Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Remont wiaduktu: Toniemy w korkach
Dojechali na wstecznym
Leśna Banda!
Burmistrz milioner
Szatan w rękach aniołów
Skarga na szpital. Pytania bez odpowiedzi
Potwór i morderca spod matki serca
Morderstwo przy tartaku
Mąż Niemiec nie jest zły!
Czy Jeziorak odpędza burze?
PSL chce zniesienia dwukadencyjności w gminach
Burmistrz bez zaufania
Śmierć za 10 tysięcy złotych
3-latek odnaleziony na mokradłach w lesie!
Seks pod balkonem
Szok! U denstysty NFZ już nie pomoże!
Z maczetą na księdza
Nowa szefowa rady miejskiej
Dogrywka: Trzaskowski kontra Nawrocki
Kompromitacja! Kasa przeszła nam bokiem
Więcej...

INFORMACJE

2004-03-25

Wyborcy zignorowani


Na poniedziałkowych dyżurach radnych w Iławie przyjęto w całym zeszłym roku 71 postulatów od mieszkańców miasta. W dwóch przypadkach radni nie stawili się na wyznaczony dyżur – to najważniejsze dane z rocznego sprawozdania z dyżurów radnych.

Iławscy radni organizując dyżury (co poniedziałek w godz. 15:00-16:00, w pokoju nr 309 na II piętrze w ratuszu) realizują zapis z ustawy samorządowej, który mówi: „Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami”.

Na 51 zaplanowanych w zeszłym roku dyżurów odbyło się 49. W dwóch przypadkach radni nie stawili się na wyznaczony harmonogramem dyżur. Byli to Roman Żuralski (7 kwietnia 2003) i Jerzy Humięcki (1 września 2003). Co ciekawe, Humięcki zastąpił w radzie właśnie Żuralskiego, gdy ten oddał mandat radnego.

Dla wyborców chcących spotkać się z radnym Humięckim niebawem będzie następna szansa – kolejny dyżur radny ma 29 marca.

Na dyżurach oblężenia nie ma – na 49 dyżurów aż w 15 przypadkach nie zjawił się żaden obywatel. W całym zeszłym roku przyjęto od mieszkańców Iławy 71 postulatów, z czego na miejscu wyjaśniono 29, resztę przekazując do rozpatrzenia burmistrzowi.

W jakich sprawach najczęściej przychodzili mieszkańcy? W porządkowych. Zgłaszali np. kłopoty z dziurawymi drogami i chodnikami, niesprawną burzówką czy kanalizacją i dzikim wysypiskiem odpadów na ul. Plażowej. Prosili także o nasilenie kontroli służb porządkowych w okolicach nocnych lokali i obniżenie stawki podatku od posiadania psów.

Na każdy z przekazanych dalej postulatów burmistrz lub podlegli mu urzędnicy odpowiedzi udzielili.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI

Z obecnie urzędujących iławskich radnych
tylko Jerzy Humięcki nie stawił się w zeszłym roku
na cotygodniowy dyżur w ratuszu.

  2004-03-25  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
115960112



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Stopka | Wyszukiwarka
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2025 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.