Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Więcej...

Forum

44163. 
Kto zbudował słynny, wadliwy, najdroższy na świecie Stadion Narodowy w Warszawie za czasów rządu PO?
PolAqua, której udziałowcem był pułkownik Aleksander Lichocki, ostatni szef kontrwywiadu wojskowego WSW.
Za rządów PO prawie wszystkie największe kontrakty budowlane wygrywały spółki zakładane przez ludzi komunistycznych służb specjalnych WSI z czasów PRL. Rozejrzyjcie się po Iławie.

Skończyło się żerowisko i dlatego słychać te zwariowane wycie...
 Wojciech
 PL, Sobota 12-11-2022

44162. 
Czegoś takiego Iława jeszcze nie widziała...

Polska, jak długa i szeroka, wspaniale świętuje 104 rocznicę odzyskania niepodległości. To szczególne święto, które przypomina wszystkim pokoleniom Polaków o trudnej drodze całego Narodu do wolności.

Po całym kraju w lokalne uroczystości włączają się szkoły mundurowe. Szkoły, w których uczy się m.in. wartości patriotycznych. Taką szkołę mamy również w Iławie. My, rodzice jesteśmy dumni, że nasze dzieci wstępują w szeregi młodzieży, dla której "Bóg, Honor i Ojczyzna" to wartości najwyższe.

Jednak po uroczystościach w kościele Brata Alberta na Osiedlu Podleśnym a następnie pod ratuszem miejskim, których organizatorem był Burmistrz Miasta Iławy [Dawid Kopaczewski] nasuwa się zawstydzające pytanie. Komu przeszkadza w Iławie patriotyzm i mundur żołnierski?

Dlaczego Burmistrz nie przywitał naszych dzieci z liceum mundurowego? Wymieniał obecnych i nawet nieobecnych. Nawet gajowego spoza Iławy. Dlaczego pominął i nie podziękował naszym iławskim dzieciom za udział w uroczystościach? Dobrze, że zrobili to sami mieszkańcy swoimi brawami na spontanie dla naszej młodzieży w mundurach wojskowych.

Panie Burmistrzu! Proszę się wstydzić! Iława nie jest niczyim miastem prywatnym, a Burmistrz jest włodarzem dla wszystkich środowisk. Prosimy zaprzestać dzielenia mieszkańców na swoich i nieswoich.
 zbulwersowany Rodzic
 Iława, Piątek 11-11-2022

44161. 
Podczas pamiętnego remontu drogi Iława-Susz zostały zorganizowane objazdy m.in. przez Kisielice, także dla aut ciężarowych.

Remont się skończył, ale duża część kierowców dużych aut nadal korzysta z tego objazdu (skrótu), co jest bardzo uciążliwe i niebezpieczne dla okolicznych mieszkańców, szczególnie na trasie Kisielice-Susz, ponieważ droga jest dość wąska.

Często dochodzi do sytuacji, że dwa pojazdy ciężarowe, jadące w przeciwnych kierunkach, by się minąć muszą bardzo zwolnić, czasem jeden z nich zmuszony jest zjechać na pobocze i stanąć. Natomiast wymijanie pieszych to, zwłaszcza przy TIR-ach, rosyjska ruletka.

Poruszałem ten temat w niezobowiązującej rozmowie z burmistrzem Kisielic Rafałem Ryszczukiem, ale odesłał mnie do Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie. Rozmawiałem też z policjantami, którzy przyznali, że problem jest bardzo realny, ale oni niewiele mogą zrobić, bo na drodze nie ma znaków ograniczenia poruszania się aut o większych gabarytach i z większym tonażem.

Nadal więc niszczone są pobocza, a mieszkańcy obawiają się o siebie i swoje dzieci. Mam nadzieję, że z pomocą gazety "Kurier Iławski" uda się ten problem naświetlić szerzej i znaleźć rozwiązanie.
 mieszkaniec i czytelnik
 Łęgowo gmina Kisielice, Piątek 11-11-2022

44160. 
Uwaga Iławo! Niezwykła nowina!
Bernadeta Hordejuk [KO], radna sejmiku wojewódzkiego w Olsztynie i zastępca burmistrza Iławy [Włodzimierza Ptasznika] ogłosiła, że wykonuje kolejny krok w sprawie... likwidacji szlabanów na przejeździe kolejowym w Iławie przy białym kościele ;)
Dlaczego 12 lat temu nie zrobiła przejazdu mając do dyspozycji 100% finansów państwa i PKP...? Czy po tylu latach porażek i nieudolności wreszcie nauczyła się chodzić i uda się jej przejść na drugą stronę?

"Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie czeka..."
Pojechał 12 lat temu, nie zaczekał.
A my wszyscy bęc!
 kolejarz
 Iława, Piątek 11-11-2022

44158. 
SKANDAL!
Komisja Europejska (czytaj: IV Rzesza) bezczelnie żąda od polskiego rządu Morawieckiego wycofania się z obniżonych na czas kryzysu podatków VAT na gaz, paliwa i nawozy.
Jeżeli już o podatkach VAT mowa, to wielka szkoda, że Bruksela (czytaj: Berlin) nie interesowała się tak uważnie np. mafią vatowską drenującą budżet państwa za czasów antypolskich rządów PO-PSL.
 PiS & Love
 Iława-NML, Środa 09-11-2022

44157. 
Słowo o rozbudowie stadionu miejskiego w Iławie.

Stadion przy ul Sienkiewicza nie należy do jednego podmiotu, a do miasta Iławy. Owszem głównie używają go zawodnicy z dyscypliny piłki nożnej. Jednak miejsce na nim muszą godzić z innymi dyscyplinami i imprezami. Między innymi z lekkoatletyką, której sekcja musi mieć swe miejsce do trenowania, ale i z powodu licznych zawodów międzyszkolnych.

I dlatego jestem za renowacją bieżni, ale z tworzywa sztucznego, tzn. tartanową, jednak nie mniej niż 4 tory, zaś na prostej do sprintu powinno być co najmniej 6 torów. Dodatkowo widzę rozbieg (sztuczny) do skoczni w dal, rzutnię do pchnięcia kulą i rozbieg do skoczni wzwyż.

Zakładam, że lekkoatletyka będzie dalej prowadzona na wyższym jeszcze poziomie. Szkoda, że dotąd nie pojawiły się medale z indywidualnych Mistrzostw Polski, których po 5-ciu latach pracy należałoby się spodziewać. A młodzież mamy zdolną, wymienię choć jedną z zawodniczek, Kaję Szczypińską.

PS. Na tym stadionie trenując, moi zawodnicy zdobyli co najmniej 15 medali, w tym kilka złotych na Mistrzostwach Polski. Warto przemyśleć…
 Feliks Rochowicz
 Iława, Wtorek 08-11-2022

44156. 
Zdań kilka o ulicy Władysława Jagiełły w Iławie.

Właściwie nie jest ulicą, a dróżką polną. Grupa mieszkańców bodajże ze 30 lat bez skutku walczy o jej wyasfaltowanie.

Obecnie przy tej ulicy ulokowane jest Koło Łowieckie Odyniec, skup skórek, zakład szklarski i kilka prywatnych domków.

Nie dziwię się, że ludziska walczą o porządną ulicę, na co też zasłużyli. Jako radny bieżącej kadencji popieram jej budowę.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Wtorek 08-11-2022

44155. 
Odnośnie wpisu numer: 44151

Problemem nie jest to, że ten "stary kawaler" zauważył problem, tylko to, że źle powiązał fakty, a konkluzje, które wyciągnął są z "nie wiadomo skąd" wzięte.

Problem uzależnień jest realny. Problem pogłębiającego się uzależnienia kobiet, szczególnie młodych, jest realny. [...]

Problem tragicznej dzietności, to problem braku odpowiedzialności za swoje czyny ludzi oraz słabej bazy mieszkaniowej - a nie tego, że jakiś procent (marginalny, choć ciągle duży) kobiet przed 25. rokiem życia jest uzależnionych.
 nemo
 Iława, Wtorek 08-11-2022

44154. 
Usta srebrem, milczenie złotem.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 07-11-2022

44153. 
Komunista papież Franciszek stwierdził, że... "okrucieństwo nie jest cechą narodu rosyjskiego", dodając nawet, że "to wspaniały naród". Bzdura!
Bzdura!
To od wieków strukturalni mordercy, bandyci, gwałciciele! Swoją krwawą historię Rosjanie traktują dziś jako powód do dumy, tęskniąc za odwiecznym imperializmem. Naród rosyjski to naród degeneratów!
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 07-11-2022

44152. 
Odnośnie wpisu numer: 44147

To bardzo ładny przykład tego jak robiąc karierę nie zapomina się o rodzinie i bliskich.
Niech dzieci patrzą i się uczą, może też do czegoś w życiu dojdą.
 Mgr Vitae
 Mokre, Poniedziałek 07-11-2022

44151. 
Żenująca hipokryzja... Nie udawajmy, że nie ma problemu z piciem u coraz młodszych kobiet. Jest!
Problem jest coraz większy. I wszyscy o tym dobrze wiemy. Tak samo jak jest problem z ich agresją i wulgarnością.
A wściekłe oburzenie lewackich totalniaków wzbudził fakt, że głośno o tym powiedział dopiero "stary kawaler, bez konta w banku i bez prawa jazdy".
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 07-11-2022

44149. 
Odnośnie wpisu numer: 44147

Bardzo proszę o usunięcie mojego wpisu nr 44147, dotyczącego układów w suskiej podstawówce.
Myślałem, że jest jakaś sprawiedliwość i uczciwość, a zaczyna się smród. Najlepiej być ślepym i głuchym obywatelem i żyć spokojnie. [...]
 życzliwy
 Gmina Susz, Poniedziałek 07-11-2022

44148. 
Chcę nagłośnić problem z firmą [...] z siedzibą w [...], która pośredniczy w zatrudnieniu osób jako opiekunki do pracy w Niemczech.
[...]
Mieszkam w [...] [...]. Będąc w pracy w Niemczech padłam ofiarą gwałtu i gdyby nie duchowa oraz prawna pomoc tamże najbliższej rodziny mojego podopiecznego to nie wiem co mogłabym zrobić i co miałabym począć.
[...]
Pośrednicząca w zatrudnieniu firma [...] nie dość że nie pomogła w mojej dramatycznej sytuacji, bardzo trudnej i skomplikowanej, to jeszcze teraz pomawia mnie w celu zastraszenia, że niby mam w [...] zadłużenie!
[...]
Chcę nagłośnić ten dramat i przestrzec inne dziewczyny przed kłopotami.
 [personalia do wiadomości redakcji]
 [ukryte], Poniedziałek 07-11-2022
Odp. 
Prosimy o kontakt na adres e-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl
Gwarantujemy pełną poufność źródeł informacji.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 07-11-2022

44147. 
Z okazji święta nauczyciele czekają od dyrekcji na docenienie swoich wysiłków, zaangażowania i działania.

Jednak w szkole podstawowej w Suszu to Pan dyrektor Paliński i jego żona Jolanta jak mityczny atlas dźwigają wszystko na swoich barkach. Tak bynajmniej im się wydaje. Inni nauczyciele za pieniądze, czyli wypłatę pracują a żona haruje, pracuje i dba o wizerunek szkoły.

To ma też odzwierciedlenie w nagrodach dyrektora, bo 3200 zł dla żony, a dla pozostałych 1000 zł - to kpina, demotywacja i poniżenie. Czy ktoś z organu prowadzącego w Urzędzie Miasta Susz to widzi?

Królowa matka też ma 29 godzin języka polskiego, podczas gdy zwalnia się nauczycielkę Elżbietę ze względu na brak godzin. To jest układ, nepotyzm i kolesiostwo. Niech ktoś weźmie się za to.
 życzliwy
 Gmina Susz, Niedziela 06-11-2022

44145. 
Platfus to jednak stan umysłu.

Wymyślili genialną narrację dla matołów, że PiSiory to partia [rzekomo] "ustanowiona przez Moskwę szantażem nielegalnymi taśmami i reprezentująca w Polsce rosyjskie interesy przy pomocy tamtejszych służb tajnych" - więc teraz Kaczdogan wykona kolejny ruch obronny z całej serii obronnej wobec agresji Rosji: będzie budować [rzekomo] na poufne zlecenie samego skurwiela Putina zaporę na granicy z rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim…

I oni łykają ten kolejny stek wykluczających się bzdur... Ło matko...
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 04-11-2022

44143. 
Odnośnie wpisu numer: 44138

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Gazeta „Kurier Iławski” jako jedyne medium w okolicy publikuje prawdę niewygodną. Prawdę, która koli w oczy nieuczciwych. Prawdę, która boli kombinatorów. Prawdę, która jest niewygodna dla lokalnego, politycznego układu zamkniętego wokół Koalicji Obywatelskiej.

Kiedy prawda boli, szuka się wówczas narzędzi by ukarać niepokornego sprawcę właśnie za prawdę. Nieważne są wówczas koszty.

Ogromne pieniądze kosztowała nas wszystkich podatników pycha i arogancja dyrektor Orkiszewskiej i jej politycznych mocodawców ze starostwa w szokującym procesie sądowym wytoczonym redakcji gazety „Kurier Iławski”. A co zabolało? Dziennikarska rzetelność i dociekliwość.

Podobnie mnie kosztowała utrata pracy w szpitalu. A za co? Za dążenie do prawdy. Za to, że Konstytucja RP dała mi jako obywatelowi prawo do dostępu do informacji publicznej. Za to, że chciałem poznać dane księgowe dotyczące finansowania i kosztów utrzymania iławskiego pogotowia ratunkowego.

I zobaczyliśmy szokujące potwierdzenie: roczne oszczędzanie w kwocie ponad miliona złotych tylko na pogotowiu ratunkowym w Iławie. Informacja pilnie strzeżona przez dyrektorkę niczym Święty Graal, a ja ośmieliłem się o to zapytać. Zapytać o pieniądze podatników!

Tak się działo w Iławie, szanowni czytelnicy.

Myślę, że nadchodzi najwyższy czas aby skończyć w Iławie z układzikami, skończyć raz na zawsze z indolencją władzy. Rachunek za butę i polityczną pychę wystawimy w najbliższych wyborach samorządowych przy wyborczych urnach.

Cytując Orwella, pamiętajmy, że „ludzie głosujący na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ofiarami, są ich wspólnikami”.

Wielu w ostatnim czasie starało się zrobić ze mnie politycznego frustrata po tym, co mnie dotknęło. Próbowano nawet udowadniać wszem i wobec jaka to dyrektor Orkiszewska jest wspaniała i gospodarna.

Zachęcam więc wszystkich czytelników do zakupu bieżącego wydania gazety „Kurier Iławski”. Na stronie 6. radna powiatowa Ewa Junkier w mocnym wystąpieniu na sesji rady powiatu podsumowała wiekopomne „sukcesy” dokonań byłej już dyrektor szpitala, co tylko potwierdza to o czym mówiłem publicznie wiele razy. Dziękuję Pani Ewo…
 Tomasz Sławiński
 Iława, Czwartek 03-11-2022

44141. 
Kolejna sztucznie wywołana i podsycana panika została zdemaskowana.
Wiadomo już dziś na 100 procent, że węgla na zimę nie zabraknie.
Również cena za tonę stopniowo spada.
W dystrybucję włączają się kolejne samorządy lokalne.
 Agent J-23
 Iława, Środa 02-11-2022

44140. 
Jestem pracownikiem jednej z firm produkujących meble [...].
[...]
Jestem źle traktowany przez szefa. Zawsze moja wina, krzyki, wrzaski itp.
[...]
[...]
[...]
Proszę o pomoc.
 pracownik
 Iława, Poniedziałek 31-10-2022

44138. 
Odnośnie wpisu numer: 44118

Ponad 5 lat temu, żeby stłumić uzasadnioną krytykę prasową, dyrektor Powiatowego Szpitala w Iławie IWONA ORKISZEWSKA, po nieformalnych konsultacjach partyjnych z właścicielem, czyli samorządem powiatowym (i rządzącą powiatem iławskim Koalicją Obywatelską), wytoczyła przeciwko gazecie „Kurier Iławski” jednocześnie aż dwa równoległe procesy sądowe.

Zatrudniła „najlepsze” i najdroższe kancelarie prawne „resortowych dzieci” z Alei Szucha w Warszawie. Stołeczni, europejscy chłopcy w spodniach rurkach mieli nas rozjechać i skosić jak kombajn zboże.

Tylko w pierwszej instancji „rozgrzany sąd” okręgowy w Elblągu nakazał nam opublikowanie, naszym zdaniem, irracjonalnych przeprosin szpitala (czyli kogo? – drzwi, okno, mur, dach, piwnicę, szyld?). Z uzasadnienia wyroku nie dało się zrozumieć konkretnie za co mieliśmy przepraszać, a bardzo byliśmy tego ciekawi.

Jednak po odwołaniu Sąd Apelacyjny w Gdańsku (w pełnym składzie) oczywiście prawidłowo ocenił sytuację i przyznał nam rację. Dodatkowo nakazał dyrektor Orkiszewskiej zwrot poniesionych przez nas wszystkich kosztów z wszystkich etapów postępowania instancyjnego.

Suma wszystkich żądań, roszczeń, kosztów, obsługi prawnej itp. zbliżyła się łącznie do... 200 tysięcy złotych (to nie pomyłka).

Dyrektor Orkiszewska przegrała te pieniądze, a po wszystkich możliwych szczeblach odwoławczych jej kasacja w Sądzie Najwyższym została potraktowana odmownie.

Pytanie brzmi. Kto zapłacił te wszystkie kolosalne koszta procesowe i adwokackie? Z której szuflady wyjęto kasę? Odpowiedź jest oczywista.

Po wszystkim nikt z kierownictwa szpitala, po raz kolejny, nie został za to pociągnięty do odpowiedzialności za brak gospodarności.
 Jarosław Synowiec
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 30-10-2022

44137. 
29 października 1924 roku we Lwowie urodził się Zbigniew Herbert.

Książę Poetów. Aktualny zawsze.

Przykazania Pana Cogito:

1. Przyjmij aktywną postawę wobec świata. Nie wolno ci być obojętnym. Wobec łotrostwa, przemocy, obłudy wystosuj Gniew i Pogardę.

2. Nie zwalczaj zła siłą, bo to będzie oznaczać nowe zło.

3. Bądź odważny w obliczu przemocy, bądź szlachetny i bądź wierny jak prastare wzorce trzech bohaterów z trzech słynnych eposów świata: Gilgamesz, Hektor, Roland.

4. Kochaj świat i jego piękno, a odrzuć nędzę moralną.

5. Nie wybaczaj w imieniu ludzi skrzywdzonych, bo tylko oni mają do tego prawo.
 Kolega Skaner
 Iława, Sobota 29-10-2022

44136. 
Ludzie! Wstrzymajcie się z piciem z kranu.
Bakterie pojawiły się w wodzie w takich miejscowościach gminy iławskiej jak Gulb, Mózgowo, Nejdyki, Laseczno, Kamionka, Zazdrość, Laseczno Małe, Skarszewo.
Sanepid kontroluje sytuację.
 przepompownik
 Gmina Iława, Czwartek 27-10-2022

44135. 
Zawsze myślałam, że potrafię czytać ze zrozumieniem. A tu moje ogromne zdziwienie. Otóż...
Złożyłam wniosek do Urzędu Gminy Iława o wypłatę dodatku do pelletu. Minęło 30 dni. I nic. Zero na koncie.
Sekretarz Gminy udziela informacji, że na wypłatę mają "60 dni"! Zgoda, na węgiel, ale nie na pellet.
 Asia
 Karaś, Środa 26-10-2022

44134. 
Odnośnie wpisu numer: 44100

Po ładowarkach, które muszą być wyposażone w port USB (typu C) przyszedł czas na omówienie sytuacji humanitarnej Pakistanu, Haiti, Birmy i Etiopii.
Czego nie rozumiesz?
Parlament Europejski...
 Jimmy
 Lubawa, Środa 26-10-2022

44133. 
Może dziennikarzom Kuriera uda się uzyskać odpowiedź.
Dlaczego nasz "wspaniały" Burmistrz Miasta Iławy [Dawid Kopaczewski] robi mieszkańcom pod górkę?
Nie zorganizował i nie podpisał zgody na składowanie węgla [rządowego] żeby mieszkańcy mogli kupić w przybliżonej kwocie do 2 tys złotych, tylko spycha nas do prywatnych, komercyjnych składów opału, gdzie trzeba zapłacić za spekulację już ponad 3,5 tys złotych. [...]
 thor
 Iława, Wtorek 25-10-2022

44132. 
Świat według "katolików" z totalnej opozycji:
krytyka LGBT nie jest chrześcijańska.
Ale aborcja - już jest.
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 24-10-2022

44131. 
Odnośnie wpisu numer: 44125

I znów wszędobylski smród pogrążył nasze miasto Iławę.
Czy wreszcie jakieś kompetentne osoby w ratuszu miejskim zrobią z tym porządek? Wieczory są nie do zniesienia. [...]
Szanowna redakcjo, a może Wy potraficie znaleźć winowajcę tego niesamowitego smrodu, bo lokalne władze sprawę wyraźnie lekceważą.
 Marian
 Iława, Poniedziałek 24-10-2022

44130. 
Odnośnie wpisu numer: 44123

Ja tu widzę 2 wolne miejsca.
Jak nie potrafisz zaparkować, to może powtórka kursu? Jakby skuter zaparkował na 1 miejscu, to by było - jaki cham skuterem zabiera miejsce samochodom. Jakby zaparkował na trawie, to by było, że wandal niszczy zieleń. A jak zaparkował na linii, gdzie każdy średnio rozgarnięty kierowca spokojnie obok zaparkuje, to że 2 miejsca zabiera.
Co za beton.
 Kris
 Iława, Poniedziałek 24-10-2022

44129. 
Czy market "Biedronka" na ulicy Smolki [w Iławie] jest taki bogaty, że nie musi gasić świateł w soboty, niedziele i w ogóle w nocy, gdy nie pracuje? Klienci zapłacą za ten prąd?
Inne markety oszczędzają i mają pogaszone światła.
 Piotr
 Iława, Niedziela 23-10-2022

44128. 
Mam pytanie do Kuriera.
Jak jest przygotowana obrona cywilna i budowle ochronne dla mieszkańców Iławy i okolic? Kto ma pierwszeństwo w tych budowlach.
I najważniejsze: ile ludzi pomieści?
 pracownik najemny
 daleko od domu, Niedziela 23-10-2022

44127. 
Wszedłem do banku.
W ręku miałem reklamówkę od Biedronki.
Przyjęli mnie bez kolejki.
 Jimmy
 Lubawa, Sobota 22-10-2022

44126. 
Tylko dwa tygodnie z życia lewactwa.

Najpierw działacz partyjny lewicy z Krakowa drastycznie zgwałcił kobietę ze szczególnym okrucieństwem.

Potem się okazało, że rowerzysta z Warszawy wykorzystał seksualnie innego rowerzystę, zmuszając go bronią. Kazal mu klęknąć i rżnął go w paszczę z przystawiona lufą do głowy. A inni rowerzyści (przepraszam: "aktywiści") oczywiście kryli go.

A teraz 18-letni antifiarz zadźgał 13-letnią dziewczynę w Inowrocławiu.

Co jest z wami nie tak, lewico?
Skąd w was tyle agresji i nienawiści?
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 21-10-2022

44125. 
Odnośnie wpisu numer: 44102

Niesamowity smród zatruwa Iławę.
Prezes ziemniaczanki tłumaczy się, że nie pochodzi to z zakładu. Pewnie według niego smród ten pochodzi z cegielni albo z kolei. Pan prezes niech lepiej biję się w piersi, przyzna się do winy, bo taka sytuacja w mieście dłużej trwać nie może.
Skoro burmistrz miasta ani sanepid nic w tej sprawie zrobić nie mogą, to może lokalna gazeta stanie na wysokości zadania i załatwi ten śmierdzący problem z ziemniaczanki...?
 Marian
 Iława, Czwartek 20-10-2022

44124. 
Wielu myśli, że to jest polska firma - a to już dawno nieprawda.
PO-owcy dawno wszystko rozsprzedali - i to za grosze.

Morliny [Ekodrob] to już dawno firma chińska.
Zobaczcie komu sprzedali pakiet kontrolny akcji w Rolimpexie [SIL].
A wiecie komu sprzedali Energetykę Cieplną koło stacji PKP? Niemcom!

Jutro KO-owcy na rowerach zniszczą Iławę do reszty.
Zostanie pogorzelisko jak stary młyn nad rzeką Iławką.
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 19-10-2022

44123. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Chamstwo i panoszenie się kierowców skuterów jest naprawdę irytujące. Zobaczcie, stał tak sam przez ponad tydzień. Dwa miejsca zablokowane... Często tak robi. A dookoła trwa walka o każdy metr kwadratowy żeby zaparkować. No i co mamy zrobić?”

Iława, Osiedle Podleśne, parkingi na zapleczu poczty.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 18-10-2022

44122. 
Analiza przemian infosfery w okresie rewolucji cyfrowej wskazuje, że nastąpiło przeciążenie ludzkich umysłów i potencjału informacyjnego instytucji.
Wielu nie potrafi odróżnić prawdy od nieprawdy, spraw ważnych od nieważnych, czy nawet wroga od przyjaciela.

[prof. Andrzej Zybertowicz]
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-10-2022

44121. 
Odnośnie wpisu numer: 44118

Szpital miał na koncie 5 mln zł i to są pieniądze na zaplanowane zakupy, faktury i modernizacje.
Jakby [odchodząca dyrektorka] zostawiła 0 złotych to byłoby OK?
Wówczas z czego opłacić faktury, modernizacje, wypłaty, inne zakupy?
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 17-10-2022

44119. 
Odnośnie wpisu numer: 44111

Po co starać się o pieniądze jak można je pożyczyć z banku...
Lepiej ze swoimi klakierami jechać na wyjazd integracyjny i to jeszcze na dwa dni.
Kasy w skarbczyku nie ma, a tu taki rozmach.
Czy redakcja Kuriera może dowiedzieć się dlaczego tak jest?
 Lesikonik
 Iława, Poniedziałek 17-10-2022
Odp. 
...no dobrze, ale co konkretnie mamy się dowiedzieć?
Nie za bardzo dyżurny nadąża za Twoim komentarzem.
Napisz szczegółowo o co chodzi.
Jeśli masz jakiekolwiek obawy na forum publicznym, to pisz kanałem prywatnym na adres e-mail: forum@kurier-ilawski.pl
 [moderator dyżurny]
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-10-2022

44118. 
Odchodząca w dusznej atmosferze dyrektor Powiatowego Szpitala w Iławie IWONA ORKISZEWSKA w liście otwartym ujawniła swój przekrój mentalny w całej ozdobie: „Zostawiłam w kasie szpitala 5 milionów złotych”.

Niezwykłe to oświadczenie. Niezwykłe i bulwersujące, jak całe 12 lat pracy dyrektorki na tym stanowisku.

Publiczna placówka, podobno służebna dla zaspakajania elementarnych potrzeb obywateli, potraktowana została nawet na koniec jak pospolita firma detaliczna, dla której jedyny i najważniejszy jest wynik finansowy.

Ani grama posypania głowy popiołem za wszystkie nawarstwiające się latami kontrowersje. Ani słowa skruchy. Ani nawet zająknięcia na przykład ilu ludzi (przeliczając te 5 milionów złotych) mogło hipotetycznie odejść lub odjechać ze szpitala bez realizacji należytej pomocy zdrowotnej.

Po prostu tak jakby – „nic się nie stało”, mieszkańcy powiatu iławskiego, „nic się nie stało”...

Ba! Mało tego.
Jeszcze „klaszczmy wszyscy w dłonie!”
 Jarosław Synowiec
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 16-10-2022

44117. 
W ciągu 8 lat rządów PO zlikwidowano ponad 1000 szkół i wtedy utraciło pracę aż 40 tys. nauczycieli. Najczęściej byli to ludzie młodzi, którzy dopiero wchodzili do zawodu.

Za czasów PO nauczyciel dyplomowany zarabiał raptem 2500-3000 zł. Teraz zarabia 4500-5500 zł.

"Chcemy by Platforma wygrała wybory, jednak to PiS musi nam dać podwyżki, bo od Platformy niczego nie dostaniemy".
 belfer konserwowany
 Iława, Piątek 14-10-2022

44116. 
W związku z kryzysem energetycznym, Komisja Europejska wyraziła zgodę na pomoc publiczną w 24 krajach UE na łączną kwotę 425 mld euro.

Jednakże zgoda:
- dla Niemiec - to 52% kwoty,
- dla Francji - to 37% kwoty.
Czyli cała reszta krajów to raptem pozostaje... 11%.

Tak wyglądają „wartości UE” w praktyce.
„Wspólnota” pod zarządem i dla portfela Niemiec.
Przy pomocy żabojadów.
 Gucio
 PL, Piątek 14-10-2022

44114. 
W związku obchodami Dnia Jajka [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Feliks Rochowicz
 Iława, Piątek 14-10-2022
Odp. 
Felek, prośba druga i ostatnia.
Czyż nie ma naprawdę ważnych tematów lokalnych do dyskusji, rozważań, sporów?
Bierzesz osobiście udział w pracach Rady Miejskiej Iławy, jej komisjach, i naprawdę niczego nie zauważyłeś czym należałoby zainteresować opinię publiczną?
Bez żartów.
Mandat radnego to nie tylko przywilej i zaszczyt, ale również obowiązek i trud. Nie tylko bierz, ale i dawaj.
Rozwiązuj problemy. Po to wyborcy w okręgu wybrali Cię na swojego przedstawiciela.
Nie odwracaj więc uwagi społeczeństwa od spraw realnych, kluczowych, zasadniczych, najważniejszych. Nie ulegaj trendom liberalno-lewackich idiotów i niziołków. Nie powielaj bełkotania, szumu. Nie atomizuj.
Prowokuj, twórz, buduj, a przynajmniej inspiruj.
 [Modero Kuriero, Jaro Paszteto]
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 14-10-2022

44113. 
Odnośnie wpisu numer: 44110

Zapytajmy radnej miejskiej Ewy Jackowskiej [KO] co słychać dziś w ośrodku dla uchodźców w hotelu/restauracji "Leśna"?

Czy pamiętamy głośne, chwilami ponadwymiarowe zaangażowanie Pani radnej w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy? Te wielkie apele o pomoc do mieszkańców Iławy, do radnych miejskich, te hasła niemal internacjonalne - "wznieśmy się ponad podziałami!". Czy pamiętamy spektakularny magazyn w świetlicy na Starym Mieście, albo transporty pomocowe? Czy pamiętamy wystawioną pierś do zdjęć z politykami PO, artykuły na portalach internetowych...? [...]

I nagle zrobiło się cicho.

Czy dziś ukraińskie kobiety i dzieci, którzy uciekli przed okrucieństwem i pożogą wojny oraz ich bohatersko walczący na froncie mężowie - już nie potrzebują pomocy? Gdzie się podziała nasza lokalna aktywistka?

[...] Barometr emocji społecznych trochę opadł, pojawiło się oswojenie i przyzwyczajenie, więc lanserka się skończyła? Bo radnej Jackowskiej nagle nie widać. Nie może zbiec z gór...?

Już w tamtym początkowym czasie wojny, niezwykle trudnym dla nas wszystkich, mówiono głośno, że pod płaszczykiem "dobrego serca" działania radnej ukierunkowane były tylko na poklask. Bardzo brzydko to zapachniało... Wstyd, Pani Ewo...
 obserwator
 Iława, Czwartek 13-10-2022

44112. 
Odnośnie wpisu numer: 44111

Może zarzuty trafne, ale nazywanie Pisza "pipidówą"?
A i pozostałe miejscowości co najmniej dwukrotnie większe od miast w naszym powiecie iławskim - Zalewa czy Kisielic. [...]
 JK
 Iława, Środa 12-10-2022

44111. 
Odnośnie wpisu numer: 44091

Oto kolejny obrazek kompetencji, pracowitości i umiejętności.

50 samorządów z terenu całego województwa warmińsko-mazurskiego otrzymało potężne dotacje z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Dostały nawet takie, przepraszam, urocze pipidówy prowincjonalne jak Pisz, Orzysz czy Biała Piska. Po kilkaset tysięcy złotych!

Nasz ukochany Tęczowy Burmistrz Przypadkowy, Dawidek Rowerek, nowej lewicy powiew młodości, nowoczesny europejczyk, pseudonim „Kierownik Piaskownicy” – znowu nie załatwił dla miasta Iławy ani grosza. Rozumiecie to? Ani grosza.

Rzekomo walczący z wykluczeniami, lewacki dzieciuch, jest tak załganym potworem, że... kończy mi się słownik.

Powstaje pytanie: czy zrobił w tej sprawie cokolwiek? Czy kiwnął choćby palcem? Czy złożył wniosek jakikolwiek na jednej kartce papieru A4...?

Kto ma oczy, niechaj patrza.
Kto ma uszy, niech nadstawia.
Kto ma rozum, niech wyciąga wnioski.
 Jaroslaw
 Iława, Wtorek 11-10-2022

44110. 
Odnośnie wpisu numer: 44109

A choćby maturę radna Ewa Jackowska zdobyła?
Tyle bowiem dawniej było pytań.
[...] ucichło.
Pewno maturę złożyła w Centrum Edukacji Zawodowej? (budynek dawnego IZNS), a na studia miała blisko, niemal pod nosem.
 radny pytający
 Iława, Wtorek 11-10-2022

44109. 
Odnośnie wpisu numer: 44108

[...] Te wszystkie nadmuchane dyskusje to polityczna hucpa i monologi radnej Ewy Jackowskiej.

Może zamiast bić kolejną pianę na sesji rady, niech radna Ewa pochwali się mieszkańcom - włącznie z tymi, którzy ciągle jej zgłaszają swoje sprawy - ile to zrealizowała z wyborczego programu komitetu „Dla Iławy”? [PO-PSL] Obawiam się, że lista zasług jest bardzo uboga… Cała ta jej „działalność” to jeden wielki lans, o czym mówi już praktycznie całe miasto. Niby troska o to i tamto, a w realu lans tylko i wyłącznie.

Dziś, kiedy kadencja drobnymi krokami zbliża się do finiszu, jej wystąpienia [...] nie będą miały nic wspólnego z troską o miasto. Dziewczę próbuje robić z siebie polityka, a jest tylko zmanipulowanym narzędziem w rękach przewodniczącego Michała Młotka. Myśli, że jest ważna, a „Platformersi” w kuluarach nie szczędzą jej szydery. Sam słyszałem nie raz.

Marzy Ci się się, Ewuniu, kariera w ratuszu miejskim, tylko obiecanym sekretarzem miasta też nie będziesz mogła zostać, bo wykształcenia wyższego nie masz, niestety, a to warunek ustawowy i konieczny… Kumple Ci tego nie powiedzieli gdy obiecali stołek?

Ewuniu, dobra rada: Ty nie do Ratusza, Ty nie do polityki, ale Ty do Macieja Rygielskiego w Nejdykach biegnij kozy i barany pasać...
 kolorado
 Iława, Poniedziałek 10-10-2022

44108. 
Proszę szanownych komentatorów!

Radny nie musi być wcale widoczny. Radny może wiele spraw załatwiać w gabinecie burmistrza czy wójta dla dobra swojej gminy. Wielokroć podnoszenie ważkich spraw na sesji ulega rozmydleniu, bowiem wiele dyskusji jest bezsensem. Takie uporczywe dyskusje na sesji to nic innego jak popisówka w celach egocentrycznego przedłużenia kadencji.

Kadencja kończy się niebawem, jesienią 2023 z wyjątkowo przełożeniem na wiosnę 2024. Mamy jeszcze półtora roku. Dyskusjom nie będzie końca.
 radny skrzydłowy
 Iława, Niedziela 09-10-2022

44106. 
Odnośnie wpisu numer: 44091

[...] [bełkot] [...]
[...] [bełkot] [...]
[...] [bełkot] [...]

[...] my, społeczeństwo [...].

[...] [zniesławienie] [...]
[...] [pomówienie] [...]
 myśliciel
 Iława, Piątek 07-10-2022

44105. 
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]

[...] kto [z samorządowców] zasługuje na wyróżnienie? Potraficie wskazać? Kto się czymkolwiek wyróżnił?
 Zbigniew [66]
 Iława, Piątek 07-10-2022
Odp. 
Prosimy nie przenosić na Forum Kuriera lewackiej, chorej, postkomunistycznej propagandy z innych miejscowych portalików usługowych – ani tego „zielonego”, ani „żółtego” – bo takie „numery” tutaj nie przejdą.

Zwłaszcza z niemieckiego ścieku wydawanego z Olsztyna i dla zmylenia używającego przymiotnika „iławska”, bo ten „zielony” twór dawno już splajtował na rynku (dokładnie w roku 2018), a teraz udaje lokalność w postaci zabawnie niepełnosprawnego portalu internetowego na usługach lokalnych czarodziejów z KO oraz papierowej agitki rozrzucanej co miesiąc, rzekomo bezpłatnie, ale tak naprawdę finansowanej (bez pytania) z naszych podatków lokalnych.
 [Modero Kuriero, Jaro Paszteto]
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 08-10-2022

44104. 
Powiadają, że [...]
Dlatego proponuję [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Marszałek
 Iława, Piątek 07-10-2022

44103. 
Odnośnie wpisu numer: 44096

Rząd przygotowuje dla chętnych miast i gmin program sprzedaży węgla przez samorządy, ale związani z opozycją samorządowcy KO odmawiają współpracy w celu wywołania powszechnych niepokojów społecznych przeciwko rządzącej partii prawicowej.

Ale wiadomo... Burmistrz czy wójt nie jest chłopcem od dystrybucji węgla, czyli zabezpieczania potrzeb zbiorowych mieszkańców. On jest od wypasu kóz, ewentualnie od stref relaksu.

Tymczasem KO-owskie, lewacko-postkomunistyczne zagony lokalnych samorządowców, którzy niedawno sprzedali za bezcen w niemieckie łapy iławską Energetykę Cieplną, czyli słynny komin koło dworca kolejowego - teraz będą darli swoje zakłamane mordy, że "domy są niedogrzane z winy Kaczyńskiego".
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 06-10-2022

44102. 
Co tak śmierdzi w Iławie?
Znowu ziemniaczanka?
Czy tym razem jednak drobiarskie?
 Clipper
 Iława, Środa 05-10-2022

44101. 
A co ten burmistrz tęczowy tak się ciska na Waszą redakcję Kuriera?
Po 4 latach nabrał odwagi, żeby pójść z gazetą na bitkę?
Przecież to strzał w kolano.
Ta pozorna odwaga jest chwilowa, podjudzana klakierami, którzy niewiele mają do zaoferowania. Nie atakuje się, jeśli możesz dostać rykoszetem i to tak mocno, że zapadniesz się pod ziemię. Ale za to fajny ma rower, a nawet rowery dwa! Zawsze coś.
A właśnie, warto zainteresować się i nagłośnić, co tak naprawdę on sam i jego kompani robią podczas godzin pracy urzędowej.
 kompan
 Iława, Środa 05-10-2022

44100. 
Odnośnie wpisu numer: 44098

...ale to chyba bardzo dobry ruch.
No bo po co magazynować pęk kabli i szukać odpowiedniego dla każdego urządzenia oddzielnie?
 Lech
 Iława, Środa 05-10-2022

44098. 
U komunistów nadal kawior i muzyka.
Parlament Europejski przyjął arcyważne rozporządzenie o... - nie żartuję - wspólnej ładowarce do urządzeń mobilnych.
Do końca 2024 roku wszystkie urządzenia sprzedawane na terenie UE muszą być wyposażone w port USB (typu C).
W euro-kołchozie naprawdę nie ma innych, poważniejszych problemów do rozwiązania. Za progiem wojna oraz niespotykany kryzys energetyczny.
 Jimmy
 Lubawa, Wtorek 04-10-2022

44097. 
Nie żyje JACEK WOŹNIAK (52 lata).
Zmarł nagle w poniedziałek 3 października 2022 roku.
Znany i lubiany nie tylko w Iławie zawodowy farmaceuta, miły „Pan z okienka w aptece”, miłośnik żeglarstwa, pasjonat kuchni, ciepły kawalarz i celny komentator lokalnego życia społecznego.

Wspomnijmy Go dobrym, cichym słowem...
 KURIERZY
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 03-10-2022

44096. 
Minister edukacji Przemysław Czarnek do Grzegorza Schetyny:

„Jeśli koledzy z PO w samorządach nie rozkradną tych miliardów, które przekazujemy w regiony, to szkoły bez problemu ogrzeją”.

[kurtyna]
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 03-10-2022

44095. 
Odnośnie wpisu numer: 44089

Zieloni i ten cały Greenpeace są opłacani przez rosyjski Kreml, podobnie z resztą jak dużo polityków z niemieckiego Bundestagu.
Ta ich cisza jest w tym wypadku bardzo głośna, bo każdy widzi czarno na białym co się dzieje.
 Witek
 Iława, Niedziela 02-10-2022

44092. 
Sąd odwoławczy utrzymał karę 115 mln zł nałożoną na sieć marketów Biedronka przez UOKiK za mylące oznaczanie cen produktów.

Co najmniej od 2016 roku Biedronka naliczała na kasie inne ceny niż te pokazane przy produkcie (np. miały być na promocji, a płacono pełną cenę).

Do tego średnio 14% towarów nie miało ceny.

Biedronka tłumaczyła to błędami ludzkimi i uważa karę za „niezasłużoną i nieuczciwą w obliczu zaangażowania w politykę niskich cen dla klientów”.
 woźny
 Iława, Piątek 30-09-2022

44093. 
Niektórzy samorządowcy mają jaja ze stali.

Koncert Rogera Watersa, muzyka zespołu Pink Floyd, został odwołany w Krakowie, bo publicznie krytykował wspieranie Ukrainy. Radni miasta uznali go więc za „persona non grata”.

Cytat z rezolucji rajców miejskich: „Roger Waters, a także każda osoba, która publicznie popiera lub w innej formie wspiera kremlowski reżim, będzie traktowana w Krakowie jako persona non grata”.

„Za” głosowali wszyscy obecni, a więc jednogłośnie, przez aklamację.

Znany muzyk napisał m.in. list otwarty do ukraińskiej pierwszej damy Ołeny Zełenskiej, bezczelnie krytykując Zachód za wspieranie Ukrainy: „Dostawy broni to tragiczna pomyłka”.

Zajrzałem do Wikipedii żeby sprawdzić jak opisuje tego palanta redakcja tego lewackiego gniota. Nie pomyliłem się: „Progresywny muzyk”.
Te przygruntowe zera są podobne do siebie jak muchy w gównie.
 Jarosław
 Iława, Piątek 30-09-2022

44094. 
Czy kobieta [...], dyrektor [...] która pół roku temu spowodowała groźny wypadek na torach przejazdu kolejowego w Rudzienicach odzyskała już zatrzymane prawo jazdy?
Jeśli dobrze pamiętam, to Prokuratura postawiła jej zarzut nieumyślnego spowodowania tam wypadku.
[...]
[...]
Ha! Ta Pani znowu jeździ po mieście i to bardzo nieostrożnie wymuszając pierwszeństwo. Byłem uczestnikiem takiej sytuacji w piątek 30 września.
[...]
Mówię STOP takim "kierowcom"!
Kurierzy! To jest temat dla Was! Pokażcie swój lwi pazur!
 kierowca z Urzędu Gminy
 Iława, Piątek 30-09-2022

44091. 
Burmistrz Iławy, Dawidek Rowerek, pseudonim "Kierownik Piaskownicy", zapragnął sprzedać jedną ruinę przy ulicy Mazurskiej [kamienica] i kupić drugą ruinę przy ulicy Kościuszki [spalony młyn].
"Interes" dekady.
Mega mistrz zarządzania! Rzecz jasna – nieswoim majątkiem!
Piaskownica na ruinie miasta.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Czwartek 29-09-2022

44089. 
W rosyjsko-niemieckich rurach gazowych na dnie Bałtyku wykryto kolejne uszkodzenie. Już czwarte.
Gdzie są mordo-chlapy z GreenPeace?
Gdzie są zatroskani Zieloni?
Gdzie przesłuchania przed Parlamentem nie-Europejskim ws. katastrofy ekologicznej?
Gdzie oburzenie "polskiej" opozycji?
Cisza.
Kompletna cisza.
Jednak ta cisza mówi wszystko.
 Kazimierz
 Iława, Czwartek 29-09-2022

44088. 
Wymowne.
Iławski Budżet Obywatelski.
Spadek frekwencji o [50] procent w stosunku do roku ubiegłego.
O jakości zgłoszonych "inwestycji" szkoda strzępić jęzora.
Całościowy upadek miasta...
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 28-09-2022
Odp. 
Spadek z pułapu 5 tys. głosujących do poziomu 2,5 tys. głosujących stanowi zmniejszenie nie o 100, lecz o 50 procent.
 [moderator dyżurny]
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 29-09-2022

44087. 
Aż 40% ceny prądu!
Aż 30% ceny ciepła!
Aż tyle stanowi unijny złodziejski podatek ETS!
Ten haracz w roku 2022 to dla Polski koszt 20 miliardów złotych!
Europa odpowiada jedynie za 9% światowej emisji CO2.
Zawieśmy ETS, a ceny momentalnie spadną!
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 28-09-2022

44086. 
Odnośnie wpisu numer: 44082

Walka o ulicę Jagiełły od 50 lat i dalej droga jest nieprzejezdna.
Chyba nowobogackim coś się pomieszało.
Widziały gały gdzie się budowały.
 asfalt
 Iława, Wtorek 27-09-2022

44084. 
Następna "atrakcja" podczas wycieczki z gośćmi po Lipowym Dworze - wielki bunkier betonowy, szary, smutny. Okazało się że to... szkoła dzieci specjalnej troski.
Biedne dzieci mają bunkier, a dlaczego nie pomalowano tej betonozy na wesołe kolory lub zieleń na drewnianych stelażach? Za trudne...
 Wojtek
 Iława, Wtorek 27-09-2022

44083. 
Wycieczka z gośćmi po Lipowym Dworze.
Na ulicach Sucharskiego i Sikorskiego - łubudubu i traaaach na progach niewymalowanych. Wstyd.
Za co urzędnicy w Ratuszu pobierają wynagrodzenie?
Ile lat można czekać na naprawienie prostego problemu?
 Wojtek
 Iława, Wtorek 27-09-2022

44082. 
Odnośnie wpisu numer: 44079

[...] Ulica Jagiełły w Iławie idzie na wojnę z Burmistrzem.
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 26-09-2022

44081. 
Czas na dynię!

W odżywianiu „nie ma jak od mamy”, czyli owoce i warzywa prosto z ogródka, te świeże, niegotowane, konserwowane, by zawartość szczególnie witamin była stuprocentowa. Jesień to pora na dojrzałe warzywa i ich przetwórstwo. [...]

Polacy odkryli magiczną moc dyni, szczególnie tego, co zawierają pestki z dyni. Dlatego dodawano nasion dyni do różnych potraw, w tym do chleba codziennego. Pestki dyni, zawierając tłuszcze z grupy jedno-nienasyconej trzymają niższy poziom cholesterolu; zawierają dużo cynku jakże przydatnego do wzrostu potencji. [...]

Dziś niektóre gatunki chleba naszpikowane są pestkami dyni. W sumie dynia, jako niskokaloryczne warzywo, wpływa korzystnie na odchudzenie. Natomiast miąższ dostarcza beta karoten, czyli prowitaminę A, którą organizm przekształca na witaminę A, znaną z pozytywnego wpływu na wzrok. Również wapń, fosfor i magnez - pierwiastek życia.
 Feliks Rochowicz
 Iława, Poniedziałek 26-09-2022
Odp. 
Felku, przyjacielu!
Czy nie ma w Iławie i regionie naprawdę ważnych tematów lokalnych do dyskusji, rozważań, sporów? Bierzesz udział w pracach rady miejskiej, jej komisjach, i naprawdę niczego nie zauważyłeś czym należałoby zainteresować opinię publiczną?
Felku, no litości!
 [Modero Kuriero, Jaro Paszteto]
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 26-09-2022

44080. 
Kiedy jesteś byłym prezydentem Polski, który:

- uroczyście wręczał odznaczenia państwowe esbeckiej agentce inwigilującej opozycję antykomunistyczną (Jolanta Gontarczyk), komunistycznemu propagandyście z okresu stalinizmu (Marian Turski),

- wpływowemu profesorowi zarejestrowanemu przez SB jako tajny współpracownik (Krzysztof Skubiszewski),

- komuniście i wicepremierowi w rządzie Jaruzelskiego w stanie wojennym (Mieczysław Rakowski),

- stalinowskiemu propagandyście który w stanie wojennym proponował pokojową nagrodę Nobla dla Jaruzelskiego (Schaff),

- wchodzącemu w skład głównego zarządu Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej komunistycznemu propagandyście i kłamcy który podpisał list do zagranicy, że w stalinowskiej Polsce nie było represji (Szczepański),

- komunistycznemu profesorowi który donosił służbom SB m.in. na Czesława Miłosza (Seidler),

- szefowi wydziału UB, pułkownikowi SB, agentowi NKWD (Supruniuk, odznaczenie odebrane dopiero po protestach środowisk patriotycznych)

...i odznaczyłeś jeszcze wielu, wielu, WIELU innych komunistów wrogich polskiej niepodległości i służących obozowi zdrady narodowej.

I mija wiele lat, i nadal nie ma wokół tego wielkiej medialnej burzy, i dalej jesteś zapraszany do TVN, i miliony widzów nadal chcą cię w tej TVN oglądać, i nikomu nie przeszkadza że odznaczałeś komuchów, stalinowskich propagandystów i esbeków...

A wszyscy dostali sraczki bo Andrzej Duda odznaczył Antoniego Macierewicza.

I chyba nawet ty sam jesteś zaskoczony do jakiego stopnia udało się odmóżdżyć blisko połowę "ten naród".
 razprozak
 PL, Sobota 24-09-2022

44079. 
LIST OTWARTY

Szanowny Panie Burmistrzu Miasta Iławy Dawidzie Kopaczewski, szanowny Panie Przewodniczący Rady Miejskiej Michale Młotku, były Burmistrzu Miasta Iławy Włodzimierzu Ptaszniku oraz wszyscy radni.

Co żeście uczynili, aby zmieniła się patowa sytuacja mieszkańców ulicy Jagiełły w Iławie? Ci ludzie walczą o drogę od 50 lat. Mieszkańcy twierdzą, że pojawiacie się u nich tylko jak są wybory lub w ramach akcji „Pokochaj swojego radnego”.

Panie burmistrzu Dawidzie Kopaczewski, czy Pan oszukał mieszkańców ulicy Jagiełły? Pamięta Pan ich protest pod ratuszem w 2019 roku i Pańskie deklaracje? Było regionalne Polskie Radio Olsztyn i inne media. Cały obszar Warmii i Mazur usłyszał o skandalicznym i smutnym problemie Iławy.

Panie były burmistrzu Włodzimierzu Ptaszniku, co z kolei Pan uczynił w tej sprawie przez 8 lat swoich dwóch kadencji w ratuszu? Z tego, co mówią mieszkańcy, nic.

Panie przewodniczący Michale Młotku, czy można wykluczać, poniżać ludzi i ich dzieci i traktować jako osoby drugiej kategorii w Iławie? Co Pan uczynił w tej sprawie jako przewodniczący Rady Miejskiej Iławy? Stary, zabytkowy i zrujnowany młyn oraz budowa muzeum jest dla Pana priorytetem?

Wszyscy państwo dostaliście mandat zaufania społecznego, cieszycie się szacunkiem ludzi, macie ogromną moc sprawczą. Działacie na rzecz mieszkańców i ich dobra. Mieszkańcy ulicy Jagiełły z trwogą sprawdzają jedno i to sam od 50 lat, czy dziś znowu będzie padał deszcz, śnieg, będzie błoto, tumany kurzu, a pomocy dalej znikąd. Na tej drodze możecie spotkać małe dzieci idące pojedynczo do szkoły lub do domu. Co im powiecie ?

Bardzo proszę państwa o podjęcie radykalnych i skutecznych działań w tej sprawie.

Z poważaniem:
 Leszek Nowak
 Iława, Piątek 23-09-2022

44078. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Dacie wiarę? Jeden z największych w Iławie parkingów przed dworcem kolejowym, pełno wolnych miejsc, a pomimo tego ten mistrz kierownicy i rekordzista tupetu musiał się rozstawić akurat na przejściu dla pieszych przy ścieżce rowerowej naprzeciw lokomotywy”.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 23-09-2022

44077. 
Niemcy, stolica Brandenburgii.
Wspólna demonstracja lewicy i nazistów.
W mediach oczywiście cichutko, a internet dusi zasięgi.
Czy wreszcie rozumiecie o co chodzi w tym kontynentalnym burdelu?

Próbuję tłumaczyć i demaskować od wielu wielu lat (wcześniej niż 2004), jak wygląda niemiecka „kuchnia” polityki EU...? Gorzka satysfakcja.
 Jarosław
 Iława, Czwartek 22-09-2022

44076. 
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie (na podstawie danych za 2021 r.).
[oficjalne dane brutto według GUS]

5.205,22 zł – powiat kwidzyński
4.873,92 zł – powiat malborski
4.851,18 zł – powiat ostródzki
4.557,38 zł – powiat iławski
4.342,17 zł – powiat nowomiejski

Ciągle dyndamy w ogonie.
Ale wybory samorządowe już niedługo.
 nemo
 Iława, Czwartek 22-09-2022

44075. 
Odnośnie wpisu numer: 44072

Czy Spółdzielnia Mieszkaniowa "Praca" łaskawie włączy w końcu to ogrzewanie w blokach na Osiedlu Podleśnym, czy mamy sami zacząć rozpalać ogniska w mieszkaniach?
W innych rejonach miasta Iławy jakoś jest już ciepło w blokach, a u nas jak zwykle.
Leserzy ze spółdzielni "Praca" nawet nie potrafią porządnie poinformować człowieka, ani odpowiedzieć konkretnie na pytanie. Po co oni tam są? Jako statyści? [...]
 karaś
 Iława, Środa 21-09-2022

44074. 
Felieton komentatora Bartosza Gonzaleza - jak zwykle bardzo ciekawy, inspirujący do dyskusji, a zaproponowane wnioski z niego wypływające - bardzo, ale to bardzo celne. Słodycz dla Obywatelki czytającej.

[Dział OPINIE, strona 23, wydanie 38, środa 21 września 2022 roku]
[„Burmistrz Iławy sprzedaje jedną ruinę i kupuje drugą ruinę”]
 koleżanka Obywatelka
 Iława, Środa 21-09-2022

44073. 
Strasząca globalnym ociepleniem Europa sama się boi mroźnej zimy.
Globalna sprzeczność lewackiej ideologii.
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 20-09-2022

44072. 
Kolejny przykład nieudolnego zarządzania Spółdzielnią Mieszkaniową "Praca" w Iławie przez obecnego Prezesa Zarządu Tomasza Mazurewicza.

Na drzwiach wejściowych do bloku przy ul. Asnyka wywieszona jest kartka z informacją od Spółdzielni, że od poniedziałku 19 września rusza sezon grzewczy. Jednak w mieszkaniu zastaję całkowicie zimne kaloryfery i na dodatek zimną wodę w... kranach. Podwójny szok!

Próbuję dodzwonić się do spółdzielni oraz na numery alarmowe, niestety brak połączenia.

Dość Panie Prezesie! Pańska niekompetencja jest irytująca! Proszę pilnie naprawić szkodę!
 lokator Asnyka
 Iława, Poniedziałek 19-09-2022

44071. 
Odnośnie wpisu numer: 44048

Przykładów nie trzeba szukać daleko.

W słynnym Lidzbarku Warmińskim zbudowane baseny termalne to wielkie pośmiewisko po wszystkich telewizjach Europy, bo za 100 mln złotych brakuje termalnego źródła i wodę trzeba... podgrzewać. Serio!

Utrzymanie kosztuje krocie, obiekt zalegał z bieżącymi opłatami za wodę, a teraz to już będzie dramat całościowy, bo gdy się doliczy drakońskie koszta za ogrzewanie i prąd, to komornik niebawem zrobi puk-puk.

Chciano szybciutko sprzedać obiekt-potwór, ale nikt się nie zgłosił, mimo iż cena wynosiła tylko 40 milionów, czyli aż o 60% kosztów budowy w dół.

I co teraz powie baron Jacek Protas i jego towarzysze terenowi z KO...?
 Grażyna
 Iława-Działdowo, Niedziela 18-09-2022

44070. 
Odnośnie wpisu numer: 44069

[...]
Koszty powinni ponieść obywatele, którzy do tego dopuścili, bo głosowali na takich polityków. Obywatele, którzy własnymi portfelami wybierali taką, a nie inną ekonomię.
Tak serio uważam, że ekologia, to powinien być jeden z priorytetów najbliższych dziesięcioleci, ale zapłacić powinny za nią państwa, które przez ostatnie 200 lat obłowiły się na zatruwaniu masowym środowiska, a teraz, żądają, by państwa rozwijające się, które robią to co one kiedyś, a są biedne, zaprzestały tego.
 nemo
 Iława, Piątek 16-09-2022

44069. 
Koszty podwyższonych cen energii w Europie powinni ponosić przede wszystkim Niemcy.
Karmili Rosję w swoim wyłącznym interesie surowcowym. Płacili Rosji za gaz najmniej Europie. Obłowili się przez lata na dealach ze zbrodniarzem Putinem.
A teraz wszyscy w Europie mamy udawać, że nic się nie stało? I jeszcze dzielić się z Berlinem naszym gazem z szelfu norweskiego?
Dlaczego? No dlaczego?
 Stanisław Sierko
 NML, Środa 14-09-2022

44067. 
Słowo do jawnych i ukrytych fanów Niemiec i Rosji z polskojęzycznej tutejszej Koalicji Obywatelskiej oraz Konfederacji nieNarodowej.
Macie rację!
Macie rację! Serio!
Dzisiaj jest już jasne, że „słabiutka armia ukraińska nie jest w stanie dogonić wielkiej armii rosyjskiej”. Doprawdy nikt na świecie szybciej nie spieprza z pola walki niż Moskale.
Po wielkiej ucieczce z obwodu charkowskiego ukochanej armii czerwonej w sobotę 10 września absolutnie macie rację!
To już drugi raz taka sytuacja po wielkiej ucieczce kijowskiej (w kwietniu br.). To nie mogą być przypadki. Nic nie zdarza się dwa razy.
 Jarosław
 Iława, Poniedziałek 12-09-2022

44066. 
Odnośnie wpisu numer: 44062

Oto szkopuł w umiejętności wychowywania.
Można być rodzicem i nauczycielem surowym, a młodzież to przyjmie. Warunkiem jest być sprawiedliwym i samemu dawać dobry przykład jakiego wymagamy od wychowanka, czy dziecka własnego.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 12-09-2022

44065. 
Odnośnie wpisu numer: 43883

Kolejny raz Pan Grzegorz Olszewski ze szkoły językowej Gregor błysnął brakiem taktu.
[Od 26 sierpnia] do chwili obecnej intensywnie promuje na Facebooku swój filmik w którym śmieszkuje z Królowej Elżbiety II.
[...]
Moim zdaniem [...] powinien skupić się na nauczaniu [...].

https://www.facebook.com/gregoracademy/posts/2339574449532317
 mundek
 Iława, Poniedziałek 12-09-2022
Odp. 
Prorok jaki czy co...? Czyżby przed 26 sierpnia Grzegorz Olszewski wiedział co się stanie 8 września? Naprawdę?

Koniec rajdu. Następnym razem, jeśli chcesz hejtować konkurencję, to przynajmniej podpisz się swoimi prawdziwymi personaliami i kompromituj się na własny rachunek.
 MODERO KURIERO
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 12-09-2022

44064. 
Odnośnie wpisu numer: 44063

Zgodnie z ordynacją, nakładające się terminy wyborów w 2023 roku można rozsunąć o 6 tygodni. [...]
 Wojtek
 Iława, Niedziela 11-09-2022

44063. 
Odnośnie wpisu numer: 44060

Jeśli mają być przesunięte, to kiedy się odbędą wybory samorządowe?

Konstytucyjne terminy przypadają na:
- 2023 jesień - wybory lokalne
- 2023 jesień - wybory parlamentarne
- 2024 wiosna - wybory unijne
 Ola Mała
 Iława, Sobota 10-09-2022

44062. 
Odnośnie wpisu numer: 44058

Ehhh, temat rzeka.
Nie "wychowane nowocześnie", tylko "nie wychowane". Istnieje np. coś takiego jak wychowanie bezstresowe, tylko to coś zupełnie innego, niż większość myśli. Dla większości wychowanie bezstresowe, to brak zajmowania się swoim dzieckiem, a to bzdura. Ludzie idą na łatwiznę i odpuszczają zajmowanie się swoim potomstwem, zwalając to na bezstresowe. Tymczasem wychowanie bezstresowe wymaga większego zaangażowania rodzica, niż klasyczne.
Co do samobójstw i ciąż, to przykro mi, ale ja, wychowany w PRL, dobrze pamiętam ze szkoły zarówno jedno jak i drugie. Pamiętam też wybryki jakie odwalały dzieciaki. Tylko wtedy nie było internetu, nie było komórek w każdej chwili mogącej coś nagrać.
 dziadzio
 Iława, Czwartek 08-09-2022

44061. 
Rok 2037.
Do tego roku Donald Tusk chciał związać Polskę haniebnym kontraktem na gaz z Rosją. Musiała interweniować Komisja Europejska, bo nawet dla tradycyjnie prorosyjskich eurokratów ten kontrakt był nie do przyjęcia.
Tusk. Tak chciał nas urządzić.
Pamiętajmy o tym.
Pełna podległość wobec polityki Niemiec i interesów Rosji.
 Kazik
 Iława, Środa 07-09-2022

44059. 
Inflacja zatrzymała się.
Bezrobocie spada.
Gospodarka działa.
Węgiel i gaz płyną do Polski.
Odpalamy własną rurę gazową Baltic Pipe.
Do Odry wraca życie.
Przekop Mierzei Wiślanej ukończony.
Ukraina leje Moskala i wraca do Donbasu.

Ciężkie dni dla niemieckiej opozycji (czytaj: folksdojczów) w Polsce.
 Zbigniew
 Iława-Bydgoszcz, Środa 07-09-2022

44060. 
Odnośnie wpisu numer: 44029

Zastał Iławę murowaną, a zostawi drewnianą, zaściankową, zapuszczoną, katastrofalnie zadłużoną.
Najpierw w darze od partii rządzącej dostał o rok dłuższą kadencję [już nie 4 lata, a 5 lat], teraz dowiadujemy się, że dostanie gratis jeszcze pół roku na nieróbstwo i marazm. [...]
 shaqal
 Iława, Środa 07-09-2022

44058. 
Jak to się stało, że dzieci wychowywane nowocześnie, bez jednego nawet klapsa, bezstresowo, bardziej dziś potrzebują opieki psychologów niż moje pokolenie, które znało wagę konsekwencji i jak coś przeskrobało [...] to wiedziało czym to grozi...
[...] I nie piszcie, że "nikt wtedy nie prowadził takich statystyk".
W moich czasach przez cały okres szkoły nikt nie popełnił samobójstwa i żadna z dziewczyn nie zaszła w ciążę.
 Sokrates
 Iława, Środa 07-09-2022

44057. 
Odnośnie wpisu numer: 44055

Najpierw obywateli Nowej Wsi zapytaj o zdanie.
Ale!
Czy naprawdę nie masz poważniejszych problemów w Iławie tu i teraz?
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 06-09-2022


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 7 8 9 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 200 201 202 ... 387 388 389 następna ] z 389



103188869



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.