Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

23677. 
Mój dalszy kuzyn ma plan zabicia Jarosława Kaczyńskiego.
Ostatnio na rodzinnym spotkaniu powiedział: "Zabiłbym Kaczyńskiego!"
Nie uwarunkował wypowiedzi. Po prostu zabiłby i już! Tak samo bardzo żałował, że 10 kwietnia tamten nie leciał z bratem do Smoleńska. Takich mamy pOLAKÓW.
Wyszedłem i kazałem więcej już nie wpuszczać tego gada do domu...
Niewiele brakowało a polałaby się krew.
 polski my Naród, polski Lud...
 Wtorek 26-07-2011

23676. 
Odnośnie wpisu numer: 23669

„J-23” znowu nadaje... :-D)
 bob ratowniczy
 Wtorek 26-07-2011

23674. 
Nigdy nie chciałbym, żeby Polskę reprezentował na zewnątrz ktoś taki
jak Jarosław Kaczyński, a Iławę – ktoś taki jak Jarosław Maśkiewicz!
Na szczęście jedno i drugie jest wykluczone!
 Rabbes
 Wtorek 26-07-2011

23673. 
Odnośnie wpisu numer: 23670

Na obrazku który to muppet jest naszym iławskim "Napoleonem", czyli kurduplem ze starostwa? [...]
Na moje oko brakuje tu uroczej i seksownej kelnerki z zajazdu [...]
 woźny
 Poniedziałek 25-07-2011

23670. 
Odnośnie wpisu numer: 23657

Czyżby w Iławie działał jakikolwiek PiS...? Naprawdę...?! Niesamowite!
A ja myślałem, że tych kilku małych i podłych farbowańców trzyma
plauszek w kakao PO. Musiałem się po-mylić...
 anty-bolszewik
 Poniedziałek 25-07-2011

23669. 
Odnośnie wpisu numer: 23653

Bob, najpierw przeczytaj co pisze twój rozmówca.
On ironizuje, że władza specjalnie wymyśliła akurat ten Sudan, żebyś i
ty mógł sobie popatrzeć na ten afrykański syf i od razu poczuć się lepiej
- w myśl zasady: "Inni mają jeszcze gorzej niż my, więc nie ma się co czepiać".
Od czasów rzymskich ludzie dają się nabierać na takie niskie sztuczki.
 J-23
 Poniedziałek 25-07-2011

23667. 
Odnośnie wpisu numer: 23658

Naprawdę aż ciężko mi uwierzyć. Ktoś wpadł na taki genialny pomysł, by wyświetlić koncert tego wspaniałego zespołu jak Queen. Szkoda, że to
nie doszło do skutku. Nawet nie wiedziałem o planach. [...]
 Dr. Alban
 Niedziela 24-07-2011

23666. 
Odnośnie wpisu numer: 23654

Jeśli Pani nie wie co mają w Iławie robić turyści, to ja powiem.

1) cieszyć się, że pod rządami PO taka jest nasza Iława piękna...
2) zwiedzać ratusz, jego architekturę i podziwiać siedzibę naszych władz
3) kąpać się w nowej pływalni, która powstała dzięki naszym władzom
4) spacerować dookoła Małego Jezioraka i podziwiać panoramę miasta
5) jeździć rowerem do Makowa nową drogą wybudowaną przez władze
6) uczestniczyć w kulturalnych rozrywkach jakie nam ICK przygotowało
7) korzystać z naturalnych wód jeziora Jeziorak przez kajakowanie,
pływanie na rowerach wodnych, skuterach i żaglówkach oraz wpław.
8) odwiedzać dobrze zaopatrzone galerie i mnogość innych sklepów
9) wesoło spędzać czas na potańcówkach i dancingach
10) zajadać świeżą rybkę, kapuśniak w bacówce nad Łabędziem

I czego jeszcze chcą? No czego?
 swój
 Niedziela 24-07-2011

23664. 
Odnośnie wpisu numer: 23658

Też chciałam iść na ten koncert [na plażę dziką].
Jednak lenistwo i pogoda zatrzymały mnie w domu. Teraz nie żałuję.
 ciekawska
 Niedziela 24-07-2011

23660. 
Odnośnie wpisu numer: 23656

Mam nadzieję, że nasz Donald Tusk już nie żegna przed wyborami dzieci z młodzieżówki Platformy Obywatelskiej na wyspie Wielka Żuława w obawie przed zamachem.
A swoją drogą, jaka tam w Norwegii jest potężna indoktrynacja młodego pokolenia, by 14-18-letnią młodzież zabawiać i zwabiać lewacką ideologią. Niestety - reakcje są brutalne i porażające.
 Polak
 Niedziela 24-07-2011

23658. 
Wybraliśmy się z rodziną na dziką plażę przy ul. Kajki [w Iławie] na Letnie Kino gdzie o godz. 22 miała się odbyć projekcja koncertu zespołu Queen. Przeżyliśmy rozczarowanie i wróciliśmy do domu. Nic kompletnie się nie działo! Ludzie krążyli po plaży i pozostało jedynie słuchanie szumu wody... Szkoda, że nikt nie pomyślał o informacji, że projekcji jednak nie będzie. (pogoda nie była przeszkodą). Brawo ICK!
 stokrotka
 Sobota 23-07-2011

23657. 
W związku z projektem uchwały Rady Miejskiej w Iławie dotyczącej
wprowadzenia opłat za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej
dla emerytów i rencistów [...] [...]
 Tomek
 Sobota 23-07-2011
Odp. 
Oświadczenia składane w imieniu partii politycznych (tu: PiS)
lub innych stowarzyszeń – muszą być podpisane wyłącznie
personaliami, które przed publikacją zostaną zweryfikowane.
 moderator
 Sobota 23-07-2011

23656. 
W Norwegii demokracja rozpasana była i jest do granic nieprzyzwoitości: dziecko może złożyć skargę na rodzica, który głośniej na niego krzyknie.
Nie dziwmy się zatem, że kiedy dorośnie to samo dziecko (młody 32-letni ekstremista), uznawszy, iż rząd norweski sprzyja "zaśmiecaniu" zdrowej tkanki społeczeństwa norweskiego, otworzy ogień z pepeszy. [...]

Czymże były w Łodzi strzały członka PO do pracowników biura PiS, jak
nie rozpasaniem polskiej demokracji w stylu libertyńskim. W Norwegii
osobnicy podczas powitania Jana Pawła II przebierali się w prezerwatywy szydząc bezkarnie z JEGO antyaborcyjnej postawy. [...]

Norwedzy za bezgraniczną tolerancję zapłacili aż nadto. Ale to nie koniec. Zapłacimy i my Polacy. Zapłacimy za nawoływania Palikota, zapłacimy za rzucanie na stos partii PiS, która ma poglądy odmienne od Platformy Obywatelskiej. Dlatego sfolgujcie panowie niesiołowscy i inni z językiem ognistym, by nie podpalić Polski.
 Polak
 Sobota 23-07-2011

23654. 
Odnośnie wpisu numer: 23631

W Iławie są turyści?
Czyżbym się przywidziała? A co ci turyści tam ciekawego porabiają?
Poza jeziorem, zresztą z większością zakazów dla sportów wodnych,
nie ma tam niczego czym można się chwalić. No chyba że kuchnią w niektórych tylko knajpach. Z jednej to nawet przy pełnej sali o godz.
24:00 wyrzucają.
 Aśka
 Sobota 23-07-2011

23653. 
Odnośnie wpisu numer: 23649

Odsyłam cię do wcześniejszych moich wpisów. Budujesz tezy na podstawie jednego wpisu nie wgłębiając się historię tematu. Mało tego, prześledź cały wątek z tym Sudanem i dopiero zabieraj głos a nie jesteś kolejnym pieniaczem, który coś usłyszy i klepie ozorem na lewo i prawo myśląc, że mówi coś mądrego.
Powtarzam po raz kolejny, nie wiem - na tym forum chyba już 10 raz -
co mnie interesuje Warszawa i Bruksela. Lokalny samorząd rządzi kasą i podejmuje decyzje na naszym podwórku. Po co mam sobie zaprzątać głowę i nakręcać się globalną polityką. Wpływ na nią mam taki, zresztą jak każdy z nas, oddam głos i dalej będziemy żyli w gównie, zakłamaniu i będziemy biernymi obserwatorami wojny na linii Tusk-Kaczyński.
Powiedz mi niewdzięczniku, jaki masz wpływ na ten konflikt? Żaden, jedynie możesz sobie popyskować na forum i też musisz uważa, żeby nie za ostro, bo cię służby namierzą i do paki wsadzą.
 bob ratowniczy
 Sobota 23-07-2011

23649. 
Odnośnie wpisu numer: 23645

Dlaczego Sudan?!
To proste. Masz lepiej w Iławie niż w Sudanie (Bangladeszu, Korei Płn., Somalii, Nowej Gwinei, Nepalu...).
Jak się napatrzysz, że gdzieś jest gorzej, to docenisz "dobrobyt" iławski,
wysiłek władz, dorobek ustrojowy... docenisz wreszcie co dla ciebie robi
twoja władza!
A ty niewdzięczniku tylko o swoich, lokalnych, osobistych, przyziemnych problemach!
 czyt-for
 Piątek 22-07-2011

23648. 
Odnośnie wpisu numer: 23643

Tam nigdy nie podmywało drogi. Nawet za komuny i PZPR.
Podmywa od kiedy firma "Erovia" wybudowała liberalną drogę.
 ORMO czuwa
 Piątek 22-07-2011

23647. 
Odnośnie wpisu numer: 23637

Nie powiem, abym wspierał laickie postawy Pana Olszewskiego, jednak
ws. architektury tego kościoła to ma "świętą rację". Po architekturze
sądzę, iż głównym twórcą mógł być sam [...].
Ja bym Panu Olszewskiemu podrzucił inne temacisko. Niechże zobaczy, jak wygląda od 4 lat nie ruszony bajzel za plebanką od strony parkingu. Nawet buda po psie szczeka. Do tej budy zaglądają zbieracze puszek, czasem ktoś się wyszczy w trakcie mszy pogrzebowej. Masakra!
 ORMO czuwa
 Piątek 22-07-2011

23646. 
Odnośnie wpisu numer: 23642

A tobie kolego numery postów się pochrzaniły.
Ja nie piszę o inicjatywie tylko dywaguję na temat zwrotu określonego w jednym z wpisów poniżej mego. Ludzie czytajcie i słuchajcie co się do was mówi! To jest właśnie zaściankowość, typowy LEMING, elytarny leming.
 bob ratowniczy
 Piątek 22-07-2011

23645. 
Odnośnie wpisu numer: 23638

Co mnie Sudan interesuje? To, że sobie popatrzę na fotki sudańskich głodnych dzieci, zmieni coś w ich egzystencji?
Zamiast tej wystawy niech pomysłodawca zorganizuje realną zbiórkę czegokolwiek, by im pomóc. Nie wiem - koce, żywność, ubrania i tutaj mogę pomóc namacalnie. A co mi przyjdzie z oglądania zdjęć, których w necie jest cała masa, poza uczuciem współczucia?
Nic.
I nie zarzucaj mi tu zaściankowości, bo dla mnie palenie głupa, rżnięcie inteligenta na zasadzie durnego wpatrywania się przez 10 minut w jedno zdjęcie jest nonsensem i obciachowym robieniem z siebie udawanego "człowieka elyty".
A po drugie, podtrzymuję co napisałem. Lokalne podwórko i lokalny rynek pracy mnie interesuje, tutaj wychowuję dziecko, tutaj mój syn chodzi do szkoły i gdzieś mam Sudan. To w Iławie jest mój dom i tutaj ma mi się dobrze żyć.
 bob ratowniczy
 Piątek 22-07-2011

23643. 
Odnośnie wpisu numer: 23641

Wy tu wszyscy jesteście porąbani? (żeby nie użyć dobitniejszych słów).
Za PiS, SLD a nawet za Obamy byłoby tak samo.
Podmyło pobocze czy jezdnię? TiRy nie jeżdżą po dziurach w poboczu!
 Sieciowy Duch
 Piątek 22-07-2011

23642. 
Odnośnie wpisu numer: 23633

A mnie się pomysł z tą wystawą bardzo spodobał.
Nasze iławskie "Stare Miasto" jest tak kaprawe w swoim wyglądzie, że takie inicjatywy witam z radością. To i edukacja, i sztuka (niektóre zdjęcia są niesamowite) i jakiś pomysł na ożywienie tego placu z żaglówkami z epoki Gierka czy Gomułki i zegarem słonecznym ulokowanym w cieniu.
Brawo! Więcej takich wystaw! Na różne tematy.
 Eskulapski
 Piątek 22-07-2011

23641. 
Miesiąc temu po większym opadzie deszczu podmyło drogę krajową nr
"16" w okolicy zjazdu na Kałduny. Nadal nie naprawiano niebezpiecznej
wyrwy.
Po ostatnich opadach podmyło więcej, więc oznakowano to miejsce i chyba służby czekają na więcej opadów, aż TIR wpakuje się w tę dziurę i ktoś zginie.
Oto pokłosie taniego państwa PO kolesiów, kiedy przetargi poszły w złym, najtańszym kierunku, kiedy podwykonawca wynajmuje podwykonawcę, a tenże następnego, kiedy ostatniemu wykonawcy, robolowi, płacą najniższą pensję w kraju.
Stąd fuszerka goni fuszerkę, co widać na niżej zamieszczonej fotce.
 ORMO czuwa
 Piątek 22-07-2011

23638. 
Odnośnie wpisu numer: 23633

Mam zupełnie inne zdanie jeśli chodzi o wystawę pokazującą tragedię
Sudanu.
Bardzo mi się podoba, że została pokazana w tzw.centrum. Dobrze, że prowokuje to do wyjścia z naszej zaściankowości, nie myślimy tylko o oleju w "Biedronce", o tym kto umarł, kto się puścił.
Te komentarze pokazują druga twarz Polaków - mało tolerancyjnych i mało otwartych na inność, natomiast chętnie mówiących o swojej wyjątkowości - w każdej dziedzinie.
To raczej nam trzeba pomagać. Przypominają mi się lata 70 i 80 - wielu iławian dostawało "paczki" z darów od rodzin zza granicy, a przecież to my wtedy byliśmy Sudanem. I nam pomagano.
 tolerancyjna
 Czwartek 21-07-2011

23637. 
Leszek Olszewski znów otworzył wszystkim oczy: kościół na Ostródzkiej
to potworek architektoniczny. Nawet w architekturze Iławy bajzel!
 Rabbes
 Czwartek 21-07-2011

23636. 
Odnośnie wpisu numer: 23631

Pomysł z wystawą na Starym Mieście [w Iławie] był bardzo trafiony.
Widać to było po liczbie osób, które jej się przyglądały. Bardzo często to były całe rodziny, w tym turyści.
Myślę, że warto poszerzać swoje horyzonty a nie tylko siedzieć w Iławie i biadolić na wszystko. A taka wystawa to dobra okazja do wystawienia czubka swojego nosa poza nasz teren.
Liczą się takie drobne inicjatywy, bo "ożywiają" rzeczywistość a i czasem dają do myślenia. Chwila refleksji każdemu dobrze zrobi. Zawsze mówimy, by brać przykład z innych a jak już bierzemy, to i tak źle.
 Dawid Kopaczewski
 Czwartek 21-07-2011

23635. 
Odnośnie wpisu numer: 23633

Dziwnie się dzieje, że my w Iławie nie mamy szans do sprzedawania ziemi pod hotelowe inwestycje.
Tzw. "transparentna" sprzedaż cypla po "Czapli" - nieudana. Nic się nie
dzieje od 20 lat - skandal (nie mylić inwestycją sąsiednią Pana Szostaka
w dawny ośrodek PKP).
Następna inwestycja po starym drobiarskim. Budowa hotelu przez tych Grabowskich umiera. Przecież nie w takim tempie i nie taka architektura powinna być wystrzałowego hotelu w wystrzałowym miejscu w Iławie.
Winnych oczywiście nie ma. Tak miało być.
 swój
 Czwartek 21-07-2011

23634. 
Odnośnie wpisu numer: 23592

Dziękuję za odzew...
Plac zabaw był od dawna niebezpieczny, więc było to dawno zrobić, by dzieci miały gdzie się bawić. Ale to jest właśnie Polska... to jest właśnie Iława. Rozebrać i po problemie. Nie ważne, że dzieci ganiają po ulicy gdzie jeżdżą auta, bo nikt też nie pomyślał by tam ustawić "śpiącego" policjanta bo przejście dla pieszych na samym łuku jest bardziej niebezpieczne jak krojenie sera na pile tarczowej!
Co do mięsnego. Od 1970 roku jest tak samo. Na szczęście dziś już dźwięk inny, bo nie ma metalowych pojemników na wędliny i mięso tylko są plastikowe! Do tego hałasu o poranku dołożyć jeszcze śmieciarkę tuż przed 6 i spacerujące niedosłyszące panie starsze,które na 7 rano drepczą do kościoła i... mamy komplet!
Wydaje mi się, że można by te nadmierne dźwięki (poza starszyzną modląca się) podpiąć pod nadmierny i uciążliwe hałasowanie, a nie ciszę nocną. Dziś nawet motocyklista jadący ulicą i przewyższający dozwoloną liczbę decybeli silnika jest karany mandatem i zatrzymuje się kierowcy dowód rejestracyjny pojazdu.
Tak więc w tym kierunku iść proponuję!
A swoja drogą w tę wąską uliczkę powinien być zakaz wjazdu pojazdom powyżej 2 ton! węgla już dziś nikt do "mechanika" nie wozi wszak, a mięso niech noszą od parkingu przy ratuszu;) Będzie weselej.
Ciekawi mnie też czy remont placu na Starym Mieście zakończony już... Kiedyś tam było tak fajnie, a teraz tylko jakiś taki wiejski kicz bije po oczach. Ech, Iława... Iława... Co oni z ciebie zrobili :-)
 Aśka z Gdańska
 Czwartek 21-07-2011

23633. 
Odnośnie wpisu numer: 23631

Dobre określenie: "sudańskie Stare Miasto".
Ja bym ogólnie napisał "sudańskie miasto", a dlaczego? Dlatego, że brak przemysłu w Iławie, ogólnie rzecz biorąc lipa na rynku pracy spowoduje,
że większość iławian będzie żyła w sudańskiej biedzie.
Burmistrz Ptasznik i starosta Rygielski oczywiście o niczym nie wiedzą i
jak zwykle udają, że wszystko jest git. Z "turystyki będziemy żyli", bo
kurortem jesteśmy na miarę Zakopanego.
 bob ratowniczy
 Czwartek 21-07-2011

23632. 
Odnośnie wpisu numer: 23630

Myślę, że wystarczy zadzwonić do ZKM lub Urzędu Skarbowego :)
Osobiście w życiu nie zapłaciłbym 2,3 zł jeśli na bilecie nie ma takiej
kwoty, a w autobusie nie ma, popartej podstawą prawna, informacji, że
bilet zakupiony w autobusie kosztuje więcej.
 Ja
 Czwartek 21-07-2011

23631. 
Popieram panią z "listu" w papierowym wydania Kuriera!
Co za idiota wpadł na pomysł sudańskiej wystawy na sudańskim prawie Starym Mieście? A gdzie wystawa o historii Iławy, takie zdjęcia? Z całym szacunkiem - w Warszawie to by może i miało rację bytu, ale Iława?
Ciekawym pomysłodawcy, wiecie coś Państwo moderatorzy?
 Rabbes
 Czwartek 21-07-2011

23630. 
Mam pytanko odnośnie ZKM Iława.
Chodzi mi o koszt biletów, które są sprzedawane w autobusach. Czy jest legalna wyższa cena biletu w autobusie? Czemu cena w autobusie jest
wyższa niż w kiosku? Nawet już kioski wycofują się z sprzedaży biletów.
Czy może ktoś mi powiedzieć czy to jest legalna działalność iławskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej?
Podam taki przykład: jest godzina 19 i gdzie ja mam kupić bilet skoro kioski są zamknięte? W autobusie, gdzie się przypłaca? Yhm. Może lepiej na gapę może się uda przejechać.
Apeluje więc o stałą cenę biletów w autobusach. Skoro jest napisane na nich 2 zł, to chcę zapłacić 2 zł, a nie np. 2,30 zł
 mieszkaniec Iławy
 Czwartek 21-07-2011

23629. 
Odnośnie wpisu numer: 23625

Wyborcy rozliczą przy urnach władzę, ale nie oznacza to, że na czas
kadencji powinno się zamknąć usta mediom i możliwość komentowania poczynań władzy przez obywateli.
A może burmistrz Pietrzykowski jest zbyt zajęty czym innym i zapomniał
co naobiecywał i teraz konieczne trzeba mu to przypominać? Ale jak już napisano, najważniejszą rzecz już załatwił tzn. sobie podwyżkę, szkoda
tylko, że najpierw nie wyprodukował jakiegoś obiecanego cudu.
 pomidor
 Czwartek 21-07-2011

23628. 
No i market ["Biedronka" przy ul Skłodowskiej w Iławie] otworzony :)
Dziwię się, że karetki nie stały, bo walka o olej była zacięta...
 Ja
 Czwartek 21-07-2011

23627. 
Odnośnie wpisu numer: 23626

Źródła podają (z zakresu historii rozwoju gospodarczego), że nasz rejon powiatu iławskiego, nowomiejskiego, także kierunek na Grudziądz, ziemi dzierzgońskiej - nie były trapione od ponad 450 lat plagami ani klimatu
ani meteorologii typu ulewy, gradobicia, huragany, nawałnice, trąby powietrzne. Podobno ma to związek ze złożami geologicznymi, ale bliżej
nie wypowiem się.
Gdyby coś podobnego nawiedziło okolice Jeziora Jeziorak, to ci, którzy wystawili domy na skarpie tej pięknej wody, wbrew naturze ingerując w
szatę roślinną, ograniczając dostęp każdego z nas - SPŁYNĄ DO WODY.
Może na forum pojawi się znowu Hrabia z Chromakowa, on na ten temat
ma odpowiednią wiedzę.
 swój
 Czwartek 21-07-2011

23626. 
Naszemu regionowi Pojezierza Iławskiego znowu się upiekło w środę.
Nawałnice szły długim warkoczem nieco niżej – z zachodu na wschód.
 skaner meteo
 Środa 20-07-2011

23625. 
Odnośnie wpisu numer: 23620

Do "by żyło się lepiej":
A już ile burmistrz Susza sprawuję władzę? Jeżeli mamy rozliczać władze
to pod koniec kadencji.
Myślę, że minie rok, a może więcej jeżeli ogarnie tę kuwetę ze żwirem.
Oczywiście nikt nie może spocząć na laurach, jest umowa obywatelska pomiędzy rządzącymi a głosującymi. No i każdy ma prawa i obowiązki.
Dotyczy to każdego z nas.
Oby nigdy nie znudziła się demokracja, żeby męczennicy za demokrację
nie przewracali się w grobach.
 Marek
 Susz, Środa 20-07-2011

23624. 
Odnośnie wpisu numer: 23621

Drogi kolego, radzę wziąć w rączki słownik synonimów i odszukać słowo "skarb" plus jego synonimy.
Sam widzisz, moderator podaje, że jesteś kłamczuch zwykły, a ja dodam, że bijesz pianę z byle czego. No bo, tak na spokojnie, co konkretnie wniosła do sprawy twoja uwaga...? Ano właśnie. Nic! (poza emocjami)
 bob ratowniczy
 Środa 20-07-2011

23623. 
Odnośnie wpisu numer: 23619

Do Piłsudskiego (czyżby marszałka?):
Dziękuję za rzeczowy i kulturalny głos w dyskusji. Aż miło się go czyta
- w przeciwieństwie do "dzieł" niejakiego bolszewika.
Ja w swej wypowiedzi nie dyskutowalem na temat działalności takich czy innych polityków. Chciałem tylko zwrócić uwagę na paskudną metodę agitacji uprawianej na tym forum przez owego "anty-bolszewika": wulgarność, preparowanie zdjęć, wkładanie w usta opluwanych postaci różnych kłamliwych wypowiedzi, itp.
Oczywistością jest, że można mieć rożne poglądy polityczne, różnie oceniać działalność takich czy innych postaci. Ale dyskutować należy spokojnie, rzeczowo i kulturalnie. Opluwanie zaś kogoś, preparowanie jego zdjęć, używanie wulgaryzmów świadczy jak najgorzej nie o bohaterze tych propagandowych wypocin, lecz o ich autorze. Gdyby ten autor miał jeszcze odrobinę poczucia stylu, nieco fantazji to jeszcze pół biedy. Ale nasz dzielny czekista bolszewicki raczej celuje w grubiaństwie i normalnym, prymitywnym chamstwie. Nie potrafi rzeczowo przedstawić swych poglądów, uważa więc, że należy posłużyć się najbardziej prymitywnymi metodami oddziaływania. Czy zdaje sobie sprawę, że przynoszą one zupełnie odmienne skutki od zamierzonych? Zapewne nie, gdyż przekracza to chyba jego zdolności intelektualne.
Tak więc dyskutujmy, wyrażajmy różne poglądy, ale w sposób rzeczowy i przy zachowaniu szacunku dla inaczej myślących, gdyż mają do tego prawo. Obawiam się jednak, że bolszewik nic z tego nie zrozumie... Ale na szczęście są jeszcze osoby, które potrafią wyrażać swe poglądy w sposób rzeczowy i co ważne - także kulturalny. I dlatego jeszcze raz dziękuję za taki właśnie głos szanownego pana Piłsudskiego.
 czytelnik 133
 Środa 20-07-2011

23621. 
Serdeczne gratulacje dla Kuriera za nazwanie odkrytego skarbu pod
Prabutami - świecidełkami. Przed napisaniem bzdury skonfrontujcie
powziętą informację z odpowiednią osobą.
 Grzegorz Galiniewski
 Kwidzyn [Prabuty], Środa 20-07-2011
Odp. 
Co ciebie boli zmyślony „Grzegorzu Galiniewski” z Prabut...?
(nie Kwidzyna – jak również fałszywie podałeś). Czyżbyś ty
nie wiedział, że w języku potocznym biżuterię oraz podobne
cudeńka można śmiało nazwać „świecidełkami”, naprawdę?
 moderator
 Środa 20-07-2011

23620. 
Odnośnie wpisu numer: 23610

Drogi Mareczku!
Czepiam się tego, co Pan Pietrzykowski obiecywał w kampanii wyborczej
czyli właśnie, że będzie te cuda i dziwy produkował.
Jedyne co udał mu się zrobić przez te 8 miesięcy, to podnieść podatki i
pensje sobie i swoim kolesiom. Najpierw praca a później płaca, a nie odwrotnie!
A gdybym miał oddać swój los Panu Pietrzykowskiemu i PO to zapewne już niedługo bym w zimę w kapciach chodził.
 by żyło się lepiej
 Środa 20-07-2011

23619. 
Odnośnie wpisu numer: 23617

Do "czytelnika 133":
To, że PO nie robi nic, to chyba wie już każdy. "Nic nie robię to i nic nie spieprzę", a polityczni doradcy na stołkach w ministerstwach się mnożą, a pasa zaciskać każe się urzędasom w terenie.
No bo co takiego PO zrobiło przez okres swoich rządów? Wygnało 6-latki
do szkoły żeby o rok dłużej kroić pod płaszczykiem składki emerytalnej.
Albo jak jesteś studentem i chcesz robić drugi fakultet, to płać za niego.
Albo rozprawimy się się z hazardem, że wrócił dwa razy silniejszy przez Internet. Albo wykastrujemy pedofilów, a za chwilę złagodzili kary za przestępstwa obyczajowe. Albo rozprawimy się z dopalaczami itd. itd.
Cóż to była za walka, aż słów szkoda. Czym premier kraju się zajmuje...
Same tematy zastępcze.
 Piłsudski
 Środa 20-07-2011

23618. 
Ostatnio sporo się pisało na temat iławskiej policji. Ja dziś proponuję troszkę się pośmiać ze "stróżów prawa". Jeśli ktoś zna fajny kawał o policjancie niech zapoda, pośmiejemy się wszyscy razem. Miłej lektury.

Jedzie facet tirem przez miasto, przejeżdżając pod mostem zaklinował się. Przyjechała policja i policjant pyta:
- Co, zaklinowało się?
A facet:
- Nie, kur*a, most wiozłem i mi paliwa zabrakło!

Stoi policjant przy automacie z colą, wrzuca monetę, wypada puszka, wypija ją i znów wrzuca monetę. Za nim stoi zniecierpliwiony tłum.
- Panie, pośpiesz się pan!
- Nie ma mowy, przecież na razie cały czas wygrywam!

Na skrzyżowaniu na światłach stał konny policjant. Za nim zatrzymał się Jasio, na nowiutkim, błyszczącym rowerku.
- Ładny rower! - mówi policjant. - Dostałeś go od Mikołaja?
- Taaaakk...
- To w przyszłym roku powiedz Mikołajowi, żeby ci przyniósł lampkę, powiedział policjant i wypisał Jasiowi mandat za brak świateł.
Jasio wziął mandat i powiedział:
- Ładny koń. Dostał pan go od Mikołaja?
Rozbawiony policjant odpowiedział tak.
- To w przyszłym roku niech pan powie Mikołajowi, żeby dał mu chu** między nogami, zamiast na grzbiecie!
 bob ratowniczy
 Wtorek 19-07-2011

23617. 
Odnośnie wpisu numer: 23616

Jak zwykle przed każdymi wyborami ożywia się na tym forum towarzysz antybolszewik ze swą wyrafinowaną, celną wielce i kulturalną inaczej, propagandą. Skutki owej, bolszewickiej w metodzie i doborze środków wizualnych propagandy, uprawianej przez owego walecznego oficera politycznego PiS-u są od kilku lat mizerne i właściwie takie same - czyli kolejna porażka partii kierowanej przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
Wniosek więc prosty - im więcej "skutecznej" propagandy bolszewika tym bliższa kolejna porażka jego idoli.
A może jego idole pójdą po rozum do głowy i "podziękują" bolszewikowi za jego zapał czekisty? Chociaż może lepiej nie, dzięki czemu Polacy unikną kolejnej próby budowy IV Rzeczypospolitej, której głównymi budowniczymi mieliby być tacy jedyni "prawdziwi" Polacy jak niejaki Zbigniew Ziobro i jego patron - "ojciec" Rydzyk.
P.S. Przypominam, że monopol na hasło "spieprzaj dziadu" mają spadkobiercy polityczni prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wkładanie więc słowa "spieprzać" w usta innego, konkurencyjnego polityka może skończyć się dla "anty" bolszewika poważnymi zarzutami ze strony prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który broni osiągnięć politycznych swego brata jak przysłowiowej źrenicy w oku...
 czytelnik 133
 Wtorek 19-07-2011

23616. 
Odnośnie wpisu numer: 23610

Ho ho ho! To tak się traktuje społeczeństwo?!
Jak się wyborcom najpierw namieszało w głowach, naobiecywało CUDÓW, to dziś, w momencie, gdy ktoś pyta o realizację obietnic - odpowiada się: "Trzymaj swój własny los we własnych rękach, a nie oczekuj, że ktoś zrobi to za ciebie".
Tak właśnie przedstawia się definicja brunatnej bolszewii PO-wiackiej na gruncie samorządowym. Nic dodać, nic ująć...

"Dziękuję, że uwierzyliście w te bajki, a teraz już możecie spieprzać!".
 anty-bolszewik
 Wtorek 19-07-2011

23614. 
Odnośnie wpisu numer: 23604

Człowieku co za bzdury wypisujesz! Od kiedy to burmistrz ma mieć wgląd w monitoring miasta? Jak już, to podgląd z kamer będzie na posterunku policji a nie w urzędzie.
A może to ty jesteś jednym z tych, co niszczy nowe ławki wokół jeziora, latarnie i inne rzeczy, które należą do wszystkich mieszkańców i boisz się, że w końcu Cię złapią lub twoich kolesi?
Bo takie bzdury na temat monitoringu może pisać chyba tylko ktoś taki!
 lolo
 Wtorek 19-07-2011

23611. 
Odnośnie wpisu numer: 23605

Każdy z uciekinierów, nawet tych zaginionych, ma jakiś powód. [...]
 swojak
 Wtorek 19-07-2011

23610. 
Odnośnie wpisu numer: 23609

Człowieku, który te brednie wpisuje! Bądź prawdziwym mężczyzną, a
nie - sfrustrowanym przeciwnikiem wijącym się jak wąż w sieci.
Powiedz: co ty zrobiłeś dla Susza? Czepiasz się nowego burmistrza żeby działał i już budował, i cudy, i dziwy produkował.
Już skończył się socjalizm, jest demokracja. Trzymaj swój własny los we własnych rękach, a nie oczekuj, że ktoś zrobi to za ciebie.
 Marek
 Susz, Wtorek 19-07-2011

23609. 
Odnośnie wpisu numer: 23606

Burmistrzu Krzysztofie Pietrzykowski! "Nasz Wilku Morski!" - chciałoby sie powiedzieć!
A gdzie te nowe miejsca pracy? Gdzie ten rozwój przedsiębiorczości?!
Tu się mówi, tam się pisze, a pracy jak nie było, tak nie ma w Suszu! Chociażby fabryka albo serwis urządzeń fotowoltanicznych, przecież przed wyborami już były bardzo zaangażowane rozmowy i biznesowe plany realizacji...
A może coś na temat sortowni odpadów w okolicach Falknowa Pan burmistrz nam powie, no chyba że nie ma o czym albo o kim, gdyż nie do końca temat mógłby być wygodny ze względu na poprzednika...
 mieszkaniec
 Poniedziałek 18-07-2011

23607. 
Drogie panie sprzedawczynie! Apel!
Nie oblizujcie swoich paluchów, żeby otworzyć foliową torebkę.
To jakiś chory zwyczaj.
Aż ciarki przechodzą po plecach, co nam tak dokładacie w gratisie...
 klientka
 Poniedziałek 18-07-2011

23606. 
Odnośnie wpisu numer: 23598

Krzysiu, burmistrzu nasz!
Wracaj z tych żagli do Susza, bo władza ci ucieka!
Trzeba coś porobić, coś naobiecywać, bo lud się buntuje, a na wakacje i odreagowanie tych stresów przyjdzie jeszcze pora. Nie można teraz ryzykować. Czekam!
 zakochana w mężczyznach władczych
 Poniedziałek 18-07-2011

23605. 
Odnośnie wpisu numer: 23602

Poszukiwany Michalewski, dziś "samoznajda", ma prawo być pomylony.
Jakie państwo, takie szukanie. Takie prawo. Szukamy w całym kraju kilka tysięcy podobnych osobników, zaś policja jest od tego właśnie, za to ma płacone, to jest jej zadaniem.
"Szukanie" to dziwne słowo. Można szukać, niewiele działając. Rozumiemy się. Podobnie jak ochrona meczy o wysokim ryzyku.
 Ormowiec
 Poniedziałek 18-07-2011

23604. 
Odnośnie wpisu numer: 23595

U nas w Suszu burmistrz Pietrzykowski nie musi jeździć na rolkach żeby widzieć, że miasto zarasta, teraz może to obserwować ze swojej łodzi pływając po Jezioraku.
Powoli powstaje monitoring całego miasta a mieszkańcy nawet nie wiedzą, że już niedługo w Suszu będzie program BIG FATHER. "Wielki Ojciec" będzie bacznie obserwował mieszkańców Susza, a tych, którzy będą się mało uśmiechali, a nie daj Boże grymasili - BIG FATHER będzie skazywał na banicję.
Na owy monitoring są oczywiście wykonane wszelkie plany, uzgodnienia i pozwolenia na budowę. Firma, która instaluje monitoring wygrała zapewne ogłoszony przez burmistrza przetarg, a właścicielem firmy nie jest osoba, która wspierała burmistrza w kampanii wyborczej, żebyście sobie nie pomyśleli, że tam jest coś nie tak.
Do tego sowicie wynagradzana Pani Jadzi napisze jakiś projekt i Susz będzie miał monitoring za darmo.
 pomidor
 Niedziela 17-07-2011

23602. 
"Zaginiony" Piotr Michalewski się (sam) odnalazł [w Anglii]. Zadzwonił
do żony i oznajmił: "Jestem".
Ciekawe ile kosztowało nas jego szukanie? KTO ZA TO TERAZ ZAPŁACI?
Powinni dobrać się do tyłka i osądzić za oszustwo policji i społeczeństwa!
 zawiedziony
 Niedziela 17-07-2011

23601. 
Pytanko. Czemu knajpa z napisem [...] o godzinie 0:30 jest zamykana
a kelnerki, mimo sporej grupy chętnych, odprawiają ich z kwitkiem?
O co tu chodzi?
 zasmucony
 Niedziela 17-07-2011

23600. 
Odnośnie wpisu numer: 23581

Kurier pisał o tunelu z dworca PKP aż do ul. W. Polskiego [w Prabutach].
Czytaj Kurier, "podatniku".
 bob ratowniczy
 Niedziela 17-07-2011

23599. 
Odnośnie wpisu numer: 23597

Poza stricte wiedzą medyczną jest jeszcze coś takiego jak "powołanie do zawodu". Jak nie czujesz bluesa, nie będziesz nigdy dobrym ratownikiem, a tym bardziej lekarzem.
Przyznam ci rację, że jest gros lekarzy, których osobiście wysłałbym do diabła, ale nie wolno wrzucać wszystkich do jednego wora. Są medycy, którzy znają się na tym, co robią i robią to dobrze.
Nowy szef lecznictwa [szpitala powiatowego w Iławie] zapowiedział, że niebawem zrobi porządek z konowalstwem w personelu. Na SOR-ze już podobno robi się czystka nie ze względu na braki finansowe, ale na punkcie chałturniczego podejścia do pracy.
 bob ratowniczy
 Niedziela 17-07-2011

23598. 
Odnośnie wpisu numer: 23579

Referendum odwoławcze wobec nowej suskiej władzy (PO) jest prędzej
czy później nieuniknione.
Totalna porażka. Nieodpowiedni ludzie na nieodpowiednich stanowiskach.
Jedno wielkie kolesiostwo. Ludzie otwórzcie oczy, bo Susz umiera.
 ale o co chodzi
 Sobota 16-07-2011

23597. 
Odnośnie wpisu numer: 23596

[...] A Bochenka ty przerabiałeś?
Różnie na medycznych studiach bywa, różnie. Dlaczego wielu medyków potrafi stawiać przeciwne diagnozy, po jednej do grobu zsyłają, po drugiej wyzdrowiejesz.
Może coś takiego ci powiem. Pewien iławski "wracz", nie znając z kim ma doczynek, określił stan choroby babci mej tak: "3 miesiące i pozamiatane"
To jest ten wasz humanizm i szacunek do człowieka?
 skalpel laserowy
 Sobota 16-07-2011

23596. 
Odnośnie wpisu numer: 23585

Ja ci powiem stanowcze NIE!
Ratownictwo medyczne, na pierwszym semestrze - anatomia, człowieku dziobanie dzień w dzień na pamięć, drugi semestr - stany zagrożenia życia (przedmiot), to samo jak anatomia, ryć trzeba codziennie. W samych stanach zagrożenia życia pojąć podstawy EKG i to zaliczyć to jest kosmos człowieku, do tego dochodzi farmakologia, dawki leków - wsio na pamięć, medyczne zabiegi ratunkowe - wszystko na pamięć.
Przy zaliczeniach i testach nawet nie śni się żeby ściągać cokolwiek.
A wiesz dlaczego? Bo w rękach ratownika często leży ludzkie życie.
Nie będę ci tutaj opisywał jak przebiega egzamin zawodowy poza tym,
że z praktycznego trzeba uzyskać 70 procent gdzie na maturze tylko
30 procent.
A więc nie wypowiadaj się na temat medycyny, bo gówno widziałeś i gówno wiesz. Nie zdajesz sobie sprawy ile wyrzeczeń kosztuje człowieka aby ukończyć uczelnię medyczną. Tego nie "załatwisz", jak u siebie na studiach, za pół świniaka i dwie gęsi.
 bob ratowniczy
 Sobota 16-07-2011

23595. 
Odnośnie wpisu numer: 23587

No ja po ostatniej wizycie w Suszu też zauważyłem coś niecoś.
A mianowicie w mieście Susz ktoś odwraca tablice znaków drogowych na drugą stronę. Apeluję więc do burmistrza Pietrzykowskiego aby zamiast żeglować po Jezioraku wziął rolki i porolkował po ulicach miasta, może on również dostrzeże kilka "kwiatków".
 bob ratowniczy
 Sobota 16-07-2011

23593. 
A co tam z naszym szpitalem w Iławie? Podobno sprywatyzują.
No to nie będzie się gdzie leczyć, bo podobno poradnie jakieś zamkną.
Wiadomo coś?
 zainteresowany
 Sobota 16-07-2011

23592. 
Odnośnie wpisu numer: 23576

Plac zabaw [nieopodal czerwonego kościoła na Starym Mieście w Iławie] został posprzątany. Mam informacje z pierwszej ręki, że plac zabaw był niebezpieczny i nie mógł funkcjonować, a na nowy spółdzielnia nie ma
kasy.
Na klatce wisi ogłoszenie, że "plac zabaw jest w naprawie", bo stanowił zagrożenie. Na czas naprawy spółdzielnia powinna zapewnić inne zabawki
bo faktycznie mamy lato, a plac świeci pustkami.
Mnie natomiast trapi inna niedogodność.
Codziennie rano o 6.05 pod sklepy mięsne na Starym Mieście podjeżdżają samochody z towarem. Sposób rozładunku jest tak bardzo hałaśliwy, że codzienna owa pobudka staje się irytująca. Najgorsze jest to, że nie można zwrócić uwagi, bo zawsze przestrzegają ciszy nocnej.
Macie jakiś pomysł...?
 Ev
 Sobota 16-07-2011

23591. 
Zdaniem toruńskiego dyrektora Rydzyka: "To, co się dzieje w naszym
kraju jest skutkiem ogromnego kłamstwa, któremu, niestety, duża część narodu się nie sprzeciwia".

A doskonale wiemy, że ojcem kłamstwa jest szatan. Jak można
przypuszczać, wcieleniem iławskiego szatana jest Maćko Rygielski,
Benita Hordejukowa i Wołodia Ptasznyk.
 egzocysta
 Sobota 16-07-2011

23590. 
Kurierze możecie trochę poszperać przy tym bezecnym skarbie z okolic Prabut. Jest wiele niewiadomych.
 Maniek poszukiwacz
 Susz, Sobota 16-07-2011

23589. 
Odnośnie wpisu numer: 23577

Z góry było wiadomo, że ten Pietrzykowski (PO) tak będzie tańczył, jak
mu Skolimowski zagra.
A co dopiero mówić o asystencie... Nudzi się chłop w domu, a tu mu żałują 6 godzin w urzędzie. Oj nieładnie, nieładnie... Ile będzie biedny sprzątał, gotował? Co ma siedzieć i kasę w kółko liczyć? Niech sobie posiedzi w urzędzie, oko ma na wszystkich, wszyscy się do niego uśmiechają...
Jakie to miłe, czuć się potrzebnym i jeszcze takie PARĘ groszy dostawać :)
 sarenka
 Piątek 15-07-2011

23588. 
Odnośnie wpisu numer: 23580

Suski magistrat - oj kochani czepiacie się. Pani Jadzia ma wiele innych umiejętności... :) A co tam wykształcenie :) Bolo też musi godnie żyć :)
A Zbysio, no cóż... - dorabia chłopina na "czarną godzinę", jak może...
Zawsze był bardzo zaangażowany, a najlepiej żeby zawsze było po jego
myśli.
Biedni oni tacy wszyscy, muszą ludziska się starać na różne sposoby,
żeby im na chlebek starczyło...
Gdyby wiele lat temu kobiety w Suszu były odważniejsze i głośno mówiły
na temat molestowania, to co niektórzy tak długo nie byliby na fali...
Mówiło się w kuluarach, jak do tej dobierał się, a to do tamtej, było ich
kilka, ale porządku nikt z tym nie zrobił... No to macie ludziska teraz :)
 sarenka
 Piątek 15-07-2011

23587. 
Odnośnie wpisu numer: 23579

Czaruś skończ czarować! Jakie róże?
Jak na razie cały Susz jest porośnięty trawą po kolana, ślepy jesteś, że tego nie widzisz, to przejdź się np. tylko po tych głównych ulicach jak Piastowska, Słowińska, Prabucka. O zakamarkach już nie wspomnę.
W podwórkach przy budynkach komunalnych można się chować w trawie.
Nie wiem co za osoba za ten cały syf odpowiada, ale świadczy to o jej kompetencjach, zresztą jak całej nowej władzy.
Odnośnie róż, to widać jakby trochę poschły, ale nie martw się, burmistrz Pietrzykowski skombinuje jakiś projekcik "Susz miasto róż" i ponownie da zarobić swoim kolesiom z kampanii wyborczej zakupując róże w jedynej kwiaciarni u Pani Sz.
Dobrze, że Susz za czasów Niemca nie nazywał się Las Palmas, bo dziś by Pietrzykowski w mieście palmy sadził.
 Albert
 Piątek 15-07-2011

23585. 
Odnośnie wpisu numer: 23582

No, skoro na wydziały lekarskie (np. w Kortowie) jest aż 20 chętnych na
jedno miejsce, to świadczy o owczym pędzie na ten kierunek. Ale i też o przypadkowości dostania się na studia, może się uda, a potem jakoś leci. Profesorowie nie mogą ciąć, wymagać za ostro, bo rozwali się wydział i
gości zwolnią z etatów. Taka jest dziś prawda o medycynie.
Niech mi ktoś powie, że nie...
 skalpel laserowy
 Piątek 15-07-2011

23584. 
Ja przyjechałam w zeszłym tygodniu po dłuższej przerwie do rodziny w Suszu i zobaczyłam zrealizowaną i naprawdę udaną inwestycję - aleję wokół jeziora suskiego. Inwestycja może się podobać i jest w 100% praktyczna, bo służy ludziom uprawiającym sport i dla rekreacji mieszkańców, którzy tam spacerują i jeżdżą rowerami. Dodatkowo wiem jak ta aleja jest istotna dla organizacji zawodów triatholonowych w Suszu i pewnie też dzięki niej można realizować zawody w innych pokrewnych dyscyplinach.

Dlatego muszę pogratulować poprzedniemu burmistrzowi Susza Janowi Sadowskiemu realizacji alei, bo wiem jak wielu przeciwników miał gdy założył sobie cel, że musi ona powstać i objąć całe jezioro. Wiem jak wielu z tych, co tak intensywnie dzisiaj korzystają z alei, szydziło z niego i próbowało ośmieszać jego osobę. Dzisiaj wy, co tak spacerujecie z tymi kijkami w rękach albo krążycie swoimi rowerkami, powiem szczerze powinniście to robić w nocy, żeby się nie afiszować jeżeli macie choć trochę godności! A możecie to robić w nocy, jest bezpiecznie, bo Wasz aktualny burmistrz zakłada okamerowanie i może robi to właśnie z myślą o was i z tego powodu?

Ponadto dowiedziałam się jak aktualny burmistrz Pietrzykowski dekorował i honorował na ostatnich mistrzostwach w triathlonie z okazji 20-lecia tego sportu w Suszu różne osoby, które miały wedle jego oceny zasłużyć się dla rozwoju tego sportu w Suszu. I okazało się, że wyszła mu... słoma z butów, tak jak normalnie i permanentnie wystaje jego asystentowi, bo "suska władza" uhonorowała jedynie swoich kolesi, bo to jest przecież "suska władza niskiej miary kolesi".

Panie Pietrzykowski wśród urzędników to właśnie Panu Sadowskiemu powinny być w głównej mierze złożone podziękowania i to właśnie przez Pana! Bo żeś się Pan lansował na tej ogólnopolskiej imprezie, która rozwinęła się dzięki m.in. staraniom Sadowskiego (choćby właśnie ta minimalna, ale ważna infrastruktura w postaci powyższej alejki) i dzięki jego dobrej współpracy z Panem Piotrem Netterem. Pana udział w tych zawodach powinno się traktować jako fasadowy, bo Pan faktycznie całe to wydarzenie sportowe odziedziczyłeś po poprzedniku i tego ta Pana ambicja polityczna nie mogła zapewne z cierpieć. Stąd wyszedł taki obciach i wyraz braku inteligencji dla Pana jako burmistrza, bo asystenta Zdzichowskiego to może już lepiej nie oceniajmy.

Szczerze, to wydaje mi się, że po tych 4 latach (a może i wcześniej, bo jest coś takiego jak referendum odwołujące) koledzy z Iławy ponownie będą zmuszeni dopomóc w znalezieniu odpowiedniego stanowiska spełniającego Pana ambicje i aspiracje finansowe, które przecież nie są przeciętne. Ale zapewne "iławka" nie będzie z tego problemu zadowolona, bo ta władza ma swoje problemy i potrzebujących ludzi miejscu nie brakuje.
 Jolanta z Kętrzyna
 [Szczecin], Piątek 15-07-2011

23583. 
Dokąd my zmierzamy ze służbami i policją. Powiem na poważnie. Policja jest nie od tego by była lubiana i cacy. Policji nie są potrzebne plebiscyty typu: który z nich jest cacy i lubiany. Owszem, policjant nie może zachowywać się brutalnie, ale musi być zasadniczy i reagować zdecydowanie, a nie udawać, że pracuje.
Ich należy oceniać za wykonywanie poważnych zadań. Od tego jest szef policji powiatowej, Konert i inni, by racjonalnie, rzeczowo i merytorycznie oceniać podwładnych, nie ulica.
Plebiscyty przynoszą rozłamy w społeczności policyjnej, podobnie jak w sytuacji, kiedy młodzież wybiera przyjaznego nauczyciela. Błazenada! [...] Zakazać wszelkich plebiscytów z policjantami!

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Wlasciciel-Bi-Es-rozlicza-policje/3066
 Ormowiec
 Piątek 15-07-2011

23582. 
Odnośnie wpisu numer: 23571

Ktoś kiedyś napisał, że tak się dziwnie składa, że ten, kto się w życiu za wiele nie nauczył... naucza!
Z nauczycielami jest jak z lekarzami. Najlepsi lekarze pracują w szpitalach klinicznych, ci dobrzy - w klinicznych, ci ciency - w powiatowych, a przeciency z 1. stopniem specjalizacji zdanym na "3" (co uniemożliwia zdawanie na poziom 2.) - w wiejskich przychodniach!
Kto się leczy w Iławie, ułatwia sobie drogę na tamten świat. Nieuctwo, koterie, układy, brak elementarnej wiedzy (lekarze już w Olsztynie łapią się za głowy).
Uczyć się niestety w Iławie nasze dzieci muszą, a poziom LO faktycznie dziadowski - transfery "profesorów" do ratusza ani tego nie poprawiły ani nie pogorszyły.
 Rabbes
 Piątek 15-07-2011

23581. 
Aspirują PRABUTY do miana kurortu? Aspirują. No i wspaniale, tak być powinno. Miasto ma dosłownie wszystko, by być drugim Davos. Ja tylko zastanawiam się nad jednym, malutkim problemikiem tego pięknego i zasobnego miasta.
Niechaj szanowna redakcja wyobrazi sobie, że jest mamusią z dwojgiem brzdąców (w tym: z jednym w wózku). Szanowna redakcja (mamusia) dostaje wypłatę (wiadomo, pracy tu ful, to i wypłatę się dostaje) i chce udać się do miasta, by zaszaleć i dzieciakom np. trampki kupić, a mieszka szanowna redakcja (mamusia) przy ul. Wojska Polskiego, to jest w tzw. "koszarach".
Mając już te zarobione pieniążki, jedno dzieciątko w wózku, drugie trzymając za rączkę, niechaj mamusia pokombinuje jak dostać się do miasta z takim "bagażem"...? "Garbatą" kładką nad torami? Nie bardzo, bez pomocy sąsiada nie da rady. Wiaduktem? Nie da rady, chodnika nie ma i można być rozjechanym przez np. samochodzik drewno wiozący. Pozostaje wyprawa przez tory, ale to niewygodne, potrzebna pomoc, a i po drugiej stronie torowiska w krzakach jakiś kolejowy mundurowy może siedzieć.
Zastanawiam się, może w "koszarach" mieszka inna kategoria mieszkańców,może posiadają możliwość teleportacji, a może skrzydła?
A może tak państwu zapracowanym władcom Prabut wycieczkę do "koszar" zorganizować? Z wózkami.

PS. To jest wina mieszkańców, na cholerę im problem w postaci dzieci?
 podatnik
 Prabuty, Piątek 15-07-2011

23580. 
Odnośnie wpisu numer: 23577

Nie myśl zainteresowany, że jak Pana burmistrza Pietrzykowskiego nie ma w suskim magistracie, to się obija.

Zazwyczaj co drugi dzień od godziny 12 nasz profesor uczy w iławskiej budowlance i nie zawsze jest dostępny dla swego wiernego ludu. Już taki platformiany zwyczaj mieć co najmniej dwa źródła dochodu, kiedy inni z wyższym wykształceniem są bezrobotnymi, ale co tam, niech jadą do Irlandii sprzątać.

Pan Pietrzkowski jest burmistrzem Susza i nauczycielem w iławskiej budowlance, jego asystent Zdzisio jest asystentem i kierownikiem MOPS, czyli nadzoruje sam siebie. Kolejną osobą jest największy cierpiętnik Susza Zbyszek Skolimowski - pomimo że ma burmistrzowską emeryturkę, to musi chłopak dorabiać: a to jako członek rady nadzorczej w kisielickiej spółce, a to jak członek spółdzielni mieszkaniowej w Suszu, no i pobiera te marne 1200 zł jako przewodniczący Rady Miejskiej w Suszu.

Mam jeszcze małą prośbę do Pana Pietrzykowskiego, a mianowicie czy nie mógłby Pan załatwić jakąś małą robotkę w suskim magistracie Pan Skolimowskiemu, bo i tak siedzi on w urzędzie po 6 godzin dziennie i doradza Zdzisiowi, a tak dorobił by sobie chłopaczyna do tych swoich marnych dochodów.

Ciekawy też jestem czy Pan Zdzichowski ukończył studia licencjackie, które były dla niego ogromną udręką, ponieważ nauka nigdy nie była jego domeną a burmistrz Sadowski wypychając go nogami żeby się uczył zrobił mu największa krzywdę.

Innymi osobami które mają więcej niż jedno źródło dochodu są oczywiście inni poplecznicy Pana Pietrzykowskiego: prezes ZUK-u a zarazem rencista Pan Niemkiewicz oraz Pani Jadwiga z Bałoszyc, która pracuje nie tylko w suskim urzędzie, gdzie pełni wiele funkcji doradczych. I tu kolejne pytanie do burmistrza Pietrzykowskiego, jakie wykształcenie posiada Pani Jadzia, czy skończyła już eksternistycznie szkołę średnią czy nie?
 by żyło się lepiej, bo zmiany są konieczne
 Piątek 15-07-2011

23579. 
Odnośnie wpisu numer: 23575

Panie Bączek! Na to jesteś pan prezio Unii Susz, by jej pomagać własnym sponsoringiem.
Burmistrz Pietrzykowski nie jest taki durny walić kasę, bo wy piłkarzyny chcecie pograć sobie po robocie w sobotę. Burmistrz stosowne pieniądze na sport rekreację już wam dał i koniec.
Może śni wam się ekstraklasa. Tak? Idźcie do Kulczyka, może do posła biznesmena Liska, na którego głosowaliście, może sypną wam 5 melonów i roczek pohasacie, przepuście i po was.
Susz, jak za Niemca, powinien być znany z uprawy, nie piłkarstwa, a róż.
 Czaruś z IKS
 Piątek 15-07-2011

23578. 
Odnośnie wpisu numer: 23569

Byłem w TMZS, mam wiele do życzenia.
Co do poszukiwana z wykrywką przez członów, to mógłby zainteresować
to konserwatora zabytków jaki teren omiatają koło Kamieńca i czy to jest legalne.
 persona non grata
 Susz, Piątek 15-07-2011

23577. 
Burmistrz Pietrzykowski w dniu przyjęć interesantów potrafi wyjść na korytarz, pokazać się wiernie oczekującym, tym oczywiście co muszą czekać na swoją kolej, gdyż znajomki wchodzą bez kolejki:) a następnie powiedzieć, że już kończy na dziś, bo musi wyjechać, ale wróci za godzinę. Przeważnie ucieka od tych, którym za dużo naobiecywał jak np. pomoc z MGOPS czy mieszkanie.
I tak pewnej środy spędziłem na ławeczce (za karę chyba) ponad 2,5 godziny nie doczekawszy się oczywiście, a Pan burmistrz już nie wrócił... Miało być tak pięknie, a jest gorzej jak było...
 zainteresowany
 [Susz], Czwartek 14-07-2011

23576. 
A mam pytanie do tych, co mieszkają nieopodal czerwonego kościoła na
Starym Mieście w Iławie.
Czy plac zabaw, który trzy tygodnie temu pocięli na wykałaczki, został uprzątnięty, a na jago miejscu wyrósł nowy?
Dziwna sprawa z tym placem. Co za bałwan zarządził, aby w pierwszym tygodniu wakacji go zdemontować?
 Aśka
 Czwartek 14-07-2011

23575. 
Prezes Unii Susz wypowiedział się na temat braku zainteresowania losami klubu przez władze miasta.
Niestety Panie prezesie Bączek, ale Pan burmistrz Pietrzykowski odbywa obecnie rejs i nie można mu przeszkadzać, a wcześniej też był bardzo zajęty więc teraz radźcie sobie sami.
Ja już w styczniu pisałem jaki jest plan Pana Pietrzykowskiego (PO) na
rok 2011 (wpis nr 22344). Trzeba było się z nim zapoznać i umówić się
na audiencje do Pana burmistrza.
Zresztą Pan Pietrzykowski i tak za dużo swojego cennego czasu poświęcił na promocje sportu w Suszu, podpisał umowę na budowę Orlika, musiał przyjść na plażę miejską podczas zawodów triathlonowych, no i załatwił dwie żaglówki na jezioro suskie, żeby bezrobotna biedota z Susza mogła usiąść nad brzegiem jeziora i sobie pomarzyć o własnej żaglówce.

Na pomoc finansową niech Pan prezes też nie liczy, ponieważ w pierwszej kolejności trzeba było sobie zrobić podwyżkę 2000 zł brutto.
 radźta se sami, bo nam żyje się najlepiej
 Czwartek 14-07-2011

23574. 
Odnośnie wpisu numer: 23570

Czy zauważyłaś jak wielu pędzi na rondo, wymuszając pierwszeństwo.
Do ronda jak zbliżamy się, powinno się zwolnić praktycznie do zera,
nie gnać na oślep, jak to czynią szczególnie na rondzie Ostródzka.
Warto, aby policjanci w cywilu poobserwowali wjazd na ronda.
 ORMOwiec
 Czwartek 14-07-2011

23572. 
Sezon wakacyjny w pełni :)
Urban legend z zeszłego roku to dziewczyna, która przesadziła z solarką.
W tym roku mamy pedofila...
 Ja
 Czwartek 14-07-2011

23571. 
Odnośnie wpisu numer: 23566

Polska edukacja na poziomie LO sięgnęła dna, choć ilość uczniów, którzy zaliczyli maturę i tak jest "zatrważająco" wysoka. Zatrważająco, jak na poziom przekazu wiedzy i jej egzekwowania.
Widać sami uczniowie z rodzicami doszli do wniosku, że nie ma żartów
z wiedzą i sprawy wzięli we własne ręce. Stad tak wiele dziś korepetycji prowadzonych przez kadrę akademicką wyższych uczelni z tytułami doktorskimi, a nawet z habilitacją. Bo liczenie na korepetycje obecnych "pracowników oświaty" (typu: "pan ze starostwa"), to jakby stanąć nad przepaścią.
Jeśli chodzi o korki, to należy jedynie liczyć na nauczycieli ze starej daty i starego portfela emerytalnego. Byli nauczyciele z LO, na przykład, ale nie sypnę nazwiskami, bo i nie wypada.
 szkolny
 Czwartek 14-07-2011

23570. 
Odnośnie wpisu numer: 23558 23550

Fakt, ścigać się można, i to nawet na kilka aut.
A co do wyborów, no cóż... Jak na wyborczych plakatach wciąż te same facjaty z tą samą w kieszeni kiełbachą wyborczą, więc się nawet z domu wychodzić nie chce. Tak, wiem żadne wytłumaczenie. Iława powinna mieć burmistrza kobietę (uchowaj Boże przed Aleksandrą!), albo takiego "szczurka" jak Gdynia. Tam w ciągu jednego roku dokonano rzeczy nieosiągalnych dla Iławy - zrobionych z GŁOWĄ.
Mam nadzieję, że jak za 2 tygodnie wpadnę do Iławy to zaskoczą mnie
znaki informujące o obwodnicach i nie będę czasu tracić w korkach na beznadziejnych rondach, które bardziej blokują ruch niż rozładowują.
Do tego kierowcy nienauczeni jazdy "na okrągło". Zamiast wjeżdżać, jak tylko miejsca styka, to czekają tak długo, aż na horyzoncie nie będzie żadnego auta! Tragedia...
Miasto piękne, z perspektywami... marnuje się!
 Aśka
 Środa 13-07-2011

23569. 
Piękny skarb w okolicach Prabut. I piękna bajeczka o jego znalezieniu opowiedziana przez znalazcę, notabene - słynnego poszukiwacza wykrywaczem metali. Dlaczego nie powie o prawdziwym sposobie znalezienia skarbu? Może dlatego, że nielegalne jest chodzenie z wykrywką? Może wtedy nie liczyłby na nagrodę?
Chłopie! Zapisz się do TMZS Susz. Tam na legalu zaczniesz sobie szukać w ziemi, jak Pan prezes i inni [...] poszukiwacze.
 skarb
 Środa 13-07-2011

23568. 
Odnośnie wpisu numer: 23566

Ja akurat Macieja Rygielskiego bym się nie czepiał, jeśli chodzi o okres kiedy pracował w szkole budowlance.
Jestem absolwentem tej szkoły i miło go wspominam nie dlatego, że go na lekcjach nie było (nie miałem z nim zajęć), ale dlatego, że wspólnie z nim robiłem szkolną telewizję. Bardzo fajne relacje udało mi się wtedy z nim nawiązać. Pomógł mi dużo kiedy robiłem pracę dyplomową, złożyliśmy razem film, który był przedmiotem tej sprawy.
Dziś po latach, kiedy się mijamy na ulicy nie odwraca głowy w drugą stronę, wręcz przeciwnie, zawsze zapyta się jak mi się układa i co słychać. Za to go szanuję, bo życie pokazuje często, że jak jeden z drugim na stołek się wczłapie, to już ludzi nie zna (o policjantach nie wspominając).
Ciemny okular, zimny łokieć, radiowóz i mundur + giwera, która podobno jest przedłużeniem fiuta - to są atrybuty, które czynią z nich ważnych na tyle, że często mijając się na ulicy z kolegami ze szkolnych ław po prostu ich nie poznają.
 bob ratowniczy
 Środa 13-07-2011

23567. 
Przystało - o czym często chwalą się samorządowcy i ludzie bliscy rekreacji sportowej - o zawodach powiedzieć rekreacyjno-zdrowotnych, o piłce siatkowej na plaży, inaczej plażowej. Po diabła nazywać tę rekreację "Beach Volley", zacz nie jesteśmy Anglikami a, Polakami. Może dlatego szarzy ludzie nie pojmując o co się rozchodzi, nie walą na rekreację, tylko zawodnicy.
Aż 3 pary damskie ze ZRYWU VOLLEY! I znów, po cholerę volley, a powinno być siatkówka. Ale to inna sprawa, sprawa wyniosłości. Męskich par zleciało się aż dziesięć, w tym większość ze ZRYWU VOLLEY z Iławy. Gdyby nie oni, to nie byłoby zawodów i nie kwitłby w Iławie sport dla zdrowia, bynajmniej na papierku.
Nie wińmy tu organizatorów z Centrum Sportu i Zrywu, ale to nie ten kierunek lansowania zabaw w lecie na piasku z piłką siatkową. Bo jaki ma sens organizowanie imprez dla dzieci i młodzieży, zrzeszonych w klubach siatkarskich, grających zawodniczo. Ludziska jakoś nie garną się do takich zawodów, na których uczestniczą poniekąd już zawodnicy szkoleni.
 Czaruś z IKS
 Środa 13-07-2011

23566. 
Odnośnie wpisu numer: 23562

A pamiętacie ile przepracował godzin lekcyjnych w szkole niejaki Pan Maciej Rygielski, dziś starosta? No, ile nie było gagatka na lekcjach?
A pamiętacie co on pisał w reklamówce na radnego kilka lat temu...?
A no to, że jest "pracownikiem oświaty", nie nauczycielem. Pewno miał rację, bo jaki z niego był nauczyciel... I taka właśnie opcja dziś rządzi w Iławie. A jaki z niego jest starosta powiatowy? Lekkoduch taki sam, jakim był w szkole za chłopaka.

Całe szczęście, że jeszcze paru starych rep w szkołach iławskich uczy, to coś wymuszą na uczniach. Ciekaw jestem jakimi wynikami maturalnymi poszczycić się może nasz licealny żeromek (błazenada w nazwie). Dyrektor powinien pilnować szkoły i nauczycieli, a nie siedzieć w ratuszu jako przewodniczący rady. Też myśli pewno co zakombinować, by dostać się tam na dobry etat.

Zbieramy zatem efekty szkoły liberalnej, nauczania bezstresowego, asertywności, zadań domowych z laptopa skopiowanych, egzaminów testowych na uczelniach i w szkołach.

Efekty wykładów przez "profesorów", co na kilku etatach pracują, są żenujące. Ostatnio jeden taki zapomniał na egzamin przyjechać do ART.
I przełożył wsio do września. Aby kasa, aby kasa, bo w Polsce profesor ledwo ciągnie finansowo na etaciku. Zaś polski młody pracownik oświaty patrzy tylko jak zerwać się ze szkoły, zakombinować zwolnionko, co zrobić, aby lekcji nie prowadzić przy tablicy.
 szkolny
 Środa 13-07-2011

23565. 
Odnośnie wpisu numer: 23563

Najgorsze, że nie widać żeby cokolwiek dalej się działo z tym planem.
Mam na myśli poprawki itp. Jak tak dalej pójdzie, to zostanie on pewnie uchwalony w przyszłym roku, wstyd :-(
 Stefan
 Wtorek 12-07-2011

23564. 
Odnośnie wpisu numer: 23563

No nie, Ptasznik nie widzi problemu.
A to, jak informuje Pan Dutka ze starostwa, że "większość inwestorów zdążyła zmienić projekty tak, by były zgodne ze starym planem", to nie problem dla burmistrza Ptasznika?
Przecież to kosztuje. Inwestycje zapewne zostały odwleczone w czasie.
Nie wiem jak bardzo ograniczonym trzeba być urzędnikiem, aby w tym
nie widzieć problemu.
 bob ratowniczy
 Wtorek 12-07-2011

23563. 
ALE WSTYD!
KOMPROMITACJA SAMORZĄDU IŁAWY!
ŚMIEJE SIĘ Z NAS CAŁA POLSKA!

Radni uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego inny, niż pokazali mieszkańcom. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił go więc w całości. W mieście obowiązuje zatem stary plan. Ale! Inwestycje budowlane czy zmiany w przeznaczeniu nieruchomości, które miał umożliwić ten nowy, zostały wstrzymane.
Burmistrz Włodzimierz Ptasznik (PO) bagatelizuje tę kompromitację uparcie twierdząc, że „nic się nie stało”.

Więcej czytaj w dzienniku „Rzeczypospolita”:
http://www.rp.pl/artykul/683290.html
 skaner
 Wtorek 12-07-2011

23562. 
Matura wypadła najgorzej w historii Polski powojennej. W 71 szkołach nikt nie zdał nowej matury. Problem wielki leży po stronie uczniów, którym wszystko w szkole wolno, i po stronie młodych, nazywanych dumnie nauczycielami. Jedynie co chciał porządek w szkołach zrobić, łącznie zdyscyplinować bandę uczniów, nauczycieli i rodziców, był min. Gertych.

Młodzież jest jaka jest i wcześniej nie była lepsza. Ale jacy są nauczyciele? Dno! Od 15 lat w oświacie zatrudniani są tylko pociotkowie i znajomi, bez umiejętności i chęci do roboty? A cóż dopiero u nich z powołaniem i pasją?
Słyszał ktokolwiek o ogłoszeniu o poszukiwaniu do pracy nauczyciela?
No chyba, że anglisty od przedszkola do liceum. Nepotyzm aż trzeszczy, zbadajcie np. szkołę mechnik w Iławie i kto łapę na zatrudnieniu trzyma.

Z ręką na sercu niech każdy odpowie sobie kto został zatrudniony w najbliższej podstawówce i gimnazjum w ciągu ostatnich 10 lat? Rodzina i znajomi? No a jak wygląda nauka idioty ucznia? Proszę bardzo! Internet, gotowce, kapowniki i całość pracy jako zadanie domowe i tak uczone dzieciaki mają zdać maturę?

Książki na papierze kredowym, ale z zawartością 3/5 zdjęć a 2/5 tekstu
po 40 zł sztuka, to przeszkoda, a nie pomoc naukowa. Ja miałem książkę na papierze makulaturowym po 5. lat starszym bracie i była OK, a w technikum miałem knigę po ojcu! (nauczyciel stwierdził że podstawy elektrotechniki się nie zmieniają). No ale trzeba na korepetycjach zarabiać, bo za 3500 brutto wyżyć się podobno nie da. [...]
 szkolny
 Wtorek 12-07-2011

23561. 
A macie Państwo informacje czy burmistrz Susza Krzysiu Pietrzykowski
jest może na swoim jachcie i pływa po Jezioraku? Bo może ktoś go tam
widział...? Bo strasznie ciężko jest go zastać w magistracie, a mamy tyle
pytań do Niego i problemów, które tylko On może nam pomóc rozwiązać.
Jego asystent (Zdzichowski) się niestety nie sprawdzi, bo nie ma tego
zacięcia menadżerskiego i brak mu kontaktów.
Gdybyście, mili Państwo, mieli jakiekolwiek informacje - czy ewentualnie
pływa po Jezioraku nasz burmistrz Susza (PO) i w którym miejscu rozwija
swoje żagle - to bylibyśmy bardzo wdzięczni za podzielenie się na forum
tym istotnym dla nas news-em.
Sprawa jest pilna, bo czas to pieniądz! Z góry dziękujemy za pomoc!
 Miro, Zdzicho i Rycho
 Wtorek 12-07-2011

23560. 
Pierwszy spot telewizyjny komitetu PiS pod tytułem „SŁOWA PRAWDY”.
Prosty, czytelny, merytoryczny, trafiający oraz sprawnie zrealizowany.
A jaka jest odpowiedź PO...?
Jak zwykle – daleko obok tematu. Tuskowcy ani słowem nie odnoszą się
do treści, lecz gorliwie czepiają się formy – w ten sposób: „inscenizacja teatralna” w której zamiast „prawdziwych ludzi występują aktorzy”.

http://www.youtube.com/watch?v=0s8P4pVaGF8
 Peace & PiS
 Wtorek 12-07-2011

23559. 
Jedna mała ulewka, 30 minut i mamy to co mamy.
Niebezpieczeństwo śmiertelne na drodze krajowej nr 16 na łuku w okolicy zjazdu na Kałduny (Iława - Ostróda). W tym miejscy woda podmywała
asfalt. Jednak, kiedy "Państwo ma być tanie", to wygrywają podobno najtańsze przetargi.
W tym miejscu - jakże podatnym na spływ ostrej wody podczas ulewy -
należało na poboczu założyć rynienkę betonową.

[Po lewej stronie, tuż za pasmem drzew, znajduje się jezioro Łabędź]
 Ormowiec
 Wtorek 12-07-2011

23558. 
Odnośnie wpisu numer: 23549

No ba, popieprzone a jakże...
Ruch tam mały. Ścigać się tam można ;-) Pod warunkiem, że panowie policjanci daleko lub zabrakło funduszy na paliwo ;-)
 rudy wiewi0r
 Wtorek 12-07-2011

23554. 
Plakatowe Trio Królów na straży partyjnej sprawiedliwości dziejowej PO,
czyli Hordejukowa, Rygielski, Ptasznik – zabronili w Iławie upamiętniać
katastrofę smoleńską (przy pomocy policji urzędowej, straży miejskiej).
Będziemy o tym pamiętać i przypominać. [...]

Wspólna, międzypaństwowa (nie mylić z międzynarodową), niepartyjna
niezależna komisja pułkownika radzieckich służb specjalnych KGB Putina
i Jerzego Millera (robol w składzie Tuska) przepisuje raport o przyczynach
„Wypadku Smoleńskiego czyli nieudolnej szarży czterech zdesperowanych
pilotów-samobójców i kompleksów terrorystycznych Głównego Pasażera”.

Katyń 1940 – Smoleńsk 2010
 anty-bolszewik
 Poniedziałek 11-07-2011

23552. 
Odnośnie wpisu numer: 23546

A niby dlaczego teraz ma być czas na PiS?
Czas jest na tych, których podczas wyborów wybiorą sami obywatele, gdyż na tej prostej zasadzie opiera się system demokratyczny. Ludzie będący zwolennikami Kaczyńskiego i PiS-u nie rządzili w Iławie z bardzo prostego powodu. Po prostu nie zdobyli zaufania tej części iławian, którzy mają zwyczaj chodzić na wybory różnych szczebli, gdyż czują się świadomymi obywatelami i sprawy ogółu są dla nich ważne. Ci zaś, którzy na wybory nie chodzą, widocznie nie chcą dostrzec nic poza końcem swego nosa. I takie ich prawo... Skoro wolne wybory są dla Ciebie zaprzeczeniem demokracji to cóż ma być jej głównym przejawem? Przekazywanie rotacyjne władzy w ramach konkurencyjności tym, którzy tak jak PiS, przegrywają notorycznie wybory tylko dlatego, aby odsunąć tych, którzy zdobyli zaufanie wyborców? Wolne żarty. Rozumiem, że nie odpowiadała Ci Unia Wolności, dziś nie możesz ścierpieć PO, ale to właśnie te partie zdobywały większość głosów w wyborach. Jeśli chcesz coś zmienić to zaproponuj ciekawy program polityczny, skrzyknij zwolenników, załóż partię polityczną i wygraj wybory. Tylko tyle...
Jeśli chcesz, aby wygrało PiS to przekonaj jej szefów, aby zaproponowali coś ciekawszego społeczeństwu poza ciągłym cierpiętnictwem, pseudopatriotyzmem, wieczornym marszami z pochodniami, dzieleniem społeczeństwa na Polaków „prawdziwych” i fałszywych, lizaniem butów „ojca” Rydzyka propagującego skrajny nacjonalizm i naciągającego wierne i posłuszne owieczki ze swej trzody z wiadomego Radyja na coraz nowsze, obfite składki pieniężne. Partie, których nie lubisz sprawują obecnie władzę w dużym stopniu dlatego, że mają taką żałosną opozycję polityczną. Ale jest to wina właśnie tej opozycji. Jeśli zaś tych, którzy władzę sprawują traktujesz jak nierogaciznę żywiącą się przy korycie, to chyba tylko dlatego, że dla Ciebie przy owym korytku nie starczyło miejsca? Czyżbym się mylił? Chyba nie, gdyż proponujesz prostą rotację przy owym paśniku. Powodzenia w przepychaniu się do paszy treściwej w korytku. Wielu obywateli pozostanie jednak z boku w tej pogoni za żarłem z korytka, gdyż nie czują się trzodą z zakręconymi ogonkami.
Pamiętaj jednak, że PiS, aby dobrać się do tegoż koryta, musi najpierw zdobyć zaufanie tych stojących z boku, a wydaje mi się, że na to się, na szczęście dla Polski, nie zanosi.
 czytelnik 133
 Poniedziałek 11-07-2011

23550. 
Odnośnie wpisu numer: 23544

Droga i umiłowana Aśko!
Jaki naród i jego świadomość, taki rząd i samorząd.
A ile w Iławie było ludzi na ostatnich wyborach samorządowych?!
Aż chyba... 30%, czyli 70% z uprawnionych do głosowania w wyborach
(według starożytnych Greków) to idioci, bo nie interesują się polityką,
czyli ich nie obchodzi nic... oprócz grilla.
Prawdziwa obwodnica Iławy powstanie w czwartej 5-latce, czyli gdzieś
po wybudowaniu w Polsce... dwóch elektrowni atomowych.
 ORMOwiec
 Poniedziałek 11-07-2011

23549. 
Odnośnie wpisu numer: 23517

To jest w ogóle popieprzone.
Zamalować nie wolno! Jedyne co wolno, to zgłosić sprawę tym, co dali kasę na te obwodnice, by zobaczyli jak zostały zmarnowane! Burmistrz, tfu... Ptasznik – wziął kasę i co? Budował z myślą nie wystąpienia do GDDKiA o pozwolenie na ustawienie nowych znaków i zmiany organizacji ruchu! Żeby takowe znaki ustawić, trzeba rozpisać przetarg, normalnie zrobić wszystko tak, jakby się budowę zaczynało – poprzez zezwolenia techniczno-budowlane, aż do ustawienia.
Zatem jakby się ten, co kasę dał (Unia) dowiedział, to zapewne chciałby
zwrotu kosztów. Po jaką pieprzoną cholerę było tyle kasy w te obwodnice wsadzić, jak teraz brak jest znaków informujących i, ważne, kierujących (!) TIR-y na obwodnice! (sorry za wyrażenie, ale szlag mnie trafia, gdy jestem w Iławie, która ma tyle obwodnic, a stoję na rondzie dłużej niż w centrum metropolii).
Wstyd gromado nierobów urzędników! Lata lecą, a na stołkach te same zasiedziałe nieroby!
 Aśka
 Poniedziałek 11-07-2011


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 98 99 100 ... 195 196 197 198 199 200 201 202 203 ... 291 292 293 ... 386 387 388 następna ] z 388



102886053



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.