientka - bez słowa przywitania, nabarmuszony i wrogo nastawiony do pracownika, grzebie w towarze, czasami nawet go uszkadzając (chociaż jest wyraźny napis "towar podaje sprzedawca"), nie kładzie na swoje miejsce,wychodzi bez słowa pożegania.
W wojsku mnie uczono, że bez powitania wchodzi się tylko do kibla, no cóż, ale to było tylko LWP. "Demokracja rządzi się innymi prawami".
Ta uwaga nie dotyczy wszystkich klientów, ale tacy są szczególnie nieprzyjemni,a na dodatek mają wysokie mniemanie o sobie i swojej wyższości intelektualnej.
 sprzedawca
 Niedziela 18-01-2009

14112. 
Odnośnie wpisu numer: 14109

"Czyżby prywatny własciciel, który kupił zamek w Szymbarku od wójta gminy, padł?".
Toć on chyba w więzieniu czy areszcie siedzi.
 Eskulapski
 Sobota 17-01-2009

14111. 
Odnośnie wpisu numer: 14107

Pan (czarno)widz poprosił mnie na stronie o ustosunkowanie się do jego wpisu. Już to robię.
Primo pierwsze, Pan poseł nie jest gospodynią w Kurierze, jest tylko Gościem, więc mop i miotełka to nie jego atrybuty.
Pan poseł będzie miał okazję jako felietonista pokazać, że jest dobry, to po wtóre.
Niech pokaże, że jest lepszy od choćby Leszka Olszewskiego, bo wejście smoka, które zademonstrował było na niskim poziomie. Ma zapędy misyjne, moralizatorskie, pokazał niezmierzone pokłady groźnego narcyzmu. Te dwa kawałki były bardzo słabe, pokazał brak szacunku dla ludzi, pokazał też wiele innych rzeczy [...]. To tak na szybko. Pisać tak, sprzątać NIE! Pozdrawiam.
PS. A Pani Filomatka niech raczej "ingieruje" przy innym kawałku anatomii :-)
 Andrzej Kleina
 Sobota 17-01-2009

14110. 
PONOWIENIE PROBLEMU: Szanowny Panie Adamie Żyliński, Pośle Ziemii
Iławskiej! "...Słyszę głos siekier, wyrąbują we mnie las..." Błagam Pana
o określenie siebie, emocjonalnie i merytorycznie do poruszonej kwestii
wycinania drzew i kupowania działek przy linii brzegowej jezior łącznie
z ingierencją w naturalne oblicze przyrody linii brzegowej.
 Filomatka
 Sobota 17-01-2009

14109. 
Odnośnie wpisu numer: 14106

Już czuję czyja ręka za odbudową zamku po Fikensteinach stoi - wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czyżby prywatny własciciel, który kupił zamek w Szymbarku od wójta gminy, padł?
 OSOBA FIZYCZNA
 Sobota 17-01-2009

14108. 
Odnośnie wpisu numer: 14106

Szanowny Panie!
Od zawsze w takich miastach jak Iława widzę pływalnie przy gimnazjach,
by tam wszystka młodzież w miejsce jednej godziny w-f, przez 1-2 lat
miała programowe zajęcia z... p ł y w a n i a. Zaś po południu zajęcia
w sekcji pływackiej i resztę czasu oddać dla społeczeństwa odpłatnie.
W miejsce jednego potężnego basenu spokojnie można wybudować
dwa. Jednakże takie pomysły są brutalnie tępione jako chore.
 Menda Społeczna z PIS
 Sobota 17-01-2009

14107. 
"Lubię wokół siebie posprzątać" - napisał w papierowym Kurierze poseł Adam z bródką. I kurka wodna zastrzegł, że do tematu hien w Internecie (radyjo Pieska?) nie powróci. Kurka wodna.
Panie pośle z PO. Dobra gospodyni to taka , która przynajmniej raz w tygodniu włada mopem i miotełką od kurzu.
PS. Kurka wodna i niech mi ktoś odpowie, że ja nie mam racji! Ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha,
 (czarno)widz - myślący!!!
 Sobota 17-01-2009

14106. 
Odnośnie wpisu numer: 14104

Menda! Ale ten projekt budowy basenu już w znacznym stopniu się zdeaktualizował ze względu na postęp technologiczny. Taka potencjalana modyfikacja w aktualnym projekcie często przekracza koszty finansowe pierwowzoru. Myślę, że wydane już 200 tys. zł poszło w błoto.
Żeby było śmieszniej (czytaj: tragiczniej) owi czerwoni pajace zaczynają promować kolejne "pomysły". Chociażby, projekt stworzenia Muzeum Regionalnego, albo jeszcze bardziej szatański pomysł: odbudowa zamku w Szymbarku.
 (czarno)widz
 Sobota 17-01-2009

14105. 
Marzę czasami o wygranej w totka. Próbuję wygrać. Czasami trafiam trójkę. Dzisiaj próbowałem ponownie. Wchodzę do kolektury na Królowej Jadwigi [w Iławie] - o dziwo otwarta, bo z reguły całuję tam klamkę. "Dzień dobry" mówię do pani i jakiegoś pana, których widzę w głębi okienka. Nic, zero odpowiedzi. "Poproszę jeden zakład na Duży Lotek" mówię i kładę w okienku 2 zł. Dostaję wydruk i mówię "Dziękuję". Nic, zero odpowiedzi. Wkładam kupon do kieszeni kurtki i wychodząc mówię "Do widzenia". Nic, zero odpowiedzi. Dlaczego?
Czy to wina PO? Tak niektórzy tłumaczą na forum pewne negatywy codzienności obserwowane w naszym mieście... Prawda leży w człowieku. W każdym konketnym, a nie w jakiejś partii.
Dlaczego jedni nawet w tej samej pracy potrafią podejść, podać rękę i chociaż zwyczajowo zagadać? Dlaczego inni mają to gdzieś?
Dlaczego muszę się w Carrefourze gimnastykować przed kasami, by nie trafić w kolejce do pewnej pani, która z chusteczką na włosach i miną najbardziej nieszczęśliwej osoby na świecie obsługuje mnie od niechcenia. Dlaczego jej koleżanki potrafią (może i sztuczny) uśmiech przywołać na swoją twarz? Czyżby ta jedna należała do PO?
 Eskulapski
 Sobota 17-01-2009

14104. 
Odnośnie wpisu numer: 14103

Zenek [...]. Pan Prezes budowy basenu w Iławie zebrał prawie 300 tys. w nowych polskich złotych. Zarząd owszem miał kilka bankiecików, ale były to płatne uciechy. Nie wiem czy wiesz i o tym, że co namniej dwie setki poszły na projekt budowy basenu, które nie zostały wdrożone.
I w tym nie pojmuję pewnej ważnej sprawy. Kto tych panów rozliczy z wyrzuconych pieniędzy i kto jest winien, że nie wdrożono projektu? Pewno politykierstwo, gdyż ludzie podejmujący się zadania byli ze starej, co bardzo przeszkadzało nowym układom, którzy takie przedsięwzięcie chcieli wziąć jako własny sukces.
 Menda Społeczna z PIS
 Sobota 17-01-2009

14103. 
Odnośnie wpisu numer: 14102

A w Iławie inaczej?
Ja o basenie słyszę od co najmniej 15-u lat. Kiedyś nawet podpisałem deklarację i wpłacałem co miesiąc pewną kwotę na budowę tegoż basenu. I co z tego wyszło ? Okazało się, że z pieniędzy mieszkańców Iławy, którzy wpłacali przez ten cały czas, bawił się dobrze "prezes" komitetu budowy basenu Pan [...] oczywiście ze swoją "czerwoną" świtą. A basenu jak nie ma, tak nie ma i podejrzewam, że z tych wpłat to go nigdy nie będzie.Pewnie przepili już całą kasę!
 Zenek
 Piątek 16-01-2009

14102. 
Odnośnie wpisu numer: 14101

Największym, na skalę całego naszego powiatu, przekrętem propagandy urzędniczej jest hasło budowy basenu krytego w Lubawie. Tam burmistrz Edmund Standara nie umiał uratować nawet takiego zwyczajnego basenu otwartego! A teraz, mamiąc potencjalnych wyborców, zadłuża on kasę małego miasta na wieki. Bezmyślnie, dla własnych partykularnych celów wyborczych. Jakie to żałosne, groteskowe.
 Sokrates
 Piątek 16-01-2009

14101. 
Odnośnie wpisu numer: 14100

Na kampanię akurat.
Zaczynają wolno, spokojnie, bezszelestnie, niezauważenie. Pisanie felietoników to między innymi lekkie prowokowanie przeciwników, by odkrywali karty, pewnego rodzaju sonda.
Pewnie zauważyliście, jak u nas w Iławie pewne ważne iwestycje ruszają rok do półtora przed kampanią. Tak było z amfiteatrem, albo z budową obwodnicy.
No i jeszcze jedno. "Nie budujmy szybko, gdyż zabraknie kapitału wyborczego, należy rozkładać w czasie na lata ważne inwestycje".
 Menda Społeczna z PIS
 Piątek 16-01-2009

14100. 
Odnośnie wpisu numer: 14084

W Iławie powstanie zakład IKEA tak samo, jak w Suszu fabryka puszek.
Czy to nie za wcześnie na początek kampanii wyborczej? Odgrzewany
kotlet nie smakuje tak dobrze.
 drobny żuczek
 Piątek 16-01-2009

14099. 
Odnośnie wpisu numer: 14098

Marszałek Józef Piłsudski powiedzieł, że Polska to durny kraj. Miał chłop rację w kontekście tego, co wiemy dziś.
W Polsce 40-letni generał (Polko) zostaje odesłany do rezerwy, zaś po mianowaniu na jeszcze wyższy stopień odesłany jest na... emeryturę.
Z wojska pozbywa się ludzi w stopniu majora i pułkownika w wieku ledwo 40-50 lat. W Polsce pilot 38-letni również nie nadaje sie do wojska.
W policji to samo.
A już w szkolnictwie nie powiem, gdyż w pewnym czasie (kiedy AWS rozpoczynał reformę) była nagonka na strych nauczycieli 45-50-letnich, gdyż nie wytrzymają reformy (ale to jest debilizm...), gdy tymczasem najlepszymi nauczycielami są osoby po 50-tym roku życia (biorąc ich doświadczenie, zrównoważenie i odpowiednie podejście pedagogiczne). Są wśród nich również głąby ciosane. Młodzież nauczycielska jest psychicznie niewydolna w oświacie.
 Menda Społeczna z PIS
 Piątek 16-01-2009

14098. 
Pilot samolotu [w USA], który lądował na rzece Hudson i uratował życie 155 osób, ma... 58 lat.
W Polsce dla ludzi w takim wieku nie ma już pracy. Ze szkół chcą rugować, bo są za starzy. W tej Polsce rządy mają potrójni idioci.
 rozsądek
 Piątek 16-01-2009

14097. 
Odnośnie wpisu numer: 14094

Ty Plewo miałeś bynajmniej sen ciekawy, pełen nadziei, że byłeś przez chwilę dowartościowany.
Moj sen był w wymiarze pozamaterialnym, sen który przeniósł mnie w świat duchowy i ostateczny dla człowieka: niosły mnie Anioły Niebieskie do Nieba. Byłem taki lekki, że powiedziałem im, abym mógł sam unosić się do Niebios. Zaś ONE (dwie Anielice to były) nie chciały mnie puścić ze swych skrzydeł, gdyż taka jest procedura, a ja otrzymałem specjalną asystę. Inni muszą sami krętymi ścieżkami trudzić się w drodze do Niebios. Nie wiem co o tym sądzić...
 ODLOTOWA POSTAĆ
 Piątek 16-01-2009

14096. 
Odnośnie wpisu numer: 14082

Kolejne medium z Olsztyna podchwyciło temat Kuriera o boiskach
Orlikach, tym razem Gazeta Wyborcza:

„Kilka boisk wybudowanych z rządowego programu „Moje boisko”
stoi nieczynnych, mimo że hucznie je otwarto”.
 KURIERZY

redakcja@kurier-ilawski.pl
 http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,6166169,_Orliki__...
 Piątek 16-01-2009

14095. 
Odnośnie wpisu numer: 14085

"Mendo" szanowna!
Nie powiesz mi chyba, że Pan Burmistrz Ptasznik kryje lokalnych bonzów branży drewnianej i, żeby nie robić im konkurencji, olewa Szewdów, he?
Bo się załamię. Głosowałem na... No właśnie, na kogo ja głosowałem?
 anty-wykształciuch
 Piątek 16-01-2009

14094. 
SNY O POTĘDZE
Śnił mi się dziś w nocy prezydent-elekt Obama, który proponował mi stanowisko sekretarza stanu USA. Co za głupie sny?! Tłumaczyłem Obamie, że nie nie mam obywatelstwa amerykańskiego i nie znam zbyt dobrze angielskiego. Mówiłem mu, że przecież wyznaczyłeś już panią Clinton na to stanowisko. Dalej sen się jakoś rozmazał i z ulgą przebudziłem się ze świadomością, że jestem tym kim jestem.
 Plewa 2009 (dawniej Plewa 2008)
 Piątek 16-01-2009

14093. 
Odnośnie wpisu numer: 13898

Historia Doroty (40 l.), która zdecydowała się na operację rekonstrukcji
błony dziewiczej, bo pragnęła oddać swoją cnotę ukochanemu mężowi,
wywołała falę dyskusji. Oto zapis czata z Dorotą i jej mężem Markiem.

REKONSTRUKCJA DZIEWICTWA – CZY TO MORALNE?
 Ziuta
 http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/czat-z-dorota-i-markiem_...
 Piątek 16-01-2009

14092. 
Odnośnie wpisu numer: 14087

[Nataszo,] przynajmniej czułaś się bezpiecznie :-)
 solidna
 Susz, Czwartek 15-01-2009

14091. 
Odnośnie wpisu numer: 14088

WIELCE WIELEBNI RADAKTORZY! Czy bylibyście uprzejmi
pozwolić mi pisać felietony jako działaczowi Rady Pariafialnej?
 Menda Społeczna z PIS
 Czwartek 15-01-2009

14088. 
Zapraszamy do pisania felietonów w „Kurierze” również innych polityków
różnego szczebla oraz lokalnych działaczy różnego rodzaju, a także –
społeczników.
Przy okazji jest nam miło oznajmić, że po Adamie Żylińskim swój pisarski
akces zgłosił także Krzysztof Lisek.
Ze strony redakcji stawiamy tylko jeden bezwzględny warunek: na trzy
miesiące przed planowanym startem w wyborach (samorządowych lub
parlamentarnych, bądź też europarlamentarnych) ewentualny kandydat
kończy pisanie. Jeśli jednak autor po dżentelmeńsku zadeklaruje, że w
wyborach nie wystartuje, wówczas ogłaszamy to, a autor pisze dalej.
Chętnych prosimy o kontakt z redakcją.
 Jarosław Synowiec & Radosław Safianowski

redakcja@kurier-ilawski.pl
 http://www.kurier-ilawski.pl
 Czwartek 15-01-2009

14087. 
Miałam okazję być dzisiaj w Suszu. Odwiedziłam nową restaurację Solid.
Chyba tak sie nazywa i jest własnością najprawdopodobniej tej firmy
ochroniarskiej. Co prawda koledzy wspominali coś o "Warmiance", ale
to chyba nie była Warmianka. Swoja drogą firma ochroniarska i knajpa!
 Natasza_Pegeerówka
 Czwartek 15-01-2009

14086. 
Wielkie otwarcie marketu JYSK w Iławie!
Sypialnia, łazienka, mieszkanie – wszystko czego potrzebujesz i jeszcze.
Zapraszamy od godziny 8:00 w piątek, Europa Center przy Ostródzkiej.
Pierwsze 1000 klientów otrzyma od nas upominki (zestawy kuchenne). Zapraszamy też na kawę i ciasteczka.
 JYSK
 Czwartek 15-01-2009

14085. 
Odnośnie wpisu numer: 14084

Ależ proszę pana! Co pan mówi? Padną nasze drzewniane zakłady i co?
 Menda Społeczna z PIS
 Czwartek 15-01-2009

14084. 
OBYWATELSKIE ZLECENIE
dla Burmistrza i Starosty

IKEA planuje budowę w Polsce kolejnej swojej dużej fabryki, która ma zatrudnić nawet 2 tysiące osób. Ingvar Kamprad, właściciel szwedzkiego koncernu meblowego, spotka się w tej sprawie w poniedziałek ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem.
Nie ma jeszcze decyzji, w jakim regionie powstanie nowy zakład, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że najbardziej możliwa lokalizacja to okolice Podlasia lub Warmii i Mazur. Nowa fabryka miałaby produkować płyty drewniane, z których powstają meble IKEA.
Panie Burmistrzu Iławy Włodzimierzu Ptaszniku! Panie Starosto Macieju Rygielski! Jest okazja! Do roboty! Chcę wierzyć w Wasze możliwości.
Proszę sprawić, aby wreszcie Szwedzi trafili do Iławy i zainwestowali.
 anty-wykształciuch
 Czwartek 15-01-2009

14083. 
Odnośnie wpisu numer: 14082

No i mamy problem: Orlik nie wystartował, brakuje lotek. Popisowy numer propagandy gierkowskiej wraca do łask.
W 1978 roku we wsi Samborowo uczestniczyłem z otwarciu chlewni na okolicznośc dożynek. Nawet świnki rasowe zwożono przed wizytą Gierka. Wówczas też nie było problemu. Podobnie jest obecnie, co słyszymy w wypowiedzi Pana Burmistrza Ptasznika.
 Menda Społeczna z PIS
 Czwartek 15-01-2009

14082. 
Z eteru Radia Olsztyn, które podejmuje tematy Kuriera:

Uroczyste przecięcia wstęg, rzuty karne w wykonaniu przedstawicieli
wojewódzkich władz samorządowych oraz tłumy młodzieży chcącej grać
w piłkę na nowych boiskach. Tak wyglądały otwarcia tzw. orlików, czyli
boisk, które powstawały w całym kraju dzięki dotacjom samorządów
i ministerstwa sportu.
Od 2008 roku na Warmii i Mazurach otwarto 17 takich obiektów (w tym
również w Iławie), ale jak ustalił reporter Radia Olsztyn, oficjalne oraz
szumne otwarcie nie zawsze równa się udostępnieniu tychże obiektów.
Relacja Leszka Tekielskiego, który był gościem również redakcji Kuriera.

Kliknij na odnośnik i posłuchaj:
 KURIERZY

redakcja@kurier-ilawski.pl
 http://www.ro.com.pl/viewattach.php/id/9f28b5e63b1e28251c...
 Środa 14-01-2009

14080. 
AKCJA EDUKACYJNA & KONKURS ASPIRANTA FORTUNY

Do wygrania mamy kolekcjonerskie monety i ponad 1000 atrakcyjnych upominków. Nasz aspirant Fortuna nagrodzi osoby, które nadeślą najciekawsze i najpełniejsze odpowiedzi na poniższe pytania:

1). Na co oszczędzasz pieniądze?
2). Z jakich instytucji korzystasz, żeby pomnażały Twoje oszczędności?
3). Podaj nazwy 3 banków oferujących lokaty i porównaj ich oferty.

Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi na adres e-mail aspiranta Fortuny.
 Aspirant Fortuna

konkurs@fortunaradzi.pl
 http://www.fortunaradzi.pl
 Środa 14-01-2009

14078. 
12-letni Dominik Michalski dzięki własnej woli, rodzicom i wsparciu
wielu szlachetnych ludzi pokonuje białaczkę. Fajnie opisane.
Dziękuję Wam Kurierzy.
 Monika
 Środa 14-01-2009

14072. 
Nadgorliwość Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD).
Chciałabym oznajmić, że mój syn - ŁUKASZ ŁOŻYŃSKI, który chorował
na białaczkę, pomyślnie zakończył leczenie i jest już zdrowy. Z ogłoszeń dowiedziałam się (!), że w dalszym ciągu zbierane są pieniądze na jego leczenie.
W związku z tym proszę organizatorów wszelkich koncertów zbierających „na Łukasza” o zaprzestanie tych działań, gdyż nie jest to już potrzebne.
 ANNA ŁOŻYŃSKA
 Środa 14-01-2009

14070. 
[...][...][...]
 zainteresowany
 Środa 14-01-2009
Odp. 
Wpis zostanie opublikowany tylko i wyłącznie w takim
przypadku, gdy podasz publicznie swoje pełne personalia
oraz gdy ich prawdziwość zostanie zweryfikowana pozytywnie.
Redakcja nie zamierza odpowiadać za tego rodzaju anonimy.
 moderator

nki@nki.pl
 Środa 14-01-2009

14069. 
Odnośnie wpisu numer: 14068

Jeżeli nie masz jego oświadczenia na piśmie, potwierdzonego przez notariusza, to zmień nicka na "jasnowidz".
 Natasza_Pegeerówka
 Wtorek 13-01-2009

14068. 
Ale jajca!!! Obecny burmistrz Lubawy [Edmund Standara] wstydzi się
z powodu jego byłej przynależności do PZPR.
 (czarno)widz
 Wtorek 13-01-2009

14067. 
Odnośnie wpisu numer: 14061

Datki na WOŚP w samym mieście Lubawa (bez okolicznych wiosek oraz wioseczek), to niespełna 8 tys. złotych!!! Zatem do Iławy, która zebrała
- sama! - 30 tys. złotych, to jednak jest bardzo porównywalna kwota
w przeliczeniu na głowę 1 mieszkańca. Nie siej zamętu Sierko ;-)
 Joanna Majewska, Kurier Iławski
 Wtorek 13-01-2009

14066. 
Odnośnie wpisu numer: 14061

Ależ! Bo trzeba wziąć poprawkę Panie Stanisławie! Lubawa zbierała do jednego wora miasto i gmina wiejska razem. To zmienia postać rzeczy!
Ale ja i tak ich kocham wszystkich chłopaków tamtejszych - za to, że zrobili Małą-Wielką Sprawę! Buzi dla nich!
 Ola mała
 Wtorek 13-01-2009

14065. 
Odnośnie wpisu numer: 14061

W Suszu dzielni wolontariusze zebrali 8.478,46 zł, co daje nam około
1,30 na mieszkańca. Jestem pełna podziwu dla Susza, bo został tam
pobity rekord :-)
 Nisia
 Wtorek 13-01-2009

14064. 
Odnośnie wpisu numer: 14061

Ale czy rzecz w tym gdzie więcej wychodzi na głowę?! Niech się pan puknie w głowę i posłucha jak głucho w środku...! Doceńmy każdego kto dał choćby 50 groszy, a nie patrzmy wszystko jak na "turniej miast".
W Lubawie chyba zmysły miesza ludziom - kolejna ofiara!
 Joanna J.
 Wtorek 13-01-2009

14063. 
Odnośnie wpisu numer: 14049

Odnośnie Owsiaka to stwierdzam, że to taka polska specjalność:
upaprać wszystko w kale.
 ten co zwykle
 Wtorek 13-01-2009

14062. 
Odnośnie wpisu numer: 14061 14059

No to do kompletu brakuje tylko danych z Susza i Kisielic.
Henryku, co ja Ci mam na Twoje dictum odpowiedzieć, no co? Chyba tylko to, że pozdrawiam Ciebie serdecznie i Twoją rodzinę również.
 Natasza_Pegeerówka
 Poniedziałek 12-01-2009

14061. 
Odnośnie wpisu numer: 14058

W Lubawie, która liczy sobie 10 tys. mieszkańców gadają chłopcy oraz dziewczęta, że zebrali na orkiestrę owsiakową prawie 15 tys. złotych.
W stołecznej 35-tysięcznej Iławie pieją natomiast, że przekroczyli aż
32 tys. zł.
Wychodzi więc na to, że Lubawa... pobiła Iławę na łeb i szyję nawet.
W Lubawie nastukali około 1,50 zł na głowę 1 mieszkańca, natomiast
w Iławie ledwo 1,00 zł dozbierano. Ufff...
 Stanisław Sierko
 Poniedziałek 12-01-2009

14060. 
Odnośnie wpisu numer: 14052

BOLO napisał: "(...) don Jarosław (...)".
(czarno)widz: Achchchchch :):):)
Skojarzenia mogą być przekleństwem lub wyzwoleniem człowieka.
Więc z czym kojarzy się w moim przypadku termin (słowo) "don":
1/. film gangsterski "Ojciec Chrzestny"
2/. Jouan - super kochanek baaaaaardzooo wielu kobiet
3/. Kichote - marzyciel, eeeeeeee
4/. Vasyl & Roma - wokalista muzyczny
Niech mnie gęś kopnie, jeżeli ktoś z czytelników tego szacownego forum odgadnie, który z wymieninych punktów w chwili obecnej jest moim priorytetem, najważniejszym zadaniem :):):)
 (czarno)widz
 Poniedziałek 12-01-2009

14059. 
Odnośnie wpisu numer: 14049

Czy poza wklejaniem cudzych tekstow umiesz cos napisać od siebie?
To samo robisz na forum Susz, tylko tam masz odwagę przynajmniej
podpisywać się swoim zawodem, imieniem i nazwiskiem. A tu udajesz
kobiete :-)
PS: Czyżbyś za to samo trollowanie na WOSP zarobil dziś na forum
Susza ostrzeżenie? :-D
 Henryk z rodziną
 Poniedziałek 12-01-2009

14058. 
Odnośnie wpisu numer: 14049

Chwalę Owsiaka.
Nawet jeśli ma dla siebie z tych zbiórek konkretne dochody, to mnie to nie interesuje, bo oprócz tego jego działania odnoszą WYMIERNY skutek w postaci pomocy służbie zdrowia. Przecież zgodnie z ustawą ma do tego prawo. Wiem, że łatwiej krytykować, narzekać itd. No plus ta zawiść często u populacji Polan występująca. Ale przecież nie ma przymusu wrzucania do puszek pieniędzy. Zawsze można głośno mówić, że nie dajemy, bo np. przez to Owsiak jest bogaty. A że i inne osoby (jacyś chorzy) wówczas z tego nic nie mają? No to co...
 Eskulapski
 Poniedziałek 12-01-2009

14057. 
Odnośnie wpisu numer: 14055

No proszę - uderz w stół...
Nie bojsia "18-nastka", nie bojsia.
 Natasza_Pegeerówka
 Poniedziałek 12-01-2009

14055. 
Odnośnie wpisu numer: 14049

Modero, może skontaktuj się z autorem tego wpisu:
http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=2228812
Albo może tego:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=73&w=89661260

"upssss" z "opsss" to chyba jedyne co zmienila Nastka.
Ale on często "upsss" pisuje :-)
 18-nastka
 Poniedziałek 12-01-2009

14054. 
Palikot jak wiadomo jest jednym z współwłaścicieli Polmosu w Lublinie.
Sprawdźcie alkoholometrem poziom Vol w procentach. Nie zdziwicie się, dlaczego jest tani. Wódka, która na butelce akcyzowanej ma wpisane 40 procent alkoholu, faktycznie jest na wysokości 32-35% w porywach.
Taka jest prawda. Dlatego też Polacy dużo piją i nie upijają się!
 CBA
 Poniedziałek 12-01-2009

14053. 
Odnośnie wpisu numer: 14049

Ależ mi odkrycie przez pegeerówkę dokonane.
Jako współpracownik Macierewicza, od 10-ciu laty wiedziałem co piszczy
w trawie. Bo w Polsce tknąć Owsiaka, to większa obraza majestatu niż
odkryć kontakty Prymasa z komunistycznymi służbami specjalnymi.
 CBA
 Poniedziałek 12-01-2009

14052. 
Odnośnie wpisu numer: 14049

Ej Natka, skarbie, jestem zszokowany twoim wpisem na temat łobuza
Owsiaka Jerzykowatego!
Dlaczego media (TVN, Koszerna itd.) o tych sprawach nie nadają, co?
Jak zwykle w środę zalecę do Kuriera, więc don Jarosław będzie miał
przeze mnie zepsuty dzień. Trudno.
 BOLO
 Poniedziałek 12-01-2009

14051. 
Odnośnie wpisu numer: 14045

Ofiarodawca napisał:
"(...) odciąganie ofiarodawców (WOŚP) od zbiórek kościelnych, a więc osłabianie w ten sposób działalności Kościoła w Polsce (...)".
PRZEPRASZAM!
To Kościół w Polsce posiada MONOPOL na działalność charytatywną???
 (czarno)widz
 Poniedziałek 12-01-2009

14049. 
Odnośnie wpisu numer: 14048

Henryku, poczytaj rodzinie.
Najlepiej na głos i kilka razy:

Ostatnimi czasy Jerzy Owsiak gromił artystów za chęć brania pieniędzy
za występy na rzecz Orkiestry: – Te koncerty powinny być darmowe – mówił w TVN24 o imprezach organizowanych podczas 17. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Nie psujcie nam tego, nasi drodzy artyści – podkreślał. – Mój drogi artysto! Nie bierz kasy. Wyluzuj.

Zaś w specjalnym oświadczeniu napisał, że jeśli artyści nie zamierzają honorariów przeznaczyć na konto Orkiestry, to ona „dziękuje im za granie”. – Wszystkim artystom, którzy chcą pieniędzy za granie, dziękujemy. Nie życzymy ich sobie – stwierdził. I dodał: – Szanowni artyści, nie róbcie wiochy i nie łamcie zasad, które są z nami od wielu, wielu lat.

„Z nami od wielu, wielu lat...” Można by sądzić, że sam Owsiak też te apele bierze do siebie, że on tak to wszystko za darmo, tylko z miłości
do tych chorych dzieci. Zajrzyjmy do sprawozdań finansowych Orkiestry. Tylko 2007 rok.

Upsss... jednak nie zupełnie „za darmo”. Pan Prezes Owsiak wycenił swoją działalność na... 119.935,65 zł rocznie plus premia 6.850,00 zł. Przeszło 10 tys. miesięcznie. No nieźle. Ale to nie wszystko, sztab Orkiestry też brał za pomoc chorym niezłe wynagrodzenia 614.639,29 + premie 54.525,00 zł ( nie licząc kosztów ZUS 170.941,95 zł). Ale nie bądźmy małostkowi pewnie ma wydatki, przecież tyle spraw załatwia dla tych dzieci...

Upssss... trzy luksusowe terenowe Landrovery po 250.000 zł każdy, nie licząc innego drobiazgu, ośrodek wypoczynkowo szkoleniowy Szadowo Młyn za 8 mln, darmowe paliwo, telefony. A to wszystko kosztuje jedyne marne 2.033.096,41 zł rocznie....

To dla tych dzieci prezes został nawet maklerem giełdowym (kupił udziały w funduszach inwestycyjnych za 8.933.521,20 zł). Jak na tym wyszedł strach pomyśleć skoro tylko w 2007 stracił przeszło 17 tysięcy. Już lepiej by było tak jak dawniej, zamiast kupować sprzęt dla chorych, pieniądze trzymać na koncie bankowym, te marne 13 mln zł (zarobił na odsetkach 708.472,81).

Dla tych dzieci to nawet do Waszyngtonu poleciał, by się spotkać w Ambasadzie Jordanii z księciem Firas Raad Zaid Al Husseinem i pochwalić się co to on nie zrobił. Ba, biedaczysko trudził się nawet, by zorganizować jako „działania propagatorskie i informacyjne” Finał Orkiestry za 1.058.275,32 i Przystanek Woodstock za 2.154.646,05 zł.

A jak komu by było mało, to jeszcze może sobie za pieniądze Orkiestry (1,550 miliona) założyć całkiem komercyjne przedsięwzięcie pod nazwą „Złoty Melon” i doić naiwnych całkowicie na swoje konto. Bo dywidendy Orkiestrze Złoty Melon nie przynosi.

„Ech dobrze, dobrze być cysorzem, choć to...” – jak kiedyś śpiewał Tadeusz Chyła.
 Natasza_Pegeerówka
 Poniedziałek 12-01-2009
Odp. 
Nataszo, wpadłaś nam w oko, to znaczy – twój talent
do pisania :-)) Skontaktuj się proszę drogą mailową.
Mamy dla ciebie fajną robotę w dziale publicystyki.
 Modero Kuriero

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 12-01-2009

14048. 
Odnośnie wpisu numer: 14045 14046

Życzę Wam z całego serca szanowni przedmówcy, żeby Wasze dziecko ciężko zachorowało i trafiło do szpitala, gdzie jest przestarzały sprzęt i nie można mu udzielić pomocy, bo WOŚP nie zdążył go jeszcze kupić... Wtedy przypomną się Wam wasze zawistne wpisy i gorzko zapłaczecie.
Dzięki WOŚP w Polsce uratowanych zostało setki tysiecy dzieci.
Ile w tym czasie uratował Kościół?
 Henryk z rodziną
 Poniedziałek 12-01-2009

14047. 
Za moich czasów (późna komuna) molestowanko było nawet mile
widziane. Szef, który nie dawał stosownych oznak, był mułem i
nie do życia.
No i zmieniło się za nowych czasów, molestowanie, a raczej nachalne propozycje były już normalnościa, jeśli któraś z młodych pań chciała
mieć przytulną, miłą ciakawą pracę.
 Filomatka
 Poniedziałek 12-01-2009

14046. 
Odnośnie wpisu numer: 14045

Kościół zbiera po mszach na Caritas i bez krzyku, społecznie, nie zamawia krzykliwwych zespołów. Zbiera netto 3 razy więcej od Owsiaka Orkiestry. Amen.
No ale Kościół to czarni i klechy, zatem bleeeeeee. Owsiak, to porządny człowiek, bo kupuje sprzęt medyczny, jest cacy. Tylko nikt nie wie, że
od zebranej sumy ma 10-15%. A ile cała ta sprawa kosztuje samorządy, instytucje, TVP - tego nikt nie wie. Już same zespoły zabierają ostre sumy do kieszeni. Dlaczego oni nie grają za darmo? Dlaczego?
 Filomatka
 Poniedziałek 12-01-2009

14045. 
Odnośnie wpisu numer: 14043

"Całe to przedsiewzięcie to przyuczanie dzieci do zachowań stadnych,
a tego negatywne skutki psychologiczne są wielokrotnie większe od korzyści z zebranych środków. Dodatkowym wątkiem może być tutaj odciąganie ofiarodawców od zbiórek kościelnych a więc osłabianie w ten sposób działalności Kościoła w Polsce. Całe to zamieszanie jak żywo przypomina propagandowe akcje z PRL-u takie jak pochody 1-majowe, wiece czy też chodzenie na fikcyjne wybory. Wykorzystywani dzieci do swoich celów politycznych i tresowanie ich od maleńkości to dla komuny, a więc i postkomuny nic nowego nakłaniali dzieci i młodzież do zapisywania się do młodzieżowych organizacji politycznych kusząc je różnymi korzyściami. Obecnie ta sprostytuowana młodzież jest już dorosła i sama w podobny sposób wychwuje swoje dzieci."

"Pomimo, tak jak wcześniej wspomniałem, całkowicie negatywnej opinii o całym przedstięwzięciu, jednak tych młodych ludzi (dzieci) nie umieszczałbym w tym samym worku co Owsiaka (naciągaczy). Bardzo wielu z nich jest przez swój wiek łatwowierna, a przez to wykorzystywana. A to do "sprzatania świata", a to do zbierania makulatury, a to wreszcie do żebrania na ulicach. I co najdziwniejsze posyła sie te dzieci do wykpiwanych jak rok długi, moherowych beretów! I w tym widze to całe draństwo Owsiaka i jego kapeli."

"Słyszałeś zapewne o inżynierii społecznej? Spróbuj zatem popatrzeć przez ten pryzmat na dwa przedsięwzięcia Owsiaka. Trzeba przyjrzeć się metodom i skutkom.

1. WOŚP. Wydarzenie jednorazowe w skali roku. Poprzedza je wielodniowa, bardzo agresywna propaganda werbalna i wizualna.
Główne punkty:
* dobro dzieci ulokowane w płaszczyźnie zdrowotnej; to czuły punkt każdej dzieciatej kobiety; elementem dominującym jest gadający ciągle Owsiak. W podświadomość zapada skojarzenie: głos Owsiaka = dobro dzieci. To oczywiście skojarzenie podprogowe.
* dzień "zero", czyli realizacja; narzędzia jak wyżej, skutki też. Dodatkowo zebrane zostają pieniądze do uwiarygodnienia haseł i głosu Owsiaka. To uwiarygodnienie to zakupy i dystrybucja sprzętu; temu też towarzyszyła agresywna propaganda też dominował głos Owsiaka.

2. "Kręcioła", program w TVP. Odbywał się co sobotę w godzinach przedpołudniowych. Okoliczności w przeciętnym domu to: rodzice zajęci porządkami, zakupami a niektórzy ojcowie pracą dorywczą poza domem. Dzieci przed telewizorem. Matka nie kontroluje, co one tam oglądają. Jej czujność neutralizuje głos Owsiaka dobiegający z pokoju; z tym głosem matka ma przecież pozytywne skojarzenia. W tym cotygodniowym programie TV przez lata meblowano głowy kolejnych roczników ideologią "Róbta, co chceta". Treści są do sprawdzenia w archiwum TVP."
 ofiarodawca
 znalezione w sieci, Poniedziałek 12-01-2009

14044. 
Odnośnie wpisu numer: 14042

Wlasnie - dlaczego pobierane sa od nas pieniadze na skrzynki.
W zadnym miescie nikt nie pobiera tylko w Ilawie. Placimy przeciez
na fundusz remontowy. Ja nie zamierzam placic i mysle, ze wszyscy powinnismy w koncu sie buntowac. Tak sie wszedzie utarlo, ze tylko sie zada. A skad my rencisci i emeryci mamy brac???
 emerytka
 Poniedziałek 12-01-2009

14043. 
Było, minęło. Kolejny rekord zbiórki zostanie pobity, bo czy ludzie wiedzą o tym, że:
"WOŚP, jak każda fundacja, ma prawo do 13% wpływów, jeśli reszta jest przeznaczana na sprzęt medyczny, szkolenia itp."
Tak więc Pan Jurek nie żałuje gardła, bo trzeba z czegoś żyć. W dobie
kryzysu nie dziwmy się postępowaniu zespołów muzycznych, które też
chcą zarobić.
 Natasza_Pegeerówka
 Poniedziałek 12-01-2009

14042. 
Dlaczego Spółdzielnia Mieszkaniowa PRACA w Iławie z ul. Okulickiego
pobiera opłatę za zakup i montaż euroskrzynki pocztowej w wys. 50 zł, skoro prasa donosiła, że wymiana odbędzie się na koszt poczty?
 lecher
 Poniedziałek 12-01-2009

14041. 
Odnośnie wpisu numer: 14033

Ooooooo, ja też słyszałem od znajmych, że podczas siarczystych mrozów
po świętach na stacji paliw przy ul. [...] w Iławie po tankowaniu spotkały
ich niemałe problemy z paliwem. [...] Nie patyczkują się, idą do sądu.
 kierowca bombowca
 Poniedziałek 12-01-2009

14039. 
WOŚP Susz: rekordowa zbiórka ponad 8 tys. złotych.
Gratuluje dzieciakom z podstawówki i szefowi Panu Pączkowskiemu, oczywiście harcerzom 17. suskiej drużyny harcerskiej za loterie i aukcje.
I wszyskim wolontariuszom.
Wielkie podziękowania dla sponsorów i ludzi dobrej woli. Pamietajcie o tym, że każdy grosz ratuje życie dzieci. Wielki respekt dla was.
 Darek
 Susz, Poniedziałek 12-01-2009

14038. 
Odnośnie wpisu numer: 14036

Co ma wspólnego problem złego paliwa na stacji [...][w Iławie] do złego oznakowania ulic?
Z paliwem dieslowskim jest pewna racja. Mój nowej generacji diesel francuski też "ciężko" pracował podczas mrozów i postawiłem go natychmiast w garażu. Konkluzja bynajmniej taka, że w Polsce można kupić doskonałe samochody z super silnikami, między innymi dieslowskimi, ale do odpowiedniej jakości paliw to nam baaaaaaaaaaaaaaardzo daleko.
Po prostu na stacjach paliw oszustwo.
 CBA
 Niedziela 11-01-2009

14037. 
A [w Internecie] słynny [w Suszu] miejscowy ksiądz atakuje i pomawia
WOŚP. Jak widać zawiść wobec DOBRA zaślepia nawet w tak wspaniały
dzień, jak dziś...
Pozdrowienia dla wspaniałego sztabu WOŚP w Suszu i podziękowania za wspaniałą organizację. Jesteście wielcy. To chyba będzie rekordowy pod względem finansowym finał w Suszu.
 Henryk z rodziną
 Niedziela 11-01-2009

14036. 
Odnośnie wpisu numer: 14033

Chyba coś nie tak z Twoim samochodem, ja tankuję w różnych stacjach
i do tej pory diselek pracuje normalnie!
Przy okazji - zjeżdżając z ronda na ul. Dąbrowskiego [w Iławie] kiedyś
na słupie wisiał sobie znak, że jest to droga z pierszeństwem przejazdu.
Teraz tego znaku nie ma, "obcy" kierowcy puszczają samochody, które
wjeżdżają z ul. Narutowicza nie wiedząc, że to oni mają pierszeństwo.
 Zenek
 Niedziela 11-01-2009

14035. 
Odnośnie wpisu numer: 14030

Racja.
 Eskulapski
 Niedziela 11-01-2009

14033. 
W Sylwestra 31 grudnia zatankowałem 63 litry oleju napędowego (pełen bak) na stacji paliw [...] w Iławie. W nocy z niedzieli na poniedziałek (4-5 stycznia), gdy temperatura spadła do -22 st.C, paliwo straciło swoje właściwości (wytrącenie parafiny) i spowodowało unieruchomienie samochodu.
Ponieważ moje auto posiada jeszcze gwarancję, zmuszony byłem przetrasportować je do autoryzowanego serwisu w Grudziądzu, gdzie dokonano odpłatnej naprawy (wymiana 45 litrów ropy i filtru paliwa), za którą zapłaciłem ponad 630 zł (nie licząc assistance).
6. i 7. stycznia dwukrotnie usiłowałem złożyć reklamację na rzeczonej stacji paliw, ale w obu wypadkach nie było kierownika. Na stacji nie można było też złożyć reklamacji w książce uwag, chociaż informacja o takowej znajduje się w witrynie. Po wykonaniu telefonu [...] i opisaniu zdarzenia obiecano mi, że otrzymam odpowiedź telefoniczną na zażalenie, jednak od 3 dni nie oddzwoniono.
Mam odczucie, że indywidualny konsument w starciu z gigantem ma niewielkie szanse, aby odzyskać utracone pieniądze. Może interwencja Kuriera sprawi, że stacja paliw [...] zachowa się zgodnie z właściwymi standardami. Może po upublicznieniu tej sprawy ujawni się więcej poszkodowanych, co uczyni nasze starania skuteczniejszymi.
 [personalia do wiadomości redakcji]
 Niedziela 11-01-2009
Odp. 
O ile ma Pan jeszcze te paliwo – warto poprosić o zbadanie
próbki przez Inspekcję Handlową w Olsztynie. Są oni autorami
tzw. „czarnej listy stacji paliw”. Ich ekspertyza może być
cennym dowodem w sprawie. Proszę również zebrać wszelkie
dowody – zaczynając od momentu wizyty na feralnej stacji
paliw (świadkowie, paragon zakupu itd.), aż po dokumentację
z naprawy w serwisie w Grudziądzu.

Dziękujemy za podanie nam swoich personaliów i numeru
telefonicznego – w tej sytuacji mamy wręcz obowiązek
skontaktować się z Panem i podjąć ten temat. Bez obaw,
Pana dane pozostaną do wiadomości wyłącznie redakcji.
Tylko od Pana zależy, czy ostatecznie zostaną ujawnione.
 Modero Kuriero

nki@nki.pl
 Niedziela 11-01-2009

14032. 
Odnośnie wpisu numer: 14031

Najlepszą zastawką do przeszczepu w sercu człowieka jest zastawka
świni. Kiedy mojemu koledze chcieli zpasować zastawkę od świni, to
okazało się, że nie będzie chodziła, gdyż od świni dla świni zastawka
nie pasuje. Fundusz nie wyraził zgody na pokrycie kosztów operacji.
 Agent Funduszy Emerytalnych
 Niedziela 11-01-2009

14031. 
Odnośnie wpisu numer: 14029

Człowiek jest jedynym "zwierzęciem", które może żyć i rozmnażać się w każdym kraju - od równika po bieguny; pod względem tych wyjątkowych możliwości najbliższym nam gatunkiem jest świnia.
 Leon Kłonica
 Niedziela 11-01-2009

14030. 
Odnośnie wpisu numer: 14019

Mój drogi, nie jeździ się "za spodniami", tylko "po spodnie".
Chyba że rzeczywiście jedziesz ty, a przed Tobą jakieś spodnie... ;-)
 Parabella
 Niedziela 11-01-2009

14029. 
Odnośnie wpisu numer: 14028

Taki w Iławie nawet nie urodzi się, gdyż populacja iławska jest
zmodyfikowana genetycznie przez Platformę Obywatelską
 strateg planowania gospodarczego
 Niedziela 11-01-2009

14028. 
Odnośnie wpisu numer: 14021

A jakie są parki w Iławie?!
O ile wiem to najbliższy jest w Szymbarku z dębami o obwodzie może
4-5 metrów, jeden to chyba z 7 metrów obwodu, nie mierzyłem ich, kalkuluję na oko. Następne to w Rudzienicach, Stanowie, Ogrodzieńcu, Ulnowie i innych dawnych majątkach pruskiej arystokracji. W Iławie miejsca na park nie ma, chyba że na Osiedlu Piastowskim, za ulicą Zieloną w stronę jeziora Iławskiego (Daulskiego). Miejsce jest tam faliste, pagórkowate i jest lustro jeziora, nieodzowny element dla ogrodów angielskich - krajobrazowych. Warunki dla takiej zabudowy krajobrazu
są następujące:
1/. W Iławie musiałby być drugi Penderecki, który wykupiłby cały pozostały jeszcze teren za ślepym rondem (za krematorium).
2/. Człowiek ów oprócz forsy musiałby mieć dobrze ułożone w głowie, co oznacza dla mnie, że nie wydawałby forsy na kopaczy piłki nogowej.
3/. Znajomość teorii i praktyki ogrodów krajobrazowych, romantycznych
i sentymentalnych.
 Leon Kłonica
 Niedziela 11-01-2009

14027. 
Odnośnie wpisu numer: 14026

[...] Należy zasypać, a lepiej wypompować wodę z Małego Jezioraka i wybudować tam pomnik liberalnej gospodarki - potężny market. Na inwestora natomiast poprosić kapitał niemiecki, zwalniając go na lat 50 z podatków. Przekopać tunel pod Jeziorakiem z Szałkowa na wyspę "Wielka Żuława", na której postawić największy w europie hotel. Na sprzątaczy zatrudnić ludzi dzisiejszej władzy, z urzędu miasta i starostwa.
 strateg planowania gospodarczego
 Niedziela 11-01-2009

14026. 
Odnośnie wpisu numer: 14021

"w takich cenach że opłaca się mimo wszystko jechac po nie do Olsztyna bo i paliwo jest tam tańsze (...)" - nie żartuj, jakie paliwo? 10-15 gr na litrze taniej niż w Iławie? To ile jesteś w stanie zaoszczedzić na 150 km?
"mało ci jeszcze centrów handlowych w Iławie ?" - mylisz pojęcia. Supermarket, dyskont nie jest tożsamy z obiektem budowanym na zgliszczach mleczarni.
"a może jakiś zakład pracy zamiast centrum handlowego ?" - też bym wolał, no ale ja go nie zrobię, Ty go nie zrobisz, cieszmy sie z tego, co mamy.
"a może park powiększyć" - no akurat ta galeria do rozrostu parku ma sie nijak. Jak Ty to byś widział? Wizualizujesz sobie nasadzanie drzewek w miejscu galerii z rozcięciem w środku na kwiaciarnie i kawiarenki, sklepiki, które są teraz?
"Ehhh, co będę z tobą dyskutował, skoro ty zawsze głosujesz na PO, zawsze" - słucham? Hahaha! A ty myślisz partiami? Czy czekasz na partię, która za Ciebie pomyśli? Ukłony.
 Eskulapski
 Niedziela 11-01-2009

14025. 
W Rudzienicach pan Henryk Plis tworzy gabinet cieni. Jeden resort ds. obrony jest już obsadzony. Sekretarz tego resortu już zaprezentował na Forum Kuriera wstępne projekty gospodarcze np. w sprawie piekarnika i studni kręgowych. Henryk Plis jest kandydatem na wójta w wyborach 2010 roku.
 sójka
 Sobota 10-01-2009

14024. 
PO cholerę bra szumidło, czyli mamrota, wystarczy zapytac sie o radę wiceminister Szumilas.
 Filomatka
 Sobota 10-01-2009

14023. 
Odnośnie wpisu numer: 14020

Vielen Dank! Thank You very much! Dziękuję bardzo za odpowiedź,
mogę teraz iść spokojnie spać. Przedtem sobie golnę trochę szumidła (wina).
 anonim
 Sobota 10-01-2009

14022. 
Odnośnie wpisu numer: 14021

Nie jest ważne na jaką partię sie głosuje, bo i tak nic się nie zmienia.
Trzeba zacząć organizować oddolne ruchy społecznościowe. Tylko nie takie znowu jak PolskaXXI, bo to kolejna przykrywka. Od zawsze rządzą
te same POLITYKIERY. Nie mamy polityków. Jeden nie może ułożyć pytania czy chcemy euro-rubla, drugi nie wie czy traktat podpisać czy nie? OBIE ODPOWIEDZI: NIE!!!
Jeżeli Polska ma być wolnym i suwerennym (bo to nie to samo) krajem
to po kiego grzyba nam ŚWIATOWA waluta i ŚWIATOWY rząd???
 zainteresowany
 Sobota 10-01-2009

14021. 
"...sensowne spodnie a nie jeździc za nimi do Olsztyna..."
Ta, jasne. W takich cenach, że opłaca się mimo wszystko jechać do Olsztyna, bo i paliwo jest tam tańsze...
Eskulapski, skończ piepszyć farmazony, mało ci jeszcze centrów handlowych w Iławie? A może jakiś zakład pracy zamiast centrum handlowego? A może park powiększyć? A może... Ehhh, co będę z tobą dyskutował, skoro ty zawsze głosujesz na PO, zawsze...
 Iławianin, lat 49
 Iława, Sobota 10-01-2009

14020. 
Odnośnie wpisu numer: 13996

Anonimowi odpowiedź ws matury:
Z maturą w wersji podstawowej i rozszerzonej możesz wystrtować na
każdą uczelnię. Czy jednak otrzymasz immatrykulację, zależy od ocen
z przedmiotów kierunkowych, ponieważ nie uzyskasz wymaganej ilości
punktów w trakcie egzaminów kwalifikujących. Nie masz żadnych szans
z maturą podstawową na medycynę, czy na wydział prawa. Ale może
dasz radę zakwalifikowac się na pedagogikę, politologię, itp... Po roku mozesz "dorobić" maturę rozszerzoną, co też nie gwarantuje ci pozyskanie indeksu na trudne kierunki.
 Filomatka
 Sobota 10-01-2009

14019. 
Odnośnie wpisu numer: 14018

"Szkoda tylko, że dalej niszczą (bo przecież nie rozwijają w żaden sposób) nasze miasto".
Najlepiej, żeby w miejscu galerii nadal stały resztki mleczarni a obok miniparku gnił nieczynny szalet. Ech, zawsze komus przeszkadza coś. Dla mnie tragedią było mizerne tempo prac na ul. Niepodległości, bo takiego żółwia dawno nie widziałem. Niech ta galeria wreszcie ruszy, żeby mozna było np. kupić tam jakies np. sensowne spodnie, a nie jeździc za nimi do Olsztyna. Utrudnienia? Nie przesadzajmy, budowa galerii aż tak nie przeszkadza. Bardziej przeszkadza szlaban na torach przy [białym] kościele i tworzące się tam regularne korki.
 Eskulapski
 Sobota 10-01-2009

14018. 
Odnośnie wpisu numer: 13949

No tak, "dorwałem" papierowy Kurier i przeczytałem.
Kwota 24.120 zł za dwa miesiące "zablokowania" i paraliżu centrum miasta. Ciekawe, bardzo ciekawe. Ale interesuje mnie czy pokryje to chociaż w części zwiększone zużycie paliwa w autobusach Komunikacji Miejskiej które muszą nadrabiać przejazd z Osiedla Lipowego przez ulice Biskupską i Mickiewicza? Pewnie nie. Poza tym koszty które ponoszą mieszkańcy??
No tak , ktoś mi zarzuci że jak można to "oddać" mieszkańcom ? Można chociażby przekazać na dożywianie dzieci w szkole czy jakiś inny cel, większość kierowców by to zrozumiała. Ale pewnie się czepiam, bo przecież B[...] wie lepiej i jej szef też jest Wielkim Fachowcem Samorządowcem i w ogóle wszystko jest cool !!
Tylko że taka śmieszna kwota to pewnie będzie jedno- może góra dwudniowy CZYSTY zysk galerii po uruchomieniu. No ale przecież jak można czepiać się platformersów, przecież ludzie spod znaku PO są nieomylni i w ogóle...
Szkoda tylko że dalej niszczą (bo przecież nie rozwijają w żaden sposób) nasze miasto. Wielka szkoda, może ludzie w kolejnych wyborach coś zrozumieją... Może...
 Iławianin, lat 49
 Iława, Sobota 10-01-2009

14017. 
Odnośnie wpisu numer: 14008

Benek masz racje, ja też Ciebie popieram.
Czy my jako ilawianie tego nie widzimy? Prywaciarz budowlany zamknął ulicę Królowej Jadwigi, pab burmistrz za 55 tysiecy zrobił sobie chodnik przed domem, no i wiele innych spraw, np te budowy coraz to nowych marketów, a bezrobocie rośnie bo nie ma poracy. Tak PO robi CUD
 Rambo
 Sobota 10-01-2009

14016. 
Odnośnie wpisu numer: 13996

Czekam dalej na odpowiedź w sprawie matury.
 anonim
 Sobota 10-01-2009

14015. 
Znów zaczołem atakować układ iławski aż dokonam zmian na stanowiskach. Tak nie może być żeby ci sami ludzie układali sie nawzajem do emerytury. Panie Witkowski niech pan przeszkadza układowi Iława pana zauważyła tak jak benka jest nas dwóch i wierzę że będzie wicej żeby to zło przepedzic z iławy. Zło to platforma i psl przecz z niemi niech ida do diabła. Nie chcemy ich rządów mamy ich gdzieś to manipulanci układziarze a nie męzowie zaufania. Ogłaszam wojne z psl i platforma w iławie. Atakujmy ich z każdej strony. Niech pokarza co zrobili dla Iławy. Nic nic nic i jeszcze raz nic pobudowali sobie chaty napakowali kasy na konta i śmieja sie z nas że jestesmy naiwni ze dalej ich popieramy. Iławo obudź sie rozbijmy ren uklad prosimy zapisujciesie do pisu razem oderwiemy ich od koryta dalej do boju mieszkańcy Benek was wzywa.
Do boju!!!
 BENEK
 Sobota 10-01-2009

14012. 
Odnośnie wpisu numer: 14006

Nie znaju balszoj kretyn nuż Benek
 Ormowczyk
 Sobota 10-01-2009

14010. 
Informuje [...] o zbadanie tej sprawy z Żakowic koło Susza, zrobicie kupe roboty a ten człowieczek zniknie z fotela burmistrza niech mieszkańcy zobacza jak dba o mieszkańców miasta i gminy susz. Dba ale o kolesi co z wyrokami sądowymi go kryja ciekawe jak Susz uwikłany jest w machloje. Panie burmistrzu susza prosze załatwic sprawę pana A. Sz. z Żakowic gdzie od 3 lat obiecał pan temu człowiekowi mieszkanie a nic pan w tym kierunku nie robi. Daje panu dwa tygodnie na załatwienie tej sprawy do końca. Jezeli pan tego nie załatwi ściągnena pana telewizję. Jeżeli pan liczy na łapówki jak pan koleś z zalewa co został skazany to ostrzegam pana że pan nic nie dostanie. Ta rodzina jest na pana terenie i niech pan da tym ludziom mieszkanie ma pan dwa tygodnie poźniej pan skończy jak kolega co robił przekrety w zalewie a teraz pana zastepuje. Ma pan dwa tygodnie!
 BENEK
 Piątek 09-01-2009

14008. 
Boje się platformy i psl to ludzie co wszystko zepsuli w polsce zobczcie jak skacze bezrobocie. [...][...] Podwyżki co chwila nic ich nie obchodzą obywatele. Ich cel jest jeden przetrwać kadencje i Donald na prezydenta ale sprawiedliwość isnieje ten kto nic nie robi a żeruje na społeczeństwie ten dostanie od społeczeńswa na co zasługuje ja benek powiadam procenty w dół od poniedziałku aż do zera bo zmarnujecie polskę. Gdzie ten podatek trzy liniowy, gdzie reforma krusu, gdzie reforma szpitali i oswiaty. Niczego nie ma i nie będzie bo ich cel jest jeden przetrwać mrozy później wiosne lato i znów zime ale żarty sie skończyły. Prosze przkopiowąc moje hasła [...] niech lud zobaczy co platforma i psl zrobiła z polska. Podobno zamykaja stocznie, pada górnictwo, kolej sie wali i ziemię chca sprzedawać niemcom. Ludzie ratujta polskę platforma i psl nas wykończy [...]

Taktyka platformy i psl nie odzywac sie. Nic nie robic przetrwać kolejna kadencje i wzbogacić sie. Wystartowac w nastepnych wyborach, obiecać znów ze teraz to japonia będzie w iławie a ciemny lud to kupi. [...][...] Nie tedy droga panowie wasze dni sa policzone wiosna odejdziecie jak przewidziałem na bruk bo tam jest wasze miejsce nie macie pojecie o rządzeniu gospodarka. Układacie sie z radnymi żeby wam paluszki podnisili na sesjach i cichutko siedzieli. Podoba mi sie pan Witkowski który im brudzi. Tak trzymaj panie Witkowski, Benek jest z toba, jest nas dwóch a to juz coś. Powoli zdobedziemy ludzi zeby przepedzić ten psl i platforme z iławy. [...]

Słyszałem że iława jest wyśmiewana w poziostałych miastach że to zaścianek w którym sie nic nie dzieje a to za sprawa platformy i psl których zepchneli inni. Maja klikac w sejmie i milczeć to przetrwaja koleja kadencje nie brudząc sobie rak. Lepiej puście pługi i ja zaorajcie bo tu przyszłosci nie ma, trzy markety i ratusz z układziarzami.
 BENEK
 Piątek 09-01-2009

14007. 
No to mamy hita!
Palikot powiedział, że posłanka Gęsicka "sprostytułowała się"... Żenada!
 (czarno)widz
 Piątek 09-01-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 136 137 138 ... 270 271 272 273 274 275 276 277 278 ... 329 330 331 ... 386 387 388 następna ] z 388



102897827



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.