Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Remont wiaduktu: Toniemy w korkach
Dojechali na wstecznym
Leśna Banda!
Burmistrz milioner
Szatan w rękach aniołów
Skarga na szpital. Pytania bez odpowiedzi
Potwór i morderca spod matki serca
Morderstwo przy tartaku
Mąż Niemiec nie jest zły!
Czy Jeziorak odpędza burze?
PSL chce zniesienia dwukadencyjności w gminach
Burmistrz bez zaufania
Śmierć za 10 tysięcy złotych
3-latek odnaleziony na mokradłach w lesie!
Seks pod balkonem
Szok! U denstysty NFZ już nie pomoże!
Z maczetą na księdza
Nowa szefowa rady miejskiej
Dogrywka: Trzaskowski kontra Nawrocki
Kompromitacja! Kasa przeszła nam bokiem
Więcej...

INFORMACJE

2005-11-30

„Przemysłowa”, póki co, prywatna


Radni Iławy wyrzucili z programu sesji głosowanie nad projektami uchwał o kupnie działek przy ul. Przemysłowej w Iławie. O wykup wnioskował burmistrz Jarosław Maśkiewicz. Jednak, póki co, radni chcą się bliżej przyjrzeć sprawie.

Celem wykupu przez miasto ziemi przy Przemysłowej (leżącej przy granicy Iławy z Nową Wsią) od kilku właścicieli prywatnych była chęć zapewnienia przez ratusz oferty gruntowej dla potencjalnych inwestorów.


WOLĄ PYTAĆ W URZĘDZIE

– Nawet ostatnio był u nas inwestor zainteresowany dość dużą połacią gruntu pod inwestycje – powiedział nam wiceburmistrz Henryk Lisaj. – Zasada jest taka, że inwestorzy niechętnie rozmawiają o wykupach gruntów z prywatnymi właścicielami, a jeszcze gorzej, gdy tych właścicieli jest kilku. O wolną ziemię wolą pytać w urzędzie, bo przy okazji ustalają z gminą miejską warunki doprowadzenia niezbędnej infrastruktury.

Radni jednak, póki co, nie zgodzili się na przekazanie pieniędzy na wykupy w tym roku.

– Zapiszmy pieniądze na wykup w budżecie 2006 roku i zobaczmy, czy to się finansuje – tak propozycję zdjęcia uchwał uzasadniał radny Ryszard Kabat, szef komisji rozwoju gospodarczego. – Nie mówimy „nie”, ale też uchwała taka nie powinna być przedstawiana na ostatnią chwilę. Nie oznacza to, że burmistrz nie może prowadzić negocjacji w sprawie wykupów.


MAŁY SZANTAŻ

Radny Kabat mówił też, że ze strony ratusza miał miejsce „szantaż” polegający na straszeniu prywatnych właścicieli działek przy ul. Przemysłowej wywłaszczeniem, w przypadku niewyrażenia przez nich zgody na sprzedaż terenów miastu.

– Czy pan radny Kabat podtrzymuje słowo „szantaż”?! – zdenerwował się burmistrz Jarosław Maśkiewicz, inicjator zdjętych uchwał. – Nie ma takiego wymogu, żeby w budżecie były zabezpieczone pieniądze. To wyrafinowane kłamstwo! Nie wiem, ile będzie trwał wykup ziemi, rok czy pięć lat. A w tegorocznym budżecie mamy zarezerwowany prawie milion na wykupy.

O tym, że opozycyjni radni „prowadzą swoją grę” i „tylko utrudniają pracę burmistrzowi”, mówił – popierający burmistrza – radny Stanisław Żygadło (SLD).

Mimo tego za zdjęciem uchwał o zakupie działek było 11 radnych, 3 przeciw, a 2 wstrzymało się.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI




Burmistrzom Jarosławowi Maśkiewiczowi (po prawej)
oraz Henrykowi Lisajowi nie udało się przekonać
większości radnych do wykupu przez miasto
ziemi przy ul. Przemysłowej w Iławie.


– Nie mówimy „nie”, ale też uchwała taka nie powinna
być przedstawiana na ostatnią chwilę
– uzasadniał
swój protest radny Ryszard Kabat, szef miejskiej
Komisji Rozwoju Gospodarczego.


  2005-11-30  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
115956621



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Stopka | Wyszukiwarka
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2025 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.