Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

32324. 
Odnośnie wpisu numer: 32321

Odpowiedz sobie sam na to pytanie czy sobie zasłużyli na dietę radnego w Suszu.
Brak perspektyw na przyszłość, kolesiostwo, wykorzystywanie środków gminy na swoje fanaberie, bale, triathlony, skate park. Czy naprawdę zasługują na złotówkę? Chyba nie.
Kierownik triathlonu, braciszek radnego koordynator lanser wolontariuszy brak jakiegokolwiek doświadczenia w wolontariacie. O czym tu gadać?
A kaska ucieka.
Nie porównuj Ostródy, bo tam to naprawdę rozwojowa gmina, a ten Susz to folwarczek maruderów.
 sportowy
 Susz, Wtorek 10-02-2015

32323. 
Chciałbym się zapytać na jakim etapie są przygotowania do mistrzostw Polski w biegach przełajowych?
Odbędą się one w ogóle? Chciałbym bardzo wystartować. Na razie cisza z tematem. Podpisany list intencyjny to tylko 1/10 drogi.
 Kamil
 Iława, Wtorek 10-02-2015

32322. 
Odnośnie wpisu numer: 32314

W zakresie zmian, które następują w ICK, to mam nadzieję, iż będą one na plus, gdyż miasto potrzebuje ożywienia kulturalnego, by móc zarówno przyciągnąć gości z zewnątrz jak i wciągnąć samych mieszkańców.
Ot, aby było więcej takich działań - jak np. wspólne zaangażowanie samorządu i prywatnych przedsiębiorców w zakresie realizacji mistrzostw Polski w biegach przełajowych.
Mam również nadzieję, iż w czasie sprawowania swojego mandatu w przypadku ruchów kadrowych będzie Pan również dawał szanse wykazania się po prostu również tym, z którymi wcześniej Pan nie współpracował. Najgorszą zmorą administracji publicznej w naszym kraju jest dobór pracowników, który nie zawsze jest oparty na powszechnym i transparentnym wyborze.
Co do kwestii drugiej, to może wyjaśnię - nie jestem, nie byłem i nie staram się, aby być pracownikiem UM, ani żadnej instytucji podległej - jednakże, jako, że Iława jest małym miastem i bywa się w mieście to się słyszy wiele rzeczy - niektóre dobre, a niektóre złe.
Jako, że bezpośrednio nie byłem świadkiem zachowań, o których wspomniałem to podawanie bardziej szczegółowych przykładów mogłoby haczyć o pomówienie (a daleko jestem od rzucania bezpodstawnych, wyraźnie spersonalizowanych oskarżeń), dlatego w swojej wypowiedzi oparłem się jedynie jak Pan to podkreślił ogólnym stwierdzeniu. System moich wartości opiera się na uczciwości, równości oraz rywalizacji opartej jedynie na posiadanej wiedzy, umiejętności i doświadczeniu, dlatego też pozwoliłem sobie zasygnalizować pewne zachowania, które w systemie administracji publicznej działającej przecież na rzecz Naszego, Wspólnego Dobra nie powinny mieć miejsce.
Dziękuje za zainteresowanie moim postem oraz udzieloną odpowiedzią i życzę powodzenia w dalszej pracy.
 bobbi
 world, Wtorek 10-02-2015

32321. 
Mój wpis będzie nieco niejako wbrew panującym nastrojom związanym z szeroko pojętą władzą lokalną. [...]
Diety radnych z sąsiedniego powiatu ostródzkiego w zależności od funkcji są one wyższe od iławskich nawet o tysiąc złotych - przy powierzchni i liczbie ludności porównywalnej dla obydwu powiatów. Może więc nie jest aż tak najgorzej z tą naszą władzą?
 mieszkaniec powiatu
 Susz, Wtorek 10-02-2015

32320. 
Czy prawdą jest, ze radny nie ma obowiązku ujawniać swoich pieniędzy na kontach bankowych, co najwyżej - z własnej woli...? Tak twierdzi Kukiz, ale dlatego, że nie wstydzi się swoich pieniędzy - ujawnił.
 niedoinformowany
 Iława, Wtorek 10-02-2015

32319. 
Ciekawy jestem na jakim etapie są ustalenia dotyczące ekranów przy torach kolejowych w Iławie. Niebezpiecznie cicho zrobiło się na ten temat.
 obserwator
 Iława, Wtorek 10-02-2015

32317. 
ANDRZEJ DUDA pokazał jak
być skutecznym i medialnym

Uwaga tekst optymistyczny! Starszy Pan, ten zaszczuty i sponiewierany we wszystkich ośrodkach szczucia i poniewierania, razem z całą „frekwencją”, która stanowiła tło dla Andrzeja Dudy, podrzucał kolorowe baloniki. Ta scena ujęła mnie najbardziej, bo przy pełnej zgodzie, że Jarka nie da się przedstawić w mediach jako lidera prawicy, na taki gest stać tylko wielkich. Nie wiem kto był scenarzystą i reżyserem całego spektaklu, ale kłaniam się nisko geniuszowi i bije brawo Kaczorowi za odwagę. Być wodzem i stanąć z boku, dla wspólnego celu, to się prawie w ogóle nie zdarza. Przypuszczam, że w każdym polskim domu sobota wyglądała bardzo podobnie, trzeba było nadrobić zaległości nagromadzone w tygodniu i dlatego telewizor wyłączony albo mruczy sobie w tle.

U mnie mruczał i naprawdę nie miałem ochoty śledzić, co się na ekranie dzieje, jednak padło kilka zdań, które mnie przyciągnęły. Ktoś w „dużym pokoju” zaczął mówić tak normalnie, naturalnie i prawdziwie, że wybiegłem z kuchni, aby sprawdzić, czy to na pewno ten Duda, który jest mylony z innym Dudą. Wyborcy mają nieograniczony komfort i mogą sobie wybrzydzać do woli, zupełnie inne wymagania są stawiane reporterom TVN i tym, którzy dzisiaj mają drugą zmianę naprawdę współczuję. Cholernie ciężko prymitywnie trzeba będzie się przyłożyć, żeby z Andrzeja Dudy zrobić Komorowskiego. Chwalenie polityka to zadanie dla samobójcy, niemniej mam dość pesymizmu i „przeintelektualizowania”. Na chłopski rozum! Mamy młodego, wygadanego, ambitnego, bo musiał ćwiczyć tę mowę ze sto razy, a po drugiej stronie pacynkę nadzianą na wskazujący palec Moskwy, która duka z kartki i co najważniejsze nie w naszym imieniu i interesie.

Wybrać kogoś czy głosować na coś? To żadne pytanie. Zrodził się długo oczekiwany optymizm i niech tak zostanie, choćby na siłę, a nawet koniecznie na siłę. Za chwilę Duda będzie miał gorzej od Macierewicza, bo stał się śmiertelnie niebezpieczny. Porównanie konwencji Komorowskiego i Dudy musi wyglądać, jak mecz Realu Madryt z Pogonią Ścinawa, z tym, że na takie spotkania nasi ligowi kopacze się motywują, a Komorowski liczy na „Fryzjera”. Głupio pisać z takim pensjonarskim podnieceniem na klawiaturze, jednak mnie przekonuje i dodaje wiary każda ciężka praca i beznadziejna na starcie walka. Andrzej Duda wystartował z pełnym przygotowaniem i talentem, niech mu się dalej na jeszcze wyższym poziomie darzy.
 Matka Kurka
 Piotr Wielgucki, Poniedziałek 09-02-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

32316. 
Odnośnie wpisu numer: 32310

Janusz „Siara” Rewiński w swoim starym dobrym stylu kabaretowym wykpił Bronko Komorowskiego:
„Stań u drzwi, i sam się broń, bo Bronek śpi!”